071-91009294  | 021-88724227  |

تحصیل پزشکی در روسیه | تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در روسیه

تحصیل-پزشکی-در-روسیه

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

کشور روسیه واقع در شمال اوراسیا و پهناورترین کشور جهان می باشد و از نظر جمعیتی نهمین کشور پرجمعت در جهان است. روسیه از جمله کشورهایی است که از نظر علمی بسیار پیشرفته و مدرن می باشد و مدارک علمی آن در سراسر دنیا معتبر می باشد. از جمله رشته های تحصیلی که در این کشور بسیار حائز اهمیت و پرطرفدار می باشد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه می باشد. انتخاب روسیه به عنوان کشوری جهت تحصیل پزشکی با هزینه مقرون به صرفه و ارزان منطقی به نظر می رسد. دانشگاه پزشکی مسکو، سن پیطرزبورگ از بهترین انتخاب ها جهت تحصیل رشته های داروسازی و پزشکی در روسیه می باشند.  معمولاً دانشجویان ایرانی جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی روسیه ، این دانشگاه ها را انتخاب می کنند. دانشگاه‌های کشور روسیه از سال 1395 مورد تایید وزارت بهداشت کشور ایران قرار گرفته‌اند.

تحصیل در روسیه

مهاجرت تحصیلی به روسیه

هر ساله از سراسر جهان دانشجویان زیادی برای تحصیل به ویژه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی روسیه به این کشور مهاجرت می‌کنند؛ هزینه پایین، مدارک با سطح و اعتبار علمی بالا، ورود به دانشگا‌ه‌های روسیه بدون نیاز به آزمون ورودی و پیدا کردن شغل مورد نظر خود پس از اتمام تحصیل در کشور روسیه و در دیگر کشورهای جهان از مهم‌ترین مزایای تحصیل در روسیه است. تحصیل به زبان انگلیسی و روسی در این کشور امکان پذیر است؛ شما با توجه به شرایط خود و علاقه به کار در کشور روسیه یا دیگر کشورهای جهان می‌توانید زبان مورد نظر خود را انتخای کید.اگر بخواهید به زبان روسی تحصیل کنید نیاز به گذراندن دوره مقدماتی دارید. هزینه تحصیل به زبان روسی پایین‌تر است و مدرک آن مورد تایید کشور ایران است.

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

روسیه از نظر علمی پیشرفت های چشمگیری در تمامی رشته های تحصیلی به خصوص در رشته هایی همچون پزشکی و دندانپزشکی داشته و مدارک تحصیلی آن ها از اعتباری بین المللی برخوردارند. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های روسیه با امکانات و کیفیتی بسیار بالا و با هزینه هایی کم در اختیار دانشجویان قرار می گیرد؛ از این رو همه ساله افراد بسیاری از سراسر دنیا برای تحصیل در روسیه به این کشور مهاجرت می کنند. راه های مهاجرت به روسیه و اخذ اقامت این کشور علاوه بر تحصیل راهکارهای دیگری مثل کار در روسیه و یا سرمایه گذاری نیز دارد که برای بسیاری بهترین کار استفاده از روش تحصیلی می باشد.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی روسیه

تحصیل پزشکی در روسیه یکی از محبوب ترین و البته مقرون به صرفه ترین انتخاب برای دانشجویان بین المللی از اروپا، آسیا، آفریقا، آمریکا و استرالیا می باشد و اعتبار مدرک پزشکی روسیه بسیار بالا است. شهریه تحصیل پزشکی در روسیه نسبت به دیگر کشورها بسیار کمتر است و استانداردهای آموزشی در سطحی بسیار عالی می باشد از این رو دانشگاه های پزشکی روسیه برای دانشجویان بین المللی بسیار قابل توجه است  و باعث به وجود آمدن رقابت بین سایر دانشگاه های پزشکی بین المللی شده است.

 شایان ذکر است، شرایط اخذ بورسیه تحصیلی روسیه نیز برای اکثر رشته ها و در دانشگاه های خوب وجود دارد ولی معمولاً سالانه این بورسیه شامل رشته های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی نمی شوند. بعضاً افراد بورسیه تحصیلی را جایگزین تحصیل رایگان در روسیه تلقی می کنند. همچنین این که امکان تحصیل به زبان انگلیسی در روسیه برای اکثر رشته ها نیز وجود دارد.

ویزاهای اخذ شده

هزینه‌های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه شامل دو هزینه می‌شود که یکی هزینه‌های زندگی و دیگری شهریه دانشگاه می‌شود. هزینه‌های زندگی در کشور روسیه پایین است و نسبت به دیگر کشورهای قدرتمند جهان مقرون به صرفه است. هزینه زندگی در روسیه برای یک فرد دانشجو ماهانه بین 300 تا 500 دلار است. هزینه تحصیل در رشته پزشکی سالانه بین 5 تا 7 هزار دلار و هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی سالانه بین 6 تا 8 هزار دلار است؛ البته همه‌ی این هزینه‌ها تقریبی و میانگین است. هزینه‌های زندگی و تحصیل در روسیه به نوع دانشگاه، محل تحصیل و زبان تحصیل نیز بستگی دارد؛ همان طور که در ابتدا اشاره کردیم هزینه تحصیل به زبان روسی پایین‌تر است.

هزینه‌های زندگی در کشور روسیه

هزینه‌های زندگی در کشور روسیه شامل خورد و خوراک، حمل و نقل، مسکن و هزینه‌های آب و برق و غیره می‌شود. هزینه زندگی در کشور روسیه نسبت به بسیاری از کشورهای مشابه پایین‌تر است و حتی در شهرهای مختلف این کشور هزینه‌ها متفاوت است. هزینه حمل و نقل در کشور روسیه پایین است و افراد می‌توانند از انواع وسایل نقلیه مانند اتوبوس، تاکسی و مترو استفاده کنند. هزینه‌های حمل و نقل در روسیه شامل بلیط مترو 0.40 دلار، تاکسی  کیلومتری 0.23 دلار و کارت مترو برای یک ماه 6 دلار می‌شود؛ اگر شما دانشجو هستید می‌توانید با تخفیف بلیط‌‌ها را دریافت کنید.

هزینه‌های مسکن در کشور روسیه بالا است که به عوامل مختلفی مانند متراژ، محل قرار گیری و شهر بستگی دارد. هزینه اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر و حومه شهر متفاوت است. هزینه اجاره آپارتمان در مرکز شهر حدود 500 دلار و در حومه 350 دلار است. اجاره آپارتکان 3 خوابه در مرکز شهر حدود 1000 دلار و در حومه شهر حدود 600 دلار است. قیمت خرید خانه در کشور روسیه برای هر متر آپارتمان در مرکز شهر 1.600.000 دلار و در حومه شهر 1.120.000 دلار است.