مشاوره تخصصی و تماس فوری

شما عزیزان جهت مشاوره تخصصی می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

در سال های اخیر ایرانی های فراوانی از روش های مختلف به کشورهای جهان مهاجرت می کنند. بر این اساس در این مقاله به بررسی روش های مهاجرت ایرانی ها به خارج می پردازیم. در این مقاله می خوانید:

 • دلایل مهاجرت ایرانی ها به خارج از کشور
 • ایرانی ها بیشتر به چه کشورهایی مهاجرت می کنند؟
 • مهاجرت ایرانی های نخبه به خارج
 • آسان ترین کشور برای مهاجرت ایرانی ها
 • بهترین کشور برای مهاجرت ایرانی ها
 • بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی ایرانی ها
 • بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانی ها
 • بهترین کشور برای مهاجرت سرمایه گذاری ایرانی ها
 • ارزان ترین کشور برای مهاجرت ایرانی ها
 • بهترین کشور برای خرید خانه برای مهاجرت ایرانی ها
 • راه های مهاجرت ایرانی ها به خارج
 • مهاجرت تحصیلی ایرانی ها به خارج
 • مهاجرت شغلی ایرانی ها به خارج
 • مهاجرت سرمایه گذاری ایرانی ها به خارج
 • مهاجرت خانوادگی ایرانی ها به خارج
 • مهاجرت ایرانی ها به خارج از طریق خودحمایتی
 • مهاجرت ایرانی ها به خارج از طریق ازدواج
 • مهاجرت ایرانی ها به خارج از طریق تولد
 • مهاجرت ایرانی ها به خارج از طریق پناهندگی
 • بهترین روش مهاجرت ایرانی ها به خارج
 • مراحل مهاجرت ایرانی ها به خارج
 • اهمیت مدرک زبان برای مهاجرت ایرانی ها به خارج
 • هزینه های زندگی برای مهاجرت ایرانی ها به خارج
 • سخن آخر
 • سوال های متداول در مورد روش های مهاجرت ایرانی ها به خارج

دلایل مهاجرت ایرانی ها به خارج از کشور

ایرانی ها از جمله افرادی هستند که در طول سال به دلایل مختلف به کشورهای دیگر سفر می کنند و برخی اقات این سفرها نه فقط بنا به دلایل توریستی و گردشگری بلکه برای فراهم کردن زمینه مهاجرت صورت می گیرد. اگر بخواهیم به طور دقیق ذکر کنیم در حدود ۲۰ درصد مردم ایران در حال فراهم کردن زمینه های لازم برای اخذ اقامت و مهاجرت به کشورهای اروپایی و آمریکا و کانادا و ترکیه می باشند. میانگین سنی افرادی که علاقمند به امر مهاجرت به خارج از کشور می باشند در حدود ۲۵ تا ۴۰ ساله می باشد.برای دلایل مهاجرت ایرانی ها موارد متعددی را می توان ذکر کرد. مهم ترین این دلایل نامساعد بودن اوضاع و شرایط جامعه، برخورداری از امکانات بهتر زندگی، کسب درآمد بالاتر و تحصیل و فرصت های شغلی بهتر می باشد. بالا بودن سطح کیفیت آموزشی دانشگاه های کشورهای اروپایی و اعتبار مدارک تحصیلی دانشگاهی از جمله دلایل مهاجرت تحصیلی ایرانی می باشد. ثبات و امنیت اقتصادی و سیاسی و سوددهی بالا نیز به عنوان عوامل مهاجرت شغلی و سرمایه گذاری ایرانی محسوب می شود. عدم ثبات اقتصادی، نوسانات قیمت و بازار و تورم و بیکاری را می توان مهم ترین علل مهاجرت ایرانی ها به خارج از کشور برای یافتن شغل با حقوق مکفی و زندگی در آرامش و امنیت دانست.علاوه بر این موارد تجربه زندگی ایرانی های مهاجر در کشورهای پیشرفته که به افتخارهایی نائل شده اند و در پست های مهم دولتی کشورهای اروپایی و آمریکایی اشتغال دارند، مزید بر اقدام برای مهاجرت ایرانی ها به خارج از کشور شده است.

در این راستا مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی میرداماد( توسعه گران عدالت و مهر) به تهیه این مقاله پرداختند تا ابهامات موجود را برطرف کنند و به سوال های گوناگون متقاضیان پاسخ دهند. اگر قصد بررسی راه های مهاجرت از ایران به خارج از کشور را دارید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

ایرانی ها بیشتر به چه کشورهایی مهاجرت می کنند؟

ایرانی ها برای مهاجرت معیارهای مختلفی همچون سطح درآمد و حقوق، آرامش و امنیت اجتماعی و سیاسی، ثبات اقتصادی، کیفیت و استانداردهای زندگی و آینده مطمئن را در نظر می گیرند. و بر این اساس کشورهای مختلفی را بر اساس سن، شرایط زندگی، شرایط تحصیلی، تمکن مالی و مدرک تحصیلی انتخاب می کنند. بیشترین تعداد ایرانی های مهاجر در کشورهای کانادا و آمریکا می باشند که در حال حاضر شرایط برای مهاجرت به این کشورها سخت تر از قبل شده است. در ادامه به بررسی کشورهایی می پردازیم که ایرانی ها بیشتر به آن ها مهاجرت کرده اند:

کشور آمریکا

اولین کشور مورد علاقه ایرانی ها برای مهاجرت کشور آمریکا می باشد که در حال حاضر در حدود ۱.۰۰۰.۰۰۰ ایرانی در این کشور اقامت دارند. دلیل انتخاب این کشور از لحاظ ایرانی ها شرایط مناسب زندگی و بالا بودن سطح امکانات زندگی و بالا بودن کیفیت و استانداردهای زندگی می باشد. ایرانی های مهاجر بیشتر در شهرهای لس آنجلس، نیویورک، تگزاس، کالیفرنیا و ویرجینیا اقامت دارند.

کشور ترکیه

از آن جا که شرایط اخذ ویزای مستقیم آمریکا و کانادا برای بسیاری از ایرانی ها وجود ندارد، مهاجرت به ترکیه و اقامت ترکیه و کار در این کشور می تواند زمینه لازم در جهت اخذ اقامت و مهاجرت به کشورهای آمریکا و کانادا را برای آن ها فراهم کند. علاوه بر این شباهت های فرهنگی و آداب و رسوم و قرابت جغرافیایی این کشور با ایران موجب شده است تا ایرانی های مهاجر کشور ترکیه را برای اقامت و زندگی انتخاب کنند. ایرانی های مهاجر می توانند پس از ۳ تا ۸ سال کار و اقامت در ترکیه به کشورهای مورد علاقه خود مهاجرت کنند. در حال حاضر در حدود ۵۰۰.۰۰۰ ایرانی در کشور ترکیه زندگی و کار می کنند.

کشور امارات متحده عربی

ثبات اقتصادی و رونق کسب و کار و بازار تجارت کشور امارات متحده عربی موجب شده است تا بسیاری از سرمایه گذاران ایرانی بنا به سوددهی بالای سرمایه گذاری در این کشور راهی امارات شوند. نزدیکی جغرافیایی و شرایط زندگی مطلوب و ثبات سیاسی و اقتصادی و امنیت اجتماعی از مهم ترین دلایل انتخاب این کشور برای مهاجرت ایرانی ها محسوب می شود. در حال حاضر کمتر از ۵۰۰.۰۰۰ ایرانی در کشور امارات متحده عربی مشغول کار و زندگی می باشند.

کشور کانادا

کشور کانادا به عنوان چهارمین مقصد مهاجران ایرانی است که در سال های اخیر به مدینه فاضله مهاجران ایرانی تبدیل شده است. رعایت حقوق شهروندی و آزادی های مدنی، بالا بودن کیفیت زندگی، ثبات اقتصادی و اجتماعی، امنیت اجتماعی و بالا بودن استانداردهای زندگی در این کشور را می توان از مهم ترین دلایل مهاجرت به کانادا برای ایرانی ها دانست. در حال حاضر بیشتر از ۱۵۰.۰۰۰ ایرانی مهاجر در کانادا زندگی و کار می کنند.

کشور آلمان

کشور پیشرفته و صنعتی آلمان در رتبه پنجم کشورهای مورد علاقه ایرانی ها برای مهاجرت قرار دارد. مناسب بودن شرایط زندگی، بالا بودن کیفیت زندگی، تحصیل رایگان، وجود فرصت های شغلی فراوان و ثبات و امنیت اقتصادی و اجتماعی را می توان به عنوان مهم ترین دلایل مهاجرت ایرانی ها به کشور آلمان ذکر کرد. نکته جالب مهاجرت به کشور آلمان این است که همه ایرانی های مهاجر در این کشور مشغول کار و فعالیت می باشند. در حال حاضر در حدود ۱۲۰.۰۰۰ ایرانی مهاجر در کشور آلمان اقامت دارند.

رفتن از ایران در قشر نخبگان

در سال های اخیر پدیده جدیدی به نام فرار مغزها موجب شده است تا بسیاری از جوانان نخبه و سرآمد ایرانی برای یافتن شغل و زندگی بهتر راهی کشورهای اروپایی و آمریکا و کانادا شوند. متاسفانه با خروج هر جوان نابغه و با استعداد فرصت پیشرفت و رشد کشور ایران قدمی به عقب می رود. اما موانع و مشکلات موجود در کشور برای قشر جوان و نخبه منجر به فرار آن ها از کشور می شود. کشورهای صنعتی و پیشرفته جهان با ارائه بورسیه های تحصیلی و مزایای شگفت به بهترین وجه ممکن از توان و نیرو و انرژی و علم و دانش این افراد در جهت پیشرفت و توسعه کشور خود استفاده می کنند. دانشگاه های برتر جهان همواره در پی یافتن استعدادهای برتر و نخبگان ایرانی می باشند تا با بهره مندی از علم و دانش این افراد توسعه کشور خود را گسترده تر کنند. بسیاری از برترین نخبه های ایرانی در شرکت های بین المللی و در پست های مدیریتی جهانی مشغول کار و اشتغال می باشند.

آسان ترین کشور برای مهاجرت ایرانی ها

از میان همه کشورهای اروپایی و آمریکایی کشور ترکیه راحت ترین و ساده ترین شرایط را برای مهاجرت ایرانی ها دارد. نزدیکی جغرافیایی و آداب و رسوم و فرهنگ و تا حدودی زبان مشترک با ایرانی ها را می توان از مهم ترین دلایل انتخاب کشور ترکیه از طرف ایرانی های مهاجر دانست. علاوه بر این موارد عدم نیاز به اخذ ویزا برای سفر به ترکیه و پایین بودن هزینه های زندگی و تحصیل را نیز می توان به عنوان عوامل موثر برای مهاجرت ایرانی ها به ترکیه به شمار آورد.

بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی ایرانی ها

برای مهاجرت تحصیلی ایرانی ها کشورهای اروپایی و آمریکایی دارای شرایط بسیار سخت و دشواری می باشند و ایرانی ها باید دارای شرایط خاص تحصیلی باشند تا بتوانند به راحتی ویزای تحصیلی این کشورها را دریافت کنند. از جمله موانع دست و پا گیر در جهت اخذ ویزای تحصیلی کشورهای اروپایی می توان دارا بودن مدرک مهارت زبان آیلتس و یا زبان رسمی کشور اروپایی، دارا بودن تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های گزاف زندگی و تحصیل در این کشورها و دارا بودن شرایط تحصیلی و نمره های بسیار عالی می باشد.در این میان کشور ترکیه با این که یک کشور آسیایی اروپایی می باشد اما بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی ایرانی ها محسوب می شود. اعتبار علمی دانشگاه های ترکیه، مورد تائید بودن مدرک دانشگاهی این کشور در کشورهای اروپایی و ایران و پایین بودن هزینه های تحصیل از مهم ترین دلایل انتخاب این کشور برای مهاجرت تحصیلی می باشد. متقاضی ایرانی می تواند با اخذ بورسیه های تحصیلی ترکیه شرایط تحصیل رایگان را برای خود فراهم کند.

بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی ایرانی ها

بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی ایرانی ها

بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانی ها

یکی از مهم ترین دلایل ایرانی ها برای مهاجرت به کشورهای دیگر یافتن شغل و حقوق مکفی برای گذران زندگی می باشد. نامساعد بودن شرایط کاری و تورم و بیکاری در ایران موجب شده است تا بسیاری از افراد دارای تحصیلات عالی و تخصص کاری و حرفه ای نتوانند به آن چه شایسته آن ها است دست پیدا کنند و ناچار راهی کشورهای دیگر شوند. اولین اقدام در جهت یافتن کار در کشورهای اروپایی برای متقاضیان ایرانی یافتن کارفرمای آن کشور و دعوتنامه کاری می باشد. بر اساس قوانین کار کشورهای اروپایی کارفرماهای این کشورها در ابتدا به دنبال یافتن نیروی کار در کشور خود و سپس کشورهای اتحادیه اروپا می باشند و در صورت یافت نشدن هیچ نیروی کاری در این کشورها اقدام به استخدام متقاضیان ایرانی می کنند.در واقع می توان گفت استخدام و به کارگیری متقاضیان ایرانی از این روش تقریبا ناممکن خواهد بود و متقاضیان ایرانی باید از روش های دیگر برای مهاجرت شغلی به کشورهای اروپایی استفاده کنند. البته ذکر این نکته ضروری است که دارا بودن تخصص کاری خاص و مهارت حرفه ای و همچنین دارا بودن مهارت زبانی آن کشور برای کارفرمایان اروپایی به عنوان یک امتیاز مثبت در جهت استخدام متقاضیان ایرانی محسوب می شود.به دلیل وجود این مشکلات و موانع می توان گفت که کشورهای آسیایی مانند امارات متحده عربی و ترکیه و حتی عراق برای مهاجرت شغلی ایرانی ها راحت تر و بهتر می باشد چرا که این کشورها به نیروی جوان متخصص و بامهارت نیازمند می باشند. البته ایرانی های فراوانی برای کار و اشتغال به کشورهای آلمان و نروژ مهاجرت کرده اند که در حال حاضر شرایط اخذ ویزای کاری این کشورها سخت و پیچیده شده است.

بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانی ها

بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانی ها

بهترین کشور برای مهاجرت سرمایه گذاری ایرانی ها

ایرانی های بسیاری بنا به دارا بودن تمکن مالی قصد سرمایه گذاری در کشورهای دیگر را دارند تا با این روش نه تنها اقامت آن کشور را اخذ کنند، بلکه به سودهی مطلوبی نیز برسند. به منظور سرمایه گذاری در کشورهای مختلف جهان سرمایه گذاران باید شاخص ها و معیارهای خاصی را در نظر بگیرند. از جمله معیارهای مهم در انتخاب کشور مناسب برای سرمایه گذاری می توان میزان تورم، نرخ بیکاری، مصادره اموال و امنیت اقتصادی آن کشور را نام برد. ثبات اقتصادی و اجتماعی و امنیت اقتصادی و حمایت کشور مقصد از سرمایه گذاران از مهم ترین مواردی است که سرمایه گذاران باید به هنگام انتخاب کشور مناسب مد نظر قرار دهند. بالطبع سرمایه گذار با سرمایه گذاری در کشورهای پیشرفته و صنعتی با دارا بودن اقتصاد رو به رشد و پایدار و وجود فضای کسب و کار مطلوب و دارای رونق اقتصادی می تواند از سرمایه گذاری خود در جهت سوددهی اطمینان حاصل کند کشورهای آمریکایی و کانادا از لحاظ دارا بودن قوانین حمایتی از سرمایه گذار و بالا بودن درصد رشد و پیشرفت اقتصادی برای سرمایه گذاری ایرانی ها مناسب می باشد. اخذ اقامت کشور آمریکا از طریق سرمایه گذاری نیازمند سرمایه هنگفتی می باشد. پس از آمریکا کشور آلمان دارای معیارهای مورد نظر برای سرمایه گذاران ایرانی می باشد و البته نیازمند مبلغ سرمایه گذاری کمتری نیز می باشد. ایرانی های سرمایه گذار می توانند در کشورهای اروپایی اسلواکی، ایتالیا، سوئیس و دانمارک سرمایه گذاری مطلوبی داشته باشند، زیرا این کشورها دارای اقتصاد در حال پیشرفت و رشد می باشند.

ارزان ترین کشورها برای مهاجرت ایرانی ها

متقاضیان ایرانی که دارای تمکن مالی ناکافی می باشند و به دنبال کم هزینه ترین روش برای مهاجرت به خارج می باشند، می توانند با مهاجرت به برخی کشورهای اروپایی و اخذ اقامت این کشورها زمینه لازم در جهت مهاجرت به کشورهای برتر جهان را فراهم کنند. متقاضیان ایرانی می توانند از طریق مهاجرت شغلی، سرمایه گذاری و تحصیلی به کشورهای کم هزینه اروپا مانند لهستان، بلغارستان و اسلواکی مهاجرت کنند و با ثبت شرکت، سرمایه گذاری، خود اشتغالی و کارآفرینی و یا ادامه تحصیل اقامت این کشورهای اروپایی را اخذ کنند و پس از چند سال کار و اشتغال برای کار و زندگی به کشورهای دیگر اروپا مهاجرت کنند. در واقع این کشورها می توانند مانند پلی در جهت مهاجرت به کشورهای برتر جهان باشند.

بهترین کشورها برای خرید خانه برای مهاجرت ایرانی ها

ایرانی های مهاجر از روش های گوناگون می توانند اقامت کشورها را دریافت کنند. یکی از بهترین روش های اخذ اقامت کشورها با تمکن مالی کافی خرید خانه و ملک می باشد. البته در برخی از کشورهای اروپایی خرید خانه موجب اعطای مجوز اقامت آن کشور نمی شود و فقط به عنوان یک سرمایه گذاری برای متقاضی محسوب می شود. کشورهای اروپایی قبرس، یونان، ترکیه، اسپانیا و پرتغال از جمله کشورهایی است که خرید ملک در آن ها منجر به اخذ اقامت می شود. بهترین کشور برای خرید خانه و ملک برای ایرانی های مهاجر کشور ترکیه می باشد که متقاضی ایرانی می تواند اقامت این کشور را نیز اخذ کند. مناسب بودن هزینه خرید خانه و امکان اخذ اقامت کشور ترکیه موجب شده است تا بسیاری از ایرانی ها اقدام به خرید خانه و ملک در این کشور کنند و از مزایای اخذ اقامت این کشور برخوردار شوند.

بهترین کشورها برای خرید خانه مهاجرت ایرانی ها

بهترین کشورها برای خرید خانه مهاجرت ایرانی ها

راه های مهاجرت از ایران به خارج – روش‌های رفتن از ایران

متقاضیان ایرانی بر اساس شرایط زندگی، تحصیلات و مدرک دانشگاهی، سن و تمکن مالی و همچنین قصد و هدف سفر و مهاجرت از طریق روش های گوناگون راهی کشورهای اروپایی و آمریکایی و آسیایی می شوند. بر اساس هدف سفر ومهاجرت، ایرانی ها می توانند کشورهای مختلفی را در فهرست مقاصد مهاجرتی خود جای دهند. بر این اساس ایرانی ها می توانند از روش های تحصیلی، شغلی، سرمایه گذاری، ازدواج و پناهندگی اقدام به مهاجرت به خارج از کشور کنند. در ادامه به بررسی هر یک از این روش ها می پردازیم:

مهاجرت تحصیلی ایرانی ها به خارج

ایرانی ها همواره افراد مشتاق به تحصیل و علم آموزی بوده اند اما در سال های اخیر مهاجرت تحصیلی صرفا به جهت تحصیل و علم آموزی در کشورهای اروپایی و آمریکایی انجام نمی شود. در واقع تحصیل یکی از روش های اخذ اقامت و مهاجرت به کشور مورد نظر می باشد. هر چند مهاجرت تحصیلی را باید بهترین نوع مهاجرت و اخذ اقامت آن کشور دانست چرا که متقاضی باادامه تحصیل در یک دانشگاه معتبر و مورد تائید نه تنها زمینه لازم در جهت اشتغال و کار در آن کشور را فراهم می کند، بلکه با اخذ مدرک معتبر می تواند نه تنها در آن کشور به موقعیت شغلی مطلوبی نائل شود بلکه می تواند برای کار و ادامه تحصیل به دیگر کشورهای برتر جهان مهاجرت کند.متقاضیان ایرانی بیشتر برای اخذ پذیرش در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترای کشورهای برتر جهان درخواست می دهند و تا کنون بسیاری از این دانش آموختگان در کشورهای اروپایی و آمریکا و کانادا به افتخارهای جهانی نائل شده اند. در واقع با تحصیل در این کشورها و یافتن کار پس از فارغ تحصیلی و تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری متقاضیان ایرانی می توانند پس از چند سال کار و اشتغال اقامت آن کشور را اخذ کنند.

مهاجرت شغلی ایرانی ها به خارج

متقاضی ایرانی اخذ اقامت و مهاجرت به کشورهای اروپایی از طریق اخذ مجوز کار و از طریق پیشنهاد کاری Job Offer می تواند با کارفرمای کشور مقصد قرارداد امضا کند. بدین منظور کارفرمای کشور مقصد باید آگهی درخواست کار را به مدت ۳ ماه درکشور مقصد و سپس ۳ ماه دیگر در کشورهای حوزه شینگن و اتحادیه اروپا منتشر کند، اگر در طی این ۶ ماه نیروی کار مناسب برای پر کردن این فرصت شغلی در کشور مقصد و دیگر کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شینگن پیدا نشد، آن وقت کارفرمای کشور مقصد می تواند با متقاضی ایرانی قرارداد امضا کند.در روش دیگر متقاضی ایرانی می تواند با مهلت جست و جوی کار Job Seeker و با اخذ ویزای جست و جوی کار در مدت مشخص به یافتن کار در کشور مقصد بپردازد و در صورت یافتن شغل با اخذ ویزای کار مقدمات اخذ اقامت این کشور را فراهم کند. مهلت ویزای جست و جوی کار در برخی کشورها ۶ ماه و در برخی تا ۲ سال نیز می باشد.

مهاجرت شغلی ایرانی ها به خارج

مهاجرت شغلی ایرانی ها به خارج

مهاجرت سرمایه گذاری ایرانی ها به خارج

سرمایه گذاران ایرانی که دارای تمکن مالی کافی برای سرمایه گذاری در کشورهای دیگر می باشند، می توانند از طریق سرمایه گذاری اقامت آن کشور را دریافت کنند. ایرانی ها می توانند از روش های ثبت شرکت، خرید خانه و ملک، خرید اوراق قراضه دولتی و حساب سپرده با تمکن مالی کافی در کشورهای اروپایی و آمریکا و کانادا اقدام به سرمایه گذاری کنند و اقامت آن کشور را اخذ کنند. در برخی از کشورها به محض سرمایه گذاری متقاضی می تواند برای اعضای خانواده خود نیز مجوز اقامت آن کشور را دریافت کند. به طور کلی روش سرمایه گذاری برای ایرانی هایی که دارای تمکن مالی عالی می باشند از بهترین و سریع ترین روش های مهاجرت به آن کشور محسوب می شود. میزان سرمایه گذاری بر اساس کشور و نوع سرمایه گذاری متفاوت می باشد.متقاضی ایرانی با اخذ ویزای سرمایه گذاری کشور مقصد می تواند مجوز اقامت این کشور را برای یک سال دریافت کند. اگر در طی این یک سال طرح تجاری متقاضی به سوددهی قابل قبولی رسیده باشد و از گردش مالی مطلوبی برخوردار باشد و متقاضی همه مالیات های خود را پرداخت کرده باشد، می تواند برای اخذ اقامت دائم اقدام کند.

مهاجرت سرمایه گذاری ایرانی ها به خارج

مهاجرت سرمایه گذاری ایرانی ها به خارج

مهاجرت خانوادگی ایرانی ها به خارج

مهاجرت از طریق یکی از اعضا درجه یک خانواده در کشور مقصد یکی از روش های مهاجرت ایرانی ها به خارج محسوب می شود. در صورتی که متقاضی ایرانی دارای دعوتنامه از عضو درجه یک خانواده خود در کشورهای اروپایی و کانادا و آمریکا باشد، می تواند برای اخذ اقامت آن کشور اقدام کند.در واقع دعوتنامه فرد مقیم کشور مقصد نشان دهنده ساپورت مالی و حمایت از متقاضی می باشد. بدین منظور فرد مقیم کشور مقصد باید دارای تمکن مالی کافی به منظور تامین هزینه های زندگی متقاضی در آن کشور باشد و همچنین دارای مجوز اقامت قانونی در کشور مقصد باشد تا بتواند برای متقاضی ایرانی دعوتنامه خانوادگی ارسال کند. این روش از راحت ترین و ساده ترین روش های مهاجرت ایرانی ها به خارج محسوب می شود.

مهاجرت ایرانی ها به خارج از طریق خودحمایتی

متقاضیان ایرانی که دارای تمکن مالی کافی می باشند، می توانند از طریق خودحمایتی به کشور مورد نظر مهاجرت کنند. در این روش متقاضی نیازمند پرداخت پول به کشور مقصد نمی باشد و فقط با اثبات تمکن مالی کافی و وجود پول کافی در حساب شخصی می تواند در کشور مقصد زندگی و اقامت کند. متقاضی ایرانی می تواند با این روش در آن کشور کار کند اما فرزندان زیر ۱۸ سال و همسر وی مجوز کار در آن کشور را ندارند. متقاضی ایرانی می تواند با این روش برای فرزندان و همسر خود مجوز اقامت و تحصیل رایگان را اخذ کند. از جمله کشورهایی که با این روش به ایرانی های مهاجر مجوز اقامت اعطا می کنند، می توان کشور اتریش، اسپانیا، فرانسه، سوئیس و یونان را نام برد.

مهاجرت ایرانی ها به خارج از طریق ازدواج

یکی از روش های اخذ اقامت و مهاجرت به خارج برای ایرانی ها ازدواج با شهروند آن کشور خاص می باشد. ایرانی های بسیاری به منظور مهاجرت به کشورهای دیگر با تبعه و شهروند آن کشور ازدواج می کنند. یکی از مهم ترین موارد در ازدواج متقاضی ایرانی با شهروند هر کشور این است که طرف دوم ازدواج دارای تابعیت و شهروندی آن کشور باشد. البته به محض ازدواج متقاضی ایرانی نمی تواند مجوز اقامت آن کشور را دریافت کند. یکی از مهم ترین موارد در اعطای مجوز اقامت از طریق ازدواج اثبات ازدواج واقعی و زندگی مشترک می باشد.در واقع پس از این که برای مقامات مهاجرت ثابت شد که این ازدواج یک ازدواج واقعی و بر اساس علاقه و تعهد متقابل می باشد و صرفا برای دریافت اقامت آن کشور انجام نشده است و همچنین پس از گذشت چند سال از ازدواج که در برخی کشورها ۳ سال و در برخی تا ۵ سال می رسد، متقاضی ایرانی در صورت واجدشرایط بودن می تواند برای اخذ مجوز اقامت دائم آن کشور اقدام کند. جدا شدن زوجین، تفاوت دین و اختلاف سنی زیاد بین دو طرف ازدواج از مهم ترین مواردی است که در اعطای اقامت و مهاجرت به کشور مقصد مورد توجه مقامات مهاجرت کشور مقصد قرار می گیرد.

مهاجرت ایرانی ها به خارج از طریق ازدواج

مهاجرت ایرانی ها به خارج از طریق ازدواج

مهاجرت ایرانی ها به خارج از طریق تولد

به طور کلی به طور کلی کشورهای جهان به منظور اعطای تابعیت بر اساس دو قانون خون و خاک عمل می کنند. بر اساس قانون خون اگر کودکی در یک کشور مشخص از پدر و مادری متولد شود که دارای تابعیت آن کشور باشند، آن کودک نیز تابعیت آن کشور را اخذ می کند. بر اساس قانون خاک اگر کودکی در خاک یک کشور مشخص متولد شود، صرف نظر از تابعیت پدر و مادر، این کودک تابعیت آن کشور را بر اساس تولد در خاک آن کشور اخذ می کند.بر این اساس ایرانی های فراوانی با مدیریت زمان تولد کودک خود در کشورهای مقصد و تولد کودک در کشورهایی که تابعیت را از طریق قانون خاک اعطا می کنند، تابعیت این کشورها را برای کودکان خود اخذ می کنند. متولد شدن کودک در برخی از کشورهای اروپایی نه تنها موجب اعطای تابعیت و شهروندی به کودک می شود بلکه پدر و مادر این کودک می توانند از مزایای تابعیت کودک خود برخوردار شوند. در برخی از کشورهای اروپایی پدر و مادر پس از بازنشسته شدن می توانند اقامت کشوری را اخذ کنند که کودک آن ها در آن متولد شده است.

مهاجرت ایرانی ها به خارج از طریق پناهندگی

متقاضیان ایرانی از طریق پناهندگی می تواند اقامت کشور مقصد را اخذ کند. البته موسسه حقوقی و مهاجرتی میرداماد( توسعه گران عدالت و مهر) به هیچ عنوان گزینه پناهندگی را به متقاضیان مهاجرت به کشورهای جهان پیشنهاد نمی دهند و ذکر این مطلب در این مقاله صرفا در جهت آگاهی و اطلاع متقاضیان از روش های مهاجرت ایرانی ها به خارج می باشد و هدف دیگری ندارد.بر اساس کنوانسیون ژنو پناهندی فردی است که بنا به داشتن عقاید مذهبی، اجتماعی، سیاسی و قومی متفاوت در کشور خود امنیت جانی ندارد و در صورت برگشت به کشور خود مورد آسیب و تهدید و حتی مرگ قرار می گیرد. اگر برای کشور مقصد ثابت شود که متقاضی نمی تواند بنا به دلایل ذکر شده در کشور خود بماند، با درخواست پناهندگی متقاضی موافقت می کند. در صورت موافقت باید روال اداری آن طی شود، اما اگر این درخواست پذیرفته نشود متقاضی باید به کشور خود بازگردد.به همه متقاضیان مهاجرت به کشورهای جهان توصیه می شود که روش های قانونی دیگر را امتحان کنند. روش پناهندگی به منظور اخذ اقامت و مهاجرت به کشورهای اروپایی از سخت ترین و دشوارترین روش های مهاجرت می باشد چرا که متقاضی پناهندگی باید تا اعلام نتیجه درخواست پناهندگی و بررسی پرونده در کمپ پناهندگان اسکان یابد که شرایط ناایمن و غیربهداشتی و وضعیت دشواری برای اقامت هرچند موقت می باشد و در صورت موافقت دولت آن کشور با پناهندگی متقاضی ایرانی، آن فرد از وجهه خوبی در اجتماع برخوردار نمی باشد و مشکلات فراوانی به همراه دارد.

بهترین روش و راه مهاجرت ایرانی ها به خارج

بهترین روش در میان روش های مهاجرت به خارج برای متقاضیان ایرانی روش ازدواج می باشد. در روش ازدواج متقاضی ایرانی می تواند با هر مدرک تحصیلی و شغلی و بدون نیاز به تمکن مالی با تبعه و شهروند کشور مقصد ازدواج کند و پس از گذشت چند سال اقامت دائم این کشور را اخذ کند. البته ذکر این نکته ضروری است که اگر این ازدواج فقط به دلیل اخذ اقامت آن کشور انجام شود و در واقع ازدواج واقعی نباشد و یک ازدواج سوری و بر اساس دلایل مهاجرت باشد، می تواند مشکلات و موانعی را در مسیر اخذ اقامت آن کشور برای متقاضی ایرانی به وجود آورد. بر این اساس قوانین ازدواج شهروندان کشورهای جهان با متقاضیان خارجی به گونه ای است که متقاضی باید واجد شرایط باشد تا بتواند پس از چند سال اقامت آن کشور را دریافت کند. یکی از این شرایط تداوم ازدواج و زندگی مشترک متقاضی ایرانی و شهروند آن کشور خاص می باشد. دارا بودن تمکن مالی برای تامین هزینه های زندگی مشترک در مدت اقامت و زندگی در کشور مقصد، ثبت رسمی و قانونی ازدواج در کشور مقصد و تداوم ازدواج و زندگی مشترک از جمله شرایط لازم به منظور اخذ اقامت دائم کشور مقصد از طریق ازدواج می باشد.

بهترین روش مهاجرت ایرانی ها به خارج

بهترین روش مهاجرت ایرانی ها به خارج

مراحل مهاجرت ایرانی ها به خارج – گام های رفتن به خارج

متقاضیان ایرانی به منظور مهاجرت به کشورهای مختلف جهان در ابتدا باید هدف خود از مهاجرت را مشخص کنند و بر اساس شرایط زندگی کشور مورد نظر را انتخاب کنند. از مهم ترین مراحل مهاجرت ایرانی ها مراحل زیر را می توان ذکر کرد:

 • تعیین روش مهاجرت بر اساس شرایط زندگی، مدرک تحصیلی و سن و تمکن مالی
 • انتخاب کشور مقصد بر اساس روش انتخابی مهاجرت
 • انتخاب نوع اقامت در کشور مقصد
 • فراگیری زبان رسمی کشور مقصد
 • آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم کشور مقصد
 • ارائه درخواست ویزای شغلی یا تحصیلی به سفارت کشور مقصد در ایران
 • ارائه مدارک لازم برای اخذ ویزای کشور مقصد

اهمیت مدرک مهارت زبان برای مهاجرت ایرانی ها به خارج

یکی از مهم ترین موارد مربوط به مهاجرت دارا بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی و یا زبان رسمی کشور مقصد می باشد. بسیاری از کشورهای اروپایی برتر مانند فرانسه و آلمان دارا بودن مدرک مهارت زبان فرانسوی و آلمانی را جز شرایط اخذ ویزای این کشورها می دانند و برخی دیگر دارا بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی را کافی می دانند.گرچه دارا بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی برای اخذ ویزای هر کشور و کار و تحصیل در آن کشور یک امتیاز مثبت در نظر گرفته می شود اما نیاید این موضوع را کم اهمیت پنداشت که مهارت و تسلط به زبان رسمی کشور مقصد نقش بسیار مهمی در ارتباط و تعامل با جامعه و مردمی دارد که متقاضی به ناچار در آن زندگی و اقامت و کار می کند. حتی اگر زبان تحصیل در کشوری انگلیسی باشد و زبان رسمی مردم اجتماع یک زبان دیگر باز متقاضی ناچار به فراگیری زبان رسمی آن کشور برای زندگی و کار در آن کشور می باشد.برخی از کشورهای انگلیسی زبان مدرک مهارت زبان آیلتس ۶ را برای اخذ ویزا لازم می دانند. متقاضیان برای اخذ ویزای تحصیلی در مقطع دکترا در برخی کشورها نیازمند دارا بودن مدرک مهارت زبان آیلتس ۷ و یا ۸ می باشند. بنابراین متقاضیان ایرانی بر اساس نوع ویزا و دانشگاه و مقطع تحصیلی باید مدرک زبان را ارائه دهند.

هزینه های زندگی برای مهاجرت ایرانی ها به خارج

از مهم ترین موارد دخیل در امر مهاجرت هزینه های زندگی در کشورهای دیگر جهان می باشد. قاعدتا کشورهای اروپایی دارای بالاترین هزینه های زندگی برای متقاضیان ایرانی می باشد. البته در این میان هزینه زندگی در برخی از کشورهای اروپایی بسیار مناسب می باشد. متقاضیان ایرانی که دارای تمکن مالی ناکافی برای تامین هزینه های زندگی خود می باشند، می توانند برای مهاجرت کشورهای آسیایی را انتخاب کنند. کشورهای همسایه ایران مانند کشور ترکیه از بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانی ها از لحاظ هزینه های زندگی می باشد، چرا که هزینه های خورد و خوراک و هزینه اجاره خانه و کرایه حمل و نقل عمومی در این کشور بسیار مناسب می باشد. یکی از ارزان ترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت ایرانی ها کشور اسلواکی می باشد. متقاضیان ایرانی می توانند با کم ترین هزینه زندگی در این کشور زندگی کنند و اقامت آن را اخذ کنند.

سخن آخر

در این مقاله روش های مهاجرت ایرانی ها به خارج مورد بررسی مستند و علمی قرار گرفت. از مجموع موارد شرح داده شده می توان نتیجه گیری کرد که متقاضیان ایرانی می توانند با تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج و اخذ ویزای کاری و همچنین از طریق تمکن مالی به کشورهای برتر جهان مهاجرت کنند.

اگر هنوز با مطالعه این مقاله نیازمند اطلاعات بیشتر در این مورد می باشید، می توانید از خدمات مشاوره مهاجرتی موسسه حقوقی و مهاجرتی میرداماد( توسعه گران عدالت و مهر) بهره مند شوید. مشاوران برجسته و مجرب موسسه ما در شعبه های تهران و شیراز با سابقه صدها پرونده مهاجرت تحصیلی و شغلی بهترین گزینه مهاجرتی را بر اساس شرایط زندگی، سن، تحصیلات و بودجه به متقاضیان ارائه می دهند.

این مقاله به بررسی روش های مهاجرت ایرانی ها به خارج پرداخت. اگر می خواهید به ارزان ترین کشور جهان مهاجرت کنید، اگر می خواهید در بهترین کشور جهان از لحاظ مهاجران ایرانی اقامت کنید، اگر قصد مهاجرت شغلی و یا تحصیلی و یا سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی را دارید، اگر می خواهید با روش های گوناگون مهاجرت ایرانی ها به کشورهای جهان آشنا شوید و اگر می خواهید بدانید با خرید خانه در کدام کشور می توانید اقامت آن کشور را اخذ کنید، مطالعه این مقاله دقیق و کامل را از دست ندهید. اگر می خواهید با چگونگی مهاجرت به کشورهای اروپایی و آسیایی و آمریکا و کانادا آشنا شوید، مقاله های موسسه حقوقی و مهاجرتی میرداماد( توسعه گران عدالت و مهر) را دنبال کنید تا بدون پرداخت هزینه از خدمات مشاوره ای این موسسه برتر در سطح کشور برخوردار شوید.

سوالات متداول در مورد روش های مهاجرت ایرانی ها به خارج

1- ایرانی ها بیشتر به چه کشورهایی مهاجرت می کنند؟

آمریکا ترکیه کانادا امارات متحده عربی آلمان

2- آسان ترین کشور برای مهاجرت ایرانی ها کدام کشور است؟

ترکیه

3- بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانی ها کدام کشور است؟

امارات متحده عربی ترکیه –عراق آلمان نروژ

4- بهترین کشور برای مهاجرت سرمایه گذاری ایرانی ها کدامند؟

کشورهای آمریکایی و کانادا وکشورهای اروپایی اسلواکی، ایتالیا، سوئیس و دانمارک زیرا این کشورها دارای اقتصاد در حال پیشرفت و رشد می باشند.

5- ارزان ترین کشورها برای مهاجرت ایرانی ها کدام کشورهاست؟

متقاضیان ایرانی می توانند از طریق مهاجرت شغلی، سرمایه گذاری و تحصیلی به کشورهای کم هزینه اروپا مانند لهستان، بلغارستان و اسلواکی مهاجرت کنند.

6- خرید خانه در کدام کشورها منجر به اخذ اقامت می شود؟

کشورهای اروپایی قبرس، یونان، ترکیه، اسپانیا و پرتغال از جمله کشورهایی است که خرید ملک در آن ها منجر به اخذ اقامت می شود.

7- راه های مهاجرت ایرانی ها به خارج کدامند؟

روش های تحصیلی، شغلی، سرمایه گذاری، ازدواج و پناهندگی

8- کدام کشورها با خودحمایتی می توان اقامت آن کشور را اخذ کرد؟

اتریش، اسپانیا، فرانسه، سوئیس و یونان

9- بهترین روش مهاجرت ایرانی ها به خارج چیست؟

بهترین روش در میان روش های مهاجرت به خارج برای متقاضیان ایرانی روش ازدواج می باشد.

10- شرط مهم مهاجرت خانوادگی ایرانی ها به خارج چیست؟

اگر متقاضی ایرانی دارای دعوتنامه از عضو درجه یک خانواده خود در کشورهای اروپایی و کانادا و آمریکا باشد، می تواند برای اخذ اقامت آن کشور اقدام کند.

222 دیدگاه برای “راه های مختلف مهاجرت ایرانی ها به خارج از کشور – رفتن از ایران

 1. صادق گفت:

  سلام.
  برای رفتن به استرالیا چه شرایطی نیاز هست؟
  تازه وارد و بدون اطلاعات.لطفا راهنمایی کنید.
  ممنون.

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام اگر از طریق تحصیلی مد نظر شما است می بایست مدارک و رزومه تحصیلی جامع ارائه نمائید ،که شامل مدرک زبان و نمرات بالا است.. اما در خصوص ویزای کار بر اساس ویزای اسکیل ورکر فاکتورهایی مانند مدرک آیلتس و مقطع تحصیلی و سن وسابقه کار بر اساس امتیاز بندی ارزیابی می گردد.

   1. محمدرضا گفت:

    سلام وقت بخیر
    من نوزده سالمه و در ورزش فوتبال فعالیت دارم
    طریقه مهاجرت وجود دارد که ادامه فوتبالم رو خارج از کشور و با امکانات بیشتری انجام دهم؟؟ و اینکه کارت پایان خدمت و گواهی اشتغال به تحصیل ندارم

    1. مهدی کیوانی گفت:

     با سلام و عرض ادب
     از طریق دانشگاه و قرارداد کاری امکان اقدام برای شما وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر توصیه می کنیم از طریق شماره های ذکر شده در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 2. فرخنده گفت:

  سلام و خسته نباشيد من نامزدم اقامت سوئد داره و الان اتريش درس ميخونه من اگر بخوام برم پيشش بايد چيكار كنم بهم ويزا ميدن اگه اونجا برام كلاس زبان الماني ثبت نام كنه به چه صورته مرسي

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام در خصوص کورس زبان و دریافت اقامت ورک پرمیت کشور سوئد این پذیرش را به شما ارائه می دهد اما اتریش و آلمان پذیرش کورس زبان را به غیر بومی ارائه نخواهد داد.

 3. ihaaam گفت:

  آیا من میتوانم در کنار پاسپورت کانادایی پاسپورت کشور اولیه ام را حفظ کنم؟

  1. مشاور گفت:

   سلام و وقت بخیر
   در قوانین کشور کانادا و ایران، تابعیت مضاعف، تعریف شده است و شما می توانید پاسپورت هر دو کشور را با هم داشته باشید.

 4. رضا گفت:

  با سلام بنده یک متاهل و کارمند اداره دولتی هستم کارشناس بیمه رشته تحصلیمه ، همسرم کارشناس ارشد آموزش زبانه هستم و سوالی که داشتم اینه خواستم ببینم هزینه و امکان تولد نوزاد کشور برزیل چطوره

  1. مشاور گفت:

   سلام و وقت خوش
   تولد فرزند هیچ منع قانونی برای شما نخواهد داشت و به دنیا آوردن فرزند در برزیل تقریبا رایگان است اما قطعا برای این اقدام بهتر است با افراد با تجربه در بحث مهاجرت در ارتباط باشید.

 5. آوا گفت:

  من در ترکیه اقامت یکساله گرفتم اما تصمیم قطعی دارم که فرزندم در یک کشوری که پاسپورت از طریق تولد میده بگیرم و می خوام در دسترسترین و کم هزینه ترین کشور باشه و می خوام از تمام هزینه هامطلع باشم صفر تا صد و من باردار بشم چه زمانی باید در اون کشور باشم برای زایمان ممنون میشم پاسخ کامل بدهید

  1. مشاور گفت:

   سلام و وقت خوش
   در برخی از کشورها از جمله کشورهای قاره آمریکا، مثل کانادا، آمریکا، برزیل، مکزیک، آرژانتین و غیره و کشور آسیایی پاکستان، قانون اعطای تابعیت بر اساس خاک یا محل تولد وجود دارد؛ که سیکل اخذ تابعیت بر اساس محل تولد در برخی ممکن است تا 18 سال بعد از تولد، زمان ببرد و هزینه های هر کشور با دیگری کاملا متفاوت است.مثلا در آمریکا، تولد فرزند حدود 60000 دلار هزینه خواهد داشت و در برزیل، تقریبا رایگان است.
   لازم به ذکر است: در برخی ماه های بارداری، مسافرت با هواپیما، توصیه نمی شود.

 6. shimaaa گفت:

  سلام.بنده ۲۱ سالم هست،معدل دیپلم تجربی ام ۱۱ است،میخواستم ببینم آیا این امکان وجود داره که در دانشگاه رودن روسیه در رشته دنداپزشکی تحصیل کنم،یعنی راهی وجود داره یا اصلا دانشگاه دیگه ای در روسیه یا اوکراین وجود داره با این معدل بتونم دندون بخونم و مدرکش هم مورد تایید ایران باشه ممنونتون میشم جواب بدید

  1. مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   اگر معدل پیش دانشگاهی بالایی داشته باشید و نمرات دروس تخصصی تان بالا باشد، شاید دانشگاهی با درخواست تان موافقت کند.

 7. نادیا گفت:

  سلام من و همسرم هر دو دارای مدرک کارشناسی ارشد هستیم ولی مدرک زبان نداریم آیا میتونیم برای اقامت در دانمارک اقدام کنیم البته همسرم خدمت سربازی نرفته

  1. مشاور گفت:

   سلام و وقت خوش
   کشور دانمارک بسیار سخت ویزای کار می دهد و تقریبا تمامی درخواست ها به سفارت دانمارک در ایران، ریجکت میشود.
   در صورتی که شخصی از نظر وضعیت نظام وظیفه، مشمول باشد، مجوز خزوج از کشور به او داده نمی شود.

 8. مهرباد گفت:

  درود
  بنده رشته تحصیلی الکتروتکنیک هستش ولی به دلایلی ۳سال هستش ترک دانشگاه کردم.
  بنده مشتاق مهاجرت هستم میشه لطفا کمکم کنید.
  ۲۵سالم هستش و نزدیک ۱۰سال هستش کار اتوماسیون صنعتی و برق صنعتی انجام میدم.
  این شغل و این حرفه ایا اونجا مورد توجه قرار میگیره و نیازی بهش هست و یا خیر؟
  ممنونم.

  1. مشاور گفت:

   سلام و وقت خوش
   بهتر است بفرمایید در کدام مقطع ترک تحصیل نموده اید، چند سال سابقه کار و بیمه دارید و وضعیت تسلط به زبان های خارجه و استطاعت مالی تان در چه سطحی قرار دارد. اطلاعاتی که داده اید برای ارائه مشاوره کافی نیست.

 9. ghavidel گفت:

  آیا اسلوواکی عضو حوزه ی شینگن میباشد یا خیر ؟

  1. مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

   سلام و وقت خوش
   کشور اسلواکی، یکی از 26 کشور عضو پیمان شینگن است.

 10. hamide گفت:

  شرایط پذیرش دانشگاه اسلووانی به چه صورت است

  1. مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

   سلام و وقت خوش
   بر اساس معدل دیپلم و پیش دانشگاهی و در مقاطع بالا، بر اساس رزومه علمی، پذیرش داده می شود.
   در نظر داشته باشید که احتمال صدور ویزا از طرف سفارت این کشور، پس از اخذ پذیرش از دانشگاه های اسلوونی بسیار کم است.

  2. مهدی گفت:

   سلام
   من ۲۹ سالم هست و رشته برق خوندم در صورتی که بخوام برای تحصیل در رشته های فنی و حرفه ای کانادا اقدام کنم چه شرایطی نیاز هست. لطفا راهنمایی بفرمایید با تشکر.

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    برای تحصیل در کانادا ختما می بایست یا رشته های مرتبط و یا رشته های شناور اقدام نمایید.

    1. مهرنوش گفت:

     سلام خوبید انشاله من یک دختر ۱۸ ساله دارم دیپلم گرافیکه میخواستم بدونم از این جا به بعد تو کدوم کشور میتونه برا ادامه تحصیل بره که کم هزینه هم باشه و ایا مدرک فنی حرفه ای داشته باشه بهتره و مدرک فنی حرفه ای چه رشته ای بیشتر استقبال میشه

     1. مهدی کیوانی گفت:

      با سلام و عرض ادب
      کشور های ترکیه، روسیه، چین، آلمان، فرانسه و غیره شرایط تحصیل خوبی را به دانشجویان بین الملل ارائه داده است. انتخاب کشور بسته به تسلط زبانی، معدل و رزومه علمی شما دارد.

 11. شیرین جعفری گفت:

  کشور ایتالیا مدرک زبان نمیخاد برای پذیرش دانشگاه؟

  1. مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

   سلام و وقت بخیر
   برای تحصیل در ایتالیا، می بایست مدرک زبان ایتالیایی را در سطح مطلوب دانشگاه مقصد ارائه دهید.

 12. aytan گفت:

  باسلام واحترام وخسته نباشی. درخصوص اقامت کاری در امور کار کردن دراستخراج معادن سنگ ساختمانی که توضیح دادین با تجربه وحرفه وسابقه ۱۰ساله در ایران نظرتون رو لطفآ توضیح دهید.باتشکر

  1. مشاور گفت:

   سلام
   برای مهاجرت کاری، سن، تحصیلات، تسلط به زبان و در برخی کشورها مدرک زبان و سابقه کار بابیمه، بسیار اهمیت دارد.اطلاعاتی که شما عنوان کردید، برای ارائه مشاوره کافی نیست.

 13. ندا گفت:

  سلام خسته نباشید . برای مهاجرت از طریق داشتن مدرک فنی حرفه ای چکاری باید انجام بدم

  1. مشاور گفت:

   سلام
   برای گرفتن ویزای کار تنها با داشتن مدرکی که فرمودید، نمی توانید مموفق به اخذ ویزا شوید.
   برای تحصیل نیز می بایست مدرک زبان ایتالیایی داشته باشید.

 14. sonita گفت:

  من ارشد حقوق جزا و جرم شناسی دارم۳۲ساله و شوهرم۳۰سال ارشد زیست شناسی سلولی
  با بودجه۲۰۰میلیون
  برای اقدام برای کشور اسلوونی چکار باید بکنیم؟
  ما میخواهیم زندگیمان را آنجا شروع کنیم

  1. مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   کشور اسلوونی بسیار سخت ویزا می دهد.
   در صورتی که مدرک زبان آیلتس با نمره بالا، مقالات آی اس آی و رزومه قوی دارید، می توانید برای اخذ پذیرش مقطع دکتری در اسلوونی اقدام نمایید.
   ناگفته نماند: بحث تایید ویزای همراه قطعی نخواهد بود.
   تمکن مالی شما برای اقدام از طریق دیگر روش ها را فراهم نمی آورد.

 15. علی حقیقی گفت:

  باسلام؛ پسری ۱۶ساله دارم که میخواهم هرطور شده برای ادامه تحصیل به یکی از کشورهای اروپایی بفرستم، میخواستم مناسب وارزان ترین راه رو که به تنهایی یا همراه خانواده بتونم این کاررو انجام بدم رو بفرمایید

  1. مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   ویزای همراه برای دانشجویان، شامل همسر و فرزند زیر 18 سال میشود.
   تحصیل در بسیاری از کشور ها، از جمله آلمان، اتریش و فرانسه رایگان می باشد.کشور ایتالیا نیز معمولا دانشجویان از کشورهای جهان سوم را بورسیه میکند.

 16. افشین گفت:

  سلام
  ببخشین دوره اموزشی مددکاری یا کمک پرستاری چندین ماهه تو کدوم کشورهای اروپایی میشه پیدا کرد؟ اصلا با استفاده از دوره یا کورس اموزشی چند ماهه میشه اروپا کار پیدا کرد؟ به طوری که بعد دوره نیاز باشه

  1. مشاور مهاجرت گفت:

   سلام
   در رابطه با پیدا کردن کار باید عرض کنیم که در حال حاضر دو نوع ویزا برای اشتغال افراد خارجی وجود دارد که اول بنابر درخواست کارفرما و استخدام است و دوم، پیدا کردن کار. در این دو صورت شما می توانید مشغول شوید.
   در رابطه با دوره های تحصیلی هم می توانید با ارائه مدارک خود به کارشناسان ما، بررسی ها و پیشنیاز های لازم را دریافت کنید.

 17. هانیه رضایان گفت:

  سلام
  من میخواستم برای تحصیل ترکیه اقدام کنم
  امکانش هست بتونم از ترکیه اقامت کشور های دیگه مثل کانادارو بگیرم؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   بله، شما بعد از تحصيل در تركيه می توانيد به كانادا رفته جهت اقامت اقدام کنید.

 18. الهام گفت:

  ایا برای کشور سوئد شرایط سنی ملاک هست؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام دوست عزيز بستگی به شرايط و نوع انتخاب شما دارد.

 19. نرگسی گفت:

  کشور سوئد مدرک ////ایلز 6 رو برای اقامت جزو امتیاز قرار میده؟؟؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام بستگی به روشی دارد که می خواهید اقدام کنید، ولی مطمئنن تاثیر خواهد داشت.

 20. علی گفت:

  سلام من مدرک لیسانس کامپیوتر دارم و شوهرم مدرک تحصیلی پایینی داره دو فرزند یکی پسر دوم ابتدایی و اون یکی دختر یک ساله برای اقامت در سوئد نگران درس پسرمم. ما هیچ کدوممون زبان خوب بلد نیستیم اگر بریم سوئد درس بچم چی میشه. بچم اصلا زبان بلد نیست. میشه جواب بدید ممنون

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام با دريافت دوره ی زبان شما و همسر و فرزند زير ١٨ سال اقامت كشور مورد نظر را دريافت می كنيد، كه می توانيد از بيس فرزندتان را با داشتن اقامت در مدارس اينترنشنال ثبت نام نماييد.

 21. صبا گفت:

  عرض سلام و ادب

  دانشجوی دکترای ریاضی در دانشگاه فردوسی مشهد هستم جهت اخذ اقامت به سوئد از چه طریقی می توانم اقدام کنم؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام وقت بخير شما با ارائه مدرك زبان می توانيد از طريق كورس زبان در سوئد اقامت را دريافت نمائيد.

 22. ati گفت:

  با سلام تحصیل در ترکیه در مقطع دکتری معمولا چقدر هزینه بر است؟ به صورت بورسیه دانشجو میپذیرن؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   هزینه تحصیل در دانشگاه های ترکیه مختلف می باشد، جهت دکترا شانس بورسیه را خواهید داشت که در این صورت هزینه تحصیل شما رایگان خواهد شد.

 23. جاسم گفت:

  کدوم کشور برای تحصیل دندانپزشکی برای ما ایرانیان هم از لحاظ هزینه مناسب وهم امکان انتقال بعد از ۷۲ واحد بدون دردسر به ایران است؟..ممنون

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام در خصوص انتقال به ايران شرايط متفاوت از قبل شده و ضمن اينكه شما بهترين كشور از نظر هزينه می توانيد تركيه و چين را ملاک قرار دهيد.

 24. rasouliii گفت:

  باسلام
  منو نامزدم عقد هستيم
  حدود ٢٥٠ ميليون سرمايه داريم
  من ارايشگرم دوره هاي تخصصي و مدرك فني حرفه اي رو دارم
  لطفا كمكمون كنين ك برا كدوم كشور و از چه راهي اقدام كنم

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   سرمایه ای که شما مدنظر دارید در خصوص ویزای سرمایه گذاری مناسب نمی باشد و بهتر است که از طریق ویزای کاری و یا تحصیلی اقدام نمایید.
   اگر می خواهید از طریق آرایشگری اقدام کنید، بهتر است که سرمایه خود را افزایش دهید.

 25. هاجر گفت:

  دسلام من فوق لیسانس شیمی ازدانشگاه علم و صنعت هستم و سطح زبانم خوب هست ۲سال سابقه کار در یک ازمایشگاه اب دارم خواستم برای مهاجرت تحصیلی یا کاری اقدام کنم لطفا راهنمایی کنید

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام شما کشور مورد نظری را بیان نکرده اید. ولی با این شرایط شما می توانيد از طریق ويزای جاب سيكر المان افر كاری و اقامت این کشور را دريافت نماييد، کشورهای دیگری هم در دسترس هستند

  2. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام وقت بخير دوست عزيز با دريافت ويزای جستجوی كار آلمان می توانيد ويزای كار و اقامت را دريافت كنيد.

 26. گلی گفت:

  رم اخر ارشد رشته ی حقوق جزا هستم فصد دارم امسال مدرک زبانم را بگیرم و در مقطع دکترا شرکت کنم شرایط کشور فرانسه و بورسیه شدن را مطالعه کردم و خیلی دشوار بود می خواستم منو راهنمایی کنید که کدوم کشورها برای ادامه تحصیل در این رشته شرایط اسانتری را دارند

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام دوست عزيز در خصوص فرانسه شما با كورس زبان فرانسه در مجارستان می توانيد به راحتی درخواست پذيرش نماييد.

  2. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام دوست عزيز شما با كورس زبان فرانسه در مجارستان می توانيد به راحتی درخواست پذيرش در خصوص فرانسه کنید.

 27. یاسمن شهابی گفت:

  سلام بهترین کشوری که برای مهاجرت کاری پزشک متخصص با سابقه کار دانشگاهی و رزومه خوب پیشنهاد میدهید کجاست که امکان پذیرش مدرک و کار کردن آسانتر باشد؟خانم ۴۲ ساله هستم.

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   در خصوص مهاجرت چندین راه وجود دارد، شما می توانید از طریق سرمایه گذاری، تخصص و یا از طریق تحصیل دکترای غیر بالینی اقدام کنید. در خصوص گزینه اول کشورها و شرایط مختلفی وجود دارد که در این کامنت قابل بحث نیست. در خصوص تحصیل غیر بالینی ما مراحل پذیرش دانشگاه را برای شما انجام خواهیم داد تا شرایط مهاجرت برای شما هموار گردد و اما در خصوص تخصص بهتر است که با مشاوره پزشکی ما صحبت کنید که مراحل را برای شما به صورت کامل بازگو خواهند کرد.

 28. مرتضی گفت:

  سلام.۳۶ سالمه کارشناسی عمران دارم بیشتر کارهای اجرایی انجام میدم ،سابقه بیمه هم تقریبا ۷ سال دارم.زبان انگلیس متوسط بلدم بیشتر مکالمه .با شرایط بنده کدام کشور میتونم راحت تر ویزای کار بگیرم؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام بر اساس رشته تحصیلی خود می توانید توسط ویزای جستجوی کار در آلمان آفرهای کاری این کشور را دریافت نمایید و اقامت را برای خود رقم بزنید.

 29. محمد رضا گفت:

  با سلام من مدرس فیزیک با ۲۸ سال سابقه و مسلط به زبان ترکی و همسرم مهندس زمین شناسی و دخترم دانشجویسال۳ دکتری داروسازیه و امکان سرمایه گذاری دود یک میلیو لیر چطور میتونیم اقامت ترکیه رو بگیریم

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام با خرید ملک به میزان 250هزار دلار اقامت خود و خانواده را رقم خواهید زد، ضمن اینکه با دریافت کارت اقامت تسهیلات ویژه ای را دریافت می کنید.

 30. felor گفت:

  سلام روز بخیر/لیسانس روانشناسی دارم ۲۵ سالمه میخواستم ببینم برای اقامت ترکیه میتونم اقدام کنم؟چقد هزینه میخواد البته تحصیلی

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام وقت بخیر هزینه تحصیل در دانشگاه های ترکیه از ۵۰۰ دلار تا ۱۵۰۰ دلار درسال است و با آزمون ورودی یوس و Sat می باشد.

 31. arizi گفت:

  با سلام
  من نمی دونم از کجا شروع کنم قصد دارم ماهجرت کنم به کشور سوئد زبان یاد بگیرم و بعد ازدواج کنم
  چه راهکاری پیشنهاد می دهید

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام وقت بخیر شما با ارائه مینیمم مدرک آیلتس ۴/۵ تا ۵ می توانید از طریق دوره زبان انگلیسی و یا سوئدی پذیرش را دریافت کنید و ازطریق این کورس اقامت و ورک پرمیت دریافت کنید.

 32. siyahiii گفت:

  سلام ایا كشوری هست كه هزینه زندگی و تحصیل در پزشكی اونجا تا ۲۳میلیون باشه؟؟؟؟ سالانه منظور

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام شما می توانید از طریق پذیرش در بهترین دانشگاه های دولتی ترکیه از هزینه تحصیل نیمه رایگان برخوردار شوید.

 33. hamide گفت:

  مدرک تحصیلی فوق لیسانس حسابداری. سابقه کار ۱۹ سال با پرداخت بینه. سن ۴۲ سال.مجرد.متقاضی
  Skill worke

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام منظور مهاجرت کاری به کانادا می بایست ابتدا مهارت و شغل شما در لیست مورد نیاز این کشور قرار گرفته باشد و سپس در صورت داشتن وضعیت سنی، تحصیلی، سابقه کاری، مدرک زبان و حداقل سرمایه مناسب واجد شرایط حدنصاب امتیازی شده و مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

 34. علی گفت:

  سلام من ۳۶ سال سن دارم و مدرک کارشناسی ارشد نرم افزار به همراه ۱۰ سال سابقه کار در یکی از شرکتهای صنعتی بزرگ ایران رو دارم متاهل و یه فرزند ۲ ساله هم داریم. زبان انگلیسیم متوسط هست ولی هنوز مدرک ندارم. میخواستم ببینم امکان مهاجرت به سوئد برای ما وجود داره؟ شانس موفقیتمون چقدر هست؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام شما با داشتن مدرک ایلتس مینیم ۵/۵ آکادمیک می توانید از طریق کورس زبان اقامت و‌ورک پرمیت را در خصوص این کشور دریافت کنید.

 35. نیما گفت:

  باسلام و خسته نباشید.
  من ۲۹سالمه. فوق دیپلم رشته دارویاری و خدمات سلامت از دانشگاه علمی کاربردی دارم.
  میخاستم برای ادمه تحصیل تو یکی از رشته های پزشکی به یکی از کشورهای اروپایی برم.
  میخاستم بهم بگید کدوم کشور شرایط خوبی داره بتونم اونجا ادامه تحصیل بدم و بتونم اقامت بگیرم و اینکه هزینش زیاد نباشه.
  ممنون میشم اگ راهنمایی بفرمایید.
  با تشکر.

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام شما میتوانید با گذراندن یکساله کالج پریمدیکال در مجارستان و قبولی در آزمون کالج، پذیرش دانشگاه را دریافت نمایید.

 36. فاطمه ميرزايي گفت:

  سلام وقتتون بخير من بيست و هفت سالمه ديپلم انساني دارم و تا ترم هفت مترجمي انگليسي دانشگاه تهران شمال خوندم اما به دلايلي ادامه ندادم البته هنوز انصراف ندادم ميخواستم ببينم اگر براي تحصيل در يكي از كشورهاي المان يا اتريش اقدام كنم همسر و دو فرزندم ميتونن با من بيان و همسرم اجازه ي كار دارد همسرم كارداني معماري و ايشونم ترم آخر كارشناسي ادامه ندادن
  ممنون

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام وقت بخیر اگر به دنبال پذیرش تحصیلی می باشید با ارائه مدرک زبان و گذراندن کالج می توانید اقدام کنید، اما اجازه ی همراه به شما در وهله اول داده نمی‌شود و همسر شما بصورت جدا باید پذیرش را دریافت کنند.

 37. زهرا گفت:

  سلام من 44 سالمه و بازنشسته ازمایشگاه تشخیص طبی یک پسر 19 و یک دختر 13 ساله دارم شوهرم 50 سالهو گواهینامه پایه یک من در حال حاضرم مشغول به کار هستم میخواستم بدونم اگر قانونی بخوایم به کشوری برای کارو زندگی بریم شما کجاروپیشنهاد میکنیین و چقدر زمان میبره

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام شما می توانید از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی و فیلد اقتصادی مطلوب و اقامت خانوادگی را ضمن توجیه اقتصادی دریافت نمایید.

 38. شیرین گفت:

  آیا دوره زبان سوئدی شرایط خاصی داره؟؟؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام جهت پذیرش کورس زبان سوئد تمکن و توانایی مالی ملاک است علاوه بر این مینیمم آیلتس 5 تا 6 آکادمیک پیش نیاز این موضوع می باشد.شرایط سنی نیز منطبق با مقطع تحصیلی قرار خواهد گرفت.

 39. شهاب گفت:

  آیا در صورت عدم دانش زبان فرانسه می توان از روش حرفه و تخصص کبک اقدام کرد؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام در خصوص اقدام منطبق با شرایط امتیاز بندی اسکیل ورکر گرید زبان فرانسوی نیز حائز اهمیت بسیار بالایی قرار گرفته است و مینیمم سطح زبانی b1 و بالا تر می باشد.

 40. soheiliii گفت:

  آیا باید برای واجد الشرایط بودن اکسپرس اینتری آزمون انگلیسی و یا فرانسه بدهم؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام در خصوص اکسپرس اینتری ارائه مدرک زبان انگلیسی (آیلتس )منطبق با مدرک تحصیلی حائز اهمیت می باشد.

 41. علیرضا گفت:

  سلام و خسته نباشید
  بنده مهندس عمران با مدرک کارشناسی و فارغ التحصیل دانشگاه دولتی و دارای یکسال سابقه کار تمام وقت و دوسال پاره وقت (بخاطر سربازی) مرتبط هستم. قصد ادامه تحصیل در اروپا رو دارم و حدودا 3سال میشه که زبان فرانسوی میخونم. میخواستم از شما راهنمایی بگیرم که با توجه به رشته ای که من خوندم آیا تحصیل در فرانسه می تواند تصمیم درستی باشد؟ من نگران آینده کاری در کشوری که قصد ادامه تحصیل درش دارم هستم. زبان انگلیسی هم آیلتس 6 دارم و فرانسه م در حد b1 خوبه. 26 سال دارم

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام شما می توانید به مدت یک سال کورس زبان را در فرانسه سپری کنید و با دریافت گرید زبانی پذیرش از دانشگاه های رایگان فرانسه را براساس مقطع درخواستی و رزومه ی تحصیلی خود دریافت نمایید.

 42. حمیدرضاصادقی گفت:

  سلام. خسته نباشید.فرم ارزیابی دارید شما؟من هرچی نگاه کردم ندیدم.برای مهاجرت به کانادا میخواستم

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام شما می بایست به سایت Cic جهت ارزیابی فاکتور امتیاز بندی خود مراجعه فرمایید.

 43. سلام
  یه سوال داشتم از خدمتتون.
  می‌خواستم ببینم آیا با ویزای مولتی میتونیم توی کانادا کار هم بکنیم ؟ آخه خیلی ها به ما مشاوره میدن که ویزای مولتی رو میتونیم در خاک کانادا به ویزای تحصیلی یا کاری تبدیل کنیم ! میخواستم ببینم اصلا چنین چیزی امکان پذیره واقعا ؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام در خصوص تغییر ویزای مالتیپل کانادا تا به امروز مطلب مورد تایید ارائه نگردیده و در این مبنا هزینه های اداری بسیار زیادی برای فرد رقم خواهد خورد.

 44. majid گفت:

  سلام. من متاهل و 44 سالمه و کارشناس مکانیک (ساخت و تولید) مدرس و کارمند دولتی هستم.دارای رزومه خوب و گواهینامه های متعدد بین المللی و ملی تخصصی در زمینه رشته ام هستم. آیا درخواست کار جهت رشته ام در کشوری هست؟

  1. مشاور مهاجرتی گفت:

   سلام
   بله در صورتی که رزومه خود را قویا ارائه دهید، شانس پذیرش شما وجود دارد اما موضوع اصلی، قوانین سن شما برای اخذ ویزا از سفارت است.

 45. الهام شکیبا گفت:

  کارت اقامت دائم کانادا (PR Card) چیست؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام اگر شما بر اساس مهاجرت تحصیلی یا کاری وارد کانادا شوید که اقامت دائم این کشور که مخفف Permanent Resident Card می باشد به شما ضمن توجیه اقتصادی بعد از پروسه ی اقامت استانی یا فدرال ارائه میگردد.

 46. صفورا گفت:

  ثبت شرکت و سرمایه گذاری در اسلوونی چگونه می باشد؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام شما در خصوص ارائه سرمایه اولیه میانگین 5000 یورو به بالا می توانید با توجیه اقتصادی و گردش سرمایه ی خود اقامت اروپا را دریافت نمائید.

 47. wida rahi گفت:

  مهاجرت از طریق کار به اسلوونی چگونه می باشد

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام شما بایستی در خصوص ویزای آفر کاری از منبع موثق و معتبری دریافت نمائید.

 48. parisaaa گفت:

  سلام من خانم ۴۶ ساله هستم و دارای کارشناسی ارشد کتابداری قصد اقامت و زندگی در اسلوونی را دارم لطفاراهنمایی کنید

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام شما با سرمایه گذاری و ثبت شرکت می توانید اقامت در اروپا را به راحتی دریافت نمائید.

 49. نوید گفت:

  سلام و وقت بخیر
  من میخواستم شرایط مهاجرت به کاندلا ایتالیا رو بدونم
  متاهل و دارای یک فرزند
  دارای مدرک کارشناسی مهندسی تکنولوژی نرم افزار

  1. مشاور مهاجرتی گفت:

   سلام
   شما می توانید از روش های مرسوم به مهاجرت کاری و سرمایه گذاری اقدام نموده و به این کشور درخواست اقامت بدهید.

 50. هادی گفت:

  من میخام برم کویت باید چکار کنم

  1. مشاور مهاجرتی گفت:

   سلام
   شما شرایطتان چگونه است؟
   چه مدارکی دارید؟
   چه تخصص های عملی دارید؟
   هدفتان از مهاجرت چیست؟

 51. davoood گفت:

  سلام – من قصد ازدواج به یک دوست قدیمی که پس از مدتها او را در دانمارک پیدا کردم دارم. او بیش از ۱۳ سال است که مقیم دانمارک است و پاس دانمارکی دارد. یک ازدواج داشته و در حال حاضر حدود ۳،۴ سال استکه از شوهرش جدا شده. و من هم اصلا ازدواج نکرده ام . از نظر شرایط سنی من ۴۶ سال و طرفم ۴۵ سال است و از شوهر سابقش یک دختر حدودا ۱۷ ساله دارد. به سه زبان انگلیسی ( در حد تدریس) و فرانسه ( حدود ۵۰ %) و ایتالیایی ( ۳۰%) تسلط دارم. از نظر تحصیلی مدرک آکادمیک دانشگاهی ندارم. دوره طرح ایران -آلمان در رشته ماشین افزار را گذرانده ام، نقشه کشی اتوکد و مربیگری در ورزش های شنا و ووشو و همچنین مدرک بین المللی ماساژ یو می یو سطح ۱ را دارم.
  در صورت امکان سپاسگزار میشوم چنانچه راهنمایی بفرمایید آیا رسیدن ما بهم در دانمارک مقدور است یا خیر؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام
   بیه امکان اقدام برای شما وجود دارد.

 52. ستاره موسوی گفت:

  تابعیت کشور ترکیه به چه کسانی داده می شود؟ نظام حقوقی و سیاسی ترکیه چگونه است؟ آیا ترکیه کشور مناسبی برای اقامت است؟ . هزینه های زندگی و وضعیت اقتصادی در کشور ترکیه چگونه است

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام و عرض ادب
   شرایط ترکیه بسته به روش مهاجرت و شرایط شما متفاوت است. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

 53. الله یاری گفت:

  سلام ببخشید اگر مادر وپدر به عنوان توریست به ترکیه بروند و فرزندشان اونجا به دنیا بیاورد تابعیت ترک به فرزند میدهند یا نه؟
  با تشکر

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام
   در صورتی که پدر و مادر ایرانی باشند، تابعیت ترک به فرزند تعلق نمی گیرد.

 54. زرین گفت:

  سلام مهندس عمران باسابقه ۲۰سال سابقه کار اجرایی که باشرکت خودم پیمانکاری دولتی میکردم با توجه به اوضاع بد اقتصادی متضرر گشتم آیا ترکیه برای من کارپیدا میشه متاهل هستم و یه فرزند ۱۶ساله دارم ممنون میشم راهنمایی فرمایید

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام
   برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با کار با موسسات کاریابی لطفا ارتباط برقرار نمایید.

 55. مهبودی فر گفت:

  سلام در مورد جواز کسب در آلمان لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و احترام
   برای شروع کار در آلمان و تاسیس بیزنس در این کشور باید در ابتدا شرکت و بیزنس خود را ثبت نمایید.

 56. حسام گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  شرایط مهاجرت به روستای کاندلا در ایتالیا به چه صورته ؟ و آیا مدرک زبان می خواد؟ در چه سطحی؟
  شرایط برای پیدا کردن کار به چه صورته؟
  ممنون

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   شرایط مهاجرت به کاندلا بسته به شرایط شما دارد. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران رایگان ما در ارتباط باشید.

 57. tina گفت:

  با سلام
  بهترین راه برای گرفتن اقامت چین چه راهی هست؟
  کارفرمای من در چین دقیقا چه اقداماتی را باید انجام بدهد تا من ویزای کار بگیرم؟
  برای گرفتن ویزای کار چین اگه ابتدا با یه ویزای توریستی بگیرم برم چین سریعتر می‌تونم ویزا بگیرم یا از ایران اقدام کنم؟
  سوال آخر هم این که موسسه‌ی شما در این زمینه می‌تونه اقدام کنه؟ اگر بله هزینه‌ش چقدر هست.
  با تشکر

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای دریافت ویزای کاری چین باید حتما شرایط مورد نیاز را برآورده نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قوانین اخذ ویزای کاری لطفا با مشاوران ما تماس حاصل نمایید.

 58. بهرام نعمتی گفت:

  من ۴۴ سالمه دارای مدرک کارشناسی معماری و فوق دیپلم عمران و سال اخذ آخرین مدرک ۱۳۹۰ همسرم ۳۷ سال و مدرک کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی وپسرم ۱۲ سال و محصل کلاس هفتم میخواهم برای دوره زبان فرانسه همراه با خانواده اقدام کنم لطفا بفرمایید که اولا شانس پذیرش و ویزا دارم دوما آیا این ویزا قابل تمدید و یا میتواند به ادامه تحصیل منجر شود سوما در نهایت می‌تواند از طریق کار یا ثبت شرکت منجر به اقامت شود زبان انگلیسی ام هم خوبه ولی مدرک زبان ندارم حقیقتا بعضی از موسسات گفتند که برای فرانسه یا سوئد میتوانم اقدام کنم اما اعتماد کردن به غیر از موسسه شما برام خیلی مشکله چون تو این سن به هیچ وجه فرصت ریسک ندارم از طرفی هم مصمم به مهاجرت به اروپا هستم خواهش میکنم بزرگواری بفرمایید و به این برادر کوچکتر تون مشاوره و راهنمایی بدید
  از لطف شما بینهایت سپاسگزارم

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و عرض ادب. با توجه به شرایط سنی شما و فاصله تحصیلی موجود امکان اخذ ویزای تحصیلی برای مقطع کارشناسی ارشد در کشور فرانسه وجود ندارد و با ریسک ردی ویزا همراه است. برای راهنمایی بهتر شما، اطلاعات از شرایط خود شما نیز نیاز است. برای اطلاع از بهترین راه های مهاجرت متناسب با شرایط خود می توانید با دفاتر ما تماس بگیرید.

 59. محمد تقی پو گفت:

  با سلام من کارمند اداره برق هستم سیمان شرکت توزیع با مدرک فنی و حرفه ای با سابقه ۱۸ سال کار و گذراندن چندین دوره آموزشی میخواستم بدونم میشه در آلمان شغل در آلمان پیدا کنم در صورت ممکن کمک و راهنمایی کنید

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای پیدا کردن کار در آلمان شرایط سنی و تسلط شما به زبان مورد ارزیابی قرار می گیرد.

 60. شاهچراغی گفت:

  سلام
  بنده 29 سالمه لیسانس مکانیک ساخت و تولید دارمسابقه کاری 1 ساله بیمه تخصصی دارم و 2 سال بیمه کارگری البته سابقه کارم زیاده( انواع ماشین کاری طراحی صنعتی با نرم افزار های مرتیط و برنامه نویسی CNC , , کار با ابزار دقیق و کنترل کیفیت و … ) ولی بیمه نداشتم. 2 تا اختراع ثبت شده دارم از نمایشگاه اختراعات کشور های سوئیس و آلمان مدال نقره در رشته مکانیک دارم. و تقدیر نامه های مختلف از استانداری گرفته تا ریاست جمهوری. زبان ایلتس 7 دارم و مکالمم عالی هست.
  میخاستم واسه کار در اتریش اقدام کنم از چه طریقی میتونم اقدام کنم؟
  ممنون که وقت میزارید.

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای دریافت ویزای کاری در اتریش باید حتما کارفرما پیدا کنید که شرایط سختی نیز دارد. به شما توصیه می کنیم کشور های دیگر را انتخاب نمایید.

 61. کامران ارغوان گفت:

  سلام وقت بخیر من دارای 30 سال سابقه که در صنایع پتروشیمی و وزارت نفت.با سمت تکنسین ارشد مکانیک و ماشینری و بازنشسته هستم .که 45 سنم میباشد.چطوری میتوانم جهت ویزای کار در کشور های اروپایی اقدام کنم.اولویتم آلمان.یا سوئد هست.البته متاهل و داری سه فرزندم 9.11.13.ساله هستم.سپاسگزارم راهنماییم نمایید

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و احترام
   با توجه به شرایط سنی شما توصیه می کنیم کشور دیگیری یت روش دیگری را انتخاب نمایید.

 62. vahid omrani گفت:

  لیسانس مهندسی تکنولوژی جوشکاری از دانشگاه علمی کاربردی میباشم.
  دارای مدارک بین المللی سطح ۲ از موسسه‌ی آزمون های غیر مخرب آمریکا .ASNT LEVEL II VT,PT,MT,UT,MFL
  دارای ۵ سال سابقه‌ی بازرسی (NDT) در صنعت نفت،گاز و پتروشیمی میباشم.
  و کمی آشنا به زبان ترکی استانبلی .
  آیا امکان کار در صنعت پتروشیمی ترکیه(پتکیم و …) را دارم؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و احترام
   امکان دیافت کار در ترکیه با سخت گیری هایی روبه رو است که به شما توصیه می کنیم کشور های دیگر را انتخاب نمایید.

 63. محمود نظامی گفت:

  سلام ایا میشه به صورت یک ووفر wwoofer به ترکیه یا سایر کشورها رفت.منظورم کار در مزرعه ارگانیک هست.

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   در صورت یافتن کار و دریافت ویزای کاری می توانید اقدام نمایید. به شما توصیه می کنیم کشور های دیگر را برای کار انتخاب نمایید.

 64. ادیب فرشادان گفت:

  با سلام‌بنده مدرک دندان پزشکی دارم از کشور هندوستان و قصد دارم به کشوری بهتر جهت کار و‌تحصیل مهاجرت کنم ممنون میشم راهنمایی کنید و میخواستم بدونم موسس شما میتواند به بنده کمکی کند ؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   شما می توانید برای ادامه تحصیل و یا کار با توجه به دانشگاه مبدا و مدارک تحصیلی خود اقدام نمایید.

 65. shinaaa گفت:

  من و شوهرم قصد زندگی در کشور گرجستان را داریم
  ایشون مهندس مکانیک باچندسال سابقه کار (جوشکاری و تدریس مربوط ب ان) و بنده نیز فوق دیپلم کامپیوتر وچندسال سابقه کار اداری
  حدودسیصد میلیون سرمایه و زبان انگلیسی هم درحد محدود بلدیم ک انشاله درحال یادگیری هستم …لطفا مارو راهنمایی کنید میشه ب کشور گرجستان رفت برای زندگی و یه کار مناسب ک حداقل زندگی بهترازایران داشته باشیم ایا با این پول میشه کاری رو شروع کرد و خونه ای اجاره ؟؟؟ ؟ممنون لطفا پاسخ دهید

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام
   بسته به روش انتخابی شما برای مهاجرت دارد. لطفا با کارشناسان ما در ارتباط باشید که اطلاعات دقیق تری را در اختیار شما قرار دهند.

 66. arezo aram گفت:

  سلام اگه بخوام بچمودرسوئدبه دنیابیارم میتونم ازاین طریق مهاجرت کنم؟واینکه برای انجام این کارلازمه چه کارهایی انجام بدم وچقدرهزینه کنم؟ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و احترام
   شرایط تولد فرزند در سوئد بر اساس خون است. با تولد فرزند در سوئد اقامت این کشور را دریافت نمی کنید.

 67. مسعود گفت:

  سلام من ۳۶ سال سن دارم و مدرک کارشناسی ارشد نرم افزار به همراه ۱۰ سال سابقه کار در یکی از شرکتهای صنعتی بزرگ ایران رو دارم متاهل و یه فرزند ۲ ساله هم داریم. زبان انگلیسیم متوسط هست ولی هنوز مدرک ندارم. میخواستم ببینم امکان مهاجرت به سوئد برای ما وجود داره؟ شانس موفقیتمون چقدر هست؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   با توجه به شرایط شما در صورتیکه مدرک زبان داشته باشید، می توان اقدام کرد.

 68. paridaaa گفت:

  سلام

  همسر من در مقطع دکتری دانشگاه kth بورسیه تحصیلی گرفته حدود ماهیانه ۳ هزار یورو که برای زندگی هر دوی ما کافی بنظر میرسه. الان دانشگاه نامه کارفرما و قردادشون با ما رو امضا کردن و واسه ما فرستادن که به اداره مهاجرت بدیم. سوال من اینجاست که اداره مهاجرت می تونه درخواست ما رو رد کنه با توجه به اینکه دانشگاه بورسیه مناسبی کرده؟ به چه دلایلی؟ مثلا اینکه ما دارایی زیادی نداریم اینجا موثره؟ چه چیزهایی مهمه که توی فرمشون بنویسیم که رد نکنن درخواستمون رو؟؟؟؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و احترام
   در صورتیکه تمامی مدارک مورد نیاز را به درستی تکمیل و کامل ارائه دهید، درصد رد شدن درخواست شما پایین می آید.

 69. shadiiiii گفت:

  سلام من ۲۶ سالمه و معلم هستم ,میخوام مهاجرت کنم سوید,میخواستم چه کارهایی باید بکنم . ممنون میشم از پاسخگویی شما

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   در صورتیکه مدرک زبان انگلیسی ارائه دهید، می توانید برای دوره های زبان این کشور اقدام نمایید.

 70. ahmadpour گفت:

  سلام و وقت بخیر
  من در رشته دکترای دامپزشکی دانشگاه شیراز فارغ التحصیل شدم و شش سال مشغول به کار بودم..قصد مهاجرت به اسلواکی جهت تحصیل رو دارم اما نمیدونم اگه دامپزشکی رو مجددا اونجا بخونم امکان گرفتن اقامت دائم هست یا اینکه بیام پزشکی بخونم و برگردم ایران

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام و عرض ادب
   برای تحصیل در اسلواکی باید در محدوده سنی مورد نیاز باشید و اینکه بسته به شرایط شما داردو لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان مادر ارتباط باشید.

 71. شیرین گفت:

  با سلام، 2 سوال از شما دارم:
  1) آیا این احتمال هست که پلیس مهاجرت در فرودگاه بدلیل حاملگی همسر هردومونه دیپورت کنه؟ (آخه قطعا میفهمه زنیکه 7-8 ماهه بارداره قصد زایمان در این کشور و اخذ تابعیت از طریق خاک رو داره)
  2) در صورت اتمام مدت قانونی ویزای توریستی امکان تمدید ویزا وجود داره یا خیر؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و احترام
   در صورتیکه مجوز ورود به کشور را با توجه به شرایطتان داشته باشید، مشکلی نیست. برای تمدید ویزا حتما میبایست از کشور خارج شوید.

 72. شریفی گفت:

  با سلام. بنده دانشجوی ترم دو کارشناسی رشته ریاضیات و کاربردها در دانشگاه صنعتی امیرکبیر هستم. میخواستم برای ادامه مقطع کارشناسی به اتریش مهاجرت کنم. البته بیشتر تمایل دارم به سوئد بروم ولی تصور میکنم اگر ابتدا در اتریش مشغول تحصیل باشم آسانتر میتوانم برای سوئد پذیرش بگیرم. نظر شما چیست؟ چه باید بکنم؟ از کجا باید شروع کنم؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام
   در صورتیکه مدرک زبان داشته باشید می توانید مستقیم برای سوئد اقدام نمایید.

 73. صمدپور گفت:

  خسته نباشيد من رشته تغذيه دانشگاه شهيد بهشتي درس ميخونم ميخوام بعد از ليسانسم براي فوق ليسانس و دكترا به اتريش مهاجرت كنم
  بايد در اينجا هم ازموس كنكور فوق ليسانس شركت كنم؟
  و بغير از معدل بالا و تسلط به زبان چه شرايط ديگه بايد داشته باشم كه براي پذيرش دانشگاه وين لازمه؟ ممنوم از پاسخ گوييتون و موسسه عالي تون

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای شرکت در دوره های دانشگاه های اتریش نیازی به قبولی در کنکور ایران ندارید و در صورتیکه شرایط مانند سن، رزومه علمی و پژهشی قوی را برآورده نمایید، می توانید اقدام نمایید.

 74. مهرداد گفت:

  سلام. وقت بخیر. من متاهلم. رشتم مهندسی کامپیوتره. نزدیک شش سال سابقه کار در حوزه های مختلف دارم. از نظر مالی دویست میلیون پول دارم. خانمم لیسانس و مدرس زبانه. خودم هم زبانم متوسطه که می خوام ارتقاش بدم. بیشتر هدفم اینه که به استرالیا برای ویزای شغلی مهاجرت کنم. به نظرتون شرایطش دارم ؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای کار در استرالیا باید در سیستم امتیاز بندی اسکیل وورکر قرار بگیرید که معیارهایی مانند سن، مدرک تحصیلی، مدرک زبان و سابقه کار شما مورد ارزیابی قرار می گیرد.

 75. رحیم گفت:

  سلام من میخوام با خانواده که الان 3 نفر هستیم و تا چند ماه آینده 4 نفر میشیم مهاجرات کنیم به سوئد الان اینجا جواز کسب خیاطی دارم و 10 سال هست کار میکنیم و بیمه هم هستیم به نظر شما راحت ترین راه برای مهاجرت و اخذ اقامت در سوعئ چه هست و کلا ما بعد رسیدن به سوعد چقدر سرمایه نیاز داریم که شروع به کار کنیم و آیا به ما اجازه کار میدن و اصلا شغل ما به درد اونجا میخوره که ادامه بدیم ممون میشم راهنمایی کنید

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   شما می توانی از طریق دوره های زبان اقدام نمایید و خانواده را نیز از طریق ویزای همراه با خود ببرید.

 76. ارزومحبی گفت:

  با سلام و خسته نباشید …من مهندسی شیمی دانشگاه ازاد معدل ۱۳.۵۰ دارم و مدارک زیادی در رابطه با مدیریت mba و فروش و بیزینس دارم و هدف خواندن ارشد مدیریت یا لیسانس پرستاری است زیرا هدف اصلی اقامت اروپاست …ایا امکانش هست ؟ به لحاظ مالی مشکلی ندارم و خواستم تمکن و ثبت شرکت اقدام کنم که دیدم تحصیلی خیلی کمتر هزینه اش می خواستم شانسم و امتحان کنم

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل در دانشگاه های اروپایی باید تمامی رشته های تحصیلی شما به یکدیگر مرتبط باشد. از روش سرمایه گذاری میتوانید اقامت را دریافت نمایید.

 77. گرامی زاده گفت:

  سلام و وقت به خیر
  مخواستم بدونم در صورت تحصیل پزشکی در اسلواکی شرایط اقامت اتحادیه اروپا به چه نحو هست؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   با توجه به اینکه کشور اتحادیه اروپایی است، با دریافت اقامت این کشور به کشور های دیگر اتحادیه نیز می توانید سفر کنید.

 78. گلشن نور گفت:

  با سلام من ۲۰سال دارم دانشجوی طراحی لباس هستم و میخوام یک دوره طراحی لباس ببینم در این کشور. و در کنارش میخوام که کار کنم مربیگری جهانی کاراته دارم میخواستم بدونم میشه با اون مربیگری کار کنم کنارش تحصیلم انجام بدم و اینکه کار مربیگری کفاف خرجم رو میده؟
  ممنون?

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام و عرض ادب
   شما می توانید با تحصیل در کشور های اروپایی کار پاره وقت نیز انجام دهید. مقدار حقوق دریافتی نیز بسته به کارفرما و کاری که پیدا می کنید، دارد.

 79. anita گفت:

  خانمی ۴۰ ساله، در ترم ۶ روانشناسی عمومی در حال تحصیل هستم.دارای دو فرزند پسر ۱۰ و ۱۶ ساله. می خواستم بدانم آیا امکان ادامه تحصیل برای من و فرزندانم در اتریش وجود دارد؟ هزینه زندگی و تحصیل در اترش چقدر است؟ با تشکر

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   متاسفانه بابت شرایط سنی شما پیشنهاد میکنیم برای اتریش روش دیگری را انتخاب نمایید.

 80. مریم خواجو گفت:

  هزينه تحصيل دوره دبيرستان در سوئد چه قدر است؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بسته به نوع دانشگاه انتخابی شما دارد.

 81. الهه گفت:

  سلام خسته نباشید من دختری ۲۷ساله هستم که ۳ساله با مردی سوئدی ازدواج کردم و دارای دختری یک سال و نیمه هستم دختر من پاسپورت سوئد داره ولی از بس شرایط برای من سخت شده که شوهرم میگه کارمون ۶سال طول میکشه خواستم بپرسم اگه من از همسرم جدا شم و حضانت بچه با من باشه میتونم از طریق بچم به سوئد برم

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   شما از طریق ویزای ازدواج نیز می توانید اقدام نمایید.

 82. فهند گفت:

  سلام وقتتون بخیر

  من ۲۶ سالمه و زبان در حد متوسط و بدون مدرک ، لیسانس شهرسازی دارم ولی در حال حاضر در حرفه ارایشگری مشغول به کارم البته ارایشگری ام با مدرک و دوره های تخصصی گذروندم ، میخواستم بدونم بعد اقامت به سوئد این رشته اینده و کاربردی داره اونجا؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و احترام
   برای دریافت اقامت سوئد شما می توانید در صورت داشتن مدرک کارشناسی، از طریق تحصیل اقدام نمایید.

 83. sara jam گفت:

  سلام و وقت بخیر
  من در حال حاضر اقامت کشور اسلواکی را از طریق ثبت شرکت در کشور اسلواکی را دارم . آیا امکان دارد از طریق دفتر نمایندگی شرکت در اتریش یا هر روش پیشنهادی دیگر ريال به اقامت دایم اتریش دست پیدا کنم

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بسته به نوع شرکت و شرایط شما دارد. لطفا با ما در تماس باشید تا شما را راهنمایی نمایند.

 84. وحیده طالبی گفت:

  سلام. من با اقایی قصد ازدواج دارم ک ۱۰ سال است ساکن دانمارک است. اما الان متوجه شدم ک پاسپورت پناهندگی دانمارکی دارد و برای بردن من ب انجا نیاز ب پاسپورت دانمارکی دارد ک بهش گفتن برای اینکار حدودا ۳سال طول میکشه. نیاز ب راهنمایی دارم ک ایا حقیقت دارد و ایا راه دیگری وجود دارد؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای اخذ ویزای ازدواج باید همسر شما اقامت دانمارک را داشته باشد.

 85. جواد گفت:

  آیا دانمارک از نظر اقتصادی شرایط خوبی داره؟؟؟؟؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   اقتصاد دانمارک جزء اقتصاد های برتر جهان است.

 86. ali گفت:

  بنده لیسانس برق گرایش کنترل دارم ی مدتی برنامه نویس avr میکردم کارمم اسانسوره حالا چجوری میتونم نسبت ب شغلم اقامت اتریش بگیرم یعنی درواقعااا این شغل اونجا جوابگو هست و لازم دارن؟؟؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای دریافت اقامت کاری در اتریش حتما باید یک آفر کاری ارائه دهید.

 87. shakibapour گفت:

  باسلام
  آیا با قبولی در دانشگاه سراسری میشه بعد از گذشت ۱ ترم بقیه رو تو اتریش خوند و اگ جواب مثبته آیا بازم ۶۰ میلیون سرمایه میخواد

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   متاسفانه امکان انتقال واحد ها در اتریش نمی باشد.

 88. محمد گفت:

  سلام و خدا قوت
  می خواستم بدونم اگه بخوام برای تحصیل در رشته گرافیک یا عکاسی اقدام کنم کدام کشور بهتر است.در ضمن من مدرک گارشناسی اقتصاد دارم و علاقه به تحصیل در رشته های هنری آیا این می تونه کمکی هم به خرج و مخارجم بشود؟دیگه مدرک زبان را باید چگونه بگیرم؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام
   برای تحصیل در کشور های اروپایی و سایر کشور ها شما حتما باید رشته های مرتبط و یا شناور را انتخاب نمایید.

 89. مصطفى عسكرى گفت:

  سلام من كارشناس پرستارى هستم ودر بيمارستان فوق تخصص چشم كار ميكنم متاهل و داراى٢ فردند هستم راهنمايى كنيد براى اقامت كانادا

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   روش ای دریافت اقامت کانادا متفاوت است که بسته به سن و شرایط شما مورد ارزیابی قرار می گیرد. لطفا با ما در ارتباط باشید تا شما را به طور دقیق راهنمایی نماییم.

 90. saeediikiya گفت:

  تفاوت ویزای کار و اقامت دائم در چیست؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای دریافت اقامت دائم هر کشور شما در ابتدا باید چند سال در آن کشور حضور داشته و از قوانینی مانند مالیات و …پیروی کرده باشید.

 91. sahand گفت:

  من به تازگی اقامت دائم کانادا را دریافت کرده ام. آیا باید درخواست کارت اقامت دائم بدهم

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای درخواست کارت اقامت دائم کانادا باید درخواست دهید.

 92. مهرداد گفت:

  سلام ایا میشود برای ویزای کار کویت اقدام کرد

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای دریافت ویزای کاری کویت باید یک قرارداد کاری و یا افر کاری ارائه دهید.

 93. haghighatpanah گفت:

  آیا خانواده من قادر به معافیت از هزینه‌‎های درخواست ویزا خواهد بود؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام
   برای دریافت ویزا برای اعضای خانواده خود باید هزینه های ارزیابی و ویزای آن ها را نیز پرداخت نمایید.

 94. khoram del گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید لطفا راهمایی کنید من یه کارگر ساده نقاش ساختمان با مدرک از اداره فنی حرفه ای چطور میتونم تو یه کشوری کار کنم
  کدام کشور بهتر است

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام
   برای شروع کار در اکثر کشور ها شما باید حتما حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی داشته باشید.

 95. کامران گفت:

  سلام
  بنده ۳۰ ساله هستم و کارشناس ارشد عمران و مسلط به زبان انگلیسی هستم ولی مدرک آیلتس ندارم در رابطه با ویزای کار کانادا یا اقامت از طریق سرمایه گذاری راهنمایی بفرمائید

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای اخذ ویزای کاری کانادا شما حتما باید مدرک زبان ارائه دهید و در سیستم امتیاز بندی قرار بگیرید.

 96. صلوتی گفت:

  سلام و خسته نباشید بنده در صنعت طلا و جواهر ماهر هستم و داخل کشور به صورت تولید بروز و مدرن اینکار را انجام میدهم…ایا میشود شرکتی را در چین پیدا کرد که حاضر به انتقال این صنعت به چین باشد و سرمایه ان را تامین کند؟کمی تحقیق کردم فهمید چین به دنبال این هست اگر شدنی هست نیازمند انجام چه کاری هست

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   در صورتیکه آفر کاری یا حمایت خود اشتغالی پیدا کنید می توانید از طریق آن ها اقدام نمایید.

 97. احسان گفت:

  سلام
  بنده متاهل هستم 15 سال سابقه کار در صنعت نفت دارم همسرم هم فوق لیسانس جامعه شناسی هستند
  یک پسر چهارساله هم دارم حدود ششصد میلیون هم سرمایه دارم سوالم این هست که با شرایط بنده کدام کشور را شما پیشنهاد میکنید و از چه روشی
  بهتر است که اقدام کنم که احتمال پذیرش بیشتر باشد

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و احترام
   با توجه به شرایطی مانند شرایط سنی و غیره می توانید برای کشور های متفاوتی مانند اروپا و غیره اقدام نمایید.

 98. saeed vafaee گفت:

  آیا به محض اینکه ویزای کانادا برای من صادر شوم مقیم دائم کانادا محسوب می شوم؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   خیر تفاوت بین ویزای کانادا و اقامت دائم کانادا وجود دارد.

 99. حسین شفقی گفت:

  آیا اگر بستگان نزدیکی در کانادا داشته باشم به نفع درخواست من خواهد بود؟ چه بستگانی به عنوان بستگان نزدیک در نظر گرفته می شوند؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   در صورتیکه دعوت نامه از اقوام درجه یک و یا غیره داشته باشید می تواند برای شما یک امتیاز مثبت به شمار بیاید.

 100. amir گفت:

  آیا نیاز است که یک معاینه پزشکی انجام دهم؟ این آزمون به دنبال چه چیزی می باشد/ چه نوع آزمایشاتی انجام می گردد؟ آیا درخواست من در صورتی که یک بیماری یا اختلال خاص داشته باشم رد می شود؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای ورود به کشور دیگر و دریافت اقامت باید آزمایش های بالینی انجام دهید.

 101. مهدی زاده زینالی گفت:

  لام و خسته نباشيد
  بنده مهندس صنايع و ٢٨ ساله هستم
  از طريق تحصيل ميخواهم ويزاى اتريش بگيرم.با توجه به اينكه در مقطع كارشناسى بايد چهارسال تحصيل كرد و …. براى سن من مناسب نيست، و از طرفى در دانشگاه ازاد تحصيل كرده ام كه احتمالا مورد تاييد نميباشد و نميتوانم در مقطع كارشناسى ارشد تحصيل كنم.چه پيشنهادى براى من داريد؟ ايا مي توان از طريق اخذ مدرك زبان در دانشگاههاى اتريش و سپس كاركردن، ويزاى اتريش گرفت؟ اين روش مورد تاييدشما هست؟ باتشكر

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام
   متاسفانه شرایط اخذ ویزای اتریش سخت شده است که باید تمامی شرایط تحصیل مانند سن و مدارک تحصیلی معتبر را داشته باشید.

 102. محدثه گفت:

  سلام
  من کلاس دهم رشته تجربی ام و میخام برای یازدهمم برم. المان
  چه شرایطی میخاد
  هزینه. اش چه قدر
  و چه جور باید اقدام کرد و مدارک مورد نیاز چیه
  ایا از طریق سفارت باید اقدام کرد و راهای دیگه ای ند اره

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل در مدارس آلمان بسته به نوع مدارس انتخابی شما هزینه تحصیل نیز متفاوت است.

 103. masoumeee گفت:

  با سلام بنده یک متاهل و کارمند اداره دولتی هستم کارشناس بیمه رشته تحصلیمه ، همسرم کارشناس ارشد آموزش زبانه هستم و سوالی که داشتم اینه خواستم ببینم هزینه و امکان تولد نوزاد کشور برزیل چطوره

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   با توجه به قوانین برزیل، اخذ اقامت برزیل برای تولد فرزند از طریق خاک امکان پذیر است.

 104. ناشناس گفت:

  سلام، وقتتون بخیر؛ بنده فارغ التحصیل کارشناسی ارشد ریاضی از دانشگاه دولتی هستم منتهی به زبان انگلیسی تسلط کامل ندارم برای مهاجرت کاری کشوری هست که پذیرش داشته باشه؟ شرایطش چطوره؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، برای کار در کشوری مانند مجارستان امکان اقدام وجود دارد. شما می توانید در رابطه با ویزای کاری مجارستان از طریق شماره های ذکر شده در سایت با ما در ارتباط باشید.

 105. یاسر گفت:

  سلام وقت بخیر- من ۲۹سالمه ، متاهل و دارای ۲فرزند. مدرکم کارشناس حسابداری علمی-کاربردی هست اما میخوام با مدرک دیپلم اقدام کنم- تخصصی هم ندارم در حد یک کارمند متوسط . به نظرتون ب کدوم کشور میتونم مهاجرت کنم ؟ ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای ویزای کاری کشور هایی مانند آلمان و مجارستان و غیره می توانید اقدام نمایید.

 106. میلاد گفت:

  من ۲۲ سال دارم رشته ام حقوق است میخوام به کشور ترکیه مهاجرت کنم و پناهنده بشم سطح زبانمم انگلیسی متوسط هست سرمایه ام هم ۴۰ میلیون هست ایا میشه راهنمایی کنید که کم کم با محیط انجا زبونشونو یاد میگیرم و میتونم ویزا ترکیه رو بگیرم لطفا راهنمایی کنید تشکر.

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   موسسه ما در زمینه پناهندگی اطلاعاتی ندارد.

 107. میلاد گفت:

  سلام من 35سالمه ارشد شیمی خوندم در داروسازی مشغول به کارم مدرک داوری فوتبال درجه ملی دارم میخواستم ببینم چطور میشه به یک کشور مهاجرت کنم. کاری، ورزشی، ادامه تحصیل؟به نظرتون بهترین تصمیم چیه

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   روش های متفاوتی برای مهاجرت به اکثر کشور ها وجود دارد که شامل: تحصیلی، کاری، ازدواج، سرمایه گذاری و غیره است. شما می توانید برای کسب اطلاعات در رابطه با هر روش مهاجرتی و کشور ها با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید تا اطلاعات دقیق تری را دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.