071-91009294  | 021-88724227  |

سرمایه گذاری در گرجستان

سرمایه گذاری در گرجستان

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

تحقیقات بر قوانین جدید مهاجرتی گرجستان نشان می دهد که برای واجد شرایط بودن اخذ مجوز اقامت دائم با سرمایه گذاری در گرجستان ، باید حداقل 300.000 لاریس (حدود 122.000 دلار) در اقتصاد گرجستان سرمایه گذاری کنید. این سرمایه گذاری می تواند به صورت قرضه،سپرده های بانکی، خرید ملک در گرجستان یا سایر روش های سرمایه گذاری باشد. این مقاله را مشاورین موسسه حقوقی میرداماد برای ارائه بهتر اطلاعات به شما آماده کرده اند.

شرایط سرمایه گذاری در گرجستان برای خارجی ها

اجازه اقامت کوتاه مدت به صاحبان املاک و مستغلات، شامل آپارتمان،خانه،زمین یا هر نوع ملک مسکونی و تجاری خریداری شده در گرجستان که دارای ارزش 35.000 دلار است، تعلق می گیرد. ارزش سرمایه گذاری باید توسط یک حسابرس مستقل بررسی شود. مجوز اقامت کوتاه مدت برای یک سال معتبر است و برای پنج سال قابل تمدید است. در پایان شش سال در صورتی که سرمایه در گرجستان هنوز باقی مانده باشد به اجازه اقامت دائمی تبدیل می شود.

ویزاهای اخذ شده

میانگین قیمت املاک در تفلیس حدود 900 دلار در هر متر مربع است. املاکی که به مرکز شهر نزدیکتر هستند حدود 15000 دلار در هر متر مربع است. قیمت ملک در دومین شهر بزرگ گرجستان، شهر ساحلی باتومی(batumi) پایین تر است. ملکهای اجاره ای در باتومی به دلیل میزان گردشگرانی که در طول سال به این شهر می آیند سودآورتر از تفلیس است باتومی تابستان های معروفی دارد. با 35.000 دلار می توانید خانه یک خوابه در تفلیس خریداری کنید.

ارزش سرمایه گذاری باید توسط یک حسابرس مستقل بررسی شود. علاوه بر این، درخواست مجوز اقامت دائم باید توسط یک عضو هیئت دولت گرجستان یا سه مدیر شرکت که شهروند گرجستان هستند تایید شود. همانطور که از نام ان مشخص است مجوز اقامت دائم برای مدت نامحدود صادر می شود. با این وجود، کارت اقامت باید هر پنج سال یکبار جایگزین شود.

شرایط سرمایه گذاری در گرجستان برای خارجی ها

شرایط اخذ اقامت و مهاجرت به گرجستان از طریق سرمایه گذاری

برای گرفتن اقامت دائم و سرمایه گذاری در گرجستان باید حداقل 300.000 لاری(112.995$) داشته باشید. طبق قانون گرجستان در مورد ترویج و تضمین فعالیت های سرمایه گذاری.سرمایه گذاری ممکن است در سهام دارایی های پولی و دیگر اوراق بهادار و ملک اجاره ای و غیر قابل اجاره مانند ساختمان های زمین و سازه ها صورت گیرد. تجهیزات و دیگر ارزش ها مواد حق استفاده از زمین یا سایر منابع طبیعی(از جمله امتیازات). اختراعات، مجوز ها، دانش.. تجربه و دیگر ارزش های فکری یا حقوقی که به رسمیت شناخته شده است. همسر و فرزندان کوچک و افراد وابسته ممکن است برای اقامت دائم درخواست دهند. بچه های زیر 18 سال و والدین می توانند برای اقامت موقت درخواست دهند.

