ترکیه

مهاجرت به ترکیه | شرایط و راه های مهاجرت به کشور ترکیه

مهاجرت به ترکیه

در این مقاله به بررسی کلی شرایط مهاجرت به ترکیه خواهیم پرداخت و هوشمندانه به تشریح شرایط حضور در جامعه ترک زبان و کار و زندگی پرداخته ایم. برای دانستن بیشتر درباره این شیوه، پس از مطالعه مقاله زیر در مورد چارچوب زندگی و اقامت در ترکیه و جامعه اجتماعی آن با متخصصان این امر مشورت نمایید. متخصصان موسسه حقوقی میرداماد راهنمای گام به گام شما در این مسیر می باشد.

شرایط مهاجرت به ترکیه

ترکیه از کشورهایی است که از سال هاست مورد استقبال ایرانی ها بوده است، این کشور از طرفی گزینه ای مناسب است ولی برای افرادی که از نظر کاری و تخصصی و یا از جهت سرمایه گذاری مشکلی ندارند، کشورهای دیگر می تواند گزینه های بهتری باشد. در این مقاله به بررسی شرایط مهاجرت به ترکیه پرداخته ایم، جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه در دفاتر تهران و شیراز تماس بگیرید.

مهاجرت به ترکیه از طریق کار

هر فرد خارجی ای که قصد کار در ترکیه 2018 را داشته باشد نیازمند یک مجوز کاری معتبر است. این مجوزها توسط وزارت کار و امنیت اجتماعی ترکیه صادر می شوند. اکثر خارجی ها باید همزمان با ویزا برای مجوز کاری هم اقدام کنند و ضمن اینکه مدارک موردنیاز برای صدور ویزا را به کنسولگری یا سفارت های ترکیه در کشور متبوع ارائه می کنند، کارفرما هم باید مدارک مورد نیاز برای مجوز کار را به وزارت کار و امنیت اجتماعی ترکیه ارائه کند.

فارغ از اینکه از خارج یا داخل ترکیه برای مجوز کاری اقدام می کنید، بایستی قراردا یا پیشنهاد کاری از سوی کارفرما داشته باشید. پس از ارسال مدارک مورد نیاز، فرایند صدور مجوز در حدود 90 روز طول می کشد. در صورت تایید درخواست باید شخصا به سفارت ترکیه مراجعه کنید تا مجوز و ویزای کار در پاسپورت شما ثبت شود. پس از ورود به ترکیه 30 روز رصت دارید تا برای دریافت مجوز اقامت اقدام نمایید. پیش از دریافت ویزای کار، مجوز کار در ترکیه را نخواهید داشت.

مهاجرت به ترکیه از طریق کار

مهاجرت به ترکیه از طریق کار

مجوز کاری در ابتدا برای دوره ای یکساله صادر می شود. در صورت نیاز به تمدید این مجوز باید دو و نیم ماه پیش از پایان مهلت مجوز فعلی اقدام نمایید. پس از تمدید مجوز دیگری با دو سال اعتبار برایتان صادر می شود و در صورتی که بار دیگر این مجوز را تمدید نمایید اعتبار آن سه ساله خواهد بود. در صورتی که 8 سال متوالی در ترکیه کارکرده باشید می توانید برای دریافت مجوزز کار دائم اقدام کنید. اگر به مدت 5 سال بدون وقفه در ترکیه کار کرده باشید واجد شرایط دریافت مجوز کار مستقل خواهید بود. با داشتن این مجوز می توانید به صورت خویش فرما در ترکیه فعالیت اقتصادی داشته باشید.

مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

دانشجویانی که مدت اقامت آنها در ترکیه بیش از 90 روز است، باید برای اجازه اقامت درخواست دهند. انواع اجازه اقامت:

 • اجازه اقامت تحصیلی
 • اجازه اقامت کوتاه مدت
 • اجازه اقامت طولانی مدت
 • اجازه اقامت خانوادگی
 • اجازه اقامت بشردوستانه

دانشجویان باید ظرف مدت یک ماه پس از ورود به ترکیه برای دریافت اجازه اقامت با مقامات محلی (در صورتی که دانشجو در ترکیه هستند) درخواست دهند. مدارک زیر باید به “اداره روابط خارجی” در ستاد پلیس محلی ارسال شود:

 • هزینه و فرم درخواست
 • مدارک سفر: ویزای تحصیلی همراه با دو کپی
 • 4 عکس در اندازه پاسپورت
 • نامه یا مدرکی از موسسه: این نامه باید توسط دانشگاه میزبان صادر شود و در آن تاریخ شروع و پایان تحصیل در ترکیه قید شده باشد.

دانشجویانی که در یک دوره تحصیلی در هر موسسه آموزش عالی در ترکیه پذیرفته می شوند، اجازه اقامت دائمی برای یک سال را دارند. برای تمدید اجازه اقامت : 60 روز قبل از پایان اجازه اقامت خود به ادارات محلی مراجعه کنید. فرم تمدید درخواست را پر و ارسال کنید تا مجوز شما صادر شود.

شهریه لازم برای تحصیل در کشور ترکیه

از جمله راه های مهاجرت به ترکیه، مهاجرت تحصیلی به این کشور است. موضوع بسیار مهم درباره تفاوت دانشگاه‌های دولتی و خصوصی این است که شهر و دانشگاه تحصیل در این دانشکده‌ها با یکدیگر متفاوت است. بر همین اساس شهریه‌های تحصیلی نیز متفاوت است. به عنوان مثال شما برای تحصیل در رشته‌های پزشکی و سایر رشته‌های مربوط به علوم پزشکی باید هزینه‌های بسیار بیشتری نسبت به سایر رشته‌ها پرداخت کنید.

شما برای تحصیل در دانشگاه‌های دولتی و خصوصی رشته پزشکی موظف به پرداخت مبلغ 15000 دلار الی 22000 دلار سالیانه هستید. در صورتی که شما می‌توانید با پرداخت مبلغ 4000 الی 6000 دلار سالیانه می‌توانید در سایر رشته‌ها در دانشکده‌های دولتی و خصوصی این کشور به تحصیل بپردازید.

حتما بخوانید:  امن ترین شهرهای ترکیه

مانند همه کشور‌ها، تحصیل در دانشکده‌های دولتی کشور ترکیه نسبت به دانشکده‌های خصوصی این کشور نیازمند پرداخت هزینه‌های بسیار کمتر است. به صورتی که شما برای تحصیل در برخی از رشته‌ها به غیر از رشته‌های پزشکی تقریبا به صورت رایگان به تحصیل می‌پردازید!

تحصیل رایگان در ترکیه

ترکیه کشور بسیار محبوبی برای خیلی از افراد است. افراد زیادی نیز تمایل دارند که برای تحصیل در کشوری دیگر بورسیه تحصیلی دریافت کنند. شما می‌توانید با اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه، با هزینه‌ای بسیار کمتر و یا بدون هزینه در دانشگاه‌های ترکیه مشغول به تحصیل شوید.

مهم‌ترین شرط و معیار برای بورسیه شدن دانشجویان در کشور ترکیه، نمرات بسیار خوب و رزومه علمی قوی است. به دانشجویانی که دارای رتبه اول تا سوم در دانشگاه‌های ترکیه هستند می‌توانند از تخفیف 25، 50 و حتی 100 درصدی برخوردار شوند.

شما برای تحصیل در دانشگاه‌های دولتی ترکیه می‌توانید پس از اخذ پذیرش از دانشگاه‌های دولتی این کشور و حضور در دانشگاه، به ثبت نام در ترم مورد نظر پرداخته و سپس شهریه خود را پرداخت نمایید. شما می‌توانید از روش پرداخت قسطی نیز برای پرداخت شهریه خود استفاده کنید. بنابراین هنگام مراجعه به موسسه میرداماد می‌توانید از مشاوران ما درخواست کنید شما را درباره تحصیل رایگان دانشجویان ایرانی در کشور ترکیه راهنمایی کنند.

مهاجرت سرمایه گذاری در ترکیه

برنامه ی اخذ حق شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری توسط دولت این کشور از سال 2017 اجرایی شد. مطابق این طرح، دولت آنکارا به افراد خارجی ای که در ترکیه ملکی به ارزش حداقل یک میلیون دلار را خریداری کنند حق شهروندی اعطا می کند. متنها ملک خریداری شده بایستی حداقل به مدت سه سال فروش نرفته باشد. با خرید یک ملک با حداقل ارزش یک میلیون دلار در هر قسمت ترکیه، سرمایه گذار خارجی می تواند برای خود و خانواده اش حق شهروندی ترکیه بگیرد.

