071-91009294  | 021-88724227  |

مهاجرت به اوکراین

مهاجرت به اوکراین

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

مزایای زندگی و مهاجرت به اوکراین

مطمئنا، اوکراین اغلب به عنوان محل اقامت شهروندان اتحادیه اروپا یا ایالات متحده انتخاب نمی‌شود. با این حال، برای شهروندان پاکستان، هند، ایران، عراق، مصر، لیبی و کشورهای دیگر از منطقه خاورمیانه به دلیل بسیاری، از جمله؛ قیمت نسبتا پایین دستیابی به مجوز اقامت و سیاست مهاجرت نسبتا لیبرال مناسب می‌باشد. در این بخش قرار است تا مزایای مهاجرت به اوکراین را در مقایسه با کشورهای دیگر، مورد بررسی قرار دهیم.

 

تحصیل در اوکراین

مهاجرت کاری به اوکراین

مهاجرت تحصیلی به اوکراین

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به اوکراین

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اوکراین

هزینه های زندگی در اوکراین

شهروندی و تابعیت اوکراین

یک شهروند از کشور دیگر، برای اقامت قانونی به مدت طولانی (در واقع، برای زندگی و کار) باید مجوز سکونت را به دست آورد.  مجوز سکونت ممکن است دائمی‌ و موقتی باشد. اقامت دائم این فرصت را می‌دهد که فرد در تمام طول مدت اقامت، در قلمرو اوکراین باشد. اقامت موقت به فرد این امکان را می‌دهد که مدت یک سال در اوکراین باقی بماند. مهم است درک کنیم که اجازه اقامت موقت به اصطلاح ” time windows ” خوانده نمی‌شود. برای مثال اگر اوکراین را برای مدت دو ماه ترک کنید و سپس به اوکراین برگردید، این به این معنی نیست که اقامت شما برای این دو ماه تمدید خواهد شد.

قوانین اوکراین برای کسب اجازه اقامت چندین فرصت را فراهم می‌کند.  یک راه برای قانونی کردن شهروندی فردی از یک کشور دیگر، گرفتن سهمیه ویژه‌ای است. این گروه شامل چهره‌های فرهنگی معروف، دانشمندان، طراحان و مردمی‌ است که حداقل 100 هزار دلار در اقتصاد اوکراین سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

این امکان وجود دارد که بدون داشتن سهمیه ویژه در کشور، اقامت خود در کشور اوکراین را قانونی کرده باشد: در صورتی که قبلا تابعیت اوکراین داشته است یا در قلمرو کشور ما متولد شده باشد.  مهاجرت از طریق بنیان‌گذاران شرکت‌های اوکراینی نیز امکان‌پذیر است.

مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل

اگر قصد دارید  را انتخاب کنید قطعا به دنبال جزئیات مهم در رابطه با این تصمیم هستید. دانشجویان بین‌المللی می‌توانند بر اساس نمره‌های ذکر شده در مدارک تحصیلی قبلی خود در دانشگاه‌های اوکراین تحصیل کنند. حداقل نمره مورد نیاز برای پذیرش به طور جداگانه توسط دانشگاه ها مشخص می‌شود. پس از ورود به اوکراین، کمیته گزینش دانشگاه برای متقاضیان قرار مصاحبه تعیین خواهد کرد.

مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل

تمام متقاضیان بین‌المللی برای دریافت دعوت‌نامه تحصیلی از دانشگاهی که به آن درخواست پذیرش داده‌اند، به اوکراین می‌آیند. این دعوت‌نامه فرمی‌ است که توسط وزارت آموزش و پرورش ایجاد شده است. دانشجویان متعلق به کشورهای لازم الویزا و دانشجویان ساکن کشورهایی که توافق‌نامه ورود بدون ویزا جهت اقامت 90 روزه ( سفر توریستی، شخصی یا کاری)، امضا کرده‌اند باید ویزای طولانی مدت ( تحصیلی نوع D ) دریافت کنند که این ویزا به دانشجویان اجازه اقامت بیش از 90 روز در خاک اوکراین را می‌دهد.

ویزاهای اخذ شده

شهروندان کشور‌هایی که توافق‌نامه ورود بدون ویزا را امضا کرده‌اند ( گرجستان، مولدوا، بلاروس، ارمنستان، آذربایجان، ازبکستان، روسیه )، نیاز به دریافت ویزای اوکراین ندارند؛ اما باید جهت عبور از مرز اوکراین، اصل یا کپی دعوت‌نامه ی تحصیلی خود را که تعیین‌کننده هدفشان از سفر به اوکراین است، تهیه کنند. برای دریافت ویزای نوع D، دانشجوی آینده‌نگر باید بر اساس لیست مدارک تعیین شده در وبسایت سفارت، مدارک لازم را به کنسولگری کشور اوکراین در کشور محل زندگی‌اش ارائه دهد. این لیست مدارک همواره شامل اصل دعوت‌نامه ی تحصیلی می‌باشد.

توجه داشته باشید که مدارک تحصیلات پیشین شما پیش از ارائه به کنسولگری اوکراین، باید به تایید رسمی‌ رسیده باشد(از سوی وزارت آموزش و پرورش+وزارت امورخارجه+سفارت اوکراین در کشور شما) یا توسط مهر آپوستیل تایید شود و در سفارت اوکراین قانونی گردد. این مدارک باید رسما در اوکراین شناخته شده باشند. تنها در این صورت دانشگاه اوکراینی قادر به صدور گواهینامه تحصیلی شما بر اساس فارغ‌التحصیلی، خواهد بود.

تمام دعوت‌نامه‌ها تحصیلی، پیش از آنکه برای متقاضیان صادر شوند، الزاما در وزارت علوم و تحصیل کشور اوکراین، ثبت می‌شوند. نکته بسیار مهم این است که پس از مشخص شدن زمان ورود به اوکراین، دانشجویان باید تاریخ، ساعت، فرودگاه و شماره پروازشان را به دانشگاه اطلاع دهند. از آن‌جایی که دانشگاه این اطلاعات را به مرزبانی می‌فرستد، توصیه می‌شود که اطلاعات تماس خود را نیز به دانشگاه ارائه دهید. در هنگام بررسی پاسپورت، کارمند مرز می‌تواند تایید کند که ایا فرد در اعلانات دانشگاه میزبان ذکر شده است یا خیر. این کار امنیت رسیدن به کشور جدید را تضمین می‌کند. مخصوصا در مواقعی که دانشگاه در شهری متفاوت با محل فرودگاه قرار دارد.

در طول کنترل مرزی، دربین روند کار ممکن است به مصاحبه‌ای دقیق جهت اطمینان یافتن از این مورد که دانشجو با هدف تحصیلی وارد اوکراین می‌شود و از حمایت مالی  در مدت تحصیلش در اوکراین برخوردار است، نیاز داشته باشد. به دانشجویان پیشنهاد می‌شود که برای چنین مصاحبه‌ای آماده باشند و مطمئن شوند به خوبی راجع به دانشگاه خود، محل آن، محل اقامت در طول دوران دانشجویی و رشته تحصیلی خود اطلاع داشته باشند. داشتن نامه اطلاعیه از سوی دانشگاه به همراه شماره تماس فردی مسئولیت‌پذیر می‌تواند بسیار حائز اهمیت باشد. اگر دانشجویی در این مصاحبه رد شود، از ورود به خاک اوکراین منع خواهد شد.

دانشجویان بین‌المللی در طول دوران تحصیل خود در اوکراین، تحت قوانین مهاجرتی قرار می‌گیرند که توجه به این قوانین و اجرای آن‌ها بسیار با اهمیت است. تمام خارجی‌هایی که با هدف تحصیل به اوکراین می‌آیند، باید از سوی دستگاه مهاجرتی اجازه اقامت موقت دریافت کنند و در طول دوره تحصیل در محل حقیقی تحصیل خود، نام‌شان را ثبت کنند. برای شهروندان کشور‌های لازم الویزا، روند مهاجرت از 15 روز مانده به انقضای ویزا تجاوز نمی‌کند( دوره  اعتبار ویزا 45 روز است). برای کشور‌هایی که به ویزا احتیاج ندارند، تا 75 روز از تاریخ عبور از مرز اوکراین این روند زمان خواهد برد.

تشریفات مهاجرت دانشجویان بین‌المللی معمولا توسط بخش بین‌المللی دانشگاه انجام می‌شود. عمدتا این بخش از دانشجویان می‌خواهد که تمام مدارک لازم را تهیه کنند و به آن‌ها پیشنهاد صدور بیمه پزشکی به مدت کل دوران تحصیلی، می‌دهد. اجازه اقامت موقت، سندی است که هویت فرد خارجی یا فرد فاقد شهروندی را تایید می‌کند و اقامت قانونی دانشجو در کشور اوکراین را تصدیق می‌نماید.

اگر تاریخ اجازه اقامت موقت به پایان برسد و به موقع تمدید نشود، دانشجو باید از کشور اوکراین خارج شود و دوباره درخواست ویزا دهد. در صورت اخراج دانشجو از دانشگاه، طی 10 روز دانشگاه به اداره مهاجرت جهت لغو ثبت‌نام  اطلاع می‌دهد. در این شرایط دانشجو باید ظرف 7 روز خاک اوکراین را ترک کند. لازم است بدانید که قانون مهاجرت اوکراین به دانشجویان اجازه کار حین تحصیل را نمی‌دهد.

مهاجرت کاری به اوکراین از طریق تخصص

یافتن شغل خوب برای خود اوکراینی‌ها هم کار ساده‌ای نیست، بنابراین خارجی‌ها وضعیت سخت‌تری دارند؛ اما اگر شما مصمم و هدفمند باشید و بدانید به دنبال چه هستید، شما شغل رویایی‌تان را در اوکراین خواهید یافت. در آنجا خارجی‌هایی هستند که ترجیح می‌دهند در اوکراین کار کنند و قصد بازگشت به وطنشان را ندارند. مزایای کار در اوکراین برای متخصصان خارجی:

 • حقوق بالا
 • قانون کار آزاد
 • امکان کار برای چندین شرکت به صورت همزمان
 • شانس بالا برای رسیدن به موقعیت‌های کاری بالاتر

برای اینکه به شکل قانونی در اوکراین مشغول به کار شوید، باید مجوز کار در قلمروی اوکراین را دریافت نمائید. خارجی‌هایی که برای کار در اوکراین نیازی به گرفتن مجوز کار ندارند:

 • افراد دارای مجوز اقامت دائم در اوکراین
 • افراد پناهنده
 • افرادی که نیاز به محافظت موقت دارند
 • کارمندان رسانه‌ها و ناوگان‌های خارجی
 • هنرمندان و ورزشکاران حرفه ای
 • کارمندان خدمات اورژانس
 • استادانی که در دانشگاه‌ها تدریس می‌کنند.

مطابق با قانون اساسی اوکراین سه دسته شهروند خارجی که هر کدام دارای اعتبار و مدارک خاصی است، که در زیر به آن‌ها اشاره شده:

 • دسته ویژه (متخصصان با دستمزد بالا که دستمزدشان بیش از 50 برابر حداقل دریافتی است؛ فارغ‌التحصیلان 100 دانشگاه برتر بر اساس فهرست کابینه وزرا؛ کارمندان صنایع خلاق؛ متخصصان فناوری اطلاعات)
 • دسته دوم (کارمندانی که در سفرهای کاری به سر می‌برند، وکلای بین شرکتی، خارجیانی که قصد گرفتن پناهندگی دارند.)
 • دیگر شهروندان خارجی
 • مدت اعتبار مجوز کار به دسته‌ای وابسته است که شهروند خارجی به آن تعلق دارد.
 • برای دسته ویژه و افرادی که در سفر کاری به سر می‌برند، مجوز تا سه سال معتبر است.
 • برای وکلای بین شرکتی، مجوز کار به مدت کل دوره کار در اوکراین معتبر است.
 • برای دیگر افراد خارجی اعتبار مجوز تنها یک سال است.
 • یک قطعه عکس 3.4 در 4.5 سانتی‌متر
 • کپی پاسپورت
 • کپی قرارداد کاری
 • فرم درخواست

به منظور گرفتن مجوز کار شهروندان اهل کشورهای خارجی باید، بسته به موقعیت مکانی شرکتی که قصد کار برای آن را دارند، مدارک را به مرکز کارگزینی ارائه دهند. مجموعه مدارک به مدت هفت روز کاری بررسی می‌شود و سپس مرکز کارگزینی تصمیم‌گیری کرده و تصمیم خود را به اطلاع کارفرما می‌رساند. اگر جواب مثبت باشد، ظرف مدت ده روز فرد باید هزینه صدور مجوز را بپردازد.

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری

درست مانند برنامه‌های اخذ مجوز اقامت دائم از طریق سرمایه‌گذاری در بسیاری از کشور‌ها مثل آمریکا، کانادا، سنگاپور، اوکراین نیز به اتباع خارجی‌ای که تمایل دارند حداقل  100000 دلار آمریکا در این کشور سرمایه‌گذاری کنند اقامت دائم این کشور را اعطا می‌کند. سرمایه‌گذاری باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • سرمایه‌گذاری باید در غالب یکی از واحدهای پولی قابل تبدیل به ارز اوکراین صورت گیرد.
 • مبلغ سرمایه‌گذاری نباید کمتر از 100000 دلار آمریکا باشد.
 • شیوه پرداخت مبلغ سرمایه‌گذاری با قوانین بانکداری و سرمایه‌گذاری کشور اوکراین هم‌خوانی داشته باشد.
 • سرمایه شما در اقتصاد اوکراین به کار گرفته شود.

در خصوص این قانون که «سرمایه‌گذاری باید در اقتصاد اوکراین صورت گیرد» باید گفت که تمامی‌ سرمایه‌گذاری‌ها در کشور اوکراین، شامل این قانون نمی‌شوند. به طول مثال؛ با خرید ملک در کشور اوکراین توسط یک شهروند خارجی، ( حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری 100000 دلار آمریکا)، به سرمایه‌گذار هیچ گونه مجوز مهاجرتی و در نتیجه مجوز اقامت دائم اوکراین تعلق نمی‌گیرد.

در عمل، باید گفت که این شرط به این معناست که سرمایه‌گذار می‌بایست، سرمایه خود را در خرید سهام یک شرکت ثبت شده، و یا سرمایه‌گذاری مشارکتی در محدوده خاک اوکراین به کار گیرد. پس از اینکه شرکت شما در کشور اوکراین ثبت شد می‌تواند تا زمانی که قوانین اوکراین را نقض نکند به شکل هر نوع فعالیت تجاری‌ای که در مدارک شرکت ثبت شده است( از جمله سرمایه‌گذاری، تجارت، خدمات، واردات/صادرات) عمل کند. سرمایه سهام شرکت، علاوه بر فعالیت‌های کنونی شرکت، می‌تواند برای خرید هر چیز( از جمله ملک، یا هر جنس یا دارایی دیگر) به کار گرفته شود.

پس از اینکه سرمایه‌گذاری صورت گرفت، تبعه خارجی می‌تواند برای مجوز مهاجرتی خود درخواست دهد. پس از آن برای اخذ مجوز اقامت دائم در اوکراین می‌توان اقدام کرد. قدم اول: درخواست مجوز مهاجرتی، این درخواست در دفتر خدمات مهاجرتی کشور اوکراین باید ثبت شود( در صورتی که این فرد در اوکراین باشد) و یا اینکه در سفارت اوکراین محل زندگی شخص متقاضی( درصورتی که متقاضی در زمان درخواست در کشوری غیر از اوکراین باشد). مدت زمان اخذ مجوز مهاجرتی، طبق قانون یک سال تعریف شده است.

مهاجرت به اوکراین از طریق سرمایه گذاری

قدم دوم: درخواست ویزای نوع D، اگر فرد متقاضی خارج از کشور اوکراین باشد پس از اینکه مجوز مهاجرتی خود را کسب کرد، می‌بایست برای دریافت ویزای نوع D در سفارت و یا کنسولگری کشور اوکراین درخواست دهد و پس از دریافت ویزا وارد خاک کشور اوکراین شود. ظرف مدت 5 روز، پس از رسیدن به کشور اوکراین، متقاضی باید برای دریافت مجوز اقامت دائم اقدام کند. در صورتی که متقاضی در حال حاضر در کشور اوکراین باشد، دریافت ویزای نوع D لزومی‌ ندارد و می‌تواند از این مرحله چشم‌پوشی کند.

قدم سوم: درخواست مجوز اقامت دائم. مجوز اقامت دائم، پس از ثبت درخواست متقاضی در دفتر خدمات مهاجرتی کشور اوکراین، طی 7 روز صادر می‌شود. از آنجایی که کل فرایند اخذ مجوز اقامت دائم کشور اوکراین زمان‌بر است، در صورتی که علاقه‌مند باشید زودتر به این کشور مهاجرت کنید، می‌توانید ابتدا برای اخذ مجوز اقامت کوتاه مدت(یک سال اعتبار دارد و قابل تمدید است) اقدام کنید. برای این کار، شرکت اوکراینی‌ای که توسط شما تاسیس شده است می‌تواند به عنوان مدیر شما را استخدام کند و برای شما مجوز کار بگیرد. این کار یکی از روش های قانونی اخذ مجوز اقامت موقت است.

به طور خلاصه باید گفت که اتباع خارجی می‌توانند با مبلغ 100000 دلار آمریکا، یا معادل آن، در اقتصاد کشور اوکراین سرمایه‌گذاری کنند و اقامت دائم این کشور را کسب کنند. برای اینکه کل روند اخذ مجوز اقامت را صحیح انجام دهید، پیشنهاد می‌شود که از یک مشاور مهاجرتی کمک بگیرید تا شما را طی فرآیند درخواست راهنمایی کند.

مهاجرت از طریق ازدواج

از آنجا که اوکراین یک کشور بسیار جذاب برای اقامت دائم در نظر گرفته می‌شود اکثر اتباع خارجی در جستجوی نه تنها دریافت اجازه اقامت، بلکه دنبال آن هستند که شهروندی اوکراین را به دست بیاورند. شرایط برای شهروند اوکراین شدن به طور کامل توسط قانون شهروندی اوکراین پیش‌بینی شده است. پذیرش درخواست شهروندی دلایل خاص خود را دارد یکی از آن دلایل ازدواج با یک شخص اوکراینی است. یک خارجی در صورتی که شرایط و مدارک زیر را داشته باشد، می‌تواند شهروند اوکراین شود:

 • قوانین اوکراین را رعایت کند.
 • تابعیت دیگری نداشته باشد.
 • اقامت در اوکراین به مدت 5 سال، یا اگر یکی از طرفین(همسر) تابعیت اوکراین را داشته باشد و از ازدواجشان حداقل 2 سال گذشته باشد.
 • افرادی که طی 3 سال به طور مداوم در اوکراین اقامت داشته‌اند.
 • اجازه اقامت در کشور را داشته باشند.
 • آشنایی با زبان اوکراینی
 • توانایی مالی کافی برای زندگی در اوکراین
 • تکمیل فرم درخواست اقامت
 • 3 عدد عکس 45*35

همچنین با توجه به موارد قانونی یکی از اسناد زیر باید ارائه داده شوند:

 • هیچگونه شهروندی برای افراد بی‌خانمان از سوی دولت وجود ندارد
 • کپی از پاسپورت همسر که نشان‌دهنده شهروند اوکراین است.
 • کپی از مدرک فوت همسر
 • یک مدرک که با زبان اوکراینی تایید اقامت فرد باشد.
 • اثبات داشتن توانایی مالی کافی 6 ماه گذشته از زمان ارائه درخواست اقامت.

اسناد دیگر تنها پس از اینکه قادر به جمع‌آوری بقیه مدارک مورد نیاز شدید به اداره مهاجرت برده و  مدارک باید به زبان اوکراینی ترجمه شوند. مراحل ثبت‌نام شهروندی بر اساس ازدواج و شهروند شدن اوکراین بسیار گسترده و پیچیده است و بسته به قوانین دولت اوکراین دارد. درخواست‌ها برای شهروند اوکراین شدن توسط سازمان‌های زیر مورد بررسی قرار می‌گیرند:

 • سازمان ویژه‌ای که تحت عنوان رئیس جمهور اوکراین فعالیت می‌کند تصمیم‌گیری نهایی را در مورد پذیرش شهروندی می‌دهد
 • خدمات مهاجرتی نمایندگی دیپلماتیک یا کنسولی مجاز است تصمیمات مربوط به کسب تابعیت را در تمامی‌ زمینه‌های دیگر به جز تصویب شهروندی را بگیرد.

شهروندی با بررسی دقیق اسناد ارائه شده صورت می‌گیرد. اگر مدرکی ناقص باشد یا کمبود داشته باشد پس از گذشت دو هفته مدارک به متقاضی بازگردانده می‌شوند تا متقاضی مدارک را کامل و سپس بفرستد. اگر فردی مدارک را تکمیل نکند و نقایض را برطرف نکند ظرف مدت دو ماه درخواست شهروندی‌اش رد می‌شود.  یک برنامه با یک بسته اسناد در حال انجام یک سری آزمون است که کل دوره نمی‌تواند بیشتر از 12 ماه باشد:

 • اولین گام این است که درخواست را با اسناد موجود در اداره پلیس محلی سرویس مهاجرت بررسی کنید و سپس آن را به ال سی ای منطقه‌ای ارسال کنید تا توسط سرویس مهاجرت اوکراین بررسی شود.
 • گام دوم این است که پرونده‌های کاربردی و اسناد توسط رییس جمهور اوکراین بررسی شوند، تایید مدارک حداقل 2 سال طول می‌کشد.

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در اوکراین

یکی از روش‌های نسبتا راحت برای مهاجرت به اوکراین، ثبت شرکت در این کشور است. به نظر شما چرا مهاجرت به اوکراین از طریق ثبت شرکت روشی آسان است؟ زیرا برای اخذ اقامت اوکراین از این طریق نیاز به پرداخت هزینه زیادی ندارید، علاوه بر این پروسه و روند ثبت شرکت در اوکراین نیز در زمانی کوتاه و به راحتی قابل انجام است. همچنین نسبت به سایر کشور‌های اروپایی کشور اوکراین از نظر پرداخت مالیات قوانین آسان‌تر و قابل قبول‌تری دارد.

بهترین شرکت‌ها برای ثبت در کشور اوکراین، کشور‌هایی با مسئولیت محدود هستند. فرایند ثثبت شرکت با مسئولیت محدود در کشور اوکراین سخت نیست. شما می‌توانید از این طریق به شرایط اقتصادی بسیار مطلوب و همچنین اقامت دائم کشور اوکراین دست یابید. اخذ اقامت دائم اوکراین از طریق ثبت شرکت در مراحل زیر انجام می‌شود:

 • واریز مبلغ 100 هزار یورو به یک حساب بانکی در کشور اوکراین
 • اخذ اقامت موقت اوکراین
 • دریافت اقامت دائم کشور اوکراین
 • اخذ پاسپورت کشور اوکراین پس از گذشت 5 سال از اقامت دائم

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در اوکراین

با توجه به اینکه قیمت ملک در کشور اوکراین کاهش چشمگیری داشته است بسیاری از افراد برای سرمایه گذاری در این کشور از طریق خرید ملک اقدام می‌کنند. بیشترین شهر‌هایی که افراد در آن‌ها اقدام به خرید ملک می‌کنند شامل کی یف، لویو، اودسا و خارکف هستند.

البته ذکر این نکته بسیار ضروری است که شما از ظرق خرید ملک در اوکراین نمی‌توانید اقامت این کشور را اخذ کنید. با این وجود شما می‌توانید از طریق سرمایه گذاری به مبلغ 100 هزار دلار اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. البته شما با خرید ملکی به ارزش 100 هزار دلار در اوکراین فقط می‌توانید اقامت موقت اوکراین را دریافت کنید.

نوع خدمت یا کالا هزینه به کوپکهزینه به دلار
1 بطری شیر27.970.99
1 کیلوگرم گوجه فرنگی12.340.44
1 کیلوگرم سیب زمینی40.601.44
بطری کوچک آب معدنی13.510.48
1 کیلوگرم پیاز10.370.37
1 کیلوگرم موز28.651.02
12 عدد تخم مرغ38.271.36
1 کیلوگرم برنج109.503.89

مهاجرت به اوکراین از طریق تولد فرزند

یکی از ساده‌ترین روش‌های اخذ اقامت کشور اوکراین تولد در این کشور است. ممکن است برای شما این سوال مطرح شود که چگونه می‌توان از طریق تولد فرزند اقامت کشور اوکراین را اخذ کرد؟ در صورتی که پدر و مادر کودکی دارای تابعیت کشور اوکراین باشند اقامت کشور اوکراین به آن کودک داده می‌شود. همچنین کودکانی که پدر و مادر ندارند و یا تابعیت آن‌ها نامعلوم است، می‌توانند به راحتی اقامت کشور اوکراین را اخذ کنند.

شرایط اخذ تابعیت برای کودکانی که پدر و مادر آن‌ها دارای تابعیت خارجی هستند متفاوت است. به صورت معمول این افراد توسط دولت دسته بندی شده و ارائه تابعیت و اقامت کشور اوکراین به این افراد باید با دقت بررسی شود والدینی که موفق به اخذ شهروندی اوکراین برای فرزند خود می‌شوند می‌توانند از مزایای زیادی برخوردار شوند. این مزایا شامل موارد زیر هستند:

 • اخذ اقامت دائم اوکراین
 • تحصیل رایگان در کشور اوکراین
 • پیدا کردن راحت شغل در کشور اوکراین
 • امکان رفت و آمد بدون محدودیت به کشور اوکراین

بهترین روش مهاجرت به اوکراین چیست؟

با توجه به هزینه‌های تحصیل بسیار پایین در کشور اوکراین، مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به این کشور است. پذیرش از دانشگاه‌های اوکراین بسیار راحت است. شما برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های این کشور نیازی به ارائه مدرک زبان ندارید. همچنین می‌توانید در دانشگاه‌های اوکراین به آموزش زبان اوکراینی بپردازید.

مزیت دیگر تحصیل در اوکراین، امکان اشتغال در حین تحصیل است. در این صورت شما راحت‌تر می‌توانید در آینده وارد بازار کار شده و به درآمد زایی در این کشور برسید. با وجود اینکه داشتن ویزای دانشجویی اوکراین تضمینی برای اخذ اقامت دائم این کشور نیست؛ اما افرادی که دارای این ویزا هستند شانس بسیار بیشتری برای اخذ اقامت دائم اوکراین دارند.

اخذ اقامت دائم و تابعیت کشور اوکراین چگونه است؟

افرادی که اقامت دائم کشور اوکراین را اخذ می‌کنند، شهروند کشور اوکراین به شمار می‌آیند. در صورتی که مدت زمانی مشخص از اقامت موقت فرد گذشته باشد و همچنین فرد دارای سایر شرایط لازم باشد، اقامت دائم این کشور به وی ارائه می‌شود.

مشکل پذیرش شهروندی از طریق ازدواج، در برخی موارد اگر نمی‌خواهید دو شهروندی داشته باشید پس از ازدواج با یک شهروند اوکراین حق مجوز اقامت موقت به مدت 1 سال(ممکن است بلافاصله پس از ثبت نام ازدواج) برای شما صادر می‌شود و پس از گذشت 2 سال از زندگی مشترک می‌توانید یک مدرک اقامت دائمی‌ بدون محدودیت زمانی را دریافت کنید. ما به کمک مشاورین و وکلای حقوقی خود در موسسه میرداماد روند کلی ویزای اوکراین را برای شما تسهیل می‌کنیم تا بتوانید به پشتوانه اطلاعات و آشنایی با قوانین امور مهاجرت خود را نهایی و قطعی کنید.

سوالات متداول درباره مهاجرت به اوکراین

توسعه اروپایی، دارای املاک، خدمات، قیمت مواد غذایی، موقعیت جغرافیایی مناسب، ارتباطات پیشرفته و آب و هوای معتدل.

قوانین اوکراین برای کسب اجازه اقامت چندین فرصت را فراهم می‌کند. یک راه برای قانونی کردن شهروندی فردی از یک کشور دیگر، گرفتن سهمیه ویژه است.

چهره‌های فرهنگی معروف، دانشمندان، طراحان و مردمی‌ است که حداقل 100 هزار دلار در اقتصاد اوکراین سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

بله، در صورتی که قبلا تابعیت اوکراین داشته است یا در قلمرو کشور ما متولد شده باشند. مهاجرت از طریق بنیان‌گذاران شرکت‌های اوکراینی نیز امکان‌پذیر است.

تمام متقاضیان بین‌المللی برای دریافت دعوت‌نامه ی تحصیلی از دانشگاهی که به آن درخواست پذیرش داده اند، به اوکراین می‌آیند.

بله، البته یافتن شغل خوب برای خود اوکراینی‌ها هم کار ساده‌ای نیست، بنابراین خارجی‌ها وضعیت سخت‌تری دارند؛ اما اگر شما مصمم و هدفمند باشید و بدانید به دنبال چه هستید، شما شغل رویایی‌تان را در اوکراین خواهید یافت.

 • حقوق بالا
 • قانون کار آزاد
 • امکان کار برای چندین شرکت به صورت همزمان
 • شانس بالا برای رسیدن به موقعیت‌های کاری بالاتر

کاری، تحصیلی، سرمایه‌گذاری، ازدواج

حداقل ۱۰۰۰۰۰ دلار آمریکا برای مهاجرت به اوکراین از طریق سرمایه‌گذاری باید ارائه شود.

پس از اینکه سرمایه‌گذاری صورت گرفت، تبعه خارجی می‌تواند برای مجوز مهاجرتی خود درخواست دهد و پس از آن برای اخذ مجوز اقامت دائم در اوکراین اقدام کند.