071-91009294  | 021-88724227  |

مهاجرت تحصیلی به اتریش | شرایط پذیرش + هزینه ها 2023

مهاجرت تحصیلی به اتریش

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

رفتن به کشوری خارجی و به طور کلی مهاجرت به خارج از کشور برای تحصیل یا زندگی و کار نیازمند کسب اطلاعات در مورد مقصد است. اتریش امروزه به یکی از این مقاصد تبدیل شده که این اهمیت از جنبه تحصیلی است و در صورت تمایل به مهاجرت تحصیلی به اتریش نیاز است اطلاعات لازم را داشته باشید. در ادامه مقاله، کارشناس موسسه حقوقی میرداماد، اطلاعات دقیق تری را راجع به مهاجرت به اتریش برای تحصیل در اختیار شما قرار داده اند.

شرایط مهاجرت تحصیلی به اتریش

اگر سایر خارجی ها بخواهند اقدام به مهاجرت به اتریش نموه و بیش از 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشند، باید پس از آنکه پذیرش خود اطلاع یافتند و قبل از ورود به اتریش، برای دریافت مجوز تحصیلی (مجوز اقامت موقت دانشجویی) اقدام کنند. روال این کار از طریق نمایندگی رسمی اتریش انجام خواهد شد، به این صورت که متقاضی درخواست خود را به اتریش ارسال کرده و باید در کشور خود منتظر دریافت پاسخ باشد (به همین دلیل، باید 3 ماه قبل از ورود به اتریش، درخواست ارسال شود). استثنا: متقاضیانی که مجوز ورود بدون ویزا به اتریش را دارند (برای کسب اطلاعات در این خصوص می توانید به سفارت اتریش مراجعه کنید) می توانند در هنگام حضور در اتریش برای دریافت مجوز اقامت خود اقدام کنند.

مهاجرت تحصیلی به اتریش

مدارک مورد نیازی که باید برای ثبت نام ارسال شوند:

 1. تکمیل و امضای فرم درخواست (این فرم در نمایندگی های مجاز در دسترس است و همچنین می توانید آن را از اینترنت دانلود کنید).
 2. گذرنامه معتبر (اعتبار گذرنامه باید برای تمام طول مدت اقامت متقاضی در اتریش کافی باشد).
 3. عکس رنگی در اندازه بین 5/4 * 5/3 و 0/5 * 0/4 سانتیمتر (قطع عکس گذرنامه).
 4. گواهی تولد.
 5. گواهی عدم سوء پیشینه (در صورت دسترسی).
 6. بیمه سلامت برای دوره ورود تا شروع تحصیل (به بیمه سلامت دانشجویی مراجعه کنید).
 7. گواهی پذیرش از موسسه آموزشی اتریشی.
 8. گواهی تمکن و توانایی مالی که باید هزینه های زندگی 12 ماه اول شخص را پوشش دهد (این مبلغ در مورد دانشجویان زیر 24 سال ماهانه 57/426 یورو؛ و برای دانشجویان بالای 24 سال ماهانه 40/772 یورو است- ارقام مزبور شامل هزینه های تامین مسکن که در سال 2009 تا 15/239 یورو بود نیز می شود)، برای مثال: دفتر حساب پس انداز، حساب بانکی در اتریش، اعلام تضمین هزینه ها از سوی یک شخص ساکن اتریش و چک های مسافرتی.
 9. گواهی تامین مسکن (اجاره نامه، قرارداد اقامت در یکی از خوابگاه های دانشجویی).

موضوع مجوز اقامت به هزینه ها (110 یورو) بستگی دارد؛ البته امکان هزینههای اضافی نیز وجود دارد.

ثبت نام در اتریش

در اتریش ثبت نام در شهرداری اجباری است (Meldeamt: Gemeindeamt, Magistratische Bezirksam (کلمات آلمانی هستند)، پس باید در سه روز اول ورود به اتریش به شهرداری مراجعه کنید. برای این منظور به فرم ثبت نام (این فرم در دفاتر ثبت نام یا از طریق اینترنت در دسترس است) نیاز دارید. لازم است اشاره شود که فرم را باید پر کنید و صاحب خانه نیز آن را امضا کند (در خوابگاه ها و هتل ها امضای فرم به عهده مدیر است). همچنین به یاد داشته باشید که در صورت نقل مکان باید موضوع را در سه روز کاری به دفتر ثبت نام گزارش دهید. لطفاً در هنگام خروج از اتریش نیز دفتر ثبت نام را مطلع سازید.

شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا، حوزه اقتصادی اروپا و سویس نیز در صورتی که قصد اقامت بیش از 3 ماه را در اتریش داشته باشند، باید علاوه بر امور فوق برای تأیید ثبت نام خود نیز اقدام کنند (Anmeldebescheinigung).

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش

امور پذیرش موسسات آموزش عالی اتریش به عهده خود مؤسسات آموزش عالی است. بنابراین، برای اخذ پذیرش از یک برنامه آموزشی عالی در وهله اول باید با موسسه ارائه دهنده برنامه مورد نظر تماس بگیرید.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش

تحصیل کارشناسی در اتریش

دانشجویانی که مدرک دیپلم خود را در خارج از حوزه اتحادیه اروپا و حوزه اقتصادی اروپا دریافت کرده اند:

 • گواهی ملیت (کپی گذرنامه).
 • مدرک معادل پایان دوره دیپلم و پیش دانشگاهی.
 • گواهی صلاحیت شخصی برای تحصیل در دانشگاه های اتریش (orig. آلمانی: Nachweis der besonderen Universitatsreife): همچنین باید اثبات کنید که در کشوری که دیپلم خود را دریافت کرده اید در رشته درخواستی خود پذیرش شده اید.
 • مهارت زبان آلمانی (مدرک دیپلمی که تأیید کند که دست کم در چهار سال از تحصیلات خود زبان آلمانی خوانده اید، دیپلم زبان آلمانی یا مدراک مشابه)

تحصیل کارشناسی ارشد در اتریش

متقاضی باید دست کم دوره کارشناسی شش ترمه رشته مورد نظر را با موفقیت تکمیل کرده باشد (180 امتیاز از سیستم انتقال اعتبار دانشجو در دوره کارشناسی).

تحصیل دکتری در اتریش

متقاضی باید دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته تحصیلی مورد نظر به همراه طرح پیشنهادی تحقیقی یا معادل آن باشد. لطفاً در زمان تعیین شده برای درخواست، مدارک مورد نیاز ویژه و تاریخ آزمون های ورودی اقدام کنید (تاریخ درخواست برای شرکت در آزمون ورودی می تواند تا 6 ماه قبل از شروع ترم به پایان برسد)!

در این بخش سعی کردیم تا انواع تحصیل در اتریش را با هم بررسی کنیم تا شما در هر مقطعی هستید بدانید که باید چگونه برای مهاجرت تحصیلی اقدام کنید.

دانشگاه های علوم کاربردی اتریش

در اکثر رشته های دانشگاه های علوم کاربردی باید درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت کنید. پیش نیازهای پذیرش در رشته های کارشناسی به شرح زیر هستند:

 • صلاحیت ورود به دانشگاه عمومی (معادل دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی )
 • شایستگی تخصصی مرتبط

در ضمن، متقاضی باید دانش کافی زبان آلمانی خود را برای ورود به برخی از رشته های پلی تکنیکی نیز اثبات کند. به علاوه، تمام متقاضیان باید روال ورود را طی کنند. باید خاطر نشان ساخت که هر کدام از رشته ها دارای شرایط ورودی متفاوتی هستند. اما معمولاً متقاضی باید مدارک کتبی را ارسال کند، در آزمون های کتبی یا شفاهی قبول شود و در مصاحبه حضور یابد.

تحصیل در دوره کارشناسی ارشد

متقاضی باید دست کم دوره کارشناسی شش ترمه رشته مورد نظر را با موفقیت تکمیل کرده باشد (180 امتیاز از سیستم انتقال اعتبار دانشجو در دوره کارشناسی).

کالج های دانشگاهی تربیت معلم اتریش

متقاضی باید از طریق آنلاین در اکثر رشته های کالج دانشگاهی تربیت معلم ثبت نام کند. شما می توانید تمام اطلاعات مورد نیاز خود درباره فرآیند پذیرش را در وبسایت مؤسسه پیدا کنید. لطفاً توجه داشته باشید که باید دانش کافی زبان آلمانی را داشته باشید.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی اتریش

سایر خارجی هایی که می خواهند بیش از 6 ماه در اتریش اقامت داشته باشند باید پس از اعلام وصول پذیرش و قبل از ورود به اتریش، برای مجوز اقامت تحصیلی(مجوز اقامت موقت دانشجویی) به نمایندگی های رسمی اتریش مراجعه کنند. درخواست به اتریش ارسال شده و متقاضی باید تا هنگام اتخاذ تصمیم در کشور خود منتظر پاسخ باشد (بنابراین، متقاضی درخواست خود را باید دست کم 3 ماه پیش از ورود به اتریش ارسال نماید). استثنا: متقاضیانی که اجازه ورود بدون ویزا به اتریش را دارند شاید از طریق اداره مهاجرت و در هنگام حضور در خاک اتریش برای دریافت مجوز اقامت اقدام کنند (اطلاعات مورد نیاز در این خصوص را می توانید از سفارت اتریش کسب کنید).

شرایط اخذ ویزای تحصیلی اتریش

مدارک مورد نیازی که باید برای ثبت نام ارسال شوند

 1. تکمیل و امضای فرم درخواست (این فرم در نمایندگی های مجاز در دسترس است و همچنین می توانید آن را از اینترنت دانلود کنید).
 2. گذرنامه معتبر (اعتبار گذرنامه باید برای تمام طول مدت اقامت متقاضی در اتریش کافی باشد).
 3. عکس رنگی در اندازه بین 5/4 * 5/3 و 0/5 * 0/4 سانتیمتر (قطع عکس گذرنامه).
 4. گواهی تولد.
 5. گواهی عدم سوء پیشینه (در صورت دسترسی).
 6. بیمه سلامت برای دوره ورود تا شروع تحصیل (به بیمه سلامت دانشجویی مراجعه کنید).
 7. گواهی پذیرش از موسسه آموزشی اتریشی.
 8. گواهی تمکن و توانایی مالی که باید هزینه های زندگی 12 ماه اول شخص را پوشش دهد (این مبلغ در مورد دانشجویان زیر 24 سال ماهانه 57/426 یورو؛ و برای دانشجویان بالای 24 سال ماهانه 40/772 یورو است. ارقام مزبور شامل هزینه های تأمین مسکن، که در سال 2009 تا 15/239 یورو بود، نیز می شود)، برای مثال: دفتر حساب پس انداز، حساب بانکی در اتریش، اعلام تضمین هزینه -ها از سوی یک شخص ساکن اتریشی و چک های مسافرتی.
 9. گواهی تامین مسکن (اجاره نامه، قرارداد اقامت در یکی از خوابگاه های دانشجویی).

موضوع مجوز اقامت به هزینه ها (110 یورو) بستگی دارد؛ البته امکان هزینه های اضافی نیز وجود دارد.

محدودیت سنی مهاجرت تحصیلی به اتریش

با توجه به فرصت برای تحصیل در کشور اتریش که مؤسسات آموزش عالی آن به عنوان رتبه عالی جهانی درجه بندی شده اند، متقاضی می تواند زبان آلمانی را جهت تحصیل خود انتخاب کند. زبان آلمانی، زبان اول 100 میلیون نفر از مردم در سراسر جهان است و پیوستن به این افراد امکان تحصیل بیشتر و فرصت های شغلی مناسب تری را برای فرد متقاضی فراهم می آورد.

کشور اتریش دارای تاریخچه طولانی در مورد برگزاری دوره های برجسته تحصیلات عالی است، و برخی از بهترین فیلسوفان، دانشمندان و نویسندگان مشهور جهان در این کشور کار کرده و زندگی نموده اند. بویژه، شهر وین دارای سابقه طولانی در زمینه پیشرفت تحصیلی است. شهر وین جایی است که دایره وین (Vienna Circle)، که یکی از مهم ترین جنبش های فلسفه از زمان یونان باستان است، در این شهر بوجود آمده است. در این مورد می توان 5 دانشگاه اتریش را مشاهده نمود که در رتبه بندی QS در سال 2019 جزو 500 دانشگاه برتر جهان رتبه بندی شده اند. بالاترین رتبه بندی این 5 دانشگاه، متعلق به دانشگاه وین است که در رتبه 175 جهان قرار دارد.

در کشور اتریش، هیچگونه محدودیت سنی برای دریافت ویزای دانشجویی وجود ندارد، اما متقاضی برای دریافت یک ویزای تحصیلی اتریش باید حداقل 18 سال سن داشته باشد.

شرایط کار و اقامت پس از تحصیل در اتریش

از تاریخ 1 ماه مه 2011، فارغ التحصیلان از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، از شرایط جستجوی آزادانه برای یافتن کار، بهره مند شدند و اجازه دارند بدون نیاز به اجازه کار، در کشور اتریش به فعالیت کاری بپردازند.

این فارغ التحصیلان اگر معیارهای پذیرش برای یک کارت RWR را تامین کنند، می توانند برای دریافت اجازه اشتغال بدون شرکت در آزمون بازار کار، به جای دریافت یک کارت PWR، درخواست نمایند. این افراد پس از انجام کار قانونی به مدت یک سال و به صورت پیوسته و دارا بودن اجازه کار، حق دسترسی به بازار نامحدود را دارند که این فرایند باید توسط سرویس بازار کار (AMS) تأیید شود.

فارغ التحصیلان دارای ملیت های غیر اروپایی که موفق به فارغ التحصیلی در رشته کارشناسی ارشد خود در دانشگاه، دانشکده تحصیلات عالی یا دانشگاه خصوصی معتبر در کشور اتریش شده اند، پس از پایان مجوز مدت اقامت خود، اگر تاییدیه لازم از مقامات مجاز (35MA) در مورد تمدید مدت اقامت را داشته باشند، می توانند به مدت شش ماه دیگر به منظور جستجوی کار در کشور اتریش اقامت نمایند. این تأیید باید قبل از انقضای مجوز اقامت اعمال گردد.

این افراد، اگر کاری پیدا کنند که مطابق با شرایط آنها و بر اساس یک قرارداد معتبر کار باشد، و اگر ثابت کنند که حقوق و دستمزد آنها معادل با حقوق و دستمزد معمول برابر با حقوق فارغ التحصیلان ملی (کارکنان جوان) و حداقل 45 % حداکثر پایه ارزیابی تحت قانون امنیت اجتماعی عمومی اتریش (در سال 2011: حداقل 1،890 یورو حقوق ناخالص ماهانه، به علاوه پرداخت های ویژه) می باشد، می توانند برای دریافت یک کارت RWR بدون شرکت در آزمون بازار کار درخواست کنند. این کارت RWR به آنها اجازه می دهد که تنها با این کارفرما کار کنند.

هیچگونه معیاری برای برگزاری آزمون بر اساس این سیستم نقطه ای وجود ندارد. آندسته از فارغ التحصیلانی که دارای کارت RWR می باشند، در صورتی که به طور مستمر و بر اساس واجد شرایط بودن خود در طول 10 ماه گذشته (حداقل) مشغول به کار بوده باشند، می توانند پس از گذراندن یک دوره به مدت 12 ماه برای دریافت یک کارت RWR درخواست نمایند که این کارت به آنها حق می دهد تا دسترسی نامحدود به بازار داشته باشند. این مقررات برای فارغ التحصیلانی که تنها دارای مدرک لیسانس در کشور اتریش می باشند، اعمال نمی گردد.

مهاجرت تحصیلی به اتریش بدون مدرک زبان

زبان بومی تحصیل در کشور اتریش، زبان آلمانی اتریشی است و این مهارت های زبانی یک مزیت اضافه برای ایجاد موفقیت برای دانشجویان می باشد. در عین حال، هنوز هم تعداد زیادی از رشته های تحصیلی در دانشگاه وجود دارند که به زبان انگلیسی برگزار می شوند.

به منظور پذیرش در یک رشته تحصیلی در کشور آلمان، متقاضی باید ثابت کند که دانش کافی در مورد این زبان را دارد. در بعضی از دانشگاه ها در مورد زبان آلمانی، نیاز به مهارت مرتبط با سطح 2B وجود دارد و در کشورهای دیگر در مورد زبان مذکور، مهارت مرتبط با سطح 1C، در چارچوب مشترک کشورهای اروپایی برای زبان های مرجع وجود دارد. چندین دیپلم مختلف نیز در این مورد پذیرفته شده اند، که به عنوان مثال Österreichisches Sprachdiplom Deutsch، می باشد که در سیستم آزمون رسمی مشخص شده برای کشور اتریش برای زبان آلمانی به عنوان یک زبان خارجی با مراکز مجاز جهت برگزاری آزمون در سراسر جهان وجود دارد.

ارزشهای مردم کشور اتریش، بر پایه محافظه کاری، ایجاد روابط خوب با خانواده و ایجاد احساسات خوب استوار است. به این ترتیب، یک دستورالعمل آلمانی اتریشی، برای دستیابی به موفقیت های آینده در زندگی کاری و برقراری ارتباط با مردم محلی و نهادهای دولتی مناسب است.

مهاجرت تحصیلی به اتریش بدون مدرک زبان

سفارت اتریش در هنگام مصاحبه با فرد متقاضی به زبان انگلیسی در کشور اتریش، یک گواهینامه مهارت سطح 2A در ارتباط با زبان آلمانی را از متقاضی درخواست خواهد کرد. در کشور اتریش ممکن است دوره های زیادی در تحصیلی مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی وجود نداشته باشد. با این حال تعدادی از رشته های تحصیلی کارشناسی ارشد وجود دارد که برای تحصیل در کشور اتریش به زبان انگلیسی آموزش داده می شوند. با توجه گذرنامه به زبان اروپایی، برای پذیرش در آندسته از رشته های تحصیلی که به زبان انگلیسی تدریس می شوند، حداقل زبان با مهارت 2B / 1B مورد نیاز می باشد.

در هنگام تحصیل در خارج از کشور، بهترین رشته هایی که به زبان انگلیسی تدریس می شوند و شرکت در آنها توصیه می شود، شامل رشته های تحصیلی مدیریت، رسانه، فناوری اطلاعات و بازاریابی می باشند. در این مورد توصیه می شود که بهتر است متقاضی با دانشگاه مورد نظر خود برای شرکت در رشته های تحصیلی مورد علاقه خود در کشور اتریش تماس بگیرد، تا مطمئن شود که رشته مورد نظر وی به زبان انگلیسی تدریس می شود.

مزایا و معایب مهاجرت تحصیلی به اتریش

روش های پذیرش آسان؛ در مورد شرکت در رشته های تحصیلی خاص در دانشگاه های دولتی، شرکت در هیچگونه امتحان ورودی و یا آگاهی از زبان آلمانی مورد نیاز نمی باشد. پس از اینکه متقاضی برای شرکت در یک رشته تحصیلی پذیرفته شد، ویزای دانشجویی با اجازه انجام کار دریافت می کند (دانشجویانی که دوره آمادگی تحصیلی را می گذرانند و یا در یکی از رشته های مقطع کارشناسی، تحصیل می کنند، می توانند حداکثر 10 ساعت در هفته کار کنند و دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل می کنند، مجاز به انجام 20 ساعت کار در هفته می باشند). همچنین، قبل از اینکه دوره تحصیلی آغاز شود، یک فرصت برای شرکت در دوره آمادگی زبان آلمانی (تا 4 ترم) وجود دارد.

هزینه های تحصیلی کمتر؛ در حال حاضر، هزینه تحصیل دانشجویان روسی در دانشگاه های اتریش، حدود 760 یورو در هر ترم است، در حالیکه هزینه تحصیل برای دانشجویان اوکراینی و دانشجویان CIS (کشورهای مستقل مشترک المنافع)، حدود 380 یورو برای هر ترم است.

کار کردن در هنگام تحصیل؛ همانگونه که در بالا ذکر شد، دانشجویان واجد شرایط، مجاز به انجام کار تا 20 ساعت در هفته می باشند.

فرصت های کاری پس از فارغ التحصیل شدن؛ یک دانشجو پس از فارغ التحصیل شدن، 6 ماه دیگر اجازه اقامت رسمی در کشور اتریش را برای جستجوی شغل دارد. همچنین، دانشجویان می توانند در طول دوره تحصیلی، در پروژه های تحقیقاتی در زمینه تخصصی رشته تحصیلی خود شرکت کنند، و در نمایشگاه های حرفه ای که در آن کارفرمایان، مشاغل مورد نیاز شرکت خود را با آگهی های شغلی تبلیغ می کنند، حضور یابند.

راحتی و ایمنی؛ در واقع، کشور اتریش به عنوان یکی از کشورهایی شناخته شده است که دارای استانداردهای بالای زندگی می باشند. در کشور اتریش، به تمام ابعاد ویژگی راحتی با تمام جزئیات فکر می شود و به آنها توجه می گردد. در واقع، در کشور اتریش انجام اعمال جنایتکارانه به هیچ عنوان وجود ندارد و با شرایط و ویژگیهای آن کشور همخوانی ندارد.

موقعیت مناسب این کشور در مرکز اروپا، فرصت ایده آلی برای بازدید از کشورهای دیگر اروپایی را برای علاقمندان فراهم می کند. به عنوان مثال، شما می توانید قهوه خود را همراه با صبحانه در شهر وین پایتخت کشور اتریش بخورید، شام خود را در یک رستوران خلوت در کشور ایتالیا صرف کنید و در تعطیلات آخر هفته به پاریس مسافرت کنید (ویزای دانشجویی امکان اجازه ورود رایگان به تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا را فراهم می نماید.

معایب مهاجرت تحصیلی به اتریش

احساس دلتنگی برای وطن؛ ممکن است هنگامی که دانشجو از خانواده خود دور می باشد، به تنهایی عادت کند، اما اقامت داشتن در یک کشور دیگر، مانند شرکت در یک بازی فوتبال است. دانشجو در طول تعطیلات آخر هفته امکان رفتن به خانه برای دیدن خانواده و یا گذراندن تعطیلات با پدر و مادر خود را ندارد که اگر فرد آماده عبور از این مرحله نباشد، قطعاً این موضوع می تواند بر وی تأثیر منفی بگذارد.

با این حال، امروزه با استفاده از سایت های تماس ویدئویی و برنامه های کاربردی، مانند اسکایپ (Skype) و FaceTime، مشکل دلتنگی برای وطن به میزان بسیار زیادی قابل کنترل می باشد.

ایجاد افت در انجام مطالعات درسی؛ این موضوع به میزان بسیار زیادی مشکل است که در یک روز معمولی که تنها هستید بتوانید به خوبی مطالعه کنید. اضافه کردن مشکلات اقامت در یک کشور جدید به این مسئله، ایجاد انگیزه برای دانشجو به منظور تمرکز بر روی مطالعه و انجام تکالیف و مرور نمودن مطالب درسی را تقریباً غیر ممکن می سازد. همچنین، مهم است که این موضوع را به خاطر داشت که شرایط اقامت در کشور جدید همانند شرایط پیش رو جهت بازگشت به کشور اصلی نیست، بنابراین در صورت عدم تمرکز بر روی دروس خود ممکن است فرصت خود را برای جمع آوری اطلاعات ارزشمند در این مورد، از دست بدهید.

هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش

برای دانشجویان اتریشی و دانشجویانی که دارای موقعیتی مشابه با اتریشی ها هستند (یعنی شهروندان شهروندان عضو اتحادیه اروپا و EEA) و همچنین کسانی که حداقل دوره تحصیلات خود به اضافه دو ترم تحصیلی را نگذرانده اند، هیچ هزینه ای پرداخت نمی شود. پس از گذراندن دو ترم، شما باید 363.36 یورو برای هر ترم پرداخت کنید. برای دیگر دانشجویان با ملیت غیر اروپایی (که دارای مجوز اقامت دانشجویی هستند)، 726.72 یورو در هر ترم لازم است.

دیگر دانشجویان دوره های تحصیلی با مدرک با ملیت غیر اروپایی؛ به ویژه دانشجویانی که دارای مجوز اقامتی غیر از “دانشجو با مجوز اقامت” هستند (“Aufenthaltsbewilligung – Student” یا متعلق به یک گروه خاص)، 363.36 یورو برای هر ترم لازم است ( پس از دوره بدون هزینه تحصیلی).

هزینه عضویت اتحادیه دانشجویی “ÖH-Beitrag” و هزینه بیمه حوادث دانشجویی 19.20 یورو در هر ترم است و برای همه دانشجویان اجباری است. معافیت از پرداخت هزینه تحصیل در موارد خاص ممکن است (به عنوان مثال برای شرکت کنندگان در برنامه های تبادل و مشارکت دانشگاهی، دانشجویان کشورهای کمتر توسعه یافته).

دانشجویان از سایر کشورهای در حال توسعه و کشورهای اروپای مرکزی و شرقی ممکن است معاف از پرداخت هزینه شوند یا برای بازپرداخت کامل یا بخشی از هزینه های تحصیل، با توجه به قوانین دانشگاه خود درخواست کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت تحصیلی به اتریش پیشنهاد میکنیم از مشاورین موسسه حقوقی میرداماد، شرایط مهاجرت به اتریش را بخواهید.

اسکرول به بالا