071-91009294  | 021-88724227  |

تحصیل در کره جنوبی | شرایط + هزینه‌ها 2023

تحصیل در کره جنوبی

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

تحصیل در کره جنوبی کشوری با اقتصاد پیشرفته و تجهیزات نوآورانه در صنایع مختلف، می‌تواند آرزوی هر دانشجوی بین المللی باشد. این کشور از دانشجویان خارجی با رزومه‌ای عالی همواره دعوت می‌کنند تا تحصیل خود را در کره جنوبی بگذرانند و بهترین امکانات را در اختیار شما قرار می‌دهد. کره جنوبی برای جذب دانشجویان بین المللی به سمت دانشگاه‌های خود شرایطی مانند آسان‌تر کردن پذیرش دانشگاه‌ها، ارائه رشته‌های مختلف به زبان انگلیسی و کره‌ای، پیشرفت در مسائل آموزشی و ارائه مدارک معتبر جهانی را در نظر گرفته است. دانشگاه‌های این کشور دارای برترین رتبه‌ها در جهان هستند و مدرک تحصیلی تعداد زیادی از دانشگاه‌های کشور کره مورد تایید کشور ایران است. هزینه‌های پایین زندگی و تحصیل در کشور کره جنوبی نیز باعث افزایش مهاجرت تحصیل به این کشور شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با تحصیل در کره جنوبی با مشاورین مجرب موسسه میرداماد در شعب تهران و شیراز تماس برقرار کنید.

تحصیل دندانپزشکی در کره جنوبی

تحصیل پزشکی در کره جنوبی

تحصیل در کره جنوبی

تحصیل در کره جنوبی یکی از برترین گزینه‌های موجود برای دانشجویان بین المللی است. کشور کره در تحصیل و آموزش از کیفیت بالایی برخوردار است و بیش از نیمی از جمعیت این کشور دارای تحصیلات عالی هستند. یکی از دلایلی که باعث شده کشور کره از نظر تحصیل مورد توجه جهانیان قرار بگیرد این است که برای ورود به بشتر شغل‌های آن نیاز به تحصیلات عالی است و به این معنی است که از افراد کارآمد در این کشور استفاده می‌شود. از ویژگی‌های تحصیل در این کشور می‌توان به تحصیل در برترین دانشگاه‌های جهان، بالاترین کیفیت تحصیل و خدمات، مورد تایید بودن مدرک تحصیلی در کشور ایران و تحصیل به زبان انگلیسی اشاره کرد. آموزش عالی در کشور کره جنوبی مانند بسیاری از کشور‌ها شامل 3 مرحله کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می‌شود.

کشور کره جنوبی با ارائه مدارک تحصیلی با درجه علمی بالا و تغییر زبان تدریس به زبان انگلیسی باعث شده هر ساله بیش از 6 هزار دانشجوی بین المللی از 170 کشور مختلف در جهان به این کشور مهاجرت کنند.  در کشور کره جنوبی 43 دانشگاه دولتی و 180 دانشگاه خصوصی وجود دارد که بیش از 40 دانشگاه این کشور مورد تایید وزارت علوم و بهداشت کشور ایران قرار گرفته است.امکان تحصیل در انواع رشته‌ها علوم پزشکی، علوم انسانی، مهندسی و هنر در کشور کره جنوبی وجود دارد. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کره جنوبی یکی از برترین و محبوب‌ترین رشته‌هایی است که دانشجویان بین المللی آن را انتخاب می‌کنند.  کره جنوبی برای جذب بیشتر دانشجو از سراسر جهان بورسیه‌های دولتی و خصوصی زیادی را ارائه می‌دهد که در ادامه در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

دانشگاه‌های کره جنوبی

دانشگاه‌های کشور کره جنوبی دارای کیفیت بالای آموزشی هستند و برای رسیدن به آن‌ها نیاز است ویژگی‌ها زیادی داشته باشید و رقابت برای رسیدن به آن بین دانشجویان کره‌ای و بین المللی بسیار بالا است. کشور کره جنوبی دارای تعداد زیادی دانشگاه با رتبه زیر هزار در رتبه بندی QS دارد که 16 مورد از این دانشگاه‌ها نیز زیر رتبه 500 قرار گرفته اند. دانشگاه‌هایی مانند دانشگاه ملی سئول، دانشگاه یونسی، دانشگاه هانیانگ، دانشگاه کیونگ هی و دانشگاه ایوها از برترین دانشگاه‌های کشور کره محسوب می‌شوند که بیشتر آن‌ها نیز در پایتخت کشور کره جنوبی یعنی سئول واقع شده‌اند. دانشگاه‌های معتدد با کیفیت آموزشی بالا برای تحصیل در کشور کره جنوبی وجود دارد که یکی از دلایل مهاجرت به کره جنوبی محسوب می‌شوند، در ادامه چهار دانشگاه برتر این کشور را معرفی خواهیم کرد.

دانشگاه ملی سئول

دانشگاه ملی سئول (SNU) که یکی از معتبرترین مؤسسات آموزش عالی برای تحصیل کره جنوبی محسوب می شود ، فرصتی را برای دانشجویان فراهم می کند تا در قلب پایتخت شلوغ کشور این کشور تحصیل کنند. سئول غالباً به عنوان یکی از بهترین شهرهای جهان برای تحصیلات عالی رتبه می دهد و این دانشگاه با آسایش در بین دانشگاه های برتر آسیا قرار دارد.

ویزاهای اخذ شده

این دانشگاه دارای 16 دانشکده، یک مدرسه کارشناسی ارشد و 10 مدرسه حرفه ای فارغ التحصیلان است که صدها دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را ارائه می دهد.پردیس اصلی، گواناک، در جنوب سئول مستقر است و شامل بیش از 200 ساختمان است که پذیرای هزاران دانش آموز و کارمند است. این سایت توسط ایستگاه مترو خود ارائه می شود. پردیس یونگون دانشگاه، واقع در شمال رودخانه هان، دارای شعبه اصلی بیمارستان دانشگاه ملی سئول و مدارس پزشکی، پرستاری و دندانپزشکی است.با فاصله کمی از خارج از شهر، پردیس پیونگ چانگ شامل دانشکده فارغ التحصیل کشاورزی بین المللی و همچنین انستیتو علوم و فناوری بیو سبز و مجموعه مزرعه خود این دانشگاه است.

دانشگاه ملی سئول در کره جنوبی
دانشگاه ملی سئول در کره جنوبی

دانشگاه Sungkyunkwan )SKKU)

دانشگاه Sungkyunkwan بیش از 600 سال پیش تأسیس شد و قدیمی ترین دانشگاه در شرق آسیا است. این دانشگاه دارای دو موسسه است: پردیس علوم انسانی و علوم اجتماعی در سئول و پردیس علوم طبیعی در سوون.این دانشگاه با 653 دانشگاه در 73 کشور جهان دارای برنامه های تبادل دانشگاهی و مشارکت است. همچنین این برنامه با هدف گسترش برنامه های درجه دو در بسیاری از دانشگاه های معتبر در سراسر جهان انجام شده است. در حال حاضر، این دانشگاه در حال اجرا 33 برنامه درجه دو با شرکای از جمله دانشکده های مهندسی و تجارت موسسه فناوری ماساچوست، دانشکده تجارت کلی دانشگاه ایندیانا ، دانشگاه فودان ، دانشگاه پکن و دانشگاه بیرمنگام است. همچنین اولین برنامه MBA آموزش داده شده به زبان انگلیسی در کره جنوبی را ارائه می دهد.

موسسه پیشرفته علوم و فناوری کره (KAIST)

KAIST نخستین دانشگاه دانشگاه علوم و فن آوری کره جنوبی بود که توسط دولت در سال 1971 تأسیس شد. دانشگاه مستقر در شهر دائجون ، دانشگاه “به منظور شناخت نیاز ملت به نیروی انسانی نخبه در علم و فناوری” را تأسیس کرد ، و به فلسفه بنیانگذار آن صادق ماند.دانشگاه بسیار معتبر است: این امکان وجود دارد که تلفن هوشمند، لپ تاپ یا اتومبیل شما توسط یک فارغ التحصیل KAIST طراحی شود و تحقیقات عالی و فوق العاده در دانشگاه که در این دانشگاه انجام شده است در توسعه شهرت کره جنوبی برای پیشرفت های پیشرفته بسیار مهم است.


دانشگاه علوم و فن آوری Pohang (POSTECH)

این دانشگاه با محوریت تحقیق در پوهانگ در سال 1986 تاسیس شد و نیروگاهی است که فارغ التحصیلان عالی ، تولید تحقیقات در سطح جهانی و ایجاد روابط نزدیک با شرکای صنعت و تجارت است.POSTECH با وجود یک مؤسسه خصوصی نسبتاً جدید، با رتبه ای چشمگیر خود را بالا برده و در جامعه دانشگاهی سراسر جهان به رسمیت شناخته است. این دانشگاه رویکردی مبتکرانه و محور دانشجویی را اتخاذ کرده است. پذیرش تعداد کمی از بهترین و درخشان ترین و آموزش های سفارشی متناسب با افراد به منظور پرورش نسل بعدی مبتکران برتر جهان.

مزایای تحصیل در کره

مراحل اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کره جنوبی

برای اینکه بتوانید در دانشگاه‌ های کره جنوبی تحصیل کنید باید ابتدا درخواست خود را به این دانشگاه‌ها ارائه دهید و در صورت اخذ پذیرش می‌توانید برای دریافت ویزای تحصیلی کره جنوبی اقدام کنید. دانشگاه های کره جنوبی با توجه به یک تقویم دانشگاهی و در دو ترم در هر سال ارائه می‌شود. سال تحصیلی به طور معمول از ماه مارس آغاز می‌شود اما برخی از دانشجویان اجازه خواهند داشت که در ترم‌های بعد نیز وارد دانشگاه شوند. رقابت برای ورود به دانشگاه‌های کشور کره بین افراد خارجی و اتباع این کشور بسیار بالا است و این نشان می‌دهد که تحصیل در کشور کره جنوبی از اهمیت بالایی برخوردار است.

برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌ های کشور کره جنوبی فرم درخواست دانشگاه، کپی پاسپورت، مدارک تحصیلی به زبان انگلیسی و اثبات توانایی تحصیل در کره جنوبی مورد نیاز است. پس از آنکه پذیرش خود را دریافت کردید باید از طریق سفارت یا کنسولگری کشور کره جنوبی درخواست ویزای دانشجویی بدهید. مدارک مورد نیاز برای ویزای دانشجویی شامل:

 • پاسپورت اصلی به همراه کپی از صفحه عکس (پاسپورت باید حداقل بعد از 6 ماه ورود به کره اعتبار داشته باشد)
 • پر شده فرم درخواست ویزا (از وب سایت سفارتخانه ان را ببینید)
 • هزینه درخواست ویزا
 • یک عکس پاسپورت
 • مدارک ویزا برای دانشگاه (در بالا ذکر شده)
 • اثبات کفایت مالی
 • اگر در دوره دانشگاهی دیگری شرکت میکنید مدارک دیگری مورد نیاز است.

مزایای تحصیل در کره جنوبی

مزایای تحصیل در کشور کره جنوبی شامل هزینه پایین زندگی، هزینه‌های پایین دانشگاه‌های این کشور به ویژه دانشگاه‌های دولتی، برخورداری از برترین دانشگاه‌های جهان، زندگی در یکی از برترین و مدرن‌ترین شهرهای جهان و … می‌شود. در ادامه مزایای برتر تحصیل در کره جنوبی را مورد بررسی خواهیم داد و اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب این کشور برای تحصیل را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

 • هزینه ارزان زندگی: زندگی در کره جنوبی به طور متوسط بسیار ارزان است. این ارزانی شامل هزینه اقامت، غذا و حمل و نقل نیز می شود. به عنوان مثال ، یک تاکسی سواری تقریباً 1150 کیلومتر (1 دلار) در هر کیلومتر هزینه دارد.
 • مؤسسات آموزش عالی: کره جنوبی به خاطر دانشگاه های خود مشهور است. سه دانشگاه بزرگ شناخته شده جهان عبارتند از: دانشگاه ملی سئول، دانشگاه کره و دانشگاه یونسی. دانشگاه ها همه از میزان اشتغال بالایی برای تحصیلات تکمیلی و اعتبار عالی برخوردار هستند. کره جنوبی همچنین دارای مؤسسه پیشرفته علوم و کره و دانشگاه سونگکیونوان که موسسات کمتری شناخته شده اما به همان اندازه چشمگیر هستند.
 • زبان: اکثر دانشگاه های کره جنوبی در کنار دوره های خود درس زبان ارائه می دهند. کلاس ها در سطح دشواری متفاوت هستند، بنابراین می توانید به همان اندازه نزدیک به دو زبانه یا یک مبتدی کامل پیش بروید.
 • امنیت: کره جنوبی کشوری است، کاملاً ایمن و دارای میزان جرم و خشونت کم است. سطح ایمنی آن شبیه به اکثر شهرهای اروپا و بالاتر از بیشتر شهرهای آمریکا است. دانشجویان بین المللی می توانند با اطمینان و لذت بردن از جاذبه های شهر و قدردانی از زندگی شبانه. چه به صورت انفرادی و چه با دوستان.
 • ارزش پول: کره نسبت به ثبت نام در دانشگاه کشورهای دیگر هزینه های کمتری دارد، در حالی که با سایر کشورهای محبوب دارای تحصیلات خوب مانند ایالات متحده یا ژاپن مقایسه می شود. همچنین، دولت فرصت های تحصیلی زیادی برای دانشجویان بین المللی دارد.

دانشگاه های کره جنوبیرنکینگ بهترین دانشگاه ها برای تحصیل کره جنوبی

کره جنوبی به عنوان یکی از چهار اقتصاد ” آسیا” شناخته می‌شود، اقتصادی که مبتنی بر بخش‌های آموزشی، فناوری و جهانگردی سریع است. دانشجویان بیشتر و بیشتر در حال تحصیل در این کشور هستند و این کشور اخیراً شاهد افزایش چشمگیر ثبت نام دانشجویان خارجی است. از سال 2001 به بیش از 89000 نفر تا به الان رسیده است. این دولت طرحی را برای افزایش ثبت نام های خارجی به 200000 تا سال 2032 اعلام کرده است و به سختی تلاش می‌کند تا دانشجویان بیشتری از آمریکا، اروپا و آسیا را به تحصیل در خارج از کشور در کره جنوبی تشویق کند. اگر قصد تحصیل در کره جنوبی را دارید ، مطابق با رتبه بندی دانشگاه جهانی Times Higher Education 2020 ، بهترین دانشگاه‌ها هستند.

کاهش نرخ زاد و ولد و کمبود پیش بینی شده در تعداد متقاضیان داخلی، همراه با تمایل به تقویت روابط بین المللی قوی، پشت تلاش‌های دولت باعث ورود افراد خارجی بیشتر برای تحصیل در کره جنوبی است. دولت کره جنوبی، امیدوار است با ارائه طیف وسیعی از مشوق های مالی به موسسات و افراد، ساده‌تر کردن برنامه های ویزای دانشجویی و ارائه پشتیبانی اشتغال برای کسانی که در کره جنوبی تحصیل کرده اند، جوانان بیشتری را نیز برای تحصیل در خارج از کشور در کره جنوبی جذب کند.

پردیس جهانی اینچئون در خارج از سئول همکاری با دانشگاه‌هایی از سراسر جهان است که دارای مدرک دانشگاهی در خانه می‌باشد که توسط اعضای هیئت علمی مستقر در محل در کره جنوبی تدریس می‌شود. طبق برخی تخمین‌ها، تقریباً یک سوم دوره‌های دانشگاهی کره جنوبی اکنون به زبان انگلیسی تدریس می‌شود و بسیاری از دانشگاه‌ها، موسسه های بین المللی جدید و اختصاصی را ارائه می‌دهند. رنکینگ دانشگاه‌های معتبر کره جنوبی به شرح زیر است:

 • دانشگاه ملی سئول: 101150
 • انستیتوی پیشرفته علوم و فناوری: 201300
 • دانشگاه کره: 201300
 • دانشگاه یوسنی: 201300
 • دانشگاه هانانگ: 301400
 • دانشگاه کیونگ هی: 301400
 • مؤسسه ملی علم و فناوری اولسان: 301400
 • دانشگاه ملی کیونگ پوک: 401500
 • دانشگاه علوم و فنون: 401500
 • دانشگاه ملی پوسان: 401500
 • دانشگاه چانگ آنگ: 501600
 • دانشگاه اوها خان: 501600
 • دانشگاه ملی گیونگ سانگ: 501600
 • دانشگاه اولسان: 501600
 • دانشگاه ملی چونبوک: 601700
 • دانشگاه ملی شنون: 601700
 • دانشگاه ملی چانگبوک: 601700

با مطالعه مقاله بالا آشنایی کامل با موسسات آموزشی معتبر در کره جنوبی برای تحصیل، ویزای تحصیلی کره جنوبی و همچنین رنکینگ دانشگاه های کره جنوبی، مزایای تحصیل در این کشور و امکانات دانشگاه های کره جنوبی برای تحصیل آشنا شدید. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مجرب موسسه میرداماد تماس حاصل کنید.

سوالات متداول در مورد تحصیل در کره جنوبی

هزینه تحصیل در کره جنوبی براساس رشته های انتخابی از 3000 دلار تا 10000 دلار می تواند متغییر باشد.

برای رشته های به جز پزشکی آزمون ورودی برای تحصیل وجود ندارد.

زبان تحصیل در کره جنوبی انگلیسی و کره ای می باشد.

بله کشور کره جنوبی علاقه زیادی به داشتن دانشجویان خارجی دارد و بورسیه های متعددی را ارائه داده است.

بله بعضی دانشگاه ها از شما می خواهند در آزمون شرکت کنید.

هزینه تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در حدود سالیانه 5000 دلار می باشد.

دانشگاه های متعددی در کره جنوبی جزو برترین ها در آسیا و جهان هستند.

بله بسیاری از دانشگاه های این کشور مورد تایید وزارت علوم ایران هستند.

بله، بعضی دانشگاه هایی که معتبر هستند، از شما می خواهند که مدرک زبان را برای اثبات مهارتتان ارائه دهید.

هزینه زندگی دانشجویی در این کشور بسته به نوع زندگیتان می توان از 500 دلار تا 1200دلار باشد.

دانشگاه های متعدد کره جنوبی در میان برترین دانشگاه های آسیا و همچنین دنیا قرار دارند.

هزینه تحصیل دانشگاه های عمومی باید بین 4000 تا 5000 دلار آمریکا به صورت متغیر در هر سال باشد.

هزینه تحصیل دانشگاه خصوصی بین 5000 تا 7000 دلار آمریکا به صورت متغیر در هر سال باشد.

اخبار های مرتبط

شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی در کره جنوبی

بورسیه تحصیلی کره جنوبی

معادل برنامه کارشناسی “بورس جهانی کره” (GKS) نام دارد و قصد دارد از دانشجویان عالی بین المللی از کشورهای در