امروزه اغلب افراد در سراسر دنیا خواهان مهاجرت به کشورهای پیشرفته و مدرن دنیا می باشند جاییکه شرایط مناسبی برای کار، تحصیل، مهاجرت به روسیه از طریق ویزای سرمایه گذاری و … را داشته باشد. یکی از کشورهایی که متقاضیان بسیاری برای مهاجرت دارد روسیه می باشد. روسیه واقع در شمال اوراسیا و از نظر مساحت بزرگ ترین کشور جهان و از نظر جمعیت نهمین کشور پرجمعیت جهان نیز می باشد. پایتخت این کشور شهر مسکو می باشد که بزرگ ترین شهر اروپا به شمار می آید. این کشور با کشورهای استونی، بلاروس، آذربایجان، لتونی، لیتوانی، نروژ، فنلاند، چین، قزاقستان و کره شمالی همسایه می باشد.

راه ها و شرایط مهاجرت به روسیه

این کشور تراکم جمعیت بسیار کمی دارد زیرا اغلب مناطق این کشور خشک و سرد می باشد و به خصوص منطقه سیبری که خالی از جمعیت می باشد. بیشترین جمعیت این کشور در قسمت های اروپایی زندگی می کنند. اغلب جمعیت این کشور از نژاد روس هستندکه حدود 81% را شامل می شود اقوام دیگری که در روسیه زندگی می کنند شامل: تاتارها، ارمنی، اوکراینی، چچنی و آذربایجانی می باشند. روسیه از جمله کشورهایی است که مردم به زبان های مختلفی صحبت می نمایند البته زبان رسمی مردم این کشور ، روسی می باشد و زبان های دیگر از جمله ارمنی، چینی، فرانسوی و… در میان اقوام مختلف مردم رایج می باشد. واحد پول روسیه، روبل می باشد.

این کشور یکی از اعضای شورای امنیت سازمان ملل، گروه هشت، شورای اروپا و سازمان تجارت جهانی می باشد. روسیه همچنین یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان نفت و گاز در جهان می باشد. ادیان مختلفی در این کشور وجود دارد از جمله مسیحیت، یهودی، اسلام و بودایی البته دین اغلب مردم مسیحی می باشد. روسیه شرایط مناسبی را برای زندگی ، کار، تحصیل و … در اختیار شهروندان و مهاجرین قرار می دهد از این رو مهاجرت به روسیه طرفداران بسیاری دارد. اکنون به توضیح هر یک از روش های مهاجرت به روسیه می پردازیم.

حدود 99.6% باسواد بالاترین نرخ باسوادان را در جهان دارد از این رو کشوری مطلوب برای ادامه تحصیل به شمار می آید. مهاجرت به روسیه از طریق تحصیل بسیار پرطرفدار می باشد زیرا تحصیل در این کشور از کیفیتی بسیار بالا برخوردار است و مدارک دانشگاهی آن دارای اعتبار بین المللی می باشد همچنین دانشگاه های این کشور و شرایط تحصیل در روسیه بسیار مطلوبی را در اختیار دانشجویان قرار می دهند همچنین هزینه های تحصیل در روسیه در مقایسه با دیگر کشورهای پیشرفته ای همچون انگلیس بسیار ارزان تر می باشد.

دروس در دانشگاه های این کشور علاوه بر زبان روسی به 2 زبان انگلیسی و فرانسوی نیز ارائه می شوند البته برای دانشجویان نیز دوره های آموزشی زبان نیز برگذار می شود. البته لازم به ذکر است که متقاضیان تحصیل به زبان انگلیسی حتما میبایست مدرک زبان آیلتس حداقل 5 را داشته باشند. هزینه تحصیل و هزینه زندگی در روسیه سالانه حدود 10000 تا 12000 دلار می باشد البته آن دسته از متقاضیانی که سابقه تحصیلی درخشانی دارند می توانند از بورس های تحصیلی دانشگاه های روسیه نیز استفاده نمایند که این بورس های تحصیلی شامل هزینه های تحصیل، اقامت و بیمه می شود. دانشجویان می توانند برای تامین بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی در روسیه تا 30 ساعت در هفته را مشغول کار شوند.

در این قسمت به بررسی راه های اخذ تابعیت و اقامت و مهاجرت به روسیه می پردازیم:

مهاجرت به روسیه از طریق کار

بسیاری از علاقه مندان مهاجرت به روسیه که شرایط و سوابق کاری مفیدی دارند می توانند از طریق اخذ ویزای کار در روسیه این کشور به این کشور مهاجرت نمایند. یکی از مزایای کار در این کشور حقوق و مزایای مساوی تمامی کارمندان از هر قوم و ملیتی می باشد. متقاضیان کار در این کشور حتما میبایست به زبان روسی تسلط کامل داشته باشند. متقاضیانی که دارای دعوت نامه کاری از سوی کارفرمای روسی می باشند جهت اخذ ویزای کاری روسیه در اولویت هستند اما آن دسته از افرادی که متقاضی مهاجرت کاری به این کشور هستند و دعوت نامه کاری ندارند می توانند از طریق اخذ ویزای کار آفرینی خصوصی در روسیه اقدام نمایند به این صورت که شخص میبایست یک کسب و کار که البته مورد تایید اداره مهاجرت روسیه باشد را راه اندازی نماید.

مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج

هر فردی که با یکی از افراد تبعه این کشور ازدواج نماید می تواند تابعیت روسیه را بدسا آورد که حدود 3 سال به طول می انجامد. متقاضیان ازدواج با یکی از شهروندان روسیه و اخذ اقامت روسیه میبایست شرایطی از جمله: اثبات پشتوانه مالی، عدم سوء پیشینه، توانایی مالی، سلامت پزشکی، تسلط به زبان روسی، داشتن محل اقامت و حداقل 6 ماه اقامت در روسیه را دارا باشد. نکته مهم اینکه کسانیکه با یکی از افراد تبعه روسیه ازدواج می نمایند ازدواجشان تنها در روسیه ثیت می شود و برای ثبت ازدواج در کشور خودشان میبایست در کشور و یا سفارت همسر اقدام نمایند.

مهاجرت به روسیه از طریق ثبت شرکت

یکی دیگر از راه های مهاجرت به روسیه از طریق ثبت شرکت در روسیه می باشد. متقاضیان ثبت شرکت در روسیه می توانند شرکتی با سهامی خاص و یا با سهامی خاص و حتی می توانند شعبه ای از شرکتی خارجی را در روسیه تاسیس نمایند. متقاضیا برای ثبت شرکت در روسیه میبایست حداقل سرمایه ای در حدود 10000 روبل را داشته باشند که هنگام افتتاح حساب در یکی از بانک های روسیه باید نیمی از سرمایه خود را سپرده گذاری نمایند و مابقی را طی یک سال به حساب خود واریز نمایند. متقاضیان ثبت شرکت در این کشور میبایست اطلاعاتی از جمله: نام شرکت به زبان روسی و انگلیسی، نوع شرکت، نوع فعالیت شرکت و آدرس کامل شرکت را مطرح نمایند.

مهاجرت به روسیه از طریق پناهندگی

یکی از روش های مهاجرت به روسیه که البته پر ریسک و سخت می باشد از طریق پناهندگی در روسیه می باشد. درخواست پناهندگی میبایست در خارج از روسیه و یا در مرز روسیه ارائه شود. اخذ پناهندگی روسیه شامل 2 مرحله می شود که مرحله اول برای متقاضیان غایب که میبایست از طریق نرم افزاری به سوالات مربوطه پاسخ دهند سپس در صورتیکه اطلاعات شخص پناهجو صحت داشته باشد به شخص یک گواهی پناهندگی داده می شود که در سراسر خاک روسیه معتبر می باشد. شخص پناهنده با گذشت 5 سال از اقامت در روسیه در صورتیکه به قوانین پایبند باشد و تسلط کامل به زبان روسی داشته باشد می توانند تقاضای اقامت دائم روسیه را بدهند.

جهت اطلاعات بیشتر شرایط اخذ اقامت و قوانین جدید مهاجرت می توانید با مشاورین موسسات حقوقی معتبر و برتر یا با سفارت روسیه تماس حاصل کنید.

28 دیدگاه برای “مهاجرت به روسیه

 1. Avatar حسین علی زاده گفت:

  سلام وقت بخیر ایا از طریق تحصیل میشه اقامت روسیه رو گرفت؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام اگر در خصوص تحصیل می خواهید اقامت کشور مد نظر را دریافت نمایید، شرایط خاص و متفاوتی را به دنبال خواهد داشت. شما می توانید از طریق خرید ملک یا سرمایه گذاری اقامت این کشور را دریافت کنید.

 2. Avatar اسدی گفت:

  سلام ببخشید اگر من پی اچ دی تو روسیه بخونم بعدش میتونم اقامت بگیرم؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام با گذراندن دوره پی اچ دی با دریافت آفر کاری و توجیه و ارائه ی عدم سو پیشینه امکان اقامت را خواهید داشت.

 3. Avatar روشنا گفت:

  سلام وقت بخیر سرمایه گذاری در روسیه به چه نحویه؟ حداقل چه هزینه ای باید بزاریم؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام از طریق خرید ملک ب میزان 256 هزار دلار دریافت اقامت ممکن خواهد بود ضمنا مدارکی همچون عدم سو پیشینه نیز بایستی ارائه گردد.

 4. Avatar بهروز جعفر آقایی گفت:

  سلام وقت بخیر من پسرم دو ترم مونده لیسانس بگیره در دانشگاه ازاد پردیس رشته مهندسی عمران در س میخونده و زبان هم داره میخونه ولی مدرک نداره ایا امیدی برای ادامه تحصیل در روسیه دارد لطفا راهنمایی فرنایید ممنون میشم

  1. Avatar مشاور مهاجرتی گفت:

   سلام وقت شما بخیر
   بله در صورتی که بتوانید رزومه تحصیلی خوبی را از ایشان برای دانشگاه هدف بفرستید، موفق به اخذ مجوز پذیرش خواهید شد.

 5. Avatar سحر گفت:

  سلام اگر برم به روسیه امکانش هست بتونم پناهندگی بگیرم ؟

  1. Avatar مهدی کیوانی گفت:

   با سلام
   متاسفانه اطلاعاتی در رابطه با قوانین پناهندگی نداریم.

 6. Avatar حسینی گفت:

  سلام شما از طریق ازدواج اقامت روسیه رو میگیرید؟

  1. Avatar مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   در صورتیکه مدارک ازدواج شما آماده و حقیقی باشد، برای شما می توانیم اقدام نمایید.

 7. Avatar اکبری میلاد گفت:

  سلام و عرض ادب هزینه ثبت شرکت در روسیه چقدره؟

  1. Avatar مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و احترام
   بستخ بخ نوع شرکت هزینه نیز متغییر است. شرکت های متفاوتی وجود دارد که شما می توانید انتخاب نمایید.

 8. Avatar نریمانی گفت:

  سلام روز بخیر من ارشد حقوق دارم خانومم ارشد شیمی 28 سالمونه برا پی اچ دی روسیه میتونید پذیرش بگیرید بدون هزینه تحصیل ؟

  1. Avatar مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و احترام
   اخذ پذیرش دکترا در دانشگاه های روسیه بسته به رزومه علمی و پژوهشی شما دارد. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 9. Avatar محمدرضا گفت:

  سلام ، من برای پناهندگی روسیه از سفارت روسیه در تهران هم میتونم اقدام کنم ؟

  1. Avatar مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و احترام
   متاسفانه ما اطلاعی در رابطه با پناهندگی نداریم.

 10. Avatar احسان گفت:

  سلام خسته نباشید اخوی بنده در روسیه مشغول به کار هست و اقامت موقت داره
  میخواستم ببینم میشه از طریق ایشون برا من کاری کرد که بتونم اقامت روسیه رو بگیرم ؟

  1. Avatar مهدی کیوانی گفت:

   با سلام
   متاسفانه روسیه ویزای همراه ارائه نمی دهدو برای مهاجرت شما به روسیه یا باید از طریق تحصیلی اقدام نمایید و یا کاری.

 11. Avatar باغانی گفت:

  سلام روز بخیر ببخشید شما میتونید برا من و همسرم مالتی روسیه بگیرید ؟ ده ساله هزینه و شرایط رو لطف بفرمایید ممنون

  1. Avatar مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و خسته نباشید
   برای ارائه مشاوره بیشتر نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر است. لطفا با ما در تماس باشید.

 12. Avatar ahmad گفت:

  سلام خسته نباشید همسر بنده در روسیه مشغول تحصیله میخواستم بدونم ایا از این طریق میشه اقامت گرفت ؟

  1. Avatar مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   متاسفانه از طریق ویزای تحصیلی نمی توان اقامت دائم روسیه را دریافت کرد.

 13. Avatar محمد گفت:

  با سلام من با یک شهروند روسی میخواهم ازدواج کنم آیا شما وکیل در مسکو جهت گرفتن اقامت و مشاوره دارید؟
  ممنونم.

  1. Avatar مهدی کیوانی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   در صورتیکه تمامی مدارک مورد نیاز سفارت از جمله سند ازدواج، مدارک هویتی و غیره را داشته باشید می توانیم برای دریافت ویزای ازدواج روسیه به شما کمک کنیم.

 14. Avatar rahim.a گفت:

  سلام وروز بخير
  لطفاً در صورت امکان هزینه اقامت از طریق ثبت شرکت در روسیه و مدت زمان دریافت اقامت را جهت خودم و دو نفر همراهم که یک خانواده هستیم جمعاً سه نفر را اعلام نمایید ؟
  با تشکر

  1. Avatar مهدی کیوانی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با دریافت اقامت روسیه از طریق ثبت شرکت لطفا با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *