مهاجرت و اقامت پرتغال

مهاجرت به پرتغال

مهاجرت به پرتغال

اگر شخصی از کشورهای حوزه شنگن برای تحصیل بیش از سه ماه به پرتغال برود، به یک مجوز یا گواهینامه اقامت و مهاجرت به پرتغال بسته به ملیت خود نیاز خواهد داشت . این قانون برای کشورهایی که برای مسافرت به پرتغال نیاز به ویزا دارند، مقداری متفاوت است.

اقدام برای مهاجرت به پرتغال

شهروندان اتحادیه اروپا / EFTA نیازی به مجوز کار رسمی در پرتغال ندارند، اما در صورتی که منابع مالی کافی برای حمایت از خود را ندارند، مجبورند برای خود شغلی را پیدا کنند.

شهروندان خارج از اتحادیه اروپا که برای کمتر از سه ماه جهت اهداف کاری وارد می شوند، نیاز به ویزای کوتاه مدت شنگن برای اهداف تجاری دارند. اگر استخدام بیشتر از سه ماه طول بکشد، سپس یک ویزای تابعیت و اقامت پرتغال (نوع D، ویزای شنگن پرتغال طولانی مدت) برای اهداف استخدامی مورد نیاز است، بعد از آن شما باید برای درخواست اقامت پرتغال پس از ورود به مقاصد کاری خود درخواست ارائه دهید.

مهاجرت به پرتغال

تحصیل در پرتغال

کسانی که برای مهاجرت تحصیلی به پرتغال نیاز به ویزا دارند، باید ابتدا ویزای دانشجویی شینگن را درخواست کنند و سپس مجوز اقامت خود در پرتغال را دریافت کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر برای دریافت ویزای دانشجویی پرتغال و شرایط مورد نیاز آن به مشاورین موسسه میرداماد تماس حاصل فرمایید. همسران، شرکا و خویشاوندان خاص می توانند برای پیوستن به خارجیانی که در پرتغال زندگی می کنند، درخواست دهند. این که چه کسی می تواند درخواست دهد و فرآیندهای آن به وضعیت اقامت شخصی که به پرتغال مهاجرت کرده، نوع ارتباط خانوادگی و ملیت متقاضی بستگی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد درخواست ویزای خانوادگی و یا ویزای زناشویی پرتغال، با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

مزایای پرتغال برای مهاجرت

 • سومین کشور امن دنیا از بین 163 کشور
 • کیفیت بالای زندگی
 • میانگین قیمت مسکن در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی پایین است
 • مردم پرتغال بسیار خونگرم و با استقبال هستند
 • شرایط آب و هوایی مطلوب در تابستان ها
 • سواحل زیبا و مناظر و جاذبه های دیدنی بسیار
 • جشنواره های متعدد
 • اکثر جوانان پرتغال به زبان انگلیسی صحبت می کنند
 • ترافیک کم در سطح شهر
 • راهسازی و جاده سازی مطلوب در شهرها
 • هزینه های کلی مقرون به صرفه زندگی
 • وجود تکنولوژی مدرن و زیر ساخت های قوی
 • فرهنگ غنی
 • تفریحات و سرگرمی های فراوان
 • موقعیت جغرافیای بسیار خوب
 • فرودگاه های بین المللی در سراسر کشور
 • حکومت دموکراسی حاکم بر کشور.

مهاجرت تحصیلی به پرتغال

دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / EEA که مایل به تحصیل در پرتغال هستند نیاز به یک ویزای دانشجویی و اجازه اقامت دارند. قبل از مسافرت به پرتغال باید ویزا بدست آورده شود و برای سفارت یا کنسولگری پرتغالی در کشور خود درخواست شود. مجوز اقامت برای ورود به اداره مهاجرت و مرزی پرتغالی (SEF) اعمال می شود.دو نوع ویزا برای دانشجویان بین المللی که به پرتغال می آیند وجود دارد:

 1. ویزای شینگن کوتاه مدت (ویزا نوع c این ویزا برای دانشجویانی است که دوره کوتاه یا انجام تحقیقات علمی در پرتغال را دارند. این برای بیش از 6 ماه معتبر است .
 2. ویزای اقامت طولانی مدت شینگن :ویزا نوع D به این صورت است که دانش آموزان در رشته های تحصیلی تمام وقت، برنامه ریزی برای اقامت در پرتغال رابرای بیش از 90 روزاعمال نمایند، که باید برای یک ویزای دانشجویی طولانی مدت درخواست کنند و پس از ورود مجوز اقامت خود را دریافت کنند. این ویزا دانش آموزان را قادر می سازد تا به صورت گاه به گاه کار کنند – حداکثر تا 20 ساعت در هفته یا تمام وقت در طول تعطیلات.

نحوه درخواست ویزای دانشجویی پرتغال

پس از دریافت یک نامه پذیرش دانشگاه، می توانید پروسه درخواست ویزا را شروع کنید. این روند در سفارت یا کنسولگری پرتغال در کشور خودتان انجام می شود. تمام دانشجویان بین المللی باید ظرف مدت سه ماه پس از ورود به پرتغال درخواست مجوز اقامت کنند که بعد از آن یک سال طول خواهد کشید. پس از یک سال، اجازه اقامت می تواند تا 5 سال در SEF تمدید شود. مستندات مورد نیاز برای درخواست اجازه اقامت به شرح زیر است:

 • فرم درخواست تکمیل شده
 • گذرنامه معتبر و فتوکپی
 • دو عکس اخیر در گذرنامه اخیر
 • گواه بر این که شما از طریق مالی به حمایت از خود در پرتغال می پردازید
 • اثبات اینکه شما اقامت در پرتغال را سازماندهی کرده اید
 • اثبات اینکه شما بیمه پزشکی دارید

مهاجرت به پرتغال از طریق کار

اگر شما برای کار قصد مهاجرت به پرتغال را دارید، قبل از انجام مراحل، باید مجوز کار پرتغالی یا مجوز کار خود را بررسی کنید. شرایط بسته به ملیت و ماهیت کار شما در پرتغال متفاوت است. به دلیل این که مجوز کار پرتغال با وضعیت اقامت شما ارتباط نزدیکی دارد ،در اکثر موارد تا زمانی که یک کار تضمین شده در پرتغال موجود نباشد نمی توانید درخواست اجازه کار دهید.

مهاجرت به پرتغال از طریق کار

اجازه کار در پرتغال برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا

شهروندان غیر اتحادیه اروپا اول باید استخدام شوند. هنگامی که کار سه ماهه یا بیشتر پیدا کردند ، کارفرمای برای مجوز کار به مقامات پرتغالی درخواست خواهد داد. هنگامی که قرارداد شغلی یا مجوز کار تأیید شود، شهروندان غیر اتحادیه اروپا باید برای موارد زیر درخواست کنند:

 • ویزای کاری پرتغالی، اگر ملیت آنها نیاز به ویزا برای ورود به پرتغال باشد یا مدت زمان کار کمتر از شش ماه باشد.
 • اجازه اقامت، اگر قصد دارند در طولانی مدت در پرتغال کار کنند. نوع مجوز اقامت به ماهیت شغل بستگی دارد.

ویزای کار پرتغالی برای شهروندان غیر اتحادیه

ویزای کار کوتاه مدت پرتغالی؛ این ویزای کاری پرتغال برای قراردادهای موقتی کوتاه مدت (کمتر از 6 ماه ) مورد نیاز است که مستلزم ارزیابی زمینه کاری کارمندان و کارکنان شغل ازاد توسط نیروی کار (IEFP) است. اگر شما درزمینه های تحقیقات علمی، دوره های آموزشی یا فعالیت های حرفه ای که توسط اعضای کشورهای سازمان تجارت جهانی ارائه شده است مشغول هستیدویزای اقامت موقت می تواند تا یک سال تمدید شود.

ویزای کار طولانی مدت پرتغالی؛ این ویزای کاری پرتغالی برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا که قصد کاردر پرتغال بیش از شش ماه دارند، مورد نیاز است . به دلیل این که پرتغال در ناحیه شنگن است، ویزای کاری به صورت یک ویزای طولانی مدت ویزای شنگن (نوع D) است که به دارنده آن اجازه سفر به تمام 26 کشور شنگن می دهد.

با توجه به توافق نامه دو طرفه، شهروندان ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا، نیوزیلند، ژاپن و اسرائیل ظرف 90 روز از زمان ورود، می توانند برای این ویزا از داخل پرتغال درخواست دهند. همه شهروندان غیر اتحادیه اروپا باید قبل از سفر به پرتغال درخواست دهند. هنگامی که ویزای شما تضمین شد ، باید پروسه دریافت اجازه اقامت پرتقال را از داخل کشور آغاز کنید.

اجازه اقامت برای کار در پرتغال برای کارمندان ، محققان با مهارت و کارکنان شغل آزاد :

حتما بخوانید:  شرایط زندگی در پرتغال

کارمندان؛ این اجازه اقامت استاندارد برای اکثر کارمندان در پرتغال است. این مجوز برای یک سال معتبر است و می تواند تا پنج سال دیگر تمدید شود و پس از آن دارنده می تواند برای اقامت دائم پرتغالی درخواست دهد.

اجازه اقامت مهاجران و محققان با مهارت؛ این اجازه اقامت برای محققان علمی ،معلمان و کارمندان با فعالیت های بسیار حرفه ای است. این مجوز برای یک سال معتبر است و می تواند تا پنج سال دیگر تمدید شود و پس از آن دارنده می تواند برای اقامت دائم پرتغالی درخواست دهد.

کارکنان شغل آزاد در پرتغال؛ ساکنان غیر اتحادیه اروپا که مایل به ایجاد یک کسب و کار کوچک یا به دنبال کار آزاد در پرتغال هستند، باز همان پروسه دریافت ویزای اقامت پرتغالی برای کارمندان استفاده می کنند. در حالی که اجازه اقامت ، مخصوص کارکنان شغل ازاد است و نیاز به مدارک اضافی مربوط به فعالیت های کسب و کار و ثبت کسب و کار یا خود اشتغالی توسط اداره مالیات است.

مهاجرت به پرتغال از طریق بازنشستگی

برای شهروندان اتحادیه اروپا، بازنشسته شدن در پرتغال نسبتا ساده است، زیرا آنها به راحتی می توانند برای اقامت درخواست و از بسیاری از مزایای مشابه این کشور به عنوان ساکنان محلی بهره مند شوند. شهروندان اتحادیه اروپا می توانند از هر یک از ادارات منطقه ای خدمات مهاجرت پرتغالی یا SEF (Servico de Estrangeiros e Fronteiras) برای اجازه اقامت استفاده نمایند. در قانون مجازات بازنشستگی پرتغال، شهروندان غیر اتحادیه اروپا که مایل به بازنشسته شدن در پرتغال هستند قبل از نقل مکان به پرتغال مجبور به درخواست اجازه اقامت در یک اداره کنسولگری پرتغالی در کشور خود هستند. به طور معمول شما باید یک گذرنامه معتبر، مدرک درآمد، مدارک بیمه درمانی و یک بررسی پیشین جنایی داشته باشید. اقوام غیر اتحادیه اروپا می توانند اجازه اقامت موقت پنج ساله را بدست آورند و پس از آن بتوانند برای اقامت دائم درخواست دهند.

بازنشستگی پرتغال و حقوق بازنشستگی

در 1 ژانویه 2017، سن بازنشستگی در پرتغال 66 سال و 3 ماه برای زنان و مردان است. حقوق بازنشستگی دولتی مبتنی بر مشارکت در پرتغال می باشد که ساکنین می توانند در صورت داشتن حداقل 15 سال کمک های اجتماعی در حالی که تحت مشاغل پرتغالی هستند، ادعا نمایند. شهروندان اتحادیه اروپا می توانند کمک های خود را از کشور اصلی خود، همراه با کمک های هر کشور دیگر از اتحادیه اروپا که در آن مشغول به کار بوده اند، به حساب بازنشستگی خود در پرتغال منتقل نمایند.

بهترین مکان ها برای بازنشستگی در پرتغال که روند مطلوب و حساب شده ای را ارائه میدهد و خدمات خاصی را برای بازنشستگی به دنبال خواهد داشت به شرح 5 منطقه ی زیر میباشد که قابلیت ارزیابی شده ای را برای شما به دنبال خواهند داشت:

 • الگارو
 • لیسبون
 • Cascais
 • کیمبرا
 • تامار

طرح اقامت دائم پرتغال

هر دو ساکنان اتحادیه اروپا / EFTA و خارج از اتحادیه اروپا پس از پنج سال واجد شرایط درخواست اقامت دائم پرتغال می باشند. این روند برای شهروندان اتحادیه اروپا / EFTA آسانتر است؛ سیاست مهاجرت پرتغال برای شهروندان و خانواده های اتحادیه اروپا را بررسی کنید. ساکنان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا / EFTA می توانند پس از گذراندن پنج سال زندگی در پرتغال، اگر اقامت موقت داشته باشند، در صورتی می توانند برای کسب اقامت دائم پرتغال اقدام کنند که، ثابت کنند که اقامت آن ها برای مدت پنج سال به طور قانونی و بدون وقفه در پرتغال ادامه داشته است. مجددا قابل ذکر است که شما می توانید به کمک راهنمایی مشاورین و وکلای موسسه میرداماد اطلاعات جامعی را کسب کنید.

حتما بخوانید:  گلدن ویزای پرتغال

مطالب مرتبط

یک دیدگاه برای “مهاجرت به پرتغال

 1. Avatar دانلود گفت:

  اقا خیلی وبسایتتون عالیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *