تحصیل در سوئیس

تحصیل در سوئیس

مشاوره تخصصی و تماس فوری

شما عزیزان جهت مشاوره تخصصی می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

یکی از گزینه هایی که در ادامه به آن خواهیم پرداخت، تحصیل در سوئیس است. مهاجرت تحصیلی به روسیه به شیوه‌های مختلفی امکان‌پذیر می‌باشد. بدیهی است برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و آگاهی دقیق از چگونگی اقدام سریع و مؤثر، مشورت با صاحب‌نظران و متخصصان موسسه میرداماد ضروری است. وکلای مجرب مؤسسه‌ ما جهت راهنمایی دقیق در کنار شما هستند.

شرایط تحصیل در سوئیس

برای پذیرش در دانشگاه سوئیس باید گواهینامه یا سایر مدارک خارجی لازم را جهت ارجاع به دانشگاه داشته باشید. با توجه به دوره، دانش خوبی از زبان آموزش نیز یک پیش شرط است. هر چند برخی از برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی تدریس می شود. قبل از پذیرش در یک برنامه، ممکن است از شما خواسته شود آزمون آیلتس یا تافل داشته باشید. اگر مایل به پذیرش در برنامه های کارشناسی در دانشگاه های دکترا / تحقیقاتی می باشید، باید دارای مدرک فوق لیسانس مرتبط (یا معادل آن) باشید.

پذیرش در رشته های موسیقی، تئاتر و هنر نیازمند تجربه کاری نیست، اما ارزیابی فردی از توانایی هنری مراجعه کنندگان انجام می شود.اگر مایل به پذیرش در یک برنامه کارشناسی می باشید، باید دارای مدرک مرتبط باشید. برای پذیرش بیشتر شرایط اعتبار مدرک تحصیلی خود را با یک دانشگاه سوئیس بررسی کنید. دانشگاه های آموزش معلم کسانی که دارای مدرک کارشناسی تخصصی هستند امکان پذیرش برای آموزش معلمان (پیش دبستانی و ابتدایی) را دارند. معلمان برای آموزش های ویژه باید مدارک لازم را برای کلاس های استاندارد یا مدرک تحصیلی روان درمانی را بگذرانند. پذیرش در مقطع مطالعات دکترا بر اساس صلاحیت فردی انجام می شود.

هزینه تحصیل در سوئیس

کشور سوئیس به دلیل کیفیت عالی در امکانات زندگی همچون حمل و نقل، محل اقامت، ارائه خدمات عالی در زمینه های فرهنگی و تفریحی و گردشگری به یکی از کشورهای پرطرف دار و تقریبا گران مشهور شده است. به طور معمول شرایط زندگی در سوئیس و همچنین هزینه تحصیل برای دانشجویان خارجی بسته به انتخاب شخصی خود دارد، معمولا این هزینه ماهانه حداقل بین 1600 تا 2000 فرانک سوئیس است با در نظر گرفتن هزینه تحصیل.

حتما بخوانید:  تجربه تحصیل در سوئیس

هزینه تحصیل در سوئیس

هزینه های زندگی در سوئیس برای دانشجویان با توجه به شهری که انتخاب میکنند متفاوت است. به عنوان مثال هزینه تحصیل در یک دانشگاه در شهر فریبورگ ( اجاره ماهیانه حدود 785 فرانک سوئیس است) که در مقایسه با شهر زوریچ که یکی از بزرگترین شهرستان ها در کشور سوئیس است ارزانتر است. اگر میخواهید بیش از سه ماه در کشور سوئیس اقامت داشته باشید لازم است که تحت پوشش بیمه درمانی قرار بگیرید. دانشجویان بین المللی که تحت پوشش بیمه کشور خود هستند باید بیمه ی کشورشان شرایط بیمه کشور سوئیس را برآورده کند که در این صورت از این بیمه اجباری کشور سوئیس معاف میشوند. حق بیمه ماهیانه برای بیمه های بهداشتی بین 80 تا 350 فرانک سوئیس متغییر است.

تحصیل در سوئیس به زبان انگلیسی

درخواست و شرایط پذیرش دانشگاه های سوئیس بسیار آسان است، بسیاری از رشته هایی که می توانید از آنها برای تحصیل به زبان انگلیسی در سوئیس استفاده کنید شامل:

 • کارشناسی ارشد در پزشکی انسانی
 • کارشناسی ارشد مهندسی عمران
 • کارشناسی ارشد در علوم کامپیوتر
 • کارشناسی ارشد فیزیک
 • کارشناسی ارشد در کسب و کار بین المللی

سوئیس دارای 3 زبان رسمی (آلمانی، فرانسوی و ایتالیایی) است و زبان آموزش به دانشگاه بستگی دارد. علاوه بر این، اکثر دانشگاه ها همچنین طیف گسترده ای از برنامه های آموزش داده شده را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. اکثر دانشجویان بین المللی برای مدرک تحصیلی انگلیسی، فرانسوی یا آلمانی درخواست می شوند.

تحصیل در سوئیس به زبان انگلیسی

برای درخواست تحصیل در سوئیس ملزم به داشتن یکی از مدارک آلمانی: DSH ،OSD ،telc و آمادگی در آزمون TestDaF آلمانی/فرانسوی: DELF یا DALF/ انگلیسی: IELTS، TOEFL. اگر یک گواهینامه زبان نداشته باشید، می توانید یک آزمون زبان در دانشگاه بگیرید و آنها می توانند تصمیم بگیرند که آیا سطح شما برای تحصیل شما کامل است یا خیر. این گزینه در همه دانشگاه ها موجود نیست، بنابراین ابتدا با موسسه بررسی کنید.

تحصیل مقطع فوق لیسانس در سوئیس

کشور سوئیس یکی از ثروتمند ترین و شاد ترین مقاصد جهان شناخته شده است که در آن رشته های مختلفی در سطح کارشناسی ارشد ارائه داده میشود. بسیاری از دانشجویان بین المللی قبلا تایید کرده اند که کشور سوئیس یکی از بهترین کشورها برای ادامه تحصیل در مقاطع بالا است زیرا که این کشور دارای رتبه ی دوم در ارائه ی برنامه های آموزش عالی است. همچنین در زمینه ی تحقیقات علمی میزبان بزرگتربن آزمایشگاه ها در جهان است، تمام این موارد ذکر شده دلیلی است برای جذب دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد در کشور سوئیس.

حتما بخوانید:  تحصیل رشته مهندسی برق در سوئیس

برای گذراندن دوره کارشناسی ارشد و تجربه تحصیل در سوئیس، این امکان به دانشجویان داده می شود که در یکی از چندین مراکز تحصیلی و پژوهشی عالی ادامه تحصیل بدهند، در نتیجه دانشجویان می توانند در رشته های مختلف تحصیل کنند و همچنین امکان دسترسی به منابع تخصصی برخی از بهترین دانشگاه های اروپا را دارند. رشنه های تحصیلی ارائه شده در کشور سوئیس بسیار متنوع است که برخی از آنها عبارتند از: امور بین الملل، اقتصاد، مهندسی، علوم کامپیوتر، ارتباطات و تجارت بین الملل. دانشجویان می توانند برای گذراندن دروس خود در مقطع کارشناسی ارشد، مطالعات نیمه وقت، تمام وقت و یا آنلاین را انتخاب کنند.

تحصیل در سوئیس مقطع دکترا

با تحصیل در مقطع دکترا در کشور سوئیس شما وارد یک سیستم عالی تحصیلی بین المللی می شوید که ترکیبی است از شهرت و نوآوری. قدیمی ترین دانشگاه های سوئیس به قرون 14 و 15 برمیگردد که در حوزه های مختلف علوم، شناخته شده اند: همچون علوم طبیعی و مطالعات تجاری. امروزه کشور سوئیس در حوزه آموزش عالی اروپا به عنوان یکی از شرکت کنندگان در فرآیند بولونیا فعالیت میکند.. این بدین معنا است که دانشجویان علاوه بر فرصت تحصیل در معتبرترین موسسات آموزش عالی اروپا و کسب مدرک دکترای تخصصی به آنها این صلاحیت داده می شود که حرفه ی خود را ارتقا بخشند.

سوئیس در حال حاضر بیش از 40000 دانشجوی بین المللی را در تمام سطوح تحصیلات دانشگاهی میزبان خود کرده است که حدود 50 درصد آن ها در مقطع دکترا تحصیل می کنند که این دانشجویان از کشورهای دیگر وارد کشور سوئیس شده اند. مناطق مختلف کشور سوئیس به زبان های آلمانی، فرانسوی و یا ایتالیایی صحبت می کنند ولی تعداد بیشتری از برنامه های تحصیلات عالیه به زبان انگلیسی ارائه می شود. قابل به ذکر است که پس از به پایان رساندن دوره ی دکترای خود، می توانید برای کار و یا تحقیق بیشتر به خارج از سوئیس بروید. شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در سوئیس را بهتر است از مشاورین موسسه میرداماد بخواهید.

سوالات متداول درباره شرایط تحصیل در سوئیس

دانشگاه های معتبر و مورد تایید وزارت علوم و بهداشت در کشور سوئیس کدام است؟

 • ETH Zurich – Swiss Federal Institute of Technology
 • EPFL – Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne 
 • University of Zurich 
 • University of Geneva
حتما بخوانید:  ویزای دانش آموزی سوئیس

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور سوئیس چقدر است؟

هزینه های تحصیل در دانشگاه های سوئیس در مقطع کارشناسی ۱۶۰۰ یورو در سال می باشد.

آیا برای تحصیل در دانشگاه سوئیس نیاز به ارائه مدرک زبان می باشد؟

برای درخواست تحصیل در سوئیس ملزم به داشتن یکی از مدارک آلمانی: DSH،OSD، telc و آمادگی در آزمون TestDaF آلمانی/فرانسوی DELF: و DALF / انگلیسی : IELTS، TOEFL. اگر یک گواهینامه زبان نداشته باشید، می توانید یک آزمون زبان در دانشگاه بگیرید و آنها می توانند تصمیم بگیرند که آیا سطح شما برای تحصیل شما کامل است یا خیر.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور سوئیس چقدر است؟

هزینه های تحصیل در دانشگاه های سوئیس در مقطع کارشناسی ارشد ۱۶۰۰ یورو در سال می باشد.

هزینه تحصیل در مقطع دکتری در کشور سوئیس چقدر است؟

معمولاً هزینه تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های سوئیس در حدود ۱۲۰۰ فرانک سوئیس می باشد.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی در کشور سوئیس کدام است؟

 • گذرنامه معتبر
 • اثبات ثبت نام دانشگاه
 • بیانیه بانکی
 • اثبات بیمه درمانی
 • اثبات آدرس
 • دو عکس گذرنامه

هزینه زندگی دانشجویی در کشور سوئیس چقدر است؟

هزینه های زندگی در سوئیس برای دانشجویان به صورت میانگین بین ۷۰۰ تا ۹۰۰ یورو در ماه می باشد.

شرایط کار دانشجویی در کشور سوئیس حین تحصیل چگونه است؟

دانشجویان در کشور سوئیس مجوز کار در محدوده ای ۱۰ تا ۳۰ ساعته به صورت هفتگی را دارا می باشند.

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور سوئیس چند سال است؟

دوره های کارشناسی معمولا به مدت سه تا چهار سال به طول می انجامد.

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور سوئیس چند سال است؟

طول دوره کارشناسی ارشد در سوئیس ۳ تا ۴ ترم می باشد.

مدت زمان تحصیل در مقطع دکتری در کشور سوئیس چند سال است؟

دوره های تحصیلی در دکتری به صورت معمول حدود سه تا پنج سال به طول می انجامد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.