مشاوره تخصصی و تماس فوری

  فرم مشاوره تخصصی

  شما عزیزان جهت مشاوره تخصصی می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

  و یا این فرم را تکمیل کنید تا مشاورین و کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

  کشور روسیه واقع در شمال اوراسیا و پهناورترین کشور جهان می باشد و از نظر جمعیتی نهمین کشور پرجمعت در جهان است. روسیه از جمله کشورهایی است که از نظر علمی بسیار پیشرفته و مدرن می باشد و مدارک علمی آن در سراسر دنیا معتبر می باشد. از جمله رشته های تحصیلی که در این کشور بسیار حائز اهمیت و پرطرفدار می باشد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه می باشد. انتخاب روسیه به عنوان کشوری جهت تحصیل پزشکی با هزینه مقرون به صرفه و ارزان منطقی به نظر می رسد. دانشگاه پزشکی مسکو، سن پیطرزبورگ از بهترین انتخاب ها جهت تحصیل رشته های داروسازی و پزشکی در روسیه می باشند.  معمولاً دانشجویان ایرانی جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی روسیه ، این دانشگاه ها را انتخاب می کنند. دانشگاه‌های کشور روسیه از سال 1395 مورد تایید وزارت بهداشت کشور ایران قرار گرفته‌اند.

  تحصیل-پزشکی-در-روسیه

  هر ساله از سراسر جهان دانشجویان زیادی برای تحصیل به ویژه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی روسیه به این کشور مهاجرت می‌کنند؛ هزینه پایین، مدارک با سطح و اعتبار علمی بالا، ورود به دانشگا‌ه‌های روسیه بدون نیاز به آزمون ورودی و پیدا کردن شغل مورد نظر خود پس از اتمام تحصیل در کشور روسیه و در دیگر کشورهای جهان از مهم‌ترین مزایای تحصیل در روسیه است. تحصیل به زبان انگلیسی و روسی در این کشور امکان پذیر است؛ شما با توجه به شرایط خود و علاقه به کار در کشور روسیه یا دیگر کشورهای جهان می‌توانید زبان مورد نظر خود را انتخای کید.اگر بخواهید به زبان روسی تحصیل کنید نیاز به گذراندن دوره مقدماتی دارید. هزینه تحصیل به زبان روسی پایین‌تر است و مدرک آن مورد تایید کشور ایران است.

  شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

  روسیه از نظر علمی پیشرفت های چشمگیری در تمامی رشته های تحصیلی به خصوص در رشته هایی همچون پزشکی و دندانپزشکی داشته و مدارک تحصیلی آن ها از اعتباری بین المللی برخوردارند. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های روسیه با امکانات و کیفیتی بسیار بالا و با هزینه هایی کم در اختیار دانشجویان قرار می گیرد؛ از این رو همه ساله افراد بسیاری از سراسر دنیا برای تحصیل در روسیه به این کشور مهاجرت می کنند. راه های مهاجرت به روسیه و اخذ اقامت این کشور علاوه بر تحصیل راهکارهای دیگری مثل کار در روسیه و یا سرمایه گذاری نیز دارد که برای بسیاری بهترین کار استفاده از روش تحصیلی می باشد.

  هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی روسیه

  تحصیل پزشکی در روسیه یکی از محبوب ترین و البته مقرون به صرفه ترین انتخاب برای دانشجویان بین المللی از اروپا، آسیا، آفریقا، آمریکا و استرالیا می باشد و اعتبار مدرک پزشکی روسیه بسیار بالا است. شهریه تحصیل پزشکی در روسیه نسبت به دیگر کشورها بسیار کمتر است و استانداردهای آموزشی در سطحی بسیار عالی می باشد از این رو دانشگاه های پزشکی روسیه برای دانشجویان بین المللی بسیار قابل توجه است  و باعث به وجود آمدن رقابت بین سایر دانشگاه های پزشکی بین المللی شده است. شایان ذکر است، شرایط اخذ بورسیه تحصیلی روسیه نیز برای اکثر رشته ها و در دانشگاه های خوب وجود دارد ولی معمولاً سالانه این بورسیه شامل رشته های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی نمی شوند. بعضاً افراد بورسیه تحصیلی را جایگزین تحصیل رایگان در روسیه تلقی می کنند. همچنین این که امکان تحصیل به زبان انگلیسی در روسیه برای اکثر رشته ها نیز وجود دارد.

  هزینه‌های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه شامل دو هزینه می‌شود که یکی هزینه‌های زندگی و دیگری شهریه دانشگاه می‌شود. هزینه‌های زندگی در کشور روسیه پایین است و نسبت به دیگر کشورهای قدرتمند جهان مقرون به صرفه است. هزینه زندگی در روسیه برای یک فرد دانشجو ماهانه بین 300 تا 500 دلار است. هزینه تحصیل در رشته پزشکی سالانه بین 5 تا 7 هزار دلار و هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی سالانه بین 6 تا 8 هزار دلار است؛ البته همه‌ی این هزینه‌ها تقریبی و میانگین است. هزینه‌های زندگی و تحصیل در روسیه به نوع دانشگاه، محل تحصیل و زبان تحصیل نیز بستگی دارد؛ همان طور که در ابتدا اشاره کردیم هزینه تحصیل به زبان روسی پایین‌تر است.

  هزینه‌های زندگی در کشور روسیه

  هزینه‌های زندگی در کشور روسیه شامل خورد و خوراک، حمل و نقل، مسکن و هزینه‌های آب و برق و غیره می‌شود. هزینه زندگی در کشور روسیه نسبت به بسیاری از کشورهای مشابه پایین‌تر است و حتی در شهرهای مختلف این کشور هزینه‌ها متفاوت است. هزینه حمل و نقل در کشور روسیه پایین است و افراد می‌توانند از انواع وسایل نقلیه مانند اتوبوس، تاکسی و مترو استفاده کنند. هزینه‌های حمل و نقل در روسیه شامل بلیط مترو 0.40 دلار، تاکسی  کیلومتری 0.23 دلار و کارت مترو برای یک ماه 6 دلار می‌شود؛ اگر شما دانشجو هستید می‌توانید با تخفیف بلیط‌‌ها را دریافت کنید.

  هزینه‌های مسکن در کشور روسیه بالا است که به عوامل مختلفی مانند متراژ، محل قرار گیری و شهر بستگی دارد. هزینه اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر و حومه شهر متفاوت است. هزینه اجاره آپارتمان در مرکز شهر حدود 500 دلار و در حومه 350 دلار است. اجاره آپارتکان 3 خوابه در مرکز شهر حدود 1000 دلار و در حومه شهر حدود 600 دلار است. قیمت خرید خانه در کشور روسیه برای هر متر آپارتمان در مرکز شهر 1.600.000 دلار و در حومه شهر 1.120.000 دلار است.

  هزینه خورد و خوراک در کشور روسیه که طبق اطلاعات رسمی شامل یک سبد خرید می‌شود که دارای نان، پاستا، گوشت ماهی، سبزیجات، میوه ها، شیر و شکر است به صورت میانگین معادل 65 دلار آمریکا یا 4200 روبل است. مردم کشور روسیه با توجه به هزینه‌های خود در یک ماه حداقل هزینه مورد نیاز برای زندگی در این کشور را 300 دلار آمریکا یا بین 8000 تا 20000 روبل تخمین زده‌اند.

  پادکست شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

  اگر زمان کافی برای خواندن تمامی مطالب را ندارید ما به طور مختصر تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه رو برای شما در این پادکست شرح داده ایم.

  زبان تحصیل پزشکی کشور روسیه

  متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه می بایست حتما به زبان روسی تسلط داشته باشند زیرا اغلب دروس در دانشگاه های روسیه به زبان روسی ارائه می شود؛ البته برای آن دسته از دانشجویانی که با زبان روسی آشنایی ندارند جای نگرانی نیست زیرا دانشگاه های روسیه برای آن دسته از دانشجویان خارجی که با زبان روسی آشنایی ندارند کلاس های آموزشی زبان روسی برگزار می کند که دوره پادفک یا پاتفک نامیده می شود. دوره یادگیری پادفک 1 سال به طول می انجامد البته دانشجویان می توانند این دوره آموزشی را به صورت فشرده و طی شش ماه به پایان برسانند. هزینه ی دوره های پادفک 3700 دلار می باشد. البته بنا به درخواست دانشجویان در رشته های تحصیل پزشکی در روسیه جهت ارائه دروس به زبان انگلیسی، اغلب دانشگاه های روسیه دروس این رشته ها را به زبان انگلیسی نیز ارائه می کنند.

  دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی روسیه از سطح علمی بسیار بالایی در جهان برخوردارند و مدارک آن ها در سراسر دنیا تایید شده می باشد. کتاب ها و مقالات منتشر شده در دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی روسیه به ده ها زبان ترجمه شده اند و در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده اند. تحصیل پزشکی در روسیه حدود 6 سال به طول می انجامد و تحصیل دندانپزشکی در روسیه حدود 5 سال به صورت تمام وقت به طول می انجامد. البته این زمان با توجه به تلاش و پشتکار دانشجویان متغیر است.

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیهدانشگاه های پزشکی روسیه

  یکی از معروف ترین و البته بزرگ ترین دانشگاه های پزشکی در روسیه ، دانشگاه دولتی سن پترزبورگ می باشد که بیش از 100 سال قدمت دارد و در شمال غربی روسیه قرار دارد. دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ دارای 8 دانشکده می باشد که عبارتند از: دانشکده پزشکی، دانشکده دندانپزشکی، دانشکده روانشناسی بالینی، دانشکده پزشکی کودکان، دانشکده پزشکی ورزشی، دانشکده پرستاری، دانشکده توانبخشی و دانشکده پزشکی ورزشی.

  آن دسته از متقاضیان تحصیل در روسیه در رشته های پزشکی به زبان انگلیسی که مدرک زبان آیلتس یا تافل ندارند می بایست جهت پذیرش در دانشگاه مورد نظر ابتدا در مصاحبه به زبان انگلیسی شرکت نمایند اما آن دسته از متقاضیانی که مدرک زبان دارند دیگر نیازی به انجام مصاحبه ندارند و تنها با ارائه مدرک زبان می توانند پذیرش دانشگاه را اخذ نمایند. تحصیل پزشکی در روسیه حدود 6 سال و در رشته دندانپزشکی حدود 5 سال به طول می انجامد. متقاضیان تحصیل در روسیه حتما می بایست مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی در یکی از رشته های ریاضی و فیزیک یا علوم تجربی با حداقل معدل 16 را داشته باشند. شهریه تحصیل پزشکی در روسیه به زبان انگلیسی حدود 4700 دلار می باشد و رشته دندانپزشکی به زبان انگلیسی 4200 دلار می باشد.

  کشور روسیه در جهان یکی از بهترین مکان‌ها برای تحصیل رشته پزشکی و دندانپزشکی است. بر اساس آمار جهانی 30 مورد از 100 دانشگاه برتر رشته پزشکی در جهان در کشور روسیه واقع شده و رتبه‌های خوبی در سطح جهانی دارد که در ادامه به معرفی برخی از دانشگاه‌ها و رتبه کشوری و جهانی آن‌ها می‌پردازیم.

   دانشگاه‌های پزشکی و دندانپزشکی روسیه            رتبه کشور در روسیه            رتبه جهانی در QS
  دانشگاه پزشکی دولتی روسیه(RSMU)           107            4021
  آکادمی پزشکی دولتی نووسیبیرسک(NSMA)           9             786
  دانشکده پزشکی سنت پترزبورگ(SPSMA)           91             3720
  دانشگاه پزشکی کوبان          265             6997
  موسسه پزشکی بشکیر          57             2827
  دانشگاه دولتی ولگاگراد          167             5133
  دانشگاه پزشکی سیبری          119             4250
  دانشگاه پزشکی ریازان          234             6289

  شرایط تحصیل رشته پزشکی در روسیه

  امروزه روسیه در میان دانشجویان سراسر دنیا که به مطالعه پزشکی در خارج از کشور علاقه مند هستند شهرت زیادی کسب کرده است. روسیه مرکز اصلی آموزش پزشکی در اروپاست و دانشگاه های پزشکی روسیه به دلیل استفاده از آخرین تکنولوژی ها و امکانات و کیفیت بالای آموزش شهرت بسیار زیادی در میان دانشجویان بین الملل به دست آورده اند. دانشگاه های پزشکی روسیه موقعیت خود را با استفاده از سبک آموزش پزشکی استثنایی که در میان کشور ها بی همتاست ، نشانه دار کرده اند. مدارک ارائه شده توسط دانشگاه های پزشکی روسیه در سطح جهان توسط سازمان های بزرگ جهانی مانند یونسکو، who، mci معتبر شناخته می شوند. یکی از مهم ترین دلایل مطالعه پزشکی در روسیه توسط دانشجویان خارجی پذیرش بسیار ساده دانشگاه های این کشور است.

  در روسیه معمولا نیازی به امتحان ورودی نیست . دانشجویان کافی است برای درخواست دیپلم دوران دبیرستان با حداقل 50% نمره در دروس فیزیک، شیمی، زیست شناسی و زبان انگلیسی، گذرنامه معتبر، نتیجه آزمایش منفی HIV، گواهی تولد ، فرم درخواست را ارایه دهند. همچنین تحصیل پزشکی در روسیه یکی از مقرون به صرفه ترین در مقایسه با دیگر کشورها در اروپا و آسیا و آفریقاست. در بخش هزینه، دولت روسیه حدود %80 تا %90 درصد هزینه دانشجویان پزشکی خارجی را پرداخت میکند و این بدین معنی است که دانشجویان تنها باید %10 تا%20 درصد هزینه های واقعی آموزش را پرداخت کنند. در بسیاری از کالج های پزشکی در روسیه دورهای آموزشی را به زبان انگلیسی ارائه می کنند و این یک مزیت بزرگ برای دانشجویان خارجی است.

