071-91009294  | 021-88724227  |

تحصیل در استرالیا

تحصیل در استرالیا

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

استرالیا قاره‌ای پهناور، به دور از دیگر کشورها اما بسیار پیشرفته و مدرن است. این پیشرفته بودن را می‌توان حتی در سیستم آکادمیک این کشور هم مشاهده کرد. به طوری که سالیانه هزاران نفر از کشورهای دیگر برای ادامه زندگی و تحصیل در استرالیا وارد این کشور می‌شوند. در این مقاله به صورت کامل در مورد شرایط پذیرش، مقاطع و هزینه تحصیل در استرالیا صحبت شده است. در صورتی که مایل به دریافت ارزیابی رایگان هم باشید می‌توانید با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید و یا فرم مشاوره را تکیمل نمایید.

تحصیل پزشکی در استرالیا

شرایط تحصیل در استرالیا

مقاطع تحصیلی

کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری

پیش زمینه زبانی

انگلیسی

هزینه تحصیل

با بورسیه رایگان

بدون بورسیه بین 25 تا 37 هزار دلار

شرایط سنی

محدودیت سنی خاصی ندارد

بیمه تحصیلی

در دوران تحصیل بیمه دارد

اجازه کار دانشجویی

20 ساعت در هفته

در طول تعطیلات تمام وقت

تحصیل در استرالیا بدون نیاز به مدرک زبان

به شرط شرکت در دوره‌های زبان

تحصیل در مقاطع مختلف استرالیا

به دلیل سیستم آموزشی پیشرفته، استرالیا مقصد بسیار خوبی برای ادامه تحصیل است. هزینه تحصیل استرالیا هم نسبت به کشورهای دیگر زیاد نیست. این در حالی است که امکانات مناسبی در اختیار دانشجویان قرار گرفته و بعد از پایان تحصیل هم می‌توانند به سرعت شغل مناسبی پیدا کنند. به صورت کلی دانشجویان بین المللی برای تحصیل در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا اقدام می‌کنند.

سیستم آموزشی استرالیا بسیار پیشرفته می باشد

تحصیل در مقطع کارشناسی در استرالیا

بسیاری از دانشگاه‌های استرالیا در رنکینگ جهانی، رتبه بالایی دارند. به عنوان مثال دانشگاه وسترن رتبه 89 در جهان را دارد. به همین دلیل مقطع کارشناسی فرصت مناسبی برای تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم است. دوره لیسانس در این کشور 4 ساله بوده و برای دریافت پذیرش باید مدرک آیتلس یا تافل داشته باشید. نمره لازم برای سطح زبان بستگی به دانشگاه و رشته شما دارد، اما به طور معمول آیلتس 6 مورد قبول است.

ویزاهای اخذ شده

برای اینکه بتوانید از یکی از دانشگاه‌های استرالیا پذیرش بگیرید، باید حداقل معدل دیپلم شما 15 باشد. البته این معدل هم به دانشگاه و هم به رشته انتخابی شما بستگی دارد. با این حال اگر معدل دیپلم شما کمتر از 15 باشد نیاز دارید تا یک دوره فاندیشن را بگذرانید. در دوره فاندیشن، سرفصل‌های مهمی مانند زبان و ریاضیات تدریس می‌شود. بعد از آن برای ورود به دانشگاه آماده هستید.

مدارک لازم برای شروع یک دوره تحصیلی استرالیا شامل موارد زیر است:

 • ارائه مدرک زبان (آیلتس یا تافل)
 • ترجمه ریز نمرات دیپلم
 • ترجمه تمام مدارک تحصیلی دبیرستان
 • مدارک شناسایی مانند پاسپورت
 • انگیزه نامه
 • مقاله، کار تحقیقاتی یا سابقه کار مستقیم در صورت داشتن

شروع سال تحصیلی در استرالیا برای مقطع کارشناسی در 2 زمان سپتامبر و ژانویه است. البته این زمان برای تمام مقاطع تحصیلی مانند کارشناسی ارشد و دکترا ثابت است.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا

شرایط تحصیل استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد شامل دو شکل مختلف است:

 • دوره‌های آموزش محور
 • دوره‌های تحقیقاتی

دوره‌های آموزش محور که با عنوان Master by Course شناخته می‌شود، یک ساله بوده و دوره‌های تحقیقاتی یا همان Master by Research دو ساله هستند. در حالتی که در استرالیا تحصیل در کارشناسی ارشد را به صورت آموزش محور گرفته‌اید، در هر ترم باید دروسی را پاس کنید. در پایان ترم دوم هم از پایان نامه خود دفاع کنید تا مدرک فوق لیسانس برای شما صادر شود. در دوره‌های تحقیقاتی اغلب نیازی به پاس کردن درس نیست و تمام وقت شما در آزمایشگاه‌ها و کار‌های پژوهشی سپری می‌شود. پایان نامه آن هم نتیجه تحقیقات شما در طی دو سال است.

برای اخذ پذیرش تحصیلی استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد، مدارک زیر لازم است:

 • ارائه و ترجمه مدرک کارشناسی خود
 • ترجمه ریز نمرات تحصیلی
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی با حداقل نمره 6.5 تا 7
 • داشتن انگیزه نامه
 • داشتن توصیه نامه از سوی اساتید قبلی
 • ارائه رزومه کاری
 • ارائه مقالات معتبر علمی

برای مقطع کارشناسی ارشد اگر مدرک زبان نداشته یا سطح مورد انتظار دانشگاه را کسب نکرده باشید، می‌توانید در دوره‌های زبان دانشگاه شرکت کنید. این دوره‌ها چند هفته‌ای بوده و بعد از آن می‌توانید برای شرکت در کلاس‌ها آماده شوید.


تحصیل در مقطع دکتری در استرالیا

برای دریافت پذیرش تحصیلی دکترا، نیاز به آیلتس 7 دارید. تحصیل در استرالیا بدون ایلتس برای مقطع دکتری ممکن نیست. بنابراین همانند مقطع لیسانس و فوق لیسانس نمي‌توانید بدون مدرک زبان اقدام کنید. نکته مهم دیگر در مورد شرایط تحصیل در استرالیا در مقطع دکترا، این است که باید به دنبال یک استاد راهنما باشید. قبل از دریافت پذیرش، باید استاد راهنما را پیدا کرده و او را متقاعد کنید که تحقیقات شما هم‌راستا با او است. در صورتی که استاد متقاعد شود، فاندی را برای شما در نظر می‌گیرد. این فاند هزینه‌های تحصیل و زندگی شما در استرالیا را شامل شده و یک کار تمام وقت محسوب می‌شود. علاوه بر این موارد به عنوان یک دانشجوی دکترا باید حتما تحقیقات مورد توجهی داشته باشید. ارائه مقالات چاپ شده در ژورنال‌های معتبر، داشتن آیلتس 7 یا 7.5 و کار مرتبط با رشته جز شرایط ادامه تحصیل در استرالیا محسوب می‌شوند.

تحصیل پزشکی در استرالیا

شرایط تحصیل در استرالیا در رشته پزشکی کمی متفاوت‌تر از دیگر کشورها است. دو راه مختلف وجود داشته که می‌توانید از طریق آن‌ها وارد حوزه پزشکی شوید.

 • به صورت مستقیم از دبیرستان

در این حالت بعد از پایان دوره دبیرستان برای تحصیل در رشته پزشکی در استرالیا اقدام می‌کنید. یک دوره 6 ساله که متشکل از دروس تئوری، کارآموزی و آموزش بالینی بوده را می‌گذرانید. در پایان به یک پزشک عمومی تبدیل می‌شوید. شرایط رفتن به استرالیا برای تحصیل در رشته پزشکی از این روش کمی سخت است، زیرا هر سال فقط 10 دانشجوی بین المللی برای دانشگاه سیدنی پذیرفته می‌شوند. بنابراین به سراغ معرفی روش بعدی می‌رویم.

 • بعد از دوره کارشناسی

روش دیگر این است که لیسانس خود را در یک رشته دیگر مانند داروسازی، هنر، تجارت یا علوم پایه بگیرید. سپس از طریق سیستم QAS ارزیابی شوید تا مشخص شود که گزینه مناسبی برای ورود به رشته پزشکی هستید یا خیر. در صورتی که حداقل معدل 65 را داشته باشید می‌توانید تحصیل در پزشکی را شروع کنید.

کسب حداقل معدل برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی استرالیا الزامی می باشد

تحصیل دندانپزشکی در استرالیا

تحصیل دندانپزشکی در استرالیا یکی از پرهزینه‌ترین رشته‌ها محسوب می‌شود. البته این موضوع نه تنها در مورد استرالیا، بلکه در دیگر کشورها هم صدق می‌کند. با این حال افراد زیادی مشتاق به دندانپزشکی بوده و کشور استرالیا برای تحصیل مقصد خوبی برای آن‌ها است. برای دریافت پذیرش تحصیلی در این رشته باید مدرک زبان و مدرک کارشناسی داشته باشید. علاوه بر این در آزمون ورودی دانشگاه هم نمره قبولی دریافت کنید. طول دوره این رشته بین 5 تا 7 سال بوده و فرصت مناسبی است تا با استفاده از تجهیزات پیشرفته دانشگاه در این حوزه به فرد بامهارتی تبدیل شوید.

بورسیه های تحصیلی استرلیا

برای دریافت بورسیه های تحصیلی استرالیا، مهم است که بتوانید شرایط لازم برای آن را داشته باشید. از آن جایی که هزینه بورسیه از بودجه‌های تحقیقاتی دانشگاه پرداخت می‌شود، بنابراین در مورد ارائه آن سخت‌گیری‌های فراوانی وجود دارد. شرایط سنی تحصیل در استرالیا باعث می‌شود تا برخی از افراد نتوانند بورسیه دریافت کنند. با این حال اگر به تازگی فارغ التحصیل شده‌اید، شانس زیادی برای شما وجود دارد.

به صورت کلی بورسیه‌های تحصیلی استرالیا شامل دو گروه مختلف هستند:

 • بورسیه‌هایی که از سوی دولت یا دانشگاه پرداخت می‌شود؛
 • بورسیه‌های مقاطع تحصیلی مختلف.

بورسیه‌های دولتی و دانشگاهی برای مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌شود. به عنوان مثال بورسیه تحقیقاتی دولت استرالیا سالیانه 15 هزار دلار آمریکا برای 380 نفر دانشجو را گزینش می‌کند. نکته مهم این است که بیشتر بورسیه‌های دانشگاهی برای مقطع دکترا بوده و به دانشجویان کارشناسی و ارشد تعلق نمی‌گیرد.

اخذ پذیرش برای تحصیل در استرالیا

یکی از نگرانی‌های مهمی که دانشجویان برای اخذ پذیرش دارند موضوع قوانین گپ تحصیلی استرالیا است. در این باره باید بگوییم که تنها تاثیر منفی گپ تحصیلی روی دریافت بورسیه بوده و مانعی برای اخذ پذیرش نخواهد بود. در ادامه مراحل اخذ پذیرش تحصیلی را مشاهده می‌کنید:

 • آزاد کردن مدرک و ترجمه رسمی آن
 • کسب نمره قابل قبول در آزمون آیلتس یا تافل
 • پیدا کردن دانشگاه مورد نظر
 • ارسال مدارک برای دانشگاه به منظور دریافت پذیرش
 • آماده کردن هزینه تحصیل در استرالیا
 • ارائه مدارک مالی و پذیرش دانشگاه برای سفارت

در کلیه این مراحل می‌توانید از موسسه میرداماد راهنمایی بگیرید. ما با بررسی شرایط و پرونده شما، بهترین گزینه‌ها را معرفی خواهیم کرد. علاوه بر این می‌توانیم پذیرش دانشگاه،‌ آماده کردن مدارک و وقت سفارت را هم برای شما هماهنگ کنیم.

آزمون ورودی برای تحصیل در استرالیا

آزمون ورودی برای تحصیل در استرالیا فقط برای رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی اجباری است. در غیر این صورت برای دیگر رشته‌ها مانند مهندسی، هنر و علوم الزامی به آزمون ورودی نیست. تنها مساله این است که اگر دانشگاه ضرورتی به دریافت آزمون داشته باشد، در نامه پذیرش این را به شما عنوان می‌کند.

آزمون ورودی برای تحصیل در استرالیا

آزمون‌های ورودی برای اخذ پذیرش تحصیلی در رشته پزشکی شامل دو امتحان مهم هستند:

 • آزمون UMAT
 • آزمون GAMSAT

دانشگاه های برتر برای تحصیل در استرالیا

تعدادی از بهترین دانشگاه‌های دنیا در خاک استرالیا واقع شده و این موضوع شرایط تحصیلی استرالیا را بسیار ایده‌آل کرده است. هر یک از این دانشگاه‌ها شرایط خاص خود را داشته و باید بتوانید رزومه خوبی تهیه کنید تا در آن‌ها پذیرش شوید. البته برخی دانشگاه‌ها شرایط تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم را نیز فراهم آورده‌اند. در ادامه به بررسی بهترین دانشگاه‌های استرالیا می‌پردازیم.

نام دانشگاه

شهر

رتبه جهانی

Australian National University

کانبرا

24

University of Melbourne

ملبورن

39

University of Sydney

سیدنی

42

University of New South Wales

سیدنی

45

University of Queensland

کوئینزلند

48

Monash University

ملبورن

59

University of Western Australia

پرث

91

University of Adelaide

ادلاید

114

University of Technology Sydney

سیدنی

160

University of Newcastle

نیوکاسل

214

بهترین رشته ها برای تحصیل در استرالیا کدام اند؟

در صورتی که شرایط تحصیل در استرالیا را دارید، قطعا این سوال برای شما پیش آمده است که کدام رشته‌ها در این کشور پرطرفدارتر است و از طرفی بازار کار آن نیز به قدری مناسب است که بتوان بعد از اتمام تحصیل، در کانادا مشغول به کار شد. رشته‌های متنوعی را می‌توانید انتخاب کنید و حتی در برخی موارد امکان تحصیل در استرالیا بدون نیاز به مدرک زبان نیز وجود دارد. در ادامه به بررسی بهترین رشته‌ها در این کشور می‌پردازیم.

رشته تحصیلی

توضیحات رشته

فنی مهندسی و فناوری

رشته‌های مشهوری مانند مهندسی الکترونیک، مهندسی شهری، فناوری اطلاعات و… در استرالیا طرفداران زیادی داشته و بازار کار آن نیز بسیار خوب است. دانشجویان ایرانی و هندی زیادی طالب تحصیل در همچین رشته‌هایی هستند.

حسابداری و امور مالی

رشته‌های زیر مجموعه حسابداری بسیار محبوب هستند و افراد می‌توانند بدون هیچ پیش زمینه‌ای در آن مشغول به تحصیل شوند.

مدیریت

زیرشاخه‌های مدیریت در همه جای دنیا محبوب هستند اما رشته MBA در داخل خاک استرالیا طرفداران ویژه‌ای دارد. دانشگاه ملبورن یکی از بهترین دوره‌های آموزشی مدیریت را در جهان برگزار می‌کند.

آموزش و تدریس

پنج دانشگاه برتر این کشور در این رشته سرشناس بوده و اساتید بزرگی را به جامعه تقدیم کرده است.

داروسازی

این رشته در حوزه بهداشت و سلامت یکی از جذاب‌ترین رشته‌ها بوده و شرکت‌های دارویی معروفی فارغ التحصیلان را جذب خود می‌کنند.

دندانپزشکی

استرالیا جزو 10 کشور برتر در زمینه دندانپزشکی است. درآمد یک دندانپزشک 200 هزار دلار استرالیا در سال است.

پزشکی

استانداردهای بالای پزشکی و آموزش تخصصی این حرفه، این کشور را به مقصدی جذاب برای علاقمندان به حوزه تجربی تبدیل کرده است.

هزینه تحصیل در استرالیا

اگر شرایط سنی تحصیل در استرالیا را داشته باشید و موفق به گرفتن پذیرش از دانشگاه شوید، باید سریعا به فکر تامین هزینه‌های سفر بوده و به هر شکلی آن را تهیه کنید. هزينه تحصيل در استراليا به پارامترهای مختلفی بستگی داشته و باید شرایط خود را به درستی سنجیده و مبلغ مناسبی را برای تحصیل در نظر بگیرید. هزینه تحصیل استرالیا شامل مواردی مانند شهریه دانشگاه، کرایه خانه، حمل و نقل، غذا و پوشاک، هزینه‌های روزانه تحصیل، تفریحات و مواردی مانند آن است. با توجه به شهر محل سکونت و سبک زندگی شما، این هزینه‌ها متغیر خواهد بود. اگر بخواهیم به صورت میانگین رقمی را مشخص کنیم، باید گفت که هزینه تحصیل در استرالیا 2023 به شرح زیر خواهد بود.

 • مقطع کارشناسی 10 تا 25 هزار دلار استرالیا
 • مقطع کارشناسی ارشد 15 تا 30 هزار دلار استرالیا
 • مقطع دکترا 14 تا 35 هزار دلار استرالیا

در استرالیا سیستم آموزشی رایگان وجود نداشته و تمامی دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در استرالیا را دارند باید هزینه‌های تحصیل و زندگی خود را به تنهایی پوشش دهند. در صورتی که توانسته باشید بورسیه تحصیلی دریافت کنید، این مبلغ از کل هزینه‌های تحصیل شما کم خواهد شد.

مزایای تحصیل در استرالیا چیست؟

شرايط تحصيل در استراليا به گونه‌ای است که نسبت به تعداد زیادی از دیگر کشورها برتری داشته و برای دانشجویان ایرانی همیشه به عنوان چند کشور برتر برای تحصیل به حساب می‌آید. با تحقیق در خصوص مزایا و معایب تحصیل در استرالیا و مقایسه همچین مواردی با کشورهای دیگر، می‌توانید به دیدگاه مناسبی در خصوص بهترین مقصد ممکن برای تحصیل خود برسید. سطح علمی دانشگاه‌های این کشور بسیار بالا بوده و مدارک آن در سراسر دنیا معتبر است. استرالیا بورسیه‌های تحصیلی متنوعی را برای قشرهای مختلف ارائه کرده و در صورت داشتن صلاحیت لازم، می‌توانید در شروع سال تحصیلی در استرالیا باشید. از دیگر ویژگی‌های مثبت تحصیل در استرالیا می‌توان به اجازه کار دانشجویان در حین تحصیل اشاره کرد.

زبان رسمی این کشور انگلیسی بوده و لازم نیست زبان سومی را یاد بگیرید. به دلیل موقعیت جغرافیایی این کشور، آب و هوای آن معتدل بوده و برای زندگی بسیار دلنشین است. طبیعت و چشم انداز آن در تمام کره زمین منحصر به فرد بوده و تحصیل در آن را به تجربه‌ای متفاوت تبدیل می‌کند. از آنجا که یکی از مقاصد گردشگری دنیا قاره استرالیا است، این کشور دارای امکانات تفریحی متنوعی بوده و هیچ وقت از زندگی در همچین جایی خسته نخواهید شد.

کار پس از تحصیل در استرالیا

در اکثر کشورهای پیشرفته این امکان را خواهید داشت که پس از اتمام دوره تحصیل خود وارد بازار کار شده و ویزای خود را از تحصیلی به ویزای کاری تبدیل کنید. دلیل اصلی همچین کاری این است که ویزای تحصیلی دارای اعتباری کوتاه مدت است اما ویزای کاری قابل تمدید بوده و می‌توانید سال‌ها با این ویزا در کشور مقصد خود بمانید. پس از اخذ پذیرش تحصیلی استرالیا و زندگی به عنوان یک دانشجو، می‌توانید پس از فارغ التحصیلی تا مدت در حدود 18 ماه تا دو سال به عنوان یک دانشجوی بین المللی در این کشور باقی مانده و به دنبال کار بگردید. 

فراموش نکنید که تا قبل از اتمام اعتبار ویزای تحصیلی خود باید این روند را آغاز کرده و اقدام به تغییر ویزای خود کنید. کار کردن پس از تحصیل این شانس را به شما می‌دهد تا مدت بیشتری را در استرالیا زندگی کرده و با سبک زندگی این مکان بیشتر آشنا شوید. اگر همین روال را ادامه داده و کار خود را دوست داشته باشید، می‌توانید پس از چند سال درخواست اقامت دائم را داده و تابعیت این کشور را بدست آورید.

اخذ تابعیت و اقامت دائم پس از تحصیل در استرالیا

اکثر دانشجویانی که به استرالیا مهاجرت می‌کنند، به محیط پیرامون خود علاقمند شده و دوست دارند زندگی خود را در آنجا ادامه دهند. مهاجرت با انگیزه تحصیل به شما این فرصت را می‌دهد تا مدت زمان کوتاهی در این کشور باشید اما برای اقامت طولانی مدت، باید شیوه کار خود را تغییر دهید. ویزای تحصیلی استرالیا 2023 به عنوان ویزای موقت شناخته شده و تنها به اندازه مدت زمان تحصیل شما اعتبار دارد.

کشور استرالیا این امکان را به وجود آورده تا افرادی که مایل هستند بیشتر در این کشور بمانند، ویزای خود را تغییر داده و مسیر جدیدی را در پیش بگیرند. شما می‌توانید پس از پایان تحصیل خود، به مقطعی بالاتر رفته و تحصیل خود را ادامه دهید. شرایط ادامه تحصیل در استرالیا بسیار ایده‌آل است. در همچین شرایطی، ویزای شما تغییر کرده و دوباره به اندازه مدت زمان تحصیل شما اعتبار پیدا می‌کند.

از طرفی می‌توانید پس از تحصیل خود وارد بازار کار شده و در حوزه تخصصی خود مشغول شوید. در این حالت ویزای شما از تحصیلی به ویزای کاری تغییر یافته و در بازه‌های زمانی مشخص تمدید خواهد شد. با توجه به مقطع تحصیلی شما، تا مدتی پس از تحصیل می‌توانید در استرالیا مانده و به دنبال کار بگردید. دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تا 2 سال و مقطع دکترا تا 4 سال پس از تحصیل فرصت کاریابی و اشتغال خواهند داشت.

در صورتی که از نظر قانون منعی برای اقامت در استرالیا نداشته باشید، سن شما در بازه مناسب باشد و تحصیل خود را به خوبی به پایان رسانده باشید، می‌توانید پس از چند سال اقامت دائم دریافت کرده و پس از تحصیل در استرالیا تا هر زمان که بخواهید در این کشور زندگی کنید. انتخاب کشور استرالیا برای تحصیل از این بابت بسیار مناسب بوده و می‌توانید زندگی جدیدی را برای خود در آنجا بنا کنید.

مشاوره تحصیل در استرالیا

مهاجرت، مخصوصا مهاجرت تحصیلی، کار دشواری است. به دلیل اینکه اغلب دانشجویان ایرانی تجربه زندگی انفرادی را نداشته و از طرفی تا آخرین لحظه مشغول تحصیل در ایران بوده‌اند، گاهی مهاجرت برای آنها بسیار ترسناک می‌شود. از طرفی به دلیل عدم وجود روابط دیپلماتیک مناسب با دیگر کشورها، امکان سفر آزادانه برای اکثر مقاصد ممکن نیست و دانشجویان باید حتما اقدام به اخذ ویزا کنند.

به دلیل نبود پایگاه اطلاعاتی یکپارچه و منسجم برای افرادی که قصد تحصیل در استرالیا را دارند، افراد باید برای یافتن پاسخ سوالات خود به دیگر دانشجویانی که قبلا مهاجرت کرده بودند مراجعه کرده و یا به فکر یافتن منبعی باشند که تا حدودی شرایط را برای آنان توضیح بدهد. از آنجا که نحوه مهاجرت تحصیلی از فرد به فرد متفاوت است، نمی‌توان روش جامعی را معرفی کرد که تمامی افراد از آن پیروی کنند.

در موسسه میرداماد سعی داریم تا این خلا را پر کنیم و شرایط رفتن به استرالیا برای تحصیل را به افرادی که مایل به انجام اینکار هستند، توضیح دهیم. داشتن مشاور و کمک گرفتن از یک متخصص روند انجام کار را بسیار ساده‌تر کرده و به پروسه مدنظر سرعت می‌بخشد. مجموعه میرداماد نیز با داشتن تجربه بسیار در زمینه حقوق بین الملل و کمک به دانشجویان برای تحصیل در دیگر کشورها، در نقش مشاوره تحصیل در استرالیا فعالیت می‌کند.

سخن پایانی

بعد از مطالعه این مقاله به صورت کامل با روش‌های تحصیل در استرالیا آشنا شدید. حالا وقت آن است تا با توجه به رشته تحصیلی و بودجه خود، دانشگاه مورد نظرتان را پیدا کنید. نکته مهمی که وجود دارد این است که می‌توانید برای تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی به موسسه میرداماد مراجعه کنید. تیم مشاوران ما با توجه به شرایطتان، بهترین مشاوره و پیشنهاد‌ها را ارائه می‌دهند.

سوالات متداول تحصیل در استرالیا

با دریافت بورسیه در مقطع دکترا، بله تحصیل در این کشور رایگان است.

برای تمام مقاطع اجازه 20 ساعت کار پاره وقت وجود دارد.

دانشگاه ملبورن، سیدنی، نیو ساوت ولز، آدلاید و کوئینزلند

اخبار مرتبط

تحصیل دوره فنی و حرفه ای در استرالیا