تحصیل و اعزام دانشجو به ایرلند

تحصیل در ایرلند

تحصیل در ایرلند

بنا به درخواست های بسیار در این مقاله با کمک مشاورین موسسه حقوقی میرداماد در دفاتر تهران و شیراز سعی نموده ایم اطلاعات پایه و جامعی در خصوص شرایط تحصیل در ایرلند و هزینه های زندگی و دیگر الزامات و مدارک مورد نیاز را برای شما عزیزان تقدیم کنیم.

شرایط تحصیل در ایرلند

کشور ایرلند، همچون بسیاری از کشورهای دیگر، از بسیاری از کشورهای غیر اتحادیه اروپا درخواست ویزای لازم برای ادامه تحصیل در ایرلند می دهد. اگر شما شهروندی از هر یک از کشورهای غیر از اتحادیه اروپا هستید برای ادامه تحصیل در کشور ایرلند نیاز به ویزا دارید. روند پذیرش دانشجویان به دو دسته تقسیم می شود:

 • بر اساس این که آن ها برای تحصیل در یک موسسه ی آموزش عالی درخواست تحصیل در یک رشته درسی می کنند یا قصد دارند در یک دوره زبان انگلیسی پذیرش بگیرند و وارد کشور ایرلند شوند.
 • شرایط ویزا برای دانشجویانی که جز اتحادیه اروپا نیستند.
 • دانشجویانی که جز اتحادیه اروپا نیستند باید مدارک کامل پرداخت دوره های آموزشی را به موسسه عالی تحصیلی که می خواهند دوره خود را بگذرانند ارائه دهند.
 • این دانشجویان قادر نیستند از مزایای دولت بهره مند شوند.
 • آن ها می توانند حداکثر هفت سال در ایرلند اقامت داشته باشند.

برنامه دوره های آکادمیکی که منجر به جوایز متعدد می شود به شرح زیر است که در سطوح مختلف طبقه بندی شده است.

 • سطح 1، مدرک کارشناسی عمومی به مدت 3 سال
 • سطح 2، مدرک افتخاری لیسانس به مدت 3 تا 4 سال
 • سطح 3، دیپلم عالی پس از اتمام مدرک لیسانس افتخاری
 • سطح 4، کارشناسی ارشد دوره ی 1 ساله
 • سطح 5، مدرک کارشناسی ارشد
 • مدرک دکتری حدود 4 سال

دوره های تحصیل در ایرلند

برای پذیرش در هر یک از رشته های کارشناسی ارشد در ایرلند معمولا به یک مدرک کارشناسی مرتبط با رشته ی ادامه تحصیل در مقطع ارشد نیاز است. همچنین ممکن است که دانشگاه ها در صورت لزوم از متقاضیان، نامه ای برای توصیف علاقه خود به رشته ی مورد نظر یا زمینه ی تحقیقاتی خود ارائه دهند. در برخی موارد ممکن است که متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد لازم باشد در مصاحبه ای که موسسات معتبر برگزار می کنند شرکت کنند.

دوره های تحصیل در ایرلند

اکثر دوره ها حداقل یک سال تحصیلی تمام وقت زمان نیاز دارد اما در بعضی مواقع به مدت دو سال ادامه پیدا می کند. در بیشتر موارد به یک پروژه تحقیقاتی و یا یک پایان نامه نیاز است بعد از دو ترم آموزشی و به اتمام رساندن واحدهای درسی. دانش آموزانی که قصد دارند به مقطع دکترا دست یابند اکثر موارد در همان رشته ی تحصیلی کارشناسی ارشد تحصیلات عالیه خود را ارتقا می دهند. که در این موارد تاکید بر یک پروژه ی پژوهشی طولانی مدت است. هزینه رشته های کارشناسی ارشد در ایرلند متفاوت است، اما هزینه ی تحصیل دانشجویان بین المللی در برخی رشته ها با دانشجویان داخلی مشابه است.

تحصیل در ایرلند مقطع دکترا

چرا برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری کشور ایرلند را انتخاب می کنند؟ با وجود اینکه جزایر بریتانیا به عنوان یکی از بهترین مراکز جهانی در زمینه ی تحصیلات تکمیلی معرفی شده است و هر ساله دانشجویان بین المللی فراوانی را به خود جذب می کند با این وجود، تعدادی از معتبرترین دانشگاه های آنها در سرزمین اصلی بریتانیا یا حتی بخشی از انگلستان نیستند. بلکه آنها در جمهوری ایرلند وجود دارند. اولین کالج های ایرلند، به نام کالج ترینیتی، کالج دوبلین، در سال 1592 تأسیس شدند و به عنوان یکی از هفت دانشگاه های برتر باستانی بریتانیا و یکی از قدیمی ترین ها در اروپا شناخته شدند.

امروزه کشور ایرلند یک موقعیت عالی در زمینه ی آموزش عالی اروپا اتخاذ کرده است و یکی از سیستم های پیشرفته دنیا در دوره های آموزشی مقطع دکتری است و تمرکز اصلی آن در در زمینه های تحقیقاتی است. در واقع، شهرت ایرلند به عنوان یک مرکز یادگیری هنوز بیشتر از اولین دانشگاه های اروپایی است. چرا که همیشه در طول تاریخ با وجود آشفتگی های فراوان، کشور ایرلند با فرستادن مبلغان و محققان به خارج از کشور برای یادگیری در گستره زمینه های علمی در این کشور خدمات ارزنده ای کردند.

دانشگاه های معتبر در ایرلند

دانشگاه های برتر ایرلند به قرار زیر می باشد:

 • ترینیتی کالج دوبلین
 • کالج دانشگاه دوبلین
 • دانشگاه ملی ایرلند، گالوی
 • دانشگاه کالج کرک
 • دانشگاه ایالتی دوبلین

هزینه تحصیل در ایرلند

قبل از این که تصمیم بگیرید که می خواهید کشور ایرلند را برای تحصیل یا زندگی انتخاب کنید بهتر است اطمینان کافی از تمکن مالی خود داشته باشید. دانشجویانی که به ویزا نیاز دارند و جزء شهروندی اتحادیه اروپا نیستند قادر به کار نیمه وقت هستند، اما نباید به این درآمد متکی باشند زیرا که پاسخگوی تمام هزینه هایشان برای زندگی و تحصیل نخواهد بود. این که دقیقا به چه مقدار پول برای زندگی و تحصیل در ایرلند نیاز دارید کاملا بستگی به نوع اقامت شما و سبک زندگی شخصی شما دارد.

هزینه تحصیل در ایرلند

اما به طور متوسط این گونه تخمین زده شده است که سالانه یک دانشجو بین 7000 تا 12000 دلار هزینه زندگی و تحصیلش خواهد شد. علاوه بر هزینه های دوره ی تحصیلی هزینه های دیگری نیز وجود دارد که شما مجبور هستید نه تنها یک بار بلکه به طور منظم پرداخت کنید همچون سپرده برای اقامت، بیمه درمانی و بیمه سفر.

تحصیل در ایرلند بدون مدرک زبان

برای پذیرش در دانشگاه های ایرلند، در صورتی که دانشجو تابعیت دانشگاه های انگلیسی زبان را داشته باشد نیازی به ارائه ی مدرک زبان ندارد. اما برای آن دسته از دانشجویانی که از کشورهای غیر انگلیسی زبان اقدام به تحصیل در ایرلند را می نمایند، ارائه ی مدارک معتبر زبانی نظیر IELTS ضروری است. دانشگاه های پزشکی ایرلند را می توانید از مشاورین موسسه میرداماد بخواهید، در این زمینه مشاورین ما اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار خواهند داد.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *