مهاجرت کاری کویت

ویزای کار کویت

کار در کویت ویزای کار کویت

در این مقاله که به همت مشاورین موسسه حقوقی میرداماد نگارش شده است به شرایط کار در کویت ویزای کار کویت اشاره کرده ایم. ساعات کاری در کویت می تواند بین 40 تا 48 ساعت در هفته باشد، در ماه های خاص در طول سال می تواند این ساعات کاری متغیر باشد. برای کسب اطلاعات کامل تر ادامه مقاله را مطالعه کنید.

شرایط و وضعیت کار در کویت

حقوق افراد در کویت معمولا شبیه یا بیشتر از افراد در کشورهای غربی می باشد، اما چون در این کشور مالیات بر درامد شخصی پرداخت نمی شود، معمولا درآمد خالص بسیار بیشتر است که این یکی از مهمترین جاذبه های کار در کویت می باشد. در گذشته بسته پاداش و حقوق به عوامل مختلی تقسیم می شد از جمله : حقوق اولیه، کمک هزینه خودرو، کمک هزینه مسکن، بیمه درمانی، تحصیل کودکان و بلیط هواپیما برای دیدار خانواده.

امروزه، کارفرمایان تمایل دارند فقط حقوق و دستمزد را پرداخت کنند که تمام این هزینه ها را پوشش می دهد، گرچه در بعضی موارد پاداش های دیگری وجود دارد. علاوه بر حقوق و دستمزد، به کارگران قراردادی در پایان قرارداد سنوات داده می شود. این سنوات معمولا بر اساس حقوق و دستمزد پایه، بدون در نظر گرفتن پاداش می باشد. اگر مدت زمان طولانی در کویت مشغول به کار باشید، این مبلغ قابل توجه خواهد بود. لازم به ذکر است که پرداخت حقوق در برخی از شرکت های عربی به تاخیر می افتد و در این شرایط چاره ای ندارید جز اینکه صبر کنید.

ساعت کاری در کویت با توجه به سیاست های خاص هر شرکت، بین 40 تا 48 ساعت در هفته متغیر است. ساعت اداری معمولا از 8:30 یا 9:00 صبح تا 5:30 یا 6:00 بعد از ظهر می باشد. تفاوت زمانی بین تابستان و زمستان وجود ندارد. در ماه رمضان، ساعت کاری به شش ساعت در روز می رسد و باید به طور قانونی برای همه کارکنان اعمال شود، اما بسیاری از شرکت ها این قانون را فقط برای مسلمانانی که روزه می گیرند، اعمال می کنند. جمعه روز تعطیلی و استراحت مسلمانان است و اگر شرکت دارای یک هفته کاری پنج روزه باشد، روز تعطیل بعدی احتمالا پنج شنبه یا شنبه خواهد بود. اکثر شركت هاي بين المللي روز شنبه و برخی دیگر روز پنج شنبه را انتخاب می کنند.

شرایط اخذ ویزای کاری کویت

ویزا کار برای کارکنان بخش خصوصی و دولتی ارائه می شودو تحت ماده 17 و 18 قوانین مهاجرت اعمال می گردد. کارمند پیشنهاد شده ابتدا بایستی برای دریافت ویزا کار پذیرفته شود. کارفرمای اسپانسر کویتی نیز باید باید از طریق اداره مهاجرت و اداره کار مجوز دریافت کند. الزامات ویزا کار کشور کویت داشتن گذرنامه کارمند و گواهی عدم سوء پیشینه فرد می باشد.

اداره امور مهاجرت در کویت یک نسخه از مجوز کار را برای سفارت کویت در کشوری که کارمند در آنجا زندگی می کند، ارسال می نماید. حامی یا کارمند نیز باید یک نسخه از مجوز کار را برای کارفرما ارسال نمایند. کارفرمایان بخش خصوصی برای دریافت ویزا کار کارمند خارجی خود، نیاز به NOC و یک نسخه از امضاء تایید شده کارمند برای هدف تجاری خود دارند. اگر سفارت کویت در کشوری که کارمند (کارگر) زندگی می کند وجود ندارد، اسپانسر بایستی ویزا کار و NOC را به وزارت کشور ارسال کند.

شرایط اخذ ویزای کاری کویت

در صورتیکه کارمند برای پذیرش استخدام visit visa کشور کویت را دریافت کرده باشد، بایستی ابتدا کشور کویت را ترک کند و سپس مجددا با ویزا جدید وارد این کشور شود. پس از انجام مراحل فوق، شما بایستی برای مجوز اقامت خود در کشور کویت اقدام کنید.در این مرحله درخواست مجوز اقامت ارسال و نتیجه آن را دریافت خواهید کرد. در مرحله بعد شما می توانید با توجه به قوانین برای همسر و فرزندان خود اقدام به دریافت ویزا کنید.

بطور خلاصه زن می تواند توسط همسر خود مورد حمایت قرار بگیرد ، اما برای فرزندان باید شرایط سنی آنها 21 سال باشد. اسپانسر باید حداقل 250 دینار کویت در ماه درآمد داشته باشد. هر فرد مقیم نیز بایستی یک کارت شناسایی شهروندی داشته باشد. شما باید این کارت را ظرف مدت 30 روز از زمان دریافت مجوز اقامت خود تحویل بگیرید.

مدارک مورد نیاز ویزای کار کویت

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزا کار کشور کویت:

 • گذرنامه معتبر با حداقل دو سال تاریخ انقضاء
 • یک برگ فرم درخواست ویزا تکمیل شده و تایید شده توسط سازمان مهاجرت امور خارجه.
 • یک قطعه عکس گذرنامه
 • آزمایش HIV ( آزمایش AIDS)
 • گواهی سلامت : گواهی تایید شده توسط پزشک عمومی که نشان دهد متقاضی از سلامت کامل جسمی برخوردار است. تست های آزمایشگاهی برای بیماری های ذکر شده نیز ضروری است: هپاتیت نوع B و C، مالاریا، فلیاریوز، سیفلیس و اشعه ایکس از قفسه سینه برای تشخیص بیماری سل.
 • گواهی عدم سوء پیشینه: که از دفتر تحقیقات فدرال دریافت می شود، و به مدت 3 ماه از تاریخ دریافت اعتبار دارد.
 • مجوز کار ( اصل قرارداد کاری)

مراحل دریافت ویزا کار کویت معمولا بیش از 3 هفته زمان نیاز دارد.

دستمزد و‌ حقوق کار در کویت

حقوق کاری در کویت شبیه یا بیشتر از کشورهای غربی هستند. اما با توجه به این واقعیت که هیچ مالیات شخصی در کویت وجود ندارد، درآمد خالص معمولا عالی است و این یکی از مزایای عمده کار در کویت است. پیش از این، حقوق های پایه صرف خودرو، مسکن، پوشش پزشکی، آموزش برای کودکان و بلیط های هواپیما برای سفرها تقسیم می شدند. اما اکنون کارفرمایان تقریبا فقط حقوق می گیرند تا تمام این هزینه ها را پوشش دهند، اگرچه برخی از آن ها ممکن است شامل پاداش عملکرد باشند.

دستمزد و حقوق کار در کویت

عوامل متعددی وجود دارند که باید برای در نظر گرفتن حقوق مورد توجه قرار گیرند و بنابراین ،میزان دقیق حقوق های عادی در کویت ممکن است متفاوت باشد. علاوه بر این حقوق، بسته به شرکت هایی که انتخاب شده اند، متفاوت است. چهار نوع شرکت در کویت وجود دارد، W.L.L.(با مسئولیت محدود – بدون مالیات)، K.S.C (شرکت Shareholding Kuwait)، مالیات زکات و KFAS)، K.S. C)، شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار کویت (پرداخت مالیات زکات، حمایت از مالیات بر کار ملی و صندوق کویت برای پیشبرد علوم) و شرکت های بین المللی با شرکای کویتی (مالیات بر درآمد) می باشند.

مزایا بسته به اینکه شما برای بخش دولتی یا بخش خصوصی کار می کنید، به اندازه قراردادها، تعداد کارمندان، تجربه کاری تان، سن، رقابت در بازار کار، نوع کار، مدت قرارداد و گاهی ملیت تان متفاوت است.زمانی که حقوق را در نظر بگیرید، باید اجاره و هزینه های زندگی را مدنظر قرار دهید. برخی از شرکت ها حقوق خوبی نسبت به بقیه ارائه می کنند، در حالی که برخی دیگرمزایای بهتری مانند مسکن، خودرو، حمل و نقل، سوخت، تلفن و غیره ارائه می دهند.

پیدا کردن کار و موسسات کاریابی در کویت

کشور کویت دارای ثروت فراوان و اقتصادی فعال است. هر چند که سختی های زیادی برای یافتن شغل در کویت وجود دارد اما همچنان به دلیل پرداخت حقوق های مناسب بدون پرداخت هیچ گونه مالیات شخصی مورد توجه مهاجران زیادی به خصوص از کشورهای آسیایی و خاور دور است. یافتن کار در کویت بدون در نظر گرفتن ملیت کاملا به تحصیلات و تجربه شما بستگی دارد. کسانی که برای کسب و کار در کویت اقدام می کنند در ابتدا باید یک فرد یا یک شرکت را به عنوان کار فرمای خود معرفی کنند.

بعد از پیدا کردن کارفرما شما میتوانید برای ویزا اقدام کنید. در ابتدا به شما ویزای موقت داده می شود و در صورت ادامه کار ویزای شما تمدید می شود. برای پیدا کردن یک کارفرما بهتر است یک (curriculum vitea) دو یا چند صفحه ای با خلاصه اطلاعاتی در مورد اطلاعات تماس، تجربه حرفه ای، گواهینامه و دیپلم ها، زبان و مهارت های رایانه ای را پر کنید تا کار فرما بهتر بتوانند شما را تایید کنند. لیست شرکت های کاریابی کویت:

 • Baytkuwait
 • Workcircle kuwait
 • Sos hr solution
 • Mackenzie jones
 • Hrinvest
 • Caneer-hunter
 • Michael page
 • International employment agacies
 • Actionrecruitment and management
 • barclaysimpson me

در این مقاله جزئیات و شرایط مهاجرت کاری به کویت توسط مشاورین مجرب موسسه میرداماد در دفاتر تهران و شیراز با هدف معرفی مقصدی مناسب برای مشتاقان مهاجرت کاری مورد بررسی قرار گرفت، امیدواریم اطلاعات این مقاله مفید واقع شده باشد.

18 دیدگاه برای “ویزای کار کویت

 1. Avatar آکو گفت:

  سلام اطلاعات خوبی بود ممنون.ببخشید آیا راهی هست برای رفتن به کویت به قصد کار .اگر هست ممنون راهنمایی کنید و آدرس بدید برای پیگیری ممنون

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام وقت بخیر
   جهت کار در کشورهایی مثل کویت باید یک پیشنهاد کاری معتبر از این کشور داشته باشید، شماره های تلفن موسسه جهت کسب اطلاعات بیشتر در آخر وب سایت موجود می باشد.

 2. Avatar علی گفت:

  سلام وقت بخیر . من طراح سه بعدی طلا و جواهر هستم و با نرم افزار های طراحی کار میکنم همچنین زبان انگلیسی هم تقریبا اوکی ام ک کاملا میتونم مکالمه کنم میخاستم بدونم چطوری میتونم توی کویت کار پیدا کنم و اینکه ایا با توجه به تخصص من کشور دیگه ای هست واسه کار که بهتر از کویت باشه؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام شما از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری جهت بهبود وضعیت اقتصادی می توانید در حوزه ی خلیج فارس بدون احتساب از پرداخت مالیات بر اساس فیلد مورد نظرتان پایه ریزی اقتصادی مطلوبی را پیش بگیرید.

 3. Avatar علیرضا توکلی گفت:

  سلام وقت بخیر
  من دارای مدرک فوق دیپلم ماشین افزار ودارای 14 سال سابقه قالب سازی و کار در خط تولید خودرو دارم ایا میتونم در کشور کویت کار میدا کنم؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام از طریق دریافت آفر های مرتبط از منابع دولتی معتبر در این کشور ضمن توجیه اقتصادی اقامت را دریافت نمائید.

 4. Avatar محمد گفت:

  با سلام من الان در بازرسی کارگران ساختمانی تامین اجتماعی مشغول به کار هستم ایا میتوان در کویت کاری پیدا کنم با مدرک دیپلم و همچین چندین سال در کار ساختمان مشغول بودم

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام شما می بایستی یک دعوتنامه کاری از منابع مرتبط دولتی با تاییدیه رسمی سفارت این کشور دریافت نمائید که در حال حاضر آفر دولتی نیازمند رزومه کامل می باشد از جمله مدارک تحصیلی ممتاز و بالا.

 5. Avatar Saeed گفت:

  سلام
  من دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مهندسی مکانیک ( دانشگاه فردوسی مشهد) هستم. در زمینه طراحی سیستم های تهویه مطبوع تخصص دارم و مسلط به نرم افزار های طراحی (Revit Mep) و… می باشم.

  چگونه میتوانم با یک کارفرما در کویت ارتباط برقرار کنم؟
  با تشکر

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام بهترین شرایط در حوزه خلیج فترسدریافت آفر های اقتصادی مطلوب از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری با معرفی کفیل و گردش سرمایه می باشد.

 6. Avatar عبدالصاحب گفت:

  من مهندس مكانيك هستم پانزده سال در بخش نيروگاههاي گازي كار مي كنم دوازده سال در كشور عراق بوده در بخش نفت وگاز هم تبحر دارم زبان عربي كاملا مسلط ودنبال كار فعلا هستم

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام با ویزای جاب سیکر و جستجوی کار می توانید برای کشور آلمان اقدام نمائید و ضمن توجیه مطلوب اقتصادی اقامت را دریافت کنید.

 7. Avatar F.s گفت:

  سلام من دانشجوی مهندسی صنایع هستم امسال فارغ تحصیل میشم
  ایا بعدازاتمام درسم شانسی برای پیدا کردن کاردر کویت دارم؟
  چجوری باید اقدام کنم؟
  میش کامل توضیح بدیدلطفا؟

  1. Avatar مشاور مهاجرتی گفت:

   سلام
   بهتر است هدف خود را از انتخاب کشور کویت دقیق تر بفرمایید تا کاملا شما را راهنمایی کنیم.

 8. Avatar رحیمی گفت:

  سلام خسته نباشین
  من لیسانس معماری هستم خواستم بدونم اگه بخوام در خواست کار در کویت بدم باید چیکار کنم؟ آیا میشه با شماره ای ک گذاشتین تماس بگیریم و بیشتر اطلاعات بگیریم
  تشکر میکنم اگر راهنمایی کنین

  1. Avatar مهدی کیوانی گفت:

   سلام روز بخیر
   بله از طریق شماره های ذکر شده در سایت می توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید.

 9. Avatar حامد گفت:

  باسلام ایا موسسه کاریابی شما برای اتباع کشور افغانستان هم میتواند مشاوره کاریابی و ویزای کار بدهد یاخیر

  1. Avatar مهدی کیوانی گفت:

   سلام و وقت بخیر
   موسسه ما متاسفانه موسسه کاریابی نمی باشد؛ اما در روند دریافت ویزای کاری می تواند به شما کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *