071-91009294  | 021-88724227  |

ویزای کار اوکراین

ویزای کار اوکراین

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

برای مهاجرت به کشور اوکراین شما می‌توانید از روش‌های متفاوتی برای دریافت ویزا اقدام کنید. یکی از بهترین روش‌های مهاجرت دریافت ویزای کار اوکراین سپس دریافت اقامت است. کشور اوکراین دارای اقتصادی رو به رشد است و کسب و کار‌های مانند زیبایی، دکوراسیون داخلی و مشاغلی که به رشته‌های مهندسی مربوط می‌شوند از تقاضای بالایی  در کشور اوکراین برخودار هستند. اوکراین یکی از قطب‌های تولید محصولات هوافضا و ماشین آلات صنعتی در اروپا هستند.

کشور اوکراین

اوکراین با کشور روسیه از شرق و با چندین کشور اروپایی از جمله لهستان، اسلواکی و مجارستان از شمال و غرب همسایه است. این کشور همچنان دارای یک خط ساحلی زیبا در امتداد دریای سیاه به جنوب است  به همین دلیل دارای چشم انداز متنوع و مقدار قابل ملاحظه ای از تنوع زیستی است. نوع حکومت اوکراین جمهوری بوده که از ۲۴ استان تشکیل شده‌است و دارای یک بخش خودمختار (کریمه) نیز می‌باشد. زبان اوکراینی زبان رسمی این کشور است و زبان روسی نیز کاربرد گسترده‌ای دارد.

دین اکثریت افراد در اوکراین مسیحیت می‌باشد و افراد مسلمان و یهودی در این کشور در اقلیت هستند. اوکراین از نظر وسعت و مساحت دومین کشور پهناور اروپا محسوب می‌شود که به لحاظ موقعیت جغرافیایی علاوه بر دارا بودن معادن بسیار زیاد که از نظر تنوع و حجم در دنیا کم نظیر است، دارای خاک حاصلخیزی نیز می باشد. این کشور دارای حدود 42 میلیون نفر جمعیت است.

ویزاهای اخذ شده

ویزای کار اوکراین منجر به اقامت دائم می‌شود

شما با دریافت ویزای کار اوکراین، اقامت قانونی در این کشور و پرداخت مالیات به مدت 5 سال می‌توانید برای اقامت دائم این کشور اقدام کنید و پس از مدت کوتاهی نیز برای تابعیت این کشور می‌توانید اقدام کنید؛ البته برای دریافت تابعیت کشور اوکراین باید در چند آزمون(زبان، تاریخ و مسائل ساسی) شرکت کنند. افراد متقاضی مهاجرت به اوکراین از طریق ویزای کار باید اجازه کار در کشور اوکراین را داشته باشند. اگر یک کارفرما به مدت سه ماه درخواست کاری خود را در اوکراین و سه ماه در اتحادیه اروپا قرار دهد ولی فرد مورد نظر را استخدام نکند شما می‌توانید اجازه کار را از طریق این کارفرما بگیرید. البته شما می‌توانید با مکاتبه با کارفرما و ارسال مدارک و سوابق خود نیز اجازه کار را دریافت کنید.

مزایای دریافت ویزای کار اوکراین

در ادامه با چندین مود از مزایا و ویژگی‌های کار در کشور اوکراین آشنا خواهیم شد.

 • اخذ ویزا برای کشورهای آمریکا ؛انگلستان و کانادا آسانتر خواهد بود.
 • هیچگونه محدودیت سنی جهت اخذ اقامت اروپا از طریق کشور اوکراین وجود ندارد.
 • پس از سپری شدن پنج سال از طریق کشور اوکراین می توانید در خواست تابعیت نموده و پاسپورت خود را دریافت نمایید.
 • امکان زندگی در اوکراین و کسب و کار آزادانه
 • فراهم بودن تحصیل رایگان برای فرزندان زیر ۱۸ سال
 • برخورداری از خدمات پزشکی رایگان
 • افتتاح حساب بانکی به نام خود

ساعات کاری در اوکراین

حداکثر زمان کار برای یک فرد بزرگ سال در یک هفته 40 ساعت و برای افراد 16 تا 18 سال 36 ساعت است. هر فرد می‌تواند در یک سال 100 تا 120 ساعت اضافه کار داشته باشد. کارفرما موظف است برای ساعات اضافه کار حقوق دوبرابر به فرد بدهد.


اقامت کشور اوکراین برای خانواده متقاضی

در بیشتر کشورهای اروپایی خانواده شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال می‌شود. بنابراین متقاضیان کار در اوکراین به محض کسب اقامت اوکراین می‌توانند همسر و فرزندان را در کنار خود به عنوان همراه داشته باشند. تحصیل رایگان نیز برای فرزندان زیر 18 سال فراهم است.

پرداخت مالیات در اوکراین

قانون مالیات در کشور اوکراین متناسب با درآمد افراد تعیین می‌شود و به صورت کلی بین ۵ تا ۳۴ درصد در نظر گرفته می‌شود. در حال حاضر میزان دستمزد در کشور اوکراین نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار پایین می‌باشد.

10 مدرک برای دریاف ویزای کار اوکراین

افرادی که متقاضی کار در کشور اوکراین هستند باید اجازه کار دریافت کنند. برای دریافت اجازه کار شما به مدارک زیر نیاز دارید

 • گذرنامه معتبر
 • دعوتنامه کاری
 • گواهی سوء پیشینه
 • بیمه مسافرتی
 • برای پوشش هزینه های درمانی مدت زمان اقامت
 • آدرس محل سکونت در زمان اقامت
 • تمکن مالی برای هزینه های زندگی
 • ارائۀ درخواست شغل به زبان اوکراینی
 • دلایل درخواست کار (پیشنهاد کاری یا تایید پذیرش کار)
 • مدرک تحصیلی

انواع قرارداد کاری در کشور اوکراین

قراردادی که بین کارفرما و فرد مقاضی برقرار می‌شود انواع مختلفی دارد.

قرارداد کاری بلند مدت نامحدود

این گونه توافق‌ها شفاهیست و مبنی بر کار بلند مدت و نامحدود است و مربوط به شغل های خاص می‌باشد.

 قرارداد کاری بلند مدت ثابت

در این قرار تمامی موارد ذکر شده( تاریخ شروع و وظایف کارکنان) در قرارداد یک به یک باید برای نیروی کار با توضیح کامل ذکر شود .

قرارداد کاری پروژه ای

متقاضیان کار موظفند دوره کارآموزی سه ماه را برای اخذ کار پروژه‌ای طی نمایند و بعد از گذراندن دوره کارآموزی، در صورت توافق کاری بین کارفرما و نیروی کار، با تنظیم قرارداد کاری جدید شروع به کار نمایند.

در این مقاله درمورد دریافت ویزای کار اوکراین و شرایط و ویژگی‌های کار در این کشور آشنا شدیم. برای آشنایی بیشتر با کشور اوکراین و انواع راه‌های مهاجرت به کشور اوکراین به سایت موسسه مهاجرتی میرداماد مراجعه کنید. اگر می‌خواهید برای مهاجرت خود اقدام کنید حتما با مشاوران مجرب و توانای موسسه ما در ارتباط باشید.

اخبار مرتبط

ثبت شرکت در اوکراین

ثبت شرکت در اوکراین

یکی از روش‌های مهاجرت به کشور اوکراین سرمایه‌ گذاری در کشور اوکراین است که به روش‌های متفاوتی امکان پذیر است.

مشاهده

اسکرول به بالا