071-91009294  | 021-88724227  |

مهاجرت کاری به ایرلند

مهاجرت کاری به ایرلند

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

اطلاع از شرایط مهاجرت کاری به ایرلند و مشاغل مورد نیاز ایرلند می‌تواند مسیر شما را در مقوله کاریابی تسهیل دهد‌. بازار کار مناسب و شرایط کاری فوق‌العاده باعث شده تا کشور ایرلند پذیرای مهاجران کاری بسیار زیادی باشد. اهمیتی که این کشور برای مهارت آموزی و آمادگی برای بازار کار شهروندان خود قائل است نشان می‌دهد که تا چه اندازه برای تربیت نیروی کار متعهد و کارآمد اهمیت قائل است. با اشتغال در این کشور از درآمد خوبی برخوردار خواهید شد و فرصت تفریح و بازدید از مناطق جذاب یکی از زیباترین کشورهای جهان را به دست خواهید آورد.

اولین گام جهت مهاجرت به ایرلند از طریق کار

در اولین قدم برای مهاجرت به ایرلند از طریق کار ابتدا باید از طریق سایت‌های رسمی و معتبر لیست مشاغل مورد نیاز ایرلند را بررسی کرده و پس از یافتن شغل مورد نظر خود با آن موسسه ارتباط برقرار کنید. بسیاری از مصاحبه‌ها و ورودی شرکت‌های مختلف از طریق فضای مجازی و به صورت آنلاین و یا از طریق تماس تلفنی انجام می‌شود.

مدارک لازم در برای دریافت ویزای کار به ایرلند

پس از دریافت دعوتنامه از جانب کارفرما معتبر و شرکت‌های قانونی با ارائه مدارک شناسایی، کارت ملی، شناسنامه، عکس، ارائه تمکن مالی یک ساله، ارائه گواهی عدم سوء پیشینه، ارائه مدرک زبان ایرلندی یا انگلیسی و ارائه مدرکی تحت عنوان سابقه کار شما می‌توانید جهت دریافت ویزا اقدامات لازم را انجام دهید.

معرفی انواع ویزای کاری

  • ویزای پیشنهاد کار (جاب آفر)

این ویزا پس از دریافت پیشنهاد کاری از جانب کارفرما و تایید مدارک‌تان صادر خواهد شد و شما با داشتن آن می‌توانید در کشور ایرلند به طور قانونی مشغول به کار شوید.

  • ویزای جستجو کار

ویزای جستجوی کار در همه کشورها وجود ندارد و کشور ایرلند نیز از صدور این ویزا برای ایرانیان امتناع می‌کند. توجه داشته باشید که ویزای جستجوی کار پس از بررسی مدارک تحصیلی، تخصص، مهارت، مدرک زبان و مواردی از این قبیل برای شما صادر خواهد شد و عموماً در مدت زمان تقریبی ۶ ماه به شما مجوز جستجوی کار را خواهد داد.

مهاجرت کاری به ایرلند

اطلاع از نرخ بیکاری کشور مقصد چه کمکی به ما خواهد کرد؟

در ابتدا باید اشاره کرد که نرخ بیکاری با بررسی شاخص‌های مختلف اقتصادی به دست می‌آید. اعداد و ارقامی که تحت عنوان نرخ بیکاری هر کشوری ارائه می‌شوند به عنوان وضعیت اشتغال و روند رشد و توسعه اقتصاد آن کشور در نظر گرفته خواهد شد. هرچه که اعداد ارائه شده به صفر نزدیک‌تر باشد وضعیت اشتغال در آن کشور بهتر خواهد بود.

نرخ بیکاری یک معیار مهم برای افرادی است که از طریق مهاجرت کاری در حال اقدام برای اخذ ویزا و اقامت ایرلند هستند است. نرخ بیکاری در ایرلند در سال 2021 در کم‌ترین میزان 3/9% و در بالاترین میزان 17/3% بوده است.

وضعیت اشتغال در ایرلند چگونه است؟

برای اقدام در خصوص مهاجرت کاری به ایرلند بررسی آمار و ارقام موثر و تاثیرگذار در اقتصاد ایرلند از جمله نزخ بیکاری، متوسط میزان حقوق و … کمک شایانی به شما خواهد کرد. ایرلند با نرخ بیکاری متوسط 6 درصدی به عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان به شمار می‌رود. آمار ارائه شده از این کشور نشان‌دهنده آن است که اکثریت قریب به اتفاق شهروندان ایرلندی مشغول به کارند و از وضعیت اقتصادی مساعدی برخوردارند؛ چرا که بالا بودن این عدد نشان‌گر اقتصاد نامساعد و وجود افراد بیکار در کشور خواهد بود. این آمار پایین بیکاری یک خبر دلگرم کننده برای افراد جویای کار در کشور ایرلند به شمار می‌رود.

آمارهای موثر در اقتصاد و کار در کشور ایرلند در سال 2021

  • درآمد متوسط هر ساعت کار در ایرلند حدود 20 تا 26 یورو می‌باشد.
  • میانگین مجاز ساعت کار در ایرلند در هفته بین 30 تا 33 ساعت است.
  • سن بازنشستگی مردان و زنان در ایرلند 65 سال است.
  • حداقل دستمزد در ایرلند 5/58 یورو در ساعت است.
  • نرخ بیکاری جوانان در سال 2021 حداقل 6/20% و حداکثر 32% است.
  • نرخ مالیات درآمد شرکت حداقل 12/5% و حداکثر 50% می‌باشد.
  • نرخ مالیات درآمد شخصی حداقل 41% و حداکثر 48% است.
  • نرخ بهره بانکی در ایرلند حداقل 0% و حداکثر 4/75% است.

معرفی مشاغل مورد نیاز ایرلند

در ادامه به معرفی مشاغل مورد نیاز این کشور در هر رشته می‌پردازیم:

رشته‌های مهندسی

مهندسی مکانیک

مهندسی برق

مهندسی برق

مهندسی طراحی و ساخت و ساز

مهندسی صنایع غذایی

رشته‌های علوم‌ پزشکی

پزشک عمومی

پرستاری

مامایی

بهداشت عمومی

فیزیوتراپی

شنوایی سنجی

علوم آزمایشگاهی

داروسازی

تزریقات

و دیگر تخصص‌های پزشکی (مغز و اعصاب، قلب و عروق و…)

رشته مدیریت

مديريت مالی

مديريت بازرگانی

رشته کامپیوتر

سخت افزار

نرم افزار

 

از دیگر رشته‌های پرطرفدار ایرلند می‌توان به فروش و بازاریابی، حقوق، اقتصاد و حسابداری اشاره کرد. توجه داشته باشید که مشاغل مورد نیاز هر جامعه‌ای با توجه به شرایط تغییر خواهد کرد؛ بنابراین پیش از هر اقدامی از تازه‌ترین مشاغل مورد نیاز کشور مقصد خود مطلع شوید.

حداقل درآمد و دستمزد کار در کشور ایرلند

در خصوص مهاجرت کاری به ایرلند باید گفت: در صورتی ویزای کار برای شما صادر خواهد شد که حداقل درآمد پیشنهادی کارفرما سالانه ۳۰ هزار یورو باشد. این مبلغ کمترین میزانی است که برای اشتغال در این کشور دریافت خواهید کرد. توجه داشته باشید که درآمد شما بسته به شغلی که انتخاب می‌کنید و مهارت و توانایی فردی‌تان تغییرات اساسی خواهد داشت و می‌تواند به مبلغی ۵ برابر عدد گفته شده تغییر پیدا کند.

مدیر مالی با در آمد حداقل ۱۳۹۰۰۰ یورو در سال

این رشته به عنوان یکی از پرطرفدارترین رشته‌های کشور ایرلند به شمار می‌رود و افراد می‌توانند در زیر مجموعه‌های حسابداری، خزانه‌داری، امور بانکی و امور مالی در این رشته فعالیت کنند.

مدیر فروش با درامد حداقل ۱۳۰۰۰۰ یورو در سال

شرکت‌های مختلف با جذب مدیران فروش سود و سرمایه خود را دوچندان کرده و بازار فروش مصول مورد نظر را افزایش می‌دهند. برنامه‌ریزی دقیق، تعیین هدف، ایجاد انگیزه، شبکه‌سازی، ارائه گزارش هفتگی از میزان سود از جمله وظایفی است که یک مدیر فروش بر عهده دارد.

مهاجرت کاری به ایرلند

اخذ اقامت دائم پس از ویزای کاری در ایرلند

همواره مهاجرت کاری به ایرلند به عنوان یکی از پرمخاطب‌ترین روش‌های مهاجرتی به شمار می‌رود که از طریق آن می‌توان به اقامت دائم رسید.‌ هر کشوری بنا بر قواعد و ضوابط خاص خود پس از مدت حضور معینی با درخواست اقامت دائم شما موافقت خواهد کرد. شما با حضور ۵ ساله در کشور ایرلند و پرداخت بیمه و مالیات به موقع می‌توانید به اقامت دائم این کشور دسترسی پیدا کنید.

اخذ ویزای همراه پس از دریافت ویزای کاری

خوشبختانه پاسخ به این سوال مثبت است و اگر شما قصد داشته باشید تا همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال‌تان را با خود همراه کنید مشکلی به وجود نخواهد آمد. توجه داشته باشید که مدت زمان صدور ویزای همراه بسته به موقعیت و جایگاه کاری شما در کشور ایرلند از بین ۶ ماه تا ۱ سال متغیر خواهد بود.

جمع‌بندی

در طول این مقاله سعی شد از صفر تا صد مقوله مهاجرت کاری به ایرلند مورد بررسی قرار گیرد و به سوالات پر‌تکرار شما عزیزان در این خصوص پاسخ داده شود. توجه داشته باشید مهاجرت به ایرلند از طرق دیگری مثل سرمایه‌گذاری در ایرلند، تحصیل در ایرلند و… امکان‌پذیر می‌باشد. توصیه می‌شود جهت کسب اطمینان از سایت و موسسه‌ای که می‌خواهید با آن همکاری داشته باشید و به نوعی در آن فعالیت کنید با موسسات مهاجرتی معتبر در ارتباط باشید. وکیل مهاجرت به ایرلند و کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد با سابقه‌ای درخشان در خصوص مهاجرت کاری به عنوان یک راهنمای توانمند در کنار شما خواهند بود تا این مسیر پر‌فراز و نشیب را به آسانی هرچه تمام‌تر پشت سر بگذارید.

اخبار مرتبط

اسکرول به بالا