مشاوره تخصصی و تماس فوری

شما عزیزان جهت مشاوره تخصصی می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

بررسی ها نشان می دهد که کشور عمان برای تحصیل و کار مقصد مناسب برای افرادی است که متقاضی اعزام دانشجو و تحصیل در خارج از کشور هستند. در نظر داشته باشید که تنها در صورتی می توانید در عمان کار کنید که پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرما را کسب کنید و به عمان سفر کنید. اما در صورت تحصیل به راحتی می توانید در عمان بمانید و پس از تحصیل نیر ادامه اقامت خود را با کسب اجازه کار تثبیت کنید. در این مقاله از موسسه حقوقی میرداماد به این مسئله می پردازیم.

شرایط تحصیل در عمان و اعزام دانشجو

عمان شبه جزیره است که در نوک جنوب شرقی آسیا قرار دارد.عمان یکی از کشور های کمتر شناخته شده در خاورمیانه است که فرصتهای آموزشی عالی را فراهم میکند. تحصیل در عمان مسیری است که بسیاری از دانشجویان بین الملل به خصوص در دانشگاه های خصوصی کشور های دیگر انتخاب می کنند. بسیاری از دانشگاه های عمان با سایر دانشگاه های اروپا، استرالیا و آمریکا ارتباط دارند به همین دلیل بیشتر دوره های تحصیلی در عمان به زبان انگلیسی تدریس می شود و این امر دانشجویان بین الملل را برای درک درس ها بسیار آسان تر کرده است. دانشجویان بین الملل گزینه های زیادی برای انتخاب دوره های تحصیلات تکمیلی دارند. عمان کشور کوچکی است که اولین دانشگاه خود را در سال 1986 تاسیس کرد.

تحصیل در عمان

پیشرفت های بسیار زیادی در سیستم آموزشی عمان از سال 1970 اتفاق افتاد. از دانشگاه های مشهور در این کشور میتوان دانشگاه سلطان قابوس، دانشگاه مجوکات، دانشگاه اشرقیه و دانشگاه نیوزا نام برد. با وجود مساحت کم عمان دانشگاهی مثل دانشگاه سلطان بیشتر از بیست موسسه در کشور دارد. به خاطر اینکه عمان دانشگاه های متعددی دارد فرصت های تحصیل برای دانشجویان بین الملل بسیار متفاوت است. عمان دارای مناظر چشمگیر، شهرهای قدیمی، معماری پیچیده و سواحل طولانی است. تحصیل در عمان به دانشجویان فرصت می دهد تا با تجربه زندگی در عمان و فرهنگ پرطرفدار عربی آشنا شوند.

در کشور عمان دانشجویان از آزادی بیشتری در مذهب و تجارت نسبت به دیگر کشور های عربی برخوردار هستند. از آنجا که عمان یک کشور اسلامی است تقویم دانشگاهی از تقویم اسلامی پیروی می کند. با توجه به تعطیلات مهم اسلامی، بسیاری از دانشگاه ها یک سال تحصیلی را به سه دوره تقسیم می کنند. نیمسال اول از ماه آگوست یا سپتامبر شروع می شود و تا ماه دسامبر یا ژانویه ادامه دارد، نیمسال تحصیلی بعدی از ماه فوریه شروع می شود و تا آخر آپریل ادامه دارد، نیمسال کوتاه تحصیلی از ماه ژوئن شروع می شود و تا ماه جولای یا آگوست ادامه دارد. دانشگاه های عمان به شدت بر روی کسب و کار، تکنولوژی و مهندسی که در بسیاری از دانشگاه های عمان دیده می شود تمرکز دارند. بعد از فارغ التحصیلی، دانشجویانی که در عمان تحصیل کرده اند به طور خاصی برای کار در کشورهای عربی و کارهایی که توسط شرکت های عربی انجام می شود آماده هستند

مدارک مورد نیاز پذیرش از دانشگاه های عمان

زمانی که مطمئن شدید که مدارک مورد نیاز برای درخواست موفق به دانشگاه ایده آل خود را دارید، باید قبل از ورود برای ویزای دانشجویی درخواست دهید. دانش آموزانی که می خواهند در عمان تحصیل کنند باید ویزای دانشجویی داشته باشند. درخواست ورود به درخواست یک حامی محلی نیاز دارد. مدت زمان این ویزا بین یک تا دو سال متغیر است، اما با نامه تاییدی از دانشگاه می تواند بیشتر شود. مدت زمان پردازش ویزای دانشجویی ده روز است.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه های عمان بسته به دوره تحصیلی و دانشگاه انتخابی متفاوت است. البته اکثر دانشگاه ها برای دوره های کارشناسی نیاز به مدرک دیپلم دوره متوسطه یا دیپلم فنی، برای دوره کارشناسی ارشد مدرک لیسانس و برای دوره دکتری مدرک فوق لیسانس مرتبط با رشته انتخابی و تحقیقات دانشگاهی نیاز است. به دلیل اینکه اکثر دوره های تحصیلی در عمان به زبان انگلیسی تدریس می شود، بسته به دوره مورد نظر نیاز به دانش کافی در زبان انگلیسی دارید. سایر مدارک مورد نیاز را از صفحه رسمی دانشگاه مورد نظر جستجو کنید.

مدارک مورد نیاز پذیرش از دانشگاه های عمان

شرایط پذیرش و تحصیل در عمان لیسانس و کارشناسی ارشد

دانشگاه ها و کالج ها در عمان طیف وسیعی از دوره های کارشناسی در رشته های هنر، علوم اجتماعی، اقتصاد، آموزش، حقوق، مهندسی، علوم و پزشکی ارائه می دهند. وزارت آموزش عمان یک دانشگاه ملی و شش کالج عمومی علوم کاربردی را اداره می کند. مقطع لیسانس در این دانشگاه ها حدود پنج سال طول می کشد و نیاز به مدرک دوره دبیرستان و آشنایی با زبان انگلیسی دارد. همچنین در عمان چندین دانشگاه خصوصی وجود دارد که بسیاری از آنها به وسیله دانشگاه های بین المللی خارجی تاسیس شده اند.

دانشگاه های خصوصی بین المللی دوره کارشناسی را با انعطاف بیشتری برای دانشجویان فراهم می کنند. دانشجویان می توانند به صورت تمام وقت، نیمه وقت یا آموزش از راه دور در این دانشگاه ها تحصیل کنند. امتیاز و دورهای کارشناسی در رشته های کارشناسی علوم، کارشناسی هنر و چندین رشته مرتبط به کسب و کار مثل منابع انسانی، مالی، امنیت، مدیریت بحران، بازاریابی و محاسبات کسب و کار در این دانشگاه ها در دسترس هستند.

دوره کارشناسی ارشد در عمان یک تجربه منحصر به فرد برای دانشجویان بین المللی است. مردم عمان بسیار دوستانه رفتار می کنند و دانشجویان در فرهنگ و سنتها غوطه ور هستند.دوره های کارشناسی ارشد در عمان که تقریبا سه ساله است با کیفیت بالا در مکان های عالی و توسط استادان متخصص ارائه می شود. به طور معمول برای ورود به دوره های کارشناسی ارشد در عمان نیاز به درک خوبی از زبان انگلیسی و مدرک کارشناسی دارید. بعضی از رشته های معمول برای تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد در عمان عبارتند از: امور مالی، مدیریت، ارتباطات، عدالت جنایی، بازاریابی. دوره های کارشناسی ارشد در دانشگاه های عمان به صورت تمام وقت، نیمه وقت یا به صورت آنلاین ارائه می شود.

پذیرش و تحصیل در عمان دکتری

شرایط لازم برای دوره دکتری داشتن مدرک کارشناسی ارشد است بعلاوه پایان نامه و مقاله ای که در درجه اول شامل تحقیقات اصلی علمی شما باشد. کشور عمان دوره دکتری را در رشته های تکنولوژی و اطلاعات، حسابداری و مالی، بازاریابی، مدیریت کسب و کار و بسیاری از رشته های دیگر ارائه می کند. مقطع دکتری در دانشگاه های معروف عمان مثل سلطان قابوس، دانشگاه موسسات و دانشگاه های بین المللی ارائه میشود.

در دوره دکتری اکثر برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی تدریس میشوند. و بعضی از دوره ها هم به زبان انگلیسی و هم زبان عربی تدریس می شود. قبل از ورود به دوره انتخابی زبان تدریس را چک کنید

کالج ها و دانشگاه های معتبر و برتر عمان

 1. کالج خاورمیانه
 2. دانشگاه ASharqiyah
 3. کالج بانکداری و مطالعات مالی
 4. دانشگاه مسقط (MU)
 5. کالج جهانی مهندسی و فناوری
 6. کالج فناوری Al Musanna
 7. کالج دانشگاه آلبروهی
 8. دانشگاه عربوین
 9. کالج مهندسی کالدونیان
 10. دانشکده های علوم کاربردی در روستوق، نیوزا، ایبری، سهر، سور، صلاح الله
 11. دانشگاه ظفار
 12. کالج مهندسی ایمنی آتش نشانی
 13. دانشگاه علم و صنعت آلمان (GUtech)
 14. کالج خلیج فارس
 15. کالج عالی کالج فناوری
 16. کالج فن آوری ایبرا
 17. کالج دانشگاه میگان
 18. کالج مازون
 19. کالج مدرن تجارت و علم
 20. کالج دانشگاه مسقط
 21. کالج فناوری نیوزا
 22. کالج مدیریت و فناوری عمان
 23. کالج پزشکی عمان
 24. گارد سلطنتی کالج فنی عمان
 25. کالج علمی طراحی
 26. دانشگاه سحر
 27. دانشگاه سلطان قبوو
 28. کالج دانشگاه سور
 29. دانشگاه بوعلی
 30. دانشگاه نیوزا
 31. دانشکده علوم کاربردی ولایت
 32. کالج بین المللی دریایی عمان

هزینه تحصیل در عمان

هزینه تحصیل در عمان توسط دولت تعیین نمی شود. و بسته به دوره تحصیلی و دانشگاه انتخاب شده متفاوت است. به طور مثال میزان شهریه در دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه سلطان قابوس برای دانشجویان بین الملل 3.500 ریال عمان و در دوره دکتری 7.000 ریال عمان است.

هزینه زندگی در عمان بستگی به سطح زندگی شما دارد اما به طور کلی هزینه زندگی در عمان نسبت به دیگر کشور های خاورمیانه ارزان تر است. بیشتر دانشجویان بین الملل تصمیم می گیرند که محله های عمان را برای زندگی انتخاب کنند که این سازگاری با زندگی عمانی را آسانتر می کند و باعث می شود که زبان را یاد بگیرند. با این حال گزینه های دیگری مثل خوابگاه و آپارتمان های خصوصی نیز در دسترس است.

هزینه تحصیل در عمان

بورسیه تحصیل در عمان

کمک هزینه تحصیلی بنجامین ا. گیلمن

هر دانشجو آرزو می کند که بتواند بورس تحصیلی گیلمن را که یکی از برجسته ترین و محبوب ترین جوایز است، برنده شود. بورس تحصیلی بین المللی معتبر بین المللی بنجامین ا. گیلمن در زمینه تحصیلات بین المللی دانش آموزان محروم و کم جمعیت ارائه شده است. مبلغ جایزه ممکن است تا 5000 دلار باشد.

جایزه دیوید ل. بورن

دومین کمک هزینه از فرصت های دولت برای افزایش دانش در عمان، جوایز بورن است. در پاسخ به کمبود شدید متخصصان امنیتی با تحصیلات عالی در زبان ها و فرهنگ های بحرانی مانند عربی، برنامه آموزش ملی امنیت با بورسیه های دیوید بورن به دست آمد.

این یک بورس تحصیلی برای برنامه های خدماتی است، به این معنی است که پس از فارغ التحصیلی باید خدمات حرفه ای را به دولت ایالات متحده بازگردانید و اولویت دادن به کسانی است که مایل به حرفه های درازمدت در امنیت ملی هستند. جوایز تا 26000 دلار می باشد.این یک گزینه ایده آل برای یک دانش آموز است که خواهان تحصیل و کار در یک موقعیت بزرگ است

مدرسه آموزش بین المللی

این برنامه فرهنگ سیاسی و توسعه سیاسی که ارائه شده توسط دانشکده تربیت بین المللی (SIT) ، طراحی شده است به طور مشابه با دیگر برنامه های نوآورانه در خارج از کشور برنامه های آموزشی، با غوطه وری و انعطاف پذیری برای ایجاد یک تجربه منحصر به فرد خارجی. SIT یک سازمان پیشرو در خارج از کشور است که بسته های متعددی از برنامه های مختلف بین المللی برای دانشجویان دانشگاهی را تهیه می کند.

صندوق SIT بزرگترین و معتبرترین صندوق این سازمان است که به طور گسترده به دانشجویان شایسته اعطا می شود. کمک هزینه تحصیلی ممکن است از چند صد تا چند هزار دلار باشد.

دانشگاه جورج تاون

دانشجویان دانشگاه جورج تاون که در زمینه مطالعات عربی تحصیل کرده اند می توانند تحصیلات زبان و فرهنگ عربی سلطان قبوض بن سعید را که توسط خود سلطان عمان تامین می شود، واجد شرایط را دریافت کنند. بخش مطالعات عربستان جورج تاون یکی از قابل توجه ترین برنامه های ارائه شده از لیسانس است.

دانش آموزان فرصت های فراوانی برای ادامه تحصیل در خارج از کشور با این نوع بودجه دارند که بر اساس شایستگی های دانشگاهی است. سرمایه گذاری ممکن است از سال به سال، دانشجو به دانشجو، و پروژه با پروژه متفاوت باشد. اگر در مورد این کشور و شرایط مهاجرت به عمان و تحصیل اطلاعات بیشتری نیاز دارید، می توانید با مشاورین و کارشناسان موسسه حقوقی میرداماد، تماس تلفنی برقرار کنید. با ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول درباره شرایط تحصیل در عمان

دانشگاه های معتبر و مورد تایید وزارت علوم و بهداشت در کشور عمان کدام است؟

 1. کالج خاورمیانه
 2. دانشگاه Sharqiyah
 3. کالج بانکداری و مطالعات مالی
 4. دانشگاه مسقط (MU)
 5. کالج جهانی مهندسی و فناوری
 6. کالج فناوری Al Musanna
 7. کالج دانشگاه آلبروهی
 8. دانشگاه عربین
 9. کالج مهندسی کالدونیان
 10. دانشکده های علوم کاربردی در روستوف، نیوز وایبری، سهر، سهر، صلاح الله
 11. دانشگاه ظفار
 12. کالج مهندسی ایمنی آتش نشانی
 13. دانشگاه علم و صنعت آلمان (GUtech)
 14. کالج خلیج فارس
 15. کالج عالی کالج فناوری
 16. کالج فناوری ایبرا
 17. کالج دانشگاه میگان
 18. کالج مازون
 19. کالج مدرن تجارت و علم
 20. کالج دانشگاه مسقط
 21. کالج فناوری نیوزا
 22. کالج مدیریت و فناوری عمان
 23. کالج پزشکی عمان
 24. گارد سلطنتی کالج فنی عمان
 25. کالج علمی طراحی
 26. دانشگاه سحر
 27. دانشگاه سلطان قابوس
 28. کالج دانشگاه سور
 29. دانشگاه بوعلی
 30. دانشگاه نیوز
 31. دانشکده علوم کاربردی ولایت
 32. کالج بین المللی دریایی عمان

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور عمان چقدر است؟

شهریه ها در دانشگاههای عمان در مقطع لیسانس برای دانشجویان بین المللی بین ۱۰۰۰ الی ۲۵۰۰ دلار خواهد بود.

آیا برای تحصیل در دانشگاه عمان نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی می باشد؟

 • دانشجویان بین المللی به جهت تحصیل در عمان در مقطع لیسانس باید مدرک زبان با نمره حداقل ۵٫۵ آیلتس ارائه نمایند.
 • دانشجویان برای تحصیل در عمان در مقطع فوق لیسانس باید مدرک زبان با نمره ۶٫۵ آیلتس را داشته باشند.
 • دانشجویان برای تحصیل در عمان در مقطع دکتری باید مدرک زبان با نمره 7 آیلتس را داشته باشند.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور عمان چقدر است؟

هزینه تحصیل در دانشگاههای بین المللی عمان در مقطع فوق لیسانس به صورت تقریبی ۴ الی ۶ هزار دلار می باشد.

هزینه تحصیل در مقطع دکتری در کشور عمان چقدر است؟

هزینه تحصیل در دانشگاههای بین المللی عمان در مقطع دکتری به صورت تقریبی ۴۵۰۰ الی ۷۰۰۰ یورو می باشد.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی در کشور عمان کدام است؟

 • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه
 • ارائه کلیه مدارک هویتی نظیر شناسنامه، کارت ملی و گذرنامه
 • ارائه سوابق کاری در صورت وجود
 • ارائه فرم های تکمیل شده درخواست ویزا
 • ارائه فیش پرداختی هزینه ویزا

هزینه زندگی دانشجویی در کشور عمان چقدر است؟

هزینه زندگی در ماه برای یک نفر در حدود ۱۰۰۰ دلار می باشد.

شرایط کار دانشجویی در کشور عمان حین تحصیل چگونه است؟

دانشجویان در مقطع لیسانس و فوق لیسانس همانند دیگر کشورها مجازند ۲۰ ساعت در هفته و دانشجویان مقطع دکترا نیز به مدت ۲۰ ساعت در هفته اجازه دارند به کار ضمن تحصیل مشغول گردند.

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور عمان چند سال است؟

مقطع لیسانس در این دانشگاه ها حدود پنج سال طول می کشد.

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور عمان چند سال است؟

تحصیل در این مقطع تقریبا دو سال زمان می برد.

مدت زمان تحصیل در مقطع دکتری در کشور عمان چند سال است؟

تحصیل در این مقطع تقریبا 2 الی 4 سال زمان می برد.

136 دیدگاه برای “تحصیل در عمان

 1. حسین گفت:

  با سلام
  من با مدرک کارشناسی ارشد و با ۳۷ سال سن به همراه همسر و دو فرزندم قصد دارم برای ادامه تحصیل و تجارت به عمان مهاجرت کنم در این خصوص سوالم این است که مراحل ورود به دانشگاه و تحصیل در مقطع دکتری و تقاضای بورسیه چگونه است؟
  در ضمن چقدر سرمایه برای زندگی و تجارت لازم است که با خود ببرم؟؟
  ممنون

  1. مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   معمولا روال مشخصی برای اخذ پذیرش دکترا از همه دانشگاه ها وجود دارد یا با استاد مکاتبه می کنید و یا از پوزیشن هایی که دانشگاه اعلام می کند استفاده می کنید، بابت اینکه چقدر مبلغ با خودتون ببرید تا حدودی به خودتون بستگی داره که هدفتون راه اندازی چه نوع تجارتی باشه.

 2. رسول گفت:

  باسلام
  دارای دو مدرک کارشناسی از رشته های مدیریت بحران و فوریتهای پزشکی هستم ، برای ادامه تحصیل و داشتم کار مرتبز با تحصیلاتم در عمان شانسی دارم ؟

  1. hadminapp گفت:

   سلام و وقت بخیر
   در صورتی که اقامت این کشور را بگیرید، تحصیل و کار برای شما ممکن و فراهم خواهد بود.

 3. somayee گفت:

  سلام شرایط تحصیل در دانشگاه کویت برای رشته داروسازی را می خواهم . کسی هست من را راهنمایی کند؟

  1. مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

   سلام و وقت خوش
   سفارت کویت اکثر درخواست های ویزا را ریجکت می کند، شما اگر موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه مقصدتان از کویت شوید، احتمال تایید ویزای تحصیلی تان بر اساس پذیرشی که گرفتید بسیار کم است.

   1. نادر گفت:

    سلام وسپاس از ارائه مطالب خوب ومفیدتان
    من ۴۳ سال سن دارم، عوق لیسانس حسابداری از دانشگاه آزاد اسلامی بامعدل۱۶، دارای ۱۸ سال سابقه کار در اموربیمه ای،۵سال رئیس اداره،متاهل دارای زن ویک فرزندیازده ساله، فاقد مدرک زبان انگلیسی وفاقد تسلط به زبان انگلیسی، تاحدودی آشنا به زبان عربی،باتوجه به تجربیات شغلی ام علاقمند به تحصیل در مقطع دکترا ،رشته مدیریت کسب وکارهستم لطفا راهنمایی بفرمایید که چگونه وکدامیک از دانشگاههای عمان را انتخاب نمایم بنحوی که پذیرش من صورت گیرد؟ضمنا”آیا میتوانم در ترددباشم باتوجه به شاغل بودنم در ایران یا باید فعلا مرخصی بگیرم؟
    بسیار سپاسگزارم از لطف شما

    1. مهدی کیوانی گفت:

     با سلام و عرض ادب
     برای اخذ پذیرش از دانشگاه های عمان باید رزومه علمی و پژوهشی شما مورد بررسی دقیق تر قرار بگیرد. لطفا با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا شما را به طور دقیق راهنمایی نمایند.

 4. mahbobee گفت:

  سلام و خسته نباشید
  خواهر و شوهر خواهر من در عمان اقامت دارند خودم هم عکاس و فیلم بردار هستم و در ایران آتلیه دارم خواستم ببینم میشه در عمان همین کسب و کار رو راه انداخت و شرایطش چی هست ممنون

  1. hadminapp گفت:

   سلام و وقت خوش
   بهتر است در صورت امکان اقامت را بر اساس خرید ملک بگیرید و سپس خود اشتغالی داشته باشید.
   ویزای کار عمان، دشوار است و احتمال ریجکت شدن زیاد است.

 5. شیرین زارع گفت:

  سلام و عرض ادب
  بنده٣٣سال مهندس برق قدرت حدود ١٠سال سابقه به عنوان مديرپروژه و سرپرست كارگاه در زمينه نيروگاه ،پست هاى برق فشار قوى ، مخابرات و دوربينهاى مداربسته دارم و همچنين همسرم ٢٩ساله مهندس كامپيوتر با ٧سال سابقه در زمينه مخابرات دارند .
  به نظر شما ميتونيم باهم از عمان يا يه كشور مناسب پيشنهاد كار بگيريم

  1. hadminapp گفت:

   سلام و وقت خوش
   گرفتن پیشنهاد کاری از کارفرمایان کشورهای دیگر، به میزان تخصص، روابط و تسلط شما به زبان کشور هدف شما دارد.

 6. fati گفت:

  با سلام خسته نباشید
  میخواستم بپرسم ایا دانشگاه علوم پزشکی عمان مورد تایید ایران هست؟ من قصد دارم دندانپزشکی بخونم و میخواستم بپرسم ایا مدرک عمان را ایران قبول میکنه یا خیر؟

  1. مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

   سلام و وقت بخیر
   کشور عمان چند دانشگاه پزشکی دارد.در صورتی که در سال ورود شما به دانشگاهی، آن دانشگاه در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت باشد، مدرک شما برای وزارت بهداشت مورد تایید است و در صورتی که فردی، مدرکش را از دانشگاه غیر تایید بگیرد و دو سال در کشوری که وزارت بهداشت نظام پزشکی آن را قبول داشته باشد، سابقه کار داشته باشد، می تواند در ایران نیز مشغول به کار شود.

 7. ارسلان گفت:

  سلام.وقت بخیر.ایا بامدرک دکترا فیزیک اتمی ومولکولی میتوان در دانشگاههای عمان تدریس کرد.باتشکر

  1. مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

   سلام و وقت بخیر
   می بایست در ابتدا اقامت عمان را کسب کنید و سپس با توجه به رزومه و تخصص علمی خود برای گرفتن جایگاه تدریس در دانشگاه های عمان، با مسئولین دانشگاه صحبت کنید و یا درخواستی از طرف دانشگاهی مبنی بر نیاز به شما در آن دانشگاه، جهت اخذ ویزای کاری از سفارت، ارائه دهید.

 8. لیلی گفت:

  سلام
  36 سال سن دارم .
  دارای مدرک کارشناسی در رشته معماری حدود 11 سال وقفه تحصیلی دارم . برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در عمان یا ایتالیا شانسی دارم؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   با توجه به وقفه ای که دراین چند سال ایجاد شده، باید یک گپ تحصیلی متقاعد کننده داشته باشید که در این صورت می توانید اقدام کنید در کشور های مد نظرتون، اما بهتر است ابتدا شرایط گپ تحصیلی خود را با کارشناس مهاجرت تحصیلی ما بررسی کنید.

 9. Shima گفت:

  سلام . چه مدرک زبان با چه نمره ای برای کشور عمان لازمه ؟ لطفاً راهنمایی کنید . من قصد مهاجرت کاری و ارسال رزومه دارم

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام جهت مهاجرت کاری به کشور عمان شما باید یک پیشنهاد معتبر کاری داشته باشید، تا جهت درخواست ویزا اقدام کنید.

 10. شیما گفت:

  سلام . میشه لطفاً بفرمایید که باید چه مدرک زبانی برای رزومه کاری که می‌خوام برای کشور عمان بفرستم داشته باشم . و با چه نمره ای . لطفا راهنماییم کنید

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام قطعا مدرک زبان در هر کشوری حائز اهمیت است، در خصوص نمره هم هر چه نمره شما بالاتر باشد بهتر است.

 11. فاطی گفت:

  سلام خسته نباشید …برای پذیرش دانشگاه عمان مقطع لیسناس اصل مدرک پیش دانشگاهی لازمه یا کپی مدرک کافیه که ترجمه کنم …بعد با گواهی تحصیلی که از آموزش و پرورش بگیرم میتونم اقدام کنم اخه الان دانشجو هستم نمیخوام انصراف بدم تا دوره کالجشو برم اگه قبول نشدم برگردم اصل مدارک دست دانشگاه هست فقط میتونم کپی بگیرم

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام دوست عزيز ترجمه و تاييد مدارک اصلی شما مورد نياز جهت پذيرش در كالج و دانشگاه می باشد.

 12. kimia گفت:

  سلام از چه طريق ميتونيم به عمان بريم اگر از طريق خريد ملك باشه چجوري بايد اقدام كنيم و از قيمت ها مطلع بشيم

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام بهترین روش جهت اقدام به کشور مربوطه در حال حاضر خرید ملک یا ثبت شرکت و سرمایه گذاری می باشد که میانگین هزینه ها بر اساس اطلاعات جامعی می باشد که می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس حاصل فرمائید.

 13. سولماز حمیدی گفت:

  سلام من میخواستم رشته پزشکی بخونم در کشور عمان ایا امکان پذیرش است از عمان

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام تنها دانشگاه مورد تایید عمان از نظر وزارت ایران سلطان قابوس می باشد که شرایط پذیرش برای غیر بومی را به ندرت ارائه می دهد.

 14. لادن رحيمي گفت:

  سلام
  من پزشك هستم و مجوز كار در عمان را دارم
  دخترم در مقطع يازدهم رشته رياضي در تهران هست و قصد دارد شيمي محض در دانشگاه بخونه .
  با اين وضعيت شما چه پيشنهادي داريد كه دخترم بتونه از عمان به امريكا براي ادامه تحصيلش بره ؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام شما ازطریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری به میزان 4500 ریال عمانی وتمکن مالی جهت پایه ی سرمایه ی اولیه به میزان 150 تا 200 هزار ریال عمانی توسط کفیل می توانید با توجیه اقتصادی بدون احتساب از پرداخت مالیات اقامت کاری و خانوادگی را برای خود رقم بزنید.

 15. محمد گفت:

  سلام خسته نباشید؛ من دانشجوی سال آخر دندانپزشکی هستم، چجور میتونم برای تخصص در دانشگاه های عمان اقدام کنم؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام شما ضمن قبولی و دریافت نمره ی مورد ارزیابی از امتحان معادل سازی و ارائه ی رزومه تحصیلی متناسب در خصوص تخصص رشته ی مورد نظر در این کشور اقدام نمائید.

 16. پریسا گفت:

  با سلام
  ایا کالج های معتبر زبان انگلیسی در عمان هست جدا از دانشگاه و رشته تحصیلی ؟

  1. مشاور مهاجرتی گفت:

   سلام
   بله کالج های زبان معمولا در کشور های خارجی به صورت بین المللی نیز فعالیت می کنند.

 17. علی گفت:

  با سلام و خسته نباشید . من همسرم اهل کشور عمان هستش کارای اقامتم انجام شده و قراره ۲ ماه دیگ برای زندگی به عمان برم. اگ اونجا قصد تحصیل داشته باشم ایا از حمایت دولت برخوردارم برای پرداخت شهریه یا نه

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بسته به زبان تحصیل و دانشگاه انتخابی ممکن است بتوانید به صورت رایگان تحصیل کنید.

 18. Aamer گفت:

  سلام آیا من میتوانم با مدرک دیپلم ب عمان بروم و ادامه تحصیل دهم و همانجا کار کنم

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام
   بسته به رشته تحصیلی و شرایط شما امکان اقدام رای شما وجود دارد. لطفا با کارشناسان مادر تماس باشید تا شما را راهنمایی نمایند.

 19. Sara گفت:

  خسته نباشید امکانش هست شماره یک مشاوره تحصیلی عمان و به من بدید
  من اصلا موفق نمیشم یه وکیل و مشاوره برای تحصیل در عمان پیداه کنم

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و احترام
   شما می توانید از طریق شماره های ذکر شده در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 20. masi گفت:

  سلام من دانشجوی مقطع کارشناسی زیست میکروبی هستم
  آیاامکان مهاجرت وادامه تحصیل‌برای کشور عمان را دارم برای رشته ی من

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   مهاجرت تحصیلی به عمان بسته به مقطع تحصیلی و رزومه علمی شما دارد.

 21. سعید گفت:

  با سلام
  بنده 28 سال سن دارم
  کارشناسی ارشد مهندسی معماری دارم و طراح گرافیک هستم و مدارک برنامه نویسی کامپیوتر هم دارم و با مدرک زبان تافل اینترنتی 90 از 120 (با انقضا)
  قصد دارم برای رشته مهندسی کامپیوتر در کشور عمان اقدام کنم (لیسانس یا حتی فوق لیسانس مستقیم)
  احتمال قبولی بنده ب چ صورت هست و هزینه ی سالیانه در رشته ی کامپیوتر (چ ارشد چ لیسانس) چقدر می باشد؟
  با تشکر

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام و عرض ادب
   برای ارائه مشاوره بهتر نیاز به اطلاعات بیشتر از جمله معدل، ریز نمرات و غیره است. لطفا با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید تا اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار دهند.

 22. دشتی گفت:

  باسلام ایا برای ادامه تحصیل در رشته ی ادبیات عرب زمینه ای فراهم هست.
  در دانشگاه های خوب عمان این رشته ارایه میشود و اگر می شود شرایط تحصیل در ان رشته به چه صورت میباشد

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و احترام
   شرایط تحصیل در هر دانشگاه متفاوت است. شما می توانید با توجه به شرایط خود دانشگاه مورد نظر خود را بیابید. شما می توانید برای کمک در مسیر خود با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 23. ملیکا گفت:

  سلام …ایا میشه با مدرک دیپلم در دانشگاه های عمان در رشته پزشکی شروع به تحصیل کرد؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام
   متاسفانه هیچ یک از دانشگاه های عمان مورد تایید وزارت بهداشت ایران نمی باشد.

 24. حوری گفت:

  سلام ببخشید برای ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد به همراه یک فرزند9ساله با کار و سپس اخذ شهروندی در عمان راهنمایی میفرمائید

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام
   برای کار کردن در عمان و دریافت ویزای کاری عمان شما حتما باید یک پیشنهاد شغلی داشته و آنرا به سفارت ارائه دهید.

 25. نگین گفت:

  سلام من امسال به امید خدا دیپلم می گیریم میتونم ادامه ی تحصیلم رو عمان ادامه بدم ؟؟
  باید رتبه ی خاصی در کنکور کسب کنم ؟؟
  چه شرایطی برای قبولی لازم دارم ؟؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام
   بسته به رشته و دانشگاه وانتخابی و همچنین رزومه علمی شما دارد. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 26. نگار نظری گفت:

  سلام من میخواهم در عمان پزشکی بخوانم میخواستم بدانم هزینه و شرایط پذیرش چطوری است؟شرط معدل دارد یا نه؟و اینکه همزمان با تحصیل میشه کار کرد یا نه؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام
   متاسفانه هیچ یک از دانشگاه های پزشکی عمان مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیست. به شما توصیه میکنیم کشور دیگری را انتخاب نمایید.

 27. یاسر گفت:

  سلام ، ببخشید برای رشته های پیراپزشکی امکان کار و گرفتن اقامت در کشور عمان وجود داره ؟!!

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام
   برای شروع کار رشته های پزشکی و پیرا پزشکی در عمان در ابتدا باید مدارک شما تایید شود و در آزمون مربوطه قبول شوید.

 28. Zam گفت:

  سلام وقتتون بخیر من میخواستم برای رشته کارگردانی تحصیل کنم میخواستم ببینم کدوم دانشگاه عمان داره و چطور باید اقدام کنم

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام
   دریافت ویزا در مقطع کارشناسی عمان مقداری با سخت گیری های زیادی روبه رو است که به شما پیشنهاد میکنیم کشور دیگری را انتخاب نمایید.

 29. فرهنگی گفت:

  با سلام و احترام
  ابنجانب دکترای زبان عربی دارم و در حال حاضر دبیر اعزامی در مدرسه ایران در عمان هستم و ماموریتم در حال اتمام است. میخاستم بپرسم آیا میتونم برای هیأت علمی در دانشگاه های عمان( سلطان قابوس) اقدام کنم؟ به چه صورت؟ ممنون که راهنمایی میفرمایید.

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   شما می توانید از طریق خود دانشگاه در صورتیکه شرایط مورد نیازشان را برآورده نمایید، اقدام نمایید.

 30. سیده سمیرا بهزادی گفت:

  با سلام
  من کارشناس ارشد تاریخ دارم و نویسنده و پژوهشگرم و اینکه اصالتا جنوبی ام. میخوام بدون با وجود رزومه خوبه و اینکه دیپلمم از بوشهر هست و مهم اینکه کتاب سومم در مورد تطبیق پوشش مردم بوشهر و عمان هست چطور میتونم از بورس دکتری دانشگاههای عمان استفاده کنم.
  با تشکر

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و احترام
   در صورتیکه رزومه علمی قوی داشته باشید، می توانید برای تحصیل دکترا در عمان اقدام نمایید.

 31. زينب گفت:

  سلام من كارشناس پرستاري با ١٢ سال سابقه كار دارم چطوري ميتونم برم عمان و پزشكي بخونم؟؟؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و خسته نباشید
   تحصیل پزشکی در عمان محدودیت سنی دارد و متاسفانه امسال هیچ یک از دانشگاه های پزشکی عمان مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار نگرفته است.

 32. شهری گفت:

  سلام من دانشجوی ارشد مکانیک هستم شنیدم دانشگاه مسقط دکتری مکانیک داره ؟! ایا درسته اگر نه کدام دانشگاه مهندسی در عمان بهتر است؟! و اینکه آیا امکان گرفتن باند وجود داره ؟!

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام
   بله امکان تحصیل دکترای مکانیک در عمان وجود دارد. با توجه به شرایط علمی و پژوهشی خود می توانید اقدام نمایید.

 33. بهنام گفت:

  سلام برای تحصیل در مقطع دکتری در رشته شهرسازی چه شرایطی نیاز هست؟ شرایط بورسیه تحصیلی هم بفرمایین

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای اخذ پذیرش دکترا باید رزومه علمی پژوهشی و علمی قوی ارائه دهید.

 34. مجید گفت:

  درود برشما، بنده ۳۲سال سن دارم و مدرکم فوق لیسان زمین شناسی هست ،برای ادامه تحصیل در مقطع دکتردر کشور عمان چه مقدار هزینه لازم هست؟سپاس از راهنمایی شما

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   هزینه تحصیل بسته به دانشگاه انتخابی شما دارد.

 35. رضا گفت:

  با سلام
  دانشجوی رشته ی تئاتر هستم و سابقه ام در زمینه ی هنری بیش از 7 سال است ، همچنین به صورت کامل به زبان عربی تسلط دارم ، چند سوال :
  1- الان سال دوم دانشگاه من هست و سربازی هم نرفته ام ، چطور میتوانم ادامه تحصیل داشته باشم در رشته خودم در کشور عمان؟
  2- هزینه ی تحصیل در این رشته چقدر هست ؟ و ایا با توجه به سابقه ، بورسیه میکنند ؟
  3- در صورت پذیرش در دانشگاه ، اسکان هم فراهم هست یا خیر ؟
  سپاس فراوان

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   با توجه بهشرایط سنی و رزومه علمی خود می توانید اقدام نمایید. هزینه تحصیل و شرایط نیز بسته به دانشگاه انتخابی دارد. با توجه به شرایط موجود به شما پیشنهاد میکنیم کشور دیگری را انتخاب نمایید.

 36. vidaebrahimi گفت:

  سلام وقت بخیر هزینه تحصیل در رشته های مهندسی در دانشگاه سلطان قابوس چقدره و چه شرایطی داره؟ به عربی یا انگلیسی؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   شرایط تحصیل در مقطع های تحصیلی متفاوت است که بسته به دانشکده انتخابی شما نیز دارد.

 37. ali javanmard گفت:

  من ۲۱ سالمه کاردانی تکنولوژی نرم افزار کامپیوتر از دانشگاه آزاد را گرفته ام و هنوز معافیت تحصیلی دارم میخواستم سوال بکنم آیا شرایط لازم برای ادامه تحصیل در کشور عمان را دارم؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل در عمان باید رزومه علمی شما به طور دقیق بررسی شود. لطفا با ما در تماس باشید.

 38. حجت افضلی گفت:

  با سلام خدمت شما من 32سال سن دارم و دارای مدرک ارشد فیزیک از دانشگاه سراسری تهران همسرم 28سالشونه و قصدادامه تحصیل در رشته پزشکی در کشورهای عربی رو داریم شرایط پذیرش و هزینه ها برای دو نفر به چه نحوه ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   تحصیل پزشکی در کشور های عربی برای ایرانیان کمیسخت است. به شما توصیه می شود کشور های دیگری را انتخاب نمایید.

 39. هاشم گفت:

  سلام
  براي تحصيل در كشور عمان مشاوره و راهنمايي ميخوام
  چجوري ميتونم باهاتون تماس بگيرم؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام
   شما می توانید از طریق شماره های ذکر شده در سایت با ما در ارتباط باشید.

 40. نادر گفت:

  با سلام.
  میخواستم بدونم هزینه تحصیل رشته های غیر پزشکی در عمان چه قدر هست و کدوم دانشگاهش در رشته غیر پزشکی مورد تایید وزارت ایران هست؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بسته به رشته انتخابی شما دارد. لطفا با ما در تماس باشید تا شما را به طور کامل راهنمایی نماییم.

 41. بزرگی گفت:

  با سلام برای تخصص در رشته دندانپزشکی شرایط به چه صورت هست؟ اگر دوره عمومی خود را در دانشگاه شهید بهشتی گذرانده باشیم،نیاز به تطبیق مدارک میباشد؟ هزینه تحصیل تخصص دندانپزشکی چقدر است؟بطور معمول چند سال طول میکشد

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای ادامه تحصیل پزشکی در عمان، شما در ابتدا می بایست مدرک تحصیلی خود را تطبیق داده و در آزمون ورودی شرکت نمایید.

 42. یاشار گفت:

  سلام.وقت به خیر، می خواستم بدونم هزینه پزشکی در دانشگاه سلطان قابوس چه قدره؟؟ و میشه بعد از اتمام تحصیل اقامت دائم عمان رو گرفت ؟؟ اگر میشه شر ایط اقامتش چه جوریه؟؟؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   هزینه تحصیل در دانشگاه هرساله تغییر می کند. در صورت یافتن کار در این کشور می توانید ویزای خود را تغییر داده و در این کشور بمانید.

 43. ستاره گفت:

  سلام و وقت بخیر
  من دانشجوی ترم 6 پرستاری هستم
  راستش قصد دارم برای مقاطع فوق و دکترا به عمان برم
  می خواستم اگه میشه اطلاعاتی از شرایط پرستاران تو این کشور بم بدین
  و اینکه آیا حین تحصیل میشه درآمدی از طریق شغل خودمون یعنی پرستاری داشته باشیم یا خیر؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای ادامه تحصیل ویا کار رشته های علوم پزشکی در عمان در ابتدا باید مدرک تحصیلی شما مورد تایید قرار بگیرد.

 44. مینا گفت:

  با سلام.من فوق لیسانس زیست فناوری دارم و معلم زیست و علوم و بان و المیپادنانو و… هستم.برای ادامه تحصیل و بورسیه در دانشگاه سلطان قابوس چطور باید اقدام کنم؟میتونم همزمان با تحصیلم,تدریس در مدارس داشته باشم؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام وعرض ادب
   برای تحصیل در دانشگاه انتخابی شما باید به طور دقیق شرایط شما مانند سن، رزومه علمی و پژوهشی شما مورد بررسی قرار بگیرد. لطفا با ما در تماس باشید.

 45. محمد گفت:

  سلام
  ببخشید دوستان یک سوال وراهنمایی خواستم من چه طور و به شکل میتونم در مقطع دکتری حسابداری در کشورعمان ادامه تحصیل بدم ممنون میشم شماره جهت تماس د کسب اطلاعات و رهنمایی کنید تشکر

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   پذیرش دکترا بسته به شرایط شما دارد. شما می توانید از طریق شماره های ذکر شده در سایت با ما در ارتباط باشید.

 46. بخشی گفت:

  سلام بنده بالای پانزده سال بعنوان پیمانکار در پروژهای بزرگ صنعتی مانند پتروشیمی .پالایشگاه .سد سازی .راه سازی ساختمان سازی پل و تونل و چندین فاز عسلویه و کارهای شهری و شهرداری و شهر سازی و غیره در زمینه عمران سابقه حرفه ای دارم والان بدلیل ندادن مطالباتم و به مرز ورشکستگی کشوندنم دوست دارم تو عمان که در حال توسعه هست کار کنم .و از صفر هم حاضرم شروع کنم و هر شغلی که باشه فقط برم تا چند ماهی راه و چاه را یاد بگیرم و مطمعن هستم پیشرفت خوبی بکنم چون تجربه و نیروهای خوبی دارم ..لطفا راهنمایی کنید و اگر دوستی میتونه کاری کنه که من اونجا شروع کار کنم ممنون میشم انشالله که جبران کنم حتی حاضرم شراکتی کار کنم. در ضمن اهل خوزستان هستم و زبان عربی هم دست وپا شکسته بلدم یعنی تو چند ماه اول فول میشم

  پاسخ

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای کار در عمان باید یک کارفرما پیدا کنید و از طریق ایشان اقدام نمایید.

 47. shahb گفت:

  سلام روز شما بخير من تكنسين أتاق عمل هستم با سابقه ٢٢سال به تازگي بازنشسته شدم ٤٤ساله ومجرد در ضمن ليسانس شيمي كاربردي هم دارم درمورد أخذ ويزاي كار عمان چطور اقدام كنم ؟متشكرم

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام و عرض ادب
   با توجه به شرایط سنی شما احتمال پیدا کردن کار در عمان کم است. به شما توصیه می کنیم کشور های دیگری را انتخاب نمایید.

 48. masoud marami گفت:

  سلام و عرض ارادت . من فوق لیسانس ریاضی کاربردی از دانشگاه فردوسی مشهد هستم و به زبان عربی کاملا مسلط و دارای مدرک زبان آیلتس هستم . سابقه تدریس در دانشگاه پیام نور مشهد به صورت حق التدریسی و معلمی دبیرستان رو نیز دارم . تمامی مدارک مربوط به رزرو و صدور بلیط هواپیما و سابقه کار در آژانس های مسافرتی رو هم دارم . میخاستم ببینم میتونم در عمان کار و زندگی کنم ؟ 36 ساله هستم و به همراه همسرم قصد مسافرت داریم . ممنون

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   شما در مسافرت خود می توانید ارتباط مستقیم با کارفرما برقرار کرده و پیشنهاد شغلی خود را به سفارت ارائه داده و ویزای کاری خود را دریافت نمایید.

 49. ارجمندی گفت:

  سلام ببخشید سوالی داشتم ک اگر راهنمایی کنید ممنون میشم
  من 25سالمه و میخوام تو عمان یا جایی نزدیک به عمان دندان پزشکی یا دارو سازی بخونم زبان عربی هم بلدم و فقط میخوام این کشورا باشه چون پدر من اونجا زندگی میکنه چطور باید از دانشگاها پذیرش بگیرم و هزینه چقدره

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   متاسفانه در حال حاضر کشور عمان برای تحصیل پزشکی امکان اقدام ایرانیان وجود ندارد. به شما توصیه می کنیم کشور های دیگر مانند ترکیه و چین را انتخاب نمایید.

 50. Kiana گفت:

  سلام .وقتتون بخیر ،میخواستم بدونم که دانشگاه پزشکی عمان ازمون ورودی داره؟؟ممنون میشم جواب بدین

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام
   خیر، آزمون ورودی ندارد؛ اما شرایط پذیرش سختی دارد.

 51. احمد گفت:

  با سلام
  بنده ٤٥ ساله هستم كارشناس ارشد مهندسي صنائع و بهره وري از دانشگاه بين الملل با ٢٦ سال سابقه كاري در منطقه ويژه بندر امام با سمت مدير پروژه ، رئيس كارگاه مشغول بوده . در حال حاضر مدير عامل شركت بازرگاني فني مهندسي اكسير صنعت شريف هستم پروژه هاي متعدد در منطقه ويژه پارس جنوبي عسلويه و بندر امام و پالايشگاه ابادان از رزومه شركت و بنده است. دخترم ٢٣ ساله ، كارشناس ارشد فيزيولوژي ورزشي و دانشجوي دكتري است مربي كاراته ، واليبال ، هندبال هستن ميخواستم امكان شرايط پذيرش دخترم و من در مقطع دكتري موجوده و اين كه با اين شرايط اونجا ميتونم كار كنم ؟؟؟؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   با توجه به شرایط پذیرش و ویزای سخت کشور های حوزه خلیج فارس به شما پیشنهاد می کنیم کشور دیگری را انتخاب نمایید.

 52. civil گفت:

  سلام.بنده لیسانس الکترونیکم.7 سال سابقه کار در نفت و پتروشیمی دارم بعنوان کارشناس ابزاردقیق خواهان کار در شرکت نفت یا شاخه های نفت هستم .لطفا راهنمایی کنید.

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای کار در عمان باید از طریق سایت های کاریابی و یا ارتباط مستقیم با کارفرما اقدام نمایید.

 53. قنبری گفت:

  باسلام و خسته نباشید…امکان درخواست کار و چطور میشه داشته باشیم؟؟؟؟؟؟
  من ۳۸سال دارم و ارشد بالینی دارم وهمسرم ارشد مدیریت دارای دو فرزند ۱۱و۲ساله هستیم….
  برای اقامت و کار لطفا راهنمایی کنید.

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای کار در عمان باید یک آفر کاری و یا قرارداد کاری ارائه دهید.

 54. مواظب گفت:

  سلام وقت بخیر بنده می‌خوام دوره کالج بگذرونم ‌از صفر شروع کنم
  چون برای پزشکی می‌خوام اقدام کنم
  شرایطش چگونه است؟؟؟؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   شانس شما برای دریافت ویزا کشور عمان با کالج های زبان بسیار کم است.

 55. مقامی گفت:

  سلام دانشگاه عمان رشته فیزیوتراپی دارد یا خیر؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و احترام
   بله، می توانید در دانشگاه های موجود در عمان رشته فیزیوتراپی را انتخاب نمایید.

 56. Sara گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  دانشگاه سلطان قابوس برای رشته پزشکی امسال مورد تایید وزارت بهداشت هست ایا؟؟
  و برای ورود به دانشگاه نیاز ب مدرک‌زبان ایلتس هست یا خیر؟؟؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   خیر متاسفانه.

 57. Sara گفت:

  سلام برای رفتن به دانشگاه سلطان قابوس برای رشته پزشکی مدرک خاصی از زبان انگلیسی میخواد؟مثلا آیلتس؟؟؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل در این دانشگاه در صورتیکه به زبان انگلیسی رشته شما ارائه شود، باید مدرک زبان ارائه دهید.

 58. شادان گفت:

  سلام من همسرم شغلش نقاشی ماشینه. شما در مورد این کار اطلاعاتی دارین و اینکه چه جوری میتونیم ویزای کار بگیریم؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام و عرض ادب
   برای دریافت کار در عمان باید یک پیشنهاد شغلی و یا قرارداد کاری ارائه دهید.

 59. بهناز گفت:

  سلام من مدرک ارشد گیاهپزشکی دارم با چه ایلسی میتونم اقدام کنم

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام
   مدارک ارائه شده بسته به دانشگاه و مقطع تحصیلی شما دارد.

 60. محمد گفت:

  سلام ، چجور باید برای امتحان معادل سازی اقدام کنم؟ شرایط زبان نداره؟ احتمال پذیرفتن شدنم چقدره؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   شما می توانید از طریق سایت های آموزش و پروزش عمان اقدام نمایید.

 61. مبین گفت:

  سلام خسته نباشید من پسرم پرستار هستن در عمان و برای کار رفته اند دخترم پایه یازدهم هستن رشته تحربی کنکوری 1400 چطوری میشود برای دندانپزشکی عمان با ویزای تحصیلی برود ؟! آیلتس 6 هم دارند با معدل 17 و نیم

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   لطفا در نظر داشته باشید که دانشگاه های عمان مورد تایید وزارت بهداشت ایران نمی باشد و همچنین شرایط پذیرش ایرانیان بسیار سخت شده است. به شما توصیه می کنیم کشور های دیگری را انتخاب نمایید.

 62. شفیعی زاده هستم گفت:

  سلام
  من دکتری اقتصاد بین الملل از دانشگاه دولتی با معدل ۱۸ دارم و چند مقاله ای اس ای از دانشگاه تهران واتریش وسمنان دارم برای ادامه تحصیل در مقطع پسا دکتری رشته تجارت بین الملل میخام در سه کشور کاناداواسترالیا ومعلم تقاضا کنم حال چه اقداماتی باید انجام بدهم

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   با داشتن مدرک زبان می توانید شانس خود برای تحصیل در دوره پسادکترا در کشور هایی مانند کانادا و یا استرالیا امتحان نمایید.

 63. نوری گفت:

  سلام بنده ۳۰ سالمه و کارشناسی اقتصاد و کارشناسی ارشد بازاریابی دارم.میخوام بازاریابی دکترا برم عمان.چیکار کنم؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل دکترا در عمان رزومه علمی و پژوهشی شما بسیار حائز اهمیت است. متاسفانه اطلاعات شما کافی نمی باشد.

 64. فاطی گفت:

  سلام وقت بخیر من مدرک لیسانس بهداشت خانواده دارم و در حال حاضر ارشد علوم تغذیه میخونم بعد از اتمام لیسانس دوسال طرح در مرکز بهداشت کار کردم بعدبلاغاصبه ارشد تغذیه قبول شدم و الانم یک ترم دیگه دارم که ارشد تغذیه تموم کنم میخواستم بدونم ایااون دوسال که طرح رفتم جز رزومه حساب میشه و میتونم همزمان برای ادامه تحصیل برای مدرک دکترا تغذیه اقدام کنم و طبق مدرک لیسانسم تا زمان اتمام مدرک دکترامشغول کار باشم؟و اینکه مدرک زبان باید آیلتس داشته باشم؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل دکترا در عمان نیاز به ارائه مدرک زبان آیلتس دارید. دو سال طرح نیز جزء سابقه کار به شمار می آید.

 65. غلامحسین حسن شاهی گفت:

  سلام
  من استاد تمام در یکی از رشته های علوم پایه پزشکی با چاپ بیش از ۳۰۰مقاله ISI در مجلات بین المللی ام.‌میخواستم ببینم‌چگونه میتوانم جذب دانشگاههای عمان برا تدریس و پژوهش بشم البته زبان انگلیسی را هم هم میتوانم صحبت کنم‌و هم رشته خودم را تدریس
  ارادتمندم

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای ورود به دانشگاه های عمان نیاز به اقدام از طریق استاد راهنما دارید.

 66. Kimia گفت:

  سلام
  من فوق لیسانس برق با معدل ۱۶.۸۰و ۳ تا مقاله بین المللی دارم با توجه به این که ددلاین دانشگاه سلطان قابوس نزدیک هست،آیا امکان این هست که من یک پروژه قوی بنویسم ولی مدرک زبان رو دو ماه دیگه بفرستم؟ایا پذیرش میدن مثل بعضی از دانشگاه های اروپا؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   با توجه به شرایط موجود برای افزایش شانس ویزا و پذیرش خود بهتر است مدرک زبان ارائه دهید.

 67. eli گفت:

  سلام من 24سالم هست فوق لیسانس فیزیک دریا(اقیانوس شناسی) دانشگاه تهران خوندم . برای کار و یا تحصیل رایگان دکترا و بعد کار مربوط به رشته م که در حیطه دریا هست میتونم اقدام کنم؟ امکان اپلای تحصیلی با گرفتن فاند هست در این کشور؟ اگر مدرک آیلتس داشته باشیم چطور..

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل دکترا نیاز به بررسی دقیق رزومه شما داریم. شما می توانید از طریق واتس اپ و یا شماره های ذکر شده در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.