شرایط مهاجرت به دانمارک

شرایط مهاجرت به دانمارک

مشاوره تخصصی و تماس فوری

شما عزیزان جهت مشاوره تخصصی می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

شما می توانید برای کار در سایر موقعیت های شغلی مذهبی با شرایط مهاجرت به دانمارک مجوز اقامت بگیرید، اگر بتوانید ثابت کنید که قرار است برای مذهب خاصی در دانمارک کار کنید.

برنامه و شرایط مهاجرت به دانمارک

شما می توانید به عنوان عضوی از یک جامعه ی روحانی مجوز اقامت دانمارک کسب کنید، به شرطی که بتوانید ثابت کنید که تصمیم به کار در یک فرقه ی مذهبی موجود در دانمارک را دارید. شما می توانید به عنوان یک مبلغ مذهبی مجوز اقامت کسب کنید، به شرطی که بتوانید ثابت کنید که قرار است به عنوان مبلغ و واعظ دین یا عقیده ی خاصی در یک فرقه ی رسما شناخته شده و معتبر در دانمارک مشغول به کار شوید.

شرایط مهاجرت به دانمارک

مدارک مورد نیاز استخدام در دانمارک

 • شما بایدبر طبق شرایط اقامت در دانمارک ثابت کنید که به کلیسای لوتری پروتستان دانمارک (Folkekirken) یا یک فرقه ی مذهبی شناخته شده ی دیگر در دانمارک پیوسته اید. این مدرک اثبات می تواند یک توافق نامه ی کتبی یا گواهی به وسیله ی فرقه باشد که بیان می کند شما کارمند مذهبی فرقه هستید.
 • تعداد افراد خارجی مشغول به کار در یک فرقه که مجوز اقامت در دانمارک دارند، باید بخشی از اندازه ی جمعیت پیروان فرقه باشد. از فرقه ی مذکور درخواست می شود که تعداد اعضا و کارکنان مذهبی خود را اعلام کند.
 • شما باید مدارک آموزش ها و تحصیلات مرتبط با کار مذهبی خود را ارائه کنید.
 • شما باید قسم بخورید که قوانین دانمارک مربوط به حمایت از آزادی بیان، آزادی مذهبی، برابری جنسیتی، جهت گیری جنسیتی و حق فردی برای مورد تبعیض واقع نشدن را رعایت کنید.
 • شما باید قسم بخورید و امضا کنید که در هیچ گونه فعالیتی که به امنیت عمومی لطمه بزند، قانون را بشکند و باعث به خطر افتادن سلامت، آبرو، حقوق و وظایف دیگران شود، مشارکت نمی کنید. این بیانیه بخشی از فرم تقاضای کارمندان مذهبی است.
 • شما باید تعهد بدهید که نه شما و نه هیچ کدام از اعضای خانواده تان در طول اقامتتان در دانمارک، درخواست “یارانه ی عمومی” نخواهید داد. این بیانیه بخشی از فرم تقاضای کارمندان مذهبی است.

ممنوعیت اقامت در دانمارک

معمولا، شما در صورتی که قصد تدریس مسائل مذهبی ای را دارید که وعظ محسوب نمی شود، اجازه ی اقامت و تحصیل در دانمارک به عنوان یک معلم مذهبی را نخواهید داشت. همچنین شما نمی توانید برای دیدن آموزش مذهبی یا تعلیم دیدن برای مبلغ یا کارمند مذهبی شدن، اجازه ی اقامت بگیرید.

مزایای دانمارک برای مهاجرت

دلایل مهاجرت به این کشور از قبیل سیستم شفاف مهاجرت، سیستم آموزشی مشهور، اقتصاد مخلوط و مزایای تامین اجتماعی است. این کشور در رتبه شانزدهم تولید ناخالص داخلی سرانه نیز قرار دارد. مهاجرت به دانمارک تحت برنامه کارت سبز دانمارک به بسیاری از متخصصان و کارکنان ماهر از خارج از کشور کمک می کند که با اجازه اقامت و کار این کشور وارد دانمارک شوند

حتما بخوانید:  مهاجرت به دانمارک

ساکنان دائمی و شهروندان حتی بیشتر از آن که گزینه ای برای انجام کار در هر نقطه از اتحادیه اروپا را داشته باشند ، دارای امتیاز بیشتری در دانمارک هستند. کسانی که کارت سبز دانمارک دارند حق سفر در سراسر کشورهای منطقه شینگن بدون دریافت ویزا را دارند . آن ها همچنین حق کسب اقامت دائم کشور را در هفت سال دارند.

این کشور دارای سیستم های آموزشی مشهور با دانشگاه ها و مدارس خوب است. دانش آموزان خارجی از سراسر جهان به دانمارک مهاجرت می کنند تا از طیف گسترده ای از گزینه های آموزشی و روش های پیشرفته آموزشی استفاده کنند. پس از دریافت مجوز اقامت دائم دانمارک، فرد می تواند از مزایای بسیاری مانند دریافت کمک های مالی برخوردار باشد و همچنین می تواند ملکی را خریداری کند. بچه های آن ها حق دریافت تحصیلات عالی را نیز دارند.

مهاجرت تحصیلی به دانمارک

در دانمارک، تمام انواع اجازه اقامت در ابتدا به عنوان موقت با 1 تا 2 سال اعتبار، بسته به نوع مجوز اقامت اعطا می شود. پناهنده باید برای تمدید مجوز خود درخواست دهد که این کار به صورت خودکار انجام نمی شود.اگر مجوز اقامت یک فرد منقضی شود فرد باید مجددا درخواست کند، یعنی سفر به کشور مبدا خود و درخواست از آنجا، که پروسه تمدید مجدد می تواند چندین ماه طول بکشد .به یاد داشته باشید، لازم است برای تمدید مجوز فرزندان نیز درخواست دهید.

پس از 8 سال اقامت قانونی در دانمارک (مدت زمانی که به عنوان پناهنده بودید محاسبه نمی شود)، یک فرد می تواند برای اجازه اقامت دائم درخواست دهد. به منظور دستیابی به این هدف، فرد باید در معیارهای مختلف از لحاظ مهارت زبان دانمارکی، کار ، تحصیلات و عدم جرم و جنایت سربلند بیرون آید. اقامت دائم به این معنی است که یک فرد مجاز به اقامت در دانمارک است و مجبور به درخواست مجدد اقامت نیست، اما اگر فرد مرتکب جرم و جنایتی شود، می توان او را اخراج کرد. شخصی که برای ادغام خانواده درخواست می کند نباید پناهنده باشد و باید حداقل 3 سال اقامت دائم داشته باشد.

شما می توانید بدون توجه به نوع اقامتتان اقامت دائم را اتخاذ کنید.برای درخواست باید مبلغ 4000 DKR بپردازید (بدون در نظر گرفتن نتیجه) و پناهندگان هم از پرداخت این مبلغ معاف نیستند. اگر قبل از انقضای اقامت موقت، درخواست اقامت دائم کرده اید، نیاز نیست به طور همزمان برای تمدید مجوز درخواست دهید.مجوز موقت در صورتی که درخواست مجوز دائم رد شود تمدید می گردد.  اگر شما 18 یا 19 ساله هستید و حداقل 8 سال در دانمارک اقامت داشته اید، شرایط درخواست آسان تر است. اما قبل از 18 سالگی، نمی توانید درخواست بدهید.

حتما بخوانید:  مهاجرت به دانمارک 2017

مراحل ثبت اقامت برای دانشجویانی که مایل به تحصیل در دانمارک برای یک ترم یا بیشتر هستند :

 • قبل از آمدن به دانمارک، به عنوان یک شهروند خارج از اتحادیه اروپا یا سوئیس، باید از اداره مهاجرت دانمارک اجازه اقامت داشته باشید.می توانید برای اجازه اقامت از طریق سفارت یا کنسولگری دانمارک در کشور خود به محض دریافت نامه آموزشی دانمارکی درخواست دهید.
 • پس از ورود به دانمارک، در اسرع وقت باید در سیستم ثبت مدنی (CPR) ثبت نام کنید. برای ثبت نام به نزدیکترین مرکز خدمات شهروندی بروید و مجوز اقامت خود را بگیرید.
 • دریافت کد CPR به این معنا است که شما به طور کامل ثبت نام کرده اید و می توانید از شماره کارت CPR برای مثال یک حساب بانکی باز کنید، از کتابخانه استفاده کنید یا یک کارت عضویت برای سالن ورزشی دریافت کنید.

مهاجرت به دانمارک از طریق کار

در این جا شما می توانید اطلاعات مورد نیاز برای اجازه ی اقامت یا کار در دانمارک را به دست آوردید. متقاضیان می توانند فرم درخواست را از صفحه اصلی خدمات مهاجرت دانمارک دریافت کنند. اگر متقاضیان در تاریخ و زمان مشخص شده موفق به ارسال فرم درخواست نشدند به طور خودکار درخواست آن ها لغو خواهد شد و تا زمان مشخص شده ی بعدی قادر نخواهند بود درخواستی ارسال کنند. قابل به ذکر است که اگر فرم درخواست به درستی تکمیل نشده باشد و یا اگر مدارک خواسته شده به درستی ارسال نشده باشد زمان پردازش درخواست با خدمات مهاجرت دانمارک ممکن است زمان ببرد و به طول بیانجامد. پس از جمع آوری درخواست، برای پردازش و گرفتن تصمیم به اداره مهاجرت دانمارک ارسال می شود و پس از تصویب، از سازمان مهاجرت دانمارک به متقاضی ابلاغ می شود.

کشور دانمارک کارت های اقامت بیومتریک را در ماه مه سال 2012 معرفی کرد. تمام کارت های بیومتریک باید با توجه به تراشه های الکترونیکی با عکس، اثر انگشت و امضای شخص ضبط شده باشد به این ترتیب در برابر جعل و سوء استفاده از کارت های اقامت به طور قابل توجهی پیشگیری شده است.

کشور دانمارک، جز یکی از کشورهای اتحادیه اروپا است که پذیرای کارگران مهاجر از سر تا سر جهان است این کشور، مهاجران با مهارت های متفاوت را به کار می گمارد با این هدف، کمبودهای شغلی و مهارت کشور خود را جبران می کند. کشور دانمارک دارای یک سیستم ویزای کار به نام لیست مثبت ارائه داده است که پیشنهادات شغلی معتبر از کارفرمایان دانمارکی است.

حتما بخوانید:  اقامت در دانمارک

مهاجرت به دانمارک از طریق کار

مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری

دانمارک یکی از پر رونق ترین اقتصادهای جهان است که فرصت های خوبی برای درآمد زایی برای اشخاص حقیقی و بازرگانان ارائه می دهد. علاوه بر این، اقتصاد دانمارکی در حال رشد است. با توجه به میزان تقریبا صفر درصد بیکاری و میلیون ها کارگر که به طور فعال در بازار کار کشور فعالیت می کنند، ملت اسکاندیناوی تعداد زیادی از نیروهای خارجی را در بازار کار در اختیار دارند.

یک ویزای اقامت دانمارک از طریق سرمایه گذاری ممکن است برای اهداف کاری باشد. اجازه اقامت موقت دانمارکی از طریق مهاجرت و اجازه اقامت دانمارک به واسطه ثبت شرکت می باشد، شما می توانید اجازه اقامت موقت برای کار و زندگی در دانمارک برای یک سال داشته باشید. حداقل سهام سرمایه شرکت باید حدود 10.730 یورو باشد. ما حساب بانکی را بر اساس نام مشتری باز خواهیم کرد. سپس مشتری باید پول را به حساب شرکت دانمارک انتقال دهد.

برای گرفتن اقامت دانمارک ثبت شرکت کافی نیست. مشتری همچنین باید ثابت کند که او قصد دارد یک شرکت جدی و نوآورانه در دانمارک را تاسیس کند، یعنی باز کردن شرکت کوچک رستوران، بازار، تجارت، پایه کافی برای پذیرش اقامت در دانمارک نیست و شرکت بیش از 3 یا 4 سهامدار داشته باشد.

الزامات اساسی برای اجازه اقامت دائم برای زندگی در دانمارک شامل:

 • حداقل 5 سال زندگی قانونی در دانمارک؛
 • متقاضی باید بیش از 18 سال داشته باشد
 • هیچ پرونده جنایی نداشته باشد
 • هیچ گونه بدهی به دولت دانمارک نداشته باشد
 • هیچ درخواست حمایت مالی دولتی برای 3 سال گذشته نداشته باشد؛
 • دانستن پایه دانمارکی (گواهی امتحان دولتی مورد نیاز است)؛
 • کار تمام وقت در دانمارک / یا مطالعات تمام وقت برای حداقل 3 سال قبل از درخواست؛
 • کار تمام وقت یا تحصیل در لحظه درخواست

مزایای ایجاد یک شرکت به جای یک شعبه:

ایجاد یک شرکت، بسیار ارزان تر است. هزینه های اداری برای رسیدگی به مسائل مربوط به مالیات دوگانه در دانمارک امکان پذیر است. اگر قصد تحصیل در رشته ی خاص را در شاخه های مرتبط دارید، ممکن است به عنوان یک دانشجو بتوانید مجوز اقامت تحصیل در دانمارک 2018 بگیرید. البته لازمه این امر گفت و گو با مشاورین و متخصصان موسسه حقوقی میرداماد می باشد که می تواند به نحو عالی شما را راهنمایی کنند.

مطالب مرتبط

2 دیدگاه برای “شرایط مهاجرت به دانمارک

 1. وقت سفارت کانادا گفت:

  به همین دلیل هست که این کشور مورد انتخاب خیلی از افراد
  برای گذراندن دوره های تحصیلی می باشد.

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله دقیقا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.