مهاجرت به انگلستان

مهاجرت به انگلستان

مشاوره تخصصی و تماس فوری

شما عزیزان جهت مشاوره تخصصی می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

در این مقاله به بررسی راه های متفاوت مهاجرت به انگلستان می پردازیم و شرایط هر کدام را به طور مختصر توضیح می دهیم. کشور انگلستان که مردم آن در شرایط کاری مناسب و رفاه اجتماعی زندگی می کنند می تواند مقصد بسیار مناسبی برای مهاجران باشد. این مقاله توسط مشاورین موسسه میرداماد در دفاتر شیراز و تهران تهیه شده است.

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل امکان پذیر است، تمام دانشجویان باید واجد شرایط ILR status باشند. (ILR به این معنی است که شما به وضعیت اقامتی دست یافته اید که هنگام ورود یا خروج از انگلستان کنترل مهاجرتی نخواهید شد). به اکثر دانشجویانی که به تحصیل در انگلیس مشغولند ویزای عمومی tier 4 داده می شود. برای تبدیل ویزای دانش آموزی انگلستان به اقامت دائم معیارهای اجباری واجد شرایط عبارتند از، دانشجویان اگر برای ILR status برای کار یا اجازه تحصیل در مقاطع بالا تردرخواست می دهند، باید حداقل 5 سال مداوم در کشور ساکن باشند؛ با این حال، این دوره زمانی می تواند 2 ساله شود اگر دانشجوی مربوطه با یک شهروند انگلیسی ازدواج کند. آنها باید در کشور مستقل و خودکفا باشند و باید در فعالیت های حرفه ای یا رسمی مانند تحصیل یا کار مشغول باشند.

در شرایط خاص، ممکن است از متقاضیان آزمون “زندگی در انگلستان” گرفته شود. این ارزیابی برای سنجش دانش دانشجویان در مورد انگلستان، تاریخ آن، جغرافیا، سیاست های دولت و مردم آن است. با این حال، این آزمون به ندرت مورد استفاده قرار می گیرد و تنها کسانی که برای شهروندی درخواست می دهند باید در این آزمون واجد شرایط شرکت کنند. در طول مدت اقامت موقت با ویزای دانشجویی، متقاضی نباید قوانینی که توسط اداره مهاجرت کشور تصویب شده، نقض کند.

برای اقامت در انگلستان، متقاضیان باید مهارت زبان انگلیسی خود را ارائه دهند. آنها باید در هر یک از آزمون های انگلیسی در سطوحی مانند B1 ،B2 ،C1 یا C2 واجد شرایط باشند. هر شرایطی زیر B1 پذیرفته نخواهد شد. با این حال، اگر شهروند انگلیسی زبان هستید، به طور خودکار واجد شرایط می شوید و نیاز به آزمون زبان نیست. دانشجویان در زمان درخواست، باید در انگلستان اقامت داشته باشند. مدارک بیومتریک فردی لازم:

 • یک عکس دیجیتال از چهره شما
 • چاپ دیجیتال از تمام 10 انگشت
 • امضا
 • همراه با این جزئیات، تمام متقاضیان باید
 • نام
 • تاریخ و محل تولد
 • وضعیت مهاجرت فعلی
 • وضعیت تحصیل یا کاری فعلی خود را ارائه دهند.
مهاجرت به انگلستان از طریق کار و تخصص

مهاجرت به انگلستان از طریق کار و تخصص

مهاجرت به انگلستان از طریق کار و تخصص

افرادی که قصد مهاجرت به انگلستان از طریق کار و تخصص دارند باید “ویزای درجه 2 کارکنان متخصص “را اخذ نمایند. این ویزا اجازه ورود به انگلستان به متخصصین به مدت طولانی برای اشتغال می دهد؛ از جمله اشتغال در زمینه هایی مانند IT، حسابداری، آموزش، و یا پزشکی و حیطه های شغلی بسیار دیگر. شغل درخواستی باید در لیست شغلی درجه 2 تحت عنوان “کدهای شغلی متخصصین” یا ” فهرست کمبود مشاغل درجه 2″ موجود باشد.

حتما بخوانید:  تابعیت و شهروندی انگلستان

قبل از درخواست، متقاضیان ویزای درجه 2 بایستی یک پیشنهاد شغلی و گواهی تکفل درجه 2 از یک کارفرمای انگلستان با مجوز معتبر درجه 2 داشته باشند. شغل های درجه 2 معمولا از طرف تجارت آزاد اروپا (EEA) به مهاجران غیر اتحادیه اروپا قبل از در خواست اعلام می شود، مگر اینکه این شغل در فهرست کمبود مشاغل درجه 2 قرار داشته باشد. ویزای عمومی، این ویزا برای کارگرانی است که دارای پیشنهاد نامه شغل تخصصی و گواهی تکفل از یک کارفرمای انگلستان با گواهی تکفل درجه 2 هستند.

ویزای انتقال شرکت داخلی، این ویزا برای کارکنان شرکت های چند ملیتی است که به شعبه انگلستان منتقل شده اند. ویزای دوره وزارت، این ویزا برای کارگرانی است که پیشنهاد های شغلی مانند مبلغ دینی یا وزیر مذهب، در یک سازمان اجتماعی مذهبی در انگلستان دارند. ویزای ورزشکار برای ورزشکاران زبده و مربیان است. مدارک مورد نیاز:

 • متقاضیان ویزای درجه 2 باید مدارک زیر را ارائه دهند:
 • گذرنامه فعلی
 • یک عکس گذرنامه.
 • اثبات هزینه مالی برای اخذ ویزا مانند صورت حساب های بانکی.
 • اثبات نیازهای زبان انگلیسی مانند تحصیلات عالی معادل یک مدرک لیسانس یا بالاتر آموخته شده به زبان انگلیسی یا نتایج آزمون زبان.
 • آزمایش عدم سل (TB) گر متقاضی از یکی از کشورهای موجود در لیست تست TB باشد.

البته طبق تجربیات و اطلاعات ما، این روش چندان برای ایرانی ها جواب نمی دهد و بیشتر ایرانی ها سعی می کنند از طرقی مثل تحصیل و سرمایه گذاری نسبت به اخذ اقامت این کشو را اقدام کنند.

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

کسانی که از طریق سرمایه گذاری قصد مهاجرت به انگلیس را دارند باید ویزای درجه 1 را اخذ کنند. درخواست های ویزا Tier 1 می تواند در شرایط زیر انجام شود. سرمایه گذاران می توانند بر اساس سرمایه گذاری 200،000 پوند (یا 50،000 پوند در شرایط محدودی) درخواست دهند. یک سرمایه گذار می تواند یک شرکت را با سرمایه 2 میلیون پوند به ثبت برساند. زیر مجموعه های ویزای درجه 1:

 • ویزای کار آفرینان درجه 1: برای افرادی است که حداقل 50،000 پوند برای سرمایه گذاری در انگلستان با به عهده گرفتن یا ایجاد یک کسب و کار دارند.اما در عمل برای بسیاری از متقاضیان درخواست این ویزا بدون حداقل مبلغ 200000 پوند سرمایه مشکل است.
 • ویزای استعدادهای استثنایی درجه 1: برای افرادی است که به عنوان یک رئیس یا رئیس جدید در زمینه های علوم، علوم انسانی، مهندسی، پزشکی، فن آوری دیجیتال، مد و هنر برگزیده شده اند.( 2000 موقعیت در سال)
 • ویزای سرمایه گذاران فارغ التحصیل درجه 1: برای فارغ التحصیلان از دانشگاه های انگلیس که توسط خود دانشگاه و یا اتحادیه بازرگانی و سرمایه گذاری انگلستان تایید شده اند.
 • ویزای سرمایه گذار درجه 1: برای افرادی است که مبلغ حداقل 2،000،000 پوند در اوراق قرضه دولتی، اوراق مشارکت یا وام سرمایه گذاری در شرکت های ثبت شده فعال و تجاری انگلیس سرمایه گذاری می کنند.

سرمایه گذاران می توانند در انگلیس با روش های مختلف سرمایه گذاری کنند، مانند ETF و ADR و سرمایه گذاری مستقیم پیچیده تر در بورس اوراق بهادار لندن LSE. گواهی سپرده گذاری آمریکایی (ADR)، نشان دهنده اوراق بهادار سهام خارجی متعلق به بانک مرکزی ایالات متحده است. سهام خارجی معمولا در خارج از کشور است، اما تعداد زیادی از شرکت های خارجی در یکی از سه مارکت اصلی (NYSE، AMEX یا NASDQ) با گواهی تجارت در ایالات متحده از طریق این سیستم به تجارت مشغول هستند.

حتما بخوانید:  تولد فرزند در انگلستان

سهام تجارت (ETF)، یک بازار قابل فروش تضمین شده است که یک شاخص، یک کالا، اوراق قرضه یا یک سبد دارایی مانند یک شاخص سهام را پیگیری می کند. بر خلاف سهام های دو طرفه، ETF یک سهام معمول در بورس اوراق بهادار است. در ETF تغییرات قیمت ، هنگام خرید و فروش مشاهده می شود. معمولا ETF دارای نقدینگی روزانه بالاتر و هزینه های پایین تر نسبت به سهام های مشترک هستند که به نفع سرمایه گذاران فردی می باشد.

سرمایه گذاران به دنبال راهی مستقیم تر برای خریداری سهام خود از اوراق بهادار لندن (LSE) هستند. چون با برخی از حساب های کارگزاری امریکا می توان تجارت بین المللی انجام داد، ممکن است برخی از سرمایه گذاران مجبور به باز کردن حساب های کارگزاری خارجی شوند. و همه سرمایه گذاران باید به دقت قوانین مالیاتی سرمایه گذاری مستقیم در انگلستان را بررسی کنند. کارگزاران امریکا، امکان دسترسی به بورس اوراق بهادار شرکت هایی مانند eTrade Financial Corporation و Brokerers Interactive و به همین ترتیب کمپانی های محبوب کارگزاری انگلستان مانند Abbey Sharedealing Banco Santender و Barclays Stockbrokers در لندن را دارند. اما قبل از سرمایه گذاری، سرمایه گذاران باید از هرگونه قوانین مالی و مالیاتی آگاه باشند.

مهاجرت به انگلیس از طریق ازدواج

مهاجرت به انگلیس از طریق ازدواج

مهاجرت به انگلیس از طریق ازدواج

ویزای اقامت همسر و ویزای fiancee به شما اجازه ورود به انگلستان و زندگی در آنجا را بدون محدودیت می دهد. اگر از پیش با یک انگلیسی تبار ازدواج کرده اید، باید برای ویزای اقامت همسر درخواست دهید. اگر می خواهید ازدواج خود را در انگلیس ثبت کنید، باید برای ویزای fiancée درخواست بدهید. اگر همسر شما در انگلستان زندگی و کار می کند و عضو شهروندی اتحادیه اروپا است اما دارای تابعیت انگلیس نیست، باید برای ویزای تحت عنوان “مجوز خانواده ی EEA ” درخواست دهید.

اگر به طور رسمی ازدواج خود را در یک ملیت اتحادیه اروپا ثبت کرده اید، می توانید برای ویزای مجوز خانواده EEA درخواست دهید. همچنین می توانید به عنوان شریکی که ازدواج نکرده اند درخواست دهید در صورتی که با شریک زندگی خود در یک مکان برای 2 سال تا قبل از تاریخ درخواست، زندگی کرده باشید. یک نوع دیگر ویزا برای زوج های متاهل وجود دارد – ویزای مهمان ازدواج. این یک ویزای مهمان است که به نامزدان اجازه ورود به انگلستان برای ثبت ازدواج و بازگشت به کشور خود می دهد. با این ویزا نمی توان مقیم انگلستان شد.

اخذ ویزای اقامت همسر و ویزای fiancee بسیار سخت است چرا که ویزای مهاجرتی هستند که متقاضی می تواند برای همیشه مقیم انگلستان شود. به همین دلیل مقامات، مدارک را با دقت بیشتری بررسی می کنند. زن و شوهر باید نسبت خود را ثابت کنند حتی اگر ازدواج آنها قبلا ثبت شده باشد. ویزای Fiancée به متقاضی این امکان را می دهد که تا حداکثر 6 ماه به انگلستان برود و ازدواج خود را ثبت کند. پس از ثبت ازدواج، متقاضی باید برای ویزای اقامت همسر در انگلستان درخواست کند چون ویزای Fiancée اجازه کار به متقاضی را نمی دهد.

حتما بخوانید:  اخذ ویزای انگلستان

متقاضی و کفیل (زن و شوهر) باید حداقل یک سال پس از اولین دیدارشان با یک دیگر ارتباط داشته باشند. و یکدیگر را چندین مرتبه قبل از درخواست دیده باشند.سفارت بریتانیا قرار های اینترنتی را به عنوان مدرک ارتباطی نمی پذیرد. قرار های اینترنتی و صحبت کردن در یک سال با داشتن تنها یک یا دو قرار شخصی و تصمیم برای ازدواج، برای ویزا کافی نخواهد بود. متقاضی باید ثابت کند که زبان انگلیسی را می داند و لازم است در آزمون انگلیسی – مهارت های زندگی IELTS در سطح A1 قبول شود.

متقاضی باید نشان دهد که کفیل دارای درآمد کافی است. 18600 پوند بدون فرزند ، 22400 پوند با یک فرزند، 24800 پوند با دو فرزند، 27200 پوند با سه فرزند .اگر کفیل این شرایط مالی را نداشته باشد و و حقوق وی کمتر از مبلغ مورد نیاز باشد، می تواند حساب پس انداز بانکی که مطابق نیاز مالی است را ارائه دهد. میزان پس انداز به درآمد بستگی دارد و این وجه باید 6 ماه در حساب بانکی نگهداری شود. اگر کفیل درآمد منظم به شکل حقوق نداشته باشد، می تواند شرایط مالی را، با ارائه مبلغی به ارزش 62500 پوند که در حساب بانکی برای مدت 6 ماه یا بیشتر موجود است، برآورد سازد.

تنها خود کفیل باید صاحب مسکن باشد. اگر یک خانه مشترک یا آپارتمان را اجاره کرده باشد، باید حمام شخصی داشته باشند. اگر با خویشاوندان زندگی می کند، محل اقامت برای هرکس باید اتاق خواب داشته باشد. اگر لازم باشد که شما ازدواج خود را در انگلستان ثبت کنید، پس باید ویزای Fiancee را انتخاب کنید. در غیر این صورت، ویزای Fiancée به نفع شما نیست ،زیرا مدت این ویزا فقط 6 ماه است و پس از آن متقاضی باید برای ویزای اقامت همسر درخواست دهد.

هزینه ویزا و لیست مدارک برای هر دو نوع ویزا یکسان است. این بدان معنی است که متقاضی مدارک را دوبار ارائه می دهد و هزینه ویزا را دو بار در 6 ماه پرداخت می کند. اگر ازدواج خود را خارج از انگلستان ثبت کنید و درخواست ویزای اقامت همسر درکشور خود دهید به نفع شما است. طول ویزای اقامت همسر 2.5 سال است و هزینه هر دو ویزا 850 پوند می باشد.

جمع بندی مهاجرت به انگلستان

همانطور که مقاله را مطالعه فرمودید، راه هایی برای مهاجرت و اخذ اقامت انگلستان وجود دارد، اما متاسفانه همه راه ها برای ایرانی ها ممکن نیست، راه هایی که معمولا ایرانی ها موفق در آن هستند، یک اقدام از طریق تحصیل است که شرایط سنی و هزینه تحصیل در این روش بسیار مهم است دوم روش مهاجرت سرمایه گذاری است که حداقل باید مبلغ ۲۰۰.۰۰۰ پوند سرمایه گذاری شود و نهایتا روش پناهندگی که چندان مورد توصیه این موسسه نیست. شرایط اخذ ویزای انگلستان را مشاورین موسسه میرداماد در دفاتر تهران و شیراز در اختیار شما عزیزان قرار خواهند داد تا به مشکل خاصی برنخورید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.