مطابق با ضوابط اجرایی قانون شهروندی ترکیه، خارجیانی که شرایط زیر را داشته باشند می تواند بر اساس تبصره ی b بند اول ماده ی 12 قانون شهروندی، شهروند ترکیه تلقی شوند. برای دریافت حق شهروندی ترکیه بایستی یکی از شرایط زیر برقرار باشد:

 • خرید یک ملک غیر قابل انتقال به ارزش حداقل 1 میلیون دلار آمریکا با محدودیت سند معامله نشده برای حداق سه سال (این سرمایه گذاری بایستی به تایید وزارت محیط زیست و شهرداری برسد).
 • سرمایه گذاری به ارزش حداقل 2 میلیون دلار آمریکا به شکل سرمایه گذاری ثابت (این سرمایه گذاری باید مورد تایید وزارت اقتصاد باشد).
 • سرمایه گذاری به ارزش حداقل 3 میلیون دلار در بانک های فعال ترکیه به شرط عدم برداشت به مدت حداقل سه سال (این سرمایه گذاری باید به تایید آژانس نظارت و مقررات بانکی برسد).
 • خرید اوراق قرضه ی دولتی به ارزش حداقل سه میلیون دلار و به شرط عدم فروش به مدت سه سال (این مورد باید به تایید دبیرخانه ی خرانه داری برسد).

بدین ترتیب برای سرمایه گذاران بین المللی موقعیتی فراهم است تا با سرمایه گذاری مستقیم به مبلغ حداقل 1 میلیون دلار حق شهروندی ترکیه را دریافت نمایند.

روش‌های مختلف سرمایه گذاری در کشور ترکیه

مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج روش‌های زیادی دارد که یکی از آن‌ها خرید ملک در ترکیه است. سایر راه های مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری عبارتنداز:

 • کارآفرینی و ثبت شرکت در ترکیه
 • سپرده گذاری در بانک‌های کشور ترکیه
 • خرید اوراق قرضه در کشور ترکیه
 • خرید سهام

کارآفرینی و ثبت شرکت در کشور ترکیه

یکی از راه های مهاجرت به ترکیه که می‌توان از طریق آن اقامت ترکیه را کسب کرد ثبت شرکت و کارآفرینی است. کارآفرینی به عنوان یک روش سرمایه گذاری به شمار می‌آید. شرکت‌های قابل ثبت توسط افراد خارجی مانند شهروندان بومی کشور ترکیه شامل شرکت سهامی(JSC)، شرکت با مسئولیت محدود(LLC)، شرکت تعاونی، شرکت جمعی و شرکت فرماندهی(Commandite) است.

شما برای ثبت شرکت‌های مختلف در کشور ترکیه باید هزینه‌های متفاوتی پرداخت کنید. هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کشور ترکیه در حدود صد هزار لیر ترکیه است. افراد می‌توانند پس از ثبت شرکت در ترکیه ابتدا اقامت موقت ترکیه را اخذ کنند. امکان اخذ اقامت دائم کشور ترکیه پس از گذشت هشت سال وجود دارد.

افتتاح حساب بانکی در کشور ترکیه

سرمایه گذاری، یکی از راه های مهاجرت به ترکیه است که افراد زیادی ممکن است آن را انتخاب کنند. افتتاح حساب در بانک‌های ترکیه و سپرده گذاری در بانک‌های این کشور می‌تواند راه اخذ اقامت ترکیه را برای شما هموار‌تر سازد. به همین منظور شما باید مبلغ 500000 دلار آمریکا یا معادل لیر آن را در ترکیه سرمایه گذاری کنید. البته مبلغ مذکور باید به مدت سه سال در حساب فرد ثابت بماند.

خرید اوراق قرضه در کشور ترکیه

شرایط خرید اوراق قرضه در ترکیه کاملا مشابه افتتاح حساب بانکی است. با این تفاوت که شما سرمایه‌ای در بانک سپرده گذاری نمی‌کنید و سرمایه شما صرف خرید اوراق قرضه در کشور ترکیه می‌شود. در واقع شما باید با همان مبلغ 500000 دلار آمریکا یا لیر ترکیه، اوراق قرضه کشور ترکیه را خریداری کنید. امکان فروش و یا استفاده از این اوراق به مدت سه سال وجود ندارد.

حتما بخوانید:  آشنایی با فرهنگ ترکیه

خرید سهام در کشور ترکیه

خرید سهام، اوراق قرضه و همچنین افتتاح حساب بانکی در کشور ترکیه دارای شرایط کاملا یکسانی با یکدیگر هستند. در روش خرید سهام شما علاوه بر فروش، اجازه انتقال سهام مورد نظر را نیز ندارند.

مهاجرت سرمایه گذاری در ترکیه

مهاجرت سرمایه گذاری در ترکیه

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید خانه

خریداران خارجی با خرید خانه می توانند اقامت یک ساله در ترکیه را اتخاذ می کنند. دولت به جهت ایجاد انگیزه برای خریداران خارجی خانه، به برداشتن باری بزرگ از دوششان می اندیشد. با توجه به اعلامیه ” دفتر روزنامه رسمی”، اجازه اقامت به خارجیانی که ملکی در ترکیه خریداری می کنند از سه ماه به یک سال افزایش یافته است. خارجیانی که املاک و مستغلات را در ترکیه خریداری می کنند، طبق قوانین جدید “حقوق خارجیان و حفاظت بین المللی”، اجازه اقامت تا حداکثر یک سال را دریافت می کنند.

اخذ اجازه اقامت برای خریداران خارجی که قصد خرید ملک در ترکیه را داشته اند، مانع اصلی بوده است. طبق قوانین قبلی، خارجی ها می توانسته اند حداکثر سه ماه در کشور با ویزای توریستی اقامت داشته باشند، پس از آن باید کشور را برای سه ماه ترک کنند.روند اخذ اجازه اقامت می توانست بسیار طولانی باشد. ترکیه پس از تصویب یک لایحه، شاهد افزایش مالکیت مستغلات خارجی بوده است که شرایط متقابل را لغو و محدودیت های فروش زمین و املاک به شهروندان و شرکت های خارجی را کاهش داده است. قانون متقابل به این معنا بود که یک شهروند یا شرکت خارجی فقط حق داشتن یک ملک را در کشور دارد و شهروندان یاشرکت های آن کشور می توانند همان کار را در کشور خریدار انجام دهند.

مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج

ازدواج یکی از راه ‌های مهاجرت به ترکیه است که خیلی از افراد آن را انتخاب می‌کنند. شما می‌توانید از طریق ازدواج با یک تبعه ترکیه‌ای تابعیت این کشور را کسب کنید. البته اخذ تابعیت این کشور بلافاصله پس از ازدواج به دست نمی‌آید. بنابراین در صورتی که قصد دارید پس از مهاجرت به ترکیه تابعیت این کشور را کسب کنید باید شرایط زیر را رعایت کنید:

 • ازدواج با یک تبعه ترکیه‌ای به مدت حداقل سه سال و بادوام بودن ازدواج آن‌ها
 • زوجین باید پس از ازدواج با یکدیگر در یک خانواده زندگی کنند
 • اجتناب و دوری از اعمال مخالف وحدت زندگی و ازدواج
 • عدم تهدید تبعه خارجی برای امنیت کشور ترکیه
 • در صورتی که همسر فرد متقاضی پس از تقاضای اولیه فرد فوت کند، تبعه خارجی ملزم به رعایت شرط اولی نیست

شرایط مذکور، از جمله شرایط مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج هستند که همه افراد باید آن‌ها را رعایت کنند. با این وجود ممکن است وزارت امور داخلی کشور ترکیه و یا کمیسیون مربوط به ازدواج در کشور ترکیه با اخذ تابعیت فرد از طریق ازدواج موافقت نکنند. زیرا کمیسیون ازدواج در کشور ترکیه نسبت به مسئله واقعی و یا غیر واقعی بودن ازدواج زوجین حساسیت بسیار زیادی دارد.

دولت قصد دارد با حمایت از قانون متقابل و افزایش مدت اقامت در ترکیه با ویزای توریستی و نیز تسهیل پروسه اجازه اقامت، سرمایه گذاری در ترکیه برای خارجی ها را در بخش املاک افزایش دهد. شهروندی ترکیه با برنامه سرمایه گذاری توسط دولت در تاریخ 12 ژانویه 2017 معرفی شده است. در این طرح، خارجیانی که املاک و مستغلات را در ترکیه به ارزش حداقل 1 میلیون دلار خریداری می کنند (تحت شرایطی که ملک را نمی توان تا حداقل سه سال فروخت) می توانند شهروند انکارا شوند.

یک سرمایه گذار خارجی با خرید یک ملک به ارزش حداقل 1 میلیون دلار در هر قسمتی از ترکیه، قادر خواهد بود شهروندی ترکیه را برای خود و خانواده اش دریافت کند. اگر از شرایط کار در ترکیه برای ایرانیان مطلع نیستید می توانید با مشاورین ما در موسسه میرداماد همراه باشید تا شما را به صورت کامل راهنمایی کنند.

مهاجرت پناهندگی به ترکیه

یکی از راه های مهاجرت به ترکیه، پناهندگی به این کشور است. تعداد زیادی از افراد برای مهاجرت به ترکیه، روش پناهندگی را انتخاب می‌کنند. کشور ترکیه عضو کنوانسیون پناهندگان 1951 و همچنین پروتکل 1967 است. بر همین اساس این کشور، از افرادی که برای مهاجرت به ترکیه روش پناهندگی را انتخاب می‌کنند به صورت ویژه حمایت خواهد کرد. البته با توجه به خطرات بسیار زیادی که مهاجرت پناهندگی به کشور ترکیه دارد این روش خیلی توصیه نمی‌شود.

کشور ترکیه مانند سایر کشور‌ها افراد پناهنده را به راحتی پذیرش نمی‌کند. از نظر کنوانسیون پناهندگی فقط افرادی می‌توانند به عنوان پناهنده به کشوری دیگر مهاجرت کنند که خطرات جانی، مالی، سیاسی، عقیدتی و سایر موارد در کشور خودشان آن‌ها را تهدید کند. شما برای اثبات این خطرات باید مدارکی جهت اثبات به کشور ترکیه ارائه دهید.

حتما بخوانید:  مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج

در صورت تایید مدارک و شرایط شما به عنوان پناهنده می‌توانید به عنوان پناهنده و با حقوق و قوانین آن‌ها در کشور ترکیه زندگی کنید. کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی افراد ارائه نمی‌دهند و به هیچ وجه این روش را توصیه نمی‌کنند.

هزینه اقامت در ترکیه

در صورتی که هدف مهاجرت به ترکیه و اقامت در این کشور را دارید باید از هزینه‌های معمول زندگی در این کشور اطلاعاتی کسب کنید. هزینه‌های زندگی در ترکیه به عنوان یکی از شرایط مهاجرت به ترکیه به شمار می‌آید. به همین علت شما می‌توانید در جدول زیر با رایج‌ترین هزینه‌های زندگی در کشور ترکیه آشنا شوید.

کالا یا خدمت هزینه بر اساس لیر ترکیه هزینه بر اساس دلار آمریکا
کاپوچینو 14.65 1.67
شیر 5.69 0.65
گوشت مرغ یک کیلوگرم 26.83 3.06
یک کیلوگرم گوشت گاو 78.91 9.01
بطری آب معدنی 1.90 0.22
هزینه یک کیلومتر کرایه تاکسی 4.39 0.50
یک دست لباس تابستانی 222.27 25.38
اجاره بهای آپارتمانی یک خوابه در مرکز شهر 2110.61 240.97
هزینه خرید یک پرس غذا در رستوران ارزان قیمت 35.00 4

 

معرفی مهم‌ترین شهر‌های ترکیه

با وجود اینکه کشور ترکیه دارای 81 استان بسیار مهم است؛ اما برخی از استان‌ها و شهر‌های ترکیه از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار هستند. به همین علت خیلی از افراد برای کار و زندگی این شهر‌ها را انتخاب می‌کنند. از جمله شهر‌های مهم کشور ترکیه می‌توان به شهر‌های زیر اشاره کرد:

 • استانبول
 • آنتالیا
 • بورسا
 • ازمیر
 • وان
 • آنکارا
 • آلانیا
 • مارماریس
 • ترابزون

6 مزیت مهاجرت به کشور ترکیه

به نظر شما چرا تعداد زیادی از افراد تمایل دارند به کشورترکیه مهاجرت کنند؟ زندگی در کشور ترکیه می‌تواند امکانات رفاهی و مالی بسیار زیاد و سایر موارد را در اختیار افراد قرار دهد. به همین علت بسیاری از افراد برای مهاجرت به یک کشور خارجی و اقامت در آن کشور ترکیه را انتخاب می‌کنند. شما می‌توانید با مهاجرت به ترکیه از مزایای زیر برخوردار شوید:

 • زندگی در کشوری با جاذبه‌های توریستی بسیار زیاد و دارای آب و هوایی بسیار خوب
 • هزینه‌های زندگی بسیار کم در مقایسه با زندگی در کشور‌های مشابه به ترکیه
 • امکان اخذ تابعیت مضاعف و دوگانه کشور ترکیه همزمان با استفاده از تابعیت کشوری که اهل آن هستید
 • وجود سیستم تحصیلی بسیار مناسب در کشور ترکیه
 • مجهز بودن به خدمات بهداشتی و درمانی فوق العاده پیشرفته
 • امکان دریافت گذرنامه کشور ترکیه

مدارک لازم برای مهاجرت به ترکیه

شما برای مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت این کشور باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • ارائه پاسپورت و یا گذرنامه دارای حداقل 2 ماه اعتبار
 • دو قطعه عکس مخصوص پاسپورت
 • ارائه و تکمیل فرم‌های مخصوص مهاجرت بر اساس اطلاعات شخصی و خانوادگی
 • برخورداری از بیمه درمانی
 • اخذ پیشنهاد کاری و یا جاب آفر در صورتی که قصد شما از مهاجرت به ترکیه اشتغال در این کشور باشد
 • ارائه بلیت رفت و برگشت جهت اثبات توانایی مالی برای زندگی در کشور ترکیه
 • اثبات توانگری مالی برای زندگی در کشور ترکیه با ارائه مدارک لازم

سوالات متداول در مورد مهاجرت به ترکیه

1- شرایط دریافت اقامت دائم ترکیه چیست؟

اگر می خواهید برای اجازه اقامت طولانی مدت ترکیه اقدام کنید، باید شرایط زیر را رعایت کنید: 8 سال اقامت مداوم در ترکیه، در 3 سال گذشته کمک های اجتماعی دریافت نکرده باشید و درآمد کافی و با ثبات برای خود و خانواده داشته باشید.

2- روش های مهاجرت به ترکیه کدامند؟

روش های مهاجرت به ترکیه عبارتند از: تحصیلی، کاری، خرید ملک و سرمایه گذاری.

3- کم هزینه ترین روش مهاجرت به ترکیه چیست؟

کم هزینه ترین روش مهاجرت به ترکیه اقامت کاری این کشور است.

4- هزینه مهاجرت به ترکیه چقدر است؟

هزینه مهاجرت به ترکیه بسته به روش انتخابی شما دارد.

5- پس از چه مدت می توانم برای اقامت دائم ترکیه اقدام نمایم؟

متقاضی می تواند پس از 8 سال اقامت موقت در ترکیه برای اقامت دائم این کشور اقدام نماید.

6- شرایط مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل چگونه است؟

برای مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل باید در ابتدا حتما پذیرش از یکی از دانشگاه های ترکیه داشته باشید.

7- با خرید ملک در ترکیه چه اقامتی دریافت می کنم؟

با خرید ملک در ترکیه اقامت یکساله را دریافت خواهید کرد.

8- آیا خارجی ها می توانند خانه در ترکیه بخرند؟

طبق تابعیت برای خرید یک برنامه خانه در ترکیه، اتباع بیگانه برای خرید ملک در هر جای ترکیه به جز مناطق نظامی آزاد هستند.

9- در چه صورتی می توان از طریق خرید ملک به ترکیه مهاجرت کرد؟

اتباع خارجی که 250 میلیون دلار املاک و مستغلات در ترکیه خریداری می کنند، می توانند بلافاصله شهروند ترکیه شوند و به ترکیه مهاجرت کنند.

10- مهاجرت به ترکیه از طریق کار چگونه است؟

برای مهاجرت به ترکیه از طریق کار در ابتدا باید از طریق کارفرما اقدام نمایید. ویزای کاری ترکیه در ابتدا به شما اقامت یکساله می دهد که قابل تمدید نیز می باشد.

11- متداول ترین روش مهاجرت به ترکیه کدام است؟

متداول ترین و بیشترین روش مهاجرت به ترکیه، روش تحصیلی است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.