مشاوره تخصصی و تماس فوری

  فرم مشاوره تخصصی

  شما عزیزان جهت مشاوره تخصصی می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

  و یا این فرم را تکمیل کنید تا مشاورین و کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

  تحصیل پزشکی در مجارستانامروزه اغلب دانشجویان تمایل به ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی و پیشرفته‌ای را دارند که مدرک تحصیلی آنها در همه جای دنیا قابل تایید باشد. در این مقاله از موسسه حقوقی میرداماد به بررسی کاملی از تحصیل پزشکی در مجارستان پرداخته خواهد شده است. دانشگاه‌های پزشکی مجارستان یکی از معتبر‌ترین و پرطرفدارترین دانشگاه‌ها در جهان است که هر ساله دانشجویان بسیاری را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند. مدارک دانشگاهی کشور مجارستان به ویژه در رشته پزشکی مورد تایید وزارت بهداشت کشور ایران و سازمان بهداشت جهانی است. کشور مجارستان با قدمتی 1100 ساله در اروپای مرکزی واقع شده و پایتخت آن شهر بوداپست می‌باشد. زبان رسمی مردمان مجارستان، مجاری است و واحد پول آنها فورینت می‌باشد.

  تحصیل پزشکی در مجارستان

  تحصیل در دانشگاه‌های مجارستان 2 ترم در سال است که شروع آنها در ماه‌های سپتامبر و ژانویه می‌باشد. البته متقاضیان ادامه تحصیل در دوره‌های پیش دانشگاهی و کارشناسی می‌بایست از 1 ماه قبل از شروع ترم تحصیلی اقدام به ثبت نام کنند و دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا باید از 3 ماه قبل از شروع ترم تحصیلی اقدام به ثبت نام در دانشگاه مورد نظر کنند.

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

  لازمه تحصیل در مجارستان در مقطع کارشناسی داشتن مدرک دیپلم دبیرستان است. دانشجویان در مقطع کارشناسی می‌توانند 20 ساعت در هفته کار کنند و در هفته مبلغی حدود 160 تا 200 یورو حقوق دریافت کنند که این حقوق می‌توانند بخش زیادی از هزینه‌های تحصیل و زندگی دانشجو را تامین کند. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های مجارستان 1 تا 2 سال زمان برده و دانشجویان در این مدت میتوانند 20 ساعت در هفته را کار کنند و در مقطع دکترا که حدود 3 سال زمان می‌برد دانشجو می‌تواند 30 ساعت در هفته را کار کند.

  مزایای تحصیل پزشکی در مجارستان

  تحصیل پزشکی در مجارستان و ادامه تحصیل در دانشگاه‌های پزشکی این کشور دارای مزایای زیادی می‌باشد که در زیر به چند نمونه از آنها اشاره می‌کنیم:

  • عضویت کشور مجارستان در شینگن باعث می‌شود که دانشجویان در زمان تحصیلات خود بتوانند به راحتی و بدون ویزا به کشورهای عضو اتحادیه اروپا مسافرت کنند.
  • با توجه به رنکینگ دانشگاه‌های مجارستان در دانشگاه‌های پزشکی این کشور کلیه رشته‌های پزشکی به تمامی دانشجویان داخلی و خارجی ارائه می‌شود.
  • دانشجویان برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشور مجارستان کافی است تنها به زبان انگلیسی مسلط باشند و نیازی به یادگیری زبان‌های دیگر ندارند. لازم به ذکر است که دانشجویان می‌بایست مدرک آیلتس 6.5 را داشته باشند.
  • هزینه‌های زندگی و تحصیل در مجارستان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی کمتر است.
  • دانشجویان در دانشگاه‌های مجارستان از امکانات بسیار عالی برخوردار می‌شوند و مدارک آنها در سراسر جهان قابل تایید است.
  • کسانی که خواهان مهاجرت به کشور مجارستان از طریق تحصیل هستند، می‌توانند حتی با مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی به راحتی پذیرش تحصیلی این کشور را بگیرند.
  • دانشجویان در مدت تحصیل از بیمه درمانی بهره مند می‌شوند.
  • به دانشجویان پزشکی پس از اتمام تحصیلات مدرک دکترای حرفه‌ای داده می‌شود.

  کسانی که مدرک کارشناسی و آیلتس ندارند می‌بایست برای ورود به دانشگاه‌های پزشکی مجارستان یک دوره یکساله را در کالج‌های مجارستان به تحصیل بپردازند اما متقاضیانی که مدرک کارشناسی و آیلتس داشته باشند میتوانند مستقیما وارد دانشگاه شوند. مدارک مورد نیاز برای دانشجویانی که خواهان دریافت پذیرش دوره‌های کالج رشته‌های پزشکی هستند: ترجمه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی، ترجمه کارنامه دوره‌های دبیرستان و پیش دانشگاهی و کپی پاسپورت
  متقاضیان پس از اخذ پذیرش از کالج مورد نظر جهت ثبت نام باید اصل مدارکی که برای پذیرش تحویل داده اند به همراه 4 قطعه عکس و سوابق تحصیلی خود را ارائه بدهند.

  مهاجرت به مجارستان

  شرایط عمومی کشور مجارستان

  کشور مجارستان در اروپای مرکزی و منطقه پانونی قرار گرفته است. مساحت کشور مجارستان 93.030 کیلومتر مربع است و دارای جمعیتی نزدیک به 10 میلیون نفر است که 98 درصد جمعیت این کشور به زبان مجاری صحبت می‌کنند.  کشور مجارستان با کشورهای اسلواکی، اوکراین، رومانی، صربستان، اسلوونی و اتریش همسایه است. پایتخت کشور مجارستان شهر بوداپست است که در شمال این کشور قرار گرفته است. شهر بوداپست پرجمعیت‌ترین شهر کشور مجارستان محسوب می‌شود و پس از آن شهرهای دبرتسن، سگد، میشکولتس، پچ و دیور بزرگترین و مهم‌ترین شهرهای این کشور محسوب می‌شوند.

  مهاجرت به کشور مجارستان از طریق روش‌های مختلفی امکان پذیر است. مهاجرت کاری به مجارستان، مهاجرت تحصیلی به مجارستان، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و مهاجرت از طریق ازدواج انواع روش‌های مهاجرت محسوب می‌شوند. کشور مجارستان از سال 2004 عضو اتحادیه اروپا شده است و از سال 2007 در منطقه شنگن قرار گرفته است به همین دلیل تبدیل به یکی از مقاصد برتر برای مهاجرت شده است.

  دانشگاه‌های برتر پزشکی در مجارستان

  دانشگاه‌های پزشکی و دندانپزشکی کشور مجارستان جز دانشگاه‌های برتر در سطح جهانی هستند و رتبه‌های خوبی را به خود اختصاص داده‌اند. سیستم آموزشی کشور مجارستان از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش علمی تشکیل شده است که برنامه‌های آموزشی مختلفی را تا مقاطع دکتری ارائه می‌دهد. سیستم آموزشی این کشور به کارهای تحقیقاتی اهمیت بالایی می‌دهد و شرایط مورد نیاز دانشجو برای انجام کارهای تحقیقاتی مربوط به رشته خود را فراهم می‌کند. تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان یکی از بیشترین متقاضیان را در جهان دارد و هر ساله افراد زیادی برای تحصیل پزشکی، مهاجرت تحصیلی به مجارستان را انتخاب می‌کنند. در جدول زیر 4 دانشگاه پزشکی برتر موجود در مجارستان را نام خواهیم برد.

  دانشگاه‌های پزشکی برتر مجارستان         رتبه جهانی
  دانشگاه پزشکی سملوایز  200
  دانشگاه علوم پزشکی سگد 528
  دانشگاه پزشکی پچ 512
  دانشگاه دبرسن 596

  در ادامه به معرفی دانشگاه‌های پزشکی معتبر در مجارستان می‌پردازیم:

  دانشگاه پزشکی سملوایز

  دانشگاه پزشکی سملوایز یکی از بزرگترین و معتبرترین دانشگاه‌های پزشکی اروپا می‌باشد که در پایتخت کشور مجارستان یعنی شهر بوداپست قرار دارد. این دانشگاه قدمتی 400 ساله دارد که به نام کاشف وایتکس یعنی پروفسور سملوایز نامگذاری شده است. دروس در دانشگاه علوم پزشکی سملوایز به زبان‌های: مجاری، آلمانی و انگلیسی تدریس می‌شوند. دانشجویانی که متقاضی تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی سملوایز هستند می‌بایست دوره پیش دانشگاهی این دانشگاه را در کالج اویسینا یا اینترنشنال واقع در شهر بوداپست گذرانده و درصورت قبولی در آزمون پایان دوره می‌توانند به تحصیلات دانشگاهی در دانشگاه سملوایز بپردازند.

  دانشگاه پزشکی سملوایز و درمانگاه آن بخش اعظمی را از شهر بوداپست به خود اختصاص داده است. کتابخانه این دانشگاه با 250 هزار جلد کتاب و انتشار بیشترین مقالات یکی از بزرگترین کتابخانه های اروپا می‌باشد. دانشجویان جهت اخذ پذیرش و ثبت نام در این دانشگاه می‌بایست مبلغ 400 دلار پرداخت کنند. شهریه سالانه دانشگاه پزشکی سملوایز حدود 16000 دلار می‌باشد. هزینه امتحان ورودی این دانشگاه حدود 250 دلار است.

  دانشگاه علوم پزشکی سگد

  در دانشگاه علوم پزشکی سگد رشته‌های داروسازی، دندانپزشکی و پزشکی تدریس می‌شود که البته رشته داروسازی این دانشگاه بسیار معروف است و متقاضیان بیشتری دارد. دروس در این دانشگاه به زبان انگلیسی و مجاری آموزش داده می‌شود. دانشجویان در این دانشگاه می‌توانند در مقاطع پیش دانشگاهی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا مشغول تحصیل بشوند. هزینه‌هایی که دانشجویان برای پذیرش و ادامه تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی سگد می‌بایست پرداخت کنند عبارتند از: مبلغ 400 یورو جهت صدور پذیرش و ثبت نام. مبلغ 220 یورو جهت شرکت در امتحان ورودی دانشگاه. مبلغ 500 تا 1000 یورو جهت شرکت در دوره‌های کارورزی. شهریه دوره پیش دانشگاهی حدود 5200 یورو.

  در رشته پزشکی دانشجویان در سال حدود 13500 دلار بابت شهریه پرداخت می‌کنند اما این هزینه در سال آخر حدود 6750 دلار می‌باشد. شهریه سالانه رشته دندانپزشکی 13200 دلار و هزینه مواد و لوازم مربوط به دندانپزشکی حدود 1300 دلار در سال است. دانشجویانی که تمایل به اقامت در خوابگاه‌های دانشجویی را دارند در ماه می‌بایست مبلغی حدود 300 یورو پرداخت کنند.

  کالج دانشگاه پزشکی پچ

  کالج دانشگاه پزشکی پچ در شهر پچ مستقر شده است. در کالج دانشگاه پزشکی پچ علاوه بر دوره پیش دانشگاهی، دوره رشته‌های علوم پزشکی در دسته‌های داروسازی، پزشکی و دندانپزشکی نیز برگذار می‌شود که طول دوره پزشکی 6 سال و دوره‌های دندانپزشکی و داروسازی 5 سال می‌باشد. در دانشگاه پزشکی پچ هزینه‌های تحصیلی نسبت به دیگر کالج‌ها بیشتر است به همین دلیل اغلب دانشجویان تنها دوره لیسانس یا دکترا را در این کالج می‌گذرانند.

  در این کالج دانشجویان می‌توانند از خوابگاه استفاده کنند که در ماه مبلغی حدود 300 یورو باید پرداخت کنند. در دوره پیش دانشگاهی کالج دانشگاه پزشکی پچ شهریه دانشجویان 8100 دلار در سال و در دوره پزشکی 15000 دلار در سال، در دوره دندانپزشکی 16000 دلار و دوره داروسازی 10000 دلار در سال می‌باشد. متقاضیان جهت ثبت نام در این کالج میبایست مبلغ 350 یورو پرداخت کنند.

  تحصیل در دانشگاه دبرسن

  دانشگاه پزشکی دبرسن

  دانشگاه پزشکی دبرسن در دومین شهر بزرگ کشور مجارستان یعنی شهر دبرسن واقع شده است. این دانشگاه یکی از قدیمی‌ترین و برترین دانشگاه‌های کشور مجارستان است و در سال 1912 تاسیس شده است. دانشکده پزشکی دانشگاه دبرسن از 22 دپارتمان علوم پایه و 25 دپارتمان بالینی تشکیل شده است که رشته‌های مختلفی مانند شیمی بالینی، طب داخلی، جراحی، روانپزشکی، اطفال رادیولوژی، مغز و اعصاب، جراحی مغز و اعصاب، زنان و زایمان، قلب و ریه و غیره را ارائه می‌دهند. هر ساله دانشجویان زیادی از سراسر جهان در این دانشگاه مشغول به تحصیل می‌شوند.

  در دانشگاه دبرسن بیشتر رشته‌ها به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. برای اولین بار حدود 40 سال پیش رشته پزشکی در این دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه داده شد. تحصیلات پزشکی در دانشگاه دبرسن مجارستان از طرف سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت کشور ایران مورد تایید قرارا گرفته است. پس از تحصیل در کشور مجارستان می‌توانید به کشور ایران برگردید و در اینجا به کار بپردازید، به دلیل اینکه وزارت بهداشت کشور ایران مدرک این دانشگاه را قبول دارد می‌توانید به راحتی در این کشور مشغول به کار شوید و یا به کشورهای دیگری مهاجرت کنید.

  شرایط تحصیل رشته پزشکی در مجارستان

  تحصیل رشته پزشکی در مجارستان با استاندارد‌های اروپایی هم سطح است، و صاحب بالاترین کیفیت تحصیلی است. شرایط پذیرش نسبتا آسان و شهریه دانشگاه های پزشکی مجارستان ، این کشور را به یکی از گزینه‌های مطلوب تحصیل برای بسیاری از دانشجویان تبدیل کرده است. کشور مجارستان در رشته‌های پزشکی، داروشناسی و دندان پزشکی در دانشگاه سملویس، دانشگاه دبرکن، دانشگاه سگد و دانشگاه پچ دانشجو می پذیرد.

  دوره‌های تحصیلی دندانپزشکی 5 ساله، پزشکی عمومی 6 ساله و دوره‌های داروشناسی 5 ساله هستند و به زبان‌های انگلیسی و آلمانی تدریس می‌شوند. مدرک پزشکی صادر شده به وسیله دانشگاه‌های کشور مجارستان، در کشور‌های عضو اتحادیه اروپا و ایالات متحده به رسمیت شناخته می‌شود، که همین موضوع دانشجویان بسیاری را به تحصیل پزشکی در مجارستان ترغیب کرده است.

  شرایط تحصیل رشته پزشکی در مجارستان

  شرایط تحصیل رشته پزشکی در مجارستان

  دانش آموزان باید در آزمون ورودی که شامل یک جلسه دو و نیم ساعته با سوالات چند گزینه‌ای در زیست شناسی، شیمی، انگلیسی باشد شرکت کنند. برای بخش شفاهی آزمون، استاد دانشگاه با دانشجویان درباره موضوعات پزشکی مصاحبه می‌کند. هزینه زندگی در مجارستان نسبتاَ کمتر از دیگر کشور‌های اروپایی است، هرچند اگر قصد زندگی در بوداپست را داشته باشید، هزینه زندگی شما بیشتر از دیگر مناطق این کشور خواهد بود.

  شرایط تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

  تحصیل پزشکی در مجارستان با استانداردهای اروپا برابری دارد و با بالاترین کیفیت همراه است. شرایط پذیرش نسبتا ۀسان و شهریه منطقی، مجارستان را به گزینه ای مطلوب برای بسیاری از دانشجویان تبدیل کرده است. مجارستان به دانشجویان بین المللی چهار دانشگاه را پیشنهاد می کند که رشته های پزشکی، داروشناسی، و دندان پزشکی را به زبان انگلیسی ارائه م‌ کنند: دانشگاه Semmelweis، دانشگاه Debrecen، دانشگاه Szeged، دانشگاه Pecs. مدرک پزشکی دانشگاه های مجارستانی توسط اتحادیه اروپا و ایالات متحده شناخته شده می‌باشد و این امر موجب هجوم دانشجویان بین المللی جهت تحصیل پزشکی در دانشگاه های کشور مجارستان شده است.

  دریافت پذیرش از مدرسه پزشکی در بسیاری از کشورها بسیار رقابتی می‌باشد. با توجه به محدودیت ظرفیت پذیرش مدارس پزشکی سراسر دنیا و متقاضیان بسیار، رسیدن به رویای پزشک شدن امری چالش برانگیز شده است، اما ممکن است این امر برای بسیاری از دانشجویان باهوش و دانشجویان واجد شرایط غیر ممکن نباشد. چنانچه همواره پزشک شدن رویای شما بوده است، اما تحقق آن در کشور شما به امکان پذیر نمی‌باشد، دوره شش ساله پزشکی به زبان انگلیسی در کشور مجارستان را در نظر داشته باشید.

  دوره‌های عمومی پزشکی 6 ساله است و شهریه آن‌ها معمولا کمتر از هزینه‌ای است که برای تحصیل پزشکی در سایر کشور‌ها باید بپردازید. مجارستان به گرمی از دانشجویان بین المللی استقبال می کند. این کشور منطبق بر استانداردهای اروپایی است و تحصیلات پزشکی در مجارستان بالاترین کیفیت را دارد. اگر تصمیم دارید که در مجارستان تحصیل کنید، پس از تحصیل مدرکی دریافت خواهید کرد که در سلیر کشور‌های اتحادیه اروپا نیز معتبر است. هزینه زندگی نسبتا پایین و شهریه‌های ارزان، مجارستان را به اولین انتخاب بسیاری از دانشجویان تبدیل کرده است.

  هزینه زندگی در کشور مجارستان

  کشور مجارستان یکی از کشورهای واقع در کشور اروپا است که عضو اتحادیه شنگن است ولی نسبت به دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا و شنگن هزینه زندگی در این کشور بسیار پایین‌تر است. هزینه زندگی در مجارستان برای بک فرد مجرد حداکثر ماهی 800 یورو است؛ البته این هزینه نسبت به سبک زندگی و شهری که در آن زندگی می‌کنند متفاوت است.  میانیگن درآمد در کشور مجارستان به صورت میانگین 1350 یورو در ماه است و این درآمد خوبی است و نشان دهنده این است که قدرت خرید در کشور مجارستان متوسط است. کشور مجارستان تنها کشور اروپایی است که هزینه مسکن در آن نسبت به کشور ایران پایین‌تر است و هزینه اجاره یک مسکن 70 متری در پایتخت کشو مجارستان بوداپست 300 یورو است.

  کالا قیمت به فارینت مجاری
  شیر(یک لیتر) ۲۴۲.۷۸ فارینت
   فیله مرغ (یک کیلوگرم) ۱.۴۷۹ فارینت
   آب (بطری ۱.۵ لیتری)  ۱۱۴.۶۲ فارینت
   گوشت گاو (یک کیلوگرم) ۲.۵۳۳ فارینت
   برنج(یک کیلو)  ۳۸۳.۶۸ فارینت
   تخم‌مرغ(شانه۱۲ عددی)  ۵۶۷.۰۸ فارینت

  شهریه و هزینه تحصیل پزشکی در مجارستان

  هزینه‌های زندگی در مجارستان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی کمتر است. یک بودجه معقول ماهانه چیزی حدود 750 یورو (تقریبا 950 دلار آمریکا) در ماه است. با این حال، به خاطر داشته باشید که اگر تصمیم به تحصیل در بوداپست دارید؛ بسیار گران تر از دیگر قسمت های کشور است. هزینه تحصیل در کشور مجارستان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی و آمریکا کمتر است و با وجود هزینه کم می‌توانید مدارک معتبر در سطح جهانی دریافت کنید. 

  شرایط پذیرش کارشناسی برای مدارس پزشکی شامل چند مرحله می‌شود. در ابتدا دانشجویان باید در یک آزمون ورودی قبول شوند، که شامل دو ساعت و نیم آزمون کتبی با سوالات چند گزینه‌ای در زمینه زیست شناسی، شیمی، انگلیسی و پزشکی انگلیسی است. برای بخش شفاهی آزمون، یک پروفسور دانشگاه با دانشجویان درباره موضوعات پزشکی مصاحبه می‌کند. پس از قبولی در آزمون باید درخواست نامه‌ای پر کنند و برای دانشگاه مورد نظر خود ارسال نمایند. زمان ارسال این درخواست نامه تا تاریخ 30 ژوئن است و هر چه درخواست زودتر ارسال شود، سریع‌تر می‌توان پذیرش این دانشگاه را بدست آورد. 

  شهریه برای یک برنامه پزشکی عمومی شش ساله به زبان انگلیسی بین 16 تا 25 هزار دلار آمریکا است. هر چند با توجه به دانشگاه این شهریه قابل تغییر است. هزینه تحصیل در کالج‌های کشور مجارستان نیز بین 5 الی 8 هزار دلار آمریکا است. این هزینه‌ها بسیار پایین‌تر از دیگر کشورهای اروپا است و این یکی از ویژگی‌های تحصیل در مجارستان محسوب می‌شود. درجدول زیر هزینه تحصیل رشته پزشکی در دانشگاه‌های برتر کشور مجارستان مورد بررسی قرار گرفته است. 

  نام دانشگاه هزینه تحصیل در رشته پزشکی در یک سال
  دانشگاه سگد 17000 دلار آمریکا
  دانشگاه پزشکی دبرسن 17500 دلار آمریکا
  دانشگاه پچ مجارستان 17350 دلار آمریکا
  دانشگاه علوم پزشکی سملوایز 16000 دلار آمریکا

  مدارک مورد نیاز برای تحصیل پزشکی در مجارستان

  مدارک و شرایط اخذ پذیرش رشته پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

  برای پذیرفته شدن در دانشگاه‌های مجارستان دانشجویان باید شروط خاصی را رعایت کنند که شامل معدل بالای دیپلم یا مدرک لیسانس، مدرک مهارت در زبان انگلیسی و شرکت در امتحان ورودی می‌شود.

  • مدرک دیپلم دبیرستان و رونوشت:

  هم مدرک دیپلم شما و هم مدارک تحصیلات قبلی شما بسته به زبان دوره تحصیلی مربوط به شما باید به زبان مجارستانی یا انگلیسی ترجمه شوند. برای برنامه‌های تحصیلی که به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند، بخشی از امتحان ورودی دانشگاه توانایی دانشجویان را در زبان انگلیسی می‌سنجد. اگر اینگونه نباشد، از دانشجویان خواسته می‌شود مدرکی داشته باشند که مهارت زبان انگلیسی آنها را نشان دهد. مدارکی از قبیل نمرات آیلتس یا تافل، حداقل نمره‌ای که برای پذیرفته شدن در دانشکده‌های مجارستان باید کسب کرده باشید به شرح زیر است:

  • برای مدرک لیسانس بین 5.0 تا 6.0 از آزمون آیلتس یا 60 تا 80 از تافل
  • برای مدرک فوق لیسانس 5.5 تا 6.5 از آیلتس یا 70-90 از تافل

  دانشجویان باید امتحان ورودی را بگذرانند که شامل یک امتحان کتبی به مدت 2 ساعت و 30 دقیقه می‌شود، و سوالات آن به صورت چهار گزینه‌ای و در زمینه‌های زیست شناسی، شیمی، زبان انگلیسی و زبان انگلیسی تخصصی پزشکی طرح شده است. در امتحان شفاهی، یکی از استادان دانشگاه با دانشجویان در مورد موضوعات پزشکی مصاحبه می‌کند. دانشجویان بایستی درخواست‌های خود را تا تاریخ 30 ژوئن ثبت کنند و توجه داشته باشید که ثبت درخواست زودتر همیشه ایده هوشمندانه‌ای است.

  مدارک و شرایط اخذ پذیرش رشته پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

  مدارک و شرایط اخذ پذیرش رشته پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

  شرایط مورد نیاز:

  • شرکت در امتحان ورودی دانشگاه
  • تکمیل فرم درخواست ثبت نام
  • مدرک دیپلم دبیرستان
  • گزارش واکسیناسیون برای هپاتیت ب، سرخک، اوریون
  • بیانیه مالی رسمی
  • رزومه خلاصه به زبان انگلیسی
  • کپی صفحات مرتبط پاسپورت
  • عکس در اندازه پاسپورتی

  برای کسب اطلاعات دقیق و به روز با مشاورین موسسه حقوقی میرداماد تماس برقرار کنید، ما گزینه های بورس پزشکی مجارستان را نیز برای شما در نظر داریم.

  سوالات متداول در مورد تحصیل پزشکی در مجارستان

  1- دانشگاه‌های معتبر و برتر رشته پزشکی و دندانپزشکی در کشور مجارستان کدام است؟

  • دانشگاه پِچ– Pecs Medical University
  • دانشگاه سِمِلوایز– Semmelweis Medical University
  • دانشگاه سِگد Medical University of Szeged

  2- هزینه تحصیل در رشته پزشکی در کشور مجارستان چقدر است؟

  شهریه برای یک برنامه پزشکی عمومی شش ساله به زبان انگلیسی چیزی حدود 18.000 دلار آمریکا است.

  3- هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان چقدر است؟

  هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی به صورت میانگین بین 16.000$ الی 20.000 $ دلار در سال است.

  4- زبان ارائه دروس در کشور مجارستان در رشته پزشکی و دندانپزشکی چیست؟

  زبان های انگلیسی و آلمانی تدریس می شوند.

  5- هزینه تحصیل در رشته داروسازی در کشور مجارستان چقدر است؟

  شهریه دوره ی داروسازی در مجارستان بین 9.000 $ الی 12.000 $ در سال است.

  6- مدت زمان تحصیل در رشته پزشکی در کشور مجارستان چند سال است؟

  دوره تحصیلی پزشکی عمومی 6 ساله می باشد.

  7- مدت زمان تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان چند سال است؟

  دوره تحصیلی دندانپزشکی 5 ساله می باشد.

  8- مدت زمان تحصیل در رشته داروسازی در کشور مجارستان چند سال است؟

  تحصیل داروسازی در مجارستان 5/5 سال به طول می انجامد.

  9- هزینه زندگی برای دانشجویان رشته پزشکی و دندانپزشکی در کشور مجارستان چقدر است؟

  هزینه زندگی ماهانه چیزی حدود 750 یورو (تقریبا 950 دلار آمریکا) در ماه است.

  10- آیا برای تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در کشور مجارستان محدودیت سنی وجود دارد؟

  متقاضی باید زیر 25 سال سن داشته باشد.

  11- مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در کشور مجارستان چیست؟

  • شرکت در امتحان ورودی دانشگاه
  • تکمیل فرم درخواست ثبت نام
  • مدرک دیپلم دبیرستان
  • گزارش واکسیناسیون برای هپاتیت ب، سرخک، اوریون
  • بیانیه مالی رسمی
  • رزومه خلاصه به زبان انگلیسی
  • کپی صفحات مرتبط پاسپورت
  • عکس در اندازه پاسپورتی

  12- آیا مدرک پزشکی ارائه شده توسط دانشگاه دبرسن مورد تایید وزارت بهداشت ایران است؟

  تحصیلات پزشکی در دانشگاه دبرسن مجارستان از طرف سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت کشور ایران مورد تایید قرارا گرفته است.

  13- هزینه تحصیل رشته پزشکی در دانشگاه سگد مجارستن چقدر است؟

  هزینه تحصیل رشته پزشکی در دانشگاه سگد مجارستان 16 هزار دلار آمریکا در یک سال است.

  14- هزینه زندگی دانشجویی در کشور مجارستان چقدر است؟

  تمام هزینه‌های زندگی در کشور مجارستان برای یک فرد مجرد، ماهیانه در حدود 500 تا 700 یورو می‌باشد.

  15- شرایط کار دانشجویی در کشور مجارستان حین تحصیل چگونه است؟

  دانشجو با توجه به مقطع تحصیلی اجازه کار به مدت 20 الی 30 ساعت در هفته را دارد.

  52 دیدگاه برای “تحصیل پزشکی در مجارستان | معرفی دانشگاه های برتر پزشکی(شرایط و هزینه ها)

  1. عزتی گفت:

   شرایط دندانپزشکی مجارستان رو میخواستم بدونم من آمادم …معدل دیپلمم ۱۵/۷۴و پیش دانشگاهی ‌۱۴ و خورده ای ….زبان انگلیسی سطح خوب به بالا بلدم

   1. مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

    سلام
    ابتدا در یک دوره آمادگی پری مدیکال مجارستان شرکت می کنید و پس از آن می توانید وارد دانشگاهای پزشکی این کشور شوید. شرط معدل فقط برای برخی کالج ها مثل مک دنیل وجود دارد.

  2. شیدا گفت:

   سلام ببخشید هزینه تحصیل پزشکی در مجارستان چقدره؟ هزینه زندگی دانشجویی چقدره ؟ ایا شما برا ما خوابگاه یا خونه فراهم میکنید؟

   1. مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

    سلام
    هزینه تحصیل کالج پزشکی مجارستان حدود ۶۰۰۰ یورو، هزینه تحصیل در دانشگاه‌ های پزشکی حدود ۱۷.۰۰۰ یورو می باشد، این موسسه مسکن نیز برای شما اجاره می نماید.

  3. ezatti گفت:

   سلام وقت بخیر

   میخواستم بپرسم مدرک پزشکی و دندون پزشکی دانشگاه تفلیس مجارستان موردتایید وزارت بهداشت ایرانه؟

   1. مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

    با سلام
    خیر مورد تایید وزارت بهداشت نمی باشد، کلا هیچ دانشگاهی در گرجستان مورد تایید وزارت بهداشت نیست.

  4. حسینی گفت:

   سلام ببخشید من قصد دارم زبان انگلیسی ر مقطع ارشد در مجار بخونم ایا بعدش میتونم بمونم ؟ و اطلاع دارید تو این رشته چه کشوری کار براش هست؟

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام کشور مجارستان با ارائه ی سطح زبان انگلیسی بالا به شماامکان پذیرش در مقطع ارشد راارائه میدهدو از نظر شنگن اتحادیه جزو کشورهای مطلوب برای ارزیابی و سکوی پرتاب شناخته شده است.

  5. محمد گفت:

   آیا مدرک دندانپزشکی مجارستان مورد قبول وزارت بهداشت ایران هست؟

   1. مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

    با سلام
    بله برخی دانشگاه های این کشور مثل دانشگاه پچ، سلموایز مورد تایید وزارت بهداشت هستند.

  6. پریسا بحریه گفت:

   سلام وقتتون بخیر من 31سالمه ارشد بیوتکنولوژی دارم با معدل دیپلم 12 لیسانس 16 ارشد 18 .میخوام برا پزشکی مجارستان یا لهستان اقدام کنم ایا شرایط سنی من اوکی هست؟ شرایط ورود به چه شکله ؟ من نهایتا میتونم سالی 60 ملیون هزینه کنم

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام جهت پذیرش در مجارستان ارائه مدرک زبان الزامی نیست اما قبل از ورود به دانشگاه باید دوره کالج رو بگذرانید که مباحث زبان و مقدماتی دانشگاه تدریس می شود، این دوره برای پزشکی یک ساله می باشد، اما با میزان توانایی مالی شما پذیرش در دانشگاه های دولتی ترکیه معقول تر می باشد.

  7. یارخدا گفت:

   بنده آقایی 28ساله هستم که لیسانس الکترونیک دانشگاه آزاد دارم..وآیلتس 6ونیم.
   میتونم برای رشته دندان پزشکی کجا اقدام کنم که گپ تحصیلی ام مانع نشود؟؟
   آیا برای کشور مجارستان میشه همسرم رو به عنوان همراه ببرم؟

   1. مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

    با سلام
    مجارستان عموما ویزای همراه صادر نمی کند، شما می توانید برای تحصیل رایگان در کشور فرانسه و یاد آلمان اقدام نمایید که در این کشور ها هم قاطعانه نمی توانید تضمین کنید که همراه داشته باشید.
    دوره ی زبان در سوئد و تحصیل در کانادا همراه دارد.
    که پل های خوبی برای اخذ اقامت کشور مقصد می باشند.

  8. canim گفت:

   سلام و خسته نباشید خدمت شما دختر من 17سال دارد و در مقطع یازدهم تحصیل میکند نمرات تحصيليش هم همیشه بالای 19.50بوده آیا میتوانم برای کالجهای پیراپزشکی مجارستان برای سال تحصیلی جدید اقدام کنم یا حتما باید دیپلم بگیره

   1. مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

    سلام و وقت بخیر
    برای تحصیل در دوره های پزشکی و پیراپزشکی مجارستان می بایست مدرک پیش دانشگاهی هم اخذ شود؛ ولی پیشنهاد میشود از هم اکنون با مشاوران در ارتباط باشید، چراکه ممکن است وقتی شرایط دیگر دانشگاه ها و کشور ها را بدانید، تصمیم بگیرید ادامه ی تحصیل ایشان در دانشگاه و یا کشوری دیگر باشد و در برخی کشورها هم می توانید با داشتن مدرک دوم دبیرستان اقدام به ادامه تحصیل کنید و برخی پیش دانشگاهی را نیاز نمی دانند.

  9. دلیر گفت:

   ه نظر شما از بین کالج های مک دنیل و اویسینا با داشتن شرایط زیر کدام یک بهتر است؟
   21 سال/ معدل بالای 18/ آیلتس 7/ ضمنا بعد از کالج قصد تحصیل پزشکی در کشور چک یا ایتالیا را دارم

   1. مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

    با سلام
    قطعا کالج مک دنیل بهتر است. کالج مک دنیل از بهترین کالج ها محسوب می شود.

  10. زینب حسین زاده گفت:

   سلام خسته نباشید من دیپلم انسانی دارم میتونم پرشکی این کشور یا کشور های دیگه پذیرش بشم؟ سطح زبانم متوسط به بالا هستش ممنون میشم جواب بدید

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام دوست گرامی برای پذيرش كالج پريمديكال و يا كالج زبان در مجارستان تسلط زبانی برای شما كافی خواهد بود و شرايط بسيار خوبی جهت پذيرش در دانشگاه های خارج از مجارستان را چه در اتحاديه و چه در شنگن برای شما رقم خواهد زد.

  11. Yalda گفت:

   با سلام
   من ۱۹سالمه و دانشجوی ترم چهار رشته علوم تغذیه دانشگاه دولتی هستم.
   معدل کارشناسیم ۱۸و معدل دیپلمم ۱۹است.
   مدال المپیاد پزشکی دارم و سه مقاله داخلی.
   میخواستم بدونم با این شرایط میتونم بورسیه پزشکی بگیرم؟ این ۴ترم رو میشه تطبیق واحد کرد؟
   واین که چه کشوری رو پیشنهاد میدید که از لحاظ هزینه های زندگی هم پایین باشه.

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    با سلام
    در خصوص بورسیه بهتر است که مدارک و مقاله های علمی خود را به کشور مورد نظر ارسال کنید، از لحاظ هزینه زندگی کشورهای زیادی را ما می توانیم به شما پیشنهاد دهیم که چین یکی از کشورهای مناسب از نظر هزینه زندگی می باشد.

  12. ساحل گفت:

   سلام خسته نباشید
   من هجده سالمه و پیش دانشگاهی هستم معد کلم16 و معدل دیپلمم پونزده و هشتاد و هشت رشته تجربی هم هستم زبان