071-91009294  | 021-88724227  |

مهاجرت به فرانسه + اخذ اقامت (شرایط و هزینه ها 2023)

مهاجرت به فرانسه + اخذ اقامت (شرایط و هزینه ها 2023)

مهاجرت به فرانسه

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

کشور فرانسه برای مهاجرت بهترین گزینه است و یکی از قدرتمندترین دولت‌های اروپایی به شمار می رود. در این مقاله می خواهیم به این سوال که “چگونه به فرانسه مهاجرت کنیم؟” پاسخ دهیم. برای مهاجرت فرانسه راه‌های گوناگونی وجود دارد که در ادامه به اختصار به هر یک از آن‌ها خواهیم پرداخت. شایان ذکر است که به منظور آگاهی یافتن از جزئیات هر شیوه و همچنین حمایت تیمی متخصص برای گذری مطمئن و بی‌دغدغه از مسیر مهاجرت، وکیل مهاجرت به فرانسه مجرب موسسه میرداماد در هر گام با شما هستند، جهت اطلاع دقیق و بررسی شرایط خود می توانید با مشاوران موسسه تماس حاصل فرمایید.

تحصیل در فرانسه

مهاجرت کاری به فرانسه

مهاجرت تحصیلی به فرانسه

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به فرانسه

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در فرانسه

هزینه های زندگی در فرانسه

شهروندی و تابعیت فرانسه

شرایط مهاجرت به فرانسه

شرایط مهاجرت به فرانسه به موقعیت و شرایط شما بستگی دارد، مانند دلیل اقامت دائم شما، کار، و پایداری و ثبات مالی، و چگونگی آمیختگی شما با جامعه فرانسه و توانایی و مهارت زبانی تان. اگر برای بیشتر از دو سال متوالی این کشور را ترک کنید، حق اخذ اقامت دائم در فرانسه را از دست می دهید. البته بایستی بدانید نه تنها فرانسه بلکه اگر شما قصد اقامت هرکشوری مانند اقامت اتریش و یا  اخذ تابعیت انگلستان را داشته باشید؛ بایستی مجموعه قوانینی را تبعیت کنید که امری است طبیعی.

 • مقیم های سوئیس و عضو شنگن

این مقیم ها که برای مدت 5 سال و یا بیشتر بطور متوالی در فرانسه اقامت داشته اند، این گزینه را دارند که برای اقامت دائم بدون نیاز به اثبات حقوق و کارشان، درخواست دهند. این ساکنین مجبور نیستند تا این اجازه را بگیرند ولی بدون آن نمی توانند برای خدمات دولتی، مانند کمک های مالی مسکن واجد شرایط شوند.

راه های مهاجرت به فرانسه

دریافت ویزا و اقامت کشور فرانسه به روش های مختلف امکان پذیر می باشد که شامل موارد زیر است. ویزا کاری: به رغم تلاش های اخیر برای محدود کردن مهاجرت اتباع خارجی و غیر متخصص به کشور فرانسه، با این حال این کشور راه های ورود افراد ماهر و متخصص را به کشور خود محفوظ نگه داشته است. این کشور اخیرا بواسطه اصلاحات ایجاد شده مرز کشور خود را برای کارگران خارجی ( جهان سوم ) باز کرده است.

مهاجرت خانواده: همسران که دارای شهروندی فرانسه هستند حق برخورداری از ویزا و اقامت دائمی را دارند. همسر حق دریافت اقامت دائمی را دارد، البته در صورتی که ازدواج حداقل دو سال قبل از درخواست اقامت دائم جشن گرفته شود. بدست آوردن ملیت فرانسوی: اگر فرد خارجی فرزند متولد شده از یک پدر و مادر فرانسوی باشد، می تواند به صورت قانونی درخواست گواهی ملیت فرانسوی کند و شهروند این کشور محسوب شود. فرد باید در داخل کشور فرانسه درخواست خود را ارائه دهد. قانون فرانسه حقوق مربوط به پناهندگی یا وضعیت پناهندگی سیاسی را برای یک فرد خارجی که مورد آزار و اذیت توسط یک قدرت مستقل یا غیر مستقل قرار گرفته است را دارد.

یکی از سوالات متداول درباره مهاجرت به فرانسه اینست که برای مهاجرت به فرانسه چقدر پول لازم است؟ و اکثرا افرادی که قصد اخذ اقامت این کشور را دارند به دنبال پاسخ این سوال هستند ولی برای اینکه بدانید چقدر پول برای مهاجرت به این کشور نیاز دارید باید یکی از روش های مهاجرت به فرانسه را انتخاب کنید از همین رو در ادامه به بررسی روش های مختلف رفتن به فرانسه را با هم مرور و بررسی می‌کنیم.

مهاجرت تحصیلی به فرانسه

مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل انتخابی عالی است و هر ساله مورد توجه بسیاری از دانشجویان بین المللی قرار می گیرد. مهاجرت تحصیلی یکی از بهترین راه های مهاجرت به فرانسه می باشد. شرایط مهاجرت به فرانسه برای تحصیل به این صورت است که همه افراد غیر شهروندی اتحادیه اروپا باید برای یک ویزای بلند مدت فرانسه (visa long de séjour) و اجازه اقامت (اگر قصد ماندن بیش از سه ماه دارند) درخواست دهند. اگر می خواهید در فرانسه بیشتر بمانید، باید در عرض دو ماه بعد از تاریخ انقضاء ویزا یا اقامت موقت به دفاتر محلی فرانسه local prefecture مراجعه و برای تمدید اجازه اقامت خود اقدام کنید. ممکن است نیاز به ارائه جزئیات وضعیت خانواده، منابع مالی، بیمه درمانی، محل سکونت در فرانسه و قرارداد کاری داشته باشید.

ویزاهای اخذ شده

مدت زمان مجوز بستگی به وضعیت اشتغال / تحصیل در فرانسه شما و شرایط خانوادگی دارد. معمولا مجوز اقامت یک سال قابل تمدید است، همچنین ویزای مهارت و استعداد سه سال ویزای اقامت دائمی برای حداکثر 10 سال است. پس از 5 سال متوالی زندگی در فرانسه (یا کمتر تحت شرایط خاص از قبیل ازدواج با یک فرانسوی تبار یا اخذ مدرک تحصیلی از یک دانشگاه فرانسه)، ممکن است بتوانید برای مدت 10 سال، کارت بلند مدت قابل تمدیدEC یا شهروندی فرانسوی را دریافت کنید که بستگی به شرایط شخصی شما از قبیل مدارک ازدواج، گواهی تولد و شواهدی که نشان دهد شما به خوبی به زبان فرانسوی مسلط هستید، دارد.

مهاجرت تحصیلی به فرانسه
مهاجرت تحصیلی به فرانسه

مهاجرت به کشور فرانسه از طریق کار و تخصص

به رغم تلاش های اخیر برای محدود کردن مهاجرت اتباع غیر متخصص به فرانسه، مهاجرت به فرانسه از طریق کار برای کارگران ماهر قابل دسترسی قرار داده است و قوانین مهاجرت به فرانسه برای شرکت های گروهی و توافق خدمات بین المللی بیشتر شده است. اخیرا شرایط مهاجرت کاری به فرانسه برای کارگران خارجی تسهیل گردیده و این کشور با تدوین اصلاحاتی، به کارگران خارجی (غیر اتحادیه اروپا) اجازه ورود به مرزهای این کشور را داده است باز کرده است.

ضمنا اصلاحات جدید منجر شده است تا مجوز کار و ویزا موقت ارائه شود، به ویژه در زمینه استخدام جدید شخص خارجی، انتقال کارمند خارجی به فرانسه برای مدت زمان محدود به منظور انجام کار خاص و مقررات ویژه برای کارکنان سطح بالا از گروههای بین المللی فراهم شده است. کشور فرانسه از نمایندگی یک شرکت خارجی در این کشور نیز حمایت می کند. همچنین یک فرد حرفه ای خارجی می تواند به عنوان یک کارمند (غیر حقوقی) مستقل، ویزای کار دریافت کند یا در یک شرکت در فرانسه استخدام شود. افراد بعد از مدتی کار کردن در این کشور می توانند اقامت فرانسه از طریق کار را دریافت کنند.

گروه های خاص از محققان که کار تحقیقاتی انجام می دهند، یا در سطح دانشگاه، هنرمندان موسیقی دان ها، بازیگران سینما، معلمان زبان زنده دنیا، معلمان مدارس متوسطه از طریق برنامه های تبادل، معلمان دانشگاه و سایر معلمان آموزش عالی، محققان، مترجم / راهنما، مشاوران اردوگاه، خلبانان هواپیما و خدمه، مدل ها، قهرمانان، دانشجویان و کارآموزان، کارآموزان حرفه ای، دانشجویانی که درخواست حق کار در دوره تحصیل در فرانسه یا در دوره تعطیلات دارند، کارکنان بیمارستان خدمات عمومی و متخصصان پزشکی خصوصی و داروسازی می توانند درخواست ویزا کار در فرانسه داشته باشند. سه گزینه برای انتقال داخلی و بین المللی شرکت های اصلی وجود دارد:

 • دسته اجرایی سطح بالا
 • دسته انتقال موقت کارمند (اعزامی)
 • دسته قانون متعارف رژیم استخدام جدید

در ابن بخش سعی کردیم تا شرایط مهاجرت به فرانسه برای کار را با هم بررسی کنیم.

مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری

برنامه اجازه اقامت فرانسه این فرصت را به کارآفرینان و سرمایه گذاران خارجی می دهد که برای دریافت مجوز اقامت 10 ساله با سرمایه گذاری های طولانی مدت و بدون ریسک در فرانسه اقدام کنند. مزایای اصلی مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در فرانسه:

 • بدون نیاز به اقامت قبلی، اقامت در فرانسه، مهارت های زبان یا سابقه کاری خاص
 • حداکثر زمان پروسه برای صدور اجازه اقامت 2 ماه می باشد.
 • سرمایه گذاری را می توان به تنهایی ،یا با دوستان و یا همکاران در سرمایه گذاری های “سفارشی”، یا به عنوان بخشی از یک برنامه سرمایه گذاری از پیش انتخاب شده و معتبر توسط ریاست مربوطه انجام داد.
 • سرمایه گذاران موفق دسترسی کامل به امکانات فرانسوی از جمله خدمات درمانی و تحصیلی دارند.
 • اجازه ورود بدون محدودیت به 27 کشور منطقه شنگن را خواهند داشت.
 • پس از سه سال اقامت، سرمایه گذار می تواند برای شهروندی فرانسه درخواست کند.
 • ورود بدون ویزا به 175 کشور جهان، ازجمله امریکا (آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی، آمریکای مرکزی و کارائیب)، تمام اروپای غربی و مرکزی و بسیاری از شرق اروپا، جنوب آفریقا، مناطق آسیا، به علاوه بسیاری از آسیای جنوب شرقی و کل استرالیا.

برای رعایت معیارهای دریافت مجوز اقامت اقتصادی در فرانسه، کارآفرین باید، سرمایه گذاری طولانی مدت و بدون ریسک حداقل 10 میلیون یورو در امتیاز صنعت و تجارت فرانسه انجام دهد. سرمایه گذاری ممکن است شخصی یا از طریق شرکتی باشد که شخص حداقل مالک 30 درصد از سهام آن باشد. حق رای در هیئت مدیره مشخص می کند که آیا فرد مالک 30 درصد شرکت فرانسوی یا خارجی است. اگر شرکت هیئت مدیره ندارد، متقاضی باید با هر مدرکی ثابت کند که مالک حداقل 30 درصد از سهام این شرکت است.

 • باید مدارک لازم برای استفاده از بودجه و سرمایه خود ارائه دهد.
 • بدون سابقه کیفری و جنایی باشد.

مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

یک فرد خارجی می تواند بعد از چهار سال ازدواج با یک تبعه فرانسوی به یک شهروند فرانسوی تبدیل شود. این به پنج سال افزایش می یابد اگر زن و شوهر به طور مداوم با هم زندگی نکرده باشند. این زن و شوهر باید هنوز مزدوج باشند و متقاضی باید ثابت کند که دانش کافی در مورد زبان فرانسه برای موقعیت های زندگی روزانه دارد. نحوه درخواست:

 • برای تهیه درخواست برای ملیت فرانسه از طریق ازدواج، فرم Déclaration de nationalité française par mariage باید به صورت رونویسی تکمیل شود.
 • گواهی هویت متقاضی و همسر
 • اثبات آدرس (برای مثال قبض اخیر)
 • اثبات اقامت دائم و مستمر در فرانسه حداقل 3 سال از زمان ازدواج. مثال ها: مجوز اقامت، اجازه اقامت موقت، قراردادهای کاری، صورتحساب برق، پرداخت های پرداختی
 • گواهی تولد
 • کپی کامل از گواهی ازدواج یا یک رونوشت ثبت نام کنسولی فرانسه
 • گواهی ملیت فرانسوی، پرونده شهروندی یا سایر اسناد از مقامات فرانسوی برای تایید اینکه وقتی عروسی برگزار شد، همسرش فرانسوی بود و ملیت فرانسوی خود را حفظ کرده است.
 • بدون سابقه کیفری جدی
 • مدارک در مورد زندگی متاهلی: از جمله یک کپی کامل از گواهی های تولد فرزندان، اجاره خانه مشترک و غیره
 • هزینه ی مهاجرت به فرانسه: مالیات 55.00 یورو باید همراه با این درخواست نامه باشد.

موقعیت های مهاجرتی برتر