ویزای کار فرانسه

کار در فرانسه ویزای کار فرانسه

مشاوره تخصصی و تماس فوری

شما عزیزان جهت مشاوره تخصصی می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

همان طور که می دانید راه های متفاوتی برای اخذ اقامت کشور فرانسه وجود دارد که اخذ ویزای کار یکی از آنها می باشد. در این مقاله به بررسی شرایط کار در فرانسه ویزای کار فرانسه پرداخته و اطلاعات لازم در این زمینه را در اختیار شما قرار می دهیم. متخصصان موسسه حقوقی میرداماد می توانند بهترین راهنمای شما در کیله امور مهاجرتی بوده و از روش های کاملا قانونی شما را به اقامت این کشور برسانند.

مطالعه بیشتر:

تحصیل در فرانسه

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه

مهاجرت به فرانسه

مهاجرت تحصیلی به فرانسه

شرایط و وضعیت کار در فرانسه

فرانسه یکی از توریستی ترین کشورهای جهان هست اما اگر بخواهید به فرانسه به عنوان کشوری برای کار نگاه کنید باید از یک چشم انداز جدید آن را ببینید. فرانسه بزگترین کشور در غرب اروپاست. فرانسه با شهر معروف پاریس، سواحل شنی و آب های ریوروآرند و دامنه های اسکی کوه آلپ اقتصاد گردشگری بسیار فعالی دارد و صنعت گردشگری بخش حیاتی در اقتصاد فرانسه است. با داشتن چنین جاذبه های گردشگری مشاغل فصلی مانند کار در اسکی و هتل ها بسیار فعال است.

صنایع عمده فرانسه شامل صنایع هوا و فضا، داروسازی، ماشین آلات صنعتی، متالورژی، الکترونیک و پارچه و غذا می شود. همچنین صنایع آهن و فولاد، صنایع دستی و آرایشی سریعترین رشد را در فرانسه دارند. برای پیدا کردن شغل در فرانسه باید نکاتی مانند جایی که می خواهید کار کنید، مشاغل مورد نیاز، بازار کار در فرانسه و اجازه کار دقت کنید. برای کار در فرانسه صحبت کردن به فرانسوی بسیار مهم است. برای اینکه بتوانید ارتباط بر قرار کنید باید زبان فرانسوی را یاد بگیرید.

در فرانسه شما از سطح بالایی از زندگی را تجربه خواهید کرد و از یک سیستم مراقبت بهداشتی قوی بهره مند خواهید شد. حداقل دستمزد در فرانسه حدود 1480.27 یورو در ماه تعیین شده است. در فرانسه یک هفته کاری شامل 35 ساعت کار است که به منظور افزایش استاندارهای زندگی در فرانسه این ساعت کاری تعریف شده است و هر چیزی بیش از این به عنوان اضافه کاری محسوب می شود.

شرایط اخذ ویزای کاری فرانسه

فرانسه یکی از جالب ترین مکان های جهان برای کار در خارج از کشور است کار در فرانسه می تواند تجربه بسیار خوبی در زندگی هر فردی باشد. فرانسه یکی از ثروتمندترین کشور های جهان محسوب می شود. اگر شما یک شهروند اروپایی یا EEA هستید نیازی به ویزا برای کار در فرانسه ندارید. شهروندان غیر اتحادیه اروپا باید مجوز کار در فرانسه را داشته باشند، البته اگر به همراه خانواده برای انجام نوع خاصی کار با مهارت زیاد به فرانسه می روید ممکن است شما هم بتوانید بدون مجوز کار کنید.

بعضی از مجوز های کاری و همچنین معافیت ها به وضعیت اشتغال شما در فرانسه بستگی دارد. اقامت فرانسه مستقیما با ویزای کار شما در فرانسه ارتباط دارد و در اکثر مواقع قبل از اینکه شما بتوانید مجوز رفتن به فرانسه را داشته باشید، باید شغل شما تعیین شده باشد. شما در ابتدا به یک کار فرمت نیاز داری تا مجوز کار برای شما را مدیریت کند برای اینکار می توانید از طریق ایمیل، فرم های درخواست انلاین نامه ای به شرکت در خواست دهید. یک رزومه فرانسوی نباید بیش تر از یک طرف برگ Aباشد و باید شامل تحصیلات مهارت های زبان و تجربه کاری باشد.

شرایط اخذ ویزای کاری فرانسه

اگر میخواهید کم تر از 90 روز در فرانسه مشغول کار باشید از طرح کار فرما باید یک مجوز کار موقت که توسط وزارت کار فرانسه تایید شده است دریافت کنیدپس از ارسال مجوز به کنسولگری فرانسه در کشور شما می توانید برای دریافت ویزا اقدام کنید. اگر می خواهید بیش از 90 روز یا سه ماه در فرانسه مشغول کار باشید باید از ویزای کار طولانی مدت در فرانسه که نیز به عنوان اجازه اقامت شما عمل می کند درخواست دهید.

کار فرمای شما باید یک قرارداد کاری را تهیه و ان را به وزارت کار فرانسه ارسال کند اگر یکی از اعضای خانواده شما را همراهی میکنند کار فرما باید همزمان برای اعضای خانواده شما اقدام کند. هنگامی که OFLL قرارداد را تصویب کرد به سفارت فرانسه در کشور خودتان که مسئولیت صدور ویزای کار برای شهروندان غیر اروپایی خود را دارد ارسال می شود.

مدارک مورد نیاز ویزای کار فرانسه

برای دریافت ویزا باید مدارک زیر را به سفارت فرانسه در کشور خود تحویل دهید. این مدارک شامل:

 • گذرنامه معتبر (باید در ده سال گذشته اخذ شده باشد)
 • گواهی اثبات تجربه ها و مهارتهای کاری
 • رزومه شخصی
 • مدارک تحصیلی ( شامل مدرک لیسانس و بالاتر)

سفارت شما ممکن است در خواست ها ی متفاوت دیگری داشته باشد که قبل از ملاقات در سفارت حتما آن ها را بررسی کنید.کارکنان سفارت همچنین حق دارد مستندان بیشتری را از شما درخواست کند. اگر برای ویزاهای جامع تری چون ویزای مهارت و استعداد تقاضا می دهید که حقوق بیشتری را برای صاحبان آن دارا می باشد از شما در خواست اطلاعات و اسناد بیشتری میشود.

لازم به ذکر است که هر یک از اعضای خانواده شما که با شما سفر میکند باید در ملاقات حضوری سفارت حضور داشته باشد زیرا ویزا تنها پس از یک جلسه در سفارت صادر می شود شما می توانید از اطلاعات بیومتریک مانند عکس ها و اثر انگشت ها برای ویزای خود استفاده کنید. هزینه دریافت ویزا به نوع کشور و نوع ویزای شما بستگی دارد و در هر مورد متفاوت است مثلا برای یک شهروند امریکایی ویزای بلند مدت حدود 100 دلار هزینه دارد.

حتما بخوانید:  اخذ شهروندی از طریق سرمایه گذاری در موناکو

بسته به نوع کاری که میخواهید انجام دهید ممکن است نیاز به کارت آبی blue card اتحادیه اروپا به جز ویزای کار نیاز داشته باشید. Blue card به شما مجوز کار در اکثر کشورهای عضو شهروندی اتحادیه اروپا به استثنای دانمارک، ایرلند را می دهد. کارت آبی برای افرادی خارج از کشور های اتحادیه اروپا که دارای مدرک لیسانس و دارای پنج سال تجربه کار حرفه ای و بسیار ماهر هستند و قرار داد فعال کاری دارند صادر می شود

ویزای کار طولانی مدت فرانسه

اگر شما برای بیش از 90 روز یا 3 ماه در فرانسه مشغول به کار هستید، باید برای ویزای کار طولانی مدت در فرانسه، که همچنین به عنوان اجازه اقامت فرانسه شما عمل می کند، درخواست ارائه دهید. کارفرمای شما باید یک قرارداد کاری را تهیه کرده و آن را به بخش محلی وزارت کار فرانسه، ارسال کند. اگر هر یک از اعضای خانواده با شما می آید، کارفرما باید همزمان فرایند همراهی اعضای خانواده را نیز طی کند. اگر DIRRECTE قرارداد را قبول کند، آن را به اداره مهاجرت و ادغام فرانسه (OFII) ارسال می کند.

انواع مجوز و ویزای کار فرانسه

مجوز اقامت و ویزاهای کار متعددی با توجه به ملیت و نوع کار شما وجود دارد. تعداد این مجوز و ویزاها در طول زمان تغییر می کنند. به عنوان مثال ، در سال 2017  از ویزای جدید ” tech visa” برای تشویق کارمندان برای کار در بیزنس های فناوری نوآورانه رونمایی شد. اطلاعات دقیق و جامع از انواع ویزا در وب سایت دولت فرانسه ( به زبان فرانسوی) و یا در وب سایت خدمات دیپلماتیک ( به زبان انگلیسی)  موجود است.

آژانس های متعددی وجود دارند که می توانند  به شما در اخذ ویزای کار با پرداخت هزینه کمک کنند. اکثر این آژانس ها به طور مستقیم با کارفرمایان همکاری می کنند تا به پروسه اخذ ویزا تسهیل و سرعت ببخشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر به پورتال  European Commission یا EURES و پورتال مهاجرت اروپا (EU Immigration Portal ) مراجعه کنید.

ویزای کار فرانسه برای مشاغل نیمه وقت، ثابت و فصلی

اگر قصد کار کردن کمتر از 3 ماه در فرانسه را دارید ، کارفرما باید در اداره کار برای مجوز کار موقت (temporary worker) درخواست دهد. در برخی موارد با توجه به ملیت شما از این شرایط صرف نظر می شود. ویزای فصلی (Seasonal visa ) به شما این امکان را می دهد تا به مدت 6 ماه در سال در فرانسه کار کنید. این ویزا طبق شرایط شما قابل تمدید می باشد

برای کار در فرانسه به عنوان au pair باید سن شما کمتر از 30 سال باشد و به زبان فرانسوی مسلط باشید. خانواده ای که برای آن کار می کنید باید برای ویزای کار درخواست دهند. به دلیل تنوع زیاد ویزای کار در فرانسه ، بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر به سفارت محلی خود مراجعه کنید.

شهروندان کشورهای  آرژانتین، کلمبیا، استرالیا یا نیوزیلند ممکن است بتوانند برای ویزای تعطیلات (holiday visa ) درخواست دهند.افراد  با این ویزا دارای حق ورود متعدد به فرانسه و حق کاریابی خواهند داشت . زمانی که شغل مورد نظر خود را پیدا کردند ، باید برای دریافت مجوز اقامت موقت نیز درخواست دهند و باید توجه داشت که دلیل اصلی اقامت آنها در فرانسه ،سپری کردن تعطیلات خود بوده و نه اشتغال.

نحوه اخذ ویزای کاری فرانسه به عنوان کارآفرین

برای خود اشتغالی یا راه اندازی تجارت شخصی ، باید مستقیما در سفارت محلی فرانسه برای ویزای کار درخواست داد. در آنجا در مورد برنامه و توانایی های شما برای راه اندازی یک بیزینس موفق سوالاتی پرسیده می شود. همچنین باید ثابت کنید که  تا زمانی که تجارت خود را راه اندازی می کنید، تمکن مالی دارید.

با توجه به نوع کار، به عنوان مثال اگر قصد راه اندازی تجارتی سنتی را داشته باشید، بخواهید بر اساس قرارداد کار کنید و یا شغل آزاد داشته باشید  جزئیات دقیق تری از شما خواسته می شود. قوانین مربوط به کسب و کارهای کوچک بسیار پیچیده است، بنابراین باید جزئیات عملکرد تجارت خود را در فرانسه با دقت توضیح دهید.

دستمزد و‌ حقوق کار در فرانسه

فرانسه کشوری است با اقتصاد پیشرفته و حقوق های بالا. با توجه به این نکته نقل مکان به این کشور جهت کاریابی تصمیم درست و به جاییست. زیرا فرانسه در بین کشورهای اروپایی از بالاترین حقوق ها برخوردار است. این کشور بعد از کشورهای آلمان و بلژیک هفتمین اقتصاد مطرح جهان از نظر حقوق کارکنان را دارد. همچنین فرانسه از نقطه نظر رعایت حقوق کامل کارمندان بسیار شناخته شده می باشد و در حد بسیار بالایی عمل می کند زیرا کارمندان این کشور اغلب از اعضای اتحادیه اروپا می باشند و به شدت از حقوق خود دفاع می کنند.

دستمزد و حقوق کار در فرانسه

با توجه به آخرین تحقیقات انجام شده در رابطه با وضعیت حقوق ماهیانه برای کارمندان تمام وقت در بخش های خصوصی مبلغ 2998 یورو می باشد. طبق شواهد، کشور فرانسه در سال های اخیر مشمول افزایش حقوق چند درصدی بوده است. هرچند کارفرمایان نسبت به کارمندان، از این افزایش حقوق بهره ی بیشتری می برند (با تناسب %1/2به %1/1). به طور کلی ممکن است کارفرمایان ارشد خواستار حقوق بیشتری نسبت به همکاران کم تجربه تر خود داشته باشند. همین امر موجب پیشرفت شغلی کارمندان و قرارداد های مطلوب تر کاری می شود.

متوسط حقوق سالیانه در فرانسه

با نگاهی به اقتصاد کشور فرانسه طی 5 سال گذشته متوجه رشد اقتصاد آن می شویم. هرچند در سال اخیر رشد آهسته تری داشته است. امروزه همچنان شاهد اختلاف جنسیتی در پرداخت حقوق در این کشور می باشیم. مثلا در سال 2014 متوسط حقوق سالیانه کارمندان آقا 5200 یورو بیشتر از کارمندان خانم بود. البته در سال های جاری آمار اختلاف جنسیتی در پرداخت حقوق کاهش یافته است، زیرا کارمندان ارشد خانم نسبت به همکاران مرد خود از افزایش حقوق بهره می برند.

حتما بخوانید:  شرایط کار در فرانسه

متوسط حقوق سالیانه در فرانسه با توجه به فعالیت افراد متفاوت می باشد. مثلا در سال 2014 مدیران، سالیانه مبلغ 63830 یورو دریافت می کردند در حالی که حقوق سالیانه کارمندان 19667 یورو بود. از سال 2017 تا هم اکنون حقوق دریافتی به گونه ای شده که کارفرمایان 4/2 برابر بیشتر از کارمندان دریافت می کنند. در ادامه حقوق برخی از مشاغل آورده شده است:

 • مدیر توسعه تجاری 52072 یورو
 • مهندس کامپیوتر 40163 یورو
 • مدیر پروژه 46051 یورو
 • فناوری و اطلاعات و مدیریت پروژه 44518 یورو
 • مهندس ارشد نرم افزار 51119 یورو
 • طراح نرم افزار 35565 یورو
 • مهندس نرم افزار 39344 یورو
 • طراح وب 30329 یورو

با توجه به گزارشات اداره آمار ملی، حداقل حقوق در فرانسه 1151 یورو می باشد.

پیدا کردن کار و موسسات کاریابی در فرانسه

برای پیدا کردن شغل در فرانسه باید به نکاتی مثل مشاغل مورد نیاز فرانسه، بازار کار فعلی فرانسه، اجازه کار در فرانسه و جایی که در فرانسه می خواهید کار کنید دقت کنید. برای کار کردن در فرانسه صحبت کردن به زبان فرانسوی بسیار مهم است. اگر نمی توانید فرانسوی صحبت کنید همه چیز برای شما سخت می شود. پس اگر زبان فرانسوی شما فرسوده است در خصوص اینکه یک دوره زبان را بگذرانید فکر کنید.

برای پیدا کردن کار در فرانسه باید کمی انعطاف پذیر باشید. اگر در ابتدا نتوانستید کار ایده آل خود را پیدا کنید ببینید چه شغل های دیگری در فرانسه وجود دارد. بسیاری از شغل ها در فرانسه از طریق ارتباطات پیدا می شوند بنابر این با افزایش ارتباطات خود فرصت های شغلی خود را به حداکثر برسانید. در پایان سال 2016 نرخ بیکاری در کشور فرانسه به 7/9 درصد رسید که این نرخ در سال 2015 حدود 5/10 درصد بود. نرخ بیکاری برای افراد زیر 25 سال همچنان 23.3 در سال 2016 بوده که یکی از بالاترین نرخ های بیکاری در اروپاست.

پیدا کردن کار و موسسات کاریابی در فرانسه

اکثر قراردادهایی که در فرانسه بسته می شوند موقت هستند و قراردادهای دائمی خیلی کم هستند. اما اگر شما فرانسوی صحبت کنید شانس بیشتری برای پیدا کردن شغل مورد نظرتان خواهید داشت. صنایع اصلی فرانسه عبارتند از هوا و فضا، صنعت موتور، دارو سازی، ماشین آلات صنعتی، متالورژی، الکترکنیک، پارچه، غذا و نوشیدنی و گردشگری. بر اساس گزارشات ارائه شده بخش هایی مثل بانکداری و تحقیق بیشترین رشد اشتغال را دارند. حدود سه چهارم از مردم در بخش های خدماتی کار می کنند.

موقعیت های کسب و کار در فرانسه

داشتن مهارت های منحصر به فرد مدیریتی به خصوص در بخش های فروش، ساخت و ساز، علوم و مهندسی به خصوص در مناطق خارج از شهرهای اصلی فرانسه از بهترین موقعیت های کسب و کار است. شانس پیدا کردن کار در زمینه حسابداری و آی تی نیز در فرانسه بالاست. شغل هایی نیز می توانید در زمینه گردشگری (از جمله هتل ها، رستوران ها، غذا) مراقبت و رسیدگی (خانه، پزشکی، روانپزشکی، مراقبت از کودکان) پیدا کنید. تدریس زبان انگلیسی نیز مورد دیگری است.

اگر فارغ اتحصیل شده اید می توانید برای پیدا کردن کار به دنبال کمپانی های بزرگ چند ملیتی که دارای شرکت های زیادی در سر تا سر دنیا هستند مانند:total, michelin,orange, sanofi, bnpparibas rivendi باشید. شما همچنین می توانید به دفاتر یکی از این شرکت ها که در پاریس دفتر دارند در کشور خودتان مراجعه کنید. موقعیت شغلی که به دنبال آن هستید را قبل از شروع به پیدا کردن کار شناسایی کنید سپس یک cv و نامه ای را مناسب با انتظارات فرانسوی ها تهیه کنید.

مشاغل انگلیسی زبان در فرانسه

 •  Jobs in Paris– علیرغم نام این موسسه، شغل هایی را در سراسر فرانسه ارائه می دهد
 •  Speaking-Agency- تدریس و مراقبت از کودک

مشاغل مديريتي

 • Cadremploi
 • Cadresonline

آژانس های کاریابی

شما می توانید در صورت امکان در بسیاری از سازمان های کاریابی ثبت نام کنید. در Pages Jaunes (صفحات زرد) تحت نظر وزارت کار به دنبال نام و مشخصات تماس آژانس های کاریابی بگردید. شرکت های معتبر عضو آژانس کاریابی حرفه ای Prism Emploi هستند.

مشاغل آموزشی در فرانسه

برای تدریس زبان انگلیسی، آلمانی و اسپانیایی تقاضا زیاد است، اما برای تحصیل در فرانسه رایگان؛ مشاغل موجود در سیستم آموزش فرانسه معمولا به مدارک فرانسوی نیاز دارد. شورای بریتانیا و CIEP اطلاعاتی را در مورد تبدیل شدن به یک دستیار زبان خارجی در مدارس دولتی فرانسه در اختیارتان می گذارند. یک مدرک تحصیلی (مثلا TEFL) یا حتی یک مدرک دانشگاهی و مقداری تجربه ممکن است برای کسب یک موقعیت شغلی در یک مدرسه خصوصی یا آژانس آموزشی مناسب باشد.

بزرگترین صنایع فرانسه

بخش های صنعتی اصلی در فرانسه عبارت اند از: مخابرات، ماشین­ آلات و دفاع؛ صنعت، روی هم رفته در نیمی از تولید ناخالص داخلی سهیم است. هم­چنین، فرانسه بزرگترین تولید کننده انرژی هسته ­ای در جهان است.

صنعت توریسم، بخش مهم و گسترده دیگر بوده که فرصت های شغلی فراوانی را فراهم می­ کند. کشور فرانسه در سال 2016، موفق به جذب 83 میلیون توریست شد و بدین ترتیب، محبوب ­ترین مقصد توریستی در جهان لقب گرفت. به ویژه دیزنی ­لند پاریس بسیار محبوب بوده و مقصد مورد علاقه جوانانی است که به کار کردن در فرانسه در زمان تعطیلات علاقه دارند.

بزرگترین صنایع فرانسه

بزرگترین صنایع فرانسه

از نظر تاریخی، کشاورزی همیشه بخش اقتصادی مهمی بوده است و فرانسه هم­چنان، قدرت کشاورزی اروپا و دومین صادرکننده بزرگ محصولات کشاورزی پس از ایالات متحده آمریکا می ­باشد. با این وجود، کشاورزی یک صنعت کاملا کوچک است؛ به گونه ای که کمتر از 3% جمعیت در این بخش مشغول به کار بوده و در کمتر از 2% از تولید ناخالص داخلی نقش دارد.

صنعت فشن فرانسه نیز به میزانی مشابه در اقتصاد نقش داشته و ارزش آن، به طرز حیرت­ آوری معادل 150 میلیارد یورو است که بخشی از آن، به علت شش هفته فشن و مدی است که هر سال برگزار می ­کند. این کشور به خانه­ ی طراحان درجه اول لباس معروف است و برای طراحان مد و فشن جوان و استعدادهایی که قصد دارند چشم ­انداز حرفه خود را با کار کردن در آن­جا ارتقا بخشند، مانند یک آهنربا عمل می­ کند.

حتما بخوانید:  ویزای کاری موناکو

با این وجود، اگر شما می­ خواهید در فرانسه خارج از چارچوب­ های خارجی سنتی کار کنید، باید از مسائل اقتصادی این کشور نیز آگاه باشید؛ رشد راکد شده­ و رقابت به سبب کمبود نوآوری کاهش یافته است. در سال­های اخیر، بخش ­هایی مانند ساخت ­و ساز و مهندسی مکانیک، با سختی­ ها و مشکلات فراوانی رو­به ­رو بوده ­اند.

وب سایت های کاریابی در فرانسه

 • ABG L’intelli’anence – شغل های علمی / پزشکی
 • ANEFA – مشاغل کشاورزی و زراعی (تولید شراب)
 • Craigslist – مشاغل در حومه پاریس
 • Emploi Annonces
 • Emplois Verts – مشاغل سبز
 • IAPA (سازمان بین المللی Au Pair Organization) – فهرستی از آژانس های کاریابی فرانسه
 • Indeed Franc
 • Keljob
 • Les Jeudis
 • L’Etudiant – برای دانشجویان و فارغ التحصیلان جوان
 • L’Hôtellerie Restauration – مشاغل مربوط به رستوران ها و هتل
 • Monster
 • Recrut
 • Stratégies Emploi – مشاغل مربوط به بازاریابی، ارتباطات و PR
 • The Local

پیدا کردن کار فارغ التحصیلان در فرانسه

استخدام کنندگان بیشتر از شبکه های اجتماعی برای پیدا کردن نیرو استفاده می کنند پس مرتب آن ها را چک کنید و رزومه خود را با پیشنهادات شغلی که درخواست می دهید منطبق کنید. کارفرمایان فرانسوی خواهان این هستند که اگر درخواست شما قابل قبول بود شما را به صورت حضوری ببینند. بعد از مرحله اول شرکت ها می توانند تا چهار مرحله مصاحبه داشته باشند. قبل از ورود در مورد شرکت ها و نیز اصطلاحات تجاری فرانسه باید اطلاعاتی داشته باشید.

برای فارغ التحصیلان خارجی راه های زیادی برای پیدا کردن کار در فرانسه وجود دارد. بسته به ملیت شما ممکن است نیازی به اجازه اقامت موقت نداشته باشید. دانشجویان خارجی که از کشورهای عضو شهروندی اتحادیه اروپا و EEA نیستند پس از فارغ اتحصیلی می توانند دنبال کار باشند. دانشجویان غیر اروپایی باید قرارداد کار داشته باشند. لیست شرکت های کاریابی در فرانسه:

 • Family space
 • Smart step
 • Jack n jill
 • Olea consulting
 • Hays
 • Diga me
 • G r international profile
 • Mary poppins services
 • Team r h
 • Porothy danah sas

در این مقاله به طور خلاصه شرایط کلی کار در فرانسه و رسیدن به اقامت را توضیح دادیم اما پیشنهاد می شود که قبل از هرگونه اقدام با کارشناسان ما در موسسه میرداماد تماس گرفته و از تمامی زوایای این مهاجرت آگاه شوید. متخصصان ما می توانند شما را از پردرآمد ترین شغل ها در فرانسه نیز آشنا کنند.

سوالات متداول در مورد ویزای کار فرانسه

1- چگونه میتوانم به فرانسه از طریق ویزای کاری مهاجرت کنم؟

راههای متفاوتی برای اخذ اقامت کشور فرانسه وجود دارد که یکی از اونها دریافت ویزای کاری هست.

2- بازارکار در فرانسه چگونه است؟

فرانسه یکی از توریستی ترین کشورهای جهان میباشد و بزرگترین کشور در غرب اروپاست .اقتصاد گردشگری بسیار فعالی دارد و صنعت گردشگری بخش حیاتی در اقتصاد فرانسه میباشد.

3- آیا مهارت زبان فرانسوی در دریافت ویزای کاری تاثیر دارد؟

بله. برای کار کردن در فرانسه صحبت کردن به زبان فرانسوی بسیار مهم است . اگر نمیتوانید به زبان فرانسوی صحبت کنید همه چیز برای شما سخت خواهد شد. پس اگر زبان فرانسوی شما خوب نیست در خصوص اینکه یک دوره زبان را بگذرانید فکر کنید .

4- نرخ بیکاری در کشور فرانسه چگونه است؟

در پایان سال 2016 نرخ بیکاری این کشور به 7.9 درصد رسید که این نرخ در سال 2015 حدود 5.1 درصد بود . نرخ بیکاری برای افراد زیر 25 سال همچنان 23.2 درصد در سال 2016 بوده که یکی از بالاترین نرخ های بیکاری در اروپا است .

5- مزایای داشتن بلو کارت( کارت آبی) فرانسه چیست؟

بسته به نوع کاری که میخواهید انجام دهید ممکن است نیازی به کارت آبی اتحادیه اروپا به جز ویزای کار نیاز داشته باشید. کارت آبی به شما مجوز کار در کشورهای عضو شهروندی اتحادیه اروپا به استثنای دانمارک و ایرلند را میدهد.

6- برای مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای کاری چه مدارکی باید تحویل دهم؟

 • گذرنامه معتبر( باید در ده سال گذشته اخذ شده باشد)
 • گواهی اثبات تجربه ها و مهارتهای کاری
 • رزومه شخصی
 • مدارک تحصیلی ( شامل مدرک لیسانس و بالاتر)

7-حقوق و دستمزد در کشور فرانسه چگونه است؟

کارمندان این کشور اغلب از اعضای اتحادیه اروپا میباشند و به شدت از حقوق خود دفاع میکنند. حقوق ماهیانه برای کارمندان تمام وقت در بخشهای خصوصی 2998 یورو میباشد .

8- ویزای کارت آبی کشور فرانسه برای چه افرادی صادر میشود ؟

کارت آبی برای افرادی خارج از کشورهای اتحادیه اروپا که دارای مدرک لیسانس و دارای پنج سال تجربه کار حرفه ای و بسیار ماهر هستند و قرارداد فعال کاری دارند صادر میشود .

9- کشور فرانسه از نظر اقتصادی چگونه کشوری است؟

فرانسه کشوری با اقتصاد پیشرفته و حقوق های بالا میباشد . مهاجرت به این کشور جهت کاریابی تصمیم درست و به جایی است .این کشور بعد از کشورهای آلمان و بلژیک هفتمین اقتصاد مطرح جهان از نظر حقوق کارکنان را دارد .

10- چه مشاغلی در کشور فرانسه بیشتر مورد توجه هستند و شانس یافتن بیشتری دارند؟

داشتن مهارتهای منحصر به فرد مدیریتی به خصوص در زمینه های بخش فروش، ساخت و ساز ، علوم و مهندسی به خصوص در مناطق خارج از شهرهای اصلی فرانسه بهترین موقعیت های کسب و کار هستند. شانس پیدا کردن کار در زمینه های حسابداری و آی تی نیز در فرانسه بالاست .

11- در آمد مشاغل طراح وب و مهندس نرم افزار در کشور فرانسه چگونه است و حداقل حقوق چقدر است؟

 • مهندس نرم افزار :39344 یورو دریافت میکند
 • طراح وب :30329 یورو دریافت میکند.
 • با توجه به گزارشات اداره امار ملی، حداقل حقوق در فرانسه 1151 یورو میباشد

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.