071-91009294  | 021-88724227  |

تحصیل در سوئیس | شرایط سنی + هزینه ها + مدارک پذیرش 2023

تحصیل در سوئیس

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

اگر خواهان کسب اطلاعات در رابطه با تحصیل در سوئیس هستید اما نمی‌دانید وضعیت کشور سوئیس برای تحصیل به چه صورت است؟ یا خواهان کسب اطلاعات درباره شرایط ادامه تحصیل در این کشور هستید، با ما همراه باشید. ما در این مطلب به رشته‌های مختلفی نظیر دندانپزشکی، داروسازی و پزشکی می‌پردازیم. علاوه بر این، تحصیل در کشور سوئیس در مقاطع مختلف را هم بررسی می‌کنیم.

تحصیل پزشکی در سوئیس

شرایط تحصیل در سوئیس 

ما در این بخش به صورت جدول مقاطع مختلفی تحصیلی، مدارک مورد نیاز برای تحصیل در آنها، بورسیه و سن دانش‌آموز یا دانشجو  می‌پردازیم.

مقطع

مدرک مورد نیاز

بورسیه

سن دانشجو یا دانش آموز

پیش دبستانی

نیاز نیست

ندارد

۴ الی ۶ سال

دبستان

نیاز نیست

ندارد

۷ الی ۱۲ سال

مقطع پیش از دبیرستان

دبستان

ندارد

۱۲ الی ۱۵ سال

متوسطه

 راهنمایی

ندارد

۱۵ الی ۱۸ سال

کارشناسی

متوسطه

با توجه به دانشگاه متغیر است.

۱۸ الی ۲۵ سال

کارشناسی اشد

کارشناسی

با توجه به دانشگاه متغیر است.

۲۵ الی ۳۴سال

دکترا

کارشناسی ارشد

با توجه به دانشگاه متغیر است.

۳۴ الی ۴۰ سال

 

تحصیل در مقطع کارشناسی در سوئیس

اگر شما هم در دسته طرفداران شکلات، چیزهای درجه یک و مناظر زیبا قرار دارید، احتمالا سوئیس کشوری عالی برای تحصیل شما باشد. دانشجویان بین‌المللی که خواهان تحصیل در سوئیس هستند می‌توانند برای دستیابی به شرایط زندگی و تحصیل عالی سوئیس را انتخاب کنند.  یکی از مقاطع تحصیلی محبوب در این کشور مقطع کارشناسی است. دانشجویان پس از تکمیل مقطع دبیرستان و پس از گذشت از سن ۱۸ سالگی می‌تواند تحصیلات خود در مقطع کارشناسی را آغاز کنند.  معمولا مدت زمان تحصیل در این مقطع ۴۳ الی  ساله است. شما برای اخذ اپلای سوئیس در مقطع کارشناسی باید در امتحانات ورودی دانشگاه‌های سوئیس یا دبیرستان‌ها موفق حاضر شوید. پس از آن می‌توانید با پرداخت شهریه و فراهم سازی مدارک تحصیلی مورد نیاز خود تحصیلاتتان را آغاز کنید. از جمله مدارک تحصیلی مقطع کارشناسی می‌توان به مدرک زبان، توصیه نامه، مدرک تمکن مالی، اصل و کپی پاسپورت، ریزنمرات ترجمه شده، نمرات مقاطع قبلی اشاره کرد. هزینه کشور سوئیس برای تحصیل نسبت به دیگر کشورهای اروپایی کمتر است. شما به عنوان یک دانشجوی بین الملل باید مدرک زبان انگلیسی همچون آیلتس یا مدرک زبان فرانسه و آلمانی را به دانشگاه مربوطه ارائه دهید. البته معمولا در اغلب دانشگاه‌ها دروس رشته کارشناسی به دو زبان فرانسه یا آلمانی ارائه می‌شوند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در سوئیس

تحصیل در مقطع ارشد نسبت به کارشناسی برای دانشجویان بین الملل مخصوصا ایرانی آسان‌تر است. شما به عنوان یک دانشجوی بین الملل باید مدرک آیلس ۶ به بالا (با توجه به دانشگاه هدف) را برای تحصیل ارائه دهید. همچنین، ارائه مدرک ۲B در زبان فرانسوی یا آلمانی باعث افزایش شانس قبولی در دانشگاه‌های بیشتر می‌شود. در صورتی که فقط به زبان انگلیسی تسلط دارید اما رزومه تحصیلی پرباری برای خود تهیه کرده باشید می‌توانید در دو ترم یک ساله یکی از دو زبان آلمانی یا فرانسه را خوانده و آماده تحصیل در دانشگاه‌های این کشور شوید. دانشگاه‌های سوئیس برای تحصیل با توجه به دانشگاه دولتی یا خصوصی هزینه‌ای معادل ۱۰۰۰ فرانک در سال در نظر می‌گیرند. طول دوره تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بین ۲ الی ۳ سال متغیر است.

ویزاهای اخذ شده

تحصیل در مقطع دکتری در سوئیس

شاید بتوان مقطع دکترا را یکی از بهترین مقاطع تحصیل در سوئیس یکی از کشورهای اروپایی دانست. تحصیل در مقاطع دکترا در سوئیس با کمک هزینه بیشتری در مقایسه با مقاطع تحصیلی دیگر همراه است. وجود قابلیت تحصیل به زبان انگلیسی و مهمان شدن دانشجو در کشورهای دیگر اروپایی، آمریکا و کانادا باعث افزایش درخواست تحصیل دانشجویان مقطع دکتری در این کشور شده است.  این شرایط باعث افزایش تعداد دانشجویانی که خواهان تحصیل در کشور سوئیس در مقطع دکترا هستند، شده است. از جمله دانشگاه‌هایی که اقدام به ارائه رشته‌های مختلف تحصیلی در مقطع دکترا می‌کنند می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • دانشگاه پلی کلینیک فدرال لوزان
 • دانشگاه بازل
 • دانشگاه برن
 • دانشگاه فنی زونیج

مدت زمان تحصیل در مقطع دکتری بین ۲ الی ۴ سال متغیر است. دانشجویان پس از ارائه مدارکی نظیر

 • پاسپورت
 • دو قطعه عکس
 • مدرک زبان آیلتس یا B۲ فرانسه یا آلمانی
 • نامه تمکن مالی
 • بیمه سلامت
 • مدارک تحصیلی مقاطع قبلی
 • نامه پذیرش دانشگاه

می‌توانند برای اخذ ویزای تحصیلی سوئیس و ثبت نام اقدام کنند. توجه داشته باشید، تعداد دانشگاه‌هایی که بورسیه تحصیلی مقطع دکتری را ارائه می‌کنند، زیاد هستند. شما به عنوان یک دانشجوی ایرانی می‌توانید از این شرایط برای اخذ بورسیه تحصیلی مرتبط با رشته خود استفاده کنید.

تحصیل در کالج‌های سوئیس

شاید بتوان تحصیل در سوئیس و کالج‌های آن را در مقایسه با دانشگاه‌هایش آسانتر دانست. کالج‌های سوئیس در مقایسه با دانشگاه‌های آن سریعتر و آسانتر اقدام به اخذ دانشجو می‌کنند.

از آنجایی که پذیرش تحصیلی سوئیس در کالج‌ها شرایط بهتری نسبت به مقاطع تحصیلی بالاتر را جلوی پای دانشجویان بین الملل علی الخصوص ایرانی گذاشته، طرفداران زیادی دارد. سن تحصیل در مقطع کالج کمتر از مقاطع تحصیلی دیگر است. این موضوع باعث شده دانشجویان بین المللی که سن بالای ۲۵ سال دارند، نتوانند برای این مقطع تحصیلی اقدام کنند. تحصیل در سوئیس با مدرک دیپلم در کالج‌های این کشور میسر است. البته تحصیل در کالج باعث افزایش سرعت تحصیل در مقاطع بالاتر شده و دانشجو را برای زندگی در این کشور آماده می‌کند. از جمله کالج‌های مطرح می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • مدسه سنت جورج مونترو
 • کالج آیگلون سوئیس
 • کالج لمانیا لوزان
 • کالج مالورن سوئیس
 • کالج دو لمان

بد نیست بدانید، بعضی از رشته‌ها نظیر مدیریت و مهمانداری دوره کارآموزی دارند که دانشجو با گذراندن دوره کارآموزی می‌تواند شهریه مورد نیاز را برای تحصیل اخذ کند.

تحصیل پزشکی در سوئیس

سطح بالا و کیفیت زندگی فارغ التحصیلان رشته‌های مرتبط به شاخه علوم تجربی نظیر پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی باعث شده افراد زیادی خواهان تحصیل این رشته‌ها در کشور سوئیس باشند.

علاوه‌براین، رشته پزشکی از دیرباز جز رشته‌های محبوب و پردرآمد برای تحصیل بوده‌است. آزمون‌های ورودی سخت پزشکی در دانشگاه‌های سوئیس علاوه بر آشنایی با زبان انگلیسی و آلمانی باعث شده تعداد افرادی که خواهان تحصیل در این رشته هستند، افزایش پیدا کند. از جمله مدارک مورد نیاز برای تحصیل در سوئیس می‌توان به:

 • ریزنمرات تحصیلی دوره‌های پیش به همراه ترجمه آنها
 • مدرک زبان نظیر آیلتس
 • گواهی نامه تمکن مالی برای تحصیل و زندگی در این کشور
 • مدرک بیمه پزشکی مبنی بر سلامت جسمی
 • پذیرش در آزمون‌های ورودی

 بد نیست بدانید، قبولی در آزمون‌های ورودی رشته پزشکی جز سخت‌ترین مراحل تحصیل این رشته است.

مدت زمان تحصیل پزشکی در سوئیس

 ۴ یا ۵ سال از تحصیل به مسائل تئوریک سپری شده و مابقی آن به بررسی مسائل عملی در کیلینیک می‌گذرد. هزینه تحصیل پزشکی در سوئیس از ۲۷۰۰ یورو در سال شروع شده و افزایش پیدا می‌کند. لازم به ذکر است، بعضی از دانشگاه‌ها با هدف افزایش کیفیت زندگی دانشجویان بورسیه‌های تحصیلی مختلفی با هدف کمک به دانشجویان بین الملل در نظر می‌گیرند.

تحصیل دندانپزشکی در سوئیس

رشته دندان پزشکی یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین رشته‌های دانشگاهی است. تحصیل در مقطع کارشناسی این رشته به صورت تئوری ۴ الی ۵ ساله است و پس از آن دانشجو به مدت دو سال در کلینیک و بیمارستان‌ها به عنوان دندان پزشک فعالیت می‌کند.

 پس از اتمام دوره ۶ الی ۷ ساله دانشجو می‌تواند کار خود را به عنوان یک دندان پزشک آغاز کند. دانشگاه‌های مختلفی نظیر دانشگاه زونیخ، دانشگاه برن و ژنو به عنوان دانشگاه‌های مطرح این رشته در سوئیس فعالیت دارند. هزینه تحصیل در رشته دندان پزشکی بین ۳۷۰۰ یوو الی ۵۰۰۰ یورو در سال متغیر است. 

از جمله مدارک مورد نیاز برای تحصیل در رشته دندان پزشکی می‌توان به قبولی در آزمون‌های زیست، شیمی و زبان انگلیسی اشاره کرد. علاوه بر قبولی در آزمون دندان پزشکی می‌توان به

 • اصل و فتوکپی پاسپورت
 • دو قطعه عکسی بیومتریک
 • مدرک حاوی تمکن مالی
 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • پاسپورت با مدت اعتبار شش ماه یا بیشتر
 • مدرک زبان نظیر آیلتس بالای ۶
 • رزومه تحصیلی
 • انگیزه نامه

اشاره کرد. توجه  داشته باشید، قبل از اخذ پذیرش در دانشگاه باید مدارک لازم را ارسال کنید. پس قبل از ارسال مدارک، دانشگاه مدنظرتان را انتخاب کرده و سپس به دقت مدارک مورد نیاز را بررسی کنید. به این ترتیب، پروژه تحصیل در سوئیس سریع‌تر به نتیجه می‌رسد.

تحصیل داروسازی در سوئیس

داروسازی همانند پزشکی و دندان پزشکی نیز طرفداران زیادی دارد. تحصیل در رشته داروسازی همچون دیگر رشته‌های علوم تجربی نیازمند قبولی در آزمون پذیرش دانشگاه‌ها است.

علاوه بر قبولی در آزمون، دانشجو به ارائه مدارکی همچون اصل و کپی پاسپورت، ریز نمرات تحصیلی دوره‌های قبل،  مدرک زبان آیلتس ۶ به بالا و تافل ۸۰ به بالا، اثبات هزینه تمکن مالی، بیمه درمانی و ثبت آدرس محل زندگی فرد برای تحصیل در این رشته نیازمند است.

دانشجویان پس از اتمام فارغ التحصیلی می‌توانند در حوزه‌هایی نظیر کار در داروخانه، درمان، اعمال بالینی و ساخت داروها فعالیت کرده و کسب درآمد کنند. بعضی از دانشگاه‌های سوئیس برای دانشجویان بین الملل خود هزینه کمک تحصیلی یا بورسیه در نظر می‌گیرند.

به همین خاطر، هزینه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور تا حد زیادی کاهش پیدا ‌می‌کند. شهریه تحصیل در این رشته با توجه به نوع دانشگاه (خصوصی یا دولتی) متغیر است. این شهریه از ۲۰۰۰ یورو در سال آغاز شده و با توجه به دانشگاه افزایش پیدا می‌کند.

بد نیست بدانید، بورسیه تحصیلی دانشگاه‌های سوئیس از ۹۰۰ یورو در سال آغاز می‌شود. به این ترتیب، شما به عنوان یک دانشجوی بین الملل ایرانی می‌توانید هزینه تحصیل و زندگی خود را بهتر مدیریت کنید. متاسفانه، کاهش ارزش پول ملی کشور شرایط تحصیل را برای دانشجویان ایرانی سخت‌تر کرده است.

تحصیل در سوئیس بدون مدرک زبان

معمولا زبان انگلیسی به دلیل انتخاب شدن به عنوان زبان بین الملل نسبت به زبان‌های دیگر بیشتر در معرض یادگیری و آموزش است.

همین مسئله باعث شده بعضی از دانشگاه‌های سوئیس با هدف افزایش جذب تعداد دانشجویان بین الملل خود اقدام به جذب دانشجویان بدون مدرک زبان کنند.

البته دانشجو پس از پذیرش در دانشگاه باید اقدام به یادگیری زبان‌های آلمانی یا فرانسوی کند. اگر آنها خواهان تحصیل به زبان انگلیسی باشند باید زبان انگلیسی خود را ارتقا دهند. به هر حال، تحصیل در سوئیس بدون مدرک زبان می‌تواند باعث افزایش شانس قبولی بعضی از دانشجویان ایرانی برای تحصیل در این کشور اروپایی زیبا ‌شود. لازم به ذکر است کلیه دانشگاه‌های سوئیس از این قابلیت پشتیبانی نمی‌کنند. پس قبل از اینکه اقدامی برای تحصیل  بدون مدرک زبان در سوئیس کنید، به سایت دانشگاه مدنظرتان مراجعه کنید.

تحصیل در سوئیس با مدرک زبان انگلیسی

عده‌ای از دانشگاه‌های سوئیس نیز فقط پذیرش دانشجو از طریق مدرک زبان انگلیسی دارند. مدرک زبان انگلیسی مورد پذیرش دانشگاه‌ها، شامل مدرک آیلتس یا تافل است. اغلب دانشگاه‌های سوئیس مدرک زبان آیلتس را با نمره ۶ به بالا نیاز دارند.

همچنین، دانشگاه‌های دیگر مدرک زبان تافل با نمره ۸۰ به بالا را می‌پذیرند. به همین علت، شما قبل از ارسال مدرک زبان خود برای دانشگاه باید سایت دانشگاه هدف خود را بررسی کنید و متناسب با آن مدرک مورد نیازتان را ارسال کنید. توجه داشته باشید، بعضی از دانشگاه‌ها معادل سازی مدرک زبان را قبول دارند، این در حالی است که بعضی از آنها به هیچ وجه معادل سازی مدرک را نمی‌پذیرند. پس حتما این مواد را قبل از ارسال مدارک تحصیلی خود مدنظر داشته باشید تا بتوانید راحتتر برای تحصیل در سوئیس اقدام کنید.

در صورت علاقمندی به تحصیل در سوئیس می توانید با کارشناسان موسسه مهاجرتی در تهران
، شیراز و … تماس بگیرید و مشاوره دریافت کنید.

تحصیل در سوئیس با بورسیه تحصیلی

کشور سوئیس برای دانشجویان بین الملل مزایای خاصی همچون کمک هزینه تحصیلی فراهم کرده است. تحصیل سوئیس با کم هزینه تحصیلی موجب کاهش هزینه های تحصیل در کشور سوئیس می‌شود.

توجه داشته باشید، بورسیه تحصیلی بعضی از دانشگاه‌ها به صورت بورسیه تحصیلی زبان انگلیسی یا زبان‌های محلی این کشور ارائه می‌شود. اگر مدرک مورد نیاز خود را در زبان انگلیسی اخذ نکرده‌اید، به فکر تحصیل در زبان‌های محلی این کشور همچون فرانسه، آلمانی و ایتالیایی باشید.

برای اخذ بورسیه، شما باید کلیه شرایط مورد نیاز نظیر داشتن سن مدنظر دانشگاه، مقالات مرتبط به رشته تحصیلی، سوابق کاری یا علمی بالا و مدرک زبان را به دانشگاه ارائه دهید. به این ترتیب، می‌توانید بورسیه دانشگاه مربوطه را اخذ کنید.

انواع بورسیه تحصیلی سوئیس

ما در این بخش به نوع بورسیه، مقطع تحصیلی و دانشگاه‌هایی که متناسب با نوع بورسیه خدمات ارائه می‌کنند، می‌پردازیم.

نوع بورسیه

مقطع تحصیلی

دانشگاه‌های ارائه دهنده بورسیه

بورسیه مخصوص مقطع کارشناسی

کارشناسی

دانشگاه سنت گالن، زوریخ

بورسیه مخصوص مقطع کارشناسی ارشد

کارشناسی ارشد

دانشگاه لوزان،  سنت گالن، زوریخ و ژنو

بورسیه مخصوص مقطع دکترا

دکترا

بورسیه دولتی سوئیس و دانشگاه آموزش عالی ژنو

بورسیه فول فاند

کلیه مقاطع

اغلب دانشگاه‌های سوئیس بورسیه فول فاند ارائه می‌کنند.

دانشگاه‌های برتر برای تحصیل در سوئیس

کشور سوئیس دانشگاه‌های معتبر زیادی در سطح جهانی دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم.

نام دانشگاه

رتبه دانشگاه در سطح جهان

دانشگاه زوریخ سوئیس

۱۰۳

دانشگاه ژنو

۱۵۱

دانشگاه برن

۱۷۵

دانشگاه بازل

۲۸۱

دانشگاه لوزان

۳۱۱

دانشگاه فرایبورگ

۵۴۹

دانشگاه نوشاتل

۹۸۹

موسسه تحصیلات تکمیلی ژنو

۱۸۵۹

دانشگاه لوزن

۲۶۱۶

موسسه بین المللی توسعه مدیریت

۲۶۷۷

برای آگاهی از دانشگاه های برتر سوئیس می توانید با موسسه مهاجرتی در شیراز، تهران و .. تماس بگیرید و اطلاعات لازم را در این خصوص به دست آورید.

هزینه تحصیل در سوئیس

در این بخش به هزینه تحصیل در سوئیس می‌پردازیم.

مقطع

سن

شهریه سالانه (فرانک)

دبستان الی دبیرستان

۷ الی ۱۸

متغیر از ۴۱۵۰۰ الی ۳۰۰۰

کارشناسی

۱۸ سال به یالا

۵۰۰ الی ۴۰۰۰

کارشناسی ارشد

۲۲ سال به بالا

۵۰۰ الی ۴۰۰۰

دکترا

۲۵ سال به بالا

۴۰۰ الی ۵۰۰۰

کار پس از تحصیل در سوئیس

سوئیس کشوری عالی از نظر اقتصادی

تحصیل در سوئیس و فارغ التحصیلی از دانشگاه‌های این کشور باعث دستیابی به استانداردهای بالای زندگی به همراه دستمزدهای زیاد و افزایش کیفیت زندگی افراد شده است. این کشور اقتصاد سالم، جامعه‌ای باثبات و یکی از بهترین سیستم‌های مراقبت بهداشتی دنیا را دارد. همچنین، نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین است. همه این عوامل در کنار هم باعث شده سوئیس به عنوان مکانی عالی برای اقامت و زندگی مخصوصا پس از فارغ التحصیلی شناخته شود. شما می‌توانید در این کشور در دوران دانشجویی (مقطع دکترا و ارشد)  یا با ویزای تحصیلی سوییس پس از اتمام تحصیلاتتان کار کنید. در صورت کار در سوئیس باید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی سوئیس

شما به عنوان یک دانشجوی بین الملل، برای مهاجرت تحصیلی به سوئیس باید مدارک شخصی و عمومی خود را ارائه کنید تا بتوانید به عنوان یک دانشجو اقدام به تحصیل سوئیس کنید. از جمله این مدارک می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • اصل و کپی پاسپورت به زبان انگلیسی، آلمانی یا فرانسوی
 • مدرک حاوی تمکن مالی
 • توصیه نامه
 • انگیزه نامه
 • ریز نمرات تحصیلی مقاطع قبلی
 • اخذ پذیرش دانشگاه
 • کسب اقامت دانشجویی
 • دو الی چهار قطعه عکس بیومتریک

اقامت پس از تحصیل در سوئیس

شما پس از پذیرش در دانشگاه‌های سوئیس متناسب با مقطع تحصیلی خود می‌توانید اقدام به اخذ اقامت سوئیس کنید. اخذ اقامت سوئیس برای دانشجویان دکترا نسبت به مقاطع تحصیلی دیگر آسان‌تر است.

علت هم این است احتمال یافت شغل و اخذ اقامت از طریق کار برای این مقطع تحصیلی نسبت به مقاطع تحصیلی دیگر آسان‌تر می‌باشد. البته نمی‌توان گفت مقاطع دیگر نمی‌توانند پس از تحصیل اقامت سوئیس را از آن خود کنند. به همین خاطر، به فارغ التحصیلان مقاطع دیگر توصیه می‌شود سریعا پس از فارغ التحصیلی در جستجوی کار باشند.

اخذ تابعیت سوئیس پس از تحصیل 

اخذ اقامت پس از فارغ التحصیلی

 اگر دانشجوی بین الملل بتواند پس از فارغ التحصیلی ویزای خود را به ویزای کاری تغییر دهد یا در این کشور سرمایه گذاری کند می‌تواند پس از ده سال تابعیت این کشور را از آن خود کند.

تابعیت را علاوه بر اخذ ویزای کاری می‌توان از طریق ازدواج با یک شهروند سوئیسی هم کسب کرد. پس از اخذ تابعیت سوئیس می‌توانید شهروندی این کشور را هم کسب کنید.

مشاوره با وکلا برگزیده میرداماد برای تحصیل در سوئیس

مجموعه مهاجرتی میرداماد مفتخر است اعلام کند کلیه خدمات مربوط به مهاجرت و تحصیل در سوئیس را با توجه به نیاز دانشجویان ایرانی از صفر تا صد انجام می‌دهد.

 اگر خواهان مهاجرت به سوئیس و تحصیل در این کشور زیبا و اروپایی در مقاطع مختلف تحصیلی (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا) هستید اما از انجام این کار می‌ترسید یا تصور می‌کنید اطلاعات لازم را ندارید، مجموعه ما را فراموش نکنید.

مشاوران برگزیده میرداماد سال‌ها در حوزه انجام کارهای مهاجرتی دانشجویان ایرانی به کشورهای اروپایی فعالیت کرده‌اند و تجربه کسب نموده‌اند. به همین علت، شما با گرفتن مشاوره می‌توانید سریع‌تر و راحت‌تر به تحصیل در سوئیس برسید. پس قبل از هر گونه اقدامی با مجموعه ما ارتباط گرفته و پس از کسب آگاهی از بهترین دانشگاه‌های سوئیس پذیرش بگیرید.

جمع بندی و سوالات

ما در این مقاله به نحوه تحصیل در سوئیس پرداخته‌ایم و کلیه سوالات شما در رابطه با تحصیل در مقاطع تحصیلی مختلف و نحوه اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه‌های این کشور را پاسخ داده‌ایم. شما با توجه به این موارد می‌توانید برای پذیرش در رشته و دانشگاه مربوطه خود اقدام کنید.

سوالات متداول درباره شرایط تحصیل در سوئیس

سوئیس کشوری عالی از نظر اقتصادی، طبیعت و فضای تحصیلی است.

بله، ایرانی بودن شما هیچگونه مشکلی برای اخذ بورسیه تحصیلی برایتان نخواهد داشت.

شما با فراهم کردن شرایط مورد نیاز دانشگاه نظیر ارائه مدرک زبان می‌توانید از دانشگاه‌های این کشور بورسیه تحصیلی بگیرید.

خیر، کشور سوئیس حتی برای دانشجویان کشور خود هزینه تحصیل رایگان در دانشگاه‌ها را ارائه نمی‌دهد.

خوشبختانه، بسیاری از دانشگاه‌های سوئیس شرایط خاصی برای دانشجویان بین الملل فراهم کرده‌اند تا آنها بتوانند اقدام به تحصیل بدون مدرک زبان کنند.

اخبار مرتبط