تحصیل در ایرلند

تحصیل در ایرلند

مشاوره تخصصی و تماس فوری

شما عزیزان جهت مشاوره تخصصی می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

بنا به درخواست های بسیار در این مقاله با کمک مشاورین موسسه حقوقی میرداماد در دفاتر تهران و شیراز سعی نموده ایم اطلاعات پایه و جامعی در خصوص شرایط تحصیل در ایرلند و هزینه های زندگی و دیگر الزامات و مدارک مورد نیاز را برای شما عزیزان تقدیم کنیم.

شرایط تحصیل در ایرلند

کشور ایرلند، همچون بسیاری از کشورهای دیگر، از بسیاری از کشورهای غیر اتحادیه اروپا درخواست ویزای لازم برای ادامه تحصیل در ایرلند می دهد. اگر شما شهروندی از هر یک از کشورهای غیر از اتحادیه اروپا هستید برای ادامه تحصیل در کشور ایرلند نیاز به ویزا دارید. روند پذیرش دانشجویان به دو دسته تقسیم می شود:

 • بر اساس این که آن ها برای تحصیل در یک موسسه ی آموزش عالی درخواست تحصیل در یک رشته درسی می کنند یا قصد دارند در یک دوره زبان انگلیسی پذیرش بگیرند و وارد کشور ایرلند شوند.
 • شرایط ویزا برای دانشجویانی که جز اتحادیه اروپا نیستند.
 • دانشجویانی که جز اتحادیه اروپا نیستند باید مدارک کامل پرداخت دوره های آموزشی را به موسسه عالی تحصیلی که می خواهند دوره خود را بگذرانند ارائه دهند.
 • این دانشجویان قادر نیستند از مزایای دولت بهره مند شوند.
 • آن ها می توانند حداکثر هفت سال در ایرلند اقامت داشته باشند.

برنامه دوره های آکادمیکی که منجر به جوایز متعدد می شود به شرح زیر است که در سطوح مختلف طبقه بندی شده است.

 • سطح 1، مدرک کارشناسی عمومی به مدت 3 سال
 • سطح 2، مدرک افتخاری لیسانس به مدت 3 تا 4 سال
 • سطح 3، دیپلم عالی پس از اتمام مدرک لیسانس افتخاری
 • سطح 4، کارشناسی ارشد دوره ی 1 ساله
 • سطح 5، مدرک کارشناسی ارشد
 • مدرک دکتری حدود 4 سال

دوره های تحصیل در ایرلند

برای پذیرش در هر یک از رشته های کارشناسی ارشد در ایرلند معمولا به یک مدرک کارشناسی مرتبط با رشته ی ادامه تحصیل در مقطع ارشد نیاز است. همچنین ممکن است که دانشگاه ها در صورت لزوم از متقاضیان، نامه ای برای توصیف علاقه خود به رشته ی مورد نظر یا زمینه ی تحقیقاتی خود ارائه دهند. در برخی موارد ممکن است که متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد لازم باشد در مصاحبه ای که موسسات معتبر برگزار می کنند شرکت کنند.

دوره های تحصیل در ایرلند

اکثر دوره ها حداقل یک سال تحصیلی تمام وقت زمان نیاز دارد اما در بعضی مواقع به مدت دو سال ادامه پیدا می کند. در بیشتر موارد به یک پروژه تحقیقاتی و یا یک پایان نامه نیاز است بعد از دو ترم آموزشی و به اتمام رساندن واحدهای درسی. دانش آموزانی که قصد دارند به مقطع دکترا دست یابند اکثر موارد در همان رشته ی تحصیلی کارشناسی ارشد تحصیلات عالیه خود را ارتقا می دهند. که در این موارد تاکید بر یک پروژه ی پژوهشی طولانی مدت است. هزینه رشته های کارشناسی ارشد در ایرلند متفاوت است، اما هزینه ی تحصیل دانشجویان بین المللی در برخی رشته ها با دانشجویان داخلی مشابه است.

حتما بخوانید:  هزینه تحصیل پزشکی در کشور ایرلند

تحصیل در ایرلند مقطع دکترا

چرا برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری کشور ایرلند را انتخاب می کنند؟ با وجود اینکه جزایر بریتانیا به عنوان یکی از بهترین مراکز جهانی در زمینه ی تحصیلات تکمیلی معرفی شده است و هر ساله دانشجویان بین المللی فراوانی را به خود جذب می کند با این وجود، تعدادی از معتبرترین دانشگاه های آنها در سرزمین اصلی بریتانیا یا حتی بخشی از انگلستان نیستند. بلکه آنها در جمهوری ایرلند وجود دارند. اولین کالج های ایرلند، به نام کالج ترینیتی، کالج دوبلین، در سال 1592 تأسیس شدند و به عنوان یکی از هفت دانشگاه های برتر باستانی بریتانیا و یکی از قدیمی ترین ها در اروپا شناخته شدند.

امروزه کشور ایرلند یک موقعیت عالی در زمینه ی آموزش عالی اروپا اتخاذ کرده است و یکی از سیستم های پیشرفته دنیا در دوره های آموزشی مقطع دکتری است و تمرکز اصلی آن در در زمینه های تحقیقاتی است. در واقع، شهرت ایرلند به عنوان یک مرکز یادگیری هنوز بیشتر از اولین دانشگاه های اروپایی است. چرا که همیشه در طول تاریخ با وجود آشفتگی های فراوان، کشور ایرلند با فرستادن مبلغان و محققان به خارج از کشور برای یادگیری در گستره زمینه های علمی در این کشور خدمات ارزنده ای کردند.

دانشگاه های معتبر در ایرلند

دانشگاه های برتر ایرلند به قرار زیر می باشد:

 • ترینیتی کالج دوبلین
 • کالج دانشگاه دوبلین
 • دانشگاه ملی ایرلند، گالوی
 • دانشگاه کالج کرک
 • دانشگاه ایالتی دوبلین

هزینه تحصیل در ایرلند

قبل از این که تصمیم بگیرید که می خواهید کشور ایرلند را برای تحصیل یا زندگی انتخاب کنید بهتر است اطمینان کافی از تمکن مالی خود داشته باشید. دانشجویانی که به ویزا نیاز دارند و جزء شهروندی اتحادیه اروپا نیستند قادر به کار نیمه وقت هستند، اما نباید به این درآمد متکی باشند زیرا که پاسخگوی تمام هزینه هایشان برای زندگی و تحصیل نخواهد بود. این که دقیقا به چه مقدار پول برای زندگی و تحصیل در ایرلند نیاز دارید کاملا بستگی به نوع اقامت شما و سبک زندگی شخصی شما دارد.

حتما بخوانید:  رشته های پیراپزشکی ایرلند

هزینه تحصیل در ایرلند

اما به طور متوسط این گونه تخمین زده شده است که سالانه یک دانشجو بین 7000 تا 12000 دلار هزینه زندگی و تحصیلش خواهد شد. علاوه بر هزینه های دوره ی تحصیلی هزینه های دیگری نیز وجود دارد که شما مجبور هستید نه تنها یک بار بلکه به طور منظم پرداخت کنید همچون سپرده برای اقامت، بیمه درمانی و بیمه سفر.

تحصیل در ایرلند بدون مدرک زبان

برای پذیرش در دانشگاه های ایرلند، در صورتی که دانشجو تابعیت دانشگاه های انگلیسی زبان را داشته باشد نیازی به ارائه ی مدرک زبان ندارد. اما برای آن دسته از دانشجویانی که از کشورهای غیر انگلیسی زبان اقدام به تحصیل در ایرلند را می نمایند، ارائه ی مدارک معتبر زبانی نظیر IELTS ضروری است. دانشگاه های پزشکی ایرلند را می توانید از مشاورین موسسه میرداماد بخواهید، در این زمینه مشاورین ما اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار خواهند داد.

سوالات متداول درباره شرایط تحصیل در ایرلند

روند پذیرش در دانشگاه های ایرلند چگونه است؟

روند پذیرش دانشجویان به دو دسته تقسیم می شود:

 • بر اساس این که آن ها برای تحصیل در یک موسسه آموزش عالی درخواست تحصیل در یک رشته درسی می کنند یا قصد دارند در یک دوره زبان انگلیسی پذیرش بگیرند و وارد کشور ایرلند شوند.
 • شرایط ویزا برای دانشجویانی که جز اتحادیه اروپا نیستند.
 • دانشجویانی که جز اتحادیه اروپا نیستند باید مدارک کامل پرداخت دوره های آموزشی را به موسسه عالی تحصیلی که می خواهند دوره خود را بگذرانند ارائه دهند.
 • این دانشجویان قادر نیستند از مزایای دولت بهره مند شوند.
 • آن ها می توانند حداکثر هفت سال در ایرلند اقامت داشته باشند.

کالج ها و دانشگاههای معتبر ایرلند کدامند؟

 • ترینیتی کالج دوبلین
 • کالج دانشگاه دوبلین
 • دانشگاه ملی ایرلند، گالوی
 • دانشگاه کالج کرک
 • دانشگاه ایالتی دوبلین

هزینه زندگی و تحصیل در ایرلند چگونه است؟

سالانه یک دانشجو بین 7000 تا 12000 دلار هزینه زندگی و تحصیلش خواهد شد.

آیا برای تحصیل در ایرلند نیاز به ارائه مدرکی مربوط به زبان انگلیسی می باشد؟

برای پذیرش در دانشگاه های ایرلند، در صورتی که دانشجو تابعیت دانشگاه های انگلیسی زبان را داشته باشد نیازی به ارائه مدرک زبان ندارد. اما برای آن دسته از دانشجویانی که از کشورهای غیر انگلیسی زبان اقدام به تحصیل در ایرلند را می نمایند، ارائه مدارک معتبر زبانی نظیر IELTS ضروری است.

حتما بخوانید:  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایرلند

مدت زمان تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه های ایرلند چند سال است؟

مدت زمان تحصیل در مقطع دکتری حدود 4 سال زمان می برد.

مدت زمان تحصیل در مقطع لیسانس دانشگاه های ایرلند چند سال است؟

اکثر دوره ها حداقل یک سال تحصیلی تمام وقت زمان نیاز دارد اما در بعضی مواقع به مدت دو سال ادامه پیدا می کند.

مدت زمان تحصیل در مقطع فوق لیسانس دانشگاه های ایرلند چند سال است؟

مدت زمان اخذ مدرک لیسانس 3 تا 4 زمان می برد.

چه مدارکی برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در ایرلند نیاز است؟

برای پذیرش در هر یک از رشته های کارشناسی ارشد در ایرلند معمولا به یک مدرک کارشناسی مرتبط با رشته ادامه تحصیل در مقطع ارشد نیاز است. همچنین ممکن است که دانشگاه ها در صورت لزوم از متقاضیان، نامه ای برای توصیف علاقه خود به رشته مورد نظر یا زمینه تحقیقاتی خود ارائه دهند. در برخی موارد ممکن است که متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد لازم باشد در مصاحبه ای که موسسات معتبر برگزار می کنند شرکت کنند.

چه شرایطی برای تحصیل در مقطع لیسانس در ایرلند لازم است؟

افرادی که قصد ادامه تحصیل کارشناسی در ایرلند را دارند باید نشان دهند که دوره های تکمیلی و ابتدایی را برای ورود به کشور ایرلند گذرانده اند. تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور ایرلند بیشتر به زبان انگلیسی می باشد. بهتر است بدانید که مدرک زبان آیلتس با نمره ۶ مورد نیاز است.

چه شرایطی برای تحصیل در مقطع دکتری در ایرلند لازم است؟

افرادی که تمایل به ادامه تحصیل در مقطع دکتری در ایرلند را دارند می توانند در کشور ایرلند به تحصیل بپردازند و مدرک زبانی که مورد نیاز می باشد آیلتس با نمره ۷ است.

شرایط و مراحل لازم برای اخذ ویزای تحصیلی در کشور ایرلند چگونه است؟

 • بهتر است سه ماه قبل از ورود به ایرلند برای ویزای تحصیلی درخواست دهید.
 • برای درخواست باید فرم درخواست آنلاین را در وب سایت Irish Naturalization and Immigration Service تکمیل کنید.
 • پس از تکمیل فرم درخواست مدارک لازم را تهیه و ضمیمه کنید.
 • ممکن است لازم به تهیه اطلاعات بیومتریک نیز باشید.
 • پروسه رسیدگی و صدور ویزا با توجه به کشور مبدا متفاوت است و ممکن است 4 الی 8 هفته طول بکشد.
 • پیشنهاد می شود تا پیش از جواب درخواست از تهیه بلیط خودداری کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.