071-91009294  | 021-88724227  |

تحصیل در هلند

تحصیل در هلند

تحصیل در هلند

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

در این مقاله راهنمایی های لازم در خصوص سیستم آموزش عالی و تحصیل دکترا در هلند وجود دارد. افراد خارجی که قصد تحصیل در این کشور را در سر دارند قادر به انتخاب دامنه گسترده ای از دانشگاه ها و موسسات آموزشی خواهند بود. در ادامه می توانید از شرایط تحصیل در هلند آشنا شوید. 

تحصیل پزشکی در هلند

شرایط تحصیل در هلند

هلند یکی از اولین کشورهایی است که برنامه های تحصیلی بین المللی را به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می کند و به دلیل سبک آموزش نوین و برنامه های نوآورانه هر ساله دهها هزار دانشجوی بین المللی را از سراسر جهان جذب می کند.  تقاضا برای یک دانشگاه هلندی نیز خیلی ساده است. ابتدا رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی را انتخاب کنید؛ سپس از میان دانشگاه معتبر در هلند انتخاب کنید. بررسی کنید که آیا با شرایط ورود و شرایط پذیرش دانشگاه منطبق هستید.

شرایط تحصیل در هلند

زمینه تحصیل و درجه تحصیلی از تحصیلات قبلی تان تعیین می کند که آیا برای این مدرک تحصیلی واجد شرایط هستید یا نه. بررسی کنید که مشمول هزینه تحصیلات قانونی یا هزینه تحصیلی نهادی (معمولا برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا/ EEA) برای پرداخت هستید. دانشجویان غیر اتحادیه اروپا نیاز به دریافت ویزای دانشجویی برای ورود و تحصیل در هلند دارند. به سیستم Numerus Fixus ملحق شوید یک سیستم دانشگاهی تحت مدیریت دولت هلند.

این سیستم شانس می توانید شانس خود را برای پذیرش از دانشگاه بالا ببرید. اکثر رشته های ارائه شده به زبان هلندی هستند، اما رشته های ارائه شده به زبان انگلیسی شامل پزشکی، روانشناسی، مدیریت بازرگانی بین المللی و فیزیوتراپی است. پس از بررسی دقیق شرایط ورود به برنامه های مورد نظر خود، مستقیما به وب سایت دانشگاه ها درخواست دهید. شما می توانید دوره های مورد نظر خود را در هر زمان قبل از مهلت ثبت نام تغییر دهید. اگر از طرف یک دانشگاه رد شدید، می توانید بعدا به یکی دیگر درخواست دهید.

ویزاهای اخذ شده

تحصیل مقطع کارشناسی در هلند

دانشگاه های هلند طیف گسترده ای از دوره های کارشناسی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. در دانشگاه تحقیقاتی یک برنامه کارشناسی معمولا 3 سال طول می کشد و نیاز به 180 اعتبار تحصیلی دارد. برنامه کارشناسی در دانشگاه علوم کاربردی 4 ساله است. دانشجو باید 240 واحد دریافت کند. برنامه های کارشناسی به زبان انگلیسی در دانشگاه های تحقیقاتی بیشتر در رشته های اقتصاد و تجارت هستند. کالج های دانشگاهی برنامه های آموزشی عمومی برنامه های بین المللی هنر و علوم لیبرال را ارائه می دهند که برای تحصیلات ارشد در دانشگاه های تحقیقاتی آماده می شوند.

برنامه های تحصیلی گسترده زبان انگلیسی و آموزگاران بومی زبان انگلیسی در هلند بسیار مورد توجه دانشجویان بین المللی است. برنامه های کارشناسی در دانشگاه های علوم کاربردی، کارآموزان حرفه ای را در زمینه اقتصاد و کسب و کار، مدیریت در گردشگری، هتل، تکنیک و فناوری و بسیاری از زمینه های دیگر آماده می کنند.  نمره TOEFL 80 یا نمره IELTS 6.0 مورد نیاز اجباری پذیرش برای ورود به برنامه های کارشناسی به زبان انگلیسی است. برای برنامه های کارشناسی به زبان هلندی، متقاضیان باید در آزمون های زبان انگلیسی و هلندی قبول شوند.

اداره پذیرش می تواند بر اساس گواهینامه تحصیلی تصمیم بگیرد که آیا متقاضی: مجاز به پذیرش فوری در یک دوره تحصیلی است یا ابتدا باید دانش افراد را قبل از پذیرش در دوره پایه (دوره آمادگی) بهبود بخشید. برای سال 2018-19 هزینه های تحصیلی هلندی 2.060 یورو در سال است. این به طور قابل توجهی ارزان تر از هزینه های دانشگاه انگلیسی است.

تحصیل مقطع فوق لیسانس در هلند

به طور کلی، می توانید برای یکی از دانشگاه تحقیقاتی یا یکی از دانشگاه های علوم کاربردی درخواست کنید. انتخاب هر چه باشد، شما از یک رویکرد عملی تر نسبت به تحصیلات خود در زمینه کارشناسی ارشد، از جمله کار بیشتر پروژه و تجربه واقعی در دنیای واقعی بهره مند خواهید شد. دانشگاه های هلند برای روش های نوین آموزش خود معروف هستند که بر روی پروژه های تیمی، تعامل با استادان و دانشجویان و همچنین به اشتراک گذاشتن و احترام به هر نظر تأکید دارند.

علاوه بر این، دوره هایی از بعضی از موضوعات مهم مانند کسب و کار و اقتصاد، مهندسی، علوم انسانی و علوم اجتماعی معمولا به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می شود و تنها به صورت گاه به گاه از زبان هلندی مورد استفاده قرار می گیرد.
بیش از 2100 برنامه به زبان انگلیسی (بیش از هر کشور دیگری در اروپا، به جز انگلیس و ایرلند) وجود دارد. طبق رشته انتخابی شما، انتظار می رود که 60، 120 یا 180 اعتبار در یک، دو یا سه سال تحصیلی تکمیل شود که منجر به:

 • کارشناسی ارشد هنر
 • کارشناسی ارشد حقوق
 • کارشناسی ارشد علوم
 • کارشناسی ارشد معماری، علوم کامپیوتر و یا دیگر زمینه های خاص می شود.

هزینه تحصیل در هلند

هزینه تحصیل دانشجویان خارج از شهروندی اتحادیه اروپا € 7،800 برای برنامه های لیسانس و € 11800 برای برنامه های کارشناسی ارشد است. در ضمن دانشگاه های دولتی هزینه دانشجویان را برای برنامه های آموزش عالی بصورت رایگان ارائه می‌دهد. دانشجویان بسته به کشورشان بین 2000 تا 20000 یورو برای یک سال تحصیلی پرداخت خواهند نمود.

هزینه های نهادی توسط دانشگاه تعیین می شود و برای دانش آموزان خارج از اتحادیه اروپا / EEA قابل اجرا است. این مقدار به تخصص و شرایط رشته ی تحصیلی بستگی دارد. هزینه های تحصیلی دانشگاه خصوصی با هزینه دانشگاه های دولتی قابل مقایسه است. دوره های آماده سازی معمولا برای دانشجویان اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا یکسان است. هزینه تحصیل در هلند، برای دانشجویان اتحادیه اروپا و دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا به شرح زیر است :

 • دوره های آماده سازی (12-12 ماه) 6000 تا12000
 • برنامه های کارشناسی (3-4 سال) 6000 – 10000یورو می‌باشد.
 • برنامه های کارشناسی ارشد (1-2 سال) 7000 – 20000 یورو می‌باشد.
 • هزینه تحصیل برای برنامه های MBA می تواند 40000 تا 50000 € برسد.

لطفا توجه داشته باشید که هزینه های تحصیلات معمولا شامل هزینه کتاب های آموزشی، لباس، کارآموزی و سایر هزینه های اضافی نمی شود. بسته به این برنامه، این هزینه های اضافی بین 500 تا 2000 € در سال می باشد.

ویزای تحصیلی هلند

دانش آموزان خارجی می توانند برای مدت زمان دوره ی تحصیلی به عنوان یک دانش آموز جهت تحصیل در هلند درخواست دهند. دانشجویان خارجی که در برنامه های تحصیلات عالی در هلند پذیرفته شده اند، برای دوره تحصیل خود واجد شرایط اقامت هلندی می باشند. آنها همچنین واجد شرایط درخواست یک سال اقامت دائم برای یک دوره تحصیلی برای آماده شدن هستند، علاوه بر این اجازه داده می شود یک سال پس از فارغ التحصیلی به تحصیل مجدد مشغول باشند.

ویزای تحصیلی هلند

بسته به ملیت کشورتان، شما نیاز به اقامت موقت (MVV) برای ورود به هلند دارید که علاوه براین نیاز به ارائه مجوز اقامت هلندی برای بیش از سه ماه دارید. دانش آموزان همچنین باید ثابت کنند که برای حمایت از اقامت خود در هلند، مبالغ کافی و مؤثر مالی درازمدت را دارند. شما باید مدرک (مدنی) ثبت نام در یک دوره کامل در یک موسسه آموزشی متوسطه یا حرفه ای در هلند داشته باشید و بتوانید ثابت کنید که هلند مناسب ترین جا برای گرفتن دوره شما است. علاوه بر این شما ممکن است سفارت یا دانشگاه مدارک دیگری نیز از شما طلب کند که مشاورین موسسه در تهران و شیراز در این زمینه راهنمای شما می باشند.

دانشگاه های معتبر هلند

دانشگاه های معتبری در هلند وجود دارد، در ادامه به بعضی از این دانشگاه ها اشاره شده است:

 • دانشگاه رابوود
 • دانشگاه اراسموس روتردام
 • دانشگاه آمستردام
 • دانشگاه لیدن
 • دانشگاه ماستریخت
 • دانشگاه اوترخت
 • دانشگاه گرونینگن
 • دانشگاه وریج آمستردام
 • دانشگاه VU دانشگاه آمستردام
 • دانشگاه تونته
 • مرکز علمی دندانپزشکی Amesterdam

مشاورین موسسه میرداماد می توانند شما عزیزان ار در راستای اعزام دانشجو به هلند به صورت کامل راهنمایی کنند، کافیست که با ما در ارتباط باشید.