مشاوره تخصصی و تماس فوری

  فرم مشاوره تخصصی

  شما عزیزان جهت مشاوره تخصصی می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

  و یا این فرم را تکمیل کنید تا مشاورین و کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

  مهاجرت-به-کانادا

  کشور کانادا یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای جهان است که مهاجرت به این کشور بسیار پرطرفدار است. مهاجرت به کانادا از روش‌های مختلف مهاجرت از جمله مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت و ویزای سرمایه گذاری در کانادا و غیره امکان پذیر است. کشور زیبای کانادا یکی از بهترین کشورهای جهان برای همه مهاجران به ویژه ایرانی‌ها محسوب می‌شود. این کشور پهناور با در اختیار داشتن منابع طبیعی فراوان و جمعیت بسیار کم و فرصت‌های شغلی فراوان نیازمند افراد متخصص و توانا و با مهارت از اقصی نقاط جهان برای به چرخش درآوردن چرخ‌های اقتصاد کشور می‌باشد. زیبایی‌ها و امتیازهای این کشور شگفت به زیبایی مسحور کننده آبشار نیاگارا، مناظر بکر و طبیعی، اقلیم جالب و تنوع جغرافیایی و پایین بودن جرم و جنایت و امنیت خلاصه نمی‌شود.

  این کشور با برخورداری از بیمه خدمات درمانی رایگان حتی برای مهاجران پس از اخذ اقامت دائم، آزادی‌های فردی و اجتماعی، ثبات سیاسی و امنیت اجتماعی، رفاه اجتماعی، حقوق برابر و کیفیت سیستم آموزشی در بالاترین فهرست مقاصد مهاجران قرار دارد. اما مهاجرت و اخذ اقامت این کشور شگفت انگیز به سادگی میسر نمی‌شود. بدین منظور کارشناسان و مشاوران برجسته موسسه حقوقی و مهاجرتی میرداماد در این مقاله به شرح و توضیح چگونگی اخذ اقامت این کشور و شرایط لازم برای این امر می‌پردازند.

  مزایای زندگی و مهاجرت به کانادا

  کانادا مقصدی دلپذیر برای مهاجران از سراسر جهان است. مهاجرانی که به کانادا نقل مکان می‌کنند، می‌توانند انتظار جوامع چند فرهنگی که به خوبی با آنها تعامل و همکاری می‌کنند را داشته باشند. به منظور ادامه رشد اقتصادی و به دلیل کمبود مهارت در بسیاری از صنایع، دولت کانادا همچنان بر ضرورت جذب کارگران خارجی به کشور تاکید دارد. اگر به دنبال امنیت 100% برای محیط زندگی خود به دلیل جرم و جنایت نسبتا کم هستید، کانادا در صدر لیست شما قرار دارد. به نسبت کشورهای دیگر، کانادایی‌ها با جنایت‌های خشونت آمیز کم و دزدی‌های نادری روبرو می‌شوند.

  مهاجرت به کانادا

  مهاجرت به کانادا

  کانادا برنامه‌های رفاهی اجتماعی بسیاری دارد که مفید هستند. سیستم مراقبت‌های بهداشتی در کل سیستم بسیار خوبی است که به طور عادلانه با افراد رفتار می‌کند. برنامه‌های اجتماعی زیادی وجود دارند که بر آموزش و تمرین تمرکز می‌کنند تا به افراد کمک کند که شغلی با مهارت فراوانی کسب کنند.

  سیستم آموزش و پرورش کانادا یک سیستم متعادل است و کشور برای تأمین بودجه لازم برای پیشبرد مدارس خود مشهور است. کانادا دارای فراوانی منابع طبیعی مانند سنگ‌های قیمتی، سوخت‌های فسیلی، چوب و دیگر مصالح ساختمانی است. این فراوانی از منابع طبیعی به این معنی است که برای کار در کانادا مانند ساخت خانه‌ها و تعمیر خانه‌ها، مقرون به صرفه است. کانادایی حق دریافت 60 درصد از حقوق و دستمزد قبلی شان را در صورت از دست دادن شغل شان دارند، در صورتیكه در مدت تقریبا 6 ماه در كانادا تا آن زمان كار کرده باشند.

  قوانین روش‌ها و راه‌های مهاجرت به کانادا

  یکی از روش‌های مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل می‌باشد. طیف وسیعی از برنامه‌های مختلف در کانادا وجود دارد که دانشجویان بین المللی می‌توانند پس از تحصیل برای مهاجرت دائمی پس از آن درخواست دهند. در برخی موارد، این برنامه‌ها می‌تواند بدون کسب پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی باشد.

  علاوه بر این دانشجویان بین المللی در کانادا می‌توانند همراه با اخذ ویزای دانشجویی کارهای زیر را انجام دهند:

  • تا 20 ساعت کار در هفته در حین تحصیل؛
  • مجوز کار پس از پایان تحصیلات معادل مدت تحصیل، به دانشجویان اجازه دهید تا سال‌ها بیشتری در کانادا بمانند و کار کنند و سپس اقامت دائم کانادا را برای زندگی بگیرند؛
  • ازدواج قانونی در کانادا و اقامت دائم
  • اگر محصل فرزند کوچکی داشته باشد که به او وابسته است می‌تواند او را با خود به کانادا بیاورد.

  اگر شما یک دانشجوی بین المللی هستید، قبل از اینکه به کانادا برسید، باید اجازه تحصیل و ویزای دانشجویی دریافت کنید. می‌توانید از طریق وب سایت دولتی کانادا یا سفارت کانادا یا کنسولگری کانادا در کشور خود درخواست ویزا را ارسال کنید. اجازه تحصیل به شما اجازه خواهد داد که در طول مدت دوره خود در کانادا بمانید، با این اجازه تحصیل اولیه شما می‌توانید 90 روز در کانادا بمانید. در طی این 90 روز، شما باید برای اقامت و ویزای تحصیلی خود درخواست کنید.

  کانادا دارای دو زبان رسمی است؛ انگلیسی و فرانسوی. با این حال، بیش از 7.3 میلیون کانادایی زبان مادری خود صحبت می‌کنند. این زبان‌ها عبارتند از چینی، پنجابی، اسپانیایی، تاگالوگ و عربی، و بسیاری از زبان‌های دیگر. شما یک فرصت فوق العاده برای یادگیری بیش از یک زبان جدید در طول تحصیلات خود در کانادا دارید، این مسئله برای رزومه کاری شما در آینده عالی است!

  الزامات و شرایط مهاجرت به کانادا

  اطلاعات مربوط به نیازهای مهاجرت و قوانین مالیاتی قابل اجرا در کانادا برای شما در زیر آورده شده است:

  • مسائل مالیاتی در مورد مهاجرت
  • مالیات به عنوان یک غیر ساکن
  • مسائل مربوط به پرداخت مالیات از کانادا جدید
  • واردات اموال خود به کانادا
  • حفاظت از سلامتی شما
  • مجوز رانندگی کانادا
  • مالیات بر محصولات و خدمات
  • حقوق بازنشستگی
  • مرگ و اراده
  • فرم های مالیاتی کانادایی
  • دایرکتوری دفتر امور خارجه کانادا در خارج از کشور

  مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل 

  کشور کانادا یکی از 5 کشور برتر برای تحصیل در جهان است. این کشور دارای دانشگاه‌هایی با رتبه جهانی و علمی بالا است که هر ساله افراد زیادی را از سراسر دنیا به خود جذب می‌کند. کشور کانادا از کشورهای مختلف جهان دانشجو می‌پذیرد و هر ساله حدود 400 هزار دانشجو را جذب می‌کند. 26 دانشگاه این کشور دارای رتبه‌های برتر در جهان است؛ سه دانشگاه برتر آن شامل دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش کلمبیا می‌شود. کشور کانادا دارای یکی از تحصیل کرده‌ترین جوامع است و حدود 60 درصد جمعیت این کشور دارای مدارک تحصیلی دانشگاه یا کالج هستند. می‌توانید با تحصیل در کشور کانادا اقامت این کشور را نیز بدست آورید. پس از اتمام تحصیل در رشته‌های مهندسی و یا تحصیل پزشکی در کانادا با یافتن شغل مورد نظر خود می‌توانید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کرده و در این کشور اقامت کنید.

  برای تحصیل در کانادا در اولین مرحله باید برنامه تحصیلی مورد نظر خود را انتخاب کنید. این کار باعث می‌شود تا به راحتی بتوانید برای اقامت خود و اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کانادا پیش بروید. در کشور کانادا دانشگاه‌ها و برنامه‌های تحصیلی مختلفی وجود دارد که با کسب اطلاعات درمورد آن‌ها می‌توانید بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. تحصیل در کشور کانادا به زبان‌های انگلیسی و فرانسوی و در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر است.

  پس از انتخاب دانشگاه مورد نظر خود باید برای دریافت پذیرش از آن دانشگاه اقدام کنید. برای دریافت پذیرش مدارکی مانند پاسپورت معتبر، مدارک هویتی، مدارک تحصیلی گذشته، ریزنمرات تحصیلی، مدارک زبان انگلیسی یا زبان فرانسه با توجه به درخواست دانشگاه، انگیزه نامه تحصیلی و معرفی نامه اساتید نیاز دارید. زمان پذیرش دانشگاه‌های کشور کانادا مختلف است برای کسب اطلاعات دقیق درمورد هر دانشگاه می‌توانید به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید.

  تحصیل در کشور کانادا بدون نیاز به مدرک زبان نیز امکان پذیر است. در برخی استان‌ها و دانشگاه‌های کشور کانادا می‌توانید بدون نیاز به مدرک زبان و با گذراندن دوره‌های زبان در این کشور مهاجرت تحصیلی خود را امکان پذیر کنید. برخی دانشگاه‌های کشور کانادا مانند دانشگاه کانکوردیا Concordia، دانشگاه رجینا، دانشگاه وینپیگ، دانشگاه کارلتون، دانشگاه ساسکاچوان و … شرایط تحصیل بدون مدرک زبان را می‌پذیرند.

  شرایط تحصیل پزشکی در کانادا

  تحصیل پزشکی در کانادا یکی از معتبرترین و پرمتقاضی‌ترین رشته‌های تحصیلی در کشور کانادا است. برای تحصیل پزشکی در کانادا باید یک مدرک لیسانس علوم پایه دریافت کنید. این شرط یکی از مهم‌ترین شروط تحصیل پزشکی در کانادا است و مدرک لیسانس شما باید در رشته‌هایی مانند زیست شناسی، شیمی، فیزیک و دیگر رشته‌های علوم پایه باشد. برای اینکه بتوانید وارد رشته پزشکی شوید و پذیرش دانشگاه مورد نظر خود را دریافت کنید نیاز به شرکت در آزمون MCAT (Medical College Admission Test) را دارید و باید حداقل نمره لازم را کسب کنید. علاوه بر نمره آزمون MCAT معدل دیپلم دبیرستان باید حداقل 25 باشد و به مدرک زبان انگلیسی آیلتس 5 نیز نیاز است؛ اگر مدرک زبان انگلیسی ندارید می‌توانید در دوره‌های آمادگی زبان که در دانشگاه‌های کشور کانادا برگزار می‌شود شرکت کنید.

  آزمون MCAT یک آزمون کامل استاندارد است که برای متقاضیان رشته پزشکی در کشورهای آمریکا و کانادا برگزار می‌شود. این آزمون تمام لزوماتی که یک فرد به عنوان دانشجوی پزشکی باید داشته باشد را بررسی می‌کند که شامل تفکر انتقادی، ارزیابی مهارت حل مسئله، علم و دانش مفاهیم طبیعی و رفتاری و علوم اجتماعی می‌شود. برخی از دانشگاه‌های کشور کانادا برای پذیرش دانشجو در رشته پزشکی نیاز به نمره این آزمون ندارند مانند دانشگاه‌های پزشکی کبک، دانشگاه پزشکی اوتاوا و دانشگاه پزشکی نورثرن که بدون نیاز به آزمون دانشجو می‌پذیرند.

   

  مهاجرت به کانادا از طریق اخذ پیشنهاد کار و تخصص

  مهاجرت به کانادا از طریق اخذ پیشنهاد کار و تخصص

  مهاجرت به کانادا از طریق اخذ پیشنهاد کار و تخصص

  یکی از اهداف اصلی مهاجرت کانادا، پذیرفتن مهاجران با نیروی کار ماهر و تخصصی است که به اقتصاد رو به رشد کانادا کمک می‌کند. کارکنان متخصصی که به طور دائم در کانادا مستقر هستند، به ویژه برای اقتصاد کانادا و نیروی کار این کشور ارزشمند هستند. متقاضیان موفق برنامه‌های مهاجرت کارگران ماهر، ویزای مهاجرت کانادا (اقامت دائم) دریافت می‌کنند، که اجازه می‌دهد متقاضی همراه با خانواده‌اش به کانادا مهاجرت کند.

  به عنوان یک نیروی کار ماهر یا حرفه‌ای، گزینه‌های مختلفی در اختیار شما قرار دارد. اگر می‌دانید استان یا قلمروی مورد نظر خود برای زندگی را انتخاب کرده‌اید، می‌توانید درخواست خود را از طریق یکی از برنامه‌های نامزدی استان (Provincial Nominee Programs) ارائه دهید.

  • نیروی کار ماهر فدرال: این برنامه برای افرادی است که تجربه کاری خاص دارند و قصد دارند در هر استان یا قلمرو خارج از استان کبک، اقامت کنند.
  • نیروی کار ماهر کبک: متقاضیانی که قصد مهاجرت به استان کبک را دارند ممکن است واجد شرایط درخواست برای این برنامه باشند.
  • برنامه نامزد شغلی استانی (PNP): اکثر استان‌ها و مناطق برنامه‌های کارمند ماهر خود را برای کسانی که قصد زندگی و کار در استان یا قلمرو خاص دارند، ایجاد کرده‌اند. این برنامه‌ها، راه‌های سریع مهاجرت به کانادا هستند که به کاندیداها اجازه می‌دهند گواهینامه‌های نامزدی استان را دریافت کنند. در اغلب موارد، یک گواهی تقاضای شغلی به متقاضیان اجازه می‌دهد تا سریع‌تر از سایر برنامه‌های مهاجرت به کانادا مهاجرت کنند.

  بسیاری از کارفرمایان کانادایی به طور جدی به دنبال کارگران ماهر خارجی هستند تا بتوانند به نیروی کار خود بپیوندند. اگر شما می‌توانید یک پیشنهاد شغلی را از یک کارفرمای کانادایی بدست آورید، همچنین ممکن است برای پردازش درخواست مهاجرت کانادا سریعا واجد شرایط باشید.

  مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی ورزشی هنری

  برنامه افراد خود اشتغال تنها برای اشخاصی ممکن است که تجربه خود اشتغالی مرتبط بعنوان نویسنده، کشاورز، ورزشکار (در سطح بین المللی) یا صنعتگر داشته باشند. برای اینکه متقاضیان شامل برنامه مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی بشوند، بایستی تجربه مرتبط و نیت و توانایی پایه گذاری یا خرید تجارتی در کانادا را داشته باشد که شخص را مشغول به کار نگهدارد و کمک مهمی به وضعیت اقتصادی، فرهنگی یا هنری کانادا محسوب شود.

  تجربه مرتبط به این معنی است که شخص حداقل دوسال تجربه خود اشتغالی یا مشارکت در فعالیت‌های فرهنگی یا ورزشی در سطح جهانی داشته باشد، که در فاصله زمانی 5 سال پیش از ارسال درخواست متقاضی باشد. متقاضیان باید ثابت کنند که اشتغال پیشنهادی درآمد‌های کافی را برای پشتیبانی مالی از متقاضی و بستگان وی فراهم می‌کند. کشاورزان، نویسندگان، صنعتگران، شخصیت های ورزشی، مربیان، بازیگران، هنرمندان و… متقاضیانی هستند که ممکن است واجد شرایط باشند. ارزیابی اشخاص خود اشتغال بر اساس فاکتور های زیر سنجیده می‌شود:

  • تحصیلات
  • توانایی و تجربه اداری(زمانی که تحت عنوان همکاری اقتصادی از طریق خود اشتغالی درخواست داده باشید.)
  • صلاحیت هنری(زمانی که تحت عنوان هنری یا فرهنگی خود اشتغالی درخواست داده باشید.)
  • سن
  • توانایی زبانی(انگلیسی یا فرانسوی)
  • انعطاف پذیری

  استان کبک سیستم انتخاب جداگانه‌ای برای افراد خود اشتغال دارد.

  برنامه مهاجرت افراد خود اشتغال به کِبِک

  برنامه اشخاص خود اشتغال استان کبک به جذب متقاضیانی تمایل دارد که بتوانند توانایی خود را در پایه گذاری یک تجارت موفق در کبک نشان بدهند، و در نهایت بتوانند درخواست خود را برای اقامت دائم کانادا مطرح کنند. موارد مورد نیاز اصلی برای برنامه کبک وجود دارد که متقاضیان باید آنها را رعایت کنند. برای اطمینان از سزاوار بودن متقاضیان برای برنامه خود اشتغالی کبک، آن‌ها بایستی موارد زیر را انجام دهند:

  • متقاضی بایستی حداقل 100000 دلار کانادا دارایی خالص داشته باشند که آنرا از راه قانونی به دست آورده باشند(به همراه همسر، در صورتی که همسر متقاضی وی را همراهی می‌کند)
  • متقاضی بایستی حداقل دو سال تجربه اداره یک تجارت قانونی را داشته باشد. این دو سال تجربه بایستی در بازه زمانی 5 سال قبل از ارائه درخواست شما و زمان حال بوده باشد.
  • متقاضی باید در زمینه مسئولیت‌های مدیریت مثل مدیریت کسب و کار، منابع انسانی و برنامه ریزی کاری با تجربه باشد.

  متقاضیان باید دانش زبانی متوسط رو به بالا انگلیسی، و سواد خواندن و نوشتن فرانسوی داشته باشند.

  برنامه مهاجرت افراد خود اشتغال به کِبِک

  مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

  شما باید چندین الویت برای درخواست شهروندی داشته باشید. شما باید از لحاظ جسمی در کانادا حداقل برای 1095 روز در طول پنج سال قبل از تاریخ اعمال شده در کانادا حضور داشته باشید. این شامل زمان به عنوان:

  • ساکن دائمی (PR)
  • اقامت موقت (به طور قانونی مجاز به اقامت در کانادا)
  • فرد محافظت شده

  همسر کانادایی شما می تواند اسپانسر شما برای تبدیل شدن به یک اقامت دائم شود، اگر شما:

  • در کانادا زندگی نمی کنید یا
  • ساکن دائمی نیستید.

  شما می توانید برای شهروندی درخواست کنید اگر:

  • ساکن دائمی هستید
  • به اندازه کافی به صورت فیزیکی در کانادا زندگی کرده اید
  • شرایط دیگر را برآورده سازید.

  در واقع، دو درخواست نامه وجود دارد که باید برای کمک به مهاجرت همسر خود در کانادا ارائه کنید. همسر شما باید برای اقامت دائم در Case Processing Center در کانادا درخواست کند و همچنین باید یک درخواست نامه برای حمایت از او در همان زمان ارائه دهید. در نظر داشته باشید که هر متقاضی اقامت دائم در کانادا باید تحت بررسی های پزشکی و سابقه کیفری اقدام کند. اگر آنها این آزمایش ها را تحویل ندهند، آنها مجاز به ورود به کانادا نخواهند شد.

  مدت زمان اسپانسری همسر چقدر طول می کشد؟

  پس از ارائه درخواست نامه تان، پردازش آنها کمی بیش از یک ماه طول می کشد. در پایان این دوره شما مطلع خواهید شد که آیا درخواست نامه تان پذیرفته شده یا رد شده است.

  مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

  برای سرمایه گذاری در کانادا روش‌های مختلفی وجود دارد و برای اینکه بتوانید به این کشور مهاجرت کنید نیاز به دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا دارید. 5 راه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا عبارتند از:

  • برنامه مهاجرتی سرمایه گذاری استان کبک:

  حدود 800،000 دلار کانادا با دولت استان کبک در مدت پنج سال، بدون بهره سرمایه گذاری می‌شود. در حدود 24 تا 36 ماه، شما اقامت دائمی دریافت می‌کنید که به شما و خانواده تان اجازه ورود به کانادا را می‌دهد. در پایان سال پنجم، مبلغ کامل از دولت کبک به شما پرداخت می‌شود. برای این برنامه نیازی به سن یا تحصیل وجود ندارد، اما سرمایه گذار و اعضای خانواده باید در سلامت باشند.

  • ویزا کار بخش 205:

  این بخش شامل اجرای تجارت خودتان است. این فرآیند مستلزم ترکیب شرکت کانادایی شما، ثبت نام با درآمد کانادایی، باز کردن حساب بانکی کانادا برای شرکت شما و سپردن پول به حساب کاربری برای استفاده از این شرکت است. پردازش کمتر از شش ماه طول می‌کشد پس از یک سال موفقیت در تجارت، می توانید بر اساس تجربه کانادایی برای اقامت دائم درخواست کنید.

  • ویزای کار انتقال بین شرکت ها

  اگر از شرکت تان در خارج از کشور به یک شرکت کانادایی وابسته به عنوان مدیر، اجرایی یا فردی با تخصص منتقل می‌شوید، ممکن است بعدا بتوانید اقامت دائم کانادا را دریافت کنید. این گزینه راهی ارزان برای دریافت اقامت دائم است. زمان پردازش برای انتقال دهندگان بین شرکت کمتر از شش ماه است. پس از یک سال، می‌توانید طبق مجموعه تجربه کانادایی برای اقامت دائم درخواست دهید.

  • برنامه های نامزد استان (PNP):

  بسیاری از استان‌های کانادا دارای برنامه‌های مهاجرت تجاری خود هستند که به عنوان برنامه‌های نامزدانه ایالت (PNP) شناخته می‌شوند. بر خلاف بخش‌های دیگر، برنامه‌های PNP احتیاجی به اجازه کار ندارند، و سرمایه گذار را مستقيما به اقامت دائم انتقال می‌دهند.

  • برنامه کارآفرین کبک

  برای واجد شرایط بودن، باید:

  • دارایی خالص حداقل 300،000 دلار کانادا
  • دارای حداقل دو سال تجربه در اداره یک کسب و کار در پنج سال گذشته
  • با سرمایه گذاری حداقل 100،000 دلار کانادا، حداقل 25 درصد از حقوق صاحبان تجارت در کبک را ایجاد کرده یا به دست آورید.

  مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

  یکی از راه‌های مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی می‌باشد که البته روش مناسبی برای پیشنهاد و گزینه‌های اول مهاجرتی نمی‌باشد و در صورتیکه متقاضی مهاجرت به کانادا امکان مهاجرت به روش‌های دیگر را دارد بهتر است که از طریق پناهندگی مهاجرت نکند. مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی به این صورت می‌باشد که افرادی که به دلیل امنیت در کشور خود به کشورهای دیگری از جمله این کشور مهاجرت می‌نمایند یا به عبارتی به کشورهای دیگر پناه می‌برند یک سری حق و حقوق به شخص تعلق می‌گیرد که البته در صورتی امکان پذیر می‌باشد که شخص بتواند ادعای خود را اثبات نماید. مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی به دو روش امکان پذیر می‌باشد که عبارتند از:

  • پناهندگی کانادا با حمایت بخش خصوصی: پناهندگی با حمایت بخش خصوصی به این صورت می‌باشد که گروه‌هایی از مردم کانادایی که به تایید دولت این کشور رسیده‌اند داوطلب می‌شوند تا از پناهندگان به این کشور حمایت کنند که این حمایت یک سال می‌باشد یا تا زمانی ادامه پیدا می‌کند که شخص پناهنده از نظر مالی مستقل شود و با شرایط زندگی در این کشور وفق پیدا کند. حمایت پناهندگان تحت نظر بخش خصوصی به این صورت می‌باشد که هنگام ورود شما به فرودگاه کانادا حامیان کانادایی به استقبال شخص پناهنده می‌آیند و تمامی امکانات رفاهی از جمله مسکن، خوراک، پوشاک و… را در اختیار شخص پناهنده قرار می‌دهند و وی را حمایت می‌نمایند.
  • پناهندگی کانادا با حمایت دولت: پناهندگی کانادا با حمایت دولت به این صورت می‌باشد که پس از ورود شما به این کشور کارکنان سازمان مربوطه به استقبال شما در فرودگاه آمده و شما را به صورت موقت در هتل یا مهمان خانه‌ای اسکان می‌دهند تا بتوانید مسکن مورد نظر خود را برای سکونت پیدا نمایید البته خوراک و پوشاک و هزینه‌های پزشکی در اختیار شما قرار می‌دهند همچنین شما این امکان را دارید که با سایر پناهندگان ملاقات داشته باشید. حمایت‌های مالی دولت این کشور که شامل هزینه‌های مربوط به مسکن، خوراک، پوشاک و… می‌شود را طی یکسال پوشش می‌دهد.
  مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

  مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

  امتیازبندی مهاجرت به کانادا

  در این قسمت به بررسی سیستم امتیازبندی ورود سریع یا express entry را شرح می‌دهیم؛ سیستم سریع امتیاز دهی ما جمعیتی از متقاضیان می‌سازد که شایستگی مهاجرت دائم به کانادا را دارند. برای ورود به این جمععیت بایستی شایستگی لازم را برای یکی از برنامه‌های مهاجرت داشته باشید. امتیازات شما بر اساس اطلاعات پروفایل شما، شامل مهارت‌ها و تجربه‌های شما تعیین می‌شود.

  برای اینکه از بین آن جمعیت برای مهاجرت برگزیده شوید بایستی امتیاز شما یکی از بهترین و بالا ترین امتیازات باشد. سیستم رتبه بندی جامع سیستمی است که بر اساس امتیازات کسب شده کار می‌کند. ما با استفاده از این سیستم امتیاز پروفایل شما و رتبه شما را در جمعیت متقاضیان می‌سنجیم.

  فاکتور – امتیاز هر فاکتور با همسر – امتیاز هر فاکتور بدون همسر

  • سن – 100 – 110
  • سطح تحصیلات – 140 – 150
  • مهارت زبانی – 150 – 160
  • تجربه کار در کانادا – 70 – 80

  امتیازی که شما از این سیستم می‌گیرید، شامل امتیازاتی تا 600 می شوند به علاوه امتیاز دیگری که از 600 می‌توانید بگیرید. امتیاز کلی شما از 1200 محاسبه خواهد شد.

  امتیاز اصلی تا 600

  • فاکتور‌های مهارت و تجربه متقاضی
  • فاکتور‌های همسر مثل مهارت زبانی و تحصیلات همسر شما
  • قابلیت انتقال مهارت شامل تحصیلات و تجربه کار

  امتیاز اضافی: تا 600 امتیاز

  • مدرک، گواهی یا دیپلمی که از کشور کانادا دریافت کرده باشید
  • پیشنهاد کاری معتبر
  • کاندید شدن از استان یا منطقه
  • برادر، خواهری که در کانادا زندگی کند و شهروندی یا اقامت دائم کانادا را داشته باشد.
  • مهارت‌های بالای زبان فرانسوی

  امتیاز اصلی + امتیاز اضافی = امتیاز کلی شما

  اخذ ویزای کشور کانادا

  برای اینکه بتوانید وارد خاک کشور ترکیه شوید نیاز دارید ویزای کشور کانادا را دریافت. ویزای کشور کانادا انواع مختلفی دارد که شامل ویزای توریستی، ویزای تحصیلی و ویزای کاری و … می‌شود. شما باید با توجه به شرایط مهاجرت خود برای دریافت مناسب‌ترین ویزای کانادا اقدام کنید. ویزای توریستی کانادا نوعی ویزای موقت است که برای سفر، بازدید خانواده و اقامت‌های کوتاه تجاری صادر می‌شود. ویزای توریستی به صورت چند بار ورود است و شما می‌توانید تا زمانی که ویزای شما دارای زمان است وارد کشور کانادا شوید. در هر بار ورود نیز می‌توانید به مدت 6 ماه در این کشور اقامت کنید.

  ویزای تحصیلی و کاری کانادا دو نوع کوتاه مدت و بلند مدت دارند و با توجه به شرایط تحصیل و کار یکی از آن‌ها صادر می‌شوند. برای دریافت ویزای تحصیلی کشور کانادا نیاز به داشتن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی و پذیرش از طرف دانشگاه، مدرسه یا مرکز آموزشی مورد نظر خود هستید. جواب ویزای تحصیلی کشور کانادا بین 4 تا 6 ماه صادر می‌شود؛ پس بهتر است از چندین ماه قبل از مهاجرت اقدام به دریافت ویزا کنید. ویزای کاری کانادا با هدف نیروی ماهر، خود اشتغالی و یا شروع کسب و کار صادر می‌شود. اخذ ویزای کاری کانادا نیز مانند ویزای تحصیلی این کشور نیاز به مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسوی دارد. دعوت نامه کارفرما یکی دیگر از مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کاری این کشور است. موارد زیر دیگر مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کشور کانادا است.

  • شناسنامه و کارت ملی
  • گذرنامه معتبر به همراه عکس پاسپورتی
  • اسناد بانکی اموال و تمکن مالی
  • مدارک مربوط به فرآیند انگشت نگاری
  • آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
  • بیمه کار
  • سوابق شغلی
  • فیش حقوقی

   

  هزینه‌های زندگی در کشور کانادا

  اگر می‌خواهید به کشور کانادا مهاجرت کنید یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که باید در مورد آن اطلاعات کسب کنید هزینه‌های زندگی در کانادا است. هزینه‌های عمومی یک شهروند کانادا شامل هزینه‌هایی از قبیل مسکن، پوشاک، مسکن، خوراک و بهداشت است که در استان‌های مختلف کشور کانادا متفاوت است. کشور کانادا دارای 10 استان است که هزینه‌های زندگی در شهرها و استان‌های پرجمعیت مانند تورنتو، ونکوور و مونترال بالا‌تر از سایر شهرها کشور کانادا است. هزینه زندگی در استان کبک در شهرهای شربروک، لاوال، ساگنای، لویس، تربون و لونگوئل از همه‌ی شهرها و استان‌های کشور کانادا پایین‌تر است.

  هزینه اجاره و خرید خانه در کشور کانادا بالا است؛ البته شرایط مسکن و محل قرار گیری آن در هزینه‌ها تاثیر دارد. طبق تحقیقات انجام شده در کشور کانادا مردم حدود 50 درصد درآمد خود را صرف اجاره خانه و هزینه برق، گاز و آب می‌کنند. هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر بین 800 تا 2000 دلار کانادا است و هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در حومه شهر 600 تا 1700 دلار آمریکا است. هزینه اجاره خانه برای یک خانواده 3 تا 5 نفره در مرکز شهر بین 1300 تا 3700 دلار و در حومه شهر بین 1100 تا 2800 دلار است. هزینه خرید خانه در کشور کانادا بالا است و معمولا شهروندان این کشور خرید ملک را انتخاب نمی‌کنند. در ادامه هزینه‌هایی مانند خورد و خوراک و حمل و نقل و … را در جدول بررسی می‌کنیم.

           خورد و خوراک               هزینه به دلار کانادا
           یک وعده غذا در رستوران ارزان قیمت               17 دلار
           مک دونالد               10 دلار
          1 کیلو گوشت گاو               12 دلار
          1 کیلو مرغ               7 دلار
          12 عدد تخم مرغ               3 دلار
          500 گرم ماکارونی               1.5 دلار
           1 کیلو سیب               8 دلار
           1 کیلو موز               1.7 دلار
           1 کیلو سیب زمینی               0.5 دلار
          برنج سفید (1 کیلوگرم)               3.8 دلار
          شیر 1 گالن               2.5 دلار
          آب یک و نیم لیتری               2.2 دلار

  هزینه‌های حمل و نقل در کشور کانادا شامل:

            حمل و نقل در کشور کانادا             هزینه به دلار کانادا
            بلیط مترو( یک هفته)             38.5 دلار
            هر کیلومتر تردد با تاکسی             4 دلار
           خرید خودرو             1300 دلار
           بنزین( یک لیتر)             1.5 دلار
           پارکینگ عمومی( برای یک ساعت)             3 دلار

  سوالات متداول در مورد مهاجرت به کانادا و شرایط اقامت آن

  مهم ترین هدف پذیرش مهاجران از لحاظ دولت کانادا چیست؟

  پذیرفتن مهاجران با نیروی کار ماهر و متخصص است که به اقتصاد رو به رشد کانادا کمک کنند.

  برنامه خوداشتغالی کانادا برای چه افرادی امکان پذیر است؟

  برنامه افراد خود اشتغالی تنها برای اشخاصی ممکن است که تجربه خود اشتغالی مرتبط بعنوان نویسنده، کشاورز، ورزشکار(در سطح بین المللی) یا صنعتگر داشته باشند.

  دانشجویان بین المللی در کانادا با اخذ ویزای دانشجویی چه کارهایی را می توانند انجام دهند؟

  می توانند در حین تحصیل تا 20 ساعت در هفته کار کنند؛ پس از پایان تحصیلات براساس مدت تحصیل مجوز کار دریافت کنند، در این کشور به طور قانونی ازدواج کنند و اگر دانشجو فرزند کوچکی داشته باشد که به او وابسته است می تواند او را با خود به کانادا بیاورد.

  مبلغ برنامه مهاجرتی سرمایه گذاری استان کبک کانادا چقدر است؟

  در حدود 800،000 دلار کانادا در استان کبک در مدت پنج سال که بدون بهره سرمایه گذاری می شود.

  آیا در صورتی که از شرکت خود در خارج از کانادا به شرکتی در کانادا منتقل شوید، می توانید اقامت این کشور را دریافت کنید؟

  اگر از شرکت خود در خارج از کشور به یک شرکت کانادایی وابسته به عنوان مدیر اجرایی یا فردی با تخصص منتقل شوید، می توانید اقامت دائم کانادا را دریافت کنید.

  به منظور اخذ اقامت دائم از طریق خوداشتغالی اصطلاح ” تجربه مرتبط ” به چه معنا است؟

  “تجربه مرتبط” به این معنی است که شخص حداقل دوسال تجربه خود اشتغالی یا مشارکت در فعالیت های فرهنگی یا ورزشی در سطح جهانی داشته باشد، که در فاصله زمانی 5 سال پیش از ارسال درخواست متقاضی باشد.

  معیارهای لازم برای اخذ اقامت کانادا بر اساس خوداشتغالی چیست؟

  تحصیلات، توانایی و تجربه اداری (زمانی که با عنوان شغلی همکاری اقتصادی از طریق خود اشتغالی درخواست داده باشید)، صلاحیت هنری (زمانی که با عنوان هنری یا فرهنگی خود اشتغالی درخواست داده باشید)، سن، توانایی زبانی (انگلیسی یا فرانسوی) و انعطاف پذیری.

  مهم ترین شرط خود اشتغالی ایالت کبک چیست؟

  متقاضی بایستی حداقل 100000 دلار کانادا دارایی و حداقل دو سال تجربه اداره یک تجارت قانونی داشته باشد و در مورد مدیریت کسب و کار، منابع انسانی و برنامه ریزی کاری با تجربه باشد.

  در روش پناهندگی کانادا، حمایت های دولت کانادا از پناهندگان چه مواردی را پوشش می دهد؟

  حمایت های مالی دولت هزینه های مربوط به مسکن، خوراک، پوشاک و غیره در طی یکسال را پوشش می دهد.

  سیستم رتبه بندی جامع امتیاز برای مهاجرت به کانادا بر اساس چه فاکتورهایی رتبه بندی شده است؟

  سن، سطح تحصیلات، مهارت زبانی وتجربه کار در کانادا.

  افراد مشغول به کار در کانادا در صورتی که شغل خود را از دست بدهند، چند درصد از حقوق خود را دریافت می کنند؟

  این افراد حق دریافت 60 درصد از حقوق و دستمزد قبلی خود را در صورت از دست دادن شغل خود دارند، با این شرط كه تقریبا 6 ماه در كانادا تا آن زمان كار کرده باشد.

  استان‌های و شهرهای گران قیمت کشور کانادا کدامند؟

  کشور کانادا دارای 10 استان است که هزینه‌های زندگی در شهرها و استان‌های پرجمعیت مانند تورنتو، ونکوور و مونترال بالا‌تر از سایر شهرها کشور کانادا است.

  استان‌ها و شهرهای ارزان قیمت کانادا کدامند؟

  هزینه زندگی در استان کبک در شهرهای شربروک، لاوال، ساگنای، لویس، تربون و لونگوئل از همه‌ی شهرها و استان‌های کشور کانادا پایین‌تر است.

  هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در کانادا چقدر است؟

  هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر بین 800 تا 2000 دلار کانادا است و هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در حومه شهر 600 تا 1700 دلار آمریکا است.

  هزینه اجاره خانه برای یک خانواده در کانادا چقدر است؟

  هزینه اجاره خانه برای یک خانواده 3 تا 5 نفره در مرکز شهر بین 1300 تا 3700 دلار و در حومه شهر بین 1100 تا 2800 دلار است.

  هزینه حمل و نقل در کشور کانادا چگونه است؟

            حمل و نقل در کشور کانادا             هزینه به دلار کانادا
            بلیط مترو( یک هفته)             38.5 دلار
            هر کیلومتر تردد با تاکسی             4 دلار
           خرید خودرو             1300 دلار
           بنزین( یک لیتر)             1.5 دلار
           پارکینگ عمومی( برای یک ساعت)             3 دلار

  آیا تحصیل بدون مدرک زبان در کشور کانادا امکان پذیر است؟

  تحصیل در کشور کانادا بدون نیاز به مدرک زبان نیز امکان پذیر است. در برخی استان‌ها و دانشگاه‌های کشور کانادا می‌توانید بدون نیاز به مدرک زبان و با گذراندن دوره‌های زبان در این کشور مهاجرت تحصیلی خود را امکان پذیر کنید.

  مدارک مورد نیاز برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌های کشور کانادا کدامند؟

  پاسپورت معتبر، مدارک هویتی، مدارک تحصیلی گذشته، ریزنمرات تحصیلی، مدارک زبان انگلیسی یا زبان فرانسه با توجه به درخواست دانشگاه، انگیزه نامه تحصیلی و معرفی نامه اساتید

  کدام دانشگاه‌ها در کشو کانادا تحصیل بدون مدرک زبان را می‌پذیرند؟

  برخی دانشگاه‌های کشور کانادا مانند دانشگاه کانکوردیا Concordia، دانشگاه رجینا، دانشگاه وینپیگ، دانشگاه کارلتون، دانشگاه ساسکاچوان و … شرایط تحصیل بدون مدرک زبان را می‌پذیرند.

  سه دانشگاه برتر کشور کانادا کدامند؟

  دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش کلمبیا

  آیا می‌توان از طریق مهاجرت تحصیلی اقامت کشور کانادا را بدست آورد؟

  تنها با مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا امکان دریافت اقامت این کشور وجود ندارد اما می‌توانید پس از اتمام تحصیل در کشور کانادا با یافتن شغل مورد نظر خود ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کرده و در این کشور اقامت کنید.

  آیا مهاجرت پناهندگی به کانادا از طرف موسسه میرداماد توصیه می‌شود؟

  مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی از طرف موسسه مهاجرتی میرداماد توصیه نمی‌شود به این دلیل که می‌تواد جان و مال متقاضی را در خطر قرار دهد.

  برنامه کارآفرینی کبک چه شرایطی را نیازمند است؟

  • دارایی خالص حداقل 300،000 دلار کانادا
  • دارای حداقل دو سال تجربه در اداره یک کسب و کار در پنج سال گذشته
  • با سرمایه گذاری حداقل 100،000 دلار کانادا، حداقل 25 درصد از حقوق صاحبان تجارت در کبک را ایجاد کرده یا به دست آورید.

  شما می توانید به راحتی با مراجعه به سایت اداره مهاجرت کانادا و یا تماس با مشاورین ما در موسسه حقوقی میرداماد اطلاعات کاملی در رابطه با کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت و همچنین هزینه زندگی در کانادا آگاه شوید.

  102 دیدگاه برای “مهاجرت به کانادا | بهترین روش های مهاجرت به کانادا و قوانین آن

  1. احمد زارع گفت:

   سلام میشه برای مهاجرت به ایالت ساسچاکوان منو راهنمایی کنید

   1. مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

    سلام
    منظورتون کدوم روش هست؟ شرایط و راه های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد.

  2. هدی گفت:

   سلام روزتون بخیر حداقل سرمایه برا مهاجرت به کانادا چقدره و چه مدت باید تو حساب بانکی بمونه؟ ایا داشتن خونه هم میتونه تو این پروسه تاثیر داشته باشه ؟

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام رزومه مالی شما جهت توجیه اقتصادی مستلزم ارائه حساب مالی 3.4 ماهه می باشد ،ضمنا ارائه 35 هزار دلار کانادا میزان تمکن مالی است .در خصوص میزان سرمایه گذرای مبلغ حدودا 400 هزار دلار کانادا می باشد.

  3. معین گفت:

   سلام روز خوش ببخشید من 8 ساله که تو عسلویه مشغول به کار هستم تو سکو های نفتی میخواستم ببینم تو کدو.م کشور میتونم تو این زمینه کار کنم ؟ هزینه اعزام چقدره ؟

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام شما با فرم ارزیابی جهت محاسبه و ارزیابی امتیاز خود در خصوص ویزای اسکیل ورکر و یا اکسپرس اینتری می توانید اقدام نمائید.ضمنا با ارائه توانایی و تمکن مالی مورد نیاز سفارت توجیه اقتصادی مطلوبی ارائه نمائید.

  4. زهرا احمدلو گفت:

   با سلام
   با مدرک فوق لیسانس روانشناسی و سابقه ی مدیریت مدارس خاص (نمونه دولتی ) و چندین سال سابقه ی مدارس شبانه روزی و مشاور مدرسه خواستم بپرسم می شه از طریق استخدام در مدارس شبانه روزی برای مهاحرت اقدام کنم. پذیرش دانش اموز از ایران به تعداد زیاد در هرسال و اینکه یک ایده در این زمینه داشته باشی می تواند موث

   1. hadminapp گفت:

    سلام
    وقت بخیر
    با توجه به مسائل مهاجرتی، این ایده کاملا غلط می باشد.
    برای اخذ ویزا می بایست واجد شرایط خاصی باشید و هر کشور برنامه ریزی خاصی در مورد بحث مهاجران دارد.

  5. شیما چاراسویی گفت:

   آیا می توان همزمان برای ویزای مهاجرت و ویزاهای موقت کانادا اقدام نمود

   1. hadminapp گفت:

    سلام و وقت بخیر
    شما بهتر است اول ویزای مالتی کانادا را بگیرید و بعد شروع به طی مراحل مهاجرت کاری نمایید.عبارت ویزای مهاجرت عبارت غیر حقوقی و نامفهوم است.

  6. amin گفت:

   باعرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
   بنده 33 سالمه و دیپلم مکانیک دارم، شغلم ساخت صفحات کورین و کوارتز برای صفحه کابینت هست، اکثر کارهای ساختمانیا انجام دادم و استاد کار فایبرگلاسم هستم ولی مدرکشونا ندارم، درضمن دانشجوی مهندسی معماری دانشگاه آزادم هستم، من چجوری میتونم ویزای کار کانادا یا آمریکا را بگیرم

   1. hadminapp گفت:

    سلام وقت بخیر
    بحث ویزای کار آمریکا که تقریبا برای تمام ایرانیان، منتفی ست، مگر شخصی تابعیت و یا اقامت کشور دومی را داشته باشد.
    شما شرایط لازم برای مهاجرت کاری به کانادا را ندارید.
    برای مهاجرت کاری به کشور هایی مثل استرالیا، نیوزیلند و کانادا، باید سن مناسب، مدرک آیلتس با نمره بالا، تحصیلات بیشتر و سابقه ی کار با بیمه داشته باشید.

  7. سپیده گفت:

   سلام من فوق لیسانس مهندسی مکانیک از دانشگاه دولتی هستم و ایلتس رو تازه شروع کردم تا چند ماهه دیگه اکی میکنم میخاستم بپرسم چه شهرهایی خوبه برا مهندس مکانیک از نظر کاری ممنون میشم جواب بدبد.

   1. hadminapp گفت:

    سلام و روز بخیر
    اول از همه در نظر داشته باشید که کانادا در عین حال که اقتصاد خیلی خوبی دارد، کشوری صنعتی نیست و معمولا شما می بایست بعد از اخذ اقامت یا ویزا و در برخی روش ها، قبل از اقدام،به مسائلی مثل آب و هوای شهر ها نیز توجه فرمایید.این نکته هم باید گفته شود که شهر تورنتو شهرک های صنعتی بیشتری دارد.

  8. kamal گفت:

   آیا اگر بستگان نزدیکی در کانادا داشته باشم به نفع درخواست من خواهد بود؟ چه بستگانی به عنوان بستگان نزدیک در نظر گرفته می شوند؟

   1. مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

    سلام وقت بخیر
    معمولا دعوت نامه ها از سمت خویشاوندان درجه یک یعنی پدر، مادر، خواهر ، برادر و فرزند ارائه می شود.
    در صورتی که شخص یا مجموعه ای پشتیبانی مالی خود را از شما اعلام بدارند، احتمال تایید ویزا بیشتر می شود و دعوت نامه بدون پشتیبانی مالی مفهوم خاصی را انتقال نمی دهد.
    همچنین داشتن سابقه مسافرت به کشور های پیمان شینگن، احتمال تایید درخواست ویزای شما را بالا خواهد برد.
    یکی از راه هایی که می توان با آن به اخذ اقامت کانادا نزدیک شد، اخذ ویزای مالتیپل است.

  9. parisan گفت:

   با عرض سلام خسته نباشید .بنده ۳۷سال سن دارم و فوق لیسانس بیولوژی سابقه کار بدون بیمه (بیمه خود اشتغالی )با آیلتس آکادمیک ۶.آیا شرایط مهاجرت به کانادا و یا گرفتن ویزای کار استرالیا رو دارم ؟؟با تشکر

   1. مشاور گفت:

    سلام وقت بخیر
    شرایطی که فرمودید برای مهاجرت به کانادا و یا استرالیا، کفایت نمی کند.نمره آیلتس بالا و سابقه کار با بیمه، اهمیت دارد.

   2. مشاور گفت:

    سلام وقت خوش
    شرایط شما برای مهاجرت از طریق سیستم امتیاز بندی کانادا، استرالیا و نیوزیلند، مناسب نیست.
    می بایست دیگر روش ها را مورد بررسی قرار دهید.

  10. بهروز گفت:

   درود بر شما.
   من ۲۸ سالمه.افسر کشتی هستم.۴ سال سابقه ی کار و بیمه دارم.
   لیسانس دریانوردی دارم.
   میخواستم بدونم از طریقی میتونم برای مهاجرت کانادا اقدام بکنم؟

   1. مشاور گفت:

    سلام و وقت خوش
    بله شما می توانید از طریق کاری اقدام نمایید.
    همچنین شرکت در دوره های کالج در کانادا نیز راه خوبی برای اخذ اقامت است.

  11. sahar گفت:

   سلام روز بخیر
   همسر من لیسانس الکترونیک داره و 10 سالی هست که تو کار مزتبط با رشته اش با بیمه کار میکنه و 37 سالشه بنظر شما امکان داره بتونیم واسه کانادا اقدام کنیم؟

   1. مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

    سلام
    در صورتی که نمره آیلتس جنرال بالایی داشته باشند، می توانند اقدام کنند.
    در صورتی که تمکن مالی برای پرداخت حدود 12 تا 15 هزار دلار کانادا را داشته باشید، امکان اقدام از روش های دیگر نیز ممکن است، که پیشنهاد می شود این توضیحات را به صورت رایگان از مشاوران تلفنی دریافت کنید.

  12. davood گفت:

   با عرض سلام و احترام
   بنده کارشناسی مهندسی معدن معدل ۱۳٫۹۱ سال اخذ ۱۳۸۷
   کارشناسی ارشد مهندسی عمران معدل ۱۶٫۸۴ سال اخذ ۱۳۹۲ از دانشگاه سراسری شیراز بایک مقاله آی اس آی
   کارشناسی مهندسی عمران معدل ۱۵٫۹۷ از دانشگاه پیام نور مشهد
   دارای ۵ سال سابقه کار مرتبط عمرانی
   و دارای سابقه تدریس حدود ۳ سال
   ضمنا بنده میتوانم طی یک سال مدرک آیلتس بالای 7 را دریافت نمایم
   بهترین کشور و بهترین روش چهت اخذ اقامت را برای بنده چه روشی میدانید که هم از لحاظ کاری مشکلی برایم ایجاد نشود و … لطفا راهنمایی فرمایید.

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    با سلام، با توجه به سابقه شما پذیرش در مقطع دکترا گزینه مناسبی برای شما خواهد بود، حتی امکان دریافت بورسیه برای شما نیز وجود دارد. اما اقدام از طریق مهاجرت کاری نسبت به رشته شما چندان راحت نیست.

  13. معبودی گفت:

   زمانی که وارد کانادا شوم، آیا سرویسی وجود دارد که به من کمک کند؟

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام
    بله نماینده های ما شما را در تمام مسیر همراهی خواهند کرد.

  14. kazem گفت:

   سلام پزشکی و دندان پزشکی در کانادا چند ساله هست؟

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام وقت بخیر پزشکی ۸ سال و دندان پزشکی ۷ سال می باشد.

  15. آزی گفت:

   سلام من 28 سالمه لیسانس دارم ایلتس 6 برا کانادا پذیرش پزشکی میتونم بگیرم؟

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام دوست عزیز برای پذیرش در رشته پزشکی شما در مرحله ی اول باید ۴ سال پیراپزشکی را گذرانیده و امتحان وارد مرحله ی ۴ سال بعد شوید که این پروسه ۸ سال می باشد.

  16. سالاری گفت:

   سلام روز خوش میشه بگید از چه طریق میتونم اقامت کانادا رو بگیرم من جمعا 400میلیون سرمایه دارم

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    با سلام
    شما با دریافت پذیرش از طریق کالج ها جاب اجیکیشن در کانادا می توانید اقامت و ورکپرمیت دریافت نمایید.

  17. somaye گفت:

   سلام خسته نباشید
   من 36 سالمه از چه طریق به جز سرمایه گذاری میتونم برم کانادا؟

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام به شما، در خصوص اقامت کانادا شما با ارائه مدارک می‌توانید از طریق اسکیل وورکر یا اکسپرس وارد این کشور شوید.

  18. بهزادی گفت:

   سلام روز بخیر من دنبال یه راه برا مهاجرت میگردم برا من و خانمم 52 و 48 ساله هستیم مدرک تحصیلی ندارم و در کل میتونم 300 ملیون تومن جور کنم اگر با این شرایط راهی وجود داره ممنون میشم راهنمایی کنید

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام بر شما جهت دریافت اقامت با توجه به حدود سنی شما و توان مالی محدود شانس کمتری جهت ویزا شدن خواهید شد.

  19. azadeh گفت:

   سلام خسته نباشید
   من لیسانس پرستاری و فوق دیپلم شیمی دارم
   پنج سال سابقه کار پرستاری و بیمه ی دارم
   35 سالم هست و مجردم ، برای ایلتس دارم کلاس میرم
   ایا شانسی برای مهاجرت به کانادا دارم ؟

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام از طريق دوره های كالج در كانادا با دريافت وركپرميت و اقامت می توانيد اقدام نمائيد.

  20. گلی گفت:

   سلام ایا صحت داره که با 100 هزار دلار میشه سرمایه گذاری کرد در کانادا؟

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام میزان سرمایه گذاری در کشور کانادا تقریبا ۴۰۰ هزار دلار می باشد.

  21. طاهره گفت:

   سلام من دارای مدرک کارشناسی پرستاری هستم طرحم تموم سده و۲۵سال سن دارم برای مدرک زبان هم میخام اقدام کنم
   شوهرم کارمند بانک امسال۳۰ساله شد سابقه۶سال کار و عر دو هم بیمه داریم
   آیا شرایطمون کافی هست؟؟سوهرم از چه طریقی باید اقدام کنه؟

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام از طریق دوره های جاب اجیوکیشن میتوانید اقامت و ورک پرمیت را دریافت نمایید.

  22. ارش گفت:

   سلام
   راهکارهای مهاجرت به کانادا و اروپا رو می خواستم بدونم
   من 37سالمه لیسانس زبان دارم و سابقه کار غیر مرتبط همسرم 30سالشه و یه بچه 10ساله داریم

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام وقت بخیر شما می توانید از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری اقدام کنید و اقامت خود و خانواده را با فیلد اقتصادی مطلوب به دنبال داشته باشید.

   2. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام وقت بخیر شما می توانید با درخواست پذیرش از مدارس کانادا برای فرزند خود ویزای گاردین را به راحتی دریافت نمایید و با توجیه اقتصادی مطلوب بر اساس قواعد کشور، اقامت را برای خود در این کشور به دنبال داشته باشید.

  23. سلطانی گفت:

   سلام روز خوش مبلغ تمکن مالی برای گرفتن ویزای توریستی چقدره

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام وقت بخیر حدودا 12هزار دلار کانادا در کنار گردش حساب بانکی تمکن مالی در خصوص ارائه به سفارت لحاظ گردیده .

  24. سارا گفت:

   سلام وقت بخیر دوره های فنی حرفه ای کانادا چه مدت طول میکشه و هزینش چقدره ؟

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام در خصوص پذیرش در دوره های فنی معقول ترین کورس برای افراد غیر بومی 1 یا 2 ساله می باشد که میانگین دوره ها از 17500 دلار کانادا بر آورد شده به بالا البته به ایالت و رشته ی انتخابی هم بستگی دارد.

  25. کتی گفت:

   سلام مهاجرت از این طریق je برای رشته طراحی لباس هزینش چقدره
   هزینه ی کالج بریتیش کلمبیا

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام پذیرش در کالج های جاب اجیوکیشن کانادا بسته به طول دوره و رشته مورد نظرتان میانگین هزینه حدودا 17 هزار دلار به بالا بر آورد می شود ضمن اینکه سال دوم دوره کار آموزی با دریافت حقوق برای شما رقم خواهد خورد.

  26. زارع گفت:

   سلام وقت بخیر بنده 29 و همسرم 34 ساله هستن و لیسانس پرستاری و حسابداری داریم با سابقه کار . میخوام بدونم پیشنهادتون برا مهاجرت چیه ؟

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام با دریافت پذیرش در کالج های استارآپ و یا دوره های فنی حرفه ای با ارائه توانایی مالی مطلوب می توانید اقامت و ورک پرمیت با در این خصوص دریافت نمائید بر اساس این دوره اجازه همراه به فرد داده میشود.

  27. گلیان گفت:

   سلام ببخشید من لیسانس پرستاری دارم ایا برا کار میتونم برم کانادا؟

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام شما با دریافت پذیرش کالج در مقطع مرتبط خود و یا حتی غیر مرتبط با ارائه تمکن و توانایی مطلوب می توانید اقامت و ورک پرمیت این کشور را دریافت نمائید.

  28. محمد گفت:

   باعرض سلام وخسته نباشید.من21ساله هستم ودانشجوکاردانی رشته مهندسی مکانیک هواپیماخواستم بدونم شرایط پذیرش دانشجودرمقطع کارشناشی ارشدهمین رشته چطورهست ویااینکه اگربخوام بعدازاتمام تحصیل برای کاراقام کنم چی.ازکدام طریق به راحتی بادرخواست من موافقت میکنن.ممنون

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام با ارائه آيلتس منطبق با مقطع در خواستی و رزومه متناسب بر اساس دانشگاه از جمله نمرات مطلوب می توانيد در خصوص رشته مورد نظر اقدام به عمل آورديد، ضمنا تمكن و توانايی مالی می بايست مطلوب باشد.

  29. سارا گفت:

   سلام و عرض ادب پی اچ دی در کانادا محدودیت سنی داره؟ با سن 36 میشه اقدام کرد؟

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام مقطع دکتری در کانادا با ارائه ی رزومه تحصیلی جامع بدون محدودیت سنی می باشد.

  30. samin گفت:

   سلام خسته نباشید
   من26 سالمه و دارم ایلتس میگیرم در حد ارشد معماری دارم و4 سال سابقه کار مرتبط . برا اسکیل ورکر امتیازم چقدر میشه ؟

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام بر اساس ارزیابی فاکتور های امتیاز می توانید میانگین امتیاز های خود را در cic بررسی نمائید.

  31. حامد نادری گفت:

   سلام
   مهاجرت برای تحصیل در مقطع دکترا را شما انجام میدهید؟ من آیلتس 7 دارم و سه مقاله ISI دارم- زمان دریافت پذیرش چقدر است؟

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام ضمن ارزیابی مدارک تحصیلی در خصوص دانشگاه مورد نظر بایستی مدارک کاملا منطبق با اصول پذیرش دانشگاه قرار گیرد ضمنا علاوه بر این مدارکی همچون gre یا gmat باید جزو آیتم های ارائه شده باشد.

  32. رضوی گفت:

   با سلام خدمت شما من 32 سالمه و ارشد معماری دارم میخوام از طریق کالج بدون مدرک زبان برم کانادا و در نهایت کار کنم و اقامت بگیرم از کجا باید شروع کنم ؟میخوام فقط بدون ایلتس باشه حالا اگر پیشنهاد دیگه ای هم دارید ممنون میشم

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام جهت پذیرش در کالج یا دوره های فنی می توان با آیلتس مینیم 6 آکادمیک پذیرش و راه های آشنایی با آفر های کاری کانادا را دریافت کرد ناگفته نماند این کالج بهترین و کم هزینه ترین مسیر ورود و اقامت کانادا می باشند.

  33. fd گفت:

   آیا باید برای واجد الشرایط بودن اکسپرس اینتری آزمون انگلیسی و یا فرانسه بدهم؟

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام جهت دریافت امتیاز جامع در خصوص اکسپرس اینتری مدرک آیلتس بسیار حائز اهمیت است و مدرک زبان فرانسه در خصوص ایالت های فرانسوی زبان لحاظ می گردد.

  34. سلطانی گفت:

   سلام من 39 سال دارم و لیسانس حسابداری هستم با توجه به 17 سال سابقه کاری در حسابداری مالی و صنعتی با سوابق بیمه ای آیا میتوانم امیدوار به مهاجرت به کانادا باشم؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام وقتتون بخیر
    در صورتیکه مدرک زبان داشته باشید می توانید برای سیستم امتیازبندی اکسپرس اینتری اقدام نمایید.

  35. زهرا یگانه پور گفت:

   با سلام و احترام
   48 ساله و دارای مدرک کارشناسی زبان انگلیسی، شاغل در پست مدیریت در مدارس دولتی هستم ضمن اینکه 12 سال سابقه ی تدریس و امور دفتری ، کامپیوتر و …. در زمینه ی تحقیق و پژوهش نیز فعالیت های شایسته ای دارم که مدارک معتبری نیز در این زمینه قابل اراِئه است ، از چه راهی میتوانم به کانادا مهاجرت کنم ؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام وقتتون بخیر
    با توجه به شرایط سنی و مدرک تحصیلی خود بهتر است کشور دیگری را انتخاب نمایید.

  36. کامی خان گفت:

   با سلام
   اگه از طریق پناهندگی اقدام به مهاجرت به کانادا بکنیم، بعد گرفتن اقامت مدرک معتبر دانشگاهی داخل ایران قابل قبوله یا کلا بی اعتبار محسوب میشه؟؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام و احترام
    متاسفانه اطلاعی در رابطه با پناهندگی نداریم.

  37. بهار زارع منش گفت:

   آیا استفاده از وکیل مهاجرت به پرونده مهاجرتی من سرعت می بخشد؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    استفاده از وکیل مهاجرتی علاوه بر سرعت باعث می شود که خطاهای شما و احتمال رد شدن درخواست شما رو نیز کمتر کند.

  38. علوی گفت:

   سلام وقتتون بخیر بنده 41 سالمه ارشد زبان انگلیسی دارم و کارمند شرکت نفت هستم و همسرم 35سالشونه خانه دار هستن دوتا بچه 8 و 10 ساله هم داریم ایا راهی هست که بتونیم با کمترین هزینه حدودا 200 میلیون تومن مهاجرت کنیم باتشکراز شما

   1. مهدی کیوانی گفت:

    در صورت داشتن مدرک زبان می توانید برای ویزای اکسپرس اینتری اقدام نمایید. همچنین می توانید از طریق مدارس فرزندان خود نیز به کانادا مهاجرت نمایید.

  39. فرهی گفت:

   سلام.ممنون از وقتی که واسه راهنمایی میزارین. من ۳۱ سالمه لیسانس معماری دارم.۱۰ سال سابقه کار بدون بیمه دارم ولی رزومه کاریم از شرکت معتبر هست.شوهرم ۳۴ سالشه دیپلم. مدرک فنی و حرفه ای ام دی اف و مربیگری ورزش ووشو داره. الان هم در حال گذراندن کلاسهای ایلتس هستیم. لطف میفرمایید راهنمایی کنید برای کدوم استان کانادا ما اقدام کنیم بهتره؟ ممنونم

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام روزتون بخیر
    برای شروع کار در کانادا باید در سیستم امتیاز بندی اکسپرس اینتری قرار بگیرید.

  40. علوی گفت:

   سلام وقت بخیر شما از طریق خود اشتغالی اقدام میکنید ؟ میشه راهنمایی کنید در رابطه با هزینه و زمان
   من 51 سالمه 20ساله هیئت علمی هستم و دکترای کشاورزی دارم همسرمم 49سالشه و دوتا بچه داریم

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    از طریق سرمایه گذاری می توانید اقدام نمایید. لطفا با ما در تماس باشید تا شما را به طور دقیق راهنمایی نماییم.

  41. قنبری گفت:

   سلام ویزای سمینار .قانونی هست ؟ همان موقع در کاناداسمیناری هست؟ بعد در انجا شغل ردیف کردن با خودمان هست؟مرسی

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام و عرض ادب
    در صورتیکه دعوتنامه از سمینارها داشته باشید به شما ویزا تعلق میگیرد که باید در زمان مشخص شده برگردید.

  42. امیری گفت:

   سلام وقت شما بخیر ایا شما در کانادا وکیل حقوقی دارید که بتونه به من کمک کنه من از طریق شخصی در کانادا میخواستم ویزا بگیرم ولی متاسفانه منو فریب داد و همه پول من رو بالا کشید شما میتونید به من کمک کنید هم پولمو بگیرم هم برام ویزا بگیرید

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام و احترام
    تیم ما می تواند در زمینه دریافت ویزای کانادا شما را راهنمایی نمایند.

  43. سالمی گفت:

   سلام ببخشید من میتونم با ویزای مالتی دخترمم ببرم ؟8 سالشه

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام
    بله، شما می توانید همزمان با خود برای ایشان نیز اقدام نمایید.

  44. مهین گفت:

   سلام. من 34 ساله و فوق لیسانس طراحی محیط هستم اما کارم طراحی طلاست و تجربه این کار رو دارم گرچه مدراک کار ی ندارم .اگر مدرک زبان انگلیسی ام رو بگیرم امکان گرفتن کار در طراحی طلا رو در کانادا دارم ؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام
    برای شروع کار در کانادا باید در سیستم امتیازبندی اکسپرس اینتری قرار بگیرید.

  45. حسین گفت:

   با سلام
   33 ساله هستم ،کارشناسی ارشد حسابداری 10 سال سابقه بیمه ای مرتبط با حسابرسی و مدیرت مالی
   همسرم 28 ساله و کارشناسی حسابداری با 5 سال سابقه حسابداری
   هر دو ما آشنایی سطحی در حد دروس زبان انگلیسی در دانشگاهمون رو داریم و آیلتس نداریم.
   دارایی ناقابل ما حدودا 300 میلیون تومان است.
   آیا شانسی برای اقامت در کانادا رو داریم یا خیر؟
   ممنون میشم پاسخ دهید.

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام
    در صورتیکه بتوانید مدرک زبان بین المللی دریافت نمایید و سابقه کاری شما با بیمه باشد، امکان اقدام برای شما وجود دارد.

  46. حمیدی گفت:

   سلام
   سلام خسته نباشید میخاستم یک راهنمایی بگیرم از شما من میخام با لستفاده از ویزای توریستی برم کانادا و مدارکم خیلی ناقص هست شغلی مالی وسند ملکی شما میتوانید من را در تکمیل مدارک یاری کنید
   من مجرد هستم
   30ساله هستم

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    کارشناسان مجرب ما می توانند در زمینه ارائه مشاوره تخصصی برای جمع آوری مدارک مورد نیاز شما را راهنمایی نمایند.

  47. سینا گفت:

   سلام
   بنده 52 ساله (متاهل و دو فرزند دارم) و مهندس عمران هستم . خواستم سوال کنم ایا امیدی برای اقدام و زندگی در کانادا وجود دارد یا خیر ؟
   ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام و عرض ادب
    متاسفانه با توجه به شرایط سنی شما اخذ اقامت کانادا سخت می شود. به شما توصیه می کنیم کشور دیگری را انتخاب نمایید.

  48. ا.مهدوی گفت:

   سلام من لیسانس تغذیه هستم با یک سال سابقه کار.چطوری میتونم ویزای کار بگیرم برای کانادا؟ممنون میشم راهنمایی کنید

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام و عرض ادب
    در ابتدا برای اخذ ویزای کاری کشور کانادا نیاز به قرار گیری در سیستم امتیاز بندی دارید. در این سیستم معیارهایی مانند سن، مدرک زبان، مدرک تحصیلی و سابقه کاری شما مورد ارزیابی قرار می گیرد.

  49. سولماز بلخفت گفت:

   سلام من لیسانس الکترونیک هستم با یک سال سابقه بیمه و همسرم فوق دیپلم عمران هست با ۶ سال سابقه بدون بیمه هر دو ۴۰ سال داریم و تمکن مالی هم حدود ۷۰۰ میلیون . برای اقامت کانادا چطور می تونیم اقدام کنیم و در حال خوندن زبان هم هستیم

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    بهترین روش برای شما جهت مهاجرت به کانادا قرارگیری در سیستم امتیاز بندی کانادا می باشد.

  50. مهدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   میخواستم بدونم اگر من الان تحصیلی اقدام کنم و یه موقع درخواست ویزای دانشجویم ریجکت بشه، میشه بعدش به روش اکسپرس اقدام کرد؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام و احترام
    برای اقدام مجدد نیاز به رفع دلیل ریجکتی دارید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.