مهاجرت در کشور های مختلف یک عمل رایج محسوب می شود، روش های مهاجرت در کشور های مختلف، متفاوت است. از نظر مهاجرت کشور به دو دسته تقسیم می شوند بعضی کشور ها مهاجر پذیر هستند و بعضی از آنها مهاجر پذیر نمی باشند. علت مهاجر پذیر بودن بعضی کشور ها مثل کانادا، آمریکا، استرالیا و… این است که عملاً این کشور ها با توجه به مهاجرت به وجود آمده اند و معمولاً کشورهایی پیشرفته هستند و نیاز به نیروی متخصص در این کشور ها احساس می شود. روش های مهاجرت در کشور های مهاجر پذیر معمولاً روش هایی مشخص و قانون در این کشور ها معمولاً قانون عرفی و یا قانون کامن لا می باشد. قانون کامن لا در مقایسه با قانون سیویلا بسیار در بحث مهاجرت منعطف تر است و کشور هایی که از این قانون پیروی می کنند، مهاجرت و اخذ اقامت در آن ها راحت تر است. ما در این مبحث روش های مهاجرت به کشور های مختلف را به تفصیل بررسی می کنیم.

روش های مهاجرت در کشور های مختلف

روش های مهاجرت در کشور های مختلف به صورت کلی شامل موارد زیر هستند:

مهاجرت سرمایه گذاری ، مهاجرت کاری ، مهاجرت تحصیلی ، مهاجرت از طریق ازدواج ، پناهندگی

حال به طور کلی و مختصر به هر کدام از ویزا می پردازیم:

مهاجرت سرمایه گذاری

سرمایه گذاری یکی از روش های مهاجرت است و کشور های مختلف یکی از سیاست های تشویقی خود را برای جذب سرمایه خارجی را همین مسئله عنوان می کنند و در ازای آن به شخص ویزا و اقامت اعطا می کنند. روش سرمایه گذاری برای مهاجرت از طرفی روشی سریع و معمولاً راحت می باشد و از طرفی به علت عدم اطلاع افراد از قوانین تجارت و ویزای سرمایه گذاری در کشور ها ممکن است موجب از دست دادن سرمایه کلان خود را شوند. طبیعتاً از الزامات سرمایه گذاری و انتقال سرمایه در یک کشور آگاه بودن از قوانین و اطلاعات آن کشور می باشد. شایان ذکر است که ویزای سرمایه گذاری در بعضی کشور ها شاید از بدترین روش های مهاجرت باشد.

در نهایت توصیه ما به افرادی که قصد سرمایه گذاری و اخذ ویزای سرمایه گذاری دارند این است که این روش را برای آخرین گزینه انتخاب کنید. البته باید توجه داشت که بعضی افراد عملاً فقط می توانند از طریق سرمایه گذاری جهت مهاجرت اقدام نمایند. که در این صورت هم ما توصیه می کنیم کشورهایی را برای سرمایه گذاری انتخاب نمایند که دارای شرایط مناسبی برای سرمایه دارند و همچنین نیاز به مبلغ سرمایه گذاری بالایی نداشته باشند.

مهاجرت کاری

مهاجرت کاری یک روش بسیار متداول در کشور های مختلف است، افراد به علت هایی چون نبود کار در کشور مبدا و یا صرف مهاجرت از همین نوع روش های مهاجرت استفاده می نمایند. مهاجرت کاری روشی مناسب برای مهاجرت محسوب می شود. از مزایای مهاجرت، از طریق کار این است که شخص نگران کار و هزینه های زندگی و… در کشور مقصد نیست. مشکلی که پیرامون مهاجرت از طریق کار برای هم وطنان ایرانی وجود دارد، این است که ممکن است کاری که برای یک ایرانی با مدرک تحصیلی از ایران پیدا می شود از لحاظ درآمد و موقعیت با افراد دیگر تفاوت زیادی داشته باشد.

بعضی کشور ها برنامه های مشخصی برای ویزای کار دارند، به طور مثال: کشور استرالیا، نیوزلند، کانادا، آفریقای جنوبی، آمریکا این کشور ها معمولاً کشورهای مهاجر پذیر هستند و از صفحه مربوطه می توانید روش های مهاجرت به این کشور ها از طریق کار را مطالعه فرمایید.

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت از طریق تحصیل، از بهترین و کم ریسک ترین روش های مهاجرت می باشد، این نوع مهاجرت از طرفی از طرف سفارت معمولاً راحت تر به ویزا ختم می شود و از طرفی برای اشخاص مناسب است که بتوانند بدون نگرانی به کسب علم بپردازند و در مدت تحصیل از قوانین و اطلاعات آن کشور مطلع و آگاه شوند.

تحصیل در کشور های مختلف روش های متفاوتی دارد، در بعضی کشور ها تحصیل به صورت رایگان می باشد. بعضی افراد تصور می کنند که روش مهاجرت تحصیلی فقط برای قشر سنی خاصی می باشد، ولی حقیقت مسئله این است که معمولاً افراد در سنین مختلف برای مهاجرت تحصیلی شانس های خوبی دارند.

مهاجرت از طریق ازدواج

طبق قانون کشور های یکی از ویزا هایی که کشور های مختلف صادر می کنند، ویزای الحاق به همسر می باشد. صدور این نوع ویزا در کشور های مختلف متفاوت است. متاسفانه با توجه به این که از این نوع ویزا بسیار به طور صوری استفاده شده است. کشور ها این نوع ویزا را به راحتی برای افراد صادر نمی کنند. توصیه ما این است چنانچه قصد دارید در باب الحاق به همسر اقدام نمایید حتماً از قبل با یک دفتر مهاجرتی معتبر مشاوره نمایید چرا که در بعضی کشور ها استفاده از ویزا های غیر ازدواج ممکن است زمان کمتری داشته باشد و روش های راحت تری وجود داشته باشد.

پناهندگی

طبق کنوانسیون ژنو سازمان ملل، کشور های عضو این کنوانسیون باید برای افراد پناهجو که به کشورشان پناه آوره اند، امکاناتی فراهم آورند، امکاناتی نظیر، خوابگاه، غذا، حقوق و… . روش پناهندگی در مهاجرت برای افرادی که واقعاً دارای مشکلاتی نظیر مشکل اجتماعی، سیاسی، دینی و… دارند و از طریق قانونی نمی توانند مهاجرت کنند، روش مناسبی است. ولی متاسفانه با توجه به عدم آگاهی مردم از روش های قانونی بسیاری در دام افراد سودجو و بی رحم قرار می گیرند و زندگی خود و بعضاً اعضای خانواده خود را در خطر می اندازند. طبیعی است برای شخصی که شرایط مهاجرت قانونی را دارد توسل به روش های غیر قانونی و پناهندگی نه تنها مناسب نیست بلکه فوق العاده خطرناک است.

شایان ذکر است در بحث مهاجرت نمی توان به صورت موردی قیاس نمود و داشتن اطلاعات کافی روش های مهاجرت از الزامات این مبحث پیچیده می باشد.

104 دیدگاه برای “روش های مهاجرت

 1. Avatar صادق گفت:

  سلام.
  برای رفتن به استرالیا چه شرایطی نیاز هست؟
  تازه وارد و بدون اطلاعات.لطفا راهنمایی کنید.
  ممنون.

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام اگر از طریق تحصیلی مد نظر شما است می بایست مدارک و رزومه تحصیلی جامع ارائه نمائید ،که شامل مدرک زبان و نمرات بالا است.. اما در خصوص ویزای کار بر اساس ویزای اسکیل ورکر فاکتورهایی مانند مدرک آیلتس و مقطع تحصیلی و سن وسابقه کار بر اساس امتیاز بندی ارزیابی می گردد.

 2. Avatar فرخنده گفت:

  سلام و خسته نباشيد من نامزدم اقامت سوئد داره و الان اتريش درس ميخونه من اگر بخوام برم پيشش بايد چيكار كنم بهم ويزا ميدن اگه اونجا برام كلاس زبان الماني ثبت نام كنه به چه صورته مرسي

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام در خصوص کورس زبان و دریافت اقامت ورک پرمیت کشور سوئد این پذیرش را به شما ارائه می دهد اما اتریش و آلمان پذیرش کورس زبان را به غیر بومی ارائه نخواهد داد.

 3. Avatar ihaaam گفت:

  آیا من میتوانم در کنار پاسپورت کانادایی پاسپورت کشور اولیه ام را حفظ کنم؟

  1. Avatar مشاور گفت:

   سلام و وقت بخیر
   در قوانین کشور کانادا و ایران، تابعیت مضاعف، تعریف شده است و شما می توانید پاسپورت هر دو کشور را با هم داشته باشید.

 4. Avatar 45 گفت:

  با سلام بنده یک متاهل و کارمند اداره دولتی هستم کارشناس بیمه رشته تحصلیمه ، همسرم کارشناس ارشد آموزش زبانه هستم و سوالی که داشتم اینه خواستم ببینم هزینه و امکان تولد نوزاد کشور برزیل چطوره

  1. Avatar مشاور گفت:

   سلام و وقت خوش
   تولد فرزند هیچ منع قانونی برای شما نخواهد داشت و به دنیا آوردن فرزند در برزیل تقریبا رایگان است اما قطعا برای این اقدام بهتر است با افراد با تجربه در بحث مهاجرت در ارتباط باشید.

 5. Avatar a گفت:

  من در ترکیه اقامت یکساله گرفتم اما تصمیم قطعی دارم که فرزندم در یک کشوری که پاسپورت از طریق تولد میده بگیرم و می خوام در دسترسترین و کم هزینه ترین کشور باشه و می خوام از تمام هزینه هامطلع باشم صفر تا صد و من باردار بشم چه زمانی باید در اون کشور باشم برای زایمان ممنون میشم پاسخ کامل بدهید

  1. Avatar مشاور گفت:

   سلام و وقت خوش
   در برخی از کشورها از جمله کشورهای قاره آمریکا، مثل کانادا، آمریکا، برزیل، مکزیک، آرژانتین و غیره و کشور آسیایی پاکستان، قانون اعطای تابعیت بر اساس خاک یا محل تولد وجود دارد؛ که سیکل اخذ تابعیت بر اساس محل تولد در برخی ممکن است تا 18 سال بعد از تولد، زمان ببرد و هزینه های هر کشور با دیگری کاملا متفاوت است.مثلا در آمریکا، تولد فرزند حدود 60000 دلار هزینه خواهد داشت و در برزیل، تقریبا رایگان است.
   لازم به ذکر است: در برخی ماه های بارداری، مسافرت با هواپیما، توصیه نمی شود.

 6. Avatar shimaaa گفت:

  سلام.بنده ۲۱ سالم هست،معدل دیپلم تجربی ام ۱۱ است،میخواستم ببینم آیا این امکان وجود داره که در دانشگاه رودن روسیه در رشته دنداپزشکی تحصیل کنم،یعنی راهی وجود داره یا اصلا دانشگاه دیگه ای در روسیه یا اوکراین وجود داره با این معدل بتونم دندون بخونم و مدرکش هم مورد تایید ایران باشه ممنونتون میشم جواب بدید

  1. Avatar مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   اگر معدل پیش دانشگاهی بالایی داشته باشید و نمرات دروس تخصصی تان بالا باشد، شاید دانشگاهی با درخواست تان موافقت کند.

 7. Avatar نادیا گفت:

  سلام من و همسرم هر دو دارای مدرک کارشناسی ارشد هستیم ولی مدرک زبان نداریم آیا میتونیم برای اقامت در دانمارک اقدام کنیم البته همسرم خدمت سربازی نرفته

  1. Avatar مشاور گفت:

   سلام و وقت خوش
   کشور دانمارک بسیار سخت ویزای کار می دهد و تقریبا تمامی درخواست ها به سفارت دانمارک در ایران، ریجکت میشود.
   در صورتی که شخصی از نظر وضعیت نظام وظیفه، مشمول باشد، مجوز خزوج از کشور به او داده نمی شود.

 8. Avatar مهرباد گفت:

  درود
  بنده رشته تحصیلی الکتروتکنیک هستش ولی به دلایلی ۳سال هستش ترک دانشگاه کردم.
  بنده مشتاق مهاجرت هستم میشه لطفا کمکم کنید.
  ۲۵سالم هستش و نزدیک ۱۰سال هستش کار اتوماسیون صنعتی و برق صنعتی انجام میدم.
  این شغل و این حرفه ایا اونجا مورد توجه قرار میگیره و نیازی بهش هست و یا خیر؟
  ممنونم.

  1. Avatar مشاور گفت:

   سلام و وقت خوش
   بهتر است بفرمایید در کدام مقطع ترک تحصیل نموده اید، چند سال سابقه کار و بیمه دارید و وضعیت تسلط به زبان های خارجه و استطاعت مالی تان در چه سطحی قرار دارد. اطلاعاتی که داده اید برای ارائه مشاوره کافی نیست.

 9. Avatar ghavidel گفت:

  آیا اسلوواکی عضو حوزه ی شینگن میباشد یا خیر ؟

  1. Avatar مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

   سلام و وقت خوش
   کشور اسلواکی، یکی از 26 کشور عضو پیمان شینگن است.

 10. Avatar hamide گفت:

  شرایط پذیرش دانشگاه اسلووانی به چه صورت است

  1. Avatar مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

   سلام و وقت خوش
   بر اساس معدل دیپلم و پیش دانشگاهی و در مقاطع بالا، بر اساس رزومه علمی، پذیرش داده می شود.
   در نظر داشته باشید که احتمال صدور ویزا از طرف سفارت این کشور، پس از اخذ پذیرش از دانشگاه های اسلوونی بسیار کم است.

 11. Avatar شیرین جعفری گفت:

  کشور ایتالیا مدرک زبان نمیخاد برای پذیرش دانشگاه؟

  1. Avatar مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

   سلام و وقت بخیر
   برای تحصیل در ایتالیا، می بایست مدرک زبان ایتالیایی را در سطح مطلوب دانشگاه مقصد ارائه دهید.

 12. Avatar aytan گفت:

  باسلام واحترام وخسته نباشی. درخصوص اقامت کاری در امور کار کردن دراستخراج معادن سنگ ساختمانی که توضیح دادین با تجربه وحرفه وسابقه ۱۰ساله در ایران نظرتون رو لطفآ توضیح دهید.باتشکر

  1. Avatar مشاور گفت:

   سلام
   برای مهاجرت کاری، سن، تحصیلات، تسلط به زبان و در برخی کشورها مدرک زبان و سابقه کار بابیمه، بسیار اهمیت دارد.اطلاعاتی که شما عنوان کردید، برای ارائه مشاوره کافی نیست.

 13. Avatar 2 گفت:

  سلام خسته نباشید . برای مهاجرت از طریق داشتن مدرک فنی حرفه ای چکاری باید انجام بدم

  1. Avatar مشاور گفت:

   سلام
   برای گرفتن ویزای کار تنها با داشتن مدرکی که فرمودید، نمی توانید مموفق به اخذ ویزا شوید.
   برای تحصیل نیز می بایست مدرک زبان ایتالیایی داشته باشید.

 14. Avatar sonita گفت:

  من ارشد حقوق جزا و جرم شناسی دارم۳۲ساله و شوهرم۳۰سال ارشد زیست شناسی سلولی
  با بودجه۲۰۰میلیون
  برای اقدام برای کشور اسلوونی چکار باید بکنیم؟
  ما میخواهیم زندگیمان را آنجا شروع کنیم

  1. Avatar مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   کشور اسلوونی بسیار سخت ویزا می دهد.
   در صورتی که مدرک زبان آیلتس با نمره بالا، مقالات آی اس آی و رزومه قوی دارید، می توانید برای اخذ پذیرش مقطع دکتری در اسلوونی اقدام نمایید.
   ناگفته نماند: بحث تایید ویزای همراه قطعی نخواهد بود.
   تمکن مالی شما برای اقدام از طریق دیگر روش ها را فراهم نمی آورد.

 15. Avatar علی حقیقی گفت:

  باسلام؛ پسری ۱۶ساله دارم که میخواهم هرطور شده برای ادامه تحصیل به یکی از کشورهای اروپایی بفرستم، میخواستم مناسب وارزان ترین راه رو که به تنهایی یا همراه خانواده بتونم این کاررو انجام بدم رو بفرمایید

  1. Avatar مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   ویزای همراه برای دانشجویان، شامل همسر و فرزند زیر 18 سال میشود.
   تحصیل در بسیاری از کشور ها، از جمله آلمان، اتریش و فرانسه رایگان می باشد.کشور ایتالیا نیز معمولا دانشجویان از کشورهای جهان سوم را بورسیه میکند.

 16. Avatar افشین گفت:

  سلام
  ببخشین دوره اموزشی مددکاری یا کمک پرستاری چندین ماهه تو کدوم کشورهای اروپایی میشه پیدا کرد؟ اصلا با استفاده از دوره یا کورس اموزشی چند ماهه میشه اروپا کار پیدا کرد؟ به طوری که بعد دوره نیاز باشه

  1. مشاور مهاجرت مشاور مهاجرت گفت:

   سلام
   در رابطه با پیدا کردن کار باید عرض کنیم که در حال حاضر دو نوع ویزا برای اشتغال افراد خارجی وجود دارد که اول بنابر درخواست کارفرما و استخدام است و دوم، پیدا کردن کار. در این دو صورت شما می توانید مشغول شوید.
   در رابطه با دوره های تحصیلی هم می توانید با ارائه مدارک خود به کارشناسان ما، بررسی ها و پیشنیاز های لازم را دریافت کنید.

 17. Avatar هانیه رضایان گفت:

  سلام
  من میخواستم برای تحصیل ترکیه اقدام کنم
  امکانش هست بتونم از ترکیه اقامت کشور های دیگه مثل کانادارو بگیرم؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   بله، شما بعد از تحصيل در تركيه می توانيد به كانادا رفته جهت اقامت اقدام کنید.

 18. Avatar الهام گفت:

  ایا برای کشور سوئد شرایط سنی ملاک هست؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام دوست عزيز بستگی به شرايط و نوع انتخاب شما دارد.

 19. Avatar نرگسی گفت:

  کشور سوئد مدرک ////ایلز 6 رو برای اقامت جزو امتیاز قرار میده؟؟؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام بستگی به روشی دارد که می خواهید اقدام کنید، ولی مطمئنن تاثیر خواهد داشت.

 20. Avatar علی گفت:

  سلام من مدرک لیسانس کامپیوتر دارم و شوهرم مدرک تحصیلی پایینی داره دو فرزند یکی پسر دوم ابتدایی و اون یکی دختر یک ساله برای اقامت در سوئد نگران درس پسرمم. ما هیچ کدوممون زبان خوب بلد نیستیم اگر بریم سوئد درس بچم چی میشه. بچم اصلا زبان بلد نیست. میشه جواب بدید ممنون

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام با دريافت دوره ی زبان شما و همسر و فرزند زير ١٨ سال اقامت كشور مورد نظر را دريافت می كنيد، كه می توانيد از بيس فرزندتان را با داشتن اقامت در مدارس اينترنشنال ثبت نام نماييد.

 21. Avatar 455 گفت:

  عرض سلام و ادب

  دانشجوی دکترای ریاضی در دانشگاه فردوسی مشهد هستم جهت اخذ اقامت به سوئد از چه طریقی می توانم اقدام کنم؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام وقت بخير شما با ارائه مدرك زبان می توانيد از طريق كورس زبان در سوئد اقامت را دريافت نمائيد.

 22. Avatar ati گفت:

  با سلام تحصیل در ترکیه در مقطع دکتری معمولا چقدر هزینه بر است؟ به صورت بورسیه دانشجو میپذیرن؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   هزینه تحصیل در دانشگاه های ترکیه مختلف می باشد، جهت دکترا شانس بورسیه را خواهید داشت که در این صورت هزینه تحصیل شما رایگان خواهد شد.

 23. Avatar 45555 گفت:

  کدوم کشور برای تحصیل دندانپزشکی برای ما ایرانیان هم از لحاظ هزینه مناسب وهم امکان انتقال بعد از ۷۲ واحد بدون دردسر به ایران است؟..ممنون

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام در خصوص انتقال به ايران شرايط متفاوت از قبل شده و ضمن اينكه شما بهترين كشور از نظر هزينه می توانيد تركيه و چين را ملاک قرار دهيد.

 24. Avatar rasouliii گفت:

  باسلام
  منو نامزدم عقد هستيم
  حدود ٢٥٠ ميليون سرمايه داريم
  من ارايشگرم دوره هاي تخصصي و مدرك فني حرفه اي رو دارم
  لطفا كمكمون كنين ك برا كدوم كشور و از چه راهي اقدام كنم

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   سرمایه ای که شما مدنظر دارید در خصوص ویزای سرمایه گذاری مناسب نمی باشد و بهتر است که از طریق ویزای کاری و یا تحصیلی اقدام نمایید.
   اگر می خواهید از طریق آرایشگری اقدام کنید، بهتر است که سرمایه خود را افزایش دهید.

 25. Avatar هاجر گفت:

  دسلام من فوق لیسانس شیمی ازدانشگاه علم و صنعت هستم و سطح زبانم خوب هست ۲سال سابقه کار در یک ازمایشگاه اب دارم خواستم برای مهاجرت تحصیلی یا کاری اقدام کنم لطفا راهنمایی کنید

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام شما کشور مورد نظری را بیان نکرده اید. ولی با این شرایط شما می توانيد از طریق ويزای جاب سيكر المان افر كاری و اقامت این کشور را دريافت نماييد، کشورهای دیگری هم در دسترس هستند

  2. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام وقت بخير دوست عزيز با دريافت ويزای جستجوی كار آلمان می توانيد ويزای كار و اقامت را دريافت كنيد.

 26. Avatar گلی گفت:

  رم اخر ارشد رشته ی حقوق جزا هستم فصد دارم امسال مدرک زبانم را بگیرم و در مقطع دکترا شرکت کنم شرایط کشور فرانسه و بورسیه شدن را مطالعه کردم و خیلی دشوار بود می خواستم منو راهنمایی کنید که کدوم کشورها برای ادامه تحصیل در این رشته شرایط اسانتری را دارند

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام دوست عزيز در خصوص فرانسه شما با كورس زبان فرانسه در مجارستان می توانيد به راحتی درخواست پذيرش نماييد.

  2. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام دوست عزيز شما با كورس زبان فرانسه در مجارستان می توانيد به راحتی درخواست پذيرش در خصوص فرانسه کنید.

 27. Avatar یاسمن شهابی گفت:

  سلام بهترین کشوری که برای مهاجرت کاری پزشک متخصص با سابقه کار دانشگاهی و رزومه خوب پیشنهاد میدهید کجاست که امکان پذیرش مدرک و کار کردن آسانتر باشد؟خانم ۴۲ ساله هستم.

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   در خصوص مهاجرت چندین راه وجود دارد، شما می توانید از طریق سرمایه گذاری، تخصص و یا از طریق تحصیل دکترای غیر بالینی اقدام کنید. در خصوص گزینه اول کشورها و شرایط مختلفی وجود دارد که در این کامنت قابل بحث نیست. در خصوص تحصیل غیر بالینی ما مراحل پذیرش دانشگاه را برای شما انجام خواهیم داد تا شرایط مهاجرت برای شما هموار گردد و اما در خصوص تخصص بهتر است که با مشاوره پزشکی ما صحبت کنید که مراحل را برای شما به صورت کامل بازگو خواهند کرد.

 28. Avatar مرتضی گفت:

  سلام.۳۶ سالمه کارشناسی عمران دارم بیشتر کارهای اجرایی انجام میدم ،سابقه بیمه هم تقریبا ۷ سال دارم.زبان انگلیس متوسط بلدم بیشتر مکالمه .با شرایط بنده کدام کشور میتونم راحت تر ویزای کار بگیرم؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام بر اساس رشته تحصیلی خود می توانید توسط ویزای جستجوی کار در آلمان آفرهای کاری این کشور را دریافت نمایید و اقامت را برای خود رقم بزنید.

 29. Avatar محمد رضا گفت:

  با سلام من مدرس فیزیک با ۲۸ سال سابقه و مسلط به زبان ترکی و همسرم مهندس زمین شناسی و دخترم دانشجویسال۳ دکتری داروسازیه و امکان سرمایه گذاری دود یک میلیو لیر چطور میتونیم اقامت ترکیه رو بگیریم

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام با خرید ملک به میزان 250هزار دلار اقامت خود و خانواده را رقم خواهید زد، ضمن اینکه با دریافت کارت اقامت تسهیلات ویژه ای را دریافت می کنید.

 30. Avatar felor گفت:

  سلام روز بخیر/لیسانس روانشناسی دارم ۲۵ سالمه میخواستم ببینم برای اقامت ترکیه میتونم اقدام کنم؟چقد هزینه میخواد البته تحصیلی

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام وقت بخیر هزینه تحصیل در دانشگاه های ترکیه از ۵۰۰ دلار تا ۱۵۰۰ دلار درسال است و با آزمون ورودی یوس و Sat می باشد.

 31. Avatar arizi گفت:

  با سلام
  من نمی دونم از کجا شروع کنم قصد دارم ماهجرت کنم به کشور سوئد زبان یاد بگیرم و بعد ازدواج کنم
  چه راهکاری پیشنهاد می دهید

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام وقت بخیر شما با ارائه مینیمم مدرک آیلتس ۴/۵ تا ۵ می توانید از طریق دوره زبان انگلیسی و یا سوئدی پذیرش را دریافت کنید و ازطریق این کورس اقامت و ورک پرمیت دریافت کنید.

 32. Avatar siyahiii گفت:

  سلام ایا كشوری هست كه هزینه زندگی و تحصیل در پزشكی اونجا تا ۲۳میلیون باشه؟؟؟؟ سالانه منظور

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام شما می توانید از طریق پذیرش در بهترین دانشگاه های دولتی ترکیه از هزینه تحصیل نیمه رایگان برخوردار شوید.

 33. Avatar hamide گفت:

  مدرک تحصیلی فوق لیسانس حسابداری. سابقه کار ۱۹ سال با پرداخت بینه. سن ۴۲ سال.مجرد.متقاضی
  Skill worke

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام منظور مهاجرت کاری به کانادا می بایست ابتدا مهارت و شغل شما در لیست مورد نیاز این کشور قرار گرفته باشد و سپس در صورت داشتن وضعیت سنی، تحصیلی، سابقه کاری، مدرک زبان و حداقل سرمایه مناسب واجد شرایط حدنصاب امتیازی شده و مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

 34. Avatar علی گفت:

  سلام من ۳۶ سال سن دارم و مدرک کارشناسی ارشد نرم افزار به همراه ۱۰ سال سابقه کار در یکی از شرکتهای صنعتی بزرگ ایران رو دارم متاهل و یه فرزند ۲ ساله هم داریم. زبان انگلیسیم متوسط هست ولی هنوز مدرک ندارم. میخواستم ببینم امکان مهاجرت به سوئد برای ما وجود داره؟ شانس موفقیتمون چقدر هست؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام شما با داشتن مدرک ایلتس مینیم ۵/۵ آکادمیک می توانید از طریق کورس زبان اقامت و‌ورک پرمیت را در خصوص این کشور دریافت کنید.

 35. Avatar نیما گفت:

  باسلام و خسته نباشید.
  من ۲۹سالمه. فوق دیپلم رشته دارویاری و خدمات سلامت از دانشگاه علمی کاربردی دارم.
  میخاستم برای ادمه تحصیل تو یکی از رشته های پزشکی به یکی از کشورهای اروپایی برم.
  میخاستم بهم بگید کدوم کشور شرایط خوبی داره بتونم اونجا ادامه تحصیل بدم و بتونم اقامت بگیرم و اینکه هزینش زیاد نباشه.
  ممنون میشم اگ راهنمایی بفرمایید.
  با تشکر.

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام شما میتوانید با گذراندن یکساله کالج پریمدیکال در مجارستان و قبولی در آزمون کالج، پذیرش دانشگاه را دریافت نمایید.

 36. Avatar فاطمه ميرزايي گفت:

  سلام وقتتون بخير من بيست و هفت سالمه ديپلم انساني دارم و تا ترم هفت مترجمي انگليسي دانشگاه تهران شمال خوندم اما به دلايلي ادامه ندادم البته هنوز انصراف ندادم ميخواستم ببينم اگر براي تحصيل در يكي از كشورهاي المان يا اتريش اقدام كنم همسر و دو فرزندم ميتونن با من بيان و همسرم اجازه ي كار دارد همسرم كارداني معماري و ايشونم ترم آخر كارشناسي ادامه ندادن
  ممنون

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام وقت بخیر اگر به دنبال پذیرش تحصیلی می باشید با ارائه مدرک زبان و گذراندن کالج می توانید اقدام کنید، اما اجازه ی همراه به شما در وهله اول داده نمی‌شود و همسر شما بصورت جدا باید پذیرش را دریافت کنند.

 37. Avatar زهرا گفت:

  سلام من 44 سالمه و بازنشسته ازمایشگاه تشخیص طبی یک پسر 19 و یک دختر 13 ساله دارم شوهرم 50 سالهو گواهینامه پایه یک من در حال حاضرم مشغول به کار هستم میخواستم بدونم اگر قانونی بخوایم به کشوری برای کارو زندگی بریم شما کجاروپیشنهاد میکنیین و چقدر زمان میبره

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام شما می توانید از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی و فیلد اقتصادی مطلوب و اقامت خانوادگی را ضمن توجیه اقتصادی دریافت نمایید.

 38. Avatar شیرین گفت:

  آیا دوره زبان سوئدی شرایط خاصی داره؟؟؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام جهت پذیرش کورس زبان سوئد تمکن و توانایی مالی ملاک است علاوه بر این مینیمم آیلتس 5 تا 6 آکادمیک پیش نیاز این موضوع می باشد.شرایط سنی نیز منطبق با مقطع تحصیلی قرار خواهد گرفت.

 39. Avatar شهاب گفت:

  آیا در صورت عدم دانش زبان فرانسه می توان از روش حرفه و تخصص کبک اقدام کرد؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام در خصوص اقدام منطبق با شرایط امتیاز بندی اسکیل ورکر گرید زبان فرانسوی نیز حائز اهمیت بسیار بالایی قرار گرفته است و مینیمم سطح زبانی b1 و بالا تر می باشد.

 40. Avatar soheiliii گفت:

  آیا باید برای واجد الشرایط بودن اکسپرس اینتری آزمون انگلیسی و یا فرانسه بدهم؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام در خصوص اکسپرس اینتری ارائه مدرک زبان انگلیسی (آیلتس )منطبق با مدرک تحصیلی حائز اهمیت می باشد.

 41. Avatar علیرضا گفت:

  سلام و خسته نباشید
  بنده مهندس عمران با مدرک کارشناسی و فارغ التحصیل دانشگاه دولتی و دارای یکسال سابقه کار تمام وقت و دوسال پاره وقت (بخاطر سربازی) مرتبط هستم. قصد ادامه تحصیل در اروپا رو دارم و حدودا 3سال میشه که زبان فرانسوی میخونم. میخواستم از شما راهنمایی بگیرم که با توجه به رشته ای که من خوندم آیا تحصیل در فرانسه می تواند تصمیم درستی باشد؟ من نگران آینده کاری در کشوری که قصد ادامه تحصیل درش دارم هستم. زبان انگلیسی هم آیلتس 6 دارم و فرانسه م در حد b1 خوبه. 26 سال دارم

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام شما می توانید به مدت یک سال کورس زبان را در فرانسه سپری کنید و با دریافت گرید زبانی پذیرش از دانشگاه های رایگان فرانسه را براساس مقطع درخواستی و رزومه ی تحصیلی خود دریافت نمایید.

 42. Avatar حمیدرضاصادقی گفت:

  سلام. خسته نباشید.فرم ارزیابی دارید شما؟من هرچی نگاه کردم ندیدم.برای مهاجرت به کانادا میخواستم

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام شما می بایست به سایت Cic جهت ارزیابی فاکتور امتیاز بندی خود مراجعه فرمایید.