  موسسه پزشکی I.M.SCHENOB مسکو آکادمی پزشکی سنت پترزبورگ دو تا از بزرگترین دانشگاه روسیه هستند که برنامه های پزشکی را به زبان انگلیسی ارایه می دهند. دانشجویان در دوره تحصیل به آزمایشگاه های مدرن و بیمارستان های روسیه برای آموزش عملی دسترسی دارند و این امر به دانشجویان کمک می کند تا در زمینه مطالعه درک بسیار خوبی از مفاهیم آموزشی داشته باشند. علاوه بر این روند دریافت ویزا برای دانشجویان نسبت به کشورهای دیگر بسیار ساده است. دانشجویان پس از دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر باید مدارکی مثل گذرنامه معتبر،،فرم درخواست ویزای تکمیل شده، عکس، نامه پشتیبانی از دانشگاه و کپی پذیرش دانشگاه را ارائه دهند. روسیه دانش آموزان بین المللی را به آرزوی تحصیل در رشته پزشکی می رساند.

  شرایط تحصیل دندانپزشکی در روسیه

  دانشجویان بین الملل می توانند در دانشگاه های پزشکی روسیه در دانشکده های دندانپزشکی ثبت نام کنند.تحصیلات دندان پزشکی در روسیه در موسسات آموزش عالی که بعد از دوران دبیرستان هستند در دسترس است. امتحان ورودی برای رشته دندانپزشکی در راستای دیگر رشته های پزشکی در زمینه های شیمی، زبان، زیست شناسی انجام می شود. اکثر دوره های دندانپزشکی از زبان روسی برای ارائه آموزش استفاده می کنند و دوره هایی که به زبان انگلیسی ارائه می شوند نیاز به گواهی زبان IELTS وTOEFL دارند.

  دوره کارشناسی دندانپزشکی در روسیه برای دوره های انگلیسی زبان به طور متوسط 5 سال طول می کشد و دوره هایی که به زبان روسی تدریس می شوند 7 ساله است که یک دوره آموزش یک ساله زبان را نیز شامل می شود و بعد از آن دانشجویان آماده پذیرش در یک کار بی نظیر می شوند. دانشجویان دندانپزشکی از فناوری های مدرنی که برای درمان بیماری های دهان و دندان استفاده می شود مانند مدل سازی سه بعدی، رادیولوژی سه بعدی،جراحی های ترمیمی فک و صورت بهره مند می شوند و با کنفرانسهای ویدیویی با کلینیک های سطح یک روسیه و جهان ارتباط برقرار می کنند.

  بعد از دوره های کارشناسی دانشجویان بین الملل می توانند دوره های تخصصی و برنامه های سطح بالا را در دانشگاه های روسیه مثل دانشگاه فدرال KAZAN( منطقه وگها) که دوره های آن پنج ساله است بگذرانند. زبان آموزشی در دوره های تخصصی دندانپزشکی زبان روسی و انگلیسی است.همچنین فارغ التحصیلان می توانند دوره های کارآموزی را در کشورهای آلمان، سوئیس و بریتانیا بگذرانند. هزینه تحصیل در دانشکده های دندانپزشکی در روسیه بسیار پایین است.

  به طور مثال دانشگاه دولتی دندانپزشکی مسکو یکی از ارزان ترین کالج ها در روسیه است که در دوره تحصیلی 5 ساله دندانپزشکی هزینه ان حدود 6.400 دلار در سال است.دانشگاه herzen یکی دیگر از دانشگاه هایی است که تحصیل دندانپزشکی در آن بسیار ارزان است و حدود 3.000 دلار تا 4.000 دلار در سال است.دیگر ارزان ترین دانشگاه روسیه دانشگاه دولتی altai است که طیف وسیعی از بورسیه های تحصیلی را برای دانشجویان بین الملل فراهم می کند.

  مدارک لازم جهت ویزای تحصیلی روسیه

  مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی روسیه عبارتند از:

  • آخرین مدرک تحصیلی
  • ریز نمرات آخرین مدرک تحصیلی
  • کپی و اصل پاسپورت
  • کپی و اصل شناسنامه
  • گواهی پزشکی
  • 12 قطعه عکس 4*3 شامل 6 قطعه عکس رنگی و 6 قطعه عکس سیاه و سفید. تمامی عکس ها باید مات باشند.

  لازم به ذکر است که تمامی مدارک  می بایست همراه با ترجمه رسمی و تایید شده از سوی وزارت امور خارجه و دادگستری باشد و کپی مدارک نیز می بایست تایید شده از سوی قوه قضاییه باشد. وب سایت تحصیل در روسیه نیز اطلاعاتی در اختیار قرار می دهد.

  سوالات رایج در زمینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی روسیه

  قیمت و هزینه تحصیل پزشکی در روسیه به تومان چقدر است؟

  قیمت دلار و دانشگاه، به این سوال مرتبط می شود، حدود سالانه صد میلیون تومان به بالا می باشد.

   تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در روسیه مورد تایید وزارت بهداشت است؟

  خیر، فقط تحصیل به زبان روسی مورد تایید وزارت بهداشت می باشد.

  برای اخذ ویزای دانشجویی روسیه، به تمکن مالی نیاز است؟

  خیر، هیچ تمکن مالی برای اخذ ویزای تحصیلی یا دانشجویی روسیه مورد نیاز نیست.

  مدت زمان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه چقدر است؟

  مدت زمان تحصیل پزشکی در روسیه 6 سال و دندانپزشکی 5 سال است.

  اعتبار مدرک پزشکی و دندانپزشکی روسیه در دنیا چقدر است؟ آیا دانشگاه های پزشکی روسیه معتبر هستند؟

  بله دانشگاه های معتبر بین المللی دارد ولی این سوال مقداری کلی است و به هدف شما برای ادامه تحصیل یا زندگی بستگی دارد، بهتر است برای جواب این سوال کشوری که قصد دارید پس از فارغ تحصیلی در روسیه به آنجا بروید را مشخص کنید.

  طبق لیست جدید وزارت بهداشت دانشگاه های دوستی ملل یا رودن همچنین دانشگاه های کازان و ملی سنت پطرزبورگ از تایید خارج شده اند و نکته جالب این که تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی نیز مورد تایید نخواهد بود.

  مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی روسیه کدامند؟

  • آخرین مدرک تحصیلی
  • ریز نمرات آخرین مدرک تحصیلی
  • کپی و اصل پاسپورت
  • کپی و اصل شناسنامه
  • گواهی پزشکی
  • 12 قطعه عکس 4*3 شامل 6 قطعه عکس رنگی و 6 قطعه عکس سیاه و سفید. تمامی عکس ها باید مات باشند.

  چرا تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه را انتخاب کنیم؟

  هزینه پایین، مدارک با سطح و اعتبار علمی بالا، ورود به دانشگا‌ه‌های روسیه بدون نیاز به آزمون ورودی و پیدا کردن شغل مورد نظر خود پس از اتمام تحصیل در کشور روسیه و در دیگر کشورهای جهان از مهم‌ترین دلایل انتخاب کشور روسیه است.

  تحصیل به کدام زبان‌ها در کشور روسیه ممکن است؟

  تحصیل به زبان انگلیسی و روسی در این کشور امکان پذیر است؛ شما با توجه به شرایط خود و علاقه به کار در کشور روسیه یا دیگر کشورهای جهان می‌توانید زبان مورد نظر خود را انتخای کید.اگر بخواهید به زبان روسی تحصیل کنید نیاز به گذراندن دوره مقدماتی دارید. هزینه تحصیل به زبان روسی پایین‌تر است و مدرک آن مورد تایید کشور ایران است.

  هزینه زندگی در کشور روسیه برای یک دانشجو در ماه چقدر است؟

  هزینه زندگی در روسیه برای یک فرد دانشجو ماهانه بین 300 تا 500 دلار است.

  هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه در یک سال چقدر است؟

  هزینه تحصیل در رشته پزشکی سالانه بین 5 تا 7 هزار دلار و هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی سالانه بین 6 تا 8 هزار دلار است؛ البته همه‌ی این هزینه‌ها تقریبی و میانگین است.

  هزینه‌های تحصیل در روسیه به چه عواملی بستگی دارد؟

  هزینه‌های زندگی و تحصیل در روسیه به نوع دانشگاه، محل تحصیل و زبان تحصیل نیز بستگی دارد؛ همان طور که در ابتدا اشاره کردیم هزینه تحصیل به زبان روسی پایین‌تر است.

  دانشگاه‌های پزشکی و دندانپزشکی روسیه در جهان چه رتبه‌هایی دارند؟

   دانشگاه‌های پزشکی و دندانپزشکی روسیه            رتبه کشور در روسیه            رتبه جهانی در QS
  دانشگاه پزشکی دولتی روسیه(RSMU)           107            4021
  آکادمی پزشکی دولتی نووسیبیرسک(NSMA)           9             786
  دانشکده پزشکی سنت پترزبورگ(SPSMA)           91             3720
  دانشگاه پزشکی کوبان          265             6997
  موسسه پزشکی بشکیر          57             2827
  دانشگاه دولتی ولگاگراد          167             5133
  دانشگاه پزشکی سیبری          119             4250
  دانشگاه پزشکی ریازان          234             6289

  هزینه خورد و خوراک در کشور روسیه چقدر است؟

  هزینه خورد و خوراک در کشور روسیه که طبق اطلاعات رسمی شامل یک سبد خرید می‌شود که دارای نان، پاستا، گوشت ماهی، سبزیجات، میوه ها، شیر و شکر است به صورت میانگین معادل 65 دلار آمریکا یا 4200 روبل است.

  هزینه اجاره و خرید خانه در کشور روسیه چقدر است؟

  هزینه اجاره آپارتمان در مرکز شهر حدود 500 دلار و در حومه 350 دلار است. اجاره آپارتکان 3 خوابه در مرکز شهر حدود 1000 دلار و در حومه شهر حدود 600 دلار است. قیمت خرید خانه در کشور روسیه برای هر متر آپارتمان در مرکز شهر 1.600.000 دلار و در حومه شهر 1.120.000 دلار است.

  117 دیدگاه برای “تحصیل پزشکی در روسیه | تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در روسیه

  1. مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت برای سال 2018-2019 در روسیه هنوز مشخص نشده است.

  2. ramin rivaz گفت:

   شرمنده مزاحم شدم من میخواستم بدونم شما خبر دارید بهترین برنامه ی جهانی برای یادگیری زبان روسی چیه و از کجا میتونم تهیه کنم

   1. مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

    سلام
    منظورتون از برنامه جهانی متوجه نشدم، امکان تحصیل دوره زبان روسی در روسیه و ایران وجود دارد.

  3. مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

   لیست جدید دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در روسیه برای سال ۲۰۱۸-۲۰۱۹ مشخص شد و دانشگاه های زیر در سال جدید تایید شدند؛
   – دانشگاه سچینوا مسکو
   – دانشگاه سماشکو
   – دانشگاه لومونوسف
   – دانشگاه پاولوف سنت پترزبورگ
   – دانشگاه فیدوروف

  4. ثریا گفت:

   سلام طبق اخرین لیست کدوم دانشگاها مورد تایید ایران هستند ؟

   1. مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

    با سلام
    دانشگاه های سماشکو، لومونوسف و سچینوا در مسکو، دانشگاه پاولوف در سن پتزربورگ و دانشگاه نووسیبیرسک در لیست جدید دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت برای ۲۰۱۸-۲۰۱۹ هستند.

  5. ویدا جوان گفت:

   آیا زبان روسی سخت است؟ طی چه مدت زمانی میتوان زبان روسی را یاد گرفت؟

   1. مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

    سلام و وقت بخیر
    بهترین راه برای یادگیری زبان روسی، شرکت در دوره های زبان روسی در کشور روسیه است.

  6. khaniii گفت:

   دانشگاه‌های روسیه به دانشجوهای ایرانی بورسیه تحصیلی میدهند

   1. مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

    سلام وقت بخیر
    خیر هزینه های تحصیل در روسیه بین 4500 تا 7500 دلار، بسته به رشته و دانشگاه متغیر است.

  7. milad farhadi گفت:

   سلام. من 19 سالمه و دیپلم دارم… و تا حدود زیادی زبان انگلیسیم خوبه… و معدل دیپلمم 19.60 ولی پیش 15 میخواستم ببینم واسه کدوم کشور میتونم بورسیه رایگان تحصیل پزشکی بگیرم؟ میشه راهنماایی کنید

   1. مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

    با سلام
    کشور ایتالیا بورسیه دارد که می توانید از بورسیه ی کشور های جهان سوم استفاده کنید.
    کشور آلمان و فرانسه هم تحصیل رایگان دارند.
    کشور آلمان سختگیری های زیادی دارد.مثل: زمان بر بودن وقت مصاحبه، که تا رسیدن وقت مصاحبه حداقل 15 ماه زمان باید لحاظ کنید، معدل بالای 16 در دیپلم و پیش دانشگاهی ریاضی و تجربی،مدرک ب2 و سی1 آلمانی و در ضمن اجازه نمیدهد در آلمان دوره زبان را بگذرانید.
    ولی فرانسه این سختگیری ها را لحاظ نمی کند.

  8. پروین محمدی گفت:

   ۱۸ ساله پیش دانشگاهی آیا با سالی ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان در سال هزینه دانشگاه خوابگاه وغیره میتوان در رشته های پزشکی-دندان و داروسازی در دانشگاه مورد تایید وزارت علوم تحصیل کرد ؟ وعلاوه بر معدل شروط دیگر برای تحصیل چیست؟ با تشکر

   1. مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

    سلام و وقت بخیر
    با توجه به نوسانات اخیر قیمت ارز در داخل کشور، با پشتیبانی مالی 40 میلیون در سال، پیشنهاد می شود اقدام نفرمایید، چراکه غیر از هزینه های دانشگاه، هزینه ی زندگی را هم باید متقبل شوید.
    پیشنهاد می شود: کشورهایی با تحصیل رایگان مثل فرانسه و آلمان را بررسی نمایید.
    کشور ایتالیا هم بورسیه کشورهای جهان سوم دارد که می توانید بر اساس آن برنامه ریزی کنید.
    کشور ترکیه و فیلیپین هم دانشگاه های خوب و کم هزینه ای دارند.

  9. shakibaa گفت:

   من ۱۷ساله دانش آموز پیش دانشگاهی رشته تجربی هستم و میخواستم با توجه به شرایط مالی و وزارت علوم برای تحصیل پزشکی به روسیه برم و در مورد روسیه بسیار جستجو کردم ولی مبلغ حدودی رو خوب متوجه نشدم ممنون میشم بگید آیا میشه با سالی ۴۵میلیون تومان یه زندگی دانشجویی بسیار ساده همراه با تحصیل پزشکی داشت اگه نه بگید چقدر باید داشته باشم و من بعد از چند سال میتونم با مدرک روسیه به آلمان برم ((البته در صورتی که آلمانی رو یاد گرفته باشم))یا اصلا میتونم یا ن سرتون درد آوردم تو رو خدا جواب بدید

   1. مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

    با سلام
    هزینه ی تحصیل در روسیه بین 4500 تا 7500 دلار متغیر است که این رقم بسته به رشته و دانشگاه دقیق می شود.
    برای ادامه تحصیل در آلمان، مدرک و معدل شما مورد بررسی قرار میگیرد و در مقاطع بالا رزومه و مقالات چاپ شده در مجلات بین المللی اهمیت می یابد.

  10. hanite گفت:

   سلام خسته نباشید من فارغ التحصیل رشته علوم تجربی ام و قصد دارم برای تحصیل در رشته دندان پزشکی کشور روسیه اقدام کنم.میخواستم شرایط رو بدونم و اینکه محدودیت معدلی داره یانه

   1. مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

    سلام و روز بخیر
    در اکثر دانشگاه های روسیه سختگیری هایی مثل کشور آلمان اعمال نمی شود و اگر معدل در حد نامعقولی پایین نباشد، پذیرش داده می شود.
    مدرک زبان هم به عنوان پیش نیاز، در نظر گرفته نمی شود.

  11. mehraneee گفت:

   بعد از اخذ ویزای تحصیلی، اعضای خانواده هم می‌توانند ویزای روسیه بگیرن

   1. مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

    سلام وقت بخیر
    اگر منظورتان ویزای همراه است؛ خیر.
    ولی می توانند ویزای توریستی بگیرند.

  12. احمد ایرانلو گفت:

   سلام ، وقت بخیر . من ١٩ سالمه و دیپلم تجربی دارم و میخواستم که یک کشور مناسب رو برای مهاجرت و تحصیل دندانپزشکی معرفی کنید ، مطالب سایت رو خوندم ولی خودم نتونستم یک انتخاب درست بکنم با توجه به اینکه مسائل اقتصادی واسم مهم هست و میخوام تحصیل در اون کشور مورد نظر هزینه مناسبی داشته باشه و اینکه دانشگاه معتبر باشه ، میشه لطفا کمکم کنید ! خیلی سردرگم شدم

   1. مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

    سلام وقت بخیر
    انتخاب رشته، دانشگاه و کشور مقصد بر عهده ی خود شخص می باشد، ما تنها تمامی توضیحات و مسائل مرتبط با کشور ها، رشته ها و دانشگاه های مختلف را در اختیار شما قرار میدهیم.
    ولی کشور های با تحصیل رایگان، مثل آلمان و فرانسه و کشورهای با هزینه ی کم مثل ترکیه و فیلیپین، و یا کشوری مثل ایتالیا با بورسیه تحصیلی کشورهای جهان سوم، هریک با شرایط خاص خود، گزینه هایی با متقاضی بیشتر هستند که شما نیز می توانید مورد بررسی قرار دهید.این مطلب به این معنی نیست که دیگر کشورها، شرایط مناسبی برای تحصیل ندارند.برخی کشور ها مثل کانادا، شرایط ارائه محل تحصیل را برای شما دارند، اما هزینه های بیشتری بر تحصیل در آن کشور مترتب است.

  13. babakkk گفت:

   سلام میخواستم بدونم که بعد از تحصیل در بلاروس میشه همونجا اقامت گرفت و موقع تحصیل کار هم کرد؟ و اینکه میشه از ازمون ورودیش اگه نمونه سوالی دارید تو کانال بذارید تا ببینیم سطح سوالای زیست و شیمیش در چه حده؟??

   1. مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

    با سلام
    اجازه کار حین تحصیل در بلاروس وجود دارد و البته نمی توان تمامی هزینه های زندگی را از طریق کار حین تحصیل تامین کرد.بعد از اتمام تحصیل، برخی کشورهای اروپایی یک سال اجازه ی یافتن کار به دانشجویان می دهند؛ که کشورهای اروپای شرقی عموما این فرصت را در اختیار دانشجویان قرار نمی دهند. کشور بلاروس هم این فرصت را در اختیار دانشجویان قرار نمی دهد؛ ولی در صورتی که شخص تلاش کافی داشته باشد، در سه ماه آخر تحصیل می تواند این شرایط را برای خود فراهم آورد.
    لازم به ذکر است امسال دانشگاه های بلاروس در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و بهداشت نمی باشند؛ اما امکان اخذ پذیرش برای ما فراهم است.

  14. رها گفت:

   سلام خسته نباشيد…معدل ديپلم من ١٥/٨٢ هستش من با اين معدل نميتونم در رشته ي دندون پزشكي در روسيه تحصيل كنم؟

   1. مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

    سلام و وقت بخیر
    معدل دیپلم تان مانعی برای گرفتن پذیرش رشته دندان پزشکی از دانشگاه های روسیه نیست.

  15. Mrrrr گفت:

   سلام من میخوام برم در روسیه و دندان پزشکی بخونم تقریبان کل هزینه اش چقدر میشه تورو خدا کمک کنین

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام
    بررسی هزینه های مربوط به تحصیل بستگی به دانشگاه مقصد دارد.
    عوامل دیگری نیز نظیر سابقه تحصیلی و همچنین توانایی های ذهنی در این امر دخیل هستند که در مجموع می توان گفت شرایط خوبی را فراهم می کنند.
    پیشنهاد میکنیم هرچه سریع تر با مشاورین ما تماس بگیرید و از فرصت رایگان مشاوره استفاده کنید.

  16. مهرین خانه زایی گفت:

   سلام من درسن ۱۴ سالگی مبتلا شدم.الان سنم ۳۹ سال است،درشناسنامه سنم ۳ سال بزرگترگرفته شده است.خداراشکرالان کاملا سالم است،نیازی به ویزیت پزشک ندارم.چون زمان مدرسه تازه مبتلا شده بودم،برای همین معدل دیپلمم خیلی کم شد.دیپلم ردی نشدم،بلکه قبول شدم.حالا من می خواهم برای رشته پزشکی روسیه اقدام بکنم،مایل به تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی درروسیه هستم.آیا بامعدل پایین می توانم برای گرفتن بورسیه تحصیل پزشکی در روسیه اقدام بکنم؟اگربله پس برای ثبت نام آنلاین بورسیه راهنماییم بکنید.

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام
    بورسیه برای مقاطع تحصیلات تکمیلی در سطح دکترا قابل ارائه است. همچنین برای ادامه تحصیل ، محدودیت سنی نیز وجود ندارد.
    برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس حاصل نمائید.

  17. علی ایزد گفت:

   سلام
   دانشگاه های روسیه آزمون ورودی دارند؟
   شرط معدل چطور؟
   اگه یه جایی رو بخوام برای دندانپزشکی که آزمون ورودی نداشته باشه و هزینه هاش هم مقرون به صرفه باشه کجا رو پیشنهاد میدید؟!

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام
    دانشگاه های روسیه همگی آزمون ورودی دارند و امکان شانس قبولی در آزمون ها بسیار بالاست، شرط معدل برای بعضی از دانشگاه ها مثل لومونوسف مسکو وجود دارد. شما بهتر است که دانشگاه سچنوا را انتخاب کنید که شرط معدل ندارد، آزمون دارد که قبولی آن بسیار راحت می باشد.

  18. Fati گفت:

   سلام ،خسته نباشید ۱۹ سالمه و فارغ تحصیل رشته تجربی هستم خواستم بپرسم اگه قصد مهاجرت ب روسیه رو داشته باشم با پشتوانه سالانه ۶۰ میلیون تومن میتونم در رشته دندادن پزشکی مشغول ب تحصیل بشم یا اگه نمیشه حداقل هزینه در طول یه سال چقدر میشه

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام به شما
    در جهت تحصیل دندانپزشکی در روسیه شما می توانید هزینه تحصیل را سالیانه بین 8000 تا 10000 دلار پیش بینی کنید، البته به دانشگاه انتخابی شما نیز بستگی خواهد داشت.

  19. شادی گفت:

   سلام با معدل کتبی 9/80 و معدل کل 14/50 میشه واسه پزشکی روسیه اقدام کرد؟

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام وقت بخير برای پذيرش در دانشگاه پزشكی روسيه محدوديت سنی و محدوديت معدل وجود ندارد.

  20. faezeh گفت:

   سلام وقت بخیر من معدل خیلی پایینی دارم درحد ۱۰ میخوتستم ببینم با ترمیم معدل مستپنم شانسی برای پیزش در رشته دندانپزشکی روسیه داشته باشم؟؟

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    جهت پذيرش در رشته پزشكی در دانشگاه روسيه محدوديت معدل و سن وجود ندارد.

  21. ازاد گفت:

   سلام خسته نباشید،معدل دیپلم (معدل کل تحصیلات دوره متوسطه)من 14.13 هستش،با این معدل میتونم برای تحصیل پزشکی به روسیه برم؟اگه نه از چه راهی میتونم برای تحصیل پزشکی به خارج از کشور برم؟ ممنون

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    با سلام شرایط معدل در خصوص تحصیل در روسیه حائز اهمیت نمی باشد، بهتر است مدارک خود را به موسسه ارسال کنید.

  22. سعید گفت:

   سلام
   من معدل دیپلم 19/92
   معدل پیش15 ..
   میشه دندان پزشکی دانشگاه لومونوسوف روسیه پذیرش بگیرم با این معدل؟ خیلی از سایتا میگفتن باید معدل بالای هفده باشه

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    با سلام
    جهت تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه روسیه معدل حائز اهمیت نمی باشد.

  23. مارینا گفت:

   سلام خسته نباشید
   ببخشید میخواستم بدونم برای تحصیل در رشته ی پزشکی در روسیه با مدرک دیپلم رفتن راحت تره یا برای تخصص؟

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام
    مطمئنن با مدرک دیپلم راحت تر خواهد بود و همچنین در بعضی از دانشگاه ها معدل حائز اهمیت نمی باشد.

  24. سهیل گفت:

   من معدل کل دیپلم ۱۵/۲۰ و معدل کل پیش دانشگاهیم ۱۵/۸۰ هسش خواستم بپرسم با چنین معدلی اصلا میشه پذیرش گرفت? تو رو خدا زود تر جوابمو بدید

   1. مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

    سلام
    روز بخیر
    شما می توانید از بسیاری از دانشگاه های بیرون از کشور، پذیرش بگیرید.در صورتی که رشته ی ریاضی و تجربی باشید، شرایط بهتری دارید.
    به این دلیل که نمی توان در این مقال، تمامی دانشگاه ها و شرایط آنها را مورد بررسی قرار داد، می توانید برای استفاده از مشاوره های رایگان تلفنی با شماره تماس های مندرج در پایان هر صفحه سایت، تماس حاصل نمایید.

   2. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    با سلام خدمت شما
    بسته به دانشگاه های انتخابی شرایط معدل حائز اهمیت می باشد، البته بعضی از دانشگاه ها مورد نیاز نمی باشد.

  25. parinaz گفت:

   با سلام
   میخاستم بدونم برای پرداخت شهریه در روسیه در رشته پزشکی میشه وقتی مستقر شدم کاز کنم و شهریه رو بپردازن یا باید حتما با یک کیف پر پول برم ؟
   ممنون

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام دوست شما اجازه كار در حين تحصيل را بر اساس وقت مجاز خواهيد داشت و پرداخت شهريه به صورت سالیانه می باشد.

  26. مهدی گفت:

   سلام خسته نباشید ببخشید شرایط دانشگاه سچنوا رو میخواستم بدونم اینکه دارو سازی به انگلیسی داره یا خیر و سالیانه چقد باید هزینه کنیم ؟

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام وقت بخير اگر در جهت كورس زبان انگليسی بخواهيد داروسازی اين دانشگاه پذيرش را دريافت نماييد، هزينه نزديک به ١٢٠٠٠ دلار می باشد.

  27. مجیدی گفت:

   متقاضی اقامت روسیه از طریق تحصیل یا ..با حداقل هزینه هستم

   فوق لیسانس سازه از دانشگاه مایی روسیه هم دارم لطفا راهنمایی بفرمایید

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام تحصیل در خصوص روسیه بدون محدودیت سنی انجام می‌شود، شما می توانید جهت گرفتن پذیرش اقدامات اولیه را انجام دهید.

  28. لیلا گفت:

   با عرض سلام و خسته نباشید
   من دیپلم تجربی دارم و معدل دیپلمم 16/14 هستش و معدل پیش دانشگاهی 13 هستش
   آیا امکان داره که بتونم از دیپلم اقدام کنم برای رفتن به روسیه و تحصیل رشته ی داروسازی؟

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام وقت بخیر با گذراندن یکسال پادفکت شما می‌تواند در رشته ی مربوط در بهترین دانشگاه های روسیه پذیرش شوید.

  29. ميلاد گفت:

   سلام من معدل ديپلمم و پيش دانشگاهيم ١٣نيمه ميخواستم ببينم ميتونم تو دانشگاه سيچونوا تحضيل كنم و بعد از دو سال كه ٧٢واحد پاس كردم انتقالي بگيرم؟

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام دوست عزیز با گذراندن دوره ی 9 ماهه ی پادفکت در دانشگاه سچینوا، می توانید پذیرش خود را دریافت کنید. از سال 2019 موضوع انتقالی منتفی گردیده است.

  30. saman گفت:

   آیا تحصیل در روسیه دارای محدوده سنی است؟ (از چه سنی تا چه سنی؟)

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام در خصوص تحصیل در روسیه محدودیت سنی لحاظ نشده است.

  31. مباحات گفت:

   اخذ پذیرش از دانشگاههای روسیه چقدر زمان میبرد؟

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام وقت بخیر پروسه زمانی پذیرش بین ۱ تا ۳ ماه می‌باشد.

  32. maryam tavakoliii گفت:

   حدود هزینه کلی شهریه دانشگاههای روسیه چقدر است؟

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام بسته به رشته تحصیلی و دانشگاهی از میانگین ۱۰ هزار دلار به بالا می‌باشد.

  33. kamalii گفت:

   برای اخذ پذیرش از دانشگاه های روسیه، ارائه گواهی تمکن مالی یا سپرده مبلغ در حساب بانکی لازم است

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام وقت بخیر جهت پذیرش در دانشگاه های روسیه شرط سنی ملاک نمی باشد و همچنین تمکن مالی نیاز ندارد.

  34. rahimi morvarid گفت:

   غیر از مهر ماه، از بهمن ماه (ترم دوم) هم میتوان وارد دانشگاه شد

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام جهت پذیرش برای نیم سال دوم بسته به رشته ی تحصیلی این امکان وجود دارد.

  35. مهری گفت:

   سلام.
   من واسه پزشکی روسیه می تونم پات فک رو توی خود ایران بگذرونم؟

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام در خصوص پذیرش مطلوب تر گذارندن این دوره بصورت ۹ ماه در خود کشور روسیه شرایط بهتری را برای شما بدنبال خواهد داشت.

  36. Azin گفت:

   سلام وقتتون بخیر.من فارغ التحصیل تجربی هستم معدل دیپلمم ۱۹.۰۲ و معدل پیش دانشگاهیم ۱۷.۰۶ ولی درس فیزیک پیش دانشگاهی ترم دومم تک ماده خورده و بقیه درس ها نمره هام خوبه فقط این یک مورد بد شده میخواستم بدونم مشکلی نداره برای اقدام پزشکی روسیه؟یا نمیتونم درخواست بدم و پذیرش نمیشه؟

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام شما دوست عزیز با گذراندن پادفکت در روسیه، می توانید پذیرش را در دانشگاه سچینوا دریافت نمایید.

  37. رضا گفت:

   با سلام من دکترای علوم سیاسی شیراز روزانه دارم.قصد دارم پزشکی ادامه تحصیل بدم؟آیا امکان بورس برای من هست؟؟؟؟و شما کدام کشور را برای من پیشنهاد میدین

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام شما جهت پذیرش پزشکی می توانید ترکیه را ملاک قرار دهید و با امتیاز بالا در خصوص قبولی در آزمون پذیرش را دریافت نمایید.

  38. ارسلان گفت:

   سلام.من الان دارم پایه دوازدهم تجربی میخونم و معدل کلمم18 هست میخوام بدونم با چ شرایطی و چ هزینه ای میتونم پزشکی روسه بخونم؟؟؟؟ با تشکر.

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام شما بهتر است ۹ ماه دوره پادفکت را گذرانده و در دانشگاه سچنوا پذیرش را دریافت نمایید. هزینه ها در روسیه حدودا ۸۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار در سال است.

  39. محمد گفت:

   با سلام
   ببخشید سه سوال داشتم
   اول اینکه من معدل کل دیپلمم 17.70 و معدل پیش دانشگاهیم12.62 هست(در پیش‌دانشگاهی یک تکماده هم دارم) آیا با این شرایط میتونم دندان پزشکی در روسیه بخونم؟
   دو اینکه کشورهایی مثل ایتالیا و فرانسه که می‌فرمایید رایگان هست آزمون ورودی دارند یا ثبت نامی هستن؟ و با شرایط معدل من امکان تحصیل در این دوکشور وجود داره؟
   سه اینکه خروج ارز برای تحصیل با دلار ۴۲۰۰ محسوب میشه؟
   خیلی خیلی ممنون از وقتی که میزارید

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام در خصوص پذیرش در رشته ی مربوطه در روسیه بدون محدودیت در کسب معدل مطلوب می توانید وارد دانشگاه شوید، اما بر اساس شرایط ویژه تحصیل در فرانسه و ایتالیا نمره ی پیش دانشگاهی شما مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت ضمنا ایتالیا با آزمون ورودی همراه خواهد بود.

  40. مهسا حمیدی گفت:

   سلام خسته نباشید چنتا سوال دارم من 25 سالمه و لیسانس ژنتیک دارم معدل دیپلمم 16 هست و ایلتس 5.5 دارم میخواستم برا کورس انگلیسی و پذیرش مستقیم دانشگاهای روسیه برای رشته دندان یا پزشکی اقدام کنم
   شما میتونید با این شرایط برا من پذیرش مستقیم بگیرید بدون گذراندن دوره ی پاتفک ؟

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام شما بایستی کورس پادفکت را در روسیه سپری کنید، که هم در خصوص پذیرش به چالش نخواهید افتاد و هم مدرک شما مورد تایید وزارت با زبان روسی قرار می‌گیرد.

  41. نازنین گفت:

   ميخواستم بپرسم من ميتونم بامعدل کتبی 9 و معدل کل 14 ازدانشگاه سماشكو روسيه پذيرش بگيرم؟

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام شما بهتر است دوره ی ۹ ماهه پادفکت را سپری نمائید و بعد در دانشگاه مورد نظر پذیرش را دریافت کنید.

  42. Azin گفت:

   سلام وقتتون بخیر میخواستم بدونم با این نمرات میتونم برای پزشکی پاولوف درخوااست بدم و پذیرش بشم؟
   معدل دیپلم:۱۹.۰۲ معدل پیش:۱۷.۰۶
   زیست سوم: ۱۷.۷۵
   زیست پیش:۱۵.۲۵
   شیمی سوم:۱۷.۵
   شیمی پیش:۲۰

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام در خصوص پذیرش در دانشگاه ذکر شده در وهله ی اول گذراندن دوره ی پادفکت به شما کمک بیش‌تری خواهد نمود.

  43. محمد گفت:

   با سلام و احترام
   اگر کارشناسی ناپیوسته حسابداری بازرگانی داشته باشم میتونم بدون دیپلم نظری و پیش دانشگاهی(با مدرک فنی حرفه ای 11ساله) با 28 سال سن، برای پزشکی روسیه اقدام کنم؟ در ابتدا باید چه مبلغی بابت تمکن مالی برای اخذ ویزای پزشکی داشته باشیم؟
   ممنون

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام شما جهت پذيرش با گذراندن دوره پادفكت نياز به مدرک ديپلم و پيش تجربی و رياضی داريد.

  44. فرنیا گفت:

   سلام بعد از فارغ التحصیلی امکان اقامت در روسیه هست؟

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام بعد از اتمام تحصیلی از طریق توجیه اقتصادی بر مبنای آفر کاری یا سرمایه گذاری امکان اقامت را دریافت خواهید کرد.

  45. ارسلان گفت:

   سلام وقت به خیر
   این درسته که توی جدیدن کسانی رو که معدلشون زیر 17 باشع میفرستن برای رشته های مهندسی؟

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام با گذراندن دوره ی پادفکت و دریافت گرید مناسب می توانید پذیرش درمقطع پزشکی را دریافت نمائید.

  46. ghollam گفت:

   سلام وقتتون بخیر. میخواستم بدونم رنبه جهانی پاولوف سن پترزبورگ چنده و به غیر از ایران دیگه کدوم کشورا قبولش دارن ؟

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام در خصوص تایید بودن رکینگ و رتبه ی دانشگاه ی این کشور می توانید qs را بصورت جامع مطالعه فرمائید.

  47. امیر گفت:

   با سلام و درود بر شما
   من متولد 70 هستم
   دارای دیپلم فنی و حرفه ای در رشته حسابداری و همچنین مدرک فوق دیپلم ( کاردانی پیوسته ) در رشته حسابداری هستم .
   معدلهام هم زیاد تعریفی نداره
   تصمیم دارم در دانشگاه Pavlov First Saint Petersburg State
   Medical University در رشته دندانپزشکی تحصیل کنم .
   خواهش میکنم فقط به من بگین با توجه به شرایطم چه طور میتونم از این دانشگاه پذیرش بگیرم .

   1. مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

    با سلام و وقت بخیر
    اطلاعاتی که از خودتان ارائه دادید، کامل نیست، به صورت خلاصه لازم است که دوره پادفک را سپری کنید، بعد برای پذیرش اقدام کنید. پیشنهاد می کنم با دفاتر ما تماس بگیرید.

  48. مریم گفت:

   سلام من ۱۷سالمه و رشتمم تجربی هست امسال کنکور دارم خیلی دوست دارم در روسیه درس بخونم حالا هر رشته ای که باشه و البته بورسیه بشم میتونین راهنماییم کنین؟؟و یه سوال اگه پرستاری قبوا بشم میتونم بورسیه بشم یا فقطزبرای رشته های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی هست؟تورو خدا جواب بدید

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام و احترام
    اخذ بورسیه تحصیلی روسیه بسته به دانشگاه و رشته انتخابی و همچنین رزومه علمی شما دارد.

  49. Asra گفت:

   سلام وقتون بخیر میخواستم بدونم که اگر بنا به هر دلیلی نتونیم تحصیل در روسه رو ادامه بدیم میشه با همون سطح توی یکی از دانشگاههای ایران تحصیل در همون رشته رو ادامه بدیم ممنون میشم اگه پاسخگو باشید

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام
    خیر متاسفانه

  50. maryam گفت:

   با سلام
   من دختری ۲۹ ساله هستم با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک از دانشگاه سراسری که در زمینه بایومکانیک (مکانیک پزشکی و زیستی) کار ازمایشگاهی و‌پژوهشی انجام میدم
   سوابق :
   –سه تا مقاله ای اس ای٫ سه تا کنفرانس داخلی٫ یک مقاله علمی پژوهشی اکسپت شده دارم و‌در حال هم دو‌مقاله تحت داوری خارجی و یک مقاله تحت داوری داخلی دارم
   –پنج سال سابقه تدریس دارم و استاد راهنما سه پایان‌ نامه کارشناسی و استاد مشاور یک پایان نامه ارشد هستم
   –در حال ترجمه کتابی ۴۰۰ صفحه در زمینه مهندسی مکانیک زیستی و پزشکی می باشم

   علاقه دارم برای ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی در خارج از کشور اقدام کنم و سالانه نهایتا میتونم ۱۰۰ میلیون هزینه پرداخت کنم

   ایا امکان بورسیه برای من تو ی کشور اروپایی یا استرالیا و‌کانادا هست؟؟ یا تحصیل با کم طبق اونچیزی که بالا اشاره کردم؟؟؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    با توجه به شرایط شما می توان برای تحصیل در کشورهای رایگان اقدام نمود.

  51. حسام گفت:

   سلام خسته نباشید
   هزینه دوره پادفک در رشته دندانپزشکی در دانشگاه سماشکو و لومونوسوف چقدره؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام وقتتون بخیر
    هزینه دوره پادفک حدود 4000 دلار در سال است.

  52. R گفت:

   سلام ،ببخشید برای دندانپزشکی
   از چه تاریخی باید پیگیری کنیم برای پادفک؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    بسته به کالج یا دانشگاه انتخابی ددلاین نیز متفاوت است.

  53. عباس گفت:

   سلام جناب. من 35 ساله هستم و دیپلم فنی دارم. همچنین همسر و یک فرزند نیز دارم. می توانم داروسازی روسیه بخوانم و فرزندو همسرمم با من بیایند؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام و عرض ادب
    بله، تحصیل داروسازی در روسیه محدودیت سنی ندارد. لطفا در نظر داشته باشید که کشور روسیه ویزای همراه اعطا نمی کند.

  54. هادی گفت:

   سلام تحصیل پزشکی در روسیه به زبان روسی است فقط؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام و عرض ادب
    خیر، تحصیل پزشکی در روسیه به زبان انگلیسی و روسی انجام می پذیرد.

  55. سارا گفت:

   سلام و وقت بخیر
   ایا فقط تحصیل به زبان روسی مورد تایید وزارت بهداشت هست یا به زبان انگلیسی هم تایید شده هست؟؟
   و اینکه گذراندن دوره ی پادفکت برای همه الزامی هست؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام و احترام
    در حال حاضر امسال دانشگاه های به زبان انگلیسی نیز مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار گرفته است. دوره پادفک برای اکثر دانشگاه ها به زبان روسی الزامی است.

  56. محمد گفت:

   سلام وقت بخیر ببخشید چند سوال ازتون دارم
   آیا اساتیدی در کشور روسیه وجود دارند که به زبان فارسی نیز تدریس کنند؟یاد گرفتن زبان روسی سخت هست؟
   هزینه تحصیل برای پزشکی در کشور روسیه سالی چند است؟و آیا امکان دارد بعد از۲-۳سال به ایران بتوونیم برگردیم و ا‌دامه تحصیل دهیم؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی روسی انجام می شود.

  57. SEPIDEH گفت:

   سلام وقت بخیر
   ببخشید برای تحصیل در دانشگاه های روسیه در رشته های پزشکی و دندان پزشکی محدودیت سنی وجود داره ؟
   من 29 سالم هست و میخواستم برای دوره ی پادفک اقدام کنم اما نمیدونم ایا با این سن شانسی دارم یا نه ، ممنون میشم منو راهنمایی کنید

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    تحصیل در روسیه محدودیت سنی ندارد.

  58. ال گفت:

   سلام وقتتون بخیر. میخواستم بپرسم به طور متوسط هزینه تحصیل دندانپزشکی در روسیه هر ترم چقدر هست؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام و عرض ادب
    هزینه تحصیل رشته های پزشکی در روسیه حدود سالانه 6000 دلار است.

  59. غزل گفت:

   سلام خسته نباشین
   برای داروسازی در روسیه آیا معدل ۱۴ میشه یا نه؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام و احترام
    با گذراندن دوره های پادفک و دریافت نمره بالا شانس پذیرش شما بسیار است.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.