تحصیل در اسپانیا

تحصیل در اسپانیا

مشاوره تخصصی و تماس فوری

شما عزیزان جهت مشاوره تخصصی می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

بیش از 70 دانشگاه جهت تحصیل در اسپانیا وجود دارد. اکثر دانشگاه ها در مادرید،بارسلونا و والنسیا قرار دارند، اگر چه دانشگاه ها نیز در شهرهای دیگر هم وجود دارد اما هر یک از این دانشگاه ها مطمئنا می تواند به شما در بازگشت به تحصیلات کمک کنند. مهم نیست که مدت زمان تحصیل در مقطع لیسانس شما چه زمانی بوده است تعدادی از دانشگاه های موجود در اسپانیا یک گروه بین المللی از دانشجویان را ثبت نام می کنند. مشاورین موسسه میرداماد مقاله زیر را جهت ارتقاء اطلاعات شما آماده کرده اند.

شرایط تحصیل در اسپانیا

آیا می توانید در اسپانیا تحصیل و کار کنید؟ اگر برنامه تحصیلی شما بین سه تا شش ماه طول بکشد، ممکن است لازم باشد که یک ویزای دانشجویی دریافت کنید، اما در صورتی که «180 روز کل تحصیلات» معین شده شما باشد، شما نمی توانید و می بایست برای دریافت کارت اقامت اسپانیا (کارت شناسایی خارجی) که به شما امکان می دهد در اسپانیا کار کنید اقدام نمایید. هزینه های تحصیل در موسسات متفاوت است، با این حال، به طور متوسط ​​شما می توانید نرخ متوسط ​​تحصیل را در حدود 1000 یورو در هر ترم در نظر بگیرید. زبان اسپانیایی سومین زبان محبوب جهان است. برای دانشجویان اسپانیا و برخی از کشورهای دیگر، حتی یک ویزای دانشجویی برای اقامت تا حداکثر سه ماه در کشورهای دیگر لازم نیست.

دوره های تحصیل در اسپانیا

مقطع کارشناسی در اسپانیا با ارائه پروپوزال توسط دانشجویان با مطالعه ای خاص با تمرکز بر زمینه کاری صورت می گیرد. برای فارغ التحصیل شدن با این نوع درجه، که در اسپانیا لیسانس نامیده می شود می توانید به کار مشغول شوید. 240 واحد پاس کردن پایان نامه اجباری است و ارزش آن می تواند تا 30 پوئن باشد. بعضی از دانش آموزان، با ثبت نام در فعالیت های گروهی تصمیم به تسریع اعتبار خود می گیرند. این می تواند بیش از 6 پوئن اضافی برای اقامت به همراه داشته باشد.

دوره های تحصیل در اسپانیا

حداکثر تعداد پوئن هایی که هر ساله می توانید کسب کنید، 90 پوئن است. یکی دیگر از مواردی که در مورد برخی از آن ها وجود دارد، میزان اطمینان در مورد انتخاب هایشان است. هنگامی که یک دوره تحصیلی را انتخاب می کنید، یک طرح ساختاری وجود دارد که باید آن را دنبال کنید. در بسیاری از موارد،سعی کنید تنها 10٪ یا کمتر از دوره های تکمیل شده خود را انتخاب کنید.

زبان در اسپانیا

استانداردهای خاصی در ارتباط با اینکه آیا شما یک دانشجوی خارجی در اسپانیا محسوب می شوید یا خیر وجود دارد. برخی از دانشگاه های اسپانیا فرصت های تحصیلی به زبان انگلیسی دارند اما زبان غالب اسپانیایی است و چون این زبان،‌زبان مهمی در اروپا و جهان می باشد، مردمانش خیلی علاقه خاصی به یادگیری زبان انگلیسی ندارند. پس توجه کنید که احتمالا در دانشگاه، اطلاع رسانی و اسناد به این زبان باشد و یادگیری آن در شهر شما پیش از عزیمت به اسپانیا، فرصت آفرین خواهد بود.

تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان

اگر اسپانیا جزو کشور های هدف برای تحصیل شما نیست، بهتر است با توجه به دانشگاه های مورد قبول آن ،شهریه های به نسبت پایین ،آب و هوای مدیترانه ای و… یک بار دیگر به آن فکر کنید. زبان اصلی این کشور، اسپانیایی، دومین زبان رایج در جهان است. اکثر رشته های تحصیلی به زبان اسپانیایی تدریس می شود اما برخی از رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی هم ارائه می شوند. دانشگاه هایی مانند گلوبال بیزنس در شهر بارسلونا یا دانشگاه ماربلا در شهر مالاگا رشته هایی به زبان انگلیسی را ارائه می دهند.

حتما بخوانید:  تخصص دندانپزشکی در اسپانیا

حتی اگر شما تحصیل به زبان انگلیسی را انتخاب کنید ولی یاد گیری خواندن و نوشتن و صحبت کردن زبان رایج این کشور مسلما لازمه کار و زندگی شما در این کشور است. اگر مدرک زبان اسپانیایی را ندارید می توانید با گذراندن دوره های کوتاه مدت یا سالانه این زبان قبل از ورود به کورس اصلی دانشگاه ، زبان اسپانیایی را فرا بگیرید.

تحصیل در اسپانیا به زبان انگلیسی‎

تحصیل در اسپانیا به زبان انگلیسي یک گزینه عالی برای تحصیل در خارج از کشور است. میراث فرهنگی و تاریخی غنی آن، به هزینه های مقرون به صرفه خود اضافه شده است و اسپانیا را به عنوان مقصد اصلی برای دانشجویان بین المللی در نظرگرفته است.اسپانیا دانشجویان زیادی را از سراسر جهان جذب می کند. اسپانیا همچنین یک کشور برجسته در اتحادیه اروپا است و بسیاری از مشاغل را در چندین رشته تحصیلی حرفه ای و علمی مورد حمايت قرار مي دهد و بیشتر به پیشرفت کارشناسی در برنامه های تحصیلی اسپانیا کمک می کند.

دانش آموزانی که به دنبال لیسانس در مقطع اسپانیایی هستند، گزینه های زیادی برای تحصیل دارند، بعضی از موضوعات مورد استقبال عبارتند از، اقتصاد، روزنامه نگاری، مهندسی، علوم رایانه، تاریخ ،هنر و جامعه شناسی می باشد. لیسانس در مقطع کارشناسی ارشد معمولا نیاز به حداقل سه سال تحصیل در تمام دوران دارد. 5 مورد از دلایلی که زندگی و تحصیل در ماربلا، اسپانیا را به شما پیشنهاد می کنیم: فرهنگ چند فرهنگی، امنیت، فرصت های شغلی، موقعیت تجاری، سبک و شیوه زندگی.

تحصیل دکترا در اسپانیا

کشور اسپانیا با داشتن یکی از قدیمی ترین دانشگاه ها و داشتن فرهنگ غنی و محیط زندگی جذاب سالانه میلیون ها دانشجو را به خود جذب می کند. تحصیل در مقطع دکترا یکی از گزینه های دانشجویان بین المللی است. سیستم دکترا در کشور اسپانیا با استانداردهای تعیین شده توسط فرآیند بولونیا تطابق دارد و این باعث شده است که اسپانیا به یک مقصد با کیفیت بالای علمی و با شناخت در سطح بین امللی تبدیل شود.

تحصیل دکترا در اسپانیا

دانشگاه های اسپانیا به صورت عمومی یا خصوصی است که از 82 دانشگاه آن 51 نهاد آن دولتی است. بخشی از دوره های دکترا از طریق مراکز متخصص در تحقیقات و آموزش پیشرفته ارائه می شود این دوره ها می توانند کالج های دکترا و یا موسسات تحقیقاتی دانشگاهی باشند که آموزش های مقطع دکترا در پروژه های در حال انجام را در اختیار دارند.

قایل به ذکر است که دانشگاه های اسپانیا تاکید فراوانی بر میراث فرهنگی و معنوی منحصر به فرد کشور خود دارند بنابراین هنرمندان و متفکران می توانند اکتشافات و نوآوری های متنوع خود را ارائه دهند و دانشگاه های اسپانیا این میراث وسیع نوآوری را با برنامه های تحقیقاتی در زمینه های پیشرفت و پیش برد علمی در دانشگاه ها در اختیار دانش پژوهان قرار دهد.

دانشگاه های معتبر اسپانیا

دانشگاه های معتیر اسپانیا به قرار زیر می باشد:

 • دانشگاه بارسلونا
 • دانشگاه اوتونوما مادرید
 • دانشگاه اوتونوما بارسلونا
 • دانشگاه کامپولوتنس مادرید
 • دانشگاه ناوارا

هزینه تحصیل در اسپانیا

کشور اسپانیا در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی و همچنین ایالت متحده بسیار منطقی و مقرون به صرفه است، البته دانشگاهی که انتخاب می کنید و دوره هایی که می خواهید در موسسات تحصیلی بگذرانید در این هزینه ها نقش به سزایی دارد. قابل به ذکر است که اداره آموزش اسپانیا برای دانشجویان بین المللی کمک هزینه ی مالی در نظر نگرفته است.

حتما بخوانید:  دانشگاه پلی تکنیک مادرید

با این وجود هزینه های متوسط به شرح زیر می باشد: تحصیلات در مقطع کارشناسی در هر سال تحصیلی بین 680 تا 1280 یورو در یک دانشگاه عمومی متغییر است. هزینه تحصیل در یک دانشگاه خصوصی در مقطع کارشناسی بین 5500 تا 18000 یورو در هر سال تحصیلی متغییر است. در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا، در دانشگاه های دولتی بین 22 تا 36 یورو متغییر است که به صورت دولتی تنظیم می شود.

هزینه تحصیل در اسپانیا

ویزای تحصیلی اسپانیا

اگر برای تحصیل بیش از شش ماه در اسپانیا اقامت دارید، باید در مدت 30 روز از ورود به اسپانیا برای اجازه اقامت دانشجویی درخواست دهید. اسناد لازم:

 • گذرنامه
 • فرم درخواست تکمیل شده
 • فتوکپی علامت پاسپورت نشان دهنده ورود شما به اسپانیا
 • مدارک پذیرش از موسسه آموزشی تایید دوره
 • سه عکس اخیر پاسپورت

نامه اقامت شما می توانید از ایستگاه پلیس دریافت کنید که می توانید آن را با گذرنامه، قرارداد اجاره خود ارائه دهید.این کارت برای یک سال معتبر است و شما می توانید آن را هر 5 سال تا زمانی که مطالعات خود را ادامه می دهید تجدید کنید.

معایب تحصیل در اسپانیا

تفاوت با سیستم تحصیل در کشور خود. یکی از معایب این گزینه در این است که هنگامی که شما به کشور خود باز می گردید، با مشکل تحصیل مواجه می شوید و دانشجو یا دانش آموز بایستی در دروس بیشتری تحصیل کند. خط قرمز. برای دانشجویان و اتباع غیر شهروندی اتحادیه اروپا و امریکا با تحصیل در این کشور، محدودیت هایی وجود دارد. اگر با ویزا تحصیل یا کار به این کشور می آید باید زمان بیشتری را صرف پر کردن فرم ها، گرفتن عکس گذرنامه، فتوکپی و شاید اسناد و مدارک مربوط به دفاتر دولتی در اطراف شهر کنید.

ضمنا اگر فرد شهروند امریکا باشد دارای مزایای سیاسی بیشتری نسبت به بقیه افراد می باشد. اختلاف فرهنگی. فرهنگ مردم اسپانیا و امریکا بسیار شبیه به یکدیگر است. آمادگی زبان.در این کشور دانش زبان انگلیسی کافی نیست و برای ارتباط برقرار کردن در جامعه باید به زبان اسپانیایی ارتباط برقرار کرد. اگر قصد مهاجرت به اسپانیا دارید می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی میرداماد مشورت کنید تا در این زمینه آسان ترین راه را به شما معرفی کنند.

سوالات متداول در مورد تحصیل در اسپانیا

1- شرایط دانش آموزانی که به دنبال تحصیل در اسپانیا در مقطع لیسانس هستند چیست ؟

دانش آموزانی که به دنبال لیسانس در مقطع اسپانیایی هستند، گزینه های زیادی برای تحصیل دارند، بعضی از موضوعات مورد استقبال عبارتند از، اقتصاد، روزنامه نگاری، مهندسی، علوم رایانه، تاریخ ،هنر و جامعه شناسی می باشد. لیسانس در مقطع کارشناسی ارشد معمولا نیاز به حداقل سه سال تحصیل در تمام دوران دارد

2- دلایلی که اسپانیا بهترین مکان برای ادامه تحصیل است کدامند ؟

فرهنگ چند فرهنگی، امنیت، فرصت های شغلی، موقعیت تجاری، سبک و شیوه زندگی.

3- تحصیل دکترا در اسپانیا چگونه است ؟

کشور اسپانیا با داشتن یکی از قدیمی ترین دانشگاه ها و داشتن فرهنگ غنی و محیط زندگی جذاب سالانه میلیون ها دانشجو را به خود جذب می کند. تحصیل در مقطع دکترا یکی از گزینه های دانشجویان بین المللی است. سیستم دکترا در کشور اسپانیا با استانداردهای تعیین شده توسط فرآیند بولونیا تطابق دارد و این باعث شده است که اسپانیا به یک مقصد با کیفیت بالای علمی و با شناخت در سطح بین المللی تبدیل شود.

4- دانشگاه های معتبر اسپانیا جهت ادامه تحصیل کدامند ؟

 • دانشگاه بارسلونا
 • دانشگاه اوتونوما مادرید
 • دانشگاه اوتونوما بارسلونا
 • دانشگاه کامپولوتنس مادرید
 • دانشگاه ناوارا

5- چگونه میتوانم ویزای تحصیلی اسپانیا را دریافت کنم ؟

اگر برای تحصیل بیش از شش ماه در اسپانیا اقامت دارید، باید در مدت 30 روز از ورود به اسپانیا برای اجازه اقامت دانشجویی درخواست دهید.

حتما بخوانید:  دانشگاه کانتابریا

6- اسناد لازم برای دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا کدامند ؟

 • گذرنامه
 • فرم درخواست تکمیل شده
 • فتوکپی علامت پاسپورت نشان دهنده ورود شما به اسپانیا
 • مدارک پذیرش از موسسه آموزشی تایید دوره
 • سه عکس اخیر پاسپورت

7- معایب تحصیل در اسپانیا چه میباشد ؟

یکی از معایب این گزینه در این است که هنگامی که شما به کشور خود باز می گردید، با مشکل تحصیل مواجه می شوید و دانشجو یا دانش آموز بایستی در دروس بیشتری تحصیل کند. خط قرمز. برای دانشجویان و اتباع غیر شهروندی اتحادیه اروپا و امریکا با تحصیل در این کشور، محدودیت هایی وجود دارد. اگر با ویزا تحصیل یا کار به این کشور می آید باید زمان بیشتری را صرف پر کردن فرم ها، گرفتن عکس گذرنامه، فتوکپی و شاید اسناد و مدارک مربوط به دفاتر دولتی در اطراف شهر کنید.

8- هزینه تحصیل در اسپانیا چقدر است ؟

کشور اسپانیا در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی و همچنین ایالت متحده بسیار منطقی و مقرون به صرفه است، البته دانشگاهی که انتخاب می کنید و دوره هایی که می خواهید در موسسات تحصیلی بگذرانید در این هزینه ها نقش به سزایی دارد. قابل به ذکر است که اداره آموزش اسپانیا برای دانشجویان بین المللی کمک هزینه ی مالی در نظر نگرفته است.
با این وجود هزینه های متوسط به شرح زیر می باشد: تحصیلات در مقطع کارشناسی در هر سال تحصیلی بین 680 تا 1280 یورو در یک دانشگاه عمومی متغییر است. هزینه تحصیل در یک دانشگاه خصوصی در مقطع کارشناسی بین 5500 تا 18000 یورو در هر سال تحصیلی متغییر است. در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا، در دانشگاه های دولتی بین 22 تا 36 یورو متغییر است که به صورت دولتی تنظیم می شود .

9- تحصیل در اسپانیا به زبان انگلیسی‎ چگونه است؟

تحصیل در اسپانیا به زبان انگلیسي یک گزینه عالی برای تحصیل در خارج از کشور است. میراث فرهنگی و تاریخی غنی آن، به هزینه های مقرون به صرفه خود اضافه شده است و اسپانیا را به عنوان مقصد اصلی برای دانشجویان بین المللی در نظرگرفته است.اسپانیا دانشجویان زیادی را از سراسر جهان جذب می کند. اسپانیا همچنین یک کشور برجسته در اتحادیه اروپا است و بسیاری از مشاغل را در چندین رشته تحصیلی حرفه ای و علمی مورد حمايت قرار مي دهد و بیشتر به پیشرفت کارشناسی در برنامه های تحصیلی اسپانیا کمک می کند .

10- میراث فرهنگی و معنوی ر دانشگاه های اسپانیا جهت تحصیل به چه صورت میباشد ؟

قابل به ذکر است که دانشگاه های اسپانیا تاکید فراوانی بر میراث فرهنگی و معنوی منحصر به فرد کشور خود دارند بنابراین هنرمندان و متفکران می توانند اکتشافات و نوآوری های متنوع خود را ارائه دهند و دانشگاه های اسپانیا این میراث وسیع نوآوری را با برنامه های تحقیقاتی در زمینه های پیشرفت و پیش برد علمی در دانشگاه ها در اختیار دانش پژوهان قرار دهد .

11- تحصیل در دانشگاه های اسپانیا به چه صورت میباشد ؟

دانشگاه های اسپانیا به صورت عمومی یا خصوصی است که از 82 دانشگاه آن 51 نهاد آن دولتی است. بخشی از دوره های دکترا از طریق مراکز متخصص در تحقیقات و آموزش پیشرفته ارائه می شود این دوره ها می توانند کالج های دکترا و یا موسسات تحقیقاتی دانشگاهی باشند که آموزش های مقطع دکترا در پروژه های در حال انجام را در اختیار دارند.

مطالب مرتبط

8 دیدگاه برای “تحصیل در اسپانیا

 1. کیوان گفت:

  سلام.دانشگاه های اسپانیا مورد تایید هستند ؟ و آیا بعد از گرفتن پذیرش ویزا میشه؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام بله اگر مدارک و رزومه منطبق و مورد تایید سفارت قرار بگیرد امکان ویزا وجود دارد و الویت اول منوط به پذیرش ارزیابی سفارت می باشد.

 2. علی سالار گفت:

  سلام برای پزشکی من شنیدم کنکور داره اون کالجی ک مارو اماده میکنه برای کنکور چقدر هزینه داره و اینکه مدت زمانش چقدره هزینه دانشگاش برای رشته پزشکی چقدره
  من شنیدم اگر به زبان اسپانیایی تحصیل کنی رایگانه درسته ایا!؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   هزینه تحصیل در دانشگاه های اسپانیا بسته به زبان تحصیل و هزینه های تحصیل متفاوت است.

 3. سهراب گفت:

  سلام. سوال داشتم از آخرین وضعیت گرفتن ویزای تحصیلی … اگر پذیرش در مقطع دکتری با بورس از دانشگاه های اسپانیا داشته باشیم . میزان اکسپت ویزا و همچنین طول مدت زمان اکی شدن ویزا چه قدر هست؟ شما می تونید کمکی راجع به این قضیه به من بکنید؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای دریافت ویزا معیارهایی متفاوتی مانند تمکن مالی، نوع پذیرش و مدرک زبان و غیره مورد بررسی قرار می گیرد. لطفا با ما در تماس باشید تا شما را به طور دقیق راهنمایی نمایند.

 4. سلیم گفت:

  سلام.من پذیرشم رو از دانشگاه اسپانیا گرفتم.شما می تونید ویزا رو به تنهایی واسه من بگیرید؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   موسسه ما می تواند در زمینه اخذ ویزا به شما کمک کند. لطفا با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.