مهاجرت و اقامت فرانسه

مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه

کشور فرانسه یکی از قدرتمندترین دولت‌های اروپایی است. برای مهاجرت به فرانسه راه‌های گوناگونی وجود دارد که در ادامه به اختصار به هر یک از آن‌ها خواهیم پرداخت. شایان ذکر است که به منظور آگاهی یافتن از جزئیات هر شیوه و همچنین حمایت تیمی متخصص برای گذری مطمئن و بی‌دغدغه از مسیر مهاجرت، وکلای مجرب موسسه میرداماد در هر گام با شما هستند.

مزایای فرانسه برای مهاجرت

برای مهاجرت و اقامت در فرانسه دلایل جذاب و بیشماری وجود دارد که مستقیما کیفیت زندگی شما را بالا خواهند برد. در ادامه به برخی از این موارد اشاره شده است:

 • خورد و خوراک: غذاها و نوشیدنی های فرانسوی در سراسر دنیا معروف اند و در فرانسه را همه جا به شکلی تازه و ارزان می توان یافت. برخی از بهترین نوشیدنی ها مخصوص فرانسه اند که در سرتاسر جهان سرو می شوند.
 • سیستم بهداشت اجرایی توسط دولت بسیار عالی و کاملا مقرون به صرفه است. متخصصان پزشکی بسیاری کیفیت بهداشت را در تمام فرانسه تضمین می کنند و این کشور یکی از پایین ترین نرخ های نسخه در اروپا را دارد.
 • آموزش در فرانسه تقریبا کاملا رایگان، کاملا متمرکز و سازماندهی شده است. معلمان حقوق بالایی دریافت می کنند و کاملا آموزش دیده هستند که این موضوع منجر به کیفیت بالای آموزش در فرانسه شده است.
 • موقعیت: فرانسه در مرکز اروپا و در مجاورت اسپانیا، آندورا، موناکو، انگلیس، ایتالیا، آلمان قرار دارد.
 • فرانسه معمولا در خط مقدم مُد حرکت می کند و تاثیر بسیار بالایی بر روی صنعت مد دنیا دارد.

در فرانسه ضرب المثلی وجود دارد که می گوید کار کنید که زندگی کنید، نه اینکه زندگی کنید تا کار کنید! بر خلاف مردم ایالات متحده و ژاپن که در بیشتر عمر خود ساعات طولانی ای مشغول به کارکردن هستند و دیر تر بازنشسته می شوند، فرانسوی ها زندگی کم فشار تری دارند و از مواردی نظیر خانواده، غذا و استراحت لذت می برند.

راه های مهاجرت به فرانسه

دریافت ویزا و اقامت کشور فرانسه به روش های مختلف امکان پذیر می باشد که شامل موارد زیر است. ویزا کاری: به رغم تلاش های اخیر برای محدود کردن مهاجرت اتباع خارجی و غیر متخصص به کشور فرانسه، با این حال این کشور راه های ورود افراد ماهر و متخصص را به کشور خود محفوظ نگه داشته است. این کشور اخیرا بواسطه اصلاحات ایجاد شده مرز کشور خود را برای کارگران خارجی ( جهان سوم ) باز کرده است.

مهاجرت خانواده: همسران که دارای شهروندی فرانسه هستند حق برخورداری از ویزا و اقامت دائمی را دارند. همسر حق دریافت اقامت دائمی را دارد، البته در صورتی که ازدواج حداقل دو سال قبل از درخواست اقامت دائم جشن گرفته شود. بدست آوردن ملیت فرانسوی: اگر فرد خارجی فرزند متولد شده از یک پدر و مادر فرانسوی باشد، می تواند به صورت قانونی درخواست گواهی ملیت فرانسوی کند و شهروند این کشور محسوب شود. فرد باید در داخل کشور فرانسه درخواست خود را ارائه دهد. قانون فرانسه حقوق مربوط به پناهندگی یا وضعیت پناهندگی سیاسی را برای یک فرد خارجی که مورد آزار و اذیت توسط یک قدرت مستقل یا غیر مستقل قرار گرفته است را دارد.

حتما بخوانید:  سرمایه گذاری در فرانسه

مهاجرت تحصیلی به فرانسه

همه افراد غیر شهروندی اتحادیه اروپا باید برای یک ویزای بلند مدت فرانسه (visa long de séjour) و اجازه اقامت (اگر قصد ماندن بیش از سه ماه دارند) درخواست دهند. اگر می خواهید در فرانسه بیشتر بمانید، باید در عرض دو ماه بعد از تاریخ انقضاء ویزا یا اقامت موقت به دفاتر محلی فرانسه local prefecture مراجعه و برای تمدید اجازه اقامت خود اقدام کنید. ممکن است نیاز به ارائه جزئیات وضعیت خانواده، منابع مالی، بیمه درمانی، محل سکونت در فرانسه و قرارداد کاری داشته باشید.

مدت زمان مجوز بستگی به وضعیت اشتغال / تحصیل در فرانسه شما و شرایط خانوادگی دارد. معمولا مجوز اقامت یک سال قابل تمدید است، همچنین ویزای مهارت و استعداد سه سال ویزای اقامت دائمی برای حداکثر 10 سال است. پس از 5 سال متوالی زندگی در فرانسه (یا کمتر تحت شرایط خاص از قبیل ازدواج با یک فرانسوی تبار یا اخذ مدرک تحصیلی از یک دانشگاه فرانسه)، ممکن است بتوانید برای مدت 10 سال، کارت بلند مدت قابل تمدیدEC یا شهروندی فرانسوی را دریافت کنید که بستگی به شرایط شخصی شما از قبیل مدارک ازدواج، گواهی تولد و شواهدی که نشان دهد شما به خوبی به زبان فرانسوی مسلط هستید، دارد.

مهاجرت تحصیلی به فرانسه

مهاجرت تحصیلی به فرانسه

مهاجرت به فرانسه از طریق کار و تخصص

به رغم تلاش های اخیر برای محدود کردن مهاجرت اتباع غیر متخصص به فرانسه، مهاجرت به فرانسه از طریق کار برای کارگران ماهر قابل دسترسی قرار داده است و قوانین برای شرکت های گروهی و توافق خدمات بین المللی بیشتر شده است. اخیرا فرانسه با تدوین اصلاحاتی، به کارگران خارجی (غیر اتحادیه اروپا) اجازه ورود به مرزهای این کشور را داده است باز کرده است.

ضمنا اصلاحات جدید منجر شده است تا مجوز کار و ویزا موقت ارائه شود، به ویژه در زمینه استخدام جدید شخص خارجی، انتقال کارمند خارجی به فرانسه برای مدت زمان محدود به منظور انجام کار خاص و مقررات ویژه برای کارکنان سطح بالا از گروههای بین المللی فراهم شده است. کشور فرانسه از نمایندگی یک شرکت خارجی در این کشور نیز حمایت می کند. همچنین یک فرد حرفه ای خارجی می تواند به عنوان یک کارمند (غیر حقوقی) مستقل، ویزای کار دریافت کند یا در یک شرکت در فرانسه استخدام شود.

حتما بخوانید:  تابعیت و شهروندی فرانسه

گروه های خاص از محققان که کار تحقیقاتی انجام می دهند، یا در سطح دانشگاه، هنرمندان موسیقی دان ها، بازیگران سینما، معلمان زبان زنده دنیا، معلمان مدارس متوسطه از طریق برنامه های تبادل، معلمان دانشگاه و سایر معلمان آموزش عالی، محققان، مترجم / راهنما، مشاوران اردوگاه، خلبانان هواپیما و خدمه، مدل ها، قهرمانان، دانشجویان و کارآموزان، کارآموزان حرفه ای، دانشجویانی که درخواست حق کار در دوره تحصیل یا در دوره تعطیلات دارند، کارکنان بیمارستان خدمات عمومی و متخصصان پزشکی خصوصی و داروسازی می توانند درخواست ویزا کار در فرانسه دا داشته باشند. سه گزینه برای انتقال داخلی و بین المللی شرکت های اصلی وجود دارد:

 • دسته اجرایی سطح بالا
 • دسته انتقال موقت کارمند (اعزامی)
 • دسته قانون متعارف رژیم استخدام جدید

مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری

برنامه اجازه اقامت فرانسه این فرصت را به کارآفرینان و سرمایه گذاران خارجی می دهد که برای دریافت مجوز اقامت 10 ساله با سرمایه گذاری های طولانی مدت و بدون ریسک در فرانسه اقدام کنند. مزایای اصلی مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در فرانسه:

 • بدون نیاز به اقامت قبلی، اقامت در فرانسه، مهارت های زبان یا سابقه کاری خاص
 • حداکثر زمان پروسه برای صدور اجازه اقامت 2 ماه می باشد.
 • سرمایه گذاری را می توان به تنهایی ،یا با دوستان و یا همکاران در سرمایه گذاری های “سفارشی”، یا به عنوان بخشی از یک برنامه سرمایه گذاری از پیش انتخاب شده و معتبر توسط ریاست مربوطه انجام داد.
 • سرمایه گذاران موفق دسترسی کامل به امکانات فرانسوی از جمله خدمات درمانی و تحصیلی دارند.
 • اجازه ورود بدون محدودیت به 27 کشور منطقه شنگن را خواهند داشت.
 • پس از سه سال اقامت، سرمایه گذار می تواند برای شهروندی فرانسه درخواست کند.
 • ورود بدون ویزا به 175 کشور جهان، ازجمله امریکا (آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی، آمریکای مرکزی و کارائیب)، تمام اروپای غربی و مرکزی و بسیاری از شرق اروپا، جنوب آفریقا، مناطق آسیا، به علاوه بسیاری از آسیای جنوب شرقی و کل استرالیا.

برای رعایت معیارهای دریافت مجوز اقامت اقتصادی در فرانسه، کارآفرین باید، سرمایه گذاری طولانی مدت و بدون ریسک حداقل 10 میلیون یورو در امتیاز صنعت و تجارت فرانسه انجام دهد. سرمایه گذاری ممکن است شخصی یا از طریق شرکتی باشد که شخص حداقل مالک 30 درصد از سهام آن باشد. حق رای در هیئت مدیره مشخص می کند که آیا فرد مالک 30 درصد شرکت فرانسوی یا خارجی است. اگر شرکت هیئت مدیره ندارد، متقاضی باید با هر مدرکی ثابت کند که مالک حداقل 30 درصد از سهام این شرکت است.

 • باید مدارک لازم برای استفاده از بودجه و سرمایه خود ارائه دهد.
 • بدون سابقه کیفری و جنایی باشد.
مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

یک فرد خارجی می تواند بعد از چهار سال ازدواج با یک تبعه فرانسوی به یک شهروند فرانسوی تبدیل شود. این به پنج سال افزایش می یابد اگر زن و شوهر به طور مداوم با هم زندگی نکرده باشند. این زن و شوهر باید هنوز مزدوج باشند و متقاضی باید ثابت کند که دانش کافی در مورد زبان فرانسه برای موقعیت های زندگی روزانه دارد. نحوه درخواست:

 • برای تهیه درخواست برای ملیت فرانسه از طریق ازدواج، فرم Déclaration de nationalité française par mariage باید به صورت رونویسی تکمیل شود.
 • گواهی هویت متقاضی و همسر
 • اثبات آدرس (برای مثال قبض اخیر)
 • اثبات اقامت دائم و مستمر در فرانسه حداقل 3 سال از زمان ازدواج. مثال ها: مجوز اقامت، اجازه اقامت موقت، قراردادهای کاری، صورتحساب برق، پرداخت های پرداختی
 • گواهی تولد
 • کپی کامل از گواهی ازدواج یا یک رونوشت ثبت نام کنسولی فرانسه
 • گواهی ملیت فرانسوی، پرونده شهروندی یا سایر اسناد از مقامات فرانسوی برای تایید اینکه وقتی عروسی برگزار شد، همسرش فرانسوی بود و ملیت فرانسوی خود را حفظ کرده است.
 • بدون سابقه کیفری جدی
 • مدارک در مورد زندگی متاهلی: از جمله یک کپی کامل از گواهی های تولد فرزندان، اجاره خانه مشترک و غیره
 • هزینه: مالیات 55.00 یورو باید همراه با این درخواست نامه باشد.
حتما بخوانید:  تحصیل در فرانسه 2021 | شرایط + هزینه ها

پروسه درخواست: پس از ارسال درخواست و تمام مدارک شما رسیدی دریافت خواهید کرد. متقاضی و همسر آنها مصاحبه ای با یک افسر خواهند داشت. سپس پرونده به وزارت مهاجرت فرستاده می شود. در صورتی که درخواست لغو شود، متقاضی شش ماه وقت دارد که در مورد تصمیم گیری اعتراض کند. در نهایت شما می توانید برای مشورت با مشاورین تلفنی موسسه حقوقی میرداماد تماس بگیرید تا اطلاعات مقدماتی و لازم را جهت مهاجرت و زندگی در فرانسه کسب کنید و در صورت نیاز وقت مشاوره با مشاورین حضوری موسسه را ترتیب دهید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *