مهاجرت کاری ترکیه

کار در ترکیه برای ایرانیان

کار در ترکیه برای ایرانیان

ایرانی هایی که در خارج از ترکیه زندگی می کنند، برای برنامه کار در ترکیه برای ایرانیان باید به کنسولگری های ترکیه در کشور سکونت و یا کشور محل اقامت خود بروند. از طریق 1 ژانویه سال 2015، خارجیانی که گذرنامه آن ها 60 روز بیشتر از اجازه کار آن ها اعتبار ندارد، اجازه نخواهند داشت تا به ترکیه وارد شوند.

شرایط کار در ترکیه برای ایرانیان

خارجی هایی با اجازه سکونت معتبر (معتبر برای حداقل 6 ماه، بجز برای اجازه سکونت برای اهداف تحصیلی) می توانند مستقیما به وزارت کار و امنیت اجتماعی مراجعه کنند و یا به سرمایه گذاری در ترکیه مشغول شوند.  خارجی هایی که برای اخذ اجازه کار از کشور محل سکونت خود درخواست می دهند:

کار در ترکیه برای خارجی ها

اگر تمام مدارک ارسالی دقیق و کامل باشند، پروسه صدور حدود 30 روز زمان خواهد بُرد.  وقتی مدارک تایید شد، متقاضی از طریق تلفن و یا ایمیل آگاه می شود. اشخاص خارجی به اقامت رسمی ترکیه ای با قدرت دادگاه برای مدیریت مدارک الکترونیکی خود همزمان با روند شناسایی شماره ملی نیاز دارند. کار در ترکیه برای ایرانیان

قوانین اجازه کار در ترکیه

طبق قوانین جدید، اجازه کار باید بعنوان اجازه سکونت در نظر گرفته شود، و دارندگان “حق کار معتبر” و یا “مدرک تاییدیه معافیت از حق کار” به اجازه سکونت نیاز ندارند. طبق قانون هزینه ها، شماره 492 مورخ 02/07/1964، هزینه مجوز سکونت برابر با مدت زمان اجازه کاریست که باید به خارجی ها حق کار و یا مدرک تاییدیه معافیت از حق کار اعطا شود.”

خارجی هایی که درخواست اجازه کار در ترکیه دارند . خارجیانی با مجوز سکونت معتبر که برای حداقل 6 ماه معتبر است، بجز برای مجوزهای سکونتی بای اهداف آموزشی، می توان بطور مستقیم به وزارت کار و امنیت اجتماعی درخواست دهند. وقتی که اجازه کار صادر شد، ویزای کاری توسط وزارت کار و امنیت اجتماعی تایید می شود:

اجازه کار در ترکیه 

مجوز زندگی برای کار در ترکیه

کارفرمایان در ترکیه

مدارکی که باید توسط کارفرما برای اولین بار ارسال شود:

  • فرم اجازه کار خطاب به وزارت کار و امنیت اجتماعی، (در طول ارسال مدارک الکترونیک اسکن شده و آنلاین ارسال شود، چاپ شده در هنگام درخواست مستقیم به وزارتخانه)
  • برگه تعادل و بیانیه سود و ضرر برای سال گذشته تایید شده توسط مقامات مالیاتی (بصورت آنلاین و در طول درخواست الکترونیک اسکن و ارسال شود)
  • ثبت بازرگانی ترکیه که سرمایه و ساختار سهامداران شرکت را نشان دهد (در طول ارسال الکترونیک اسکن و ارسال می شود).
  • در حین ارسال درخواست برخط، دادگاه رسمی برای شخص رسمی و کارمندان با متقاضی شرکت (در طول ارسال الکترونیک اسکن شده و ارسال می شود)
  • برای اشخاصی که خواهان به کار گیری متخصصان خارجی در زمینه های مهندسی، ساخت و ساز، خدمات مشاوره ای و قراردادی، ساکنین ترکیه با دستمزد پایین تر در جایگاه های یکسان کار می کنند و قرارداد بین متخصص خارجی و کارفرما است (بصورت آنلاین و در هنگام ارسال مدارک اسکن و ارسال می شود).

کار در ترکیه

در بخش آموزش، مدرک موسسات آموزش خصوص تحصیل در ترکیه که از وزارت تحصیلات ملی اخذ شده و یا از سرگیری تجارت و اعطای گواهینامه از شهرداری منطقه مربوطه (در طول ارسال مدارک اسکن شده و بصورت آنلاین ارسال می شود) برای موسسات بخش سلامت و مراقبت، سازمان های خیریه و موسسات مشابه، مدرک مشابه، مجوزهای اعطایی و یا گواهینامه های لازم را از مقامات دولتی مربوط اخذ می نماید (در حین ارسال مدارک بصورت الکترونیک، این مدارک اسکن و ارسال شوند)

برای موسسات گردشگری معتبر، کپی های گواهینامه و مدرک سرمایه گذاری گردشگری که از وزارت فرهنگ و گردشگری اخذ شده می تواند کمک شایانی برای روند مهاجرت و اخذ مجوز کار شما باشد، بر این اساس شما می توانید با مشورت کارشناسان موسسه میرداماد به این مقصد دست پیدا کنید.

من یک بلاک متن هستم، روی دکمه ویرایش کلیک کنید تا این متن را تغییر دهید. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *