تحصیل در اتریش | قوانین و شرایط تحصیل در مقاطع مختلف

تحصیل در اتریش

مشاوره تخصصی و تماس فوری

شما عزیزان جهت مشاوره تخصصی می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

تحصیل در اتریش مانند تحصیل در دیگر کشورهای اروپایی مورد توجه بسیاری از دانشجویان بین المللی قرار گرفته است. با تحصیل در این کشور می‌توانید در یکی از بهترین کشورهای جهان با بالاترین کیفیت زندگی تحصیل کنید. تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در کشور اتریش امکان پذیر است. تحصیل در هر کدام از این مقاطع قوانین و شرایط مختلفی دارد که با دست یابی به اطلاعات آن می‌توانید بهترین دانشگاه و برنامه تحصیلی را انتخاب کنید. تحصیل در دانشگاه‌هی دولتی کشور اتریش می‌تواند رایگان باشد البته که شرایط مختلفی دارد و به دانشجویانی با سطح علمی بالا و نمرات خوب تعلق می‌گیرد.

تحصیل در کشوری همچون اتریش طرفدار بسیاری دارد. این کشور دارای مزایای تحصیلی فراوانی همچون هزینه پایین، دانشگاه‌های معتبر و دارای رنک جهانی است و دانشجویان خواستار تحصیل در این کشور هستند. برای آشنایی با شرایط تحصیل در اتریش، مزایای دیگر این کشور، تحصیل به زبان انگلیسی و حتی بدون مدرک زبان، پذیرش در مقاطع مختلف و هزینه های تحصیل مقاله زیر به همت موسسه میرداماد گردآوری شده است و شما می‌توانید برای کسب اطلاعات دقیق تر به شعب موسسه میرداماد در شهرهای تهران و شیراز مراجعه کنید.

تحصیل در اتریش

کشور اتریش در اروپای مرکزی واقع شده است و یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و پیمان شنگن است. تحصیل در اتریش به شما این فرصت را می‌دهد که در بهترین دانشگاه‌های جهان و اروپا مشغول به تحصیل شوید و مدارکی با بالاترین ارزش علمی دریافت کنید. کشور اتریش با کشورهای جمهوری چک، ایتالیا و اسلوونی همسایه است و دارای مساحت 83.878 کیلومتر مربع است. کشور اتریش در سال 2015 یکی از 14 کشور ثروتمند جهان در تولید ناخالصی محسوب می‌شود. پایتخت کشور اتریش شهر وین است که دارای کیفیت زندگی بالایی است و 11 سال پشت سر هم برترین شهر برای زندگی بوده است.

در کشور اتریش بیش از 20 دانشگاه ثبت شده و صدها مرکز آموزشی وجود دارد که بسیاری از آن‌ها در شهر وین قرار گرفته‌‌اند. شهر وین در سال‌های اخیر به عنوان یکی از 5 شهر مناسب برای زندگی دانشجویی در نظر گرفته شده است. 13 دانشگاه کشور اتریش دارای بهترین رتبه‌ها در میان دانشگاه‌های جهان هستند به همین دلیل یکی از برترین روش‌های مهاجرت به اتریش مهاجرت تحصیلی است. در میان دانشگاه‌های کشور اتردانشگاه‌های کشور اتریش شامل دانشگاه‌های دولتی و خصوصی می‌شوند، که بیشت دانشجویان بین المللی دانشگاه‌های دولتی را انتخاب می‌کنند؛ به دلیل اینکه هزینه تحصیل در این دانشگاه‌ها بسیار پایین است و در برخی موارد نیز کاملا رایگان است.

مزایای تحصیل در اتریش

اتریش دارای یک جذابیت منحصر به فرد است که هر بازدید کننده را مجذوب خود می کند. به عنوان یک دانش آموز در اتریش، شما نه تنها از زیبایی‌های متعدد کشور لذت خواهید برد، همچنین می‌توانید در یکی از دانشگاه‌هایی که گزینه‌های عالی تحصیلی را ارائه می‌دهند مشغول مطالعه شوید. یکی از مزایای مطالعه و اقامت در اتریش، کیفیت بالای زندگی و همچنین امنیت بالای این کشور می‌باشد. شما می‌توانید فرهنگ و تاریخ باور نکردنی اتریش که شامل نمایشگاه‌های هنری، کنسرت و اجرای تئاتر می‌باشد را کشف کنید.

اتریش دارای امکانات عالی برای اسکی، پیاده روی و ورزش است. تعداد زیادی از موسسات آموزش عالی با کیفیت بالا، یک سابقه تحصیلی طولانی و یک فضای یادگیری باز محور، اتریش را برای دانشجویانی که به دنبال آموزش بین المللی هستند، آسان می‌کند. دانشگاه‌های اتریش با بسیاری از مراکز تحقیقاتی محلی که پروژه های فیزیک کوانتومی، بیومدیکال، فناوری نانو، ارتباطات، و فناوری های زیست محیطی را اجرا می‌کنند، همکاری می‌کنند. موسیقی و هنر تأثیر عمده ای بر فرهنگ اتریش داشته است و بسیاری از دانشگاه‌ها برنامه های آموزشی لازم را در این زمینه اختصاص می‌دهند.

تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی

جهت تحصیل در اتریش از مدرک دیپلم، ابتدا باید نشان دهید که صلاحیت تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارید، برای این منظور ارائه مدارکی مثل قبولی در کنکور ایران، نامه عدم ممانعت از تحصیل، نامه اشتغال به تحصیل و موارد مشابه باید برای دانشگاه ارسال شود. البته شرایط اعلام شده برای متقاضیان تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور است و برای ورود به دانشگاه های خصوصی مشکل چندانی بابت اخذ پذیرش نیست. شایان ذکر است همه رشته ها، شانس چندانی برای ورود با مدرک دیپلم ندارند.

تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در اتریش

معمولاً شرایط و قوانین جهت تحصیل کارشناسی ارشد در اتریش متفاوت است، مثلاً در مقطع کارشناسی، تحصیل در رشته‌های پزشکی، انسانی، مدیریتی و علوم زیستی کاملا به زبان آلمانی بوده، در صورتی که در مقطع کارشناسی ارشد زبان تدریس انگلیسی است. دانشجویانی که دوره چهار ساله تا شش ساله تحصیلی خود را در رشته‌های تحصیلی اتریش مانند، علوم اجتماعی، علوم طبیعی، علوم انسانی، حقوق و اقتصاد گذراندند قادر به ورود در مقطع کارشناسی ارشد هستند. دانشجویانی که در زمینه‌ی کشاورزی و مهندسی تخصص دارند، پس از اتمام دوره‌ی تحصیلی مدرک دیپلم مهندسی را دریافت می‌کنند، اخیرا تعدادی از دانشگاه‌های اتریش شروع به ارائه‌ی دوره‌ی تحصیلی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در این رشته‌ها کرده اند.

کشور اتریش تحصیلات عالیه را تحت نظارت و تامین مالی وزارت علوم و تحقیقات فدرال ارائه می‌دهد. در این کشور یازده دانشگاه خصوصی و بیست و سه دانشگاه دولتی وجود دارد که فهرست کاملی از برنامه‌های تحصیلی و سیستم‌های آموزش عالی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد در حال حاضر این کشور علاوه بر نخبگان، به توده‌های مردم خدمت می‌کند همان گونه که پیش از دهه ی 1960 این خدمات را ارائه می‌داد.

تحصیل در اتریش در گذشته به گونه‌ای بود که تمام دانشجویان آزادانه می‌توانستند در هر زمینه تحصیلی که می‌خواهند به دانشگاه عمومی وارد شوند، اما اخیرا در این زمینه تغییرهایی ایجاد شده است که این تغییرات توسط مسئولین سیستم آموزشی بخش دولتی ایجاد شده است. در حال حاضر این محدودیت‌ها در چندین حوزه‌ی تحصیلی است از جمله: روانشناسی، زیست شناسی، دندانپزشکی، علوم اقتصادی، روزنامه نگاری و دامپزشکی.

تحصیل مقطع فوق لیسانس در اتریش

تحصیل در اتریش مقطع دکترا

اتریش دارای سیستم آموزشی عالی با بیش از 600 سال قدمت می‌باشد. امروزه دانشگاه‌های اتریش، موسسات بسیار پیشرفته‌ای هستند که محققان دکترای خود را ارزش گذاری می‌کنند و از دانشجویان بین المللی استقبال می‌کنند. چند دلیل برای اینکه اتریش می تواند مکانی ایده آل برای شروع سال تحصیلی دکترا باشد: اتریش دارای کیفیت و تنوع زیاد دانشگاهی می‌باشد. این کشور همچنین دارای تعدادی از موسسات تخصصی است که با تمرکز بر تحقیقات حرفه ای، فنی و پزشکی فعالیت می‌کنند. تحصیل در مقطع دکترا در اتریش نیازمند استاد راهنما است. استاد راهنما با دانشجو مقطع دکتری مصاحبه می‌کند و از او دعوت می‌کند تا در پروژه‌های علمی کمک کند. در صورتی که استاد راهنما تایید کند دانشجو برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کشور اتریش می‌تواند اقدام کند.

دانشجویان عضو شهروندی اتحادیه اروپا هیچ هزینه‌ای برای مقطع دکترا در دانشگاه‌های دولتی اتریش پرداخت نمی‌کنند در صورتی که برنامه‌های خود را به موقع اجرا کنند. همچنین بعضی از برنامه‌های دکترای اتریش دانشجویان را به عنوان کارمندان دانشگاه با حقوق و مزایا به کار می‌گیرند. همچنین در طول یک دوره دکترای تخصصی در اتریش، امکان تحصیل در مدارس زیبا مانند وین، گریز و اینسبروک وجود دارد. هزینه تحصیل در مقطع دکترا در اتریش برای دیگر دانشجویانی که عضو اتحادیه اروپا نیستند به صورت سالیانه گرفته می‌شود و البته لازم به ذکر است که این مبلغ مقدار زیادی نیست. اتریش این امکان را به شما می‌دهد که فرصت‌های آسان برای بازدید از کشورهای همسایه از جمله آلمان، ایتالیا و سوئیس را فراهم می‌کند. در اتریش چهار نوع دانشگاه دولتی، دانشگاه خصوصی، دانشگاه علوم کاربردی و دانشکده تحصیلات تکمیلی وجود دارد.

شرایط و قوانین تحصیل در مقطع دکترا در اتریش شامل:

 • تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه‌های اتریش نسبت به جاهای دیگر تقریبا رایگان است.
 • متقاضی تحصیل در این مقطع امکان بردن همسر و فرزند زیر 18 سال خود را نیز خواهد داشت.
 • شرط سنی ندارد.
 • پس از اتمام تحصیل شرایط آسان‌تری برای کار، زندگی و اقامت دارید.
 • اجازه کار پس از تحصیل دارند.
 • دانشجویان در این مقطع و در حین تحصیل در اتریش می‌توانند پروژه‌های از استادها بگیرید و کسب درآمد کنند.
 • دانشگاه اتریش مدرک دانشگاه آزاد را قبول نمی‌کند.
 • اگر مدارک خواسته شده کامل باشد، زمانی که نیاز است تا مراحل پذیرش انجام گردد بسیار کوتاه می‌شود.
حتما بخوانید:  تحصیل رایگان در اتریش بدون مدرک زبان
تحصیل در اتریش مقطع دکترا

تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان

سیستم آموزشی اتریش طیف گسترده ای از برنامه های آموزشی را به دانشجویان ارائه می دهد. دانشجویان می توانند از بین برنامه های تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه ها، دوره های آموزشی زبان و دوره های کالج برنامه مورد نیاز خود را انتخاب کنند. اخذ پذیرش، ویزا و تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان ممکن است ولی مشروط به اینکه متقاضی دوره زبان آلمانی خود را در اتریش بگذراند. نکته مهم اینکه بیشتر کورس هایی که بدون مدرک زبان ارائه می شوند، به زبان آلمانی هستند و تحصیل به زبان انگلیسی مستلزم ارائه مدرک است. در دانشگاه های اتریش معمولا دوره ها به زبان آلمانی برگزار می شود فقط چند برنامه وجود دارد که به زبان انگلیسی تدریس می شود.

در نتیجه به منظور پذیرش و شرکت در یک برنامه تحصیلی، دانشجویان بایستی دانش کافی در زبان آلمانی را داشته باشید. در برخی از دانشگاه ها شما نیاز به کسب مهارت زبان آلمانی در سطح ب دو و در برخی دیگر از دانشگاه ها نیاز به داشتن مهارت زبان در سطح سی یک را دارند. علاوه بر این، بسیاری از دانشگاه ها این امکان را به دانشجویان می دهند که در دوره های آموزش زبان آلمانی شرکت کنند. دانشجویان هم چنین می توانند دوره ی تحصیلی خود را بدون دانش زبان آلمانی شروع کنند فقط باید قبل از آن یک دوره ی مکمل زبان آلمانی را بگذرانند. با این حال به شما توصیه می شود که تا حد امکان زبان آلمانی را قبل از ورود به این کشور و یا با شرکت در دوره های زبان در خود کشور آلمان فرا گیرید.

تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی

قبل از ورود به دانشگاه کشور اتریش اگر خواهان ادامه تحصیل به زبان انگلیسی هستید مهارت های مورد نیاز در زبان انگلیسی را به دست آورید و برای بهبود زبان انگلیسی خود می توانید از طریق شرکت در دوره های آمادگی زبان انگلیسی نیاز های زبان خود را در چهار مهارت زبان (خواندن، نوشتن، شنیداری و گفتاری) کسب کنید. این دوره ها شما را برای هر یک از آزمون های معتبر زبان انگلیسی که دانشگاه های اتریش به آن نیاز دارد آماده می کند.

در کشور اتریش بیش از دویست برنامه آموزش زبان انگلیسی وجود دارد. تقریبا تمام دانشگاه های اتریش این آزمون ها ی رسمی انگلیسی را قبول دارند: آیلتس، تافل و کسب مدرک زبان انگلیسی در سطح سی یک. برای بیشتر دانشگاه های اتریش شما می توانید با ارسال فرم درخواست خود همراه با تمام مدارک به صورت آنلاین به دانشگاه مورد نظر خود ارسال کنید. دقت بفرمایید که تمام اسناد ارسالی به زبان انگلیسی یا آلمانی ترجمه شده باشد. قابل به ذکر است که برای کمک به بالا رفتن شانس شما برای پذیرش در اتریش مدارکتان را به بیش از یک دانشگاه ارسال کنید.

هزینه زندگی دانشجویی در اتریش

اتریش یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان در نظر گرفته شده است، در نتیجه این کشور برای زندگی یکی از گران‌ترین کشورهای دنیا است. اما با این وجود می‌توان با کم خرج کردن در زمینه تحصیلی این هزینه‌های غیر واقعی را واقعی کرد و با مدیریت کردن بودجه مالی در سطح متوسط زندگی کرد. اجاره یک آپارتمان یک خوابه برای یک دانشجوی بین المللی ماهیانه پانصد یورو هزینه می‌برد. دانشجویان می‌توانند مایحتاج خود را از بازارهای محلی این کشور تامین کنند زیرا که هنوز فرهنگ بازار در اتریش زنده است و بدین ترتیب تولیدات محلی در حال رشد، هنوز در دسترس مردم این کشور است و قیمت مواد مورد نیاز بسیار ارزان تر از قیمت سوپرمارکت ها است. به طور کلی اگر یک دانشجو بودجه مالی خود را کنترل کند می تواند به راحتی در کشور اتریش زندگی کند. تعدادی از هزینه‌هایی که دانشجویان دارند را در جدول زیر مورد بررسی قرار خواهیم داد.

حتما بخوانید:  ویزای تحصیلی اتریش
کالا و موارد هزینه به یورو
یک وعده غذایی در رستوران 12 یورو
یک وعده غذای در مک دونالد 8 یورو
بطری آب معدنی 2.14 یورو
یک کیلوگرم برنج 1.89 یورو
یک کیلوگرم فیله مرغ 10.25 یورو
بلیت یک طرفه وسایل نقلیه عمومی 2.40 یورو
بلیت ماهیانه وسایل نقلیه 49 یورو
اجاره ماهیانه آپارتمان یک خوابه دانشجویی 712 یورو
هزینه آب، برق و گاز و … در یک ماه حدود 200 یورو

سوالات متداول درمورد تحصیل در اتریش

چگونه می توان بطور رایگان در اتریش تحصیل کرد؟

دانشجویانی که می خواهند تحصیل رایگان در اتریش انجام دهند باید در دانشگاه این کشور ثبت نام کنند. دانشگاه‌های اتریش برنامه‌هایی را مستقیماً در وب سایت‌های خود ارائه می‌دهند. مراحل پذیرش ممکن است بیش از 2 ماه طول بکشد. پس از ورود به دانشگاه، می‌توانید برای اقامت بلند مدت تحصیلی اقدام کنید.

دانشجویان چند ساعت اجازه کار در اتریش را دارند؟

در صورت تحصیل در برنامه های کارشناسی مجاز به کار با مجوز کار هفته ای حداکثر 10 ساعت در هفته می باشند. ، دانشجویان در برنامه های کارشناسی ارشد اجازه 20 ساعت کار در هفته را دارند.

آیا مدرک ielts برای تحصیل در اتریش مورد نیاز است؟

الزامات زبان انگلیسی برای تحصیل در رشته های انگلیسی زبان کشور اتریشIELTS 7 (حداقل 6.5 در خواندن و نوشتن) است.

دانشجویان می توانند در اتریش چقدر درآمد کسب کنند؟

برای دانشجویان حقوق بین 300 تا 400 یورو در ماه است و تنها حق کار به مدت 20 ساعت در هر هفته را دارند.

پس از اتمام تحصیل امکان ماندن در اتریش وجود دارد؟

پس از اتمام اجازه اقامت خود، فارغ التحصیلان می توانند برای جستجوی شغل، شش ماه دیگر در اتریش اقامت کنند و به دنبال کار بگردند.

اخذ ویزای دانشجویی اتریش چقدر طول می کشد؟

پس از اتخاذ درخواست، زمان پردازش ویزا ممکن است یک  تا چهار هفته دیگر طول بکشد. بنابرین شما هفت تا هشت هفته باید منتظر بمانید تا کل پروسه اخذ ویزا بگذرد.

آیا تحصیل در اتریش خوب است؟

بر اساس تجزیه و تحلیل دانشگاه های کشور اتریش می توان گفت که کیفیت دانشگاه های این کشور بسیار معتبر هستند.

آیا این اتریش برای دانشگاه های بین المللی خوب است؟

اتریش دارای دانشگاههای بین المللی  و خدمات شهری بسیار کارا است.

آیا می توانید به زبان انگلیسی در اتریش تحصیل کنید؟

بیش از 200 برنامه آموزش انگلیسی در اتریش وجود دارد. دانشگاه های اتریش می خواهند اثبات كنند كه شما مهارت های خوب انگلیسی زبان دارید، به این ترتیب كه می توانید به راحتی در دوره های آنها موفق شوید. تقریباً تمام دانشگاه های اتریش  امتحانات رسمی انگلیسی را قبول می کنند.

هزینه تحصیل در اتریش چقدر است؟

اگر دانشجوی غیر اتحادیه اروپا و EEA باشید، دانشگاه های فدرال / دولتی در اتریش فقط در حدود 363.36-726.72 یورو در هر ترم شهریه شهریه به علاوه 19.20 یورو برای هزینه عضویت در اتحادیه دانشجویی “-H-Beitrag” و هزینه بیمه حوادث دانشجویی را پرداخت می کنید.

مدرک زبان آلمانی لازم برای تحصیل در اتریش چیست؟

برای تحصیل در اتریش به زبان آلمانی شما باید مهارت این زبان را در حد c1 داشته باشید.

آیا دانشگاه‌های اتریش برای اعزام دانشجو معتبر است؟

بله دانشگاه‌هایی همچون دانشگاه وین در رتبه 200 دانشگاه برتر دنیا واقع شده است.

آیا می‌توان برای تحصیل پزشکی به اتریش رفت؟

بله اما ورود به رشته پزشکی در اتریش الزام بر دادن آزمون ورودی و قبولی در امتحان را دارد.

آیا دانشگاه های اتریش مورد پذیرش وزارت علوم ایران است؟

بله بسیاری از دانشگاه‌های اتریش مورد تایید وزارت علوم ایران می‌باشند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دانشگاه های رایگان اتریش می توانید به موسسه حقوقی میرداماد مراجعه کنید.

مطالب مرتبط

18 دیدگاه برای “تحصیل در اتریش | قوانین و شرایط تحصیل در مقاطع مختلف

 1. ظهرابی نیا گفت:

  من مطلع شدم که چندتا از کشورا دانشجو رو در رشته های پزشکی رایگان پذیرش میکنه خب شرایطش چجوریه یه توضیح بدید لطفا

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام کشورها با تحصیل رایگان علاوه بر رزومه مطلوب، سطح زبان مربوط به خود را مد نظر قرار می‌دهند. شما می توانید کشورهایی مثل المان و فرانسه و غیره را انتخاب کنید.

 2. صنم باقرپور گفت:

  لرای دندان پزشکی اتریش مدرک زبان نیاز هست؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام در خصوص پذیرش دندانپزشکی مدرک زبان آلمانی c1 یا نهایتا b2 لازم می باشد.

 3. الهه گفت:

  سلام وقت بخیر
  میخواستم شرایط پزیرش پزشکی دانشگاه وین اتریش رو بدونم
  من الان پیش دانشگاهی هستم و معدل کل دیپلمم 18/63 شده
  به زبان المانی هم تسلط دارم
  میتونم برای پزشکی دانشگاه وین اقدام کنم؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام جهت پذیرش در دانشگاه اتریش قبولی در آزمون سراسری کشور ملاک قرار داده شده است، با ارائه مدارک معتبر، مدرک زبان آلمانی b2 و با گذراندن دوره پریمدیکال وارد کورس اصلی خواهید شد.

 4. مجتبی گفت:

  سلام
  وقت بخیر ، با مدرک فوق دیپلم حسابداری میشه اقدام به ثبت نام در دانشگاه اتریش کرد.؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام دوست عزیز اگر مدارک و رزومه ی تحصيلی بر اساس شرايط اتريش تاييد گردد، اين امكان وجود دارد.

 5. یسنا مهدوی گفت:

  با وجود معدل بالا هم مدارک ما مورد تایید قرار میگیره برای اتریش؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام جهت پذیرش از دانشگاه های اتریش ملاک علاوه بر معدل و مدرک زبان آلمانی ،قبولی در آزمون سراسری رشته ی مدنظرتان ملاک می باشد و رزومه تحصیلی شما بایستی آپشن های ممتازی را دارا باشد.

 6. فریدون گفت:

  سلام .روز به خیر. متاسفانه درخواست پذیرش من از دانشگاه پلی تکنیک وین ریجکت شد ظاهرا به خاطر اینه که کارشناسی من از دانشگاه ازاد بوده شما میتونید راهنمایی کنید الان بهترین کشور و بهترین اقدام برای دریافت پذیرش از یکی از کشورهای اسکاندیناوی چی هست
  مشخصات خودم
  سن : 43
  مدرک : کارشناسی ارشد مجازی رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران
  مدرک کارشناسی : امور گمرکی از دانشگاه آزاد
  سطح انگلیسی : Pre-IELTS

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   تحصیل در مقاطع بالاتر ناز به رزومه علمی و پژوهشی قوی دارد.

 7. سید احمد مصطفوی گفت:

  سلام من فارغ‌التحصیل فلسفه از دانشگاه تهران با معدل 14 و ارشد پژوهش هنر از دانشگاه هنر اصفهان با معدل 19 هستم. توی مقطع ارشد داشنجوی رنک یک شدم. و امسال هم توی هفته پژوهش به عنوان پژژهشگر برتر دانشگاه ازم تقدیر کرد چون 5 تا مقاله دارم که 4 تاشون علمی پژوهشی هستن و 1 مورد ترویجی. سه ماه دیگه کتابم رو انتشارات دانشگاه هنر اصفهان چاپ می‌کنه. زبانم خوبه واقعا اما مدرک ندارم. میخواستم ببینم توی رشته هنرهای دیجیتال (تمام آثارم مربوط به مطالعات بازی‌های ویدیویی به مثابه‌ی هنر هست). می‌تونم جایی بدون مدرک زبان فول فاند بشم واسه دکتری؟

  ضمناً توی اکثر نشریات آنلاین مطالعات بازی هم کار نویسندگی کردم.

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل دکترا در اکثر کشور ها بهتر است مدرک زبان ارائه دهید. با این شرایط نیز می توانید برای تحصیل دکترا در کشوری مانند مجارستان، ترکیه و غیره اقدام نمایید. در ابتدا بهتر است در دوره های زبان شرکت نمایید.

 8. رها گفت:

  سلام من امسال میخوام دیپلمم رو بگیرم میخواستم بدونم برای رشته تجربی حدودا رتبه کنکور باید چقدر باشه و خود دانشگاه ایران در پذیرش تاثیر داره؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، پذیرش در دانشگاه های دولتی ایران تاثیر به سزایی در پذیرش شما در اتریش دارد.

 9. م گفت:

  سلام وقت بخیر
  محبت می فرمایید راهنمایی کنید🙏🏻
  علاوه بر اتریش برای رشته های مهندسی در مقطع دکتری در صورت فارغ‌التحصیل بودن از دانشگاه تاپ بدون گپ تحصیلی ، داشتن مقاله (jcr,کنفرانسی داخلی و خارجی ) ، مدرک زبان و… چه کشور ها و دانشگاه های با شریط
  ( امکان فول فاند و یا فاند دریافت کردن) هست؟
  چطور مقصد انتخاب کنم ؟ 🥲🥲باتوجه به اینکه هزینه و رنک دانشگاه هم خیلی اهمیت داره برام

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای انتخاب کشور در ابتدا باید شرایط کشور ها را بررسی کرده و با شرایط خود مطابقت دهید. برای بررسی شرایط کشور ها می توانید به صورت حضوری به دفاتر ما مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.