071-91009294  | 021-88724227  |

سرمایه گذاری در آلمان

سرمایه گذاری در آلمان

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

تعهدات اعلامیه تجارت و سرمایه گذاری در آلمان (آژانس مسئول گسترش سرمایه گذاری خارجی) اطلاعاتی درباره مجوزها یا اعلامیه های لازم را ارائه می دهد. در این مقاله مشاورین مجرب موسسه حقوقی میرداماد بهترین سرمایه گذاری در آلمان را بررسی کرده، بهترین روش های سرمایه گذاری و فرصت های سرمایه گذاری در این کشور را بیان نمودند.

شرایط سرمایه گذاری در آلمان برای خارجی ها

گرچه آلمان یک مقصد مهاجرت بسیار محبوب است، راه های محدودی برای مهاجرت به آلمان وجود دارد. این موضوع به ویژه برای ساکنان غیر شهروندی اتحادیه اروپا صادق است. یک گزینه برای ساکنان غیر اتحادیه اروپا برای تبدیل شدن به یک مقیم آلمانی، گرفتن مجوز کار است که اجازه ی مهاجرت را می دهد. برای مهاجرت به آلمان این مسیر ساده ای نیست. این نیاز به یک قرارداد کاری معتبر و کسب مجوز از سوی آژانس کار فدرال است.

ویزاهای اخذ شده


برای کسب این مجوز، شرکت استخدام باید ثابت کند که هیچ کارمند مناسبی در تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا انجمن تجارت آزاد اروپا وجود ندارد تا جای خالی کار را پر کند. با توجه به نیروی کار بسیار ماهر آلمان، به جز کارگران در اتحادیه اروپا و کشورهای انجمن تجارت آزاد اروپا، مهاجرت به آلمان از طریق این مسیر بعید است. خوشبختانه راه دیگری برای برآورده ساختن الزامات اقامت وجود دارد و این از طریق سرمایه گذاری است. سرمایه گذاران که در کسب و کار خود سرمایه گذاری می کنند و تأثیر اقتصادی مثبت بر اقتصاد آلمان دارند، راهی برای اقامت دارند. یک روند قطعی، گام به گام در این مسیر برای اقامت و  حداقل میزان سرمایه گذاری 25،000 یورو وجود دارد، که حداقل سرمایه ثابت یک شرکت (LLC) است.

چگونه اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری در آلمان را بدست آوریم؟ راه اندازی یک کسب و کار در آلمان یک فرآیند گام به گام است و باید حجم زیادی از کارهای اداری باید تکمیل شود، مدارک ارائه شود و به مقامات مربوطه ارسال شود. هنگام درخواست مجوز اقامت از طریق سرمایه گذاری، مستندات بیشتری لازم است. پس از استخدام وکیل ( یا مشاور ) و امضای قرارداد، ما شما را از طریق فرآیندی که شامل تهیه پیش نویس مقالات انجمن، نامگذاری شرکت تان، تهیه پیش نویس یک توافقنامه اجرایی و ثبت شرکت است، هدایت خواهیم کرد.

روند متوقف نمی شود، بعنوان مشاور مهاجرت، ما شما را از طریق باز کردن حساب بانکی و پرداخت در سرمایه شرکت اصلی، پیدا کردن یک مشاور مالیاتی / حسابدار( قبل از شروع کسب وکار لازم است)، راهنمایی خواهیم کرد. مدیر عامل باید اعتبارنامه خود از جمله مدرک تحصیلی را ارائه کند. همچنین به شما کمک خواهیم کرد تا مطمئن شوید که مدارک مورد نیاز دیگری در اختیار دارید، از جمله برنامه کاری، ثبت تجاری، توافق شغلی، مقالات مربوط به انجمن، مشخصات شرکت، قراردادها و غیره.

درخواست مجوز اقامت می تواند تا سه ماه طول بکشد. اولا، شما یک ویزای ویژه که برای 90 روز معتبر است، دریافت خواهید کرد و در طی آن 90 روز شما باید ویزای خود را به یک اجازه اقامت موقت تبدیل کنید. مجوز اقامت موقت معمولا برای 12- 18 ماه معتبر است و تمدید بعدی 12 ماه می تواند تضمین شود در صورتی که شرکت در حال پیشرفت باشد. وکیل مهاجرت  شما از طریق این فرآیند به شما کمک خواهد کرد، از جمله بایگانی پرونده، در صورت لزوم. همسر و فرزندان نیز باید درخواست اقامت را تکمیل کنند.

زمانی که ویزای مهاجرت شما  اعطا شده‌است می تواند با گامهای دیگری که برای مهاجرت لازم است به شما کمک کند, از جمله ورود اقامت به آلمان , بیمه سلامت و راه‌اندازی یک حساب بانکی شخصی. یک مجوز اقامت دائم بعد از سه سال ممکن است اگر شرکت هنوز در حال اجرا و در یک موقعیت مالی خوب باشد. علاوه بر این، متقاضی اقامت باید بتواند ثابت کند که می تواند هزینه های شخصی اش را پرداخت کند. اگر متقاضی بیش از 45 سال داشته باشد،  همچنین ثابت می کند که به اندازه کافی پول مستمری یا دارایی های جایگزین دارد.

اقامت می تواند مسیر شهروندی را نیز باز کند. برای ساکنین برای تبدیل شدن به یک شهروند، شما باید حداقل 8 سال اقامت قانونی در آلمان داشته باشید. شما باید بتوانید ثابت کنید که می توانید بدون نیاز به کمک اجتماعی از وابستگان خود حمایت کنید و مهارت های زبان آلمانی مناسب داشته باشید. شما باید از شخصیت خوب اخلاقی برخوردار باشید که بدین معنی است که هیچ مجازات جنایی ندارید. شما ملزم هستید که به قانون اساسی آلمان سوگند یاد کنید و در بسیاری از موارد، شهروندی قبلی خود را باطل كنید.


شرایط اخذ اقامت و مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

قانون اقامت آلمان به کار آفرینان و افراد خود فرما از کشورهای ثالث این امکان را می دهد تا بتوانند  مجوز اقامت آلمان را کسب کنند. متقاضیان زیر شرایط اقدام را دارند:

 • کارآفرینان خارجی که قصد ایجاد کار در آلمان راداشته باشند.
 • کارآفرینان خارجی که قصد ایجاد شعبه های خارجی شرکتشان در آلمان را داشته باشند.
 • افراد دارای شغل آزاد
 • مدیران ارشد، مدیران، نمایندگان قانونی شرکت ها و همچنین شرکت های سهامی تا زمانی که در وضعیت کارمند مشغول به کار نشده باشند، از این حق برخوردارند.

کلید رسیدن به مجوز اقامت آلمان به عنوان یک فرد خود فرما این است که کسب و کار شما تاثیر مثبتی بر روی اقتصاد آلمان داشته باشد؛ برای مثال کار شما سود اقتصادی داشته باشد و / یا تامین مالی و نیاز منطقه ای به کار شما تضمین شده باشد. سرمایه گذاران  خارجی پس از انجام سرمایه گذاری صلاحیت دریافت ویزای طولانی مدت نوع D (اقامت موقت) را خواهند داشت. مدت زمان این مجوز اقامت معمولا بین دو تا سه سال است که می تواند تمدید هم شود. پس از سه سال زندگی در آلمان امکان اقدام برای مجوز اقامت دائم هم وجود دارد.

شرایط اخذ اقامت و مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

برای داشتن این مجوز هیچ نیازی نیست که دائما در آلمان زندگی کنید اما باید حداقل سالی یک بار در آلمان حضورداشته باشید. مجوز اقامت دائم (مجوز اقامت نامحدود بند 9 بخش دوم قانون اقامت آلمان) می تواند پس از سه سال اعطا شود آن هم در صورتی که پوشش کامل متقاضی، به معنی اثبات پایداری و موفقیت کسب و کار ایجاد شده، نشان داده شود. اقدام برای حق شهروندی آلمان پس از 8 سال زندگی در آلمان ممکن است، با علم بر اینکه:

 • هیچ سابقه ی قضایی ای وجود نداشته باشد.
 • امکانات مالی و درآمد کافی برای زندگی در آلمان را داشته باشید.
 • سهم بیمه و مالیات را پرداخته باشید.
 • دانش زبان آلمانی داشته باشید.

حداقل سرمایه گذاری در آلمان جهت اخذ اقامت

آلمان اقامت خود را در اختیار سرمایه گذاران خالص و سرمایه گذارانی که حداقل 200000 دلار در یک شرکت سرمایه گذاری تجاری جدید در آلمان سرمایه گذاری می کنند را ارائه می دهد. آلمان برای بسیاری از افراد خارجی، سرمایه گذاران، کارآفرینان و افراد خود اشتغال برای زندگی و کار جذاب می باشد. سرمایه گذاری در آلمان جزء بزرگ ترین مقصد اقتصادی و بهترین مقصد سرمایه گذاری اروپا است.

 • آلمان یک کشور عضو شنگن است.
 • دارای ویزای آزاد برای مناطق عضو شنگن می باشد.
 • قطب تجارت اروپاست.
 • اعضای خانواده نیز می توانند اقامت آلمان را دریافت کنند.
 • کارت موقت دائم پس از 3 سال زندگی در المان برای فرد صادر می شود.
 • پس از 8 سال زندگی در آلمان، شهروندی به فرد اعطا می گردد.
 • گذرنامه آلمانی در رتبه شماره 1 جهان قرار دارد و بسیار  قدرتمند می باشد.
 • آلمان بهترین مقصد سرمایه گذاری در اروپا است.

می توانید در بازار املاک و مستغلات آلمان سرمایه گذاری کنید. سرمایه گذاران کسب وکار و افراد خود اشتغال می توانند مجوز سکونت خود را از طریق کسب یا تاسیس یک شرکت آلمانی به دست آورند. حداقل میزان 300000 تا 350000 یورو سرمایه گذاری توسط مقامات Hلمانی در نظر گرفته شده است. سرمایه گذاری املاک نیز در برخی موارد ممکن است.

مزایا و معایب سرمایه گذاری در آلمان

نقاط قوت برای سرمایه گذاری خارجی  عبارتند از :

 • موقعیت استراتژیک در مرکز اروپا
 • ثبات سیاسی و دارای شرایط خوب در روابط بین الملل
 • دارای بزرگ ترین جمعیت اتحادیه اروپا
 • بهترین زیرساخت درمیان دیگر کشورهای توسعه یافته در اتحادیه اروپا
 • دارای تولیدات قوی ( تقریبا یک سوم تولید ناخالص داخلی )
 • دارای صادرات قوی ( دامنه وسیع تولید محصولات و مشتریان متنوع )
 • فن آوری و تخصص پیشرفته
 • نیروی کار بسیار ماهر و متخصص
 • شرکت های ادغام شده از نظر مالی
 • رقابت مالیاتی

ضعف های المان برای سرمایه گذاری مستقیم خارجی  عبارتند از :

 • در بسیاری از مناطق، بخش شرقی آلمان (DDR)در حال مبارزه با بخش غربی است.
 • جمعیت سالمندی به شدت در حال رشد است.
 • اقتصاد آلمان به شدت وابسته به صادرات است، به خصوص به چین
 • زیرساخت قدیمی
 • بخش خدمات بی حاصل
 • زیرساخت ناکافی برای توسعه شرکت های نوپا
 • نسبت سرمایه گذاری به تولید ناخالص داخلی پایین
 • فقدان مهندسین

مزایا و معایب سرمایه گذاری در آلمان

بهترین فرصت های سرمایه گذاری ها در آلمان

10 فرصت برتر جهت مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری، در بحث تولید محصولات استاندارد ، آلمان یکی از استوار ترین کشور های دنیا به حساب می آید. بنابر این اگر فکر می کنید که سرمایه لازم برای تاسیس یک شرکت تولیدی را دارید، باید کار خود را در یکی از شهر های این کشور شروع نمایید. شما می توانید تولید در زمینه ی ابزارهای الکترونیکی یا تولید قطعات یدکی خودرو و یا تولید هر چیز دیگری که دوست دارید را انتخاب کنید.

برش لیزری در کشور آلمان یکی از مشاغلی است که به راحتی می توانید آن را آغاز کنید و سود زیادی نیز بابت این کار به دست آورید .شروع این  تجارت به سرمایه ی کمی احتیاج دارد و هرکسی می تواند  آن را هدایت و مدیریت کند. کشور آلمان  کشوری بسیار صنعتی و فناوری محور است. بنابر این اگر شما در زمینه ی فناوری اطلاعات تبحربسیاری  دارید یا به این زمینه علاقمند هستید باید کسب و کار خود را در زمینه پشیتیبانی فروش فناوری اطلاعات در آلمان شروع کنید. شما در گجت  فروش فناوری اطلاعات شرکت داده خواهید شد و سپس پیشنهاد خدمات پس از فروش مانند نصب، تعمیر و سایر خدمات را دریافت خواهید کرد.بازار پشتیبانی فروش فناوری اطلاعات  بسیار گسترده است و در تمام بخش های اقتصادی آلمان برش دارد.

از دیگر کسب و کارهای  با شروع آسان و سود آور راه اندازی سالن زیبایی و آرایشگاه  می باشد .اگر شما آرایشگر مو هستید می توانید این کسب و کار را شروع کنید. تمام چیزی که لازم دارید این است از ک