071-91009294  | 021-88724227  |

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

مهاجرت به کشوری دیگر یک تصمیم بزرگ در برای زندگی در نظر گرفته می شود که نیازمند بررسی دقیق عوامل مختلف است. برای کسانی که به دنبال مهاجرت به کانادا هستند، یکی از گزینه های موجود مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری است.

 کشور کانادا دارای یکی از بهترین اقتصادها در دنیا است و به دلیل حمایت بالا از کسب و کارها و رسیدن به سود در زمان کم، یکی از بهترین انتخاب ها برای افرادی است که قصد دارند مهاجرت و کارآفرینی را با هم داشته باشند.

برنامه های مهاجرتی برای جذب سرمایه گذاران خارجی در کانادا طراحی شده اند که متقاضیان باید شرایط آن را دارا باشند. در این مقاله با موسسه مهاجرتی میرداماد همراه باشید تا هر آنچه که باید درباره اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری بدانید را بیان کنیم و شما را با مهاجرت به این کشور و مزایای آن آگاه کنیم‌.

چرا سرمایه گذاری در کانادا؟

علاوه بر تحصیل در کانادا که محبوبیت ویژه ای بین دانشجویان دارد، سرمایه گذاری در این کشور نیز از مزایای بسیاری برخوردار است. به دلایل زیادی می تواند سرمایه گذاری در این کشور یک تصمیم هوشمندانه باشد. اول از همه، کانادا دارای یک اقتصاد باثبات و متنوع است که در سال های متمادی در بین قوی ترین اقتصاد های جهان قرار گرفته است. این ثبات اقتصادی آن را به مقصدی جذاب برای افرادی که به دنبال سرمایه گذاری بلندمدت هستند تبدیل می کند.

هم چنین برای سرمایه گذاری در این کشور نیاز به سرمایه ای هنگفت نیست و سرمایه گذاری ۱۰۰ هزار دلاری کانادا برای آن در نظر گرفته می شود. ثانیاً، کانادا دارای نیروی کار بسیار ماهر و تحصیلکرده است که تأکید زیادی بر نوآوری و فناوری دارد.

این بدان معناست که کسب و کارها به راحتی می توانند نیروی کار درجه یک مورد نیاز خود را برای موفقیت و رسیدن به سود پیدا کنند. کانادا هم چنین دارای یک محیط کسب و کار دوستانه است که از کارآفرینی و نوآوری پشتیبانی می کند.

 این کشور دارای مالیات کم، سیستم های سیاسی و حقوقی پایدار و زیرساخت های قوی است که کار را برای مشاغل آسان تر می کند.

ویزاهای اخذ شده

شرایط سرمایه گذاری در کانادا چیست؟

سرمایه گذاری در این کشور مستلزم رعایت شرایط خاصی است که بستگی به جریان سرمایه گذاری انتخاب شده دارد. سرمایه گذار مهاجر بر اساس برنامه های انتخابی که در ادامه بیشتر درباره آن ها صحبت می کنیم، مشخص می کند که نیاز به چقدر سرمایه برای سرمایه گذاری کانادا دارد. اما به صورت کلی معمولاً بین ۱۰۰ تا ۸۰۰ هزار دلار کانادا این رقم می تواند متغیر باشد.

 البته میزان دارایی خالص هم مهم است که برای سرمایه گذاری غیر تضمینی حداقل ۲ میلیون دلار کانادا باید برای مدت پنج سال در نظر گرفته شود. سرمایه گذار باید یک طرح تجاری نیز ارائه دهد. هم چنین باید یک آزمون پزشکی، بررسی سوابق امنیتی و جنایی را پشت سر بگذارند و الزامات مهارت زبان در صورت نیاز را برآورده کنند.

پس از تایید، سرمایه گذاران وضعیت اقامت دائم را دریافت می کنند و باید از تعهدات اقامت، از جمله الزامات حضور فیزیکی، پیروی کنند. افراد می توانند سرمایه گذاری کانادا را در بخش های مختلف از جمله املاک، فناوری و منابع طبیعی انجام دهند. دولت کانادا برای تشویق سرمایه گذاری در زمینه های خاص مانند تحقیق و توسعه، مشوق ها و تخفیف های مالیاتی نیز ارائه می دهد.

انواع سرمایه گذاری در کانادا کدامند؟

سرمایه گذاری در این کشور می تواند به اشکال مختلفی از جمله راه اندازی استارت آپ، کارآفرینی، خرید کسب و کار، خوداشتغالی، ثبت شرکت و سرمایه گذاری در استان های کانادا باشد.

 • راه اندازی یک استارتاپ در کانادا شامل ایجاد یک کسب و کار جدید از ابتدا است. این امر مستلزم یک طرح تجاری قوی و توانایی تامین منابع مالی از سوی سرمایه گذاران ریسک پذیر است.
 • کارآفرینی در کانادا شامل داشتن یک ایده کسب و کار موجود و تبدیل آن به یک شرکت موفق است. این امر مستلزم شناخت بازار، یک طرح تجاری قوی و توانایی تامین منابع مالی است.
 • برای خرید کسب و کار در کانادا نیاز به خرید یک کسب و کار موجود را دارید. این می‌تواند گزینه خوبی برای افرادی باشد که نمی ‌خواهند از صفر شروع کنند، اما برای اطمینان از سودآوری کسب ‌و کار و پتانسیل رشد نیاز به تلاش و رسیدن به سود دارد.
 • خوداشتغالی در کانادا شامل راه اندازی یک کسب و کار و کار برای خود است. این نوع از مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری می تواند گزینه خوبی برای کسانی باشد که می خواهند خود بر کارشان کنترل داشته باشند.
 • برای ثبت شرکت در کانادا نیز باید از طریق قوانین استانی در این کشور عمل کرد که در ادامه بیشتر در این باره صحبت می کنیم. زیرا هر استان در کانادا قوانین و برنامه ای جدا برای خود دارد.

احذ ویزای کار کانادا یکی از روش های مهاجرت به این کشور و احذ اقامت می باشد. در صورت علاقمنذی می توانید با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی میرداماد تماس بگیرید.

سرمایه گذاری در استان های مختلف کانادا

سرمایه گذاری در استان های کانادا شامل سرمایه گذاری در هر کدام از موارد بالا و واقع در یک استان خاص است. هر استان در کانادا فرصت ها و مقررات سرمایه گذاری خاص خود را دارد. به عنوان مثال، انتاریو، پرجمعیت‌ ترین استان کانادا، دارای اقتصاد متنوعی با فرصت‌هایی در زمینه تولید، فناوری و مراقبت‌ های بهداشتی پیشرفته است.

 کبک به خاطر صنایع هوافضا، داروسازی و انرژی های پاک شهرت دارد. بریتیش کلمبیا دارای بخش فناوری قوی و فرصت ‌هایی در منابع طبیعی مانند جنگل ‌داری و معدن است. سرمایه گذاری در کانادا و در استان های آن ممکن است مزایایی مانند دسترسی به استعدادها و منابع محلی و هم چنین نزدیکی به بازارهای مهم در دنیا را ارائه دهد.

میزان سرمایه گذاری لازم در استان های مختلف کانادا

یکی از مهم ترین مواردی که برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و سرمایه گذاری برای استان های این کشور در نظر گرفته می شود، آگاهی از حداقل مبلغی است که برای این کار در نظر گرفته می شود.

البته باید گفت ممکن است این میزان سرمایه گذاری مدام در حال تغییر باشد. به همین دلیل شما می توانید از موسسه مهاجرتی میرداماد در این زمینه کمک گرفته و مبالغ به روز شده را استعلام کنید. با این حال در این جا با استفاده از یک جدول میزان سرمایه گذاری و ثروت خالص را به صورت تخمینی بیان می کنیم تا با آن ها آشنایی داشته باشید.

استان

حداقل سرمایه گذاری

دارایی خالص مورد نیاز

بریتیش کلمبیا

 500000 دلار کانادا

900000 دلار کانادا

انتاریو

 500000 دلار کاناد

800000 دلار کانادا

ساسکاچوان

400000 دلار کانادا

600000 دلار کانادا

مانیتوبا

200 تا 300 هزار دلار کانادا

500000 دلار کانادا

پرنس ادوارد ایلند

200000 دلار کانادا

600000 دلار کانادا

نوااسکوشیا

500000 دلار کانادا

700000 دلار کانادا

نیوبرانزوییک

100000 دلار کانادا

300000 دلار کانادا

کبک

2 میلیون دلار کانادا

3 میلیون پانصد هزار دلار کانادا

یوکان

300 تا 400 دلار کانادا

500000 دلار کانادا

شرایط سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا

برنامه مهاجرت سرمایه گذاری کانادا در استان بریتیش کلمبیا علاوه بر حداقل مقدار سرمایه گذاری و ثروت خالص که در بالا بیان کردیم نیاز به شرایط و قوانین دیگری نیز برای سرمایه گذاری مهاجر دارد. یکی از الزامات اصلی، تجربه کسب و کار است.

 متقاضیان باید حداقل سه سال تجربه تجاری به عنوان مالک – مدیر فعال کسب و کار یا بیش از چهار سال به عنوان مدیر ارشد در پنج سال گذشته قبل از مهاجرت را داشته باشند. این تجربه باید توانایی متقاضی برای مدیریت و راه اندازی موفقیت آمیز یک کسب و کار را نشان دهد.

 سرمایه گذاران هم چنین باید حداقل الزامات زبان انگلیسی یا فرانسوی را که توسط سازمان های تعیین شده برای آزمون زبان مشخص می شوند را هم داشته باشند. البته برای مهاجران شرط سنی خاصی وجود ندارد، اما متقاضیان باید حداقل تحصیلات دبیرستانی یا معادل آن را گذرانده باشند.

 مهارت زبان برای اطمینان از ارتباط موثر با مشتریان، کارمندان و سایر ذینفعان کسب و کار مهم است. سرمایه گذاران باید حداقل یک سوم سهام کسب و کار پیشنهادی را در اختیار داشته باشند. علاوه بر این، متقاضیان باید حداقل یک شغل جدید برای یک شهروند کانادایی یا مقیم دائم در کسب و کار ایجاد کنند.

سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا

حداقل سرمایه لازم برای آنتاریو کانادا

انتاریو هم چنین یک برنامه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا برای اتباع خارجی دارد که مایل به سرمایه گذاری در استان و ایجاد یا خرید یک کسب و کار هستند. برای انتاریو هم نیاز است تا فرد تجربه کاری داشته باشد.

متقاضیان باید حداقل 24 ماه تجربه کاری تمام وقت در 60 ماه گذشته داشته باشند. تجربه کسب و کار باید به عنوان مالک یا مدیر ارشد و یا به عنوان فردی با تجربه با نقش کلیدی در کسب و کار باشد. مهاجران هم چنین باید حداقل مهارت زبانی معیار زبان کانادایی (CLB) 4 یا بالاتر در انگلیسی یا فرانسوی را داشته باشند. افراد مهاجر باید حداقل 18 سال سن داشته باشند و حداقل تحصیلات دبیرستانی یا معادل آن را گذرانده باشند.

 علاوه بر این سرمایه گذاران باید حداقل یک سوم کسب و کار را در مالکیت خود داشته و یا آن را فعالانه مدیریت کنند. این شرط مالکیت تضمین می کند که متقاضی سهم قابل توجهی در موفقیت کسب و کار دارد. در انتاریو نیز سرمایه گذار باید یک شغل دائمی برای افراد کانادایی ایجاد کند. این شرط ایجاد شغل به ارتقای رشد و توسعه اقتصادی در انتاریو با فراهم کردن فرصت ‌های شغلی برای ساکنان محلی کمک می‌ کند.

شرایط لازم برای سرمایه گذاری در آلبرتا

آلبرتا، یکی از استان های غربی کانادا هم برنامه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری را برای مهاجران ارائه می دهد. افراد مهاجر باید حداقل سه سال سابقه مدیریت بازرگانی یا مالکیت داشته باشند. در این صورت صلاحیت سرمایه گذار برای موفقیت در کسب و کار سنجیده می شود.

 افراد هم چنین باید حداقل مهارت زبانی معیار زبان کانادایی (CLB) 4 یا بالاتر در انگلیسی یا فرانسوی را داشته باشند که برای ارتباط با کارمندان مشتریان و سایر افراد لازم است. برای آلبرتا شرط سنی خاصی وجود ندارد، اما مهاجران باید حداقل تحصیلات دبیرستانی یا معادل آن را تکمیل کرده باشند.

 متقاضیان باید حداقل 300000 دلار کانادا در یک تجارت واجد شرایط در آلبرتا سرمایه گذاری کنند. این سرمایه گذاری باید برای ایجاد یا خرید یک تجارت واجد شرایط استفاده شود که ارزش اقتصادی ایجاد کرده و به رشد اقتصاد آلبرتا کمک می کند.

علاوه بر این، افراد باید حداقل یک سوم کسب و کار را به صورت مالک و فعالانه مدیریت کنند. این شرط مالکیت تضمین می کند که متقاضی سهم قابل توجهی در موفقیت کسب و کار ایفا خواهد کرد. مانند دیگر استان ها متقاضیان هم چنین باید یک طرح تجاری جامع ارائه دهند که اهداف سرمایه گذاری آن ها و عملیات تجاری پیشنهادی در آلبرتا را مشخص می کند. طرح کسب و کار باید دوام کسب و کار پیشنهادی و اینکه چگونه به رشد اقتصادی آلبرتا کمک می کند را نشان دهد.

شرایط سرمایه گذاری در ساسکاچوان کانادا

افرادی که ویزای سرمایه گذاری کانادا و استان ساسکاچوان را انتخاب کرده اند نیز باید از شرایط خاص آن اطلاع داشته باشند. در این استان فعالیت ها یا به صورت کسب و کار و یا به صورت کار زراعی است. کسب و کار یا مزرعه باید با اولویت های اقتصادی ساسکاچوان که شامل کشاورزی و مواد غذایی، معدن و فناوری هستند، همسو باشند.

این سرمایه گذاری هم چنین باید فرصت های شغلی را در استان ایجاد یا حفظ کند و نفع جامعه را نیز در نظر بگیرد. متقاضی باید فعالانه در مدیریت کسب و کار یا مزرعه ای که در آن سرمایه گذاری کرده است شرکت کند. این بدان معناست که سرمایه گذار باید در عملیات روزانه کسب و کار یا مزرعه مشارکت داشته باشد و رویکرد عملی داشته باشد.

متقاضی باید تجربه مربوط به تجارت یا مدیریت مزرعه را داشته باشد. این تجربه باید با کسب و کار پیشنهادی یا عملیات مزرعه در ساسکاچوان مرتبط باشد و نشان دهنده توانایی متقاضی برای مدیریت و راه اندازی موفقیت آمیز یک تجارت یا مزرعه باشد.

هم چنین مهاجر باید مهارت زبان را نیز داشته باشد که البته نیاز به آزمون برای آن در نظر گرفته نشده است. البته سرمایه گذار باید حداقل 18 سال سن داشته باشد و حداقل مدرک یا دیپلم پس از متوسطه را که مربوط به فعالیت تجاری مورد نظر آن ها در ساسکاچوان باشد را نیز اخذ کرده باشد.

حداقل شرایط سرمایه گذاری در مانیتوبا

قوانین و اقامت ویزای سرمایه گذاری کانادا و در استان مانیتوبا نیز تقریباً شبیه به ساسکاچوان بوده و الزاماتی شبیه به این استان را رعایت می کند. در مانیتوبا نیز می توان از طریق کشاورزی یا کسب و کار سرمایه گذاری کرد.

 کسب و کار هایی که در مانیتوبا راه اندازی می شوند باید در یکی از بخش های اولویت بندی شده در این استان مانند تجارت کشاورزی، فناوری و هوای پاک، فناوری اطلاعات و ارتباطات و تولید پیشرفته باشد. هم چنین مهاجر باید سوابق کاری شامل سه سال سابقه مدیریت ارشدی یا مالکیت تجاری داشته باشد.

 سرمایه گذار در این استان هم یک طرح تجاری با سود باید ارائه دهد که امکان سنجی کسب و کار و پتانسیل رشد در آن مشخص باشد. در این استان نیز متقاضی باید مهارت زبان انگلیسی و فرانسه داشته باشد که البته نیازی به نمره آزمون برای آن نیست. البته مهاجران باید حداقل 18 سال سن داشته باشند و حداقل مدرک تحصیلی دیپلم را نیز اخذ کرده باشند.

حداقل شرایط سرمایه گذاری در پرنس ادوارد ایلند کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و گرفتن ویزای سرمایه گذاری کانادا از طریق استان پرنس ادوارد آیلند نیز امکان پذیر است که شرایط خود را داراست. مانند دیگر استان ها در وهله اول متقاضی باید حداقل سه سال سابقه مالکیت تجاری یا مدیریت ارشد داشته باشد.

 این شرط تضمین می کند که متقاضی دارای مهارت ها و تجربه لازم برای مدیریت و راه اندازی موفقیت آمیز یک تجارت در جزیره پرنس ادوارد است. البته متقاضی باید یک طرح تجاری جامع ارائه دهد که عملیات تجاری پیشنهادی در جزیره پرنس ادوارد را تشریح کند.

یکی دیگر از قوانین این است که سرمایه گذار باید مبلغ 200000 دلار را نزد ایالت پرنس ادوارد آیلند واریز کند که پس از انجام سرمایه گذاری به متقاضی بازگردانده می شود. شرایط سنی و تحصیلی در پرنس ادوارد هم مانند مانیتوبا است.

حداقل شرایط سرمایه گذاری در نوااسکوشیا کانادا

استان نوا اسکوشیا نیز امکان اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا را فراهم کرده و قوانین خاص خود را دارد. متقاضی ابتدا باید اظهار علاقه (EOI) را به اداره مهاجرت نوا اسکوشیا ارسال کند. این EOI بر اساس تحصیلات، مهارت زبان، تجربه کاری و سایر عوامل متقاضی ارزیابی می شود.

در صورت موفقیت آمیز بودن EOI، متقاضی دعوت نامه ای برای درخواست برنامه نامزدی نوا اسکوشیا برای تجارت دریافت می کند. این برنامه نیاز به ارائه یک طرح تجاری دقیق دارد که عملیات تجاری پیشنهادی در نوا اسکوشیا را مشخص می کند.

در این استان نیز نیازمند به سه سال سابقه کاری یا مدیریتی در کسب و کار است و هم چنین فرد باید از نظر زبان فرانسه و انگلیسی در رده متوسط باشد اما نیازی به مدرک برای آن نیست. البته مهاجران باید حداقل 21 سال سن و مدرک دیپلم داشته باشند.

حداقل شرایط سرمایه گذاری در نیوبرانزوییک کانادا

نیوبرانزویک، کانادا، یک برنامه مهاجرت سرمایه گذاری به نام برنامه نامزد استانی نیوبرانزویک (NBPNP) ارائه می دهد. بر اساس این برنامه، افراد واجد شرایط می توانند با سرمایه گذاری در یک تجارت یا ایجاد کسب و کار خود در استان به نیوبرانزویک مهاجرت کنند. یکی دیگر از الزامات اولیه برای سرمایه گذاری در نیوبرانزویک این است که سرمایه گذاران باید حداقل 22 سال سن داشته باشند.

 سرمایه گذاران هم چنین باید قصد خود را برای ایجاد یا به دست آوردن یک کسب و کار در استان، با یک برنامه روشن از چگونگی ایجاد شغل و کمک به اقتصاد محلی نشان دهند. یکی دیگر از الزامات مهم این است که سرمایه گذاران باید استانداردهای مهارت زبان را رعایت کنند.

نیوبرانزویک یک استان دو زبانه است که هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی زبان های رسمی آن هستند. به این ترتیب، سرمایه گذاران بسته به محل کسب و کار مورد نظر خود، باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی مسلط باشند. اما نیاز به ارائه مدرک برای آن وجود ندارد.

برنامه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کبک

برنامه سرمایه گذار مهاجر کبک (QIIP) یک برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری محبوب است که به سرمایه گذاران خارجی و خانواده های آن ها اجازه می دهد اقامت سرمایه گذاری کانادا را دریافت کنند.

همان طور که در بالا بیان کردیم در سال 2023 نیاز به 2 میلیون دلار کانادا که برای سرمایه گذاری در این کشور استفاده شود. البته این مبلغ توسط یک واسطه مالی تایید شده و در یک دوره پنج ساله نگهداری می شود. QIIP هر سال تعداد محدودی برنامه برای مهاجران ایجاد می کند و برنامه‌ های کاربردی معمولاً بر اساس اولویت ‌های اولیه ارزیابی می ‌شوند.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کبک

حداقل شرایط لازم برای شرکت در برنامه مهاجرت سرمایه گذاری به کبک

برای شرکت در برنامه مهاجرت سرمایه گذاری به کبک، حداقل شرایط خاصی مانند دیگر استان ها وجود دارد که باید رعایت شود. علاوه بر مبلغی که برای سرمایه گذاری نیاز است، فرد باید نزدیک به 3 میلیون دلار نیز دارایی خالص باشد.

متقاضی هم چنین باید حداقل دو سال سابقه مدیریت در پنج سال قبل از درخواست خود، در یک زمینه کشاورزی، کسب و کار صنعتی، یک سازمان دولتی، یک سازمان بین المللی یا یک سازمان غیردولتی داشته باشد. علاوه بر این، سرمایه گذار باید یک معاینه پزشکی و یک بررسی پیشینه امنیتی را پشت سر بگذارد.

 در نهایت، متقاضی باید سطح متوسطی از مهارت زبان فرانسه را از طریق یک آزمون استاندارد زبان که توسط دولت کبک به رسمیت شناخته شده است نشان دهد. البته اگر تحصیلات سرمایه گذار با زبان فرانسه گذرانده شده باشد، نیاز به ارائه مدرک نیست.

حداقل شرایط سرمایه گذاری در یوکان کانادا

یوکان، واقع در بخش شمالی کانادا، جمعیت کمی داشته؛ اما اقتصاد پر رونقی با فرصت های سرمایه گذاری مختلف را داراست. حداقل نیازهای سرمایه گذاری در یوکان کانادا بسته به نوع سرمایه گذاری و صنعت ممکن است متفاوت باشد. با این حال برای تمامی سرمایه گذاران باید یک طرح کسب و کاری وجود داشته باشد.

در این طرح اهداف، استراتژی ها، تحلیل بازار، پیش بینی های مالی و ساختار مدیریتی مشخص می شود. این طرح باید قابلیت اجرای پروژه و نحوه همسویی آن با اهداف توسعه اقتصادی یوکان را نشان دهد.

 برای سرمایه گذاری در یوکان عامل مهم دیگری که باید در نظر گرفت، محیط قانونی و نظارتی است. یوکان قوانین مختلفی دارد که بر صنایع مختلف از جمله معدن، گردشگری، انرژی و املاک و مستغلات نظارت می کند. طرح کسب و کار باید همسو با این قوانین و دارای مجوز های لازم باشد.

 آن ها هم چنین باید اقدامات پایدار و سازگار با محیط زیست را در اولویت قرار دهند و تأثیر کسب و کار خود را بر زمین، آب و حیات وحش به حداقل برسانند. برای این استان نیز داشتن مدرک زبان مهم نیست؛ اما تسلط بر آن باید وجود داشته باشد.

راه اندازی استارتاپ در کانادا

همان طور که در بالا بیان کردیم یکی از راه های گرفتن ویزای سرمایه گذاری کانادا و مهاجرت به این کشور از طریق سرمایه گذاری، راه اندازی یک استارتاپ در این کشور است. استارتاپ‌ ها در کانادا می ‌توانند از یک صنعت پر رونق در فناوری، به ویژه در شهرهایی مانند تورنتو، ونکوور و مونترال استفاده کنند. این شهرها میزبان دانشگاه ها و مؤسسات تحقیقاتی در سطح جهانی و هم چنین جمعیت متنوعی از کارگران ماهر هستند.

 برای موفقیت در صحنه رقابتی استارتاپی کانادا، کارآفرینان و سرمایه گذاران باید بر ایجاد یک تیم قوی، توسعه ارزش پیشنهادی واضح و ایجاد یک طرح کسب و کار قوی تمرکز کنند. هم چنین باید یک طرح اقتصادی توجیه پذیر نیز ارائه دهند. در ادامه بیشتر درباره شرایط سرمایه گذاری در کانادا از طریق استارتاپ صحبت می کنیم.

ویزای استارتاپ کانادا چیست؟

ویزای استارتاپ کانادا یکی از انواع ویزای سرمایه گذاری کانادا و برنامه ای است که به کارآفرینان خارجی با ایده های نوآورانه تجاری اجازه می دهد تا کسب و کاری را در کانادا راه اندازی کنند. برای واجد شرایط بودن، متقاضیان باید از پشتیبانی یک سازمان مشخص شده کانادایی برخوردار باشند و شرایط زبان و تمکن مالی را هم فراهم کنند.

 سرمایه گذاران موفق، مجوز کار موقت برای راه اندازی کسب و کار خود دریافت می کنند و در نهایت می توانند برای اقامت دائم درخواست دهند. این برنامه برای جذب استعدادهای خارجی و تشویق کارآفرینی در اکوسیستم استارتاپی رو به رشد کانادا طراحی شده است.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ چیست؟

بسیاری از سرمایه گذاران با هدف اخذ اقامت دائم از طریق استارتاپ به کانادا مهاجرت می کنند. اخذ اقامت دائم از این مسیر معمولاً پس از 5 سال به شرط رعایت شرایط خاص امکان پذیر است. برای واجد شرایط بودن اقامت دائم، باید حداقل 1095 روز یا 3 سال کامل از 5 سال گذشته در کانادا زندگی کرده باشید.

علاوه بر این، شما باید تمام تعهدات مالیات بر درآمد شخصی خود را در 3 سال مالیاتی گذشته انجام داده باشید. البته نیاز است تا مهارت زبانی شما نیز اثبات شود؛ بنابراین باید یک آزمون زبان انگلیسی یا فرانسوی را هم بگذرانید.

علاوه بر این، از شما خواسته می شود که در آزمونی شرکت کنید که دانش شما از ارزش های کانادا، مانند تاریخچه، نمادها، نهادها، قوانین، مسئولیت ها و امتیازات شهروندی کانادا را ارزیابی می کند. این آزمون نشان می دهد که شما به صورت کامل از قوانین کانادا و راه و رسم زندگی در این کشور و هم چنین استان مربوطه آگاه هستید.

مراحل دریافت ویزای استارتاپ کانادا چیست؟

در این قسمت از مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و دریافت ویزای استارتاپ مراحل اخذ ویزا را به صورت دقیق بیان می کنیم تا با آن ها آشنا شوید.

 1. یافتن یک سازمان حمایت کننده در کانادا: اولین قدم این است که یک سازمان مناسب پیدا کنید که مایل به حمایت از ایده کسب و کار شما باشد. این سازمان‌ها طرح کسب ‌و کار شما را ارزیابی می‌ کند و اگر باور داشته باشند که ایده شما پتانسیل موفقیت در کانادا را دارد، یک نامه پشتیبانی ارائه می دهند.
 2. ارسال درخواست ویزا: هنگامی که از حمایت یک سازمان برخوردار شدید، می توانید درخواستی برای ویزای راه اندازی استارتاپ ارسال کنید. این درخواست باید شامل اسنادی مانند مدارک تحصیلی، مهارت زبان و تمکن مالی باشد که ثابت می کنند شما شرایط واجد شرایط بودن ویزا را دارید.
 3. بررسی های کامل پزشکی و امنیتی: به عنوان بخشی از فرآیند درخواست ویزا، باید تحت بررسی های پزشکی و امنیتی قرار بگیرید تا اطمینان حاصل شود که تهدیدی برای سلامت یا امنیت عمومی کانادا از طرف شما وجود ندارد.
 4. دریافت مجوز کار موقت: اگر درخواست شما تایید شود، یک مجوز کار موقت دریافت خواهید کرد که به شما اجازه می دهد به کانادا بیایید و استارتاپ خود را راه اندازی کنید. مجوز کار معمولاً تا 2 سال اعتبار دارد.
 5. راه اندازی استارتاپ: پس از ورود به کانادا، می توانید با حمایت سازمان تعیین شده شروع به راه اندازی استارتاپ خود کنید. برای واجد شرایط بودن اقامت دائم، باید نقاط عطف خاصی مانند ایجاد شغل برای کانادایی ها یا ویزای سرمایه گذاری کانادا به صورت اضافی را داشته باشید.
 6. درخواست اقامت دائم: پس از برآورده شدن شرایط ویزا، می توانید برای اقامت دائم کانادا اقدام کنید. این فرآیند شامل ارسال یک درخواست همراه با مدارک پشتیبان است که ثابت می کند شما شرایط واجد شرایط بودن برنامه را برآورده کرده اید و به نقاط عطف مورد نیاز دست یافته اید.

ثبت شرکت در کانادا (راه اندازی بیزینس)

از دیگر مواردی که می توان از طریق آن ویزای سرمایه گذاری کانادا را دریافت و به این کشور مراجعه کرد، همان طور که در بالا بیان کردیم، ثبت شرکت یا راه اندازی یک بیزینس است. مهاجرانی که مایل به ثبت شرکت در کانادا هستند، روندی مشابه با شهروندان کانادایی را دنبال می کنند، اما ممکن است قبل از شروع کسب و کار، نیاز به دریافت مجوز کار یا اقامت دائم داشته باشند.

علاوه بر این، آن ها ممکن است نیاز داشته باشند نشان دهند که ایده تجاری نوآورانه دارند و پتانسیل کمک به اقتصاد کانادا را نیز در نظر گرفته اند. افرادی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری را دارند و ثبت شرکت را دارند می توانند از طریق موسسه مهاجرتی میرداماد با شرایط خاص این روش از مهاجرت آشنا شده و در این فرآیند کمک های لازم را نیز دریافت کنند. با این حال در ادامه اطلاعات مفیدی را درباره این روش از مهاجرت ارائه می دهیم.

حداقل شرایط لازم برای ثبت شرکت در کشور کانادا

برای دریافت ویزای راه اندازی کانادا، متقاضیان باید یک طرح تجاری دقیق ارائه دهند که سودمندی و سودآوری شرکت پیشنهادی برای کانادا را مشخص کند. آن ها هم چنین باید الزامات استان یا منطقه ای را که قصد ثبت کسب و کار را دارند ارزیابی کنند، زیرا قوانین همان طور که در بالا مشاهده کردید، می تواند در سراسر کانادا متفاوت باشد.

علاوه بر این، متقاضیان باید مهارت زبان خود را به انگلیسی، فرانسوی یا هر دو اثبات کنند. مدرک و تجربه اخیر مدیریت نیز می تواند مفید باشد. در نهایت تعهدنامه ای که شرایط تاسیس شرکت را مشخص می کند باید امضا شود.

هزینه ثبت شرکت در کانادا

هزینه ثبت شرکت در کانادا برای مهاجرانی که قصد اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا را دارند بسته به استان یا منطقه ای که کسب و کار در آن ثبت شده و نوع ساختار تجاری انتخاب شده متفاوت است. به طور کلی، هزینه از 60 تا 400 دلار برای ثبت نام تجاری و 300 تا 1000 دلار برای ثبت یک کسب و کار متغیر است. هزینه های اضافی ممکن است شامل مجوزها و گواهی های مورد نیاز برای راه اندازی کسب و کار و هم چنین هزینه های قانونی و حسابداری باشد.

اخذ اقامت دائم کانادا از طریق ثبت شرکت

افرادی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و نوع ثبت شرکت را دارند، برای گرفتن اقامت دائم این کشور باید یک طرح تجاری یا بیزینس پلن حرفه ای را ارائه دهند تا دولت کانادا قادر به پذیرش آن ها برای مجوز ورود و ثبت شرکت شود. هم چنین مهاجر باید این اطمینان را برای مسئولین کانادایی ایجاد کند که شرکت کاملاً همسو با منافع اقتصادی کانادا است و باعث پیشرفت در این کشور می شود.

خرید بیزنس در کانادا چگونه است؟

خرید یک کسب و کار موجود در کانادا می تواند گزینه جذابی برای مهاجرانی باشد که می خواهند صاحب کسب و کار شوند. انواع مختلفی از کسب و کارها برای خرید از جمله فرانچایز، مشاغل مستقل، خرید سهام و کسب و کارهای آنلاین برای خرید وجود دارند. فرانچایز ها به دلیل اینکه از قبل در حال فعالیت در کانادا هستند ریسک کمتری داشته و می توان به راحتی آن ها را اداره کرد.

 اما راه اندازی یک بیزینس جدید یا خرید یک بیزینس مستقل می تواند ریسک بالایی داشته باشد؛ بنابراین شما باید با یک متخصص در این امور قبل از تصمیم به خرید صحبت کنید تا راه درست را به شما پیشنهاد دهد. موسسه مهاجرتی میرداماد و وکلای مجرب مهاجرتی در این مرکز نیز می تواند مشاوره های مفیدی برای انتخاب خرید بیزینس به شما ارائه دهند.

خرید بیزینس در کانادا

خود اشتغالی کانادا

خوداشتغالی می تواند گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری در کانادا باشد. با این حال، این امر مستلزم برنامه ریزی دقیق، تحقیق و تمایل به قبول ریسک ها و مسئولیت های اداره یک کسب و کار است. مهاجرانی که خود اشتغال هستند ممکن است واجد شرایط برخی از مزایای مالیاتی باشند و این امکان برای آن ها وجود دارد که انعطاف و کنترل بیشتری بر کار خود داشته باشند. با این حال، آن ها هم چنین ممکن است با چالش هایی مانند تامین مالی، یافتن مشتریان یا پیچیدگی های مقررات تجاری کانادا مواجه شوند.

کارافرینی کانادا

کارآفرینان و سرمایه گذاران خارجی می توانند اقامت دائم کانادا را با خرید یا ایجاد یک کسب و کار، با نیاز به اخذ مجوز کار، تضمین کنند. مهاجرت کاری از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی بسیار شبیه به نوع استارتاپ است. با این حال دولت فدرال برنامه Owner-Operator را ارائه می دهد که به دلیل نداشتن سهمیه و فرصت های برابر برای انتخاب، در بین کارآفرینان محبوبیت زیادی دارد.

 با این حال، مهاجرت از طریق کارآفرینی مستلزم ریسک قابل توجهی است و نیاز به بررسی دقیق عوامل شخصی و مالی دارد. مهم است که قبل از تصمیم گیری و انجام اقدامات لازم برای اطمینان از نتیجه موفقیت آمیز، مزایا و خطرات را سنجید. پایین بودن نرخ تورم، امکانات رفاهی و شغلی، بودن خانواده در کنار مهاجر، نظام اقتصادی با ثبات و نرخ بیکاری پایین در کشور کانادا می تواند از مزایای کارآفرینی در این کشور باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک

مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک نیز می تواند یکی از برنامه های ویزای سرمایه گذاری کانادا باشد. البته مدت زمانی است که این برنامه متوقف شده است و فعلاً نمی توان از طریق خرید املاک در این کشور اقامت دائم را دریافت کرد. شما باید برای دریافت اطلاعات به روز درباره این برنامه مهاجرت سرمایه گذاری، با افراد مجرب و با تجربه در این زمینه مشورت کنید. وکلای موسسه مهاجرتی میرداماد می توانند برای این کار بهترین گزینه برای شما باشند.

بهترین روش های اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا

انتخاب بهترین روش سرمایه گذاری در کانادا به شرایط و ترجیحات فردی بستگی دارد. هر گزینه سرمایه گذاری که در بالا درباره آن صحبت کردیم، مزایا و معایب خود را دارد. همان طور که بیان شد استارت آپ ها می توانند گزینه خوبی برای کسانی باشند که ایده کسب و کار منحصر به فردی دارند و مایل به ریسک هستند. با این حال، نیاز به یک طرح تجاری قوی و توانایی متقاعد کردن دولت کانادا در مورد سودمندی و سودآوری کسب و کار پیشنهادی دارد.

 از طرفی دیگر ثبت شرکت یک گزینه سرمایه گذاری سنتی تر است و ممکن است برای کسانی که در حال حاضر تجربه کسب و کار دارند، مناسب باشد. البته باید این مورد را در نظر داشت که رعایت حداقل شرایط برای ثبت شرکت در کانادا و انجام تعهدات قانونی در یک دوره زمانی باید برای این مورد وجود داشته باشد. خرید یک کسب و کار گزینه خوبی برای کسانی است که مایل به سرمایه گذاری در یک کسب و کار موجود با سابقه اثبات شده هستند.

 با این حال باید جستجوی زیادی انجام داد تا بتوان یک کار سودآور را انتخاب کرد. گزینه های خوداشتغالی و کارآفرینی هم برای کسانی مناسب است که مجموعه مهارت خاصی دارند و می خواهند برای خود کار کنند.

هزینه ویزای سرمایه گذاری کانادا چقدر است؟

هزینه ویزای سرمایه گذاری کانادا باید به صورت روزانه استعلام شود و ممکن است متغیر باشد. هم چنین این امکان وجود دارد که عوامل مختلف برای این هزینه ها در نظر گرفته شود. به همین خاطر بعضی از هزینه های مهم را در جدول زیر بیان می کنیم.

هزینه های تخمینی به دلار

فاکتور

13675 دلار کانادا

هزینه اقامت دائم

85 دلار کانادا برای هر نفر

هزینه انگشت نگاری (کمتر از 2 نفر)

170 دلار کانادا برای خانواده

هزینه انگشت نگاری (بیش از 2 نفر)

550 دلار کانادا

هزینه بررسی پرونده مهاجرت

معرفی صنایع پرطرفدار و سودآور برای سرمایه گذاری در کانادا

برخی از صنایع محبوب و سودآور برای کرفتن ویزای سرمایه گذاری کانادا عبارتند از:

 • فناوری: کانادا دارای صنعت فناوری پر رونقی با تعداد فزاینده ای از استارتاپ ها و شرکت های تاسیس شده در زمینه هایی مانند هوش مصنوعی، فین تک و تجارت الکترونیک است.
 • انرژی های تجدیدپذیر: دولت کانادا اهداف بلندپروازانه ای را برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای، ایجاد فرصت هایی برای سرمایه گذاری در منابع انرژی تجدیدپذیر مانند انرژی بادی و خورشیدی تعیین کرده است.
 • مراقبت های بهداشتی: جمعیت سالخورده کانادا و افزایش تقاضا برای خدمات مراقبت های بهداشتی، آن را به صنعت امیدوارکننده ای برای سرمایه گذاری تبدیل کرده است.
 • کشاورزی و فرآوری مواد غذایی: کانادا یکی از صادرکنندگان عمده محصولات کشاورزی است و دارای صنعت فرآوری مواد غذایی قوی است که گزینه خوبی برای سرمایه گذاری در این بخش است.

رایج ترین روش های اخذ ویزای سرمایه گذاری در کانادا

پیش تر نیز بیان کردیم که انتخاب انواع روش های سرمایه گذاری در کانادا نیازمند توجه به توانایی های فردی و مالی و بازار کار آن روش در کانادا است. با این حال اگر قصد مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری را دارید، باید رایج ترین روش ها را در این کشور نیز بدانید.

در کانادا ایجاد یک کسب و کار کوچک یا سرمایه گذاری در سهام و املاک ممکن است امروزه بیشتر رایج باشد. اما با توجه به بهترین صنایعی ‌که برای سرمایه گذاری در بالا بیان کردیم، می توان یکی از بهترین روش های رایج برای سرمایه گذاری در کانادا را انتخاب کرده و یک کسب و کار مناسب با توانایی ها را شروع کرد.

حداقل نمره زبان برای سرمایه گذاری در کانادا

حداقل نمره زبان برای گرفتن ویزای سرمایه گذاری کانادا به برنامه مهاجرتی و استانی که برای آن درخواست می دهید بستگی دارد. برای اکثر برنامه ها، مهارت زبان بر اساس معیار زبان کانادایی (CLB) ارزیابی می شود و به حداقل نمره CLB 5 یا 7 در هر چهار مهارت زبانی: صحبت کردن، شنیدن، خواندن و نوشتن نیاز دارد. با این حال، برخی از برنامه ها ممکن است به نمرات بالاتری نیاز داشته باشند، مانند برنامه کارگر ماهر فدرال که به حداقل نمره CLB 7 نیاز دارد.

دریافت اقامت کانادا با سرمایه گذاری

همان طور که در این مقاله متوجه شدیم، مهاجرت کانادا سرمایه گذاری یکی از بهترین روش