مشاوره تخصصی و تماس فوری

شما عزیزان جهت مشاوره تخصصی می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

تحصیل در کره جنوبیتحصیل در کره جنوبی کشوری با اقتصاد پیشرفته و تجهیزات نوآورانه در صنایع مختلف، می‌تواند آرزوی هر دانشجوی بین المللی باشد. این کشور از دانشجویان خارجی با رزومه‌ای عالی همواره دعوت می‌کنند تا تحصیل خود را در کره جنوبی بگذرانند و بهترین امکانات را در اختیار شما قرار می‌دهد. کره جنوبی برای جذب دانشجویان بین المللی به سمت دانشگاه‌های خود شرایطی مانند آسان‌تر کردن پذیرش دانشگاه‌ها، ارائه رشته‌های مختلف به زبان انگلیسی و کره‌ای، پیشرفت در مسائل آموزشی و ارائه مدارک معتبر جهانی را در نظر گرفته است. دانشگاه‌های این کشور دارای برترین رتبه‌ها در جهان هستند و مدرک تحصیلی تعداد زیادی از دانشگاه‌های کشور کره مورد تایید کشور ایران است. هزینه‌های پایین زندگی و تحصیل در کشور کره جنوبی نیز باعث افزایش مهاجرت تحصیل به این کشور شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با تحصیل در کره جنوبی با مشاورین مجرب موسسه میرداماد در شعب تهران و شیراز تماس برقرار کنید.

تحصیل در کره جنوبی

تحصیل در کره جنوبی یکی از برترین گزینه‌های موجود برای دانشجویان بین المللی است. کشور کره در تحصیل و آموزش از کیفیت بالایی برخوردار است و بیش از نیمی از جمعیت این کشور دارای تحصیلات عالی هستند. یکی از دلایلی که باعث شده کشور کره از نظر تحصیل مورد توجه جهانیان قرار بگیرد این است که برای ورود به بشتر شغل‌های آن نیاز به تحصیلات عالی است و به این معنی است که از افراد کارآمد در این کشور استفاده می‌شود. از ویژگی‌های تحصیل در این کشور می‌توان به تحصیل در برترین دانشگاه‌های جهان، بالاترین کیفیت تحصیل و خدمات، مورد تایید بودن مدرک تحصیلی در کشور ایران و تحصیل به زبان انگلیسی اشاره کرد. آموزش عالی در کشور کره جنوبی مانند بسیاری از کشور‌ها شامل 3 مرحله کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می‌شود.

کشور کره جنوبی با ارائه مدارک تحصیلی با درجه علمی بالا و تغییر زبان تدریس به زبان انگلیسی باعث شده هر ساله بیش از 6 هزار دانشجوی بین المللی از 170 کشور مختلف در جهان به این کشور مهاجرت کنند.  در کشور کره جنوبی 43 دانشگاه دولتی و 180 دانشگاه خصوصی وجود دارد که بیش از 40 دانشگاه این کشور مورد تایید وزارت علوم و بهداشت کشور ایران قرار گرفته است.امکان تحصیل در انواع رشته‌ها علوم پزشکی، علوم انسانی، مهندسی و هنر در کشور کره جنوبی وجود دارد. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کره جنوبی یکی از برترین و محبوب‌ترین رشته‌هایی است که دانشجویان بین المللی آن را انتخاب می‌کنند.  کره جنوبی برای جذب بیشتر دانشجو از سراسر جهان بورسیه‌های دولتی و خصوصی زیادی را ارائه می‌دهد که در ادامه در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

دانشگاه‌های کره جنوبی

دانشگاه‌های کشور کره جنوبی دارای کیفیت بالای آموزشی هستند و برای رسیدن به آن‌ها نیاز است ویژگی‌ها زیادی داشته باشید و رقابت برای رسیدن به آن بین دانشجویان کره‌ای و بین المللی بسیار بالا است. کشور کره جنوبی دارای تعداد زیادی دانشگاه با رتبه زیر هزار در رتبه بندی QS دارد که 16 مورد از این دانشگاه‌ها نیز زیر رتبه 500 قرار گرفته اند. دانشگاه‌هایی مانند دانشگاه ملی سئول، دانشگاه یونسی، دانشگاه هانیانگ، دانشگاه کیونگ هی و دانشگاه ایوها از برترین دانشگاه‌های کشور کره محسوب می‌شوند که بیشتر آن‌ها نیز در پایتخت کشور کره جنوبی یعنی سئول واقع شده‌اند. دانشگاه‌های معتدد با کیفیت آموزشی بالا برای تحصیل در کشور کره جنوبی وجود دارد که یکی از دلایل مهاجرت به کره جنوبی محسوب می‌شوند، در ادامه چهار دانشگاه برتر این کشور را معرفی خواهیم کرد.

دانشگاه ملی سئول

دانشگاه ملی سئول (SNU) که یکی از معتبرترین مؤسسات آموزش عالی برای تحصیل کره جنوبی محسوب می شود ، فرصتی را برای دانشجویان فراهم می کند تا در قلب پایتخت شلوغ کشور این کشور تحصیل کنند. سئول غالباً به عنوان یکی از بهترین شهرهای جهان برای تحصیلات عالی رتبه می دهد و این دانشگاه با آسایش در بین دانشگاه های برتر آسیا قرار دارد.این دانشگاه دارای 16 دانشکده، یک مدرسه کارشناسی ارشد و 10 مدرسه حرفه ای فارغ التحصیلان است که صدها دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را ارائه می دهد.پردیس اصلی، گواناک، در جنوب سئول مستقر است و شامل بیش از 200 ساختمان است که پذیرای هزاران دانش آموز و کارمند است. این سایت توسط ایستگاه مترو خود ارائه می شود. پردیس یونگون دانشگاه، واقع در شمال رودخانه هان، دارای شعبه اصلی بیمارستان دانشگاه ملی سئول و مدارس پزشکی، پرستاری و دندانپزشکی است.با فاصله کمی از خارج از شهر، پردیس پیونگ چانگ شامل دانشکده فارغ التحصیل کشاورزی بین المللی و همچنین انستیتو علوم و فناوری بیو سبز و مجموعه مزرعه خود این دانشگاه است.

دانشگاه ملی سئول در کره جنوبی

دانشگاه ملی سئول در کره جنوبی

دانشگاه Sungkyunkwan )SKKU)

دانشگاه Sungkyunkwan بیش از 600 سال پیش تأسیس شد و قدیمی ترین دانشگاه در شرق آسیا است. این دانشگاه دارای دو موسسه است: پردیس علوم انسانی و علوم اجتماعی در سئول و پردیس علوم طبیعی در سوون.این دانشگاه با 653 دانشگاه در 73 کشور جهان دارای برنامه های تبادل دانشگاهی و مشارکت است. همچنین این برنامه با هدف گسترش برنامه های درجه دو در بسیاری از دانشگاه های معتبر در سراسر جهان انجام شده است. در حال حاضر، این دانشگاه در حال اجرا 33 برنامه درجه دو با شرکای از جمله دانشکده های مهندسی و تجارت موسسه فناوری ماساچوست، دانشکده تجارت کلی دانشگاه ایندیانا ، دانشگاه فودان ، دانشگاه پکن و دانشگاه بیرمنگام است. همچنین اولین برنامه MBA آموزش داده شده به زبان انگلیسی در کره جنوبی را ارائه می دهد.

موسسه پیشرفته علوم و فناوری کره (KAIST)

KAIST نخستین دانشگاه دانشگاه علوم و فن آوری کره جنوبی بود که توسط دولت در سال 1971 تأسیس شد. دانشگاه مستقر در شهر دائجون ، دانشگاه “به منظور شناخت نیاز ملت به نیروی انسانی نخبه در علم و فناوری” را تأسیس کرد ، و به فلسفه بنیانگذار آن صادق ماند.دانشگاه بسیار معتبر است: این امکان وجود دارد که تلفن هوشمند، لپ تاپ یا اتومبیل شما توسط یک فارغ التحصیل KAIST طراحی شود و تحقیقات عالی و فوق العاده در دانشگاه که در این دانشگاه انجام شده است در توسعه شهرت کره جنوبی برای پیشرفت های پیشرفته بسیار مهم است.

دانشگاه علوم و فن آوری Pohang (POSTECH)

این دانشگاه با محوریت تحقیق در پوهانگ در سال 1986 تاسیس شد و نیروگاهی است که فارغ التحصیلان عالی ، تولید تحقیقات در سطح جهانی و ایجاد روابط نزدیک با شرکای صنعت و تجارت است.POSTECH با وجود یک مؤسسه خصوصی نسبتاً جدید، با رتبه ای چشمگیر خود را بالا برده و در جامعه دانشگاهی سراسر جهان به رسمیت شناخته است. این دانشگاه رویکردی مبتکرانه و محور دانشجویی را اتخاذ کرده است. پذیرش تعداد کمی از بهترین و درخشان ترین و آموزش های سفارشی متناسب با افراد به منظور پرورش نسل بعدی مبتکران برتر جهان.

مزایای تحصیل در کره

مراحل اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کره جنوبی

برای اینکه بتوانید در دانشگاه‌ های کره جنوبی تحصیل کنید باید ابتدا درخواست خود را به این دانشگاه‌ها ارائه دهید و در صورت اخذ پذیرش می‌توانید برای دریافت ویزای تحصیلی کره جنوبی اقدام کنید. دانشگاه های کره جنوبی با توجه به یک تقویم دانشگاهی و در دو ترم در هر سال ارائه می‌شود. سال تحصیلی به طور معمول از ماه مارس آغاز می‌شود اما برخی از دانشجویان اجازه خواهند داشت که در ترم‌های بعد نیز وارد دانشگاه شوند. رقابت برای ورود به دانشگاه‌های کشور کره بین افراد خارجی و اتباع این کشور بسیار بالا است و این نشان می‌دهد که تحصیل در کشور کره جنوبی از اهمیت بالایی برخوردار است.

برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌ های کشور کره جنوبی فرم درخواست دانشگاه، کپی پاسپورت، مدارک تحصیلی به زبان انگلیسی و اثبات توانایی تحصیل در کره جنوبی مورد نیاز است. پس از آنکه پذیرش خود را دریافت کردید باید از طریق سفارت یا کنسولگری کشور کره جنوبی درخواست ویزای دانشجویی بدهید. مدارک مورد نیاز برای ویزای دانشجویی شامل:

 • پاسپورت اصلی به همراه کپی از صفحه عکس (پاسپورت باید حداقل بعد از 6 ماه ورود به کره اعتبار داشته باشد)
 • پر شده فرم درخواست ویزا (از وب سایت سفارتخانه ان را ببینید)
 • هزینه درخواست ویزا
 • یک عکس پاسپورت
 • مدارک ویزا برای دانشگاه (در بالا ذکر شده)
 • اثبات کفایت مالی
 • اگر در دوره دانشگاهی دیگری شرکت میکنید مدارک دیگری مورد نیاز است.

مزایای تحصیل در کره جنوبی

مزایای تحصیل در کشور کره جنوبی شامل هزینه پایین زندگی، هزینه‌های پایین دانشگاه‌های این کشور به ویژه دانشگاه‌های دولتی، برخورداری از برترین دانشگاه‌های جهان، زندگی در یکی از برترین و مدرن‌ترین شهرهای جهان و … می‌شود. در ادامه مزایای برتر تحصیل در کره جنوبی را مورد بررسی خواهیم داد و اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب این کشور برای تحصیل را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

 • هزینه ارزان زندگی: زندگی در کره جنوبی به طور متوسط بسیار ارزان است. این ارزانی شامل هزینه اقامت، غذا و حمل و نقل نیز می شود. به عنوان مثال ، یک تاکسی سواری تقریباً 1150 کیلومتر (1 دلار) در هر کیلومتر هزینه دارد.
 • مؤسسات آموزش عالی: کره جنوبی به خاطر دانشگاه های خود مشهور است. سه دانشگاه بزرگ شناخته شده جهان عبارتند از: دانشگاه ملی سئول، دانشگاه کره و دانشگاه یونسی. دانشگاه ها همه از میزان اشتغال بالایی برای تحصیلات تکمیلی و اعتبار عالی برخوردار هستند. کره جنوبی همچنین دارای مؤسسه پیشرفته علوم و کره و دانشگاه سونگکیونوان که موسسات کمتری شناخته شده اما به همان اندازه چشمگیر هستند.
 • زبان: اکثر دانشگاه های کره جنوبی در کنار دوره های خود درس زبان ارائه می دهند. کلاس ها در سطح دشواری متفاوت هستند، بنابراین می توانید به همان اندازه نزدیک به دو زبانه یا یک مبتدی کامل پیش بروید.
 • امنیت: کره جنوبی کشوری است، کاملاً ایمن و دارای میزان جرم و خشونت کم است. سطح ایمنی آن شبیه به اکثر شهرهای اروپا و بالاتر از بیشتر شهرهای آمریکا است. دانشجویان بین المللی می توانند با اطمینان و لذت بردن از جاذبه های شهر و قدردانی از زندگی شبانه. چه به صورت انفرادی و چه با دوستان.
 • ارزش پول: کره نسبت به ثبت نام در دانشگاه کشورهای دیگر هزینه های کمتری دارد، در حالی که با سایر کشورهای محبوب دارای تحصیلات خوب مانند ایالات متحده یا ژاپن مقایسه می شود. همچنین، دولت فرصت های تحصیلی زیادی برای دانشجویان بین المللی دارد.

دانشگاه های کره جنوبیرنکینگ بهترین دانشگاه ها برای تحصیل کره جنوبی

کره جنوبی به عنوان یکی از چهار اقتصاد ” آسیا” شناخته می‌شود، اقتصادی که مبتنی بر بخش‌های آموزشی، فناوری و جهانگردی سریع است. دانشجویان بیشتر و بیشتر در حال تحصیل در این کشور هستند و این کشور اخیراً شاهد افزایش چشمگیر ثبت نام دانشجویان خارجی است. از سال 2001 به بیش از 89000 نفر تا به الان رسیده است. این دولت طرحی را برای افزایش ثبت نام های خارجی به 200000 تا سال 2032 اعلام کرده است و به سختی تلاش می‌کند تا دانشجویان بیشتری از آمریکا، اروپا و آسیا را به تحصیل در خارج از کشور در کره جنوبی تشویق کند. اگر قصد تحصیل در کره جنوبی را دارید ، مطابق با رتبه بندی دانشگاه جهانی Times Higher Education 2020 ، بهترین دانشگاه‌ها هستند.

کاهش نرخ زاد و ولد و کمبود پیش بینی شده در تعداد متقاضیان داخلی، همراه با تمایل به تقویت روابط بین المللی قوی، پشت تلاش‌های دولت باعث ورود افراد خارجی بیشتر برای تحصیل در کره جنوبی است. دولت کره جنوبی، امیدوار است با ارائه طیف وسیعی از مشوق های مالی به موسسات و افراد، ساده‌تر کردن برنامه های ویزای دانشجویی و ارائه پشتیبانی اشتغال برای کسانی که در کره جنوبی تحصیل کرده اند، جوانان بیشتری را نیز برای تحصیل در خارج از کشور در کره جنوبی جذب کند.

پردیس جهانی اینچئون در خارج از سئول همکاری با دانشگاه‌هایی از سراسر جهان است که دارای مدرک دانشگاهی در خانه می‌باشد که توسط اعضای هیئت علمی مستقر در محل در کره جنوبی تدریس می‌شود. طبق برخی تخمین‌ها، تقریباً یک سوم دوره‌های دانشگاهی کره جنوبی اکنون به زبان انگلیسی تدریس می‌شود و بسیاری از دانشگاه‌ها، موسسه های بین المللی جدید و اختصاصی را ارائه می‌دهند. رنکینگ دانشگاه‌های معتبر کره جنوبی به شرح زیر است:

 • دانشگاه ملی سئول: 101150
 • انستیتوی پیشرفته علوم و فناوری: 201300
 • دانشگاه کره: 201300
 • دانشگاه یوسنی: 201300
 • دانشگاه هانانگ: 301400
 • دانشگاه کیونگ هی: 301400
 • مؤسسه ملی علم و فناوری اولسان: 301400
 • دانشگاه ملی کیونگ پوک: 401500
 • دانشگاه علوم و فنون: 401500
 • دانشگاه ملی پوسان: 401500
 • دانشگاه چانگ آنگ: 501600
 • دانشگاه اوها خان: 501600
 • دانشگاه ملی گیونگ سانگ: 501600
 • دانشگاه اولسان: 501600
 • دانشگاه ملی چونبوک: 601700
 • دانشگاه ملی شنون: 601700
 • دانشگاه ملی چانگبوک: 601700

با مطالعه مقاله بالا آشنایی کامل با موسسات آموزشی معتبر در کره جنوبی برای تحصیل، ویزای تحصیلی کره جنوبی و همچنین رنکینگ دانشگاه های کره جنوبی، مزایای تحصیل در این کشور و امکانات دانشگاه های کره جنوبی برای تحصیل آشنا شدید. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مجرب موسسه میرداماد تماس حاصل کنید.

سوالات متداول در مورد تحصیل در کره جنوبی

1- هزینه تحصیل در کره جنوبی چقدر است؟

هزینه تحصیل در کره جنوبی براساس رشته های انتخابی از 3000 دلار تا 10000 دلار می تواند متغییر باشد.

2- آیا برای تحصیل در کره جنوبی باید در آزمون ورودی شرکت کرد؟

برای رشته های به جز پزشکی آزمون ورودی برای تحصیل وجود ندارد.

3- زبان تحصیل در دانشگاه های کره جنوبی چیست؟

زبان تحصیل در کره جنوبی انگلیسی و کره ای می باشد.

4- آیا کشور کره جنوبی برای تحصیل بورسیه اعطا می کند؟

بله کشور کره جنوبی علاقه زیادی به داشتن دانشجویان خارجی دارد و بورسیه های متعددی را ارائه داده است.

5- آیا برای تحصیل پزشکی در کره آزمون ورودی لازم است؟

بله بعضی دانشگاه ها از شما می خواهند در آزمون شرکت کنید.

6- هزینه تحصیل پزشکی در کره جنوبی چقدر است؟

هزینه تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در حدود سالیانه 5000 دلار می باشد.

7- آیا دانشگاه های کره جنوبی برای تحصیل معتبر هستند؟

دانشگاه های متعددی در کره جنوبی جزو برترین ها در آسیا و جهان هستند.

8- آیا دانشگاه های کره جنوبی مورد تایید وزارت علوم ایران هستند؟

بله بسیاری از دانشگاه های این کشور مورد تایید وزارت علوم ایران هستند.

9- آیا برای تحصیل در کره جنوبی نیاز به مدرک زبان انگلیسی است؟

بله، بعضی دانشگاه هایی که معتبر هستند، از شما می خواهند که مدرک زبان را برای اثبات مهارتتان ارائه دهید.

10- هزینه زندگی دانشجویی برای تحصیل در کره جنوبی چقدر است؟

هزینه زندگی دانشجویی در این کشور بسته به نوع زندگیتان می توان از 500 دلار تا 1200دلار باشد.

11- رنکینگ دانشگاه های کره جنوبی برای تحصیل چگونه است؟

دانشگاه های متعدد کره جنوبی در میان برترین دانشگاه های آسیا و همچنین دنیا قرار دارند.

12- هزینه تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه های عمومی کشور کره چقدر است؟

هزینه تحصیل دانشگاه های عمومی باید بین 4000 تا 5000 دلار آمریکا به صورت متغیر در هر سال باشد.

13- هزینه تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه های خصوصی کشور کره چقدر است؟

هزینه تحصیل دانشگاه خصوصی بین 5000 تا 7000 دلار آمریکا به صورت متغیر در هر سال باشد.

88 دیدگاه برای “تحصیل در کره جنوبی | صفر تا صد شرایط و هزینه‌های مهاجرت تحصیلی

 1. سارا گفت:

  سلام خسته نباشین می شه به سوالم جواب بدین خیلی واسم مهمه . دانشجوی در حال تحصیل در دانشگاه پردیس بین الملل می تونه انتقالی بگیره به یکی از دانشگاه های کره ؟

  1. مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

   سلام و روز بخیر
   در صورتی که دانشگاه شما و دانشگاه مد نظرتان در کشور کره در بحث آموزش دارای هماهنگی و پیمان باشند می توانید انتقالی بگیرید.
   به عنوان مثال بسیاری از دانشگاه های کشور مجارستان با آلمان در مراوده دانشجو هم پیمان اند.

 2. سارا گفت:

  خیلی خیلی ممنون برای پاسخگوییتون خیلی لطف کردین بهم ، چندجا این سوال رو پرسیدم یا جواب ندادن یا نمی دونستن ولی شما جواب دادین . شرمنده که زیاد طولش می دم و باز سوال می پرسم … یعنی بنظورتون بین دانشگاه های پزشکی در کره که مورد تایید وزارت بهداشت باشن دانشگاه هم پیمان با ایران وجود داره ؟ باید پارتی داشت یا همینطور درخواست بدی می پذیرنت ؟ (دانشگاه الف یا ب یا ج مهم نیست)

  1. مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   وقت بخیر
   شما بعد از گذراندن تعداد مشخصی از واحد های درسی، که بسته به رشته و دانشگاه و مقطع تحصیلی شماست، می توانید اقدام نمایید و تصمیم اینکه شما ادامه درس را در چه شهر و دانشگاهی بگذرانید، توسط وزارت علوم یا بهداشت گرفته میشود، که اکثر مواقع دانشگاه فردوسی مشهد معرفی میشود.
   چون دانشگاه شما در کشور کره مشخص نیست، نمی‌توانیم این مورد را بررسی کنیم و اطلاع دهیم.
   پیشنهاد میشود برای برنامه ریزی دقیق، حضورا مشاوره شوید.
   فراموش نشود برنامه ریزی مهاجرت و یا ادامه تحصیل در خارج از کشور، می بایست ماه ها قبل از اقدام، صورت گیرد.

 3. سارا گفت:

  واقعا متشکرم که وقت گذاشتین سوالاتم رو پاسخ دادین . همین که متوجه شدم امکان انتقالی هست عالیه . حتما وقتی قصد داشتم اقدام کنم به موسسه ی شما حضوری مراجعه می کنم .بازم ممنون از لطفتون

 4. آرام گفت:

  سلام. برای ثبت نام در دانشگاه های کره برای مقطع کارشناسی الزاما باید زیر ۲۵ سال بود یا این قانون فقط برای بورسیه است؟

  1. مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

   سلام و وقت بخیر
   این محدودیت سنی، برای تحصیل در کره جنوبی، اعمال میشود.

 5. Eln گفت:

  سلام خسته نباشین من رشته گرافیک طراحی دوخت میخونم من مدرک زبان دارم و ۳ هست که به کلاس های کره ای میرم میخواستم بدونم با این شرایط میتونم مهاجرت کنم

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   مانعی برای ادامه تحصیل وجود ندارد و فقط باید شرایط شما توسط متخصصین مهاجرت ما بررسی شود.

 6. عسل گفت:

  سلام.با تشکر ازشما بابت مقاله خوبتون.میخواستم بدونم حداقل هزینه کلی برای تحصیل در دانشگاه های کره در رشته روان شناسی چقدره؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   بررسی هزینه های تحصیلی بر عهده کارشناس مهاجرت ما می باشد و بر اساس دانشگاه و شرایط و مدارک، تعیین می گردد.
   پیشنهاد می کنیم از فرصت مشاوره رایگان تلفنی ما بهره مند شوید.

 7. reyhane گفت:

  سلام وقت بخیر خیلی ممنون میشم که به این سوالم پاسخ بدید
  من با مدرک کاردانی برای مقطع کارشناسی کره جنوبی اقدام کنم بهتره یا با همون نمرات مدرسه و دیپلمم؟
  مدرک کاردانی تاثیری تو دریافت بورسیه داره؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   برای اخذ بورسیه معمولا در مقاطع بالاتر، راحت تر می توانید اقدام کنید.
   مدرک شما هم بسته به میزان سواد تحصیلاتیتون داره و پیش نیاز های دانشگاه مقصد.

 8. Sara _ Namjoon گفت:

  یعنی کسی که بورس شده باشه و در حال تحصیل توی کره باشه بعد از 25 سالگی باید خودش هزینه های تحصیل و.. رو که موقع بورس خودشون میپرداختن رو بپردازه؟؟!!

 9. hana گفت:

  سلام خسته نباشید.
  دانشجوری رشته روانشناسی با معدل دیپلم 17 و مدرک بین المللی کمک پرستاری، میتونه توی یه دانشگاه خوب کره رشته پرستاری بخونه؟؟
  ممنون میشم جواب بدین
  و اینکه پذیرش دانشگاه ها اگه اسفند ماه باشه،چجوری باید ازمون ورودی داد؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   امکان ادامه تحصیل در هر کشور وجود دارد، و پذیرش نیز به صورت ترمی انجام می پذیرد و زمانی که شم ویزای ورود به کشور را گرفتید کارشناسان ما برای اخذ پذیرش و ثبت نام شما اقدامات تکمیلی را انجام می دهند.

 10. Behnz گفت:

  سلام خسته نباشید میشه یکم بیشتر درباره ی بورس هنر رد کره جنوبی توضیح بدین
  کدوم بورس واسه ی رشته های هنری هست؟
  ممنون

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   به صورت کلی اخذ بورسیه بیشتر در مقاطع دکترا قابل اعطا هستند و کشور های اندکی در مقاطع پایین تر بودجه بدین منظور اختصاص می دهند.
   اما ادامه تحصیل در کره جنوبی امکان پذیر و قابل انجام توسط موسسه میرداماد می باشد.

 11. صادق گفت:

  با سن 38 سال برای لیسانس در کره جنوبی میشود اقدام کرد؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   برای تحصیل در کشور کره جنوبی محدودیت سنی وجود ندارد و شما می توانید با ارائه مدارک خود به موسسه ما، اقدامات خود را آغاز کنید.

 12. مینا گفت:

  سلام ؛ آیا امکان تحصیل در کره جنوبی و اخذ بورسیه در رشته حقوق و زیرمجموعه های آن در مقطع فوق لیسانس و دکترا وجوددارد ؟ ممنون میشم اگر پاسخ بدید

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   به صورت کلی اخذ بورسیه بیشتر در مقاطع دکترا قابل اعطا هستند و کشور های اندکی در مقاطع پایین تر بودجه بدین منظور اختصاص می دهند. در حال حاضر دانشگاه های بهتر از کره جنوبی هم وجود دارند برای ادامه تحصیل که کارشناسان ما می توانند مسئله را بررسی کنند.

 13. Reiko گفت:

  سلام.من دیپلم وپیش دانشگاهی رشته نظری تجربی رودارم و لیسانس زمین شناسی.میتونم برای تحصیل دوره کارشناسی تربیت بدنی کره دردانشگاه آیوا اقدام کنم بامدرک دبیرستان تجربی؟کارشناسی ارشد زمین شناسی چطور؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام برای اخذ پذیرش در دانشگاه مورد نظر مدارک و ملزوماتی خاصی وجود دارد، که شما بهتر است مدارک خود را به موسسه ارسال کرده تا بعد از پیگیری همکاران ما شرایط را برای شما آسان کنند و اقدامات لازم صورت گیرد.

 14. پریا گفت:

  سلام .خسته نباشید.
  بعداز سن 18 سالگی می توانیم به کره جنوبی مهاجرت و تحصیل کنیم؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   دوست عزيز بعد از اتمام دوازده سال تكميلی تحصيل می توانيد برای مهاجرت تحصيلی اقدام نماييد، در خصوص كره جنوبی معدل سال اخر و مدرک زبان حائز اهميت می باشد.

 15. مریم گفت:

  سلام خسته نباشین ی سوال..نمیشه بعده گرفتنه دیپلم بورس تحصیل تو دانشگاه هنر سئول رو بگیریم؟!
  یا حتما باید فوقه دیپلمو داشته باشیمو بعد اقدام کنیم؟!

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بورسیه با توجه به رزومه علمی شما و همچنین مدارک، مقاله ها که به دانشگاه می فرستید ارائه می شود.

 16. sahar گفت:

  سلام
  من دانشجوی سال اول فیزیوتراپی ام برای ادامه تحصیل در کره میتونم بورسیه بگیرم ؟؟یا باید برای فوق لیسانس اقدام کنم ؟ برای رشته های پزشکی و پیراپزشکی امکان بورس وجود داره ؟؟ رتبه کنکور تاثیری در گرفتن بورسیه داره؟؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   جهت دریافت بورسیه شما دوست عزیز باید مدارک، مقالات علمی و موارد دیگر از این قبیل را به دانشگاه مربوطه ارسال کنید، دانشگاه مربوطه پیگیری جهت بورسیه را انجام خواهد داد.
   بهتر است برای جزئیات بیشتر با مشاورین موسسه در ارتباط باشید.

 17. سحر گفت:

  سلام خسته نباشید
  من دانشجوی سال سوم دندان پزشکی سراسری ام میتونم برای ادامه تحصیل در کره بورسیه بگیرم ؟ یا بعد گرفتن مدرک میتونم برای کار در کره اقدام کنم ؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   در خصوص دریافت بورسیه شما بهتر است که مدارک و مقالات علمی خود را به دانشگاه مورد نظر ارسال کنید، تا دانشگاه شرایط شما را سنجیده و جواب را به شما بازگو خواهند کرد.

 18. meli گفت:

  سلام ببخشید من کلاس دوازدهمم رشتم تجربیه برای کنکور میخونم مدرک زبان ندارم ولی انگلیسیم خوبه میخوام ببینم من میتونم بورسیه برای رشته گرافیک یا بازیگری بشم؟واینکه زمان ثبتنام این بورسیه ها کی هست؟فقط کشور کره جنوبی

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام دوست عزیز بورسیه ی تحصیلی در مقاطع لیسانس ارائه نمی گردد و کره جنوبی مدارک ممتاز و ویژه ای مد نظر قرار می دهد.

 19. sara گفت:

  سلام من دانشجو كارشناسي تربيت بدني هستم ميتونم واسه فوق ليسانس براي بورس كره اقدام كنم ؟ شما دانشگاه معتبر تربيت بدني در كره جنوبي ميشناسيد؟ و مدرك زبان كره اي و ايلتس الزامي است ؟؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام دوست عزیز در رابطه با درخواست بورسیه ی تحصیلی آیتم های مربوط به رشته ی درخواستی شما باید تکمیل باشد که شامل مقالات و توصیه نامه و مدرک زبان و نمرات مطلوبی می باشد علاوه بر این ها مدرک آیلتس بسته به مقطع ،حائز اهمیت در جهت پذیرش دانشگاه های کشور دکر شده می باشد.

 20. الهه نوروزی گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید تحصیل در کره به چه زبانیه ؟ ایا در کالج زبان کره ای اموزش میدن؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام تحصیل در دانشگاه های کره به زبان انگلیسی نیز ارائه می شود و مستلزم ارائه آیلتس 6 به بالا بسته به مقطع در خواستی شما نیز دارد.

 21. سارا محمودی گفت:

  واسه خوندن رشته ی پزشکی تو دانشگاه کره جنوبی، آزمون ورودی یا کنکوری هست؟؟
  یعنی میشه بدون کنکور اونجا پزشکی خوند؟یا اینکه معدل مهمه؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام جهت پذیرش رشته ی پزشکی در کره جنوبی ارائه مدرک آیلتس 6 به بالا و معدل تحصیلی 18 به بالاضمن قبولی در آزمون ورودی ملاک واقع گردیده و پذیرش مستقیم غیربومی شرایط خاص و ویژه ای را بدنبال خواهد داشت.

 22. مهسا گفت:

  سلام روز بخیر
  من از دانشگاه چانگنام پذیرش دکتری گرفته ام اما باید فرزند سه ساله ام را با خود ببرم. دانشگاه ماهی ۱۱۰۰ دلار به من میدهد.ایا کفاف زندگی در آنجا را میدهد؟
  ممنون

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام ضمن اینکه شما ماهیانه کمک هزینه دریافت می کنید با مدیریت اصولی می توانید با آفر دانشجویی هزینه های خود را به اصولی ترین شکل مدیریت کنید.

 23. Taraneh گفت:

  سلام.من دانشجو ترم ۲ مترجمی زبان پیام هستم. با توجه به اینکه کره اعلام کرده از پیام نور هم دانشجو میپذیره آیا این رشته در کره جنوبی پذیرش داره؟
  ممنون

  1. مشاور مهاجرتی گفت:

   سلام
   مترجمی زبان انگلیسی به زبان فارسی طبیعتا در ایران فضای بهتری خواهد داشت نسبت به کشور کره ای زبان.

 24. زهرا گفت:

  سلام. ببخشید برای مقطع دکتری تو کره حتما قبل از پذیرش باید مدرک زبان داشت یا اینکه امکان اخذ پذیرش بدون مدرک زبان وجود داره؟ و اینکه چقدر احتمال داره این دوره یکساله زبان که بالا گفتین جزو بورس تحصیلی بشه و قبول کنن حداقل چندماه تو دوره زبان شرکت کنی؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام ضمن دریافت پذیرش تمامی آیتم های مورد نظر در خصوص مقطع دکتری بایست جامع باشد و رزومه ی مطلوبی از شما ارائه گردد که به تنهایی مدرک زبان را شامل نمی شود

 25. فاطمه گفت:

  سلام
  میبخشید شرایط پذیرش برای مقطع فوق لیسانس رشته حقوق چی هست؟؟؟ ایا نیاز به رزومه و …. هست؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام در خصوص مقاطع ارشد نیازمند ارائه رزومه ی تحصیلی از جمله مدرک زبان و GRE tGMAT و سایر مدارک تحصیلی ممتاز می باشید.

 26. مریم گفت:

  سلام , ببخشید من مدرک لیسانس رشته هنر دراما(تئاتر) دارم. میخواستم بدونم برای فوق لیسانس پذیرش برای رشته من هست؟ که نیاز به مدرک زبان نداشته باشه, اگر هست چه دانشگاهی هست؟ و چطور اقدام کنم.ممنون میشم اگر کمکم کنید.

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام اگر مد نظر بر اساس مقطع مورد نظر کشوری است که تحصیل رایگان را به دنبال داشته باشد می توانید بدون نیاز به مدرک زبان با گذراندن کورس زبان در فرانسه در بهترین داشنگاه ها با سطح علمی مطلوب بر اساس رشته مد نظرتان رایگان تحصیل نمائید.

 27. محمدحسین اسدی گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید از رشته تاسیسات میشه برای ادامه تحصیل به کره جنوبی رفت؟؟؟
  از چه مقتع تحصیلی رشته تاسیسات میشود برای ادامه تحصیل به کره رفت و شرایتش چیست؟؟؟
  ممنون میشم راهنمایم کنید

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام در خصوص پذیرش در دانشگاه های کره جنوبی معدل بالای 18 باشد ضمن اینکه مواردی همچون آیلتس منطبق با مقطع درخواستی بایستی ارائه گردد.

  2. Sahar گفت:

   سلام وقت بخیر
   من دانشجوی ترم دوم دانشگاه شیراز هستم امکانش هست برای ادامه تحصیل انتقالی بگیرم؟؟؟؟؟
   شانسی برای قبولی دارم؟!
   ممنون میشیم جواب بدید.

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    با توجه به سخت گیری های ارائه ویزای کشور کره جنوبی و الزامات انتقال دانشجویان، به شما توصیه می کنیم کشور دیگری را انتخاب نمایید.

 28. Mohammad گفت:

  سلام من دیپلم تجربی دارم میخواستم بدونم بهترین رشته برای تحصیل در کره جنوبی چیست به غیر از رشته ی پزشکی و دندان چه برای تحصیل در لیسانس چه فوق لیسانس؟؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام بهترین رشته ها بسته به هدف و نوع گرایش شما دارد کهع ضمن انطباق مدارک تحصیلی خود می توانید در خصوص این موارد اقدام نمائید.

 29. محمدحسین اسدی گفت:

  ببخشید رشته تاسیسات هم در کره وجود داره؟؟؟

 30. gsa گفت:

  سلام
  اول خیلی ممنون بابت سایت خوبتون
  چندتا سوال داشتم از خدمتتون:
  تو سایت سفارت کره جنوبی: مدارک سوء پیشینه و گواهی سلامت نوشته نشده، باید این مدارک رو هم آماده کنیم؟
  اما این مورد هست: “مدرک گواهی بورسیه یا نامه حمایت مالی خود متقاضی و یا والدین یا همسر وی بصورت محضری همراه با ترجمه انگلیسی بهمراه پرینت گردش حساب بانکی ( شش ماه اخیر) به زبان انگلیسی و کپی شناسنامه آنها (صفحه اول و دوم) با ترجمه انگلیسی ”
  این مدرک رو باید از کجا بگیریم؟

  و سوال آخر اینکه: برای دریافت بورسیه بعد از پذیرش باید اقدام کنیم؟ یا همزمان امکانش هست؟ و لازمه دریافت بورسیه مدرک زبان هم هست؟

  از وقتی که میگذارید بی نهایت سپاس گزارم

  1. مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   پاسخگویی به سوالات تخصصی در توان تیم آی تی نیست، باید مستقیما با مشاورین موسسه در ارتباط باشید.

   ممنون

 31. کمند گفت:

  سلام خسته نباشین . برای رشته تربیت بدنی در دانشگاه های کره بورسیه وجود داره؟اگه هست آیا شرطی برای مدرک زبان و معدل هست؟ممنون میشم پاسخ بدید

  1. مشاور مهاجرتی گفت:

   سلام
   بله می توانید اخذ بورسیه را در دانشگاه های کره درخواست دهید اما باید دقت کنید که ارائه بورسیه در مقاطع ارشد و دکترا ارائه می شود.

 32. mehrnoush_mf گفت:

  سلام خسته نباشید…بنده سوالی داشتم که امیدوارم پاسخ بدید.
  میخواستم بدونم ایامیشه با داشتن مدرک لیسانس بورسیه تحصیل برای فوق لیسانس گرفت؟

  1. مشاور مهاجرتی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله اکثر بورسیه های تحصیلی در اقصی نقاط جهان برای مقاطع ارشد و دکترا در نظر گرفته می شود که می توان با ارائه رزومه تحصیلی قوی، آن را درخواست نمود.

 33. پانته آ گفت:

  سلام خسته نباشين
  ببخشيد من يه سوْال داشتم
  اگه ليسانس حقوق بگيرم
  براي فوق بورسيه ميتونم بگيرم از يكي از دانشگاه هاي كره ؟
  لطفا جوابمو بدين خيلي ممنونم ازتون

  1. مشاور مهاجرتی گفت:

   سلام
   با توجه به این که شاخه های رشته حقوقی برای تحصیل، محدودیت های منطقه ای دارند شما ابتدا بایستی امکان ادامه تحصیل را در این کشور با دانش قبلی خود بسنجید که بعید می دانم مگر در موارد تحصیل حقوق بین الملل.

   1. nadia گفت:

    سلام ببخشید من میخواستم بدونم من اگر بخوام بعد از گرفتن دیپلم با نمرات عالی در کره بورسیه بشم چه شرایطی داره اخه یکجا خوندم میتونیم یکی از کالج زبان کره ای ثبت نام کنیم تا زبان کره ایمون فول بشه و بعد انتخواب رشته میکنیم و میریم دانشگاه درسته؟؟
    ممنون میشم اگر جواب بدین

    1. مهدی کیوانی گفت:

     سلام روزتون بخیر
     برای مشاوره بهتر نیاز به دریافت اطلاعات بیشتری از شما است. لطفا با مشاوران رایگان ما تماس حاصل نمایید.

    2. مهدی کیوانی گفت:

     سلام روزتون بخیر
     متاسفانه برای ارائه مشاوره نیاز به اطلاعات بیشتر است. لطفا با مشاوران رایگان ما تماس حاصل نمایید.

 34. علی گفت:

  سلام وقت بخیر
  برای پذیرش و بورس برای ارشد در دانشگاه کره ای مهم هست که مدرک کارشناسی از کدوم دانشگاه و با چه معدلی داشته باشیم؟
  منظورم اینه که مثل دانشگاه های آلمان هست دقیقا یا فرق میکنه؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و احترام
   بله برای دریافت پذیرش از کره جنوبی نیز نمرات و سوابق علمی شما حائز اهمیت است.

 35. Mhds گفت:

  لطفا به این سوالم جواب بدین و خیلی ممنون . کره ی جنوبی رشته های زبان ( زبان چینی . زبان ژاپنی و… ) رو در مقطع ارشد بورسیه میکنه؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و احترام
   بسته به دانشگاه انتخابی و رزومه علمی شما دارد.

 36. شیلا گفت:

  سلام خسته نباشید،
  ببخشید شما کار مهاجرت به کره ی جنوبی هم انجام میدید؟؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و خسته نباشید
   متاسفانه کشور کره جنوبی در ارائه ویزا بسیار سختگیری انجام می دهد که به شما توصیه می کنیم کشور دیگری را انتخاب نمایید.

 37. محدثه ابراهیمی گفت:

  سلام خسته نباشید . ببخشید واقعا این سوال برام مهمه من میخوام کنکور زبان بدم . اگه کره ایم فول باشه و رشته ی زبان چینی رو انتخاب کنم برای ادامه تحصیل میتونم بورس بشم کره که اونجا درس بخونم؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بسته به رشته و دانشگاه انتخابی شما دارد.

 38. Shabnam A گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من دانشجوی کارشناسی در رشته حقوق دانشگاه ازاد هستم و معدل کلم ۱۹ است
  میخواستم بدونم اگه زبان کره ای یاد بگیرم میتونم در مقطع کارشناسی ارشد در رشته حقوق جزا در یکی از دانشگاه های کره بورسیه بگیرم ؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   متاسفانه ارائه ویزا بسیار سخت می باشد و به شما توصیه می کنیم کشور دیگری را انتخاب نمایید.

 39. طارق گفت:

  سلام با معدل دیپلم ۱۹/۸۵ و ایلتس۷ میشه در دانشگاه خوب مثل دانشگاه سئول در مقطع لیسانس بورسیه گرفت؟
  خیلی ممنون میشم اگه خواب بدید
  و یه سئوال دیگه سطح کنکور در ایران و کره چه فرقی داره آیا هر دو یکی هستن یا نه؟
  و اینکه سطح درس ها در دوره دبیرستان چطور آیا در کره بالاتر هست؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بسته به رشته انتخابی دارد. به شما توصیه می کنیم با توجه به شرایط ارائه ویزای کره جنوبی و سخت گیری هایی که انجام می دهد، کشور دیگری را انتخاب نمایید.

 40. شاهین گفت:

  سلام خسته نباشید
  میخواستم بپرسم که من الان به عنوان مثال دیپلم کامپیوتر دارم و قصد ادامه تحصیل در کشور کره را دارم
  در کره باید همان رشته کامپیوتر را ادامه بدهم یا میتوانم تغییر رشته بدهم ؟؟؟؟؟
  تشکر

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام
   برای ادامه تحصیل شما می توانید رشته تحصیلی خود را ادامه دهید یا یکی از رشته های شناور را انتخاب نمایید.

 41. Faezeh گفت:

  سلام
  مشاوره تلفنی و یا آنلاین ندارید؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام
   بله، شما می توانید از طریق شماره های ذکر شده در سایت با ما در ارتباط باشید.

 42. بهاره سجادی گفت:

  سلام ببخشید برای تحصیل دیپلم زبان داشته باشیم کافیه یا حتما باید آیلتس داشته باشیم میشه این رو هم برای تحصیل بدون بورسیه و هم برای بورسیه توضیح بدید ممنون

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل در کره جنوبی نیاز به ارائه مدرک زبان دارید.

 43. مبینا گفت:

  بسیار عالی بود اما یه کم بیشتر توضیح

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و تشکر از دیدگاه شما
   برای کسب اطلاعات بیشتر شما می توانید با کارشناسان ما از طریق شماره های ذکر شده در سایت در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.