لازم است یک سند گواهی سرمایه گذاری و یک توصیه کتبی از یک عضو از دولت گرجستان و یا از سه شهروند گرجستان که توانایی نمایندگی یک موضوع کسب و کار در کشور را دارند داشته باشند. پس از 5 سال زندگی در گرجستان شما می توانید برای اقامت دائم خود اقدام کنید این در حالیست که شما با قوانین کلی و زبان کشور گرجستان آشنایی دارید. شما همچنین می توانید برای شهروندی خارجی به عنوان استثنا درخواست شده توسط رئیس جمهور گرجستان طبق ماده 12(2) قانون اساسی دریافت کنید.حداقل 2 نامه ارجاع از طرف اشخاص حقیقی یا حقوقی ثبت شده در گرجستان مورد نیاز است. گرجستان تابعیت دو گانه ( دو شهروندی)را به رسمیت نمی شناسد. مگر اینکه به وسیله رئیس جمهور گرجستان به عنوان استثنا مورد تایید واقع شود. هیچ ملیتی به طور رسمی محدود نمی شود. تابعیت دوگانه(دو شهروندی) در گرجستان به رسمیت شناخته نشده است. برای تبدیل شدن به یک شهروند گرجستان باید ملیت قبلی خود را رها کنید.

مدارک مورد نیاز:

 • گواهی اقامت قانونی در کشور
 • اسناد و مدارک گواهی نامه کسب و کار
 • سرمایه گذاری
 • دریافت پرداخت هزینه
 • کپی مجوز از پاسپورت
 • یک عکس گذرنامه

حداقل سرمایه گذاری در گرجستان جهت اخذ اقامت

حداقل مبلغ سرمایه گذاری برای اقامت دائم 300000 GEL یا (122000 دلار آمریکا) می باشد. سرمایه گذاری برای اقامت کوتاه مدت در خرید ملک با 35000 دلار آمریکا انجام پذیر است.

مزایا و معایب سرمایه گذاری در گرجستان

موقعیت استراتژیک کشور گرجستان باعث مزایای فراوانی شده است و باعث شکل گیری روابط خارجی این کشور شده است و راه خود را برای سرمایه گذاری خارجی باز کرده است. گرجستان از زمان های قدیم وابسته به تجارت بوده است و فعالیت های صادرات و واردات هنوز بخش مهمی از اقتصاد کشور است. علاوه بر این، گرجستان به دنبال توسعه و بهبود زیرساخت های جاده ای، هوایی و دریایی خود است.

گرجستان تجارت خارجی و تاسیس شرکت های خارجی را تشویق می کند و برای این منظور شمار مالیات ها در طول این سال ها کاهش یافته است، و امروزه فقط چند مالیات اصلی برای کسب و کار حساب می شود.

ورودی راحت و آسان به کشور در هر زمان، مزیت اصلی برای سرمایه گذاران است. بنابراین، دریافت یک ویزا به سرعت و به راحتی برای سرمایه گذاران بالقوه بسیار ضروری است، بر این اساس، سرمایه گذاران و اعضای خانواده آنها مجاز به سفر به گرجستان در هر زمان و به هر میزانی هستند.

مزایا و معایب سرمایه گذاری در گرجستان

معایب  سرمایه گذاری در گرجستان

 • کسری بودجه برای تجارت سازه ای، تنوع کم صادرات؛
 • فقر به دلیل بیکاری، بیکاری و آموزش ناکافی؛
 • بهره وری کم کشاورزی، کمتر از 10٪ ارزش افزوده؛
 • زیرساخت های حمل و نقل ناکارآمد؛
 • ضعف سیستم آموزش و سیاست های نوآوری؛
 • روابط با روسیه، توسط وضعیت در آبخازیا و اوستیای جنوبی تضعیف شده است.

بهترین فرصت های سرمایه گذاری ها در گرجستان

خارجی هایی که می خواهند در گرجستان سرمایه گذاری کنند فرصت های سرمایه گذاری فراوان و جو سرمایه گذاری را که از کارآفرینان خارجی استقبال و حمایت می کنند، پیدا خواهند کرد. این کشور پس از انقلاب سال ۲۰۰۳ اصلاحات دموکراتیک و اقتصادی را آغاز کرد و از آن زمان به بعد کشور در حال ساخت یک جو سرمایه گذاری مطلوب بوده است.

گرجستان برای کاهش سطح فساد مالی و فرصت های سرمایه گذاری در حوزه های تجاری متعدد خود به یک رژیم مالیاتی کم افتخار می کند. از لحاظ تاریخی گرجستان از زمان باستان در تجارت بوده است. موقعیت جغرافیایی کشور در نزدیکی دریای سیاه و مسیرهای تجاری مهم به موفقیت کشور کمک کرده است.

کشاورزی بخش مهمی از تجارت در کشور با فرصت های متعدد برای سرمایه گذاری است. شراب مهمترین صادرات کشاورزی است، اما دیگر محصولات مانند عسل یا فندق بیشتر موفق می شوند. گرجستان منابع طبیعی و مناطق آب و هوایی خوبی دارد که برای رشد وسیعی از میوه ها و سبزیجات مناسب هستند.

بخش تولیدی در بخش غذا و نوشیدنی و بخش محصولات فلزی بسیار پیشرفت کرده است. گرجستان دارای مناطق آزاد تجاری است که معافیت مالیاتی خاصی را برای شرکت هایی که در اینجا اداره می شوند، ارائه می دهد.

گردشگری یکی دیگر از بخش های تجاری است که پتانسیل ارزشمندی برای توسعه دارد. بر اساس تجربه متخصصین مهاجرت موسسه حقوقی میرداماد در حوزه اقامت گرجستان، این کشور دارای کوه های زیبا و پیست اسکی است و پارک های ملی و آب های معدنی بهاری متعدد است که زندگی و کار و سرمایه گذاری در گرجستان را لذت بخش می کند.

سوالات متداول درباره سرمایه گذاری در گرجستان

برای واجد شرایط بودن اخذ مجوز اقامت دائم با سرمایه گذاری در گرجستان باید حداقل۳۰۰۰۰۰لاریس حدود(۱۲۲۰۰۰ دلار)در اقتصاد گرجستان سرمایه گذاری کرد.

سرمایه گذاری می تواند در زمینه های قرضه،سپرده های بانکی،خرید ملک،…در گرجستان باشد.

ارزش سرمایه گذاری باید توسط یک حسابرسی مستقل بررسی شود،مجوز اقامت کوتاه مدت برای یکسال معتبر است و برای پنج سال قابل تمدید است و در پایان ۶سال چنانچه سرمایه در گرجستان باقی مانده باشد به اجازه اقامت دائمی تبدیل می شود.

اجازه اقامت کوتاه مدت به صاحبان املاک و مستغلات،سامل اپارتمان،خانه،زمین یا هر نوع ملک مسکونی و تجاری خریداری شده در گرجستان که دارای ارزش ۳۵۰۰۰ دلار است تعلق میگیرد.

قیمت املاک در تفلیس حدود ۹۰۰دلار در هر متر مربع است و املاکی که به مرکز شهر نزدیک تر است حدود۱۵۰۰۰دلار در هر متر مربع می باشد و با ۳۵۰۰۰دلار میتوان خانه یک خوابه در تفلیس خریداری کرد.

حداقل مبلغ سرمایه گذاری برای اقامت دائم ۳۰۰۰۰۰لاری یا ۱۲۲۰۰۰دلار امریکا می باشد،سرمایه گذاری برای اقامت کوتاه مدت در خرید ملک با ۳۵۰۰۰ دلار امکان پذیر است

کسری بودجه ،تتوع کم صادرات،فقر به دلیل بیکاری،بهره وری کم کشاورزی،زیر ساخت های حمل و نقل ناکارامد،ضعف سیستم اموزش و سیاست های نو اوری،روابز با روسیه

کشاورری بخش مهمی از تجارت کشور و فرصت سرمایه گذاری میباشد،شراب مهمترین صادرات کشاورزی است اما دیگر محصولات مانندعسل یا فندق بیشتر موفق میشوند و اب و هوا گرجستان شرایط خوبی برای رشد میوه و سبزیجات را دارد

بخش تولیدی در بخش غذا و نوشیدنی و بخش محصولات فلزی بسیار پیشرفت کرده است گرجستان دارای مناطق ازاد تجاری است که معافیت مالیاتی خاصی را برای سرکت هاکه در اینجا اداره می شود ارائه می دهد

گردشگری یکی دیگه از بخش های تجاری است که پتانسیل ارزشمندی برای توسعه دارد که این کشور دارای کوه های زیبا و پیست اسکی و پارکهای ملی و اب های معدنی بهاری متعدد است که زندگی و کار در گرجستان لذت بخش است.

گواهی اقامت قانونی در کشور،اسناد ومدارک گواهی نامه کسب و کار،سرمایه گذاری،دریافت پرداخت هزینه،کپی مجوزاز پاسپورت،یک عکس گذرنامه

اخبار مرتبط