ویزای سرمایه گذاری ترکیه

اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری یکی از روش های مهاجرت به ترکیه است، ترکیه رشد اقتصادی امیدوار کننده ای دارد. علاوه بر این ترکیه سرمایه گذاری مستقیم خارجی را تشویق می کند. در ادامه این مقاله نگاهی داریم به اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه میرداماد در تهران و شیراز در تماس باشید.

شرایط سرمایه گذاری در ترکیه برای خارجی ها

جمهوری ترکیه با مقرارات جدیدی، تابعیت این کشور را به اتباع خارجی می دهد:

 • سرمایه گذاری در املاک به میزان 250.000 $
 • خرید/تأسیس شرکت با 500.000 $ سرمایه
 • 500.000 $ سپرده در سند سرمایه گذاری دولتی یا بانک های دولتی که در ترکیه کار می کنند به شرطی که تا 3 سال این مبلغ را پس نگیرند.

ترکیه بر اساس گزارش سرمایه گذاری جهانی UNCTAD 2018 (آنکتاد)، دومین گیرنده بزرگ FDI (سرمایه گذاری خارجی) در آسیای غربی بعد از اسرائیل می باشد. این کشور مجموعه ای از اصلاحات قانونی را برای تسهیل پذیرش سرمایه گذاری در ترکیه برای خارجی ها تصویب کرده؛ از جمله ایجاد پشتیبانی سرمایه گذاری و آژانس تبلیغاتی ترکیه (ISPAT)، نمایشی از تلاش ها برای جذب مدیران خارجی صورت گرفت.

جریان های FDI با توجه به توسعه مشارکت عمومی و خصوصی برای پروژه های مهم زیربنایی، اقدامات جهت تسریع روند اداری و تقویت حمایت از حقوق مالکیت فکری، پایان بازرسی FDI و اصلاحات ساختاری به عنوان بخشی از توافق اتحادیه اروپا (EU) بهبود یافت. علاوه بر این، در سال های أخیر محیط قانونی در ترکیه به دلیل اصلاحات اجرا شده، به خصوص در سیستم مالیاتی و قضایی، به سبک سرمایه گذاری – دوستانه پیشرفت کرده است.

موقعیت جغرافیایی ترکیه مزیت مهمی برای سرمایه گذارانی محسوب می شود که به دنبال گسترش فعالیت های خود در اروپا، خاورمیانه و کشورهای CIS (کشورهای مستقل هم سود) می باشند. بسیاری از شرکت های جهانی همزمان با رشد شباهت ها در راستای کشورهای خلیج فارس نیز به ترکیه به عنوان مرکز اداره ای مهم نگاه می کنند و از این رو اعمال خود را از این ناحیه مدیریت می کنند. به علاوه سیاست سرمایه گذاری خارجی آزادی خواه ترکیه که رفتار برابر سرمایه گذاران محلی و خارجی را تضمین می کند موجب اطمینان سرمایه گذاران خارجی می شود.

ترکیه با تعریف استانداردهای رفتار سرمایه گذاران و سرمایه گذاری آنها برای ایجاد محیطی مناسب در مشارکت اقتصادی توافق نامه های دو جانبه و چند جانبه مختلفی را امضا می کند، در حالی که با توجه به عضویت در اتحادیه گمرکی از سال 1996 و تواقنامه تجارت آزاد که توسط 27 کشور به امضا رسیده است، فرصت های منحصر به فردی را برای سرمایه گذاران خارجی ایجاد کرده است.

ترکیه همچنین با تکمیل این ابتکارات و پیشرفت های مدام قانونی، رژیم محرک سرمایه گذاری وسیعی دارد که اشتیاق سرمایه گذارن خارجی را برای سرمایه گذاری در ترکیه افزایش می دهد. برای مثال سرمایه گذارن می توانند از طرح های سرمایه گذاری مختلف (یعنی، طرح های سرمایه گذاری عمومی، منطقه ای، بزرگ و یا استراتژیک) با توجه به دامنه سرمایه گذاری های برنامه ریزی شده خود سود ببرند.

هر کدام از این طرح های سرمایه گذاری منافع با ارزشی را برای سرمایه گذاران خارجی مانند معافیت از مالیات بر ارزش افزوده، معافیت از عوارض گمرکی، کاهش مالیاتی، پشتیبانی حق بیمه تأمین اجتماعی، کمک هزینه مالیات بر درآمد، حمایت از نرخ بهره، تخصیص زمین و بازپرداخت مالیات بر ارزش افزوده.

شرایط اخذ اقامت و مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

درخواست برای اقامت شهروندی برای خرید ملک در دست اقدام به شرح زیر است:

 • فرم درخواست مقدماتی بررسی می شود و هر کمبودی تکمیل می شود.
 • تعیین می شود که آیا درخواست مطابق با الزامات مطابقت است.
 • فرم درخواست
 • گذرنامه یا سند مشابهی که نشان دهنده ی وضعیت شخص است.
 • اگر فردی بی خانمان است باید بی خانمان بودنش را اثبات کند.
 • گواهی وضعیت زناشویی و یا گواهی ازدواج یا طلاق اگر فرد ازدواج کرده باشد یا طلاق گرفته باشد. گواهی مرگ همسر چنانچه فرد بیوه باشد.
 • مدرک تولد شامل اطلاعات شناسایی فرد و هویت فرد. اگر فرد ازدواج کرده باشد یک کپی از روابط خانوادگی زن و شوهر و فرزندان که تضمین می کند یا یک سند مشابه.
 • اگر شخصی فامیل درجه یک یا درجه دو در ترکیه داشته باشد. مدارک ثبت نام هویت از سیستم توسط مقامات منتخب این افراد گرفته می شود.
 • دریافتی نشان می دهد که هزینه خدمات در دفتر پرداخت وزارت خزانه داری و دارایی سپرده شده است.(هزینه خدمات برای هر نفر1500 لیر در سال 2018 بوده است).

شرایط اخذ اقامت و مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

پس از اتمام مراحل مورد نیاز نتایج پذیرش یا رد درخواست باید به اشخاص مربوطه توسط اداره استانی یا دفاتر نمایندگی خارجی ارسال شود. اسناد به فرم درخواست اولیه ب شرح زیر است:

 • کپی پاسپورت
 • کپی مجوز اقامت اسناد رسمی
 • کپی مجوز ثبت زمین اموال غیر منقول
 • کپی از سند سپرده

سند نشان دهنده خرید اوراق بهادار از بانک یا شرکت کارگذاری و سند از بانک یا خانه کارگذاری که نشان می دهد رابطه ی تعهد وضمانت در حساب ها به نام اداره مربوطه باز می شود. نامه رضایت از دفتر اسناد رسمی(رضایت را مشخص می کند) برای سپرده گذاری و ذخیره اوراق بهادار و پرونده در پرونده های ثبت زمین ثبت اسناد زمین و ثبت نام بین موسسات. معمولا بین 3 تا 6 ماه طول می کشد تا پاسپورت تی سی و ترکیه برای شما و خانواده تان آماده شود. کار (بقیه مراحل)پس از سرمایه گذاری انجام می شود و این کار با دقت انجام می شود.

حتما بخوانید:  سرمایه گذاری در ترکیه

حداقل سرمایه گذاری در ترکیه جهت اخذ اقامت

دریافت اقامت ترکیه بر اساس تصمیم گیری رئیس جمهور این کشور، که واجد شرایط بودن برای تابعیت ترکیه می باشد، شامل معیارهای زیر است. با مقررات جدیدی که در تاریخ 18 سپتامبر اعلام شد، جمهوری ترکیه با اعطا کردن شهروندی به خارجیان، به آن ها کمک می کند که حداقل سرمایه گذاری 250.000 دلاری را به دست آورند. حداقل های سرمایه گذاری با توجه به نوع سرمایه گذاری:

 • حداقل مبلغ 500.000 دلار یا معادل ارز خارجی یا لیره ترکیه، به ارزش سهام صندوق سرمایه گذاری املاک و یا سهام صندوق سرمایه گذاری شده با این شرط که، آنها نمی توانند این مبلغ را به مدت حداقل سه سال به فروش برسانند. همانطور که توسط هیئت مدیره ی بازار سرمایه ی ترکیه تایید شده است.
 • حداقل 500.000 دلار یا معادل ارز خارجی یا لیره ترکیه به ارزش اوراق قرضه ی دولتی با این شرط که نمی توانند به مدت حداقل سه سال به فروش برسند، همانطور که توسط وزارت خزانه داری و مالی تایید شده است.
 • حداقل سرمایه ی 500.000 دلار یا معادل ارز خارجی یا لیره ترکیه، که توسط وزارت صنایع و فناوری تایید شده است.
 • ملک، به ارزش حداقل 250000 دلار یا معادل ارز خارجی یا لیره ترکیه با محدودیت اسمی در فروش مجدد آن،که آن را حداقل به مدت سه ساله به دست آورده است، که توسط وزارت محیط و شهرسازی تایید شده است.
 • به منظور تأمین مخارج حداقل 50 نفر، وزارت کار، خانواده، کار و خدمات اجتماعی تأسیس شده است.
 • حداقل 500000 دلار یا معادل ارز خارجی یا لیره ی ترکیه، در بانک های مستقر در ترکیه با این شرط که نمی توانند به مدت حداقل سه سال به فروش برسند، همانطور که توسط اداره ی تنظیم بانکداری تایید شده است.

مزایا و معایب سرمایه گذاری در ترکیه

در قرن گذشته، اقتصاد کشور ترکیه تا حد قابل توجهی بهبود یافته است. جمیت جوان این کشور اقتصاد آن را پیش می برند. مزیت های سرمایه گذاری در ترکیه:

اقتصاد: تن مسئله یکی از بزرگ ترین فاکتور ها برای افرادی است که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند. اقتصاد کشور ترکیه اقتصاد ثابت و پایداریست و چشم انداز خوبی دارد و انتظار می رود در سالهای اینده پیشرفت زیادی کنند. با وجود اینکه اقتصاد خیلی از کشور ها طی رکود اقتصادی جهانی دستخوش تغییراتی شد، اقتصاد ترکیه در سال 2010، 9.2 درصد و در سال 2011، 8.2 درصد رشد داشته است که به یکی از رو به رشد ترین اقتصاد های جهان تبدیل کرده است. درآمد خالص خانواده ها طی یک دهه سه برابر شد.

موقعیت جغرافیایی: کشور ترکیه با قرار گیری بین اروپا و خاورمیانه ، یکی از نقاط تجاری اصلی در این محدوده به شمار می رود. همچنین زیبایی های طبیعی این کشور بازدید کنندگانی را از سراسر جهان به خود جذب می کند که موقهیت جغرافیایی این کشور در این امر بی تاثیر نبوده است

جمعیت جوان کشور ترکیه: کشور ترکیه، کشور جوان و تحصیل کرده است و از لحاظ سیاسی بسیار با انگیزه است. همین جمعیت جوان هستند که باعث رشد اقتصادی این کشور شده اند و ترکیه را به یکی از کشور های شناخته شده و حائز اهمیت در آینده تبدیل خواهند کرد.

قیمت های منصفانه: بر خلاف سایر کشور های حوزه دریای مدیترانه، شما میتوانید در کشور ترکیه به راحتی، با قیمت مناسب خانه ای خریداری کنید! یک خانه سه یا چهارخوابه نزدیک دریا حدود 120000 یورو قیمت دارد. قیمت ها در این کشور در مقایسه با کشورهایی مثل فرانسه، اسپانیا بسیار کمتر است.

مزایا و معایب سرمایه گذاری در ترکیه

معایب سرمایه گذاری در ترکیه:

مشکلات مرزی: حمله های داعش در کبانی، جنگ را تا مرزهای سوریه با ترکیه پیش آورد. هرچند که این حمله ها سرکوب شدند اما کشور سوریه هم چنان در آماده باش به سر می برد. ترکیه کشوری وسیع است که با 8 کشور اروپایی و خاورمیانه هم مرز است.

جمعیت جوان: همان جمعیت جوانی که باعث پویایی اقتصادی این کشور شده اند خواستار تغییرات اساسی در قوانین مستبدانه این کشورهستند که باعث شده است که اعتراضات زیادی در این کشور صورت بگیرد که اثرات این اعتراض ها تماما مثبت نبوده است.

محدودیت زبانی: زبان ترکی، زبان راحتی برای یادگیری نیست. در بخش های اصلی، مثل بانک، هتل، رستوران ها، افرادی که باید با آنها ارتباط برقرار کنید به زبان انگلیسی مسلط اند اما اگر بخواهید به شهرهای کوچکتر سفر کنید، ارتباط برقرار کردن با مردم بومی برای شما مشکل ساز خواهد شد مگر اینکه با زبان ترکی و استفاده از زبان بدن آشنایی داشته باشید.

حتما بخوانید:  تاسیس رستوران در ترکیه

بهترین فرصت های سرمایه گذاری ها در ترکیه

در حال حاضر کشور ترکیه شانزدهمین اقتصاد بزرگ دنیا و ششمین اقتصاد بزرگ اروپا محسوب می گردد. به همین علت مهاجرت به ترکیه به یکی از مقاصد محبوب برای سرمایه گذاران خارجی تبدیل شده است. بهترین فرصت های سرمایه گذاری در کشور ترکیه عبارت اند از، ساخت و ساز: یکی از اصلی ترین زمینه های سرمایه گذاری خصوصی و عمومی در کشور ترکیه بخش ساخت و ساز است اگر در زمینه ی مهندسی و یا ساختمان سازی پیش زمینه ای داشته باشید می توانید در کشور ترکیه به این کار مشفول شوید. حتی می توانید شرکتی احداث کنید که مواد خام لازم برای ساخت و ساز را تهیه می کند.

فناوری اطلاعات: از آنجایی که قوانین کشور ترکیه موانع بزرگ زیادی برای واردات دارد، اپراتور های مخابراتی در این کشور محدود هستند. از انجایی که این بخش احتیاج به سرمایه اولیه زیادی دارد ممکن است سرمایه گذاری در آن کار راحتی نباشد.فلزات و صنایع اتومبیل: هرچند که تنها 25 درصد از جمعیت ترکیه دارای ماشین شخصی هستند اما تعداد افراد مصرف کننده از سال 2000 تا کنون در حال افزایش است و از طرفی صنایع اتومبیل سازی با کمبود قطعات اضافی خودرو مواجه است.

اگر بتوانید تجارتی را راه اندازی کنید که قطعات خودرو و یا خودرو را شامل باشد می توانید درآمد زیادی از این راه کسب کنید. انرژی: بخش انرژی یکی از معدود بخش هاییست که دولت ترکیه از سرمایه گذاران ان بخش به شدت استقبال می کند. مجموع سرمایه لازم در این بخش 130 بیلیون دلار تا سال 2020 است.

فست فود بسته بندی شده: با افزایش نرخ اشتغال خانم ها نیاز به غذاهای فرآوری شده و غذاهای منجمد و اسنک ها افزایش پیدا کرده است. منسوجات: یکی از مهم ترین صنایع ترکیه که بخش زیادی از درامد این کشور را به خود اختصاص می دهد بخش منسوجات می باشد. اگر با سرمایه زیادی به کشور ترکیه مهاجرت می کنید می توانید انرا در تولید منسوجات به کار گیرید چرا که بازار پارچه های ساخت ترکیه بسیار وسیع و پرتقاضاست و 10.8 درصد از درآمد خالص این کشور را شامل می شود.

محیط زیست: بحث محیط، اخیرا به یکی از اولویت های اقتصاد ترکیه تبدیل شده است. رشد جمعیت و صنعت، مشکلات محیط زیست را در پی دارد و دولت ترکیه به تنهایی از پس آن برنمیاید و از سرمایه گذارانی که در بخش کنترل دور ریز کارخانجات و فاضالاب و مشکلات آب مایل به فعالیت باشند استقبال می کند. سنگ طبیعی: کشور ترکیه چهارمین تولید کننده سنگ های طبیعی در دنیاست اما با کمبود نیروی متخصص در فرآوری و استخراج معادن رو به رو است.

گردشگری: کشور ترکیه ششمین کشور پر گردشگر دنیاست و درآمد زیادی از این بخش دارد و یکی از بخش های کلیدی اقتصاد آن به حساب می آید. سایر بخش هایی که می توان در آنها سرمایه گذاری کرد: زراعت و صدور فندق، برق و لوازم الکترونیکی، بتروشیمی، خدمات مشاوره مالی، صرافی، صنایع هوایی، شرکت رزرو خانه و آپارتمان برای تعطیلات، شرکت خدمات نظافتی. اخذ تابعیت ترکیه از طریق خرید ملک 250000 دلاری امکان پذیر است، برای کسب اطلاعات در زمینه های گفته شده بهتر است که با مشاورین موسسه میرداماد همراه باشید.

سوالات متداول در مورد اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

1- شرایط سرمایه گذاری در ترکیه برای خارجی ها چگونه است ؟

جمهوری ترکیه با مقرارات جدیدی، تابعیت این کشور را به اتباع خارجی می دهد:

 • سرمایه گذاری در املاک به میزان 250.000 $
 • خرید/تأسیس شرکت با 500.000 $ سرمایه

500.000 $ سپرده در سند سرمایه گذاری دولتی یا بانک های دولتی که در ترکیه کار می کنند به شرطی که تا 3 سال این مبلغ را پس نگیرند.ترکیه بر اساس گزارش سرمایه گذاری جهانی UNCTAD 2018 (آنکتاد)، دومین گیرنده بزرگ FDI (سرمایه گذاری خارجی) در آسیای غربی بعد از اسرائیل می باشد. این کشور مجموعه ای از اصلاحات قانونی را برای تسهیل پذیرش سرمایه گذاری در ترکیه برای خارجی ها تصویب کرده؛ از جمله ایجاد پشتیبانی سرمایه گذاری و آژانس تبلیغاتی ترکیه (ISPAT)، نمایشی از تلاش ها برای جذب مدیران خارجی صورت گرفت .

2- شرایط اخذ اقامت و مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری چگونه است ؟

درخواست برای اقامت شهروندی برای خرید ملک در دست اقدام به شرح زیر است :

 • فرم درخواست مقدماتی بررسی می شود و هر کمبودی تکمیل می شود.
 • تعیین می شود که آیا درخواست مطابق با الزامات مطابقت است.
 • فرم درخواست
 • گذرنامه یا سند مشابهی که نشان دهنده ی وضعیت شخص است.
 • اگر فردی بی خانمان است باید بی خانمان بودنش را اثبات کند.
 • گواهی وضعیت زناشویی و یا گواهی ازدواج یا طلاق اگر فرد ازدواج کرده باشد یا طلاق گرفته باشد. گواهی مرگ همسر چنانچه فرد بیوه باشد.
 • مدرک تولد شامل اطلاعات شناسایی فرد و هویت فرد. اگر فرد ازدواج کرده باشد یک کپی از روابط خانوادگی زن و شوهر و فرزندان که تضمین می کند یا یک سند مشابه.
 • اگر شخصی فامیل درجه یک یا درجه دو در ترکیه داشته باشد. مدارک ثبت نام هویت از سیستم توسط مقامات منتخب این افراد گرفته می شود.
 • دریافتی نشان می دهد که هزینه خدمات در دفتر پرداخت وزارت خزانه داری و دارایی سپرده شده است.(هزینه خدمات برای هر نفر1500 لیر در سال 2018 بوده است
حتما بخوانید:  تابعیت ترکیه از طریق خرید ملک ۲۵۰۰۰۰ دلاری

3- مزایای سرمایه گذاری در ترکیه کدامند ؟

اقتصاد: تن مسئله یکی از بزرگ ترین فاکتور ها برای افرادی است که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند. اقتصاد کشور ترکیه اقتصاد ثابت و پایداریست و چشم انداز خوبی دارد و انتظار می رود در سالهای اینده پیشرفت زیادی کنند. با وجود اینکه اقتصاد خیلی از کشور ها طی رکود اقتصادی جهانی دستخوش تغییراتی شد، اقتصاد ترکیه در سال 2010، 9.2 درصد و در سال 2011، 8.2 درصد رشد داشته است که به یکی از رو به رشد ترین اقتصاد های جهان تبدیل کرده است. درآمد خالص خانواده ها طی یک دهه سه برابر شد.موقعیت جغرافیایی: کشور ترکیه با قرار گیری بین اروپا و خاورمیانه ، یکی از نقاط تجاری اصلی در این محدوده به شمار می رود. همچنین زیبایی های طبیعی این کشور بازدید کنندگانی را از سراسر جهان به خود جذب می کند که موقهیت جغرافیایی این کشور در این امر بی تاثیر نبوده است

4- معایب سرمایه گذاری در ترکیه کدامند ؟

مشکلات مرزی: حمله های داعش در کبانی، جنگ را تا مرزهای سوریه با ترکیه پیش آورد. هرچند که این حمله ها سرکوب شدند اما کشور سوریه هم چنان در آماده باش به سر می برد. ترکیه کشوری وسیع است که با 8 کشور اروپایی و خاورمیانه هم مرز است.جمعیت جوان: همان جمعیت جوانی که باعث پویایی اقتصادی این کشور شده اند خواستار تغییرات اساسی در قوانین مستبدانه این کشورهستند که باعث شده است که اعتراضات زیادی در این کشور صورت بگیرد که اثرات این اعتراض ها تماما مثبت نبوده است.محدودیت زبانی: زبان ترکی، زبان راحتی برای یادگیری نیست. در بخش های اصلی، مثل بانک، هتل، رستوران ها، افرادی که باید با آنها ارتباط برقرار کنید به زبان انگلیسی مسلط اند اما اگر بخواهید به شهرهای کوچکتر سفر کنید، ارتباط برقرار کردن با مردم بومی برای شما مشکل ساز خواهد شد مگر اینکه با زبان ترکی و استفاده از زبان بدن آشنایی داشته باشید.

5- بهترین فرصت های سرمایه گذاری ها در ترکیه کدامند ؟

بهترین فرصت های سرمایه گذاری در کشور ترکیه عبارت اند از، ساخت و ساز: یکی از اصلی ترین زمینه های سرمایه گذاری خصوصی و عمومی در کشور ترکیه بخش ساخت و ساز است اگر در زمینه ی مهندسی و یا ساختمان سازی پیش زمینه ای داشته باشید می توانید در کشور ترکیه به این کار مشفول شوید. حتی می توانید شرکتی احداث کنید که مواد خام لازم برای ساخت و ساز را تهیه می کند.

6- گردشگری در ترکیه چگونه است ؟

کشور ترکیه ششمین کشور پر گردشگر دنیاست و درآمد زیادی از این بخش دارد و یکی از بخش های کلیدی اقتصاد آن به حساب می آید. سایر بخش هایی که می توان در آنها سرمایه گذاری کرد: زراعت و صدور فندق، برق و لوازم الکترونیکی، بتروشیمی، خدمات مشاوره مالی، صرافی، صنایع هوایی، شرکت رزرو خانه و آپارتمان برای تعطیلات، شرکت خدمات نظافتی.

7- اخذ تابعیت ترکیه از چه طریقی امکان پذیر است ؟

اخذ تابعیت ترکیه از طریق خرید ملک 250000 دلاری امکان پذیر است

8- قیمت های منصفانه در ترکیه جهت اقامت از طریق سرمایه گذاری چگونه است ؟

بر خلاف سایر کشور های حوزه دریای مدیترانه، شما میتوانید در کشور ترکیه به راحتی، با قیمت مناسب خانه ای خریداری کنید! یک خانه سه یا چهارخوابه نزدیک دریا حدود 120000 یورو قیمت دارد. قیمت ها در این کشور در مقایسه با کشورهایی مثل فرانسه، اسپانیا بسیار کمتر است.

9- فناوری اطلاعات به عنوان بخشی از بهترین فرصت های سرمایه گذاری در ترکیه چگونه است ؟

از آنجایی که قوانین کشور ترکیه موانع بزرگ زیادی برای واردات دارد، اپراتور های مخابراتی در این کشور محدود هستند. از انجایی که این بخش احتیاج به سرمایه اولیه زیادی دارد ممکن است سرمایه گذاری در آن کار راحتی نباشد.فلزات و صنایع اتومبیل: هرچند که تنها 25 درصد از جمعیت ترکیه دارای ماشین شخصی هستند اما تعداد افراد مصرف کننده از سال 2000 تا کنون در حال افزایش است و از طرفی صنایع اتومبیل سازی با کمبود قطعات اضافی خودرو مواجه است.

10- محدودیت زبانی به عنوان معایب سرمایه گذاری در ترکیه چگونه است ؟

زبان ترکی، زبان راحتی برای یادگیری نیست. در بخش های اصلی، مثل بانک، هتل، رستوران ها، افرادی که باید با آنها ارتباط برقرار کنید به زبان انگلیسی مسلط اند اما اگر بخواهید به شهرهای کوچکتر سفر کنید، ارتباط برقرار کردن با مردم بومی برای شما مشکل ساز خواهد شد مگر اینکه با زبان ترکی و استفاده از زبان بدن آشنایی داشته باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.