 43. سلام
  یه سوال داشتم از خدمتتون.
  می‌خواستم ببینم آیا با ویزای مولتی میتونیم توی کانادا کار هم بکنیم ؟ آخه خیلی ها به ما مشاوره میدن که ویزای مولتی رو میتونیم در خاک کانادا به ویزای تحصیلی یا کاری تبدیل کنیم ! میخواستم ببینم اصلا چنین چیزی امکان پذیره واقعا ؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام در خصوص تغییر ویزای مالتیپل کانادا تا به امروز مطلب مورد تایید ارائه نگردیده و در این مبنا هزینه های اداری بسیار زیادی برای فرد رقم خواهد خورد.

 44. Avatar majid گفت:

  سلام. من متاهل و 44 سالمه و کارشناس مکانیک (ساخت و تولید) مدرس و کارمند دولتی هستم.دارای رزومه خوب و گواهینامه های متعدد بین المللی و ملی تخصصی در زمینه رشته ام هستم. آیا درخواست کار جهت رشته ام در کشوری هست؟

  1. Avatar مشاور مهاجرتی گفت:

   سلام
   بله در صورتی که رزومه خود را قویا ارائه دهید، شانس پذیرش شما وجود دارد اما موضوع اصلی، قوانین سن شما برای اخذ ویزا از سفارت است.

 45. Avatar الهام شکیبا گفت:

  کارت اقامت دائم کانادا (PR Card) چیست؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام اگر شما بر اساس مهاجرت تحصیلی یا کاری وارد کانادا شوید که اقامت دائم این کشور که مخفف Permanent Resident Card می باشد به شما ضمن توجیه اقتصادی بعد از پروسه ی اقامت استانی یا فدرال ارائه میگردد.

 46. Avatar صفورا گفت:

  ثبت شرکت و سرمایه گذاری در اسلوونی چگونه می باشد؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام شما در خصوص ارائه سرمایه اولیه میانگین 5000 یورو به بالا می توانید با توجیه اقتصادی و گردش سرمایه ی خود اقامت اروپا را دریافت نمائید.

 47. Avatar wida rahi گفت:

  مهاجرت از طریق کار به اسلوونی چگونه می باشد

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام شما بایستی در خصوص ویزای آفر کاری از منبع موثق و معتبری دریافت نمائید.

 48. Avatar parisaaa گفت:

  سلام من خانم ۴۶ ساله هستم و دارای کارشناسی ارشد کتابداری قصد اقامت و زندگی در اسلوونی را دارم لطفاراهنمایی کنید

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام شما با سرمایه گذاری و ثبت شرکت می توانید اقامت در اروپا را به راحتی دریافت نمائید.

 49. Avatar نوید گفت:

  سلام و وقت بخیر
  من میخواستم شرایط مهاجرت به کاندلا ایتالیا رو بدونم
  متاهل و دارای یک فرزند
  دارای مدرک کارشناسی مهندسی تکنولوژی نرم افزار

  1. Avatar مشاور مهاجرتی گفت:

   سلام
   شما می توانید از روش های مرسوم به مهاجرت کاری و سرمایه گذاری اقدام نموده و به این کشور درخواست اقامت بدهید.

 50. Avatar هادی گفت:

  من میخام برم کویت باید چکار کنم

  1. Avatar مشاور مهاجرتی گفت:

   سلام
   شما شرایطتان چگونه است؟
   چه مدارکی دارید؟
   چه تخصص های عملی دارید؟
   هدفتان از مهاجرت چیست؟

 51. Avatar davoood گفت:

  سلام – من قصد ازدواج به یک دوست قدیمی که پس از مدتها او را در دانمارک پیدا کردم دارم. او بیش از ۱۳ سال است که مقیم دانمارک است و پاس دانمارکی دارد. یک ازدواج داشته و در حال حاضر حدود ۳،۴ سال استکه از شوهرش جدا شده. و من هم اصلا ازدواج نکرده ام . از نظر شرایط سنی من ۴۶ سال و طرفم ۴۵ سال است و از شوهر سابقش یک دختر حدودا ۱۷ ساله دارد. به سه زبان انگلیسی ( در حد تدریس) و فرانسه ( حدود ۵۰ %) و ایتالیایی ( ۳۰%) تسلط دارم. از نظر تحصیلی مدرک آکادمیک دانشگاهی ندارم. دوره طرح ایران -آلمان در رشته ماشین افزار را گذرانده ام، نقشه کشی اتوکد و مربیگری در ورزش های شنا و ووشو و همچنین مدرک بین المللی ماساژ یو می یو سطح ۱ را دارم.
  در صورت امکان سپاسگزار میشوم چنانچه راهنمایی بفرمایید آیا رسیدن ما بهم در دانمارک مقدور است یا خیر؟

  1. Avatar مهدی کیوانی گفت:

   سلام
   بیه امکان اقدام برای شما وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *