امروزه مهاجرت به کشورهای پیشرفته دنیا طرفداران بسیاری دارد. یکی از کشورهایی که متقاضیان بسیاری برای مهاجرت دارد سوئیس می باشد. سوئیس واقع در غرب اروپا و با کشورهای اتریش، آلمان، فرانسه، ایتالیا و لیختنشتاین همسایه می باشد. این کشور از امنیت اجتماعی بسیار بالایی برخوردار می باشد این کشور همچنین ثروتمند ترین کشور دنیا شناخته شده است و از نظر اقتصادی، فرهنگی، علمی و غیره در سطح بسیار بالایی قرار دارد. این کشور مساحتی در حدود 41290 کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر 5/7 میلیون نفر دارد. این مقاله در رابطه با شرایط مهاجرت به سوئیس اطلاعات سودمندی در اختیار شما قرار می دهد.

با مطالعه این مقاله شما می توانید به سوالات زیر پاسخ دهید:

 •  قانون تابعیت و اقامت سوئیس و راه های اخذ اقامت یا اخذ شهروندی سوئیس چگونه است ؟
 •  ایا کودک با تولد نوزاد در این کشور از اتباع کشور محسوب می شود و میتواند تابعیت و اقامت کسب کند ؟
 • چه مدت ماندن در کشور موجب اخذ تابعیت و اقامت سوئیس می شود؟
 •  آیا با ازدواج هم می توان تابعیت و اقامت را به دست آورد؟

مزایای مهاجرت به سوئیس

 1. وجود استاندارهای بالا برای زندگی: سوئیس به خاطر داشتن استانداردهای بالا برای زندگی بسیار شهرت دارد و مهاجران می توانند در این کشور در رفاه کامل به سر ببرند.
 2. حقوق بالا همراه با مزایای فراوان: به اکثر مهاجرین که به دفاتر سوئیس منتقل می شوند، پاداش داده می شود و سوبسید های متعددی به آنها تعلق می گیرد. به عنوان مثال اجازه تحصیل به مهاجران همراه با فرزندان.
 3. خدمات درمانی در سطح بالا: خدمات درمانی بسیار با کیفیت است و به مهاجرین خدمات بسیار خوبی در کلینیک ها و بیمارستان ها ارائه می شود.
 4. حمل و نقل عمومی بسیار کارآمد : سیستم حمل و نقل عمومی گشترده که شامل قطار شبکه ای ، اتوبوس و حتی قایق می شود.
 5. فرصت های بسیار برای ورزش و تفریحات در هوای آزاد:سوئیس کشوری با آب و هوای مناسب برای تفریحات بسیار تابستانه. در گذشته یکی از ورزش های محبوب زمستان، اسکی در کوه های آلپ بود.
 6. با وجود زبان های متعدد در سوئیس اکثر مردم به زبان انگلیسی صحبت می کنند.
 7. رستوران های متعدد و مراکز خرید مجلل بسیاری در سوئیس وجود دارد.
 8. میزان جرم و جنایت در سوئیس بسیار پایین است.

روش ها و راه های مهاجرت به سوئیس

در این قسمت برخی راه های مختلف مهاجرت به این کشور برتر اروپایی بررسی می شود؛

شرایط مهاجرت به سوئیس

شرایط مهاجرت به سوئیس

 مهاجرت تحصیلی و مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل

مهم ترین درباره مهاجرت تحصیلی به سوئیس این است که اخذ پذیرش از دانشگاه های دولتی و ارزان قیمت این کشور مخصوصاً در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس سخت است و تحصیل در مدارس و دانشگاه های خصوصی این کشور نیز شامل هزینه های هنگفت است، البته چنانچه شخصی با پرداخت این شهریه ها مشکلی مشکلی نداشته باشد، سوئیس قطعاً یکی از گزینه های مناسب جهت ادامه تحصیل و مهاجرت است.

دانشجویان به دو صورت می توانند پس از تحصیل اقامت سوئیس را اخذ نمایند:

 • جستجوی شغلی و پیدا کردن کار در سوئیس
 • ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر.

جستجوی شغلی و پیدا کردن کار در سوئیس:

دانشجویان پس از فارغ التحصیلی، می توانند مجوز جست و جوی شغلی را برای مدت شش ماه جهت پیدا کردن کار در سوئیس اخذ کنند .

شرایط لازم:

 • ارائه گواهی از EPFL برای تایید پایان تحصیل (دیپلم رسمی لازم نیست)
 • وجود منابع مالی کافی
 • وجود مسکن مناسب

این مجوز اقامت قابل تمدید نیست. در طول این شش ماه ، فرد مجاز به کار تا حداکثر 15 ساعت در هفته می باشد.

اخذ مجوز کار در سوئیس

ویزای کار در سوئیس تنها به افرادی از کشورهای غیر اتحادیه اروپا اعطا می شود که به دنبال مشاغل حرفه ای و دارای تحصیلات دانشگاهی باشند. قبل از درخواست برای مجوز اقامت و کار ، باید شغلی به شما پیشنهاد شده باشد . پس از آن، کارفرمای شما باید به مقامات ایالتی محلی برای تأیید از دبیرخانه امور مهاجرتی کشور درخواست خود را ارسال کند. برای تایید درخواست باید ثابت شود هیچ شهروندی از اتحادیه اروپا واجد شرایط آن حرفه نبوده است.

شرکت های تخصصی بین المللی متعددی در سوئیس از جمله فناوری اطلاعات، محاسبات، مهندسی، بانکداری، صنایع غذایی، صنایع شیمیایی و دارویی وجود دارد. همچنین فرصت های فراوانی در آموزش و پرورش، گردشگری، ساخت ساعت، ساخت دستگاه های ارتوپدی و جواهرات گرانبها، صنایع خدماتی و خدمات به مشتریان، نیز وجود دارد.

انواع مختلف اجازه کار در سوئیس

شهرواندان اتحادیه اروپا می توانند به مدت 8 روز بدون مجوز کار در سوئیس کار کنند، برای کار بیش از 8 روز تمامی ملت ها باید برای اخذ مجوز کار اقدام کنند.

 • مجوز بلند مدت (B) برای استخدام محلی
 • مجوز بلند مدت (B) (ماموریت بلند مدت) (ICT)
 • مجوز کوتاه مدت (L) ماموریت
 • مجوز کوتاه مدت (L) استخدام محلی
 • مجوز کوتاه مدت ( ماموریت 4 ماهه)
 • مجوز کوتاه مدت (استخدام محلی 4 ماهه)
 • مجوز کار 120 روزه
 • معاف از مجوز کار به مدت 8 روز (ماموریت)

مجوزکار بلند مدت برای 48 ماه و یا در موارد استثنا به مدت 60 ماه صادر می شود. با این حال، توجه داشته باشید که مجوزهای B سهمیه ای هستند و اگر قبلا از این سهمیه استفاده شده باشد، برای متقاضیان مجوز کوتاه مدت (L) صادر می شود. به طور کلی مجوزهای کوتاه مدت برای 1 سال صادر می شود و قابل تمدید می باشد.

کسانی که قصد کار به مدت 120 روز را دارند می توانند برای مجوز کوتاه مدت در خواست دهند، زیرا این نوع مجوز سهمیه ای نیست اما قابل تمدید هم نمی باشد.
کار هشت روزه معاف از مجوز، برای حرفه های زیر اعمال نمی شود:

ساخت و ساز، هتل داری، خدمات نظافتی، خدمات امنیتی و کسبه های سیار مانند فروشنده سیار ، بازاریابان سیار، نگهبان ها و کارگران سیرک و نمایشگاه.

مراحل اخذ اجازه کار در سوئیس

پروسه و شرایط اخذ هر نوع ویزا با یکدیگر متفاوت است. با این حال، به طور کلی درخواست های ویزای کار شامل:

 • تاییدیه عدم سوابق کیفری
 • درخواست مجوز کار
 • درخواست ویزای ورود

ثبت نام محلی پیش از شروع کار و ثبت نام در سیستم بیمه درمانی سوئیس برای مجوز کار B و L مورد نیاز است.

مدارک مورد نیاز برای اخذ مجوز کار سوئیس:

 • CV در فرمت خاص
 • تاییدیه از اداره پلیس
 • اجاره نامه در سوئیس ( تامین مسکن)
 • بیمه درمانی سوئیسی
 • مدارک پشتیبانی از نهاد کشور مقصد و سوئیس

شرایط با توجه به ایالتی از سوئیس که به آن درخواست دادید، ملیت ، کشور ، موقعیت و وابستگان متقاضی متفاوت خواهد بود و باید مراتب قانونی برخی از اسناد طی شود و یا بعضی از مدارک ترجمه شوند که به مدت زمان اعطای مجوز اضافه می شود.

مهاجرت به سوئیس از طریق کار

مهاجرت به سوئیس از طریق کار

اخذ اقامت دائم سوئیس از طریق ثبت شرکت

سوئیس به دلیل شرایط مناسب تجاری و سیاسی متقاضیان بسیاری برای ثبت شرکت دارد. از مزایای دیگر سوئیس برای ثبت شرکت مالیات های پایین، عدم محدودیت تجارت و گمرک، چند زبانه بودن این کشور جهت برقراری راحت تر و بهتر با سایر کشورها و البته کیفیت بالای زندگی می باشد. متقاضیان ثبت شرکت در این کشور ابتدا میبایست یک شرکت حقیقی یا حقوقی در این کشور ثبت نمایند سپس با رونق کرفتن کار و سود آوری به متقاضیان ویزای 3 تا 5 ساله این کشور اعطا می شود و پس از گذشت این مدت زبان و کار آمد بودن شرکت افراد می توانند درخواست اخذ اقامت دائم این کشور را بدهند.

مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج

یکی دیگر از راه های مهاجرت به سوئیس، مهاجرت از طریق ازدواج به این کشور می باشد. متقاضیان باید بدانند که جهت ازدواج با یک شهروند سوئیسی و یا کسی که دارای اقامت دائم این کشور است، می بایست تمامی قوانین این کشور را مورد بررسی قرار داده و آن ها را بپذیرند.

از جمله قوانین مربوط به ازدواج در کشور سوئیس داشتن حداقل سن 18 برای زوجین است. توجه داشته باشید این یک قانون کلی است و در مواردی خاص می تواند دچار تغییر شود. از دیگر مواردی که در بحث مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج مطرح می باشد، این مورد است که این ازدواج می بایست اولین ازدواج فرد در کشور سوئیس باشد.

پس از داشتن شرایط لازم و در صورت نبودن مشکل، مدارک مربوط به ازدواج می بایست به سفارت خانه کشور مقصد تحویل گردد و بعد از آن مدارک در پروسه بررسی های لازم قرار خواهد گرفت. دقت داشته باشید از جمله مواردی که در مهاجرت از طریق ازدواج به سوئیس و سایر کشورها بسیار حائز اهمیت است، اثبات هدف شما از ازدواج و رابطه واقعی شما با همسرتان خواهد بود.

لازم است اضافه کنیم که متقاضی مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج، از ابتدا دارای پاسپورت این کشور نخواهد شد و تنها از طریق ویزای موقت می تواند در این کشور اقامت داشته باشد و پس از گذشت سه سال و اثبات داشتن یک زندگی مشترک این امکان را خواهد داشت که نسبت به اخذ پاسپورت این کشور اقدام نمایند.

مهاجرت به سوئیس از طریق ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی

یکی دیگر از روش های مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی در این کشور می باشد. متقاضیان میبایست ابتدا شرکتی حقوقی را در سوئیس ثبت نمایند که با ثبت و راه اندازی شرکت کار آفرینی حداقل برای 10 نفر با حداقل حقوق 3500 فرانک را داشته باشد البته سود خالص شرکت طی یکسال اول میبایست حداقل 100000 فرانک باشد که در این صورت به شخص کار اقامت سالیانه اعطا می شود و پس از گذشت 5 سال شخص اقامت دائم این کشور را بدست می آورد.

سوئیس مقصد رویایی برای بسیاری از سرمایه گذاران است. این کشور یکی از کشورهای مهاجر دوست در اروپا است و بیشتر به دنبال تجار و بازرگانان به دلیل استانداردهای بالای زندگی، بی طرفی سیاسی، زیرساخت های طبقه جهانی و چشم انداز زیبا است. این کشور یک مقصد ایده آل برای بازنشستگان، سرمایه گذاران تجاری و افراد ثروتمند است.

مزایای اقامت سوئیس از طریق سرمایه گذاری:

 • سفر بدون ویزا در اروپا
 • حریم خصوصی و آزادی
 • مقصد ایده آل برای بازنشستگان و خانواده های ثروتمند
 • فرصت سرمایه گذاری یا خرید املاک و مستغلات

یک متقاضی از یک کشور غیر اتحادیه اروپا می تواند اجازه اقامت سوئدی به دو روش سرمایه گذاری دریافت کند:

 • تشکیل شرکت در سوئیس (برای شرکت ها)
 • مالیات بر ارزش افزوده سوئیس (برای بازنشستگان)

برای سرمایه گذاران، تجار و شرکت ها، تشکیل شرکت در سوئیس روش ایده آلی برای به دست آوردن اقامت دائم سوئیس است در حالی که مالیات بر ارزش افزوده بیشتر برای افراد ثروتمند یا بازنشستگان مناسب است.

حداقل سرمایه گذاری در سوئیس

ممکن است بتوانید اقامت در سوئیس را با پرداخت “مالیات بر هزینه سالیانه” که مبلغ حداقل 150،000 فرانک سوئیس (تقریبا 170،000 دلار) یا بیشتر باشد بسته به کانتونی که در سوئیس انتخاب شده (به استثنای زوریخ) امکان پذیر است. این مبلغ هزینه ممکن است به مبلغ 1 میلیون فرانک سوئیس یا بیشتر بسته به کانتون انتخاب شده نیز برسد. اقامت در سوئیس برای افراد تحت دسته های مختلف نظیر بازنشستگان، افراد ثروتمند و یا کارمند تجاری مناسب است. هر کسی که می تواند حداقل هزینه را بپردازد، می تواند اقامت سرمایه گذاری سوئیس را به دست آورد.

اگر از طریق سرمایه گذاری اقدام میکنید، انتظار می رود حداقل تا یک میلیون دلار برای سرمایه گذاری در یک شرکت داشته باشید (یا مبلغی معادل).
زمان معمول برای دریافت مجوز اقامت در سوئیس از طریق سرمایه گذاری تقریبا 3-4 ماه است.

برای واجد شرایط بودن برای اجازه اقامت سوئیس از طریق سرمایه گذاری، معیارهای زیر را باید داشته باشید:

 • در سوئیس شاغل نباشید
 • متقاضی ساکن سوئیس نباشد
 • متقاضی خارجی نباید در 10 سال گذشته در سوئیس اقامت داشته باشد.

سوالات رایج در زمینه مهاجرت به کشور سوئیس

 1. امکان مهاجرت به سوئیس از طریق کار وجود دارد؟
  بله، در صورتی که از کشور سوئیس و از کارفرمایی پیشنهاد شغلی داشته باشید می توانید جهت مهاجرت کاری و اخذ اقامت اقدام فرمایید.
 2. برای مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل، داشتن مدرک زبان الزامی است؟
  بستگی به دانشگاه و یا کالجی که انتخاب می کنید دارد، معمولاً دانشگاه های معتبر این کشور مدرک زبان را برای صدور پذیرش لازم دارند.
 3. اگر با شخص سوئیسی ازدواج کنم، امکان مهاجرت از این طریق را دارم؟
  بله اتفاقاً یکی از راه های مهاجرتی و اقامتی سوئیس اقدام از طریق ازدواج است، ولی توجه داشته باشید که کیس صوری ممکن است برای شما دردسر ایجاد کند.
 4. امکان مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری وجود دارد؟
  شرایط سرمایه گذاری در سوئیس برای اخذ اقامت مقداری با سایر کشورها متفاوت است، یک مدل سرمایه گذاری دارد که باید بتوانید حد خاصی مالیات پرداخت کنید که چندان جذاب نیست.

جهت اطلاعات بیشتر شرایط اخذ اقامت و قوانین جدید مهاجرت به سوئیس می توانید به وب سایت سفارت سوئیس مراجعه و یا با دفاتر موسسه حقوقی میرداماد در تهران و شیراز تماس حاصل فرمایید.

38 دیدگاه برای “مهاجرت به سوئیس

 1. Avatar یاوری گفت:

  سلام خسته نباشید شما نیروی کار به سوئیس اعزام میکنید؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام بایستی مدارک جامع ارائه نمائید تا منابع دولتی طی پروسه طولانی تاییدیه ارائه جاب آفر را برای فرد غیر بومی لحاظ نمایند.این مورد در صورتی رقم میخورد که بر اساس این آیتم از افراد بومی کسی مراجعه نماید و ظرفیت آفر کاری آزاد باشد.

 2. Avatar یلدا ریاضی گفت:

  سلام من ۱۷ سال دارم دانش آموز هستم در رشته کامپیوتر می خواهم به سوئیس بیایم و در آنجا ادامه تحصیل بدهم . می شود کمی کمکم کنید که بتوانم اقامت دائم سوئیس را بگیرم

  1. Avatar مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   کشور سوئیس بسیار سخت ویزا می دهد و در روش مهاجرت تحصیلی، در مقاطع دکتری و بالاتر می توانید اقدام نمایید.

 3. Avatar فاطمه گفت:

  سلام. وقتتون بخیر
  من 26 سال دارم.
  کارشناسی از دانشگاه پیام نور رشته کامپیوتر
  دو سال و نیم سابقه کاری کارشناس نرم افزار
  متاهل
  آیا امکان پذیرش از سوئیس برای من وجود دارد?

  1. Avatar مشاور گفت:

   سلام و وقت خوش
   پیشنهاد می شود دیگر کشور ها را مورد بررسی قرار دهید.
   شرایط ادامه تحصیل در کشور سوئیس را ندارید و در نظر داشته باشید کشور سوئیس بسیار سخت ویزا می دهد.

 4. Avatar فاطمه گفت:

  شما چه کشوری رو پیشنهاد میدین???
  و شرایط من در چه کشوری میتونه بهتر باشه?

  1. Avatar مشاور گفت:

   سلام و وقت بخیر
   متاسفانه شما به وضعیت اقتصادی تان اشاره ای نکردید.بسته به وضعیت اقتصادی می تواند گزینه های دیگری را معرفی کرد.

 5. Avatar محمد شبانی گفت:

  باسلام
  من از متخصصین امداد سوانح ریلی در شهر مشهد هستم ولی متاسفانه به دلیل اینکه اینجا با توجه به اینکه دنبال گرفتن مدرک بین المللی هستم ولی به ما نمیدهند (کارکنان واحد جمع آوری سوانح ریلی شرکت قطار شهری مشهد) میخواهم اقامت بگیرم و همچنین متاهل هستم و دارای یک فرزند سه ساله چطور میتونم با داشتن این تخصص انحصاری اقامت بگیرم لطفا راهنمایی کنید

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   در خصوص تخصص های خاص شما باید در کشورهای مختلف خودتان رزومه کاری را بفرستید، در صورتی که درخواست شما را قبول کنند می توانید روال ویزا و اقامت را انجام دهید. اما موسسات معمولا در خصوص این نوع رشته های خاص نمی توانند اقدام کنند.

 6. Avatar llyaaa گفت:

  آیا کشور سوئیس برای پذیرش محدودیت سنی داره؟؟؟و اینکه تا کی میشه پذیرش رو گرفت

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام وقت بخير کشور سوئیس بسته به نوع پذيرش و مقطع تحصيلی شرايط خاصی رو در نظر گرفته است.

 7. Avatar ارزومحبی گفت:

  سلام من ۱۷ سال دارم دانش آموز هستم در رشته کامپیوتر می خواهم به سوئیس بیایم و در آنجا ادامه تحصیل بدهم . می شود کمی کمکم کنید که بتوانم برای همیشه در سوئیس بمانم

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   شما می توانيد برای مدارس سوئيس ثبت نام كنيد و تحصيل ويژه و متمايزی رو براي خود رقم بزنيد. برای بررسی بيشتر مدارک تحصيلی خود، می توانيد با مشاورين ما تماس حاصل فرماييد.

 8. Avatar مینا گفت:

  با سلام. من پزشک متخصص هستم و قصد مهاجرت به سویس را دارم. میخاستم ببینم شرایط مهاجرت چگونه است و آیا مدرک ما معتبر است یا نه

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   کشور سوئیس بسیار سخت ویزا می دهد، اما اگر پیشنهاد کاری معتبر از کشور مربوطه داشته باشید می تواند شرایط اخذ ویزا را برای شما راحت تر کند.

 9. Avatar لعیا گفت:

  سلام من دانش آموز 17 ساله هستم که البته مدرک زبان دارم و به زبان انگلیسی مسلط هستم میشه لطفا شرایط تحصیل در کشور سویس رو بفرمایید ممنون

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام شما از طریق اپلای تحصیلی در مدرسه با خدمات ویژه روبرو می شوید و داشتن مدرک زبان آیتم بسیار مهمی است. هزینه های تحصیلی بسته به مدرسه و محدوده همراه با خوابگاه و تسهیلات مینیمم از ۲۵ هزار یورو به بالا می باشد.

 10. Avatar شوریده گفت:

  مكنه بگيد چطوري ميشه اقامت سويس گرفت؟….

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام شما دوست عزیز از طریق ویزای کار یا بر اساس توجیه اقتصادی مطلوب می توانید اقامت کشور سوئیس را برای خود رقم بزنید، با مشاورین ما در تماس باشید تا اطلاعات تکمیلی را به شما دهند.

 11. Avatar فاطمه گفت:

  وضعیت اقتصادی متوسط . حدود 60000 هزار دلار.
  آیا در کشورهای اروپایی تحصیل رایگان ندارن??

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام در خصوص تحصيل رايگان فرانسه و آلمان شرايط مطلوبی وجود دارد، كه مستلزم ارائه ی مدارک كاملی از جمله سطح زبانی و رزومه ی تحصيلی منطبق با شرايط حاضر می باشد.

 12. Avatar الهامی گفت:

  شرایط اقامت سوئیس به چه شکله؟؟؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام اقامت سوئیس از طریق سرمایه گذاری و دعوت نامه کاری می باشد، بهتر است در این خصوص با مشاورین موسسه در تماس باشید.

 13. Avatar مرتضی اسدی گفت:

  سلام بنده 32 ساله، متاهل، دارای یک فرزند، کارمند علوم پزشکی، دارای 10 سال سابقه کار و دارای حداکثر 200 میلیون وجه نقد هستم. می خواستم راهنمایی کنید برای اقامت یه کشور اروپایی. مرسی منتظر جوابم.

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام وقت بخیر شما می توانید با ویزای جاب سیکر آلمان ویزای کار و اقامت را دریافت نمایید.

 14. Avatar امیر گفت:

  سلام وقتتون به خیر .

  من 26 سالمه مجردم لیسانس مهندسی معماری دارم از دانشگاه آزاد شرایط اقتصادی متوسط دارم میخواستم ببینم آبا امکان پذیرش از سوییس برای من وجود داره؟؟؟؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام جهت پذیرش در دانشگاه های سوئیس علاوه بر سطح زبان در خصوص مقطع مورد نظر رزومه ی تحصیلی شما ضمن ارزیابی باید مورد تایید قرار گیرند، که میزان پذیرش غیربومی با سختگیری مواجه می گردد.

 15. Avatar aysodaaa گفت:

  سلام.من دارای مدرک دکتری مدیریت دولتی گرایش منابع انسانی هستم رشته کارشناسی و ارشد هم مدیریت دولتی بوده و حدود ۶ سال بعنوان مدرس دانشگاه هستم و سابقه بیمه هم دارم و همچنین در شرف گرفتن مدرک زبان هستم.میخواستم بدونم میتونم در دانشگاه های سوئیس مشغول بکار بشوم؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام ببینید بهترین روش خصوص ویزای کار دریافت دعوتنامه ی کاری از منبع معتبر و توجیه شده دولتی می باشد که در این مورد این دعوتنامه توسط سفارت بایستی تایید و دارای اعتبار اقتصادی قرار گیرد هرچند که آفرهای کاری برای افراد غیر بومی شرایط کاملا متفاوت و مستثنی را به دنبال خواهد داشت.

 16. Avatar حمید گفت:

  درود خدمت شما
  من 25 سالم هست، دیپلمه هستم، 5 ساله سابقه کار دارم در زمینه آهنگری و MDF و در کل امور فنی
  قصد ادامه تحصیل دارم و متاسفانه زبان خاصی هم بلد نیستم
  به عنوان نیروی کاری و مُحَصِل
  میتونم در کشوری مثل سوئیس اقامت و ادامه تحصیل داشته باشم؟
  اگر نه شما چه کشوری رو پیشنهاد می کنید

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام جهت پذیرش در دانشگاه های مرتبط با رشته ی درخواستی و بر اساس مقطع تحصیلی مورد نظرتان علاوه بر رزومه تحصیلی مطلوب با آپشن های ویژه ارائه ی مدرک زبان بسیار حائز اهمیت می باشد.

 17. Avatar سحر گفت:

  با سلام
  بنده 30 ساله و دانشجوی دکتری زبانشناسی درایران هستم. اما قصد ادامه ی تحصیل درمقطع دکتری همین رشته در سویس را دارم .شرایط پذیرش به چه صورت است؟ همچنین اگر متاهل باشم، امکان بردن همسرم وجود دارد. ممنون

  1. Avatar مشاور مهاجرتی گفت:

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که اجازه ورود یا همان ویزا را تهیه کنید، می توانید به عنوان همراه، همسرتان را نیز با خود ببرید.

 18. Avatar قرزین گفت:

  سلام من لیسانس دبیری فیزیک دارم ایا میتوانم اقامت سویس را کسب کنم

  1. Avatar مشاور مهاجرتی گفت:

   سلام
   بله در صورتیکه شرایط شما برای اشتغال در مدارس آن کشور فراهم باشد، می توانید در خواست کار خود را به کارفرمای سوئیسی بدهید.

 19. Avatar نازنین گفت:

  سلام
  من 28 سال دارم، رشته علوم کامپیوتر خوانده ام، لیسانس در دانشگاه مازندران و فوق لیسانس در دانشگاه تهران، یک سال و نیم هم سابقه کار برنامه نویسی دارم. در حال حاضر برای آزمون آیلتس آماده میشوم. آیا امکان گرفتن موقعیت شغلی در سوئیس را دارم؟

  1. Avatar مشاور مهاجرتی گفت:

   سلام
   در صورتی که رزومه کاری شما از لحاظ سوابق تکمیل و صادقانه باشد، می توانید موقعیت های کاری خوبی را کسب کرده و به دنبال اخذ یزا بروید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *