امروزه اغلب افراد در سراسر جهان خواهان تحصیل در کشورهای مدرن و پیشرفته هستند. در مقاله پیش رو شما عزیزان را با شرایط تحصیل در تایوان که متقاضیان زیادی دارد آشنا می کنیم. تایوان، چین تایپه و چین ملی نیز نامیده می شود که در شرق آسیا واقع شده. تایوان دارای دانشگاه های معتبر و پیشرفته ای می باشد که به فرهنگ غربی بسیار نزدیک می باشد و مدارک آن ها دارای اعتبار بین المللی می باشند از این رو دانشگاه های تایوان مقصد بسیاری از دانشجویان از سراسر جهان می باشد. موسسات حقوقی معتبر با داشتن وکلای مجرب در امر مهاجرت و موسسات اعزام دانشجو به تایوان می توانند راهنمای علاقه مندان تحصیل در تایوان باشند.

تایوان به دلیل داشتن بهترین صنعت تکنولوژی در جهان و همچنین ارائه برنامه های علمی بسیار قوی همه ساله شاهد افراد بسیاری از سراسر جهان می باشد که تایوان را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده اند. نظام آموزش عالی در تایوان ترکیبی از برترین سیستم های آموزشی چین و آمریکا می باشد و دارای بیش از 100 دانشگاه، کالج و موسسه آموزش عالی بسیار معتبر و پیشرفته می باشد. یکی از شروط تحصیل در تایوان شرکت و قبولی در آزمون ورودی دانشگاه ها می باشد.

تحصیل در تایوان

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در تایوان

تحصیل در تایوان در مقطع لیسانس معمولا 3 تا 4 سال به طول می انجامد البته در برخی از رشته های تحصیلی ممکن است تا 6 سال نیز ادامه پیدا کند. تحصیل در مقطع فوق لیسانس دانشگاه های تایوان تا 4 سال با توجه به رشته تحصیلی به طول می انجامد.  در مقطع فوق لیسانس طیف وسیعی از رشته های تحصیلی در اختیار دانشجویان قرار می گیرد و از انعطاف پذیری بیشتری برخوردار می باشد به این صورت که دانشجویان می توانند به صورت تمام وقت، پاره وقت و یا حتی به صورت آنلاین و از راه دور به تحصیلات خود ادامه دهند. تحصیل در تایوان در مقطع فوق لیسانس بسیار با ارزش می باشد و به دانشجویان کمک می کند تا جایگاه بهتری در بازار کار چه در تایوان و یا در سایر کشورهای جهان بدست آورند. دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی تایوان مورد تایید وزارت بهداشت نمی­باشد.

تحصیل در تایوان در مقطع دکترا

تحصیل در تایوان در دکترا با کیفیت بسیار بالایی ارائه می شود و یک فرصت منحصر به فرد برای دانشجویان بین المللی به شمار می آید. دانشجویان در مقطع دکترا موظف به نوشتن پایان نامه می باشند و در پایان دوره تحصیلی خود میبایست از پایان نامه خود نزد هیئت علمی دانشگاه دفاع کنند.

زبان تحصیل در تایوان

 زبان تحصیل در اغلب دانشگاه های تایوان چینی می باشد اما در سال های اخیر به دلیل افزایش تعداد دانشجویان بین المللی 121 برنامه درسی در 41 دانشگاه معتبر تایوان به زبان انگلیسی علاوه بر زبان چینی ارائه می شود. البته لازم به ذکر است که اغلب دانشجویان بین المللی به دلیل یادگیری و آشنایی با زبان چینی تحصیل به زبان چینی را انتخاب می کنند زیرا تایوان یک مکان مناسب جهت یادگیری زبان چینی می باشد.

بورسیه تحصیلی در تایوان

 دولت تایوان جهت رفاه حال دانشجویان بین المللی از طریق وزارت آموزش و پرورش تایوان بورس های تحصیلی در اختیار دانشجویان قرار می دهد. هدف دولت تایوان از اعطای بورس های تحصیلی به دانشجویان بین المللی افزایش ارتباطات با سایر کشورهای جهان می باشد. بورس های تحصیلی تایوان در کلیه مقاطع تحصیلی و در اغلب رشته های دانشگاهی ارائه می شود. بورسیه تحصیلی تایوان شامل: شهریه تحصیل، هزینه ی پایان نامه، حق بیمه، مسکن، دسترسی به اینترنت و… تا سقف 40000 دلار تایوان می شود. حداقل مدت بورس تحصیلی در تایوان 2 سال برای مقطه فوق لیسانس و 4 سال برای مقطع دکترا می باشد. برای تشویق دانشجویان بین المللی برای تحصیل به زبان چینی در دانشگاه تایوان دستمزد ماهانه از 25000 دلار تایوان به مدت یکسال به دانشجویان بین المللی اعطا می شود.

هزینه تحصیل در تایوان

هزینه تحصیل در تایوان در مقایسه با دیگر کشورهای خارجی از جمله: استرالیا، آمریکا، ژاپن و… بسیار ارزان تر می باشد. شهریه تحصیل در تایوان در هر ترم حدود 50000 تا 60000 دلار تایوان می باشد که با توجه به رشته و مقطع تحصیلی متفاوت می باشد. هزینه کتاب نیز مبلغی حدود 1000 دلار تایوان و بیمه دانشجویی حدود 700 دلار تایوان را شامل می شود.

خوابگاه های دانشجویی در تایوان

اغلب دانشگاه های تایوان جهت رفاه حال دانشجویان بین المللی خوابگاه های دانشجویی با بهترین امکانات و هزینه هایی کم در اختیار دانشجویان قرار می دهد. خوابگاه های دانشجویی در تایوان در فاصله کمی از دانشگاه قرار دارد و ایستگاه اتوبوس نیز نزدیک خوابگاه می باشد. خوابگاه های دانشجویی تایوان عموما دارای 130 اتاق تک و 24 سوییت برای آن دسته از دانشجویانی که همراه خانواده هستند می باشد. تمامی خوابگاه ها از امنیت بسیار بالایی برخوردارند که با دوربین های مداربسته توسط پرسنل امنیتی خوابگاه کنترل می شود. هر اتاق دارای: تخت، میز، صندلی، قفسه کتاب، کمد لباس، تلفن و اینترنت می باشد و امکاناتی همچون: آشپزخانه با تجهیزات کامل، لباسشویی و غیره به صورت عمومی در خوابگاه ها قرار دارد. برخی از دانشجویان ترجیح می دهند یک منزل به صورت مستقل اجاره کنند که اجاره بهای منزل با توجه به تعداد اتاق ها و محدوده منزل حدود 5000 تا 15000 دلار تایوان می باشد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی تایوان

 • ارائه گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار
 • ارائه گواهی معتبر عدم سوء پیشینه
 • ارائه گواهی سلامت
 • عکس جدید پاسپورتی
 • مدارک شناسایی
 • آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • بایستی آخرین مدرک شما به همراه ریزنمرات توسط سفارت تایوان تایید شود.

لازم به ذکر است که تمامی مدارک ارائه شده باید همراه با کپی و ترجمه رسمی به زبان انگلیسی یا چینی باشند.

سوالات متداول درباره تحصیل در تایوان

مدت زمان تحصیل در مقطع لیسانس دانشگاه های تایوان چند سال است؟

تحصیل در تایوان در مقطع لیسانس معمولا 3 تا 4 سال به طول می انجامد البته در برخی از رشته های تحصیلی ممکن است تا 6 سال نیز ادامه پیدا کند.

برای تحصیل در دانشگاه های تایوان دروس به چه زبانی ارائه می شوند؟

زبان تحصیل در اغلب دانشگاه های تایوان چینی می باشد اما در سال های اخیر به دلیل افزایش تعداد دانشجویان بین المللی 121 برنامه درسی در 41 دانشگاه معتبر تایوان به زبان انگلیسی علاوه بر زبان چینی ارائه می شود.

آیا امکان اخذ بورسیه تحصیلی در کشور تایوان وجود دارد؟

بورس های تحصیلی تایوان در کلیه مقاطع تحصیلی و در اغلب رشته های دانشگاهی ارائه می شود. بورسیه تحصیلی تایوان شامل: شهریه تحصیل، هزینه پایان نامه، حق بیمه، مسکن، دسترسی به اینترنت و غیره تا سقف 40000 دلار تایوان می شود. حداقل مدت بورس تحصیلی در تایوان 2 سال برای مقطع فوق لیسانس و 4 سال برای مقطع دکترا می باشد.

هزینه تحصیل دانشگاه های تایوان چه مقدار است؟

هزینه تحصیل در تایوان در هر ترم حدود 50000 تا 60000 دلار تایوان می باشد که با توجه به رشته و مقطع تحصیلی متفاوت می باشد.

هزینه خوابگاه در تایوان به چگونه است؟

اجاره بهای منزل با توجه به تعداد اتاق ها و محدوده منزل حدود 5000 تا 15000 دلار تایوان می باشد.

چه مدارکی برای اخذ ویزای تحصیلی دانشگاه های تایوان لازم است؟

 • ارائه گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار
 • ارائه گواهی معتبر عدم سوء پیشینه
 • ارائه گواهی سلامت
 • عکس جدید پاسپورتی
 • مدارک شناسایی
 • آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • بایستی آخرین مدرک شما به همراه ریز نمرات توسط سفارت تایوان تایید شود.

زبان رسمی کشور تایوان چیست؟

زبان رسمی این کشور تایوانی می باشد.

مدارک لازم برای بورسیه شدن در کشور تایوان چیست؟

 مدرک دیپلم شخص، مدرک مهارت زبانی انگلیسی، رزومه تحصیلی، ریز نمرات، نامه انگیزشی، توصیه نامه های تحصیلی

مبلغ بورسیه برای مقطع لیسانس کشور تایوان چقدر است؟

مستمری بورسیه برای مقطع لیسانس 400 دلار مستمری ماهانه است.

مبلغ بورسیه برای مقطع فوق لیسانس کشور تایوان چقدر است؟

533 دلاری برای هر ماه 

مبلغ بورسیه برای مقطع دکتری کشور تایوان چقدر است؟

ماهانه 800 دلار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *