کار در چین | مهاجرت کاری به چین (شرایط و هزینه‌ ها)

کار-در-چین

مشاوره تخصصی و تماس فوری

  فرم مشاوره تخصصی

  شما عزیزان جهت مشاوره تخصصی می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

  و یا این فرم را تکمیل کنید تا مشاورین و کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

  در این مقاله قصد داریم در ارتباط با ویزای کار چین و قوانین مربوط به اخذ این مدل از ویزای چین صحبت کنیم. یکی از راه‌ها و روند‌های مهاجرتی، مهاجرت کاری و اخذ ویزای کاری می‌باشد. برای مهاجرت کاری به کشور‌های مختلف لازم است تا مولفه‌های بسیاری را مورد بررسی قرار داده و در ارتباط با قوانین کاری کشور مورد نظر اطلاعات لازم را کسب نماییم. کار در هر کشوری بر مبنای قوانین و مقررات آن کشور و همچنین در راستای نرخ بیکاری صورت می‌گیرد. از این رو قبل ار ورود به کشور مورد نظر برای کار لازم است تا در ارتباط با تمامی جزئیات اطلاعات لازم را کسب نمود.

  بیشتر بدانید:

  مهاجرت به چین

  مهاجرت تحصیلی به چین

  تحصیل پزشکی در چین

  تحصیل دندانپزشکی در چین

  مهاجرت به چین را می‌توان با روند‌های مختلفی پیگیری کرد. در واقع هر فردی می ابیست با شرایط شخصی خود و روند فعالیتی خود نسبت به دریافت شرایط مهاجرتی اقدام نماید. از این رو شما به عنوان متقاضی مهاجرت به چین می‌توانید از روش‌های مختلفی همچون مهاجرت تحصیلی و اعزام دانشجو به چین، مهاجرت کاری به چین، مهاجرت سرمایه گذاری به چین، مهاجرت از طریق تولد فرزند در چین، مهاجرت از طریق ازدواج در چین و … اقدام نمایید. برای اقدام در هر روشی می‌توانید به متخصصان و مشاوران موسسه حقوقی توسعه گستران عدالت و مهر میرداماد مراجعه نمایید. موسسه حقوقی توسعه گستران عدالت و مهر میرداماد دارای نمایندگی‌های معتبر در شهر‌های شیراز و تهران می‌باشد.

   

  شرایط کار در چین

  برای کار در کشور چین شرایط خاصی موجود است. البته دقت داشته باشید که با داشتن ویزای کاری یا Z ویزای چین می‌توان به جهت اقامت همسر و فرزندان در جین نیز تلاش نمود. البته دقت کنید که اقامت چین از طریق این ویزا پنج ساله می‌باشد. کار در چین شرایط خاصی را دارد. میزان کار در این کشور چهل ساعت در هفته است و زمان کار از نه صبح تا شش عصر می‌باشد. درآمد کار در چین نیز به نوع کار و پوزیشن شغلی فرد بستگی دارد اما میزان درآمد عموم مردم در این کشور سالیانه ما بین بیست و پنج هزار دلار تا صد هزار دلار می‌باشد.

  قوانین موجود برای کار در چین پیچیده و دائما در حال تغییر است. شروع رابطه کاری با بستن یک قرارداد کاری است که قراردادهای کاری به 3 بخش تقسیم می‌شوند. قرارداد کاری با زمان مشخص، قرارداد کاری با زمان باز و قرارداد کاری که انجام کار یا پایان پروژه را به عنوان زمان پایان قرار می‌دهد. در یک قرارداد کاری بدون توجه به اینکه کدام نوع قرارداد است باید مواردی مانند مشخصات شرکت و کارمند، مدت قرارداد یا شرط پایان، محل اشتغال، توضیح کامل وظایف کارمند، مقررات ساعت کار و استراحت، حقوق و اضافه کاری ذکر شود. قرارداد کاری در کشور چین به زبان چین و در 2 نسخه تهیه می‌شود؛ یک نسخه برای کارفرما و دیگری برای شخص متقاضی است.

  ویزای کار چین

  درآمد مشاغل مختلف در کشور چین

  در کشور چین از سن 18 تا 60 سالگی می‌توانید کار کنید. حقوق و درآمد در کشور چین به موارد زیادی مانند نوع شغل، سابقه کاری، تحصیلات، حوزه کاری و… بستگی دارد. کم‌ترین میزان درآمد در کشور چین 7500 یوآن و حداکثر درآمد 130000 یوآن است؛ البته این مبلغ بدون مالیات است و با پرداخت مالیات این هزینه کاهش می‌یابد. بیشتر افرادی که به کشور چین مهاجرت می‌کنند در شرکت‌های فروش و بازاریابی کار می‌کنند.

  نوع شغل درآمد سالانه
  مدرس زبان حداقل 5700 دلار
  بازاریاب حداقل 14000 دلار
  مدیر حداقل 18293 دلار
  مهندس آی تی حداقل 16421 دلار

  ویزای کار چین

  کار در چین و مهاجرت کاری به چین یکی از روش های مهاجرتی است که با توجه به آن می توان در این کشور مشغول به درآمد زایی شد. برای کار در چین لازم است تا ویزای این کشور را دریافت نمایید. در واقع با اخذ ویزای کار چین می توانید برای کار در این کشور مشغول شوید. کار در چین نیازمند اطلاع از شرایط دقیقی است که بر مبنای آن می توان درآمدزایی نمود. البته به این نکته توجه داشته باشید که برای مهاجرت به چین می توان از روش های دیگری هم استفاده نمود.

  به طور مثال می توان با تحصیل در چین مثلا تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین برای حضور در این کشور اقدام نمود. البته شما می توانید برای سرمایه گذاری در چین مثلا خرید ملک در چین یا ثبت شرکت در چین نیز در این کشور حضور داشته باشید. چین در چند وقت اخیر نه تنها برای اتباع چینی ، بلکه برای اتباع خارجی نیز به سرزمین فرصت تبدیل شده است. با داشتن دومین اقتصاد بزرگ در جهان ، بسیاری از خارجی ها چین را به عنوان مقصد خود برای ادامه کار یا تجارت خود انتخاب می کنند.

  برای اتباع خارجی که قصد مهاجرت به چین را دارند ، دریافت ویزای مناسب و اجازه اقامت  مهم است. به منظور جلب استعداد های بیشتر خارجی ، چین اخیراً سیاست ویزای باز و کارآمد تری را اعمال کرده است. از این رو با مختصر جلوه دادن الزامات و مراحل کار ، فرآیند را بسیار ساده کرده است. به همین دلیل است که این روز ها اخذ ویزای چین ساده تر شده است. ویزای چین با عنوان ویزای Z نیز شناخته می شود. 

  "دریافت

  دریافت ویزای کاری چین یا Z ویزا

  همان طور که گفتیم ویزای کاری چین با عنوان ویزای Z شناخته می شود. ویزای کار چین یا ویزای Z برای خارجیانی صادر می شود که برای یک پیشنهاد شغلی پولی یا انجام نمایش های تفریحی تجاری در چین، قصد ورود به این کشور را دارند. در واقع ویزای کار چین (Z Visa) برای کسانی صادر می شود که اجازه کار گرفته اند و قصد کار در چین را دارند و دولت چین اجازه کار یا مجوز کار صادر کرده است.

  دارنده ویزای Z باید ظرف نود روز پس از صدور ویزا وارد چین شود و باید ظرف سی روز پس از ورود در اداره امنیت عمومی محلی ثبت نام کند ، جایی که اجازه اقامت چین برای جایگزینی ویزای Z صادر می شود تا شخص متقاضی بتواند به مدت یک سال در این کشوز حضور داشته باشد. در واقع در این مدت شما و کارفرمای مورد نظر تان باید برای مدت زمان قرارداد خود حداقل نود روز و حداکثر یک مجوز اقامت موقت را درخواست کنید. دقت داشته باشید که معمولا ویزای کاری چین یک بار ورود است. یک بار ورود به این معنی است که مدت زمان تعیین شده توسط مجوز اقامت موقت که پس از ورود به چین دریافت می کنید تعیین می شود. 

  محدودیت سنی برای درخواست ویزای کاری چین 

  برای دریافت ویزای کاری چین یا همان ویزای Z شرایط و محدودیت های خاصی وجود دارد. یکی از این شرایط موجود، محدودیت سنی می باشد. از این رو در این بخش از مقاله قصد داریم در ارتباط با محدودیت سنی جهت اخذ ویزای چین صحبت کنیم. محدودیت سنی برای همه متقاضیان کار در چین بین هجده تا شصت سال است. با این وجود ، در این شرایط مقداری انعطاف پذیری وجود دارد ، بنابراین اگر در این محدوده سنی نیستید و می توانید یک کارفرمای مناسب پیدا کنید که شما را با سایر شرایط سنی برای کار انتخاب کند، باز هم ممکن است بتوانند برای شما تأییدیه بگیرند.

  اما با وجود در سن و سال بین هجده تا شصت سال یافتن کار در چین برای شما بسیار راحت تر خواهد شد. به همین دلیل مولفه سن برای اخذ ویزای کاری چین را نباید نادیده گرفت. البته برای دریافت ویزای چین جهت کار در این کشور فاکتور های دیگری هم وجود دارد که لازم است تا آن ها را هم مورد بررسی قرار داد. 

  ویزای کار چین

  نحوه درخواست ویزای کار چین

  پس از یافتن کار در چین باید برای دریافت ویزای کاری چین درخواست خود را ارائه دهید. برای درخواست می توانید شخصاً به سفارت چین ، کنسولگری ها یا سایر نمایندگی های دیپلماتیک بروید. همچنن می توانید از طریق مراکز معتبری مانند موسسه میرداماد هم در این زمینه اقدام نمایید. دقت داشته باشید که برای حضور نیازی به تعیین وقت قبلی نیست و البته برنامه های پستی قابل قبول نیستند. اگر مراکز درخواست ویزا چین (CVASC) در کشور شما وجود دارد ، می توانید برای ارسال درخواست به آنجا بروید.  برای درخواست ویزای کاری چین نیز باید هزینه هایی هم پرداخت نمود.

  هزینه همانند هزینه برای انواع دیگر ویزای چین است. در واقع در این زمینه صرفا هزینه ویزای یک بار ورود به کشور چین با نوع ویزای کاری Z اخذ می شود. هزینه ها برای دریافت این مدل ویزا گاها می تواند تا حدود صد و چهل دلار هم باشد. بررسی مدارک برای دریافت ویزای کاری چین معمولا چهار روز کاری به طول می انجامد. اما برای دریافت ویزای کاری چین لازم است تا مدارکی هم ارائه شود. این مدارک باید با دقت تمام تهیه گردد. در ادامه به بررسی مدارک موجود جهت اخذ ویزای چین می پردازیم. 

   

  مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کاری چین

  همان طور که گفتیم برای دریافت ویزای کاری جین لازم است تا مدارکی را ارائه دهید. در این بخش از مقاله قصد داریم به ارائه مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای کاری چین یا همان ویزای Z بپردازیم. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای چین را باید با دقت تهیه نمود. در ابتدا لازم است تا گذرنامه معتبر به همراه یک فتوکپی از صفحه مشخصات ارائه شود. از آن جایی که ویزا در گذرنامه صادر می شود، اعتبار گذرنامه اهمیت بسیار بالایی دارد.

  برای گذرنامه ها باید حداقل دوازده ماه اعتبار موجود باشد. در غیر این صورت ، ابتدا باید گذرنامه خود را تمدید کنید. دقت داشته باشید که هر گذرنامه باید حداقل دو صفحه ویزای خالی داشته باشد. در ادامه لازم است تا لطفاً فرم درخواست را در رایانه خود پر کنید ، یک نسخه چاپی چاپ کرده و آن را امضا کنید. باید تمامی موارد موجود در فرم را با دقت پر کرده و هیچ قسمتی را خالی نگذارید. حتما قبل از چاپ فرم ، موارد حذف و خطا را بررسی کنید. تغییر یا اصلاح در فرم چاپ شده مجاز نیست. در صورت تغییر یا اصلاح باید فرم جدیدی چاپ کنید.

  مورد مهم بعدی یک عکس در اندازه و قطع گذرنامه می باشد که باید در شش ماه گذشته گرفته شده باشد. مدرک مهم بعدی برای دریافت ویزای کار چین اعلان مجوز کار صادر شده توسط اداره امور خارجه امور خارجه چین می باشد. البته دقت داشته باشید که اسکن با کیفیت بالا قابل قبول است. در مرحله بعد لازم است که فرم آنلاین درخواست خدمات ویزا را ارسال کنید. در نهایت لازم است تا هزینه های مربوط به اخذ ویزای چین برای کار در چین و اقامت در جین را نیز پرداخت نمایید. 

  "سیستم

  بررسی سیستم امتیاز دهی برای اخذ ویزای کاری چین

  برای دریافت ویزای کاری جین لازم است تا فرد مورد نظر امتیازاتی را داشته باشد. بر اساس امتیازات موجود شخص می توان ویزای کاری چین را دریافت نماید. این سیستم امتیاز دهی بر مبنای مولفه های بسیار زیادی است و شاخص های مختلفی را می توان در این زمینه در نظر داشت. به طور مثال بحث تحصیلات یا سن و سال یا سطح درآمدی همه و همه بر این مسئله تاثیر مستقیم خواهد داشت.

  در این بخش از مقاله به بررسی روند برخی از امتیازات می پردازیم. در ابتدا از مدرک تحصیلی شروع می کنیم. مدرک تحصیلی لیسانس در این کشور ده امیتاز را به همراه خواهد داشت. امتیاز مدرک فوق لیسانس پانزده و امتیاز مقطع دکتری بیست می باشد. اما سابقه کار هم همراه با امتیازات مهمی است. سابقه کار خارج از چین برای زیر دو سال هیچ امتیازی ندارد. سابقه کار خارجی برای دو سال کار پنج امتیاز و بیش از دوس ال کار بیسن شش تا بیست امتیاز خواهد داشت. و اما همان طور که در بخش های قبل گفتیم برای اخذ ویزای کاری چین محدودیت سنی تعیین شده است.

  از این بابت هر رنج سنی دارای امتیازات به خصوصی است. سن بین هجده تا بیست و پنج سال ده امتیاز خواهد داشت. سن بین بیست و شش تا چهل و پنج سال پانزده امتیاز خواهد داشت. سن بین چهل و شش تا پنجاه و پنج سال ده امتیاز، سن بین پنجاه و شش تا شصت سال پنج امتیاز و سن بالای شصت سال بدون امتیاز خواهد بود. دقت داشته باشید که مولفه های دیگری همچون مهارت زبان چینی یا فارغ التحصلی از دانشگاه های معتبر هم در این زمینه تاثیر خواهد داشت.

  معرفی کشور چین

  نام رسمی کشور چین جمهوری خلق چین است. کشور چین، کشوری واقع در بخش شرقی قاره آسیا است که جمعیتی بالغ بر 1.407 میلیارد نفر دارد و پرجمعیت‌ترین کشور جهان به شمار می‌رود. کشور چین به عنوان یک کشور تک حزبی نیز شناخته می‌شود. حزب اصلی و حاکم در کشور چین حزب کمونیست است. با وجود اینکه شهر شانگهای بزرگ‌ترین شهر در کشور چر می‌رودین است؛ اما پایتخت کشور چین شهر پکن است. کشور چین با کشورهای روسیه، قزاقستان و مغولستان ، کره شمالی، تاجیکستان، قرقیزستان، افغانستان و پاکستان و کشورهای دیگری نیز همسایه است.

  مزایای زندگی و مهاجرت به چین

  کشور چین به دلیل اقتصاد پررونق و قوی که دارد به راحتی می‌تواند شغل مورد نیاز و مناسب با شما را فراهم کند. موقعیت های بسیاری برای افرادی که برانگلیسی تسلط دارند و یا از قبل انگلیسی تدریس می‌کردند، برای تدریس زبان انگلیسی در چین وجود دارد. به جز فعالیت‌هایی که حتما به زبان انگلیسی نیاز دارند؛ فعالیت‌ها و کارهای دیگری مانند تجارت، بازاریابی، موسیقی، هنر، معماری نیز از مشاغل خوب در کشور چین محسوب می‌شوند.

  مردم چین بسیار مهمان‌نواز هستند و با مهاجران خارجی همانند مهمان رفتار‌ می‌کنند. اگر در چین به مشکلی برخورد کردید که برآمدن از پس این مشکل، سخت به نظر می‌رسید اصلا نگران نباشید، همواره افراد برای کمک به شما آماده می‌باشند. یکی از مزایای مهم زندگی در کشور چین غذاهای متنوع است. این کشور غذاهای متنوعی از سراسر جهان و تمامی مناطق چین را در برخی شهرهای بزرگ خود مانند شانگهای و پکن به نمایش می‌گذارد.

  دو موضوع مهم در هنگام مهاجرت کشور چین، حمل و نقل و مسکن است. سیستم حمل و نقل در کشور چین شامل قطارهای سریع السیر، مترو و اتوبوس است. قطارهای سریع السیر در این کشور در تمامی شهرها ایستگاه دارند و با استفاده از آن می‌توان به تمام چین سفر کرد. هزینه اجاره مسکن در چین بسیار مقرون به صرفه است؛ البته هزینه آپارتمان‌هایی که در مرکز شهر قرار گرفته‌اند از هزینه آپارتمان‌های حومه شهر بالا‌تر است. کشور چین بسیار وسیع است و انواع آب و هوا در این کشور مشاهده می‌شود؛ به همین دللی شما می‌توانید با توجه به نظر شخصی خود شهر مناسب در کشو چین را انتخاب کنید.

   فرم مشاوره تخصصی

    فرم مشاوره تخصصی

    مشکلات کار و زندگی در کشور چین

    یکی از اولین مشکلات زندگی در کشور چین یادگیری زبان این کشور است. یادگیری زبان چین سخت و زمان‌بر است و به دلیل اینکه بیشتر مردم این کشور به زبان دیگری جز چینی تسلط ندارند یادگیری این زبان ضروری و لازم است. غذاهای غیر چینی در کشور چین گران غیمت است و در برخی شهرهای این کشور حتی پیدا نمی‌شود به همین دلیل مسئله خورد خوراک در کشور چین می‌تواند برای کسانی که به غذای چینی علاقه و عادت ندارند مشکل ایجاد کند. سلامت غذا در کشور چین از اهمیت بالایی برخوردار است ولی امکان مسمومیت نیز وجود دارد. مسئله ترافیک در کشور چین بسیار پیچیده و جدی است. برخی شهرهای این کشور برای تردد خودرو و رانندگی ساخته نشده است و برای زندگی جمعیت بالایی که الان کشور چین دارد به وجود نیامده است و همه‌ی این شرایط منجر به ایجاد ترافیک زیاد و پیچیده در این کشور شده است.

    کلاهبرداری زیادی در چین وجود دارد که می تواند برای مهاجران جدید مشکل ایجاد کند. برخی پرداخت حقوق و دستمزد را به تاخیر می‌اندازند و برخی دیگر وظایف و مسئولیت‌هایی به کارکنان خود می‌دهند که قبلاً در قرارداد کار تصریح نشده بود. بیکاری در کشور چین که دارای دومین اقتصاد بزرگ جهان است نزدیک به پنج درصد یا کمتر است؛ البته درمورد صحت این اطلاعات شک و تردید‌هایی هم وجود دارد. وجود فرصت شغلی در کشوری مانند کشور چین با توجه به جمعیت بالایی که دارد بسیار حائز اهمیت است و به وجود آمدن مشکل در آن می‌تواند باعث بهم خوردن تعادل در این کشور شود.

    ویزای چین

    هزینه‌های زندگی در چین

    یکی از ویژگی‌های زندگی در کشور چین هزینه‌های زندگی پایین است ؛ البته که هزینه زندگی به سبک زندگی، تعداد نفرات و شهر محل زندگی مربوط است. هزینه‌های زندگی در چین برای یک خانواده در یک ماه به طور میانگین 1000 دلار است. هزینه خورد و خوراک و غذا در کشور چین به سبک زندگی و رژیم غذایی بستگی دارد و در کشور چین غذاهای ارزان قیمت به میزان زیادی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و فروشگاه‌های مواد غذایی یافت می‌شود. در بازار‌های محله‌ای کشور چین می‌توانید مواد خوراکی روزانه مانند میوه، سبزیجات، تخم مرغ، غذاهای محلی و .. را با کمترین قیمت خریداری کنید. هزینه مسکن در کشور چین نسبتا بالا است و آپارتمان‌هایی که در سطح شهر قرار گرفته‌اند هزینه بیشتری نسبت به آپارتمان‌های حومه شهر دارند. در جدول زیر هزینه‌های مختلف را مورد بررسی قرار داده‌ایم.

    قیمت به دلار قیمت به یوان
    یک وعده غذایی در رستوان معمولی 3.20 دلار 20 یوان
    کاپوچینو 3.71 دلار 26.02 یوان
    بطری آب (یک لیتر) 0.40 دلار 3 یوان
    نوشابه پپسی 0.44 دلار 3.13 یوان
    شیر (یک لیتری) 1.87 دلار 13.09 یوان
    برنج (یک کیلو گرم) 0.98 دلار 6.64 یوان
    تخم مرغ (12 عدد) 1.75 دلار 12.30 یوان
    گوشت گاو ( یک کیلو‌گرم) 11.8 دلار 82.60 یوان
    اجاره اتاق یک خوابه از 500 دلار به بالا از 3500 یوان به بالا
    اجاره واحد 3 خوابه 1428.57 دلار 10000.02 یوان به بالا

    سوالات متداول در ارتباط با ویزای کار چین

    آيا چین کشوری مناسب برای کار و زندگی است؟

    بله چین یکی از بهترین کشور ها در آسیا و دنیا برای کار و زندگی است.

    ویزای کار چین با چه عنوانی شناخته می‌شود؟

    ویزای کار چین را با نام ویزای Z چین هم می شناسند.

    آیا با دریافت ویزای کار چین می توان همسر و فرزندان را به این کشور برد؟

    بله با دریافت ویزای کار چین می توان جهت همسر و فرزندان هم اقدام نمود.

    چه مولفه‌هایی بر دریافت ویزای کار چین تاثیر گذار است؟

    از جمله این مولفه ها می توان به تحصیلات، سن و سال، سابقه کار در خارج از چین، سابقه کار در جین و .. اشاره نمود.

    آيا برای اخذ ویزای کار چین داشتن مهارت زبان چینی امتیاز محسوب می‌شود؟

    بله برای دریافت ویزای کار چین دانستن زبان چینی مزیت محسوب می شود.

    مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کار چین چیست؟

    از جمله مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کار چین می توان به گذرنامه معتبر، مجوز کار، عکس پاسپورتی،‌ فرم درخواست ویزا و … اشاره نمود.

    برای دریافت ویزای کار چین در ابتدا باید چه کار کرد؟

    برای دریافت ویزای کار چین در ابتدا لازم است که شرایط کار را مهیا نمود و به کنسولگری یا سفارت چین مراجعه کرد.

    مدرک تحصیلی دکتری برای دریافت ویزای کار چین چند امتیاز دارد؟

    مدرک دکتری برای دریافت ویزای کار چین بیست امیتاز دارد.

    هزینه درخواست ویزای کار چین معمولا چقدر است؟

    هزینه درخواست معمولا حدود صد و چهل دلار می باشد.

    با چه سن و سالی دریافت ویزای کار چین راحت تر می‌باشد؟

    در سنین بین هجده تا شصت سال دریافت ویزای کار راحت تر است.

    مدت زمان اقامت در چین با داشتن ویزای کار چین عموما چقدر است؟

    مدت زمان اقامت در چین معمولا بین یک سال تا پنج سال می باشد.

    آیا یادگیری زبان چینی برای کار در این کشور نیاز است؟

    یکی از اولین مشکلات زندگی در کشور چین یادگیری زبان این کشور است. یادگیری زبان چین سخت و زمان‌بر است و به دلیل اینکه بیشتر مردم این کشور به زبان دیگری جز چینی تسلط ندارند یادگیری این زبان ضروری و لازم است.

    مشکلات کار در کشور چین چیست؟

    کلاهبرداری زیادی در چین وجود دارد که می تواند برای مهاجران جدید مشکل ایجاد کند. برخی پرداخت حقوق و دستمزد را به تاخیر می‌اندازند و برخی دیگر وظایف و مسئولیت‌هایی به کارکنان خود می‌دهند که قبلاً در قرارداد کار تصریح نشده بود.

    شرایط تغذیه و غذا در کشور چین چگونه است؟

    غذاهای غیر چینی در کشور چین گران غیمت است و در برخی شهرهای این کشور حتی پیدا نمی‌شود به همین دلیل مسئله خورد خوراک در کشور چین می‌تواند برای کسانی که به غذای چینی علاقه و عادت ندارند مشکل ایجاد کند.

    قراردادهای کاری در کشور چین چند نوع هستند؟

    قرارداد کاری با زمان مشخص، قرارداد کاری با زمان باز و قرارداد کاری که انجام کار یا پایان پروژه را به عنوان زمان پایان قرار می‌دهد.

    در قراردادهای کاری کشور چین چه مواردی باید ذکر شود؟

    در یک قرارداد کاری بدون توجه به اینکه کدام نوع قرارداد است باید مواردی مانند مشخصات شرکت و کارمند، مدت قرارداد یا شرط پایان، محل اشتغال، توضیح کامل وظایف کارمند، مقررات ساعت کار و استراحت، حقوق و اضافه کاری ذکر شود.

    میانگین هزینه زندگی برای یک خانواده در کشور چین چقدر است؟

    هزینه‌های زندگی در چین برای یک خانواده در یک ماه به طور میانگین 1000 دلار است.

    هزینه مسکن در کشور چین چگونه است؟

    هزینه مسکن در کشور چین نسبتا بالا است و آپارتمان‌هایی که در سطح شهر قرار گرفته‌اند هزینه بیشتری نسبت به آپارتمان‌های حومه شهر دارند.

    حقوق و درآمد در کشور چین به چه عواملی بستگی دارد؟

    حقوق و درآمد در این کشور به موارد زیادی مانند نوع شغل، سابقه کاری، تحصیلات، حوزه کاری و… بستگی دارد.

     فرم مشاوره تخصصی

      فرم مشاوره تخصصی

      حتما بخوانید:  سرمایه گذاری در چین

      مطالب مرتبط

      دیدگاهتان را بنویسید

      نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

      Scroll To Top