مهاجرت کاری اسلوونی

مجوز کار برای کار در اسلوونی

مجوز کار برای کار در اسلوونی

مجوز کار در اسلوونی تحت قوانین جدید از اول سپتامبر 2015 قرار دارد که در سند به نام یک مجوز کار و اقامت مجزا است. یک مجوز کار برای کار در اسلوونی توسط واحد اداری در این کشور صادر می شود و اداره استخدام صدور مجوز کار و اقامت را اختیار می کند. بنابراین اگر می خواهید بر اساس قانون اساسی زندگی کنید و در جمهوری اسلوونی کار کنید، مجوز منحصر به فردی برای کار و اقامت خواهید داشت.

شرایط و مجوز کار برای کار در اسلوونی

اگر یک شهروند غیر اتحادیه اروپا می خواهد در اسلوونی کار کند، واجد شرایط یک مجوز کار و اقامت در این کشور است. ساده ترین راه برای دریافت کار و اجازه اقامت در اسلوونی با ثبت نام شرکت در این کشور می باشد. خارجی هایی که می خواهند یک شرکت را ثبت کنند و مجوز منحصر به فرد را بر اساس اشتغال در شرکت دریافت کنند، گزینه های مختلفی برای اخذ مجوز منحصر به فرد خود برای کار و اقامت پیش رو دارند. پیشنیاز درخواست برای استخدام کوتاه مدت نماینده اشتغال افراد دارای تحصیلات عالی، کارت آبی اتحادیه اروپا است.

کار در اسلوونی

کار در اسلوونی

برای به دست آوردن مجوز کار و اقامت مجانی، کارفرمایان باید ثابت کنند که این شرکت فعالانه فعالیت می کند. یعنی،این شرکت حداقل یک نفر را برای مدت شش ماه برای کار تمام وقت استخدام می کند، در عین حال کارمند باید در صندوق های اجتماعی و بیمه اجباری ثبت شوند. و این هم به عنوان یک اثبات که شرکت نیز فعالانه فعالیت می کند. روند استخدام این واقعیت را نشان می دهد که شرکت درآمد خود را در حساب بانکی جمهوری اسلوونی با حداقل 10،000 یورو برای هر ماه برای شش ماه گذشته باز کرده و در حال کار است.

مجوز کار خارجیان در اسلوونی

در 1 سپتامبر 2015، قانون استخدام برای افراد خارجی خود اشتغال و جویای کار به اجرا در آمد. این قانون یک مجوز کار و اجازه اقامت برای خارجیان در اسلوونی را معرفی می کند. یک مجوز کار و اقامت زندگی در اسلوونی را مجاز می کند. برای کسانی که نمایندگان شرکت هستند یا افرادی که بر اساس کنترل بازار کار توسط کارفرمای اسلوونی کار می کنند قوانین کنونی نیز تغییرات در مورد شرایط اشتغال خارجی را تغییر می دهد. هنگامی که اداره استخدامی اسلوونی رضایت شغلی را می دهد، کارفرما می تواند روش صدور مجوز کار و اجازه اقامت را برای خارجیان جهت زندگی و کار در اسلوونی شروع کند.

اقامت در اسلوونی

فرد خارجی که مطابق قانون اسلوونیایی است به عنوان نماینده می تواند در شرکت بر اساس درخواست نماینده عمل کند. فرد مهاجر موظف است قبل از آغاز استخدام به اداره استخدامی گزارش دهد و بر اساس تاییدیه درخواست، خارجی می تواند تا 90 روز تقویم در سال کار کند. کارفرمایان که از کشورهای عضو شهروندی اتحادیه اروپا، EEA یا سوئیس وارد شده اند و قصد انجام کار در شرکت دارند ، نیاز به مدارک خاص خواهند داشت. کارفرما باید ثابت کند که برای درآمد حاصل از اشتغال و مخارج، مالیات را برای شش ماه گذشته قبل از درخواست مجوز کار و اقامت مجاز فرد مهاجر، پرداخت کرده است.

برای اطلاعاتی که نیاز دارید به منظور مهاجرت کسب کنید، می توانید با مشاورین و کارشناسان موسسه حقوقی میرداماد تماس حاصل نمایید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *