مهاجرت و اقامت جمهوری چک

مهاجرت به جمهوری چک

مهاجرت به جمهوری چک

اگر به دنبال مهاجرت مناسب در خارج از کشور می باشید و اطلاعات مفیدی را در اختیار ندارید، با خواندن ادامه این مطلب از وب سایت موسسه حقوقی میرداماد می توانید اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به جمهوری چک بدست آورید. مشاورین و کارشناسان ما در این زمینه شما را به طور کامل راهنمایی خواهند کرد.

مزایای زندگی و مهاجرت به جمهوری چک

جمهوری چک در مرکز اروپا است و کشوریست که با داشتن دانشگاه های معروف و فرصت های شغلی بسیار برای خارجیان، به مکانی مناسب برای تحصیل و کار تبدیل شده است. اگر کشور چک را برای مهاجرت انتخاب می کنید و می خواهید شهروند قانونی کشور شوید، باید ویزای خاصی بگیرید و از طریق این ویزا وارد کشور شده و تقاضای شهروندی کنید. در صورتی که این اجازه به شما داده شد باید از مزایای زندگی در جمهوری چک مطلع باشید به طور مثال:

 • ارزش پولی کشور بالا و به دلیل ورود همیشگی مسافران به کشور، بازار کار بسیار رونق دارد و ارزش کرون چک همیشه رو به افزایش است. بنابراین زندگی در این کشور که مرکز رونق اقتصادی است برای پول درآوردن خیلی خوب است.
 • مشاغل متنوعی برای کسانی که میخواهند شهروند جمهوری چک شوند درنظر گرفته می شود و زمانی که دولت، اجازه کار به این اشخاص را بدهد می توانند به راحتی کار کنند و منبع درآمد خوبی داشته باشند.
 • آمار جنایت در کشور کم است و هرکس که وارد کشور شود از لحاظ امنیتی هیچ مشکلی نخواهند داشت.
 • حقوق بالا به خارجی ها تعلق می گیرد.
 • به راحتی می توان در این کشور سرمایه گذاری کرد و ابتدا باید برای دولت کار کند بعد مستقل شد. مجوز کسب و کار از طرف دولت تنها با هزینه ی کمی میتوان اخذ کرد (تنها شرط لازم صحبت به زبان کشور است).
 • سیستم حمل و نقل کشور بسیار دقیق و ارزان طراحی شده است بنابراین برای انجام کارهای روزمره نیازی به نگرانی در مورد هزینه ی تاکسی یا مترو و قطار شهری نیست.
 • تنها موردی که به باعث ایجاد مشکل میشود اخذ گواهینامه برای رانندگی است.
 • هزینه کمی برای خرید نیاز است بنابراین به راحتی میتوان خانه ای اجاره کرد و از پس مخارج زندگی برآمد.
 • کسانی که بیمه هستند می توانند از مراقبت های درمانی و معالجات پزشکی مطلوب بهره مند شوند.
 • تحصیل در کشور چک همراه با برنامه های آموزشی متنوع با دو زبان انگلیسی و چک است. شهریه ی تحصیل نسبت به کشورهای آمریکا و انگلستان کم است و به راحتی میتوان ادامه ی تحصیل داد.

مهاجرت به جمهوری چک از طریق تحصیل

اگر کشور چک را برای مهاجرت از طریق ادامه تحصیل انتخاب می کنید باید ویزای تحصیلی بگیرید و بعد از ورود به کشور تقاضای اسکان و شهروندی کنید. ابتدا به وبسایت سفارتخانه ی چک رفته و از شرایط اخذ ویزا جهت تحصیل در چک مطلع شوید. اولین مرحله انتخاب رشته ی تحصیلی و یکی از دانشگاه های این کشور برای تحصیل در رشته ی مورد نظر است.

مهاجرت به جمهوری چک از طریق تحصیل

دومین مرحله اقدام به فرستادن مدارک به دانشگاه جهت دریافت نامه ی قبولی می باشد. سپس باید مدارک و اسناد لازم برای اخذ ویزای تحصیلی را به سفارتخانه ی چک در کشور خود برده و به مسئولین سفارت تحویل دهید. نوع ویزای خود را باید به درستی انتخاب کنید تا بتوانید به راحتی مهاجرت کنید و سپس شهروند این کشور شوید. شروط لازم برای مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی چک بدین گونه است:

 • حداقل سن 18 سال
 • فرم درخواست ویزای تحصیلی
 • پاسپورت بین المللی (مدت اعتبار پاسپورت باید حداقل 11 ماه باشد)
 • 2 قطعه عکس 3.5×4.5
 • نامه ی قبولی از دانشگاه
 • برای یک سال زندگی باید مکانی برای اقامت داشته باشید. حداقل پول لازم 6000 کرون است.
 • گواهی عدم سوپیشینه از کشور خود لازم است
 • گواهی سلامت برای مدت زمان اقامت جهت پوشش هزینه های درمانی تا سقف 60 هزار یورو
 • اظهارنامه ی بانکی (شخص متقاضی اخذ ویزای تحصیلی، باید در حدود 100 هزار کرون یا 4000 یورو در حساب بانکی شخصی خود داشته باشد و اطلاعاتی درمورد ویزا کارت یا مستر کارت بانکی خود ضمیمه ی اظهارنامه کند.
 • در صورتی که با تمامی مدارک فوق، بتوانید ویزای تحصیلی بگیرید و به کشور چک مهاجرت کنید، پس از 10 سال زندگی می توانید اقدام به شهروندی این کشور کنید.
حتما بخوانید:  زندگی در جمهوری چک

مهاجرت کاری به جمهوری چک از طریق تخصص

اگر کشور چک را برای مهاجرت انتخاب می کنید و میخواهید شهروند قانونی کشور شوید باید ویزای خاصی بگیرید و از طریق این ویزا وارد کشور شده و تقاضای شهروندی کنید. از طریق ویزای کاری حرفه ای می توانید وارد کشور شوید و پس از کار و چند سال اقامت، تقاضای تابعیت کنید. این نوع ویزا به کسانی تعلق می گیرد که مدرک تخصص در رشته ی خود را دارند و از طرف دولت چک صلاحیت کار به آنها داده شود.

بنابراین مدرک خود را همراه با پاسپورت معتبر و 2 قطعه عکس رنگی به سفارتخانه ی جمهوری چک در کشور خود تحویل دهید. اگر مدرک و سابقه ی کار حرفه ای شما متناسب با ضوابط و قوانین دولت چک بود و شما را برای انجام کار توانمند دانستند برایتان ویزای کاری حرفه ای فرستاده میشود و از طریق این ویزا می توانید 5 سال در کشور چک اقامت دائم بگیرید و پس از 10 سال تقاضای اخذ تابعیت کنید.

در صورتی که از طریق ویزای کاری ( تخصص در رشته ی خود) میخواهید در کشور چک کار کنید باید در حدود 30000 یورو هزینه ی کسب مجوز برای کار در این کشور کنید و منتظر مجوز باشید. پس از اخذ مجوز، مکان و نوع کار خود را به دولت چک گزارش دهید و هدف خود از انتخاب این کشور برای چنین کار تخصصی را بیان کنید.

مهاجرت به جمهوری چک از طریق سرمایه گذاری

اگر کشور چک را برای مهاجرت انتخاب می کنید و میخواهید شهروند قانونی کشور شوید باید ویزای خاصی بگیرید و از طریق این ویزا وارد کشور شده و تقاضای شهروندی کنید. از طریق ویزای سرمایه گذاری می توانید 5 سال اقامت بگیرید و بعد از 10 سال زندگی، اقدام به اخذ تابعیت نمایید. برای این کار، ابتدا باید ویزای سرمایه گذاری بگیرید که در حدود 6 ماه اعتبار دارد. بنابراین به وبسایت سفارتخانه ی چک رفته و از شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری در جمهوری چک مطلع شوید.

مهاجرت به جمهوری چک از طریق سرمایه گذاری

اولین مرحله انتخاب نوع سرمایه گذاری و یکی از شهرهای این کشور برای انجام کارهای سرمایه گذاری است. دومین مرحله اقدام به فرستادن مدارک به سفارتخانه ی چک در کشور خود کنید و به مسئولین سفارت اطلاعات دقیق، بی نقص و قانونی ارائه دهید. نوع ویزای خود و هدف از سرمایه گذاری را باید به درستی انتخاب کنید تا بتوانید به راحتی مهاجرت کنید و سپس شهروند این کشور شوید. جالب است بدانید مدارک لازم جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری بدین گونه است:

 • فرم درخواست ویزای سرمایه گذاری
 • پاسپورت
 • گواهی سلامت

مبلغی که باید برای سرمایه گذاری جهت اخذ اقامت در چک هزینه کرد سه میلیون و ششصد هزار دلار (3600000 دلار یا 75 میلیون کرون) است و 20 نفر از مردم کشور چک یا افراد عضو شهروندی اتحادیه اروپا را تحت پوشش قرار دهد (در حدود 200000 کرون به هر کارگر داده شود). اما این مبلغ نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بسیار بالاست. در صورتی که با این هزینه و ضوابط دولت چک مشکلی ندارید می توانید از طریق سفارتخانه اقدام به اخذ ویزا کنید.

مهاجرت به جمهوری چک از طریق ازدواج

اگر کشور چک را برای مهاجرت انتخاب می کنید و میخواهید شهروند قانونی کشور شوید باید ویزای خاصی بگیرید و از طریق این ویزا وارد کشور شده و تقاضای شهروندی کنید. از طریق ویزای ازدواج می توانید پس از چند سال زندگی در کشور، تقاضای تابعیت کنید ولی شرایط خاصی دارد. هنگامیکه با شخصی که شهروند چک است ازدواج می کنید باید شناسنامه، تابعیت شهروندی همسر، گواهی ضمانت حمایت مالی از همسر خود طی مدت زمان اقامتش در چک و پاسپورت هر دو نفر را آماده کرده و به سفارت چک در کشور خود تحویل دهید.

حتما بخوانید:  قوانین ورود به جمهوری چک در دوران کرونا

نامزد شما باید علت مهاجرت خود و ازدواج را با دلیل به دولت چک توضیح دهد. برای ازدواج در حدود 2000 کرون ویزای ازدواج باید بگیرید در صورتی که همسرتان شهروند چک است. در صورتی که همسرتان از کشور چک نباشد باید در حدود 3000 کرون ویزای ازدواج بگیرید. در حدود 500 کرون باید هزینه کنید تا از طرف دولت صلاحیت ازدواج برای مهاجرت به کشور چک را دارید. درصورتی که بتوانید به زبان چک صحبت کنید راحت تر می توانید اقدامات مهاجرت را انجام دهید.

باید با همسرتان 5 سال زندگی کنید و در این مدت تمامی ضوابط و قوانین کشور چک را رعایت کنید تا در صورت لازم گواهی عدم سوپیشینه به دولت ارائه دهید. در این 5 سال، باید مکان اقامت خود را به شهرداری گزارش دهید. اگر خواستید کار کنید و یا به تحصیل بپردازید. پس از گذشت 5 سال، مدارک لازم را تهیه کنید و به سفارت چک تحویل دهید و تقاضای تابعیت کنید تنها شرط لازم برای تابعیت کشور چک، انصراف از تابعیت فعلی خود است و باید به کشور چک وفادار باشید. مشاورین موسسه میرداماد آماده هستند تا شما عزیزان را از مزایا و شرایط اقامت چک مطلع سازند، کافیست که با ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول در مورد مهاجرت به جمهوری چک

1- مزایای زندگی و مهاجرت به جمهوری چک چگونه است ؟

جمهوری چک در مرکز اروپا است و کشوریست که با داشتن دانشگاه های معروف و فرصت های شغلی بسیار برای خارجیان، به مکانی مناسب برای تحصیل و کار تبدیل شده است. اگر کشور چک را برای مهاجرت انتخاب می کنید و می خواهید شهروند قانونی کشور شوید، باید ویزای خاصی بگیرید و از طریق این ویزا وارد کشور شده و تقاضای شهروندی کنید.

2- سیستم حمل و نقل کشور چک چگونه است ؟

سیستم حمل و نقل کشور بسیار دقیق و ارزان طراحی شده است بنابراین برای انجام کارهای روزمره نیازی به نگرانی در مورد هزینه ی تاکسی یا مترو و قطار شهری نیست.

3- تحصیل در کشور چک چگونه است ؟

تحصیل در کشور چک همراه با برنامه های آموزشی متنوع با دو زبان انگلیسی و چک است. شهریه ی تحصیل نسبت به کشورهای آمریکا و انگلستان کم است و به راحتی میتوان ادامه ی تحصیل داد.

4- مهاجرت به جمهوری چک از طریق تحصیل چگونه است ؟

اگر کشور چک را برای مهاجرت از طریق ادامه تحصیل انتخاب می کنید باید ویزای تحصیلی بگیرید و بعد از ورود به کشور تقاضای اسکان و شهروندی کنید. ابتدا به وبسایت سفارتخانه ی چک رفته و از شرایط اخذ ویزا جهت تحصیل در چک مطلع شوید. اولین مرحله انتخاب رشته ی تحصیلی و یکی از دانشگاه های این کشور برای تحصیل در رشته ی مورد نظر است.دومین مرحله اقدام به فرستادن مدارک به دانشگاه جهت دریافت نامه ی قبولی می باشد. سپس باید مدارک و اسناد لازم برای اخذ ویزای تحصیلی را به سفارتخانه ی چک در کشور خود برده و به مسئولین سفارت تحویل دهید. نوع ویزای خود را باید به درستی انتخاب کنید تا بتوانید به راحتی مهاجرت کنید و سپس شهروند این کشور شوید.

5- شروط لازم برای مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی چک کدامند ؟

 • حداقل سن 18 سال
 • فرم درخواست ویزای تحصیلی
 • پاسپورت بین المللی (مدت اعتبار پاسپورت باید حداقل 11 ماه باشد)
 • 2 قطعه عکس 3.5×4.5
 • نامه ی قبولی از دانشگاه
 • برای یک سال زندگی باید مکانی برای اقامت داشته باشید. حداقل پول لازم 6000 کرون است.
 • گواهی عدم سوپیشینه از کشور خود لازم است
 • گواهی سلامت برای مدت زمان اقامت جهت پوشش هزینه های درمانی تا سقف 60 هزار یورو
 • اظهارنامه ی بانکی (شخص متقاضی اخذ ویزای تحصیلی، باید در حدود 100 هزار کرون یا 4000 یورو در حساب بانکی شخصی خود داشته باشد و اطلاعاتی درمورد ویزا کارت یا مستر کارت بانکی خود ضمیمه ی اظهارنامه کند.
 • در صورتی که با تمامی مدارک فوق، بتوانید ویزای تحصیلی بگیرید و به کشور چک مهاجرت کنید، پس از 10 سال زندگی می توانید اقدام به شهروندی این کشور کنید.
حتما بخوانید:  ویزای کار جمهوری چک

6- مهاجرت به جمهوری چک از طریق سرمایه گذاری چگونه است ؟

اگر کشور چک را برای مهاجرت انتخاب می کنید و میخواهید شهروند قانونی کشور شوید باید ویزای خاصی بگیرید و از طریق این ویزا وارد کشور شده و تقاضای شهروندی کنید. از طریق ویزای سرمایه گذاری می توانید 5 سال اقامت بگیرید و بعد از 10 سال زندگی، اقدام به اخذ تابعیت نمایید. برای این کار، ابتدا باید ویزای سرمایه گذاری بگیرید که در حدود 6 ماه اعتبار دارد. بنابراین به وبسایت سفارتخانه ی چک رفته و از شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری در جمهوری چک مطلع شوید.

7- مدارک لازم جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری در جمهوری چک کدامند ؟

 • فرم درخواست ویزای سرمایه گذاری
 • پاسپورت
 • گواهی سلامت

8- مبلغی که باید برای سرمایه گذاری جهت اخذ اقامت در چک هزینه کرد چقدر میباشد ؟

مبلغی که باید برای سرمایه گذاری جهت اخذ اقامت در چک هزینه کرد سه میلیون و ششصد هزار دلار (3600000 دلار یا 75 میلیون کرون) است و 20 نفر از مردم کشور چک یا افراد عضو شهروندی اتحادیه اروپا را تحت پوشش قرار دهد (در حدود 200000 کرون به هر کارگر داده شود). اما این مبلغ نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بسیار بالاست. در صورتی که با این هزینه و ضوابط دولت چک مشکلی ندارید می توانید از طریق سفارتخانه اقدام به اخذ ویزا کنید.

9- شرایط برای شخصی که با یک شهروند چک ازدواج میکند چگونه است ؟

هنگامیکه با شخصی که شهروند چک است ازدواج می کنید باید شناسنامه، تابعیت شهروندی همسر، گواهی ضمانت حمایت مالی از همسر خود طی مدت زمان اقامتش در چک و پاسپورت هر دو نفر را آماده کرده و به سفارت چک در کشور خود تحویل دهید.

10- وضعیت اقتصادی جمهوری چک برای مهاجرت به چه صورت است؟

ارزش پولی کشور بالا و به دلیل ورود همیشگی مسافران به کشور، بازار کار بسیار رونق دارد و ارزش کرون چک همیشه رو به افزایش است. بنابراین زندگی در این کشور که مرکز رونق اقتصادی است برای پول درآوردن خیلی خوب است.

11- آیا میزان حقوق مهاجران به جمهوری چک خوب است؟

بله ، حقوق بالایی می دهند.

12- در صورت مهاجرت تحصیلی به جمهوری چک به چه زبان هایی می توان تحصیل کرد؟

انگلیسی و چکی.

13- از چه روش هایی می توان برای مهاجرت به جمهوری چک اقدام کرد؟

تحصیلی ، کاری ، سرمایه گذاری.

14- آیا برای مهاجرت تحصلی به جمهوری چک می بایست تمکن مالی داشته باشیم؟

بله ، حدود 4000 یورو.

15- آیا مهاجرت کاری به جمهوری چک متجر به اخذ تابعیت می شود؟

بله ، بعد از 5 سال اقامت موقت و 10 سال اقامت دائم ، می توانید درخواست تابعیت بدهید.

16- هزینه کسب مجوز برای کار در جمهوری چک چقدر است؟

30000 یورو.

17- حداقل مبلغ برای مهاجرت به جمهوری چک از طریق سرمایه گذاری چقدر است؟

3 میلیون و 600 هزار دلار.

18- آیا برای مهاجرت به جمهوری چک از طریق سرمایه گذاری می بایست کارگران چکی استخدام کنیم؟

بله ، می بایست 20 کارمند چکی استخدام کنید.

19- آیا از طریق ازدواج می توان به جمهوری چک مهاجرت کرد و اقامت گرفت؟

بله ، می بایست با یک شهروند چکی ازدواج کرده و چند سال در جمهوری چک زندگی کنید.

20- آیا تسلط به زبان چکی برای گرفتن اقامت جمهوری چک تاثیر دارد؟

بله.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *