071-91009294  | 021-88724227  |

سرمایه گذاری در قبرس

سرمایه گذاری در قبرس

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

افرادی که از شرایط مالی نسبتاً خوبی برخوردار هستند سرمایه گذاری در قبرس گزینه بسیار مناسبی برایشان است. همه ساله عده زیادی به قصد تجارت و مهاجرت به این کشور از این روش اقدام می کنند. از این رو ما در موسسه حقوقی میرداماد، شرایط مناسب برای این اقدام را گردآوری کرده ایم و در چارچوب قوانین اقامت قبرس به شما ارائه می کنیم.

شرایط سرمایه گذاری در قبرس برای خارجی ها

قبرس، یکی از کشورهای اتحادیه اروپا، مرکز اصلی تجارت های بین المللی است که زندگی با کیفیت بالا برای ساکنین آن فراهم می باشد. این جزیره دارای سواحل زیبای مدیترانه ای است که می توان در تمام طول سال از آب و هوای آفتابی بهره مند شد. ساکنین این کشور از زندگی با کیفیت بالا، سیستم خدمات درمانی عالی و گزینه های متعدد آموزشی با وجود دانشگاه ها و مدارس انگلیسی زبان خصوصی فراوان برخوردار هستند.

ویزاهای اخذ شده

اخذ اقامت دائم کشور قبرس برای خارجیان امکان پذیر می باشد و طبق اصلاحیه هایی،شرایط و پروسه دریافت آن ساده تر شده است. دولت قبرس به تازگی برنامه ای برای اخذ مجوز برای خارجیان غیر اروپایی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند، معرفی کرده است.

سرمایه گذاری در قبرس

بار مالیاتی بر ساکنین در قبرس نسبت به سایر کشورها کم است. گرچه دارندگان مجوز اقامت، اجازه کار در قبرس را ندارند اما می توانند یک سهام دار باشند و درآمدی از سود شرکت ثبت شده در قبرس دریافت کنند و از مزایای بعدی از جمله مالیات شرکت تنها به میزان 12.5 % برای سودهای هر نوع نهاد قبرسی و 0% مالیات بر سود سهام بر درآمدهای قبرسی و سایر درآمدهای جهانی بهره مند شوند.

مجوز طی دو ماه پس از ارسال درخواست صادر می شود. بر اساس قوانین مهاجرتی و خارجیان، مجوز اقامت برای افراد غیر اروپایی با داشتن شرایط زیر صادر می شود:

 1. گواهی عدم سو پیشینه از مقامات مربوطه در کشور متقاضی
 2. بیانیه ای که ثابت کند متقاضی قصد کار کردن در قبرس را ندارد.
 3. متقاضیان باید حداقل هر دو سال یک بار به قبرس سفر کنند.
 • نوع ویزا : مجوز اقامت دائم
 • مدت زمان صدور : دو ماه
 • شرایط لازم: خرید یک ملک یا بیشتر به ارزش 300.000 یورو و آماده کردن مدارک اقامت
 • حداقل سرمایه مورد نیاز: 300.000یورو

مالیات شرکت تنها 12.5 % برای سود هر نوع نهاد قبرسی و 0% مالیات بر سود سهام بر درآمدهای قبرسی و سایر درآمدهای جهانی می باشد.

پس از 7 سال می توان برای شهروندی و تابعیت قبرس اقدام کرد. اما افراد می توانند در هر زمان از طریق برنامه سرمایه گذاری ( Individual Investor Program ) برای اخذ شهروندی درخواست دهند.

 1. مهارت زبان برای اخذ شهروندی : لازم نیست
 2. امکان اخذ اقامت دائم وجود دارد.
 3. شرایط اضافه دیگری وجود ندارد.
 4. دو تابعیتی مجاز است.

شرایط اخذ اقامت و مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری

مجوز طی دو ماه پس از ارسال درخواست صادر خواهد شد. بر اساس قوانین مهاجرتی و خارجیان،مجوز اقامت برای افراد غیر اروپایی با داشتن شرایط زیر صادر می شود:

 • خرید یک ملک یا بیشتر در قبرس به ارزش 300.000 یورو مالیات بر ارزش افزوده
 • گواهی عدم سو پیشینه از مقامات مربوطه در کشور متقاضی
 • بیانیه ای که ثابت کند متقاضی قصد کار کردن در قبرس را ندارد.
 • متقاضیان باید حداقل هر دو سال یک بار به قبرس سفر کنند.

داشتن مهارت زبان برای اخذ شهروندی لازم نیست. امکان اخذ اقامت دائم وجود دارد و اعضای خانواده غیر اروپایی ممکن است بتوانند برای کارت اقامت دائم درخواست دهند. کارت اقامت دائم برای اعضای خانواده غیر اروپایی برای 5 سال معتبر است و قابل تمدید می باشد.

شرایط اخذ اقامت و مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری

حداقل سرمایه گذاری در قبرس جهت اخذ اقامت

افرادی که قصد دارند در بخش کشاورزی، پرورش گاو، پرورش پرندگان یا ماهی در جمهوری قبرس به صورت مستقل فعالیت کنند، در صورتی که دارای مالکیت کافی یا مجوز دریافت باشند، به طور کامل و آزاد با در اختیار داشتن سرمایه حداقل 430.000 یورو(250.000 یورو قبرس) میتوانند در این بخش ها فعالیت کنند. اشتغال آنها نباید بر اقتصاد کلی جمهوری قبرس تاثیر بگذارد.

 1. رده B: افرادی که قصد دارند در شرکت های معدنی جمهوری چک به صورت مستقل کار کنند، با مجوزهای نسبی که در اختیار آنها قرار میگیرد، میتوانند به طور کامل و آزاد با در اختیار داشتن سرمایه ای حدود 250.000 یورو(200.000 یورو قبرس) در این بخش فعالیت کنند. اشتغال آنها نباید بر اقتصاد کلی جمهوری قبرس تاثیر بگذارد.
 2. رده C: افرادی که قصد دارند به عنوان تاجر یا یک فرد حرفه ای در جمهوری قبرس به صورت مستقل کار کنند در صورتی که مجوز های نسبی داشته باشند به طور کامل و آزاد با داشتن حدود 260.000 یورو سرمایه( 150.000 یورو قبرس) می توانند فعالیت کنند. اشتغال آنها نباید بر اقتصاد کلی جمهوری قبرس تاثیر بگذارد.

مزایا و معایب سرمایه گذاری در قبرس

برخلاف باورهای عمومی، قبرس در واقع یک منطقه دریایی نیست، با این حال در قبرس،مانند بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا (اسلواکی، هلند، بریتانیا و غیره) شرایط مطلوبی برای مالیات بهینه فراهم شده است. در این مقاله بعضی از مزایای ثبت شرکت در قبرس ذکر شده است:

 • سیستم مالیاتی مطلوب: وجود رژیم مالیاتی ممتاز اغلب عامل تعیین کننده ای برای سرمایه گذاری است
 • در قبرس قابلیت استفاده از یک شرکت برای سازمان دهی مالی درون سازمانی (INTRA- GROUP)وجود دارد
 • در قبرس قابلیت ثبت شرکت به عنوان پرداخت کننده مالیات بر ارزش افزوده اتحادیه اروپا وجود دارد.

فاکتور احترام به حوزه قضایی به طور قابل توجهی بر سرمایه گذاری کشورهای عضو اتحادیه اروپا تاثیر گذار است. برای شرکتها این فرصتی برای تقویت روابط با شرکای اروپایی و دیگر شرکای بین الملل است و باعث بهبود وجهه شرکت میشود.

قبرس در دهه گذشته مثل آهنربا سرمایه گذاران خارجی را به خود جذب کرده است و خود را به یک کشور اروپایی درجه یک تبدیل کرده است. مشوق های مالیاتی قبرس به همراه تعداد زیادی از مزایای رقابتی، قبرس را به یک مقصد جذاب برای کسب و کارهای بین المللی تبدیل کرده است. این دقیقا سخنان کریس کوفاریس دبیر کل انجمن تجارت بین المللی قبرس(ciba) است که به مطبوعات گفته است.

برنامه های اخذ شهروندی از طریق سرمایه گذاری در قبرس با دو طرح در حال اجرا بسیاری از سرمایه گذاران روسی و چینی با دلایل مختلف سرمایه گذاری را جذب کرده است. گرچه در ابتدا هدف اقامت قبرس است، اما در طی روند متوجه میشوند که سرمایه گذاری در املاک قبرس بسیار سود آور است.

فواید مالیات پایین: افرادی که در املاک قبرس سرمایه گذاری میکنند از مالیات پایین بهره مند می شوند. قبرس با داشتن یکی از پایین ترین نرخ مالیات در اتحادیه اروپا، مکان خوبی برای سرمایه گذاری است

از آنجا که قبرس جز اتحادیه اروپاست، اطلاعات مربوط به بنیانگذاران و سهامداران شرکتهای مقیم قبرس در حوزه عموم اروپاست. سرمایه گذاری، مدیریت و کنترل شرکت باید از قبرس شروع شود. این بدین معنی است که شرکت باید یک حساب بانکی در قبرس داشته باشد. مدیران شرکت باید ساکن قبرس باشند و گردش رسمی اسناد باید از قبرس مدیریت شود.

شرکت ها باید گزارش مالیاتی را بایگانی کنند و قبل از 31 دسامبر گزارش را در قالب یک فرم الکترونیکی ارسال کنند. به عنوان مثال اگر شما میخواهید اظهارنامه سال 2014 را ارسال کنید باید قبل از 31 دسامبر 2015 آن را انجام دهید.

10 بهترین فرصت های سرمایه گذاری در قبرس

شرکت ساختمانی:

شرکت های ساختمانی از دولت از قبرس، حمایت می کنند. اگر به سرمایه گذاری بزرگ در قبرس هستید، پس شما باید، شرکت ساختمانی خود را در نظر بگیرید. دولت قبرس، توسعه بخش های زیرساخت عظیم را، از طریق بخش خصوصی تشویق می کند.

اجاره ملک تجاری:

اجاره املاک تجاری، در واقع یک سرمایه گذاری پررونق در قبرس است. افراد و سازمان ها، اجاره فضاهای اداری، سالن های حوادث خود، پارکینگ ها، و غیره را در اختیار دارند. اگر سرمایه مورد نیاز، برای ساخت یک مجتمع اداری در هر منطقه تجاری در قبرس را داشته باشید، شما مطمئنا درآمد هنگفتی از سرمایه گذاری خود، خواهید گرفت.گرچه، با وجود واقعیت هایی که این نوع کسب و کار، یک برنامه سرمایه گذاری دراز مدت است، می توانید سرمایه خود را در مدت کوتاهی بازپرداخت کنید، اگر قبیله را درک کنید.


خدمات مشاوره آموزشی:

قبرس می تواند از بعضی از بهترین دانشگاه ها در جهان برخوردار باشد و چیز خوبی در مورد اکثر دانشگاه ها در قبرس این است که دانش آموزان به زبان انگلیسی تدریس می شوند و در نتیجه آن را یکی از اهداف دانشجویان بین المللی می دانند.

اگر شما به دنبال ایجاد یک کسب و کار مبتنی بر خدمات در قبرس هستید، پس شما باید ابتدا، خدمات مشاوره تحصیلی خود را شروع کنید. شما می توانید از پذیرش دانشجویان بین المللی و اقامت در دانشگاه های قبرس کمک بگیرید. شما همچنین می توانید دانشجویان را با فرآیند های درخواست ویزا، راهنمایی کنید و غیره.

پاکسازی و حمل و نقل کسب و کار:

بخش حمل و نقل قبرس، در واقع یک صنعت پر جنب و جوش است، و واردات، یکی از ویژگی های مشترک در صنعت است. اگر شما در حال فکر کردن به کسب و کار در قبرس هستید، باید به دنبال ایجاد شرکت خود، برای پاکسازی و حمل و نقل خود باشید.این در واقع، یک سرمایه گذاری بسیار سودآور است، چرا که قبرس، مقدار زیادی مواد غذایی را وارد می کند.

10 بهترین فرصت های سرمایه گذاری در قبرس

مسافرت و تور شرکت:

مسافرت ها و تورها، یکی دیگر از شرکت های تجاری پرجمعیت در قبرس است. قبل از اینکه شما، مجاز به اجرای این نوع کسب و کار باشید، به مجوز از دولت قبرس نیاز دارید. این در واقع یک کسب و کار سودآور است، زیرا قبرس، مقصد توریستی انتخابی است.

کسب و کار حمل و نقل:

بدون شک، اگر کسب و کار حمل و نقل خود را در قبرس آغاز می کنید، شما می توانید، درآمد خوبی از سرمایه گذاری خود کسب کنید. بخش حمل و نقل در قبرس، هنوز هم برای سرمایه گذاران خصوصی، بسیار باز است. اگر شما در حال فکر کردن به شروع کسب و کار در قبرس هستید، پس باید با شروع کسب و کار حمل و نقل خود را،در نظر بگیرید.

شما می توانید در حمل و نقل جاده ای یا حمل و نقل آبی تخصص داشته باشید و یا حتی هر دو اگر ظرفیت خود را داشته باشید و اگر شما عضله مالی داشته باشید، می توانید به حمل و نقل هوایی مراجعه کنید. یک چیز خوب، در مورد کسب و کار حمل و نقل این است که، با وجود این واقعیت که، شما مجبورید صرف تدارکات و تعمیر و نگهداری کنید، اگر به خوبی نظارت و مدیریت داشته باشید، شما، بازده خوب در سرمایه گذاری خود را، دریافت خواهید کرد.

کارگاه مکانیک خودرو:

قبرس به عنوان، یکی از کشورهایی که دارای یک ماشین مدل بالا برای هر شهروند است، رتبه بندی شده است. خدمات مکانیکی خودرو، یک سرمایه گذاری کسب و کار پر درآمد در قبرس است. اگر شما یک مکانیک خودرو آموزشی هستید، باید ابتدا، کارگاه مکانیک خودروی خود را شروع کنید. فقط اطمینان حاصل کنید که کارگاه خود کار مکانیکی شما، در این منطقه به راحتی قابل دسترسی است. حقیقت این است که اگر کارگاه خودکار شما در موقعیت خوبی قرار داشته باشد، شما باید بیش از مشتریان، حضور کافی در هر زمان داشته باشید.

طراحی وب سایت و میزبانی وب:

یکی دیگر از کسب و کار پر رونق، که شما می توانید از خانه در قبرس شروع کنید، کار طراحی وب و میزبانی وب است. تعداد زیادی از کسب و کارهای کوچک در قبرس وجود دارد که حضور آنلاین ندارند. بنابراین، اگر شما طراحی وب سایت خود و میزبانی وب را ایجاد می کنید، باید کسب و کارهای کوچک را هدف قرار دهید. فقط اطمینان حاصل کنید که مزایای استفاده از یک وبسایت برای صاحبان کسب و کارهای کوچک را به حساب می آورید و با آنها مقابله خواهید کرد.

شرکت بیمه کارگزاری:

اگر شما یک متخصص بیمه آموزش دیده هستید و شما فکر می کنید باید کسب و کار خود را شروع کنید، پس، شما باید کار خود را از شرکت کارگزاری بیمه شروع کنید. شرکت کارگزاری بیمه، یک کسب و کار پر رونق در قبرس است.

مرکز گلف در داخل با فروشگاه و نوار کوچک:

اگر سرمایه خود را برای به دست آوردن املاک بزرگ در قبرس خریداری کنید، باید ساختمان یک مرکز گلف داخلی را با یک مغازه و یک نوار کوچک طراحی کنید. اگر این نوع کسب و کار را به درستی انجام دهید، هیچ مشکلی در تولید درآمد برای تعمیر و نگهداری وجود ندارد، به علاوه شما، پول کافی برای صرفه جویی دارید. این سه، در یک کسب و کار به این معنا است که شما می توانید، پول از افرادی که گلف را در تسهیلات خود بازی می کنند و همچنین از فروشگاه و نوار، راحت بگیرید. برای کسب سایر اطلاعات لازم در مورد مهاجرت سرمایه گذاری به قبرس می توانید از مشاورین و کارشناسان موسسه حقوقی میرداماد سوالات خود را در زمینه شرایط و راه های مهاجرت به قبرس بپرسید.

اخبار های مرتبط

اسکرول به بالا