بهترین راه های اقامت و مهاجرت به آلمان | شرایط و قوانین

مشاوره تخصصی و تماس فوری

شما عزیزان جهت مشاوره تخصصی می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

کشور آلمان، عنوان پنجمین کشور محبوب برای مهاجرت را از آن خود کرده است، دلایل جذابیت این کشور از نگاه مهاجران فقط به زیبایی شهر اعیانی مونیخ، شهر زیبا و سحرآمیز ادینبورگ، جشنواره جهانی آبجو و سوسیس‌های متنوع و خوش طعم آن ختم نمی‌شود. بلکه مهاجران پس از مهاجرت به آلمان از امتیازهای ویژه ای همچون تحصیل رایگان برای دانشجویان، وجود فرصت‌های شغلی مناسب، بالا بودن کیفیت سیستم آموزشی برخوردار می‌شوند. اگر قصد مهاجرت به این کشور از طریق تحصیل را دارید، در نظر داشته باشید که دانشگاه‌های آلمان در فهرست رتبه بندی و رنکینگ‌های دانشگاه‌های جهان رتبه های خوبی را به دست آورده‌اند.

مطالعه بیشتر:

مهاجرت تحصیلی به آلمان

شرایط عمومی کشور آلمان

آلمان، با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان، کشوری در اروپای مرکزی است. آلمان دومین کشور پرجمعیت اروپا پس از روسیه و پرجمعیت ترین کشور عضو اتحادیه اروپا است. آلمان بین دریاهای بالتیک در شمال و آلپ در جنوب واقع شده است. مساحت آن 357022 کیلومتر مربع (137847 مایل مربع) است و جمعیت آن در 16 ایالت تشکیل دهنده آن بیش از 83 میلیون نفر است. آلمان از شمال با دانمارک، از شرق با لهستان و جمهوری چک و از جنوب با اتریش و سوئیس و از غرب با فرانسه، لوکزامبورگ، بلژیک و هلند همسایه است. پایتخت و بزرگترین شهر این کشور برلین و مرکز مالی آن فرانکفورت است.

بیشتر شهرهای کشور آلمان دارای آب و هوای معتدلی هستند، در حالی که تابستان‌های آلمان  در مناطق مختلف از گرم و خشک تا خنک و بارانی متغیر می‌باشد. در مناطق شمالی کشور آلمان بادهای غربی غالب هستند که هوای مرطوب را از دریای شمال وارد می کند و باعث تعدیل دما و افزایش بارندگی می شود.

آلمان دارای یک سیستم قانون مدنی مبتنی بر حقوق روم با برخی ارجاعات به قانون آلمان است. دادگاه قانون اساسی فدرال، دادگاه عالی آلمان است که مسئول امور قانون اساسی است و دارای قدرت بررسی قضایی است. برای آشنایی بیشتر شما با کشور آلمان می‌توانیید ودیو زیر را که برای معرفی کشور آلمان ساخته شده است را ببینید.

ایالت‌های مختلف کشور آلمان

آلمان یک ایالت فدرال است و شامل شانزده ایالت تشکیل دهنده است که در مجموع به آنها Länder می گویند. هر ایالت (سرزمین) قانون اساسی خود را دارد، و از نظر سازمان داخلی خود تا حد زیادی خودمختار است. از سال 2017 آلمان به 401 ناحیه در سطح شهرداری تقسیم شده است. که شامل 294 بخش روستایی و 107 بخش شهری است. در این قسمت قصد داریم به بررسی چند ایالت بزرگ آلمان از نظر مساحت و جمعیت پرداخته و آن‌ها را با یک دیگر مقایسه کنیم! در جدول زیر ایالت‌های بزرگ کشور آلمان به همراه مراکز آن‌ها، مساحت و جمعیت هریک آورده شده است.

نرخ مهاجرت به آلمان

آلمان دارای بزرگ ترین اقتصاد در اروپا است و به همین دلیل بزرگترین مقصد برای مهاجران از سراسر دنیا است. اداره مهاجرت آلمان در سال 2005، قانون جدیدی را برای مهاجرت به آلمان تصویب کرد که به کارگران ماهر از سراسر جهان کمک می‌کرد؛ یعنی مهاجران و متخصصان با تجربه در این کشور با طیف وسیعی از فرصت‌ها برای رشد حرفه ای و اشتغال مواجه هستند. مزیت دیگری که آلمان برای مهاجران ارائه می دهد این است که کشور با نرخ بالای پیری مواجه است.

از سال 2015، آلمان هر ساله حدود 250 هزار کارگر را از دست می‌دهد، و لازم است که کارکنان واجد شرایط را از کشورهای دیگر استخدام کند. همچنین دولت آلمان به هزاران مهاجر جوان اجازه دسترسی به آموزش عالی با کیفیت در موسسه های آموزش عالی در آلمان را می دهد. این امر برای افراد حرفه‌ای خارجی که به دنبال تحصیلات تکمیلی هستند، بسیار مفید است.

انواع مجوز اقامت در آلمان

قیل از مهاجرت به آلمان باید بدانید که شما برای ادامه زندگی، تحصیل و یا کار در آلمان به مجوز اقامت نیازمندید. برای دریافت اجازه اقامت در آلمان روش‌های مختلفی وجود دارد که شما با توجه به دلیل مهاجرت خود باید یکی از این نوع مجوزها را دریافت کنید. در ادامه به بررسی انواع مجوزها خواهیم پرداخت.

نوع مجوز اقامت دلیل اقامت
آموزش، دانشگاه و تحصیلات تکمیلی این مجوز برای افرادی است که مایل به تحصیل در آلمان در سطح تحصیلات تکمیلی و یا دوره های کارشناسی هستند.
دانشجوی متقاضی فقط برای دانشجویانی است که هنوز در هیچ موسسه آلمانی پذیرفته نشده اند.
خود اشتغالی و مشاغل آزاد  برای اقامت تا حداکثر 3 سال صادر می شود. که تحت شرایط خاص قابل تمدید است.
تحقیقات این مجوز حداکثر تا یک سال یا در طول دوره پروژه تحقیقاتی صادر می شود و باید زیر نظر یک موسسه پژوهشی خاص یا دانشگاه باشد.
کارآموزی یا آموزش حرفه ای  فقط می تواند تا پیدا کردن کار به مدت یک سال تمدید شود.
بلو کارت اتحادیه اروپا از سال 2012، برای استخدام افراد واجد شرایط و کارامد و دارای تحصیلات دانشگاهی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
استخدام متخصص همانند بلو کارت است با این تفاوت که استخدام در زمینه های تجاری انجام می‌شود.
جستجوی شغلی امکان اقامت به مدت شش ماه برای کاریابی فراهم می‌شود.
پیوست به خانواده برای اعضای خانواده که می خواهند به فردی که در آلمان زندگی می‌کند، بپیوندند. (همسر، فرزندان و والدین)
اقامت برای خارجیان با تحصیلات تکمیلی اقامت دائم نامحدود. معمولا برای افرادی که دارای بلو کارت آبی باشند.
اقامت دائم این مجوز اقامت دائم و نامحدود است که اکثر مهاجران برای اخذ آن در تلاشند و معمولا پس از 5 سال اقامت می توان آن را دریافت کرد.
SoFA پرسنل نظامی آمریكا، مقامات دولتی و خانواده های آنها در آلمان تحت شرایط ویژه می توانند در آلمان اقامت داشته باشند.

 

روش ها و راه های مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

یکی از راه های پرطرفدار مهاجرت، مهاجرت از طریق تحصیل است. آلمان نیز از این قاعده مستثنی نیست و یکی از مقاصد اصلی مهاجرت‌های تحصیلی محسوب می‌شود، طی این روش مهاجرتی شما ابتدا بایستی از دانشگاه های آلمان پذیرش گرفته و بعد نسبت به اخذ ویزا اقدام فرمایید. داشتن ویزا برای دانشجویان غیرآلمانی برای ورود به خاک آلمان به منظور تحصیل ضروری می‌باشد. بنابراین افراد غیر بومی که شرایط زیر را داشته باشند می‌توانند از ویزا کشور آلمان برای تحصیل استفاده نمایند :

شرایط استفاده از ویزای کشور آلمان برای تحصیل افراد غیر بومی
کسانی که از دانشگاه های آلمان پذیرش داشته باشند.
منتظر دریافت پاسخ از دانشگاه مورد نظر در کشور آلمان باشد.
متقاضی باید قبل از پذیرش دانشگاه در دوره آمورشی خاصی ثبت نام شود.
نیاز به دوره آموزشی برای آمادگی در آزمون Feststellungsprüfung داشته باشد.
نیاز به تکمیل مقطع دکتری داشته باشد.
متقاضی بخواهد که در یک پروژه تحقیقاتی و پژوهشی شرکت کند.

برخلاف کشورهایی مانند آمریکا که هزینه های تحصیلی گزافی دارند، دانشگاه های آلمان یا شهریه بسیار پایینی دارند یا اصلا هزینه ای دریافت نمی کنند. به همین دلیل، آلمان یک مکان محبوب برای مهاجرت تحصیلی است. برای مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل شما باید علاوه بر تکمیل مدارک دانشگاهی مورد نیاز، ویزای تحصیل در آلمان را دریافت کنید. درصورت تکمیل دوره تحصیلی در دانشگاه‌های آلمان، می توانید برای مدت محدودی در آلمان بمانید و به دنبال کار بگردید. اگر بتوانید در این مدت شغل پیدا کنید، اجازه دارید در آلمان بمانید. گزارش ها حاکی از آن است که تا 54 درصد از دانشجویانی که تحصیلات خود را در آلمان به پایان رسانده اند، در آنجا می مانند و شغل پیدا می کنند. در ادامه ویدیو‌ای از نحوه تدریس در دانشگاه های آلمان آورده شده که می‌توانید با فضای دانشگاه‌های آلمان بیشتر آشنا شوید .

مهاجرت تحصیلی به آلمان در مقطع کارشناسی(لیسانس)

افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به آلمان در مقطع کارشناسی را دارند، در وهله‌ی اول باید از یکی از دانشگاه‌های معتبر آلمان پذیرش اخذ کنند. همانطور که گفته شد، کیفیت تحصیل در آلمان بسیار بالا است. این موضوع به همراه هزینه‌های پایین زندگی موجب شده است تا سالیانه افراد بسیاری از طریق تحصیل به کشور آلمان مهاجرت کنند. لازم به ذکر است که در حال حاظر بیش از 35 درصد از دانشجویان مقطع کارشناسی آلمان را دانشجویان بین المللی تشکیل می‌دهند. علاقه‌مندان مهاجرت تحصیلی در مقطع کارشناسی این نکته را در نظر داشته باشند که تنها زمانی قادر به اخذ اقامت تحصیلی در مقطع کارشناسی می‌باشند که از سال اخذ مدرک دیپلم آن‌ها، نباید بیش از 4 یا 5 سال گذشته باشد. همچنین بهتر است بدانید که برای ورود به دانشگاه‌های رایگان آلمان، داشتن مدرک حداقل B1 آلمان ضروری است و فرد متقاضی جهت اخذ پذیرش در دانشگاه‌های آلمان باید ابتدا به فکر اخذ مدرک زبان خود باشد.

طول دوره کارشناسی 4 سال است(همانند کارشناسی پیوسته در ایران) و اجازه کار در کنار تحصیل به افراد داده می‌شود(40 ساعت در هفته). همانطور که گفته شد دانشگاه‌های آلمان یا هزینه کمی دارند یا اصلاً هزینه‌ای ندارند. در نظر داشته باشید که منظور از رایگان بودن دانشگاه به این معنا نیست که دانشجویان دیگر نیاز به پرداخت هیچگونه هزینه‌ای را ندارند؛ بلکه به طور معمول سالیانه دانشگاه مبلغ کمی(حدود 700 تا 800 یورو) از دانشجویان اخذ می‌کند.

دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های انگلیسی زبان در مقطع کارشناسی را دارند، باید در مرحله اول مدرک آیلتس بالای 6 نمره را اخذ کنند. قطعاً می‌توان نامه تمکن بانکی را به عنوان مهم‌‎ترین مرحله مهاجرت تحصیلی آلمان نام برد. هزینه دانشگاه‌های خصوصی آلمان سالیانه 12 الی 20 هزار یورو است اما هزینه دانشگاه‌های دولتی آن به نسبت پایین‌تر است. فرد متقاضی باید هزینه‌های یکسال زندگی(حدود 700 الی 800 یورو) و دانشگاه را پس از ورود به خاک آلمان به همراه داشته باشد. در واقع شما باید به دولت آلمان ثابت کنید که از پس هزینه‌های زندگی خود بر می‌آیید.

مهاجرت تحصیلی به آلمان در مقطع کارشناسی ارشد(فوق لیسانس)

یکی از موضوعاتی که امروزه مورد بحث بسیاری از دانشجویان متقاضی آلمان قرار گرفته است، مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان در مقطع کارشناسی ارشد می‌باشد. برخلاف مقطع کارشناسی، در مقطع کارشناسی ارشد، دانشگاهی که در ایران مدرک خود را از آن اخذ کرده‌اید بسیار مهم است. طبق تحقیقات انجام شده، این روز‌ها دانشگاه‌های علمی کاربردی و پیام نور کمتر مورد قبول کشور آلمان قرار گرفته‌اند. دوره مقطع کارشناسی ارشد در آلمان می‌تواند 1 سال تا 2 سال طول بکشد که این موضوع به نوع رشته و ترم‌های دانشگاه بستگی دارد. در ادامه می‌توانید مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش آلمان در مقطع کارشناسی ارشد را مشاهده کنید:

مهاجرت به آلمان

 • پاسپورت
 • انگیزه‌نامه
 • مدرک زبان
 • نامه تمکن مالی
 • اصل و ترجمه تمامی مقاطع تحصیلی
 • رزومه کاری در صورت داشتن سابقه کار

مهاجرت تحصیلی به آلمان در مقطع دکتری

برخلاف دو مقطع تحصیلی قبل، مهاجرت به آلمان در مقطع دکتری، امری دشوارتر است. افراد متقاضی پذیرش در مقطع دکتری باید در وهله‌ی اول یک رزومه‌ی قوی آماده کنند، سپس برای پیدا کردن یک استاد راهنما اقدام کند. پس از پیدا کردن استاد راهنما، چند جلسه مصاحبه با وی دارند که در صورت قبولی در مصاحبه توسط استاد راهنما و بررسی رزومه به فرد متقاضی این امکان داده می‌شود تا جهت اخذ پذیرش در مقطع دکتری اقدام کند. معمولاً دوره تحصیل در مقطع دکتری آلمان، 4 سال طول می‌کشد.

مهاجرت به آلمان

انواع ویزا برای تحصیل در آلمان

همانطور که قبلا توضیح داده شد،زمانی که قصد مهاجرت به جرمنی به منظور تحصیل در این کشور را داشته باشید، بایستی برای اخذ ویزا مناسب با درخواست خود اقدام کنید. سه نوع ویزا برای افرادی که قصد مهاجرت به منظور تحصیل در آلمان را دارند وجود دارد:

نوع ویزا توضیح
ویزا دوره های آموزشی زبان برای فعالیت های آموزشی که 3 تا 1 سال طول می کشد و به منظور شرکت در دوره های آموزش زبان آلمانی است.
ویزای درخواست دهنده دانشجویی اگر قصد ادامه تحصیل در کشور آلمان را دارید و تلاش می کنید تا برنامه تحصیلی مورد نظر خود را پیدا کنید یا هنوز از دانشگاه مورد نظر خود تاییدیه دریافت نکرده اید می توانید از این ویزا استفاده کنید.
ویزای دانشجویی اگر شما توسط دانشگاه آلمان پذیرفته شده اید می توانید از این ویزا استفاده کنید.

پس از آن با سفارت یا کنسولگری آلمان در کشور خود تماس بگیرید و برای گرفتن ویزا وقت ملاقات بگیرید. در روز مصاحبه شما بایستی کلیه مدارک مربوط به درخواست ویزا را ارائه دهید. ضمنا به سوالاتی که توسط مشاور سفارت پرسیده می شود پاسخ صحیح بدهید. متقاضیان بایستی هزینه ویزا خود را بواسطه انتقال بانکی پرداخت کنند. هزینه ویزای دانشجویی طبق سال 2022، برابر با 60 یورو می باشد. واریزی بایستی به حساب کنسولگری کشور خودتان باشد و بیشتر از 2 ماه از تاریخ واریز آن نگذشته باشد.

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

اقامت و مهاجرت آلمان از طریق سرمایه گذاری

آلمان یک کشور دارای اقتصاد قوی، تاریخ فرهنگی غنی و کیفیت بالای زندگی است. به همین دلیل است که این کشور دومین مقصد محبوب مهاجرت در جهان است. گرچه آلمان یک کشور بسیار محبوب برای مهاجرت است، ولی راه‌های محدودی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. کسب مجوز کار یک گزینه برای ساکنان غیر اتحادیه اروپا برای مهاجرت به این کشور، است. این راه، روش ساده ای نیست بلکه برای مهاجرت از این طریق نیاز به یک قرارداد کاری معتبر و مجوز توسط آژانس اشتغال فدرال دارید. برای به دست آوردن این مجوز، شرکت باید ثابت کند که کارکنان مناسب در تمام کشورهای عضو شهروندی اتحادیه اروپا یا EFTA برای پر کردن جای خالی وجود ندارد.

خوشبختانه راه دیگری برای مهاجرت به آلمان وجود دارد که منجر به اقامت شخص و خانواده‌اش می‌شود. سرمایه گذارانی که در زمینه کسب و کار خود سرمایه گذاری می‌کنند و تاثیر مثبتی بر اقتصاد آلمان داشته اند، راهی برای اقامت دارند. حداقل سرمایه ثابت یک شرکت 25،000 یورو است. راه اندازی یک کسب و کار در آلمان یک فرآیند گام به گام است و باید تمام مراحل آن به ترتیب انجام شود و مدارک ارائه شده و پرونده‌های زیادی در اختیار مقامات مربوطه قرار گیرد. هنگام درخواست اجازه اقامت از طریق سرمایه گذاری، مستندات بیشتری لازم است. الزامات و مدارک مهاجرت به این کشور از طریق سرمایه گذاری شامل:

 • فعالیت تجاری باید منافع اقتصادی یا نیاز منطقه ای را برآورده کند.
 • فعالیت تجاری باید تاثیر مثبت بر اقتصاد آلمان داشته باشد.
 • کسب و کار باید تامین مالی داشته باشد.
 • فرم درخواست تکمیل شده
 • گذرنامه معتبر
 • یک طرح کسب و کار
 • اثبات بیمه درمانی
 • قرارداد کار فعلی برای محققان و دانشگاهیان
حتما بخوانید:  کار آفرینی در کشور آلمان چگونه است؟

سرمایه گذاری در آلمان

اخذ اقامت و مهاجرت آلمان از طریق ویزای کار

آلمان علاوه بر اینکه یک کشور زیبا در قلب اروپا است، یکی از قدرتمند‌ترین کشورهای اتحادیه اروپا است. نرخ بیکاری بسیار پایین و اقتصاد روبه رشد این کشور موجب شده است تا آلمان تبدیل به یک مرکز ایده‌آل برای کار تبدیل شود. از مهم‌ترین مزایای کشور آلمان برای جذب نیروی کار خارجی می‌توان به آموزش رایگان، امنیت شغلی و ثبات اقتصادی اشاره کرد. در نظر داشته باشید که نرخ بیکاری در کشور آلمان هر ساله رو به کاهش است و قصد دارد این نرخ را تا کم‌ترین حد ممکن کاهش دهد. نرخ بیکاری در آلمان در سال 2016 به 6 درصد رسید، در سال 2019 این نرخ به 4 درصد رسید و در سال 2020 رکورد خود را شکست و به 3.5 درصد رسید.

یافتن شغلی در المان به شما این امکان را می دهد که اجازه اقامت موقت در کشور المان را بگیرید. شما می توانید از همان ابتدا از کشور خودتان برای یافتن شغلی در آلمان اقدام کنید و یا ویزای متعلق به جویندگان کار را بگیرید و به آلمان بروید سپس به دنبال کار بگردید. در هر صورت پس از آنکه پیشنهاد شغل دریافت کردید، می‌توانید برای اجازه نامه اقامت موقت درخواست بدهید. توجه داشته باشید پیش از انکه اجازه اقامت گرفتید نمی توانید در شغل خود مشغول به کار شوید. برای دریافت اجازه کار و اقامت آلمان از طریق کار، چندین مورد وجود دارد که باید به آن رسیدگی کنید.

 • داشتن دانش زبان المانی
 • شما و کارفرمایتان باید ثابت کنند که هیچ شهروند المانی تبار یا اروپایی و یا فردی که در الویت است نمی تواند. جایگاهتان را در شغل مورد نیاز بگیرد و به دانش و توانمندی شما احتیاج باشد.
 • افرادی که در الویت هستند عبارتند از کسانی که برای مدت طولانی تری در المان اقامت داشته اند.
 • همچنین شما باید از آژانس استخدامی فدرال یا Bundesagentur fur Arbeit تأییدیه بگیرید.

پس از ان که پذیرش گرفتید و مدارک و پیش زمینه های لازم را محیا کردید می توانید برای اجازه ی اقامت اقدام کنید. مدت اعتبار اجازه نامه شما توسط قراردادتان با کارفرمایتان مشخص می‌شود. اگر قرارداد دو ساله باشد اجازه اقامت شما نیز تنها 2 سال می‌باشد. اگر کارفرما حضور شما را ضروری و مقید بداند و حضور شما احتیاج داشته باشد، می توانید این مدت زمان را تمدید کنید.

مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی

پناهندگی در آلمان دارای اولویت بالایی است و از تمایل آلمان برای اهداف بشردوستانه خود برای پذیرش پناهندگان اقدام به عمل می آید. پناهجویان به منظور اقدام برای پناهندگی، به نزدیکترین مرکز پذیرش دولت مربوطه منتقل می‌شوند. روند پناهندگی در آلمان بعد از درخواست پناهندگی آنها برای بررسی و تصمیم گیری به شعبه مسئول دفتر فدرال مهاجرت و پناهندگان ارسال می شود. پناهجویان گواهینامه‌ای برای اجازه اقامت دریافت می‌کنند که به طور قانونی برای اقامت در جمهوری فدرال آلمان در طول پرونده پناهندگی به طور قانونی اعطا می‌شود.

کارکنان شخصا به دنبال دلایل پناهجویان با کمک یک مترجم در خصوص آزار و شکنجه وارد شده به آنها می‌پردازند و دلیل درخواست افراد برای پناهندگی در آلمان را بررسی می‌کنند. در صورت تقاضای پناهجویان زن ممکن است توسط یک کارمند زن متخصص آموزش دیده مورد سوال و تحقیق قرار گیرند. مصاحبه به صورت کتبی ثبت می شود. تصمیم گیری در مورد درخواست پناهندگی بر اساس مصاحبه و هر گونه تحقیق بیشتر تا زمانی که مورد نیاز باشد انجام می پذیرد.

اگر درخواست پناهندگی پذیرفته شود، به اشخاصی که شرایط پناهندگی را داشته باشند، اجازه اقامت موقت می دهند. پناهجویانی که درخواست هایشان رد شده است باید کشور را ترک کنند.

مطالعه بیشتر:

مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی

 

مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی

اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج

ازدواج با یک شهروند آلمانی یا فردی که اجازه اقامت دائم در آلمان را دارد، اجازه می دهد تا در این کشور اقامت داشته باشید، اما شما هم چنان به مجوز اقامت نیاز دارید. مجوز اقامت آلمان از طریق ازدواج وجود ندارد، اما این به این معنی است که شما مجوز تحصیل در کشور را برای اهداف اتحادیه خانوادگی خواهید گرفت. الزامات شامل درک صحیح زبان آلمانی در سطح B1 است . الزامات این نوع اقامت مشابه الزامات سایر مجوز های اقامت هستند که در زیر آمده است. با ازدواج اجازه اقامت موقت را خواهید گرفت، اما پس از چند سال ازدواج (معمولا 2 سال) و مدت زمان صرف شده در آلمان (3 سال)، همسر واجد شرایط دریافت اقامت دائم می‌شود.

در طول این زمان، همسر می تواند برای مجوز هایی که برای اهداف شغلی یا تحصیلی هستند، درخواست دهد. هرکسی که در آلمان ازدواج کرده است، ابتدا باید به صورت فیزیکی در مراسم شهادت در ایستگاه صلح ظاهر شود. هزینه عروسی Standesamt (و پردازش سند) می تواند از 65 تا 200 یورو باشد و مراسم معمولا به زبان آلمانی انجام می شود، بنابراین توصیه می‌شود مترجم در مراسم حضور داشته باشد به ویژه اگر هم شرکا و هم شاهدان به زبان آلمانی مسلط نباشند. مقررات و اسناد:

 • گذرنامه معتبر
 • گواهی رسمی
 • اثبات حداقل 21 روز اقامت دائم در آلمان
 • گواهی تولد فرزندان (اگر وجود داشته باشد)
 • درخواست و پرسشنامه مورد نیاز از Standesamt
 • گواهی بدون مانع (CNI) (Befreiung vom Ehefähigkeitszeugnis)
 • گواهی ازدواج از ازدواج های قبلی
 • بیانیه مالی

اقامت آلمان از طریق تولد

در نظر داشته باشید که تولد در خاک آلمان به تنهایی برای اخذ شهروندی این کشور کافی نیست. در کشور آلمان، تابعیت از طریق خون انتقال داده می‌شود. به طوری که شما تنها در حالتی موفق به دریافت شهروندی این کشور می‌شوید که یکی از والدین ویا هردوی آن‌ها حداقل هشت سال در آلمان اقامت داشته و موفق به دریافت شهروندی آلمان شده باشند. فرزند پدر و یا مادر آلمانی تبار، شهروند آلمان محسوب می‌شود.

هزینه مهاجرت به آلمان

هزینه مهاجرت به آلمان شامل هزینه‌های لازم برای دریافت ویزای کشور آلمان و هزینه‌هایی که قبل از رسیدن به خاک این کشور نیاز است و شامل هزینه‌های زندگی در کشور آلمان نیز می‌شود. برای زندگی در کشور آلمان به 800 تا 1000 یورو در ماه نیاز دارید و در هنگام مهاجرت باید هزینه‌های زندگی 6 ماه خود را در حسابی قرار دهید که این به عنوان مدرک تمکن مالی شما محسوب می‌شود.

دریافت انواع ویزاهای کشور آلمان هزینه‌های متفاوتی دارد اما به طور میانگین هزینه ویزای شنگن کوتاه مدت آلمان(کم‌تر از 90 روز) برای یک فرد بزرگسال 60 یورو است و هزینه ویزای شنگن بلند مدت(بیش‌تر از 90 روز) 99 یورو است. هزینه ویزا برای کودکان 7 تا 12 سال، 35 یورو است.

هزینه مهاجرت تحصیلی به آلمان شامل هزینه‌های زندگی دانشجویی در آلمان، شهریه دانشگاه و هزینه‌های دریافت ویزا می‌شود. هزینه زندگی دانشجویی در کشور آلمان بین 400 تا 600 یورو است و باید هزینه‌های زندگی برای مدت مشخصی در حساب مشخص باشد تا به عنوان مدرک تمکن مالی از آن استفاده شود. شهریه دانشگاه‌های دولتی کشور آلمان بسیار ناچیز است ولی شهریه دانشگاه‌های خصوصی این کشور بالا است. امکان انجام کار دانشجویی نیز در کشور آلمان وجود دارد.

هزینه‌های زندگی در آلمان

هزینه‌های زندگی در آلمان نسبت به سایر کشورهای اروپایی کم‌تر است. در سال 2022 طبق آمار، به طور میانگین برای تامین هزینه های زندگی خود در آلمان به حدود 861 یورو در ماه (حدود 1002 دلار آمریکا) یا 10332 یورو در سال (حدود 12024 دلار آمریکا) نیاز دارید. قیمت غذا، مسکن، قبوض، لباس و سرگرمی اساساً مطابق با میانگین اتحادیه اروپا است. بخش زیادی از هزینه شما در آلمان برای اجاره مسکن صرف خواهد شد.اگر قصد تحصیل و زندگی به عنوان دانشجوی بین المللی در آلمان را دارید، بهتر است که از هزینه زندگی در آلمان اطلاع داشته باشید و انتظارات دقیقی داشته باشید.

در ادامه به مقایسه هزینه کالاهای مختلف در دو شهر بزرگ کشور آلمان، یعنی مونیخ و برلین می‌پردازیم تا شما بتوانید قبل از مهاجرت به آلمان میزان هزینه زندگی در این دو شهر را با تقریب خوبی تخمین بزنید.

کالا قیمت در مونیخ قیمت در برلین
اجاره مسکن 1,094.30€ 795.90€
نان سفید (500 گرم) 1.43€ 1.27€
غذای رستوران 12.25€ 8.00€
شیر (1 لیتر) 0.84€ 0.79€
تخم مرغ (12) 1.71€ 1.77€
برنج (1 کیلوگرم، سفید) 2.14€ 1.79€
گوجه فرنگی (1 کیلوگرم) 2.14€ 2.62€
سیب زمینی (1 کیلوگرم) 1.00€ 1.32€
آبجو (0.5 لیتر) 3.80€ 3.50€
تاکسی 1 کیلومتر 1.90€ 2.00€

دریافت تابعیت کشور آلمان

برخی از افرادی که به کشور آلمان مهاجرت می‌کنند به دنبال دریافت تابعیت این کشور هستند. برای اینکه بتوانید تابعیت کشور آلمان را بدست آورید باید حداقل 5 سال به طور مداوم در کشور آلمان زندگی کنید و مالیات پرداخت کنید. تنها در صورتی می‌توانید تابعیت کشور آلمان را بدست آوردید که شرایط دریافت اقامت دائم این کشور را داشته باشید. افرادی که همسر یک تبعه آلمانی هستند می‌توانند پس از 3 سال زندگی در این کشور درخواست تابعیت بدهند. پاسپورت کشور آلمان یکی از برترین پاسپورت‌های موجود در جهان است و با استفاده از آن می‌توانید به کشورهای عضو اتحادیه اروپا مهاجرت کنید.

مزایای زندگی و داشتن اقامت آلمان

یکی از پیشرفته ترین و بزرگترین کشورهای جهان از لحاظ زندگی و اقامت، کشور آلمان است که با مهاجرت به این کشور میتوانید با فرهنگ جدید، تمدنی مدرن و زندگی ای خوبی آشنا شوید! کشور آلمان دومین رتبه ی جهان را در داشتن پاسپورت اخذ کرده و بخاطر اقتصاد قوی خود یکی از بهترین کشورها برای زندگی می باشد. برای کسانی که بخواهند در این کشور شهروند شوند مزایا و معایبی دارد که برای مهاجرت به آلمان باید در نظر گرفت. از جمله ی مزایای اقامت در این کشور:

 • با داشتن پاسپورت آلمان امکان سفر به 188 کشور جهان بدون نیاز به ویزا و یا ویزا به هنگام ورود مهیا می شود.
 • زندگی کار و تحصیل با کمترین هزینه و بیشترین درآمد در کشور آلمان و اجازه ی تحصیل و کار در دیگر کشورهای اتحادیه ی اروپا و بریتانیا با خرج کم
 • حق رای دارید.
 • معاف از گرفتن ویزاهای خاصی می شوید.
 • دسترسی راحت به بیمه ی سلامت، حقوق بازنشستگی و مزایای بیکاری دارید.
 • مجوز کار به راحتی به شما داده می شود.
 • کمتر از 3 سال می توانید برای تابعیت کشور اقدام کنید.
 • تابعیت مضاعف به شما تعلق می گیرد.
 • حمایت کامل برای تحصیل در مقاطع بالاتر در دانشگاه های ملی
 • از طرف کنسولگری حمایت می شوید.

(اگر از کشورهای جهان سوم باشید توسط دولت آلمان در شرایط خاص حمایت می شوید مثلا تصادف کنید یا بیماری سختی داشته باشی، دستگیر شوید و یا حتی قربانی جرایم وحشیانه و سختی باشید). جهت اخذ شهروندی از طریق آزمون شهروندی باید به 33 سوال چهار گزینه ای پاسخ دهید که در حدود 1 ساعت طول می کشد و حداقل 17 سوال پاسخ صحیح داده شود تا بتوانید مجوز این کشور را بگیرید (حداقل سن باید بالای 16 سال باشد).

مزایای زندگی و داشتن اقامت آلمان

مزایای زندگی و داشتن اقامت آلمان

حمل و نقل عمومی در آلمان

اکثر شهرهای آلمان دارای سیستم حمل و نقل عمومی خوبی هستند. در سیستم حمل و نقل عمومی آلمان، چهار نوع مختلف حمل و نقل رایج وجود دارد که برای آشنایی بیشتر شما عزیزان با سیستم حمل و نقل آلمان در ادامه به بررسی جداگانه هریک پرداخته و شباهت‌ها و تفاوت‌‌های آن‌ها را بررسی می‌کنم. در جدول زیر می‌توانید هزینه استفاده از حمل و نقل(به یورو) در کشور آلمان را به تفکیک شهر ببینید.

S-Bahn راه آهن سریع شهری

S-Bahn مخفف Schnellbahn یا Stadtschnellbahn (راه آهن سریع شهری) است و همانطور که از نامش پیداست، سریع ترین نوع حمل و نقل عمومی است. S-Bahn  یک سیستم ریلی شهری و اطراف شهری است که یک منطقه کلانشهری وسیع خدمت می کند و حومه ها و مناطق رفت و آمد را با مرکز شهر و ایستگاه راه آهن اصلی مرتبط می کند. S-Bahn با یک “S” سفید در پس زمینه سبز نشان داده می شود.

U-Bahnیا مترو

U-Bahn یا Untergrundbahn نسخه آلمانی مترو است (اما این نام اشتباه است، زیرا بسیاری از خطوط U-Bahn در واقع بالای زمین هستند). نماد U-Bahn در آلمان معمولاً یک “U” سفید روی یک علامت آبی است.

تراموا (Straßenbahn)

ترامواها (Straßenbahnen) جایگاهی بین U-Bahn و اتوبوس قرار دارند، در ایالات متحده به عنوان “ماشین های خیابانی” شناخته می شوند. آنها روی ریل در کنار جاده‌های معمولی حرکت می‌کنند و چندین توقف در مناطق مرکزی شهر دارند. در آلمان، ایستگاه‌های تراموا اغلب با ایستگاه‌های اتوبوس ترکیب می‌شوند و با کلمه «تراموا» روی پس‌زمینه قرمز مشخص می‌شوند.

اتوبوس

اتوبوس‌ها جزو مهم‌ترین وسایل حمل و نقل عمومی در بسیاری از شهرهای آلمان هستند و مکان‌های دور را به هم متصل می‌کنند. شب زمانی که سایر اشکال حمل‌ونقل متوقف می‌شوند کار می‌کنند. ایستگاه‌های اتوبوس در آلمان معمولا با فاصله 300 تری از یک دیگر قرار دارند و با یک «H» سبز («Haltestelle» – نقطه توقف) روی پس‌زمینه زرد مشخص می‌شوند.

اقامت دائم آلمان

اگر تنها هدف شما بازدید از کشور آلمان به منظور توریستی می باشد نیازی نیست بابت اجازه اقامت نگران باشید. ویزای توریستی به شما امکان 90 روز اقامت در کشور آلمان و کشف این کشور را می دهد. امکان اقامت بیش از 90 روز در کشور آلمان بدون داشتن اجازه اقامت وجود ندارد. بنابراین با داشتن اجازه اقامت کشور آلمان می توانید برای مدتی بیش از 90 روز در این کشور اقامت داشته باشید. در طول این دوره شما می توانید در آنجا به تحصیل و کار مشغول شوید و یا در دیگر فعالیت های این کشور مشارکت نمایید.

اما چگونه خواهید فهمید که به اجازه اقامت نیاز دارید یا خیر؟

به استثنای افراد ساکن کشور های عضو اتحادیه اروپا، سوئیس، نروژ، ایسلند و لیختن اشتاین دیگر ملیت های خارجی برای اقامت بیش از 90 روز در کشور آلمان به اجازه اقامت احتیاج دارند.

اجازه اقامت دائم

برای آن که بتوانید به هر میزان که می خواهید در کشور آلمان اقامت داشته باشید لازم است که اجازه اقامت دائم آلمان را دریافت کنید. همچنین به این اجازه (settlement permit) و به زبان آلمانی به آن (Niederlassungserlaubins) می گویند. با داشتن اجازه اقامت دائم شما می توانید در کشور آلمان کار کنید و همچنین در صورت نیاز در داخل یا خارج از کشور سفر نمایید.

حتما بخوانید:  اقامت آلمان از طریق دوره های فنی حرفه ای

این اجازه نامه اغلب چند سال پس از صدور اجازه اقامت موقت اولیه و همچنین برای افرادی که بلوکارت اروپایی دارند صادر می شود.متقاضیان باید ثابت کنند که حداقل به مدت 5 سال کار کرده اند و شغلشان توسط آژانس استخدامی فدرال تایید شده است. علاوه بر این داشتن مهارت زبان آلمانی از درجه اهمیت بالایی برخوردار است و لازم است که دستور زبان آلمانی پیشرفته تری را بلد بشید.  در صورتی که اجازه اقامت دائم داشته باشید فرزندانتان و همسرتان مجاز هستند که به شما بپیوندند. این افراد در ابتدا اجازه اقامت موقت دریافت خواهند کرد و پس از چند سال قادر به دریافت اجازه اقامت دائم هستند.

مدارک لازم برای اخذ اقامت دائم آلمان

جهت دریافت هرگونه مجوز اقامت ملزم به ارائه یک سری مدارک می باشید. اکثر آنان شامل موارد زیر می باشند:

 1. گذرنامه معتبر از کشوری دیگر
 2. نداشتن هیچ گونه سابقه جرم
 3. مهارت در زبان آلمانی حداقل در سطح B1
 4. داشتن بیمه سلامت آلمان
 5. داشتن چکاپ هایی که سلامت شما را برای کار و یا تحصیل تضمین می نماید.
 6. ثبات مالی جهت حمایت از خود و خانواده
 7. چنانچه در این کشور کار می کنید، نیازمند نامه از سوی کارفرمای خود در باب پیشنهاد کاری و توافقات می باشید.
 8. چنانچه در این کشور به تحصیل پرداخته اید، می بایست گواهی پذیرش خود در دانشگاه را ارائه دهید.
 9. چنانچه با همسر خود در این کشور ازدواج نموده اید، ملزم به ارائه مدارک ازدواج می باشید.
 10. چنانچه مدارک بالا را در دست داشته باشید می توانید جهت اخذ مجوز اقامت اقدام نمایید.
مدارک لازم برای اخذ اقامت دائم آلمان

مدارک لازم برای اخذ اقامت دائم آلمان

مراحل اخذ اقامت دائم آلمان

مراحل اخذ مجوز اقامت کشور آلمان به قرار زیر است:

اولین قدم جهت دریافت مجوز اقامت کشور آلمان، ثبت آدرس جدید محل سکونت در این کشور می باشد. این مساله از جمله مسائل مهم برای مقامات آلمان بوده و واجد شرایط بودن شما را برای دریافت اقامت تعیین می نماید. چنانچه آدرس خود را ثبت ننمایید، تقاضای مجوز شما رد خواهد شد. پس از تکمیل این فرایند، گواهی لازم به شما اهدا می گردد که می توانید به دیگر مدارک خود پیوست نمایید.

بیمه سلامت و حساب بانکی

پیش از ارسال تقاضای مجوز اقامت، ملزم به دریافت بیمه سلامت از کشور آلمان می باشید. در این صورت می توانید به لحاظ خدمات بهداشتی توسط دولت آلمان تحت پوشش قرار گیرید. به علاوه، جهت اثبات ثبات مالی، ملزم به گشایش حساب بانکی و انتقال دارایی خود به آن می باشید. پس از اثبات آن که می توانید خود و خانواده خود را در کشور آلمان تامین نمایید، گواهی به شما اهدا می گردد که می توانید آن را به دیگر مدارک خود پیوست نمایید.

تکمیل فرم تقاضا و تعیین وقت ملاقات

شما میتوانید در سفارت آلمان در کشور خود به فرم تقاضا دست یابید. در کنار تکمیل فرم تقاضا ملزم به تعیین وقت ملاقات می باشید. هرچه وقت ملاقات خود را زودتر تعیین نمایید بهتر خواهد بود. اداره های مهاجرتی معمولا بسیار شلوغ هستند بنابراین بهتر است پیش از پایان یافتن زمان 90 روزه اخذ مجوز جهت تعیین وقت ملاقات خود اقدام نمایید.

حضور یافتن به موقع جهت ملاقات

بهتر است پیش از شروع ملاقات در مکان تعیین شده حضور یابید. حتی ممکن است با وجود مشخص بودن زمان ملاقات، کمی معطل شوید. به خاطر داشته باشید که تمامی مدارک خود را به همراه برده و از کامل بودن مدارک اطمینان یابید. در زمان ملاقات، 10 دقیقه به شما جهت ملاقات با مقامات وقت داده می شود. افسران دولتی به شخصه مدارک شما را چک می کنند. چنانچه مدارک شما کامل نباشد، ملزم به تعیین وقت ملاقات دوباره و تکمیل مدارک خود می باشید.

شما از زمان ملاقات تا دریافت خبر قطعی دریافت مجوز اقامت 2 الی 3 هفته در انتظار خواهید بود. چنانچه موفق به اخذ مجوز شدید، می توانید تا زمان تعیین شده در این کشور اقامت گزینید. چنانچه تقاضای شما رد شود، بهتر است که دلیل آن را جویا شوید و در زمان ملاقات بعدی آن دلایل را توجیه کنید.

انواع اقامت در آلمان

تمام شهروندان غیر اروپایی صرف نظر از ملیت آنها، برای اقامت به مدت بیش از 90 روز در آلمان باید مجوز اقامت را دریافت کنند. ویزای کوتاه مدت گردشگری تنها تحت شرایط خاصی از جمله ابتلا به بیماری سخت پیش از تاریخ بازگشت به کشور خود، تمدید می شود. متقاضیان معمولا برای ویزا و مجوز اقامت ( و مجوز کار، در صورت لزوم) باید در سفارت یا کنسولگری آلمان در کشور خود درخواست دهند. شهروندان برخی از کشورها می توانند مجوز اقامت را پس از ورود به آلمان دریافت کنند. استثنائاتی برای این قانون به ویژه برای پناهندگان و پناهندگان سیاسی وجود دارد. واضح است که این گونه افراد از طریق پروسه درخواست معمولی نمی توانند مجوز اقامت را دریافت کنند. برای مهاجرت افراد معمولی به آلمان مجوزهای اقامت زیر موجود می باشد:

 • مجوز اقامت موقت
 • بلوکارت
 • مجوز اقامت بلند مدت EC
 • مجوز اقامت دائم

مجوز اقامت موقت:

مجوز اقامت موقت (Aufenthaltserlaubnis) رایج ترین نوع مجوز است.معمولا این مجوز به مدت یک سال معتبر است. زمان تمدید آن بسیار به وضعیت اشتغال فرد بستگی دارد. به عنوان مثال، مهاجران آمریکایی که قرارداد کاری نامحدود با شرکت های آلمانی دارند، ممکن است مجوزی را دریافت کنند که پس از سه سال نیاز به تمدید داشته باشد. با این حال اگر همان فرد دارای قرارداد کاری محدود دو ساله باشد، مجوز اقامت او پس از دو سال فاقد اعتبار می شود.

انواع اقامت در آلمان

انواع اقامت در آلمان

تا زمانی که وضعیت شخصی شما تغییر نکند، تمدید مجوز اقامت به صورت تشریفاتی انجام می شود. در صورتی که کارفرمای خود را تغییر دهید، کار خود را از دست دهید یا از همسر خود جدا شوید و غیره. بر وضعیت مجوز شما تاثیر می گذارد. در این شرایط بهترین کار این است که فورا با اداره مهاجرت محلی (Ausländerbehörde ) تماس بگیرید. همچنین می توانید با وکیل مهاجرتی نیز مشورت کنید.

بلوکارت:

بلوکارت، مجوز اقامت موقت و مجوز کار برای کارمندان بسیار ماهر است. درخواست برای آن ساده تر از درخواست برای ویزای اشتغال معمولی است. در حال حاضر برای دریافت بلوکارت به مدرک تحصیلی دانشگاهی و پیشنهاد شغلی قطعی با حداقل حقوق 47600 یورو در سال نیاز دارید. مهاجرینی که در زمینه های مهندسی، فناوری اطلاعات، خدمات پزشکی یا علوم طبیعی کار می کنند، در صورتی که حداقل درآمد آنها 37128 یورو در سال باشد، ممکن است واجد شرایط دریافت بلوکارت باشند.

به طور معمول بلوکارت به مدت 4 سال معتبر است. همسر دارنده بلوکارت می تواند در آلمان زندگی و کار کند. علاوه بر این، اخذ اقامت دائم برای دارندگان بلو کارت راحت تر می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر اقامت دائم آلمان با مشاورین و متخصصین موسسه حقوقی میرداماد تماس بگیرید و آخرین شرایط مهاجرت به آلمان را جویا شوید.

مهاجرت به آلمان از طریق تخصص با ویزای کار (بلوکارت)

برای اخذ بلوکارت اتحادیه اروپایی (EU)  لازم است کارفرمای آلمانی به عنوان اسپانسر درخواست ویزای کار را از طرف متقاضی به اداره کار آلمان ارائه دهد. فارغ التحصیلان از دانشگاه های خارجی لازم است مدرک خود را با مدرک دانشگاهی آلمان معادل سازی کنند.

مدارک لازم برای دریافت بلوکارت آلمان

کارفرما باید مدارک مورد نیاز را هم فراهم کند و متقاضی می تواند به محض اینکه ویزای کاری را دریافت کرد برای اخذ اقامت آلمان اقدام نماید. مدت زمان لازم برای رسیدگی به درخواست بلوکارت حداکثر 2 ماه می باشد. متقاضی باید فرم ارزیابی رایگان مهاجرت را نیز پر کند. مدارک زیر برای دریافت بلوکارت اتحادیه اروپایی لازم است:

 • قرارداد کاری با کارفرمای آلمان
 • مدارک دانشگاهی
 • بیمه سلامت معتبر
 • نامه تمکن مالی
 • 3 کپی از درخواست ویزای اقامت موقت آلمان
 • 2 فتوکپی از پاسپورت بین المللی
 • رسید پرداختی هزینه فرم ارزیابی مهاجرت به این کشور
 • مدرک زبان آلمانی حداقل B1
 • درآمد سالیانه ناخالص حاصل از دستمزد ماهیانه یا سالیانه اعلام شده در قرارداد ( نباید کمتر از حقوق مشخص شده در قانون شورای وزرای اروپایی با حقوق سالانه 53600 یورو باشد.)

مدت زمان اقامت در آلمان از طریق بلوکارت حداکثر 4 سال می باشد و می توان آن را بنا به شرایط متقاضی تمدید کرد.

آسان ترین راه مهاجرت به آلمان

کشور آلمان به دلیل پیشرفته و صنعتی بودن همواره مورد توجه بسیاری از افراد در سراسر دنیا برای زندگی بوده است و افراد پیوسته به دنبال این بوده اند که چطور می توان به روشی ساده تر و با هزینه ای کم تر به این کشور مهاجرت کرد. بهترین راه مهاجرت به آلمان ممکن است برای هر متقاضی متفاوت باشد. آسان ترین راه مهاجرت، همان راهی است که افراد شرایط آن را داشته باشند. به عنوان مثال شخصی که دارای ثروت و سرمایه می باشد، می تواند به راحتی از طریق سرمایه گذاری مهاجرت کند و یا افرادی که مهارت و تخصص در یک زمینه دارند، قادر خواهند بود از طریق پیدا کردن شغل مهاجرت کنند. در مجموع می توان گفت راحت ترین راه اقامت آلمان و مهاجرت، بهترین انتخابی است که با توجه به شرایط متقاضی انتخاب می شود.

به طور کلی در میان راه های مهاجرت آلمان، می توان مهاجرت تحصیلی را برای افرادی که شرایط مناسب تحصیل را دارا می باشند مطرح کرد و برای افراد دارای تخصص، مهاجرت کاری را پیشنهاد نمود. البته می توان گفت دریافت ویزای جست و جوی کار نیز به عنوان یکی از بهترین راه های مهاجرت به این کشور محسوب می شود. ناگفته نماند که کشور های اندکی ویزای جست و جوی کار به افراد ارائه می کنند و آلمان یکی از این کشور ها می باشد. متقاضیان می توانند با دریافت ویزای جست و جوی کار، که مدت آن 6 ماهه است در این کشور اقامت داشته باشند و دنبال شغلی در حوزه تخصص خود بگردند. در صورتی که این افراد موفق به یافتن شغل شوند می توانند ویزای کاری آلمان را اخذ کنند.

سریع ترین راه مهاجرت افراد به آلمان

همان طور که در بالا گفته شد راه های متفاوتی برای مهاجرت قانونی به آلمان وجود دارد که برای هر فرد، بنا به شرایطی که دارد، سریع ترین راه مهاجرت به آلمان متفاوت خواهد بود. اما در حالت کلی چندین مسیر مهاجرت وجود دارد که متقاضی می تواند از طریق آن ها در کم ترین زمان ممکن به آلمان مهاجرت کند:

 • مهاجرت از طریق حمایت خانواده
 • مهاجرت از طریق ویزای کاری
 • مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی

مطالعه بیشتر:

سریع ترین و راحت ترین راه مهاجرت به آلمان

وکیل مهاجرت به کشور آلمان

شاید این سوال یرایتان پیش آمده باشد که چگونه به آلمان مهاجرت کنیم؟ افرادی که قصد دارند به آلمان مهاجرت کنند می توانند از وکیل مهاجرت به آلمان کمک بخواهند و فرآیند مهاجرت خود را به وکیل مهاجرتی مورد نظر بسپارند. وکیل مهاجرت تمام کارهای مربوط به گرفتن اقامت و ویزا را انجام می دهد و افراد متقاضی می توانند در تمامی مراحل مهاجرت، تمام اطلاعات مربوط به این کشور و پروسه مهاجرت را از وکیل خود کسب کنند. وکیل مهاجرتی می تواند به شما بگوید که برای مهاجرت به این کشور چقدر پول لازم است. وکیل مهاجرت باید قابل اعتماد باشد تا شخص بتواند با خیال راحت فرایند مهاجرت خود را به او بسپارد. چند مورد از توانایی ها و قابلیت هایی که یک وکیل خوب باید داشته باشد را بررسی می کنیم:

ارتباط با وکلای آلمانی

با توجه به اینکه قوانین مهاجرت مدام در حال تغییر است و این تحولات تاثیر پذیر از تغییرات سیاسی و اقتصادی کشور ها می باشد، وکیل مهاجرت باید بروز بوده و از تمامی این تغییرات به سرعت آگاه شده و آن را در پرونده مهاجرتی متقاضی اعمال کند. زیرا ممکن است یک اشتباه کوچک یا دیر مطلع شدن از یک قانون مهاجرت سبب شود مهاجرت متقاضیان با صرف وقت و هزینه بیشتری روبرو شود و حتی با شکست مواجه شود.

 

بنا به شرایط سنی، تحصیلی و ... روش های مهاجرت برای هر شخص متفاوت می باشد

اشراف کامل بر قوانین مهاجرتی آلمان

یک وکیل مهاجرتی خوب، کسی است که دانش کافی داشته و بر قوانین مهاجرتی تسلط کامل داشته باشد. زیرا تجربه و سابقه وکیل مهاجرتی است که باعث می شود که فرایند مهاجرت افراد با موفقیت به ثمر برسد.

ارائه بهترین روش مهاجرت

وکیل مهاجرتی باید دانش کافی داشته باشد تا بتواند بهترین راه های مهاجرت به آلمان را بررسی کرده و بهترین روش مهاجرت را بسته به شرایط متقاضی به وی ارائه دهد. از بهترین روش های مهاجرت به این کشور می توان به کار در آلمان، تحصیل در آلمان، سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان برای مهاجرت اشاره کرد.

ویژگی های وکیل مهاجرت به کشور آلمان

در اینجا به برخی ویژگی های وکیل مهاجرتی آلمان اشاره می کنیم:

 • آشکار بودن مشخصات و مجوز های وکیل مهاجرت
 • صادق و پیگیر بودن
 • ارائه خدمات آنلاین وکیل مهاجرت

مزایای داشتن وکیل مهاجرت به آلمان

از بارز ترین مزایای کمک گرفتن از وکیل مهاجرت در آلمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پیگیری مداوم پرونده‌ مهاجرتی متقاضی
 • مهاجرت به صورت قانونی و معتبر
 • اطلاع کامل از اخبار مهاجرت به آلمان
 • صرفه‌ جویی در زمان و هزینه مهاجرت
 • شناسایی فاکتورهای ریسک پذیر در پرونده مهاجرت متقاضی و حذف و یا حل آن
 • پیشنهاد بهترین روش مهاجرت با توجه به شرایط اختصاصی متقاضیان
 • کسب اطلاعات به‌روز از هزینه مهاجرت به این کشور، وضعیت اقتصادی، تحصیلی و کاری آلمان
 • استفاده از دانش و تخصص وکیل مهاجرت و تسهیل روند مهاجرت افراد
 • اطلاع از مدارک موردنیاز انواع ویزا
 • اطلاع از راه های گرفتن اقامت دائم آلمان و روش های اخذ شهروندی

مشاوره مهاجرت به آلمان

گاها دیده شده که افراد بنا به تجربیات کسانی که به آلمان مهاجرت کرده اند و با گرفتن مشورت از آن ها، درخواست مهاجرت می دهند. در حالی که این مسئله برای هر شخص بسته به فاکتور هایی همچون سن، میزان تحصیلات، سابقه کاری، شرایط خانوادگی و وضعیت مالی افراد، متفاوت است و فقط یک وکیل کارآزموده با اشراف بر قوانین کشور آلمان برای مهاجرت و دادن مشاوره های درست می تواند پیش برنده ای مطمئن برای پرونده های مهاجرتی باشد. وکیل مهاجرتی آلمان به دلیل داشتن اطلاعات کافی در زمینه مهاجرت و تسلط کامل بر قوانین مهاجرتی، بهترین شخصی است که می تواند به متقاضیان مهاجرت به این کشور مشاوره دهد. وکیل مهاجرتی با سبک سنگین کردن وضعیت کشور مقصد و بررسی شرایط متقاضی بهترین روش مهاجرت را به فرد پیشنهاد می دهد و فرایند مهاجرت را به خوبی مدیریت می کند تا به سرانجام برسد. از جمله کارهایی که وکیل مهاجرت در آلمان انجام می دهد، ارائه مشاوره به فرد در خصوص اقامت موقت یا دائم کشور آلمان می باشد.

 

وکیل مهاجرت به آلمان به افراد کمک می کند تا سریع تر به نتیجه دلخواه برسند

شرط سنی افراد برای مهاجرت به المان

متقاضیان برای ثبت نام مهاجرت به این کشور باید یکی از روش های مهاجرتی را انتخاب کنند که هر کدام از این روش ها و مسیر ها دارای شرایط خاصی هستند که فرد برای مهاجرت باید آن ها را در نظر بگیرد. یکی از این شرایط، سن متقاضیان می باشد که فرد باید بر این اساس، روش مهاجرتی خود را انتخاب کند در غیر این صورت ممکن است ویزای متقاضی برگشت بخورد. در ادامه به بررسی شرایط سنی متقاضیان در هر یک از روش های مهاجرتی خواهیم پرداخت:

حتما بخوانید:  ویزای کار آلمان برای رشته متالوژی

شرایط سنی مهاجرت تحصیلی به آلمان

برای تحصیل در مدارس آلمان متقاضی باید زیر 18 سال سن داشته باشد. برای تحصیل در دانشگاه های آلمان شرایط سنی افراد، برای هر کدام از مقاطع و رشته های مختلف، متفاوت می باشد. به طور کلی سفارت آلمان برای اخذ ویزای تحصیلی، شرایط سنی متقاضیان را به صورت زیر در نظر گرفته است:

مقطع تحصیلی شرایط سنی
کارشناسی از 18 تا 23 سال
کارشناسی ارشد حداکثر 27 سال
دکتری حداکثر 35 سال
آووسبیلدونگ حداکثر 25 سال
رشته های پزشکی حداکثر 23 سال
کار و تحصیل آلمان حداکثر 24 سال

 

شرایط سنی مهاجرت کاری به آلمان

یکی از بهترین روش های مهاجرتی آلمان، اخذ ویزای کاری می باشد زیرا نرخ بیکاری بسیار پایین بوده و این کشور با کمبود نیروی کار مواجه است. برای مهاجرت قانونی به آلمان از طریق کار، فرد باید دارای جاب آفر باشد که از طریق کارفرما در آلمان برای افراد صادر می شود. در این روش کارفرما پس از طی کردن مراحل مختلف، برای فرد پیشنهاد کاری ارسال می نماید. به دلیل نیاز ویژه ای که کشور آلمان به برخی رشته ها دارد، سختگیری زیادی در این موارد نمی شود و افراد می توانند از طریق ویزای جاب سیکر (ویزای جستجوی کار) برای مهاجرت کاری به آلمان اقدام نمایند. در این نوع ویزا، فرد 6 ماه فرصت دارد تا در آلمان شغلی متناسب با تخصص خود پیدا کرده و مشغول به کار شود. در این روش شرایط سنی حداکثر 40 سال می باشد و افراد تا 40 سالگی شانس اخذ ویزای کاری را خواهند داشت. در روش جاب آفر با توجه به اینکه سن بازنشستگی در آلمان 60 سالگی می باشد تا این سن محدودیتی وجود ندارد ولی بهتر است حداکثر سن افراد 50 سال باشد.

شرایط سنی مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری حداقل سن 18 سال می باشد و فرد برای اینکه بتواند در این کشور سرمایه گذاری نماید باید بالای 18 سال سن داشته باشد. برای این روش از مهاجرت حداکثر سن در نظر گرفته نشده است.

شرایط سنی مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

یکی از روش های مهاجرت به این کشور، ازدواج با یک فرد آلمانی یا دارای تابعیت آلمان می باشد که از این طریق فرد مذکور می تواند به اقامت آلمان دست یابد. برای گرفتن اقامت این کشور از طریق ازدواج هر دو نفر باید حداقل 18 سال داشته باشند تا بتوان از این روش مهاجرتی استفاده نمود.

شرایط سنی مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی

افرادی که از لحاظ جانی و مالی در کشور خود در معرض خطر باشند می توانند به کشور های عضو قرارداد ژنو پناهنده شوند که آلمان جزء این کشور ها محسوب می شود. این نوع از مهاجرت از لحاظ شرایط سنی هیچ محدودیتی ندارد. موسسه مهاجرتی آی مهاجرت به علت خطرات موجود در این روش هیچ گونه خدماتی را در زمینه مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی ارائه نمی دهد و این بخش تنها برای افزایش آگاهی شما عزیزان می باشد.

 

شرایط سنی افراد در روش های مختلف مهاجرت، متفاوت می باشد

مهاجرت پرستاران به کشور المان

در سال های اخیر به دلیل کم بودن زاد و ولد و کم شدن جمعیت در آلمان، میانگین سنی مردم بالا رفته و این کشور به سمت پیر شدن پیش می رود. قاعدتا وقتی جمعیت پیر افزایش یابد، نیاز به پزشک و پرستار بیشتر خواهد شد. بنابراین پرستاران می توانند به آلمان مهاجرت کرده و ویزای کاری دریافت نمایند. برای مهاجرت به این کشور لازم است مدرک پرستاری متقاضیان به تائید دولت آلمان برسد و در صورت عدم تائید مدرک فرد توسط دولت این کشور، افراد می توانند با شرکت در دوره های پرستاری که به آن ها ارائه می شود مدرک خود را معادل سازی نمایند. در واقع افرادی که مدرک پرستاری خود را از کشور های عضو اتحادیه اروپا، امریکا و کانادا دریافت کرده باشند، می توانند تائیدیه آلمان را بگیرند. در غیر این صورت باید همان طور که گفته شد در دوره های پرستاری که با استاندارد های دولت آلمان ارائه می شود، شرکت کرده و سپس اقدام به ثبت نام مهاجرت به آلمان نمایند.

دو روش برای مهاجرت پرستاران به آلمان وجود دارد که البته برای دریافت پذیرش و آسان شدن فرایند مهاجرتی، لازم است تا متقاضیان با زبان آلمانی آشنایی داشته باشند. در هردو روش افراد می توانند بعد از 3 سال کار، اقامت دائم این کشور را دریافت کنند. این دو روش را در ادامه بررسی می کنیم:

پیشنهاد شغلی (Job Offer)

اگر افراد بتوانند یک پیشنهاد شغلی برای پرستاری در کشور آلمان دریافت کنند، مزایای بسیاری داشته و کارشان راحت تر می شود. با استفاده از این روش فرایند مهاجرت و اخذ ویزای افراد با سرعت بیشتری انجام می شود. در این روش پرستاران می توانند خانواده خود را نیز همراهشان به آلمان ببرند.

اخذ ویزای جست و جوی کار  (Job Search)

در این روش متقاضیان با ویزای جستجوی شغلی به آلمان مهاجرت کرده و در آن جا سعی می کنند نظر یک کارفرمای آلمانی را برای استخدام به عنوان پرستار به خود جلب کنند. این روش هزینه بر است و افراد باید تمکن مالی داشته باشند که تا زمانی که شغل پیدا می کنند از پس هزینه های خود بربیایند. در این روش از ابتدا نمی توانید خانواده تان را با خود ببرید بلکه ابتدا باید شغل پیدا کنید و بعد از آن همراهانتان می توانند وارد آلمان شوند. داشتن حداقل 3 سال سابقه کاری در این نوع مهاجرت ضروری است.

 دوره کارآموزی (اوسبیلدونگ) پرستاری آلمان

دوره اوسبیلدونگ یا کاراموزی برای تربیت افراد متخصص در یک رشته خاص گفته می شود. در این دوره آموزش های تئوری و عملی به افراد داده می شود و فرد در طی دوره حقوق دریافت می کند. افراد برای مهاجرت به آلمان از طریق اوسبیلدونگ باید مدارک مورد نیاز را آماده کرده و برای شرکت در این دوره در آلمان درخواست دهند.

شرایط و مدارک لازم برای مهاجرت پرستاران به آلمان

در هر روش از مهاجرت پرستاران به آلمان، افراد باید مدارک خاصی را تهیه کنند اما به طور کلی شرایط و مدارک مشترکی که در همه ویزا ها لازم است در ادامه آورده شده است:

 • ارائه مدرک زبان آلمانی سطح B2
 • داشتن حداقل سه سال سابقه کاری مرتبط
 • سن زیر 45 سال
 • داشتن تمکن مالی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • ارائه گواهی پزشکی سلامت کامل
 • مدرک کارشناسی در رشته پرستاری
 • ارائه نامه پیشنهاد شغلی (در صورت اقدام از طریق جاب آفر آلمان)

پرستاری در کشور آلمان دارای بازار کار مناسب و درامد مکفی می باشد

بهترین موسسه مهاجرت به المان

در نظر داشته باشید که همه موسسات اخذ ویزا معتبر و قابل اعتماد نیستند و در این مورد باید به خوبی تحقیق کرد تا مبادا باعث ضرر و زیان شخص شود. یک سری روش ها وجود دارد که می توان برای ارزیابی اعتبار این دفاتر استفاده کرد از جمله: نظرات کاربران در شبکه های اجتماعی، سابقه این موسسه ها، داشتن مجوز های قانونی و … . موسسات قابل اعتماد، در گرفتن هزینه از شما و همچنین جلو بردن رویه مهاجرت به صورت کاملا شفاف عمل میکنند و جای هیچ گونه ابهامی باقی نمی گذارند. موسساتی که فقط صرفا اسمی برای خود درآورده اند از مشاوران بی تجربه استفاده می کنند و اهمیت زیادی برای مورد شما قائل نیستند و بسیاری از مراجعان از بی نظمی چنین موسساتی شکایت کرده اند.

در صورتی که به هر دلیل ویزای شما رد شود موسسه ای که با شما قرارداد دارد، موظف است تمام پولی که پرداخت کرده اید را بدون کم و کاست به شما برگرداند.

در کل معیار هایی که برای انتخاب بهترین موسسه باید در نظر گرفت به قرار زیر می باشد:

 • سابقه و اعتبار موسسه
 • میزان موفقیت درخواست های دریافت ویزا
 • هزینه های دریافتی و شفاف بودن
 • رضایت مراجعان

زندگی برای مهاجران در آلمان

صنعتی بودن آلمان، پایین بودن نرخ بیکاری و همچنین کم بودن نیروی کار سبب شده این کشور بازار کار بسیاری مناسبی داشته باشد و افراد زیادی مشتاق مهاجرت به این کشور شوند. در کنار این موارد، آلمان دارای معتبر ترین دانشگاه ها در دنیاست که این مسئله نیز سبب جذب دانشجویان بین المللی از سراسر جهان شده است. دیگر مزایای مهاجرت المان همچون امکانات عالی و کیفیت مطلوب زندگی، سطح بالای رضایت از زندگی و … باعث جذاب شدن کشور آلمان برای مهاجرت شده است. اما در کنار همه خوبی هایی که زندگی در آلمان برای مهاجران دارد، یک سری معایب و دشواری ها نیز در این کشور متوجه مهاجران می شود. زبان دشوار، فرهنگ جدید، خشک بودن شهروندان آلمانی، نژاد پرستی، پرداخت مالیات های مختلف و سختی در راه اندازی کسب و کار از مشکلات مهاجرت به این کشور به شمار می روند.

مهاجرت به المان از طریق تخصص

افرادی که قصد دارند از طریق تخصص به آلمان مهاجرت کنند، باید شرایط رفتن به آلمان را داشته باشند و مدارک لازم را جمع آوری و تهیه نمایند. شرایط این نوع مهاجرت داشتن سابقه کاری، مدرک تحصیلی و دانش زبان می باشد. آلمان به دلیل کمبود نیروی کاری از افراد متخصص در سراسر دنیا استقبال می کند و شرایط خوبی را برای کار در اختیار آن ها قرار می دهد. ویزای کار و ویزای جستجوی کار دو روشی است که دولت آلمان برای جذب افراد متخصص خارجی ارائه داده است. که در ادامه به توضیح این دو روش می پردازیم:

مهاجرت به آلمان از طریق تخصص با ویزای جستجوی کار

در این روش به فرد ویزای 6 ماهه داده می شود تا در این مدت به جستجوی شغل متناسب با رشته تحصیلی و مهارت کاری خود بپردازد. این روش در قسمت های قبلی برای رشته پرستاری توضیح داده شد.

مدارک لازم برای ویزای جستجوی کار  در آلمان

در روش مهاجرت ازطریق کار، مدارکی که نیاز است متقاضی برای اخذ ویزای جستجوی کار فراهم آورد به شرح زیر می باشد:

 • ترجمه شناسنامه
 • تائیدیه مدارک تحصیلی
 • پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه
 • ترجمه مدارک و ریز نمرات
 • انگیزه نامه
 • مدرک زبان
 • رزومه
 • داشتن حساب بانکی (حداقل 6000 یورو)
 • ترجمه مدارک مربوط به بیمه
 • محل مورد نظر فرد برای اقامت در آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق تخصص با دو روش مهاجرت با ویزای جستجوی کار و مهاجرت با ویزای کار (بلوکارت) امکان پذیر است

 

 

سوالات متداول در مورد مهاجرت به آلمان و شرایط اقامت این کشور

مهم ترین مزیت کشور آلمان برای مهاجران و یافتن فرصت های شغلی چیست؟

یکی از مهم ترین مزیت های کشور آلمان برای مهاجران بالا بودن تعداد افراد مسن و سالخورده در این کشور و نیاز به افراد جوان و بامهارت از کشورهای دیگراست.

آیا برای مهاجرت به آلمان محدودیت سنی هم وجود دارد؟

برای دریافت ویزای کار، سرمایه‌گذاری و تحصیل فرد متقاضی باید بالای 18 سال سن داشته باشد.

کاربرد بلو کارت اتحادیه اروپا چیست؟

این کارت مهم برای استخدام افراد واجد شرایط و ماهر و دارای تحصیلات دانشگاهی در فرصت های شغلی کشور آلمان استفاده می شود.

از چه راه هایی می‌توان به آلمان مهاجرت کرد؟

روش‌های متفاوتی مانند : مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و مهاجرت از طریق ازدواج وجود دارد .

پرطرفدارترین روش مهاجرت به آلمان چیست؟

پرطرفدارترین روش مهاجرت به این کشور از طریق تحصیل است.

حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در آلمان چقدر است؟

حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در آلمان در حدود 25.000 یورو است.

مزیت های روش پناهندگی برای مهاجرت به آلمان چیست؟

اگر درخواست پناهندگی پذیرفته شود، به اشخاصی که شرایط پناهندگی دریافت می کنند، اجازه اقامت موقت داده می شود و از امتیازهایی چون حق رفاه اجتماعی، مزایای کودک، مزایای فرزند پروری، کمک هزینه های ادغام و همچنین دوره های زبان برخوردار می شوند.

آیا با ازدواج با یک شهروند آلمانی، متقاضی به مجوز اقامت این کشور نیاز ندارد؟

ازدواج با یک شهروند آلمانی یا فردی که مجوز اقامت دائم آلمان را دارد، اجازه می دهد تا متقاضی در این کشور اقامت داشته باشد، اما هم چنان به مجوز اقامت نیاز دارد. مجوز اقامت آلمان از طریق ازدواج وجود ندارد.

مدت زمان مجوز اقامت کشور آلمان بر اساس برنامه خوداشتغالی و مشاغل آزاد چه مدت است؟

مجوز اقامت کشور آلمان بر اساس برنامه خوداشتغالی و مشاغل آزاد تا حداکثر 3 سال صادر می شود و در شرایط خاص قابل تمدید است.

مهم ترین شرط اخذ اقامت آلمان از طریق ویزای کار چیست؟

متقاضی و کارفرما باید ثابت کنند که هیچ شهروند آلمانی تبار یا اروپایی و یا فردی که در اولویت است نمی تواند جایگاه متقاضی را در شغل مورد نیاز پر کند و آن شغل نیازمند دانش و توانمندی متقاضی است.

شرط لازم برای اخذ مجوز کار از طریق آژانس های کاریابی آلمان چیست؟

شرکت ها و آژانس های کاریابی باید ثابت کنند که کارکنان مناسب در تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی و تجارت اروپا برای پر کردن این شغل وجود ندارد.

آیا کشور آلمان برای دوره های آموزشی زبان به متقاضیان ویزا می دهد؟

بله. ویزا دوره های آموزشی زبان برای فعالیت های آموزشی به مدت 3 تا 1 سال و به منظور شرکت در دوره های آموزش زبان آلمانی است.

چه افرادی می توانند ویزای تحصیلی کشور آلمان را دریافت کنند؟

کسانی که از دانشگاه های آلمان پذیرش داشته باشند یا منتظر دریافت پاسخ از دانشگاه مورد نظر در کشور آلمان باشند و یا این که بخواهند در دوره دکترا یا پروژه تحقیقاتی و پژوهشی شرکت کنند.

مهاجرت به آلمان ویا کانادا ؟

کشور آلمان از نظر اقتصادی، از کانادا ثروتمندتر است اما هر دو در رتبه دوم جهانی از نظر صادرات قرار میگیرند.

2 شرط مهم دریافت تابعیت کشور آلمان چیست؟

برای اینکه بتوانید تابعیت کشور آلمان را بدست آورید باید حداقل 5 سال به طور مداوم در کشور آلمان زندگی کنید و مالیات پرداخت کنید. تنها در صورتی می‌توانید تابعیت کشور آلمان را بدست آوردید که شرایط دریافت اقامت دائم این کشور را داشته باشید.

هزینه زندگی در یک ماه در کشور آلمان چقدر است؟

برای زندگی در کشور آلمان به 800 تا 1000 یورو در ماه نیاز دارید.

شرایط تحصیل پزشکی در آلمان چگونه است؟

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل پزشکی در آلمان با مشاورین موسسه تماس گرفته و یا مطلالب صفحه تحصیل پزشکی در آلمان را بخوانید.

هزینه دریافت انواع ویزای آلمان چقدر است؟

دریافت انواع ویزاهای کشور آلمان هزینه‌های متفاوتی دارد اما به طور میانگین هزینه ویزای شنگن کوتاه مدت آلمان(کم‌تر از 90 روز) برای یک فرد بزرگسال 60 یورو است و هزینه ویزای شنگن بلند مدت(بیش‌تر از 90 روز) 99 یورو است. هزینه ویزا برای کودکان 7 تا 12 سال، 35 یورو است.

مطالب مرتبط

18 دیدگاه برای “بهترین راه های اقامت و مهاجرت به آلمان | شرایط و قوانین

 1. ابوالفضل گفت:

  سلام بنده ۲۷ سالمه متاهل دارای ۱۳ سال سابقه کاری درزمینه آشپزی ازپایه تا حرفه ای بامدرک بین المللی(شف) چطوری میشه اقدام کرد برای اقامت کاری آلمان

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   .سلام وقت بخیر از طریق ویزای جستجوی کار می توانید با آفر کاری اقامت خود را با توجیه اقتصادی دریافت نمائید.

  2. حسین مرشدیان گفت:

   سلام بنده مکانیک سنگینم و ۱۷ سال سن دارم و اینکه تا ۱۸ یا ۱۹ قصد مهاجرت دارم و دوسال سابقه کار دارم و اما میخواهم کارمو تغییر بدم به مکانیک سبک آیا در آلمان امکانش هست و راه مهاجرت ساده یک مکانیک چیه

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام روزتون بخیر
    با ارائه دیپلم و مدرک زبان انکان اقدام از طریق ویزای کاری برای شما وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانان با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

 2. کاظم گفت:

  سلام بنده مهندس برق هستم و 17 سال سابقه کار بیمه ایی نیز دارم و تصمیم دارم که به آلمان مهاجرت نمایم لطفا راهنمایی بفرمایید که به چه طریقی می توانم و چه مدارکی را باید تهیه کنم

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام و عرض ادب
   با توجه به شرایط سنی شما می توان برای دریافت ویزای جاب سیکر و تحصیلی آلمان اقدام کرد.

 3. ایلیا گفت:

  بنده به همراه خانواده قصد مهاجرت به کشور آلمان از طریق سرمایه گذاری داریم… با مبلغ 4 میلیارد آیا میتوان 4 نفره رفت یا نه؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و احترام
   روش های سرمایه گذاری متفاوت هستند که بسته به روش هزینه ها نیز متغییر است. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 4. ستاره گفت:

  سلام من دانش آموز هستم. آیا من هم میتوانم ویزای تحصیلی بگیرم و در یکی از مدارس اونجا تحصیل کنم؟ اگر میتوانم، همراه با والیدنم می توانم بروم یا باید تنها بروم؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و احترام
   شما می تونید برای تحصیل در مدارس اقدام نمایید و دریافت ویزای گاردین بسته به سن شما دارد.

  2. سحر گفت:

   سلام من میخواهم بهمراه دو فرزندم به آلمان مهاجرت کنم ولی نمیدانم از چه راهی و چطوری لطفاً مرا راهنمایی کنید

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام و احترام
    متاسفانه اطلاعات شما جهت مشاوره کافی نمی باشد. شما می توانید با شماره های ذکر شده در سایت تماس حاصل نمایید تا اطلاعات کامل تری را در اختیار شما قرار دهیم.

 5. مصطقی گفت:

  من در افغانستان زندگی می کنم.
  متعلم داوزده
  من را طالبان به جرم هزاره بودن تحدید کرده به من کمک کنید

  1. رضا الطافی گفت:

   سلام و وقت بخیر برای دریافت مشاوره مهاجرت به آلمان با موسسه تماس بگیرید

 6. محمد شریف صداقت گفت:

  سلام و عرض ادب
  من یک شهروند افغانی هستم میخواهم بروم آلمان میشود رهنمایی کنید چون به افغانستان شرایطی خوبی نداریم

  1. رضا الطافی گفت:

   سلام و وقت بخیر برای دریافت مشاوره مهاجرت به آلمان با موسسه تماس بگیرید

 7. زرغونه هستم از افغانستان گفت:

  سلام من میخواهم با چهار فرزندم از افغانستان فرار کنم از دست طالب ها هیچ گونه پولی هم ندارم آیا میتوانید به من کمک کمک کنید از طریق بشر دوستانه من پیش از این چند ماه پیش درخواست کمک کرده بودم لیکن هیچ دولتی حاظر به کمک کردن به مه نشد

 8. Khairudin گفت:

  سلام خیرالدین امیری هستم میخواهم به کشور المان پناهنده شوم لطف نموده درخواست بنده مورد تایید قرار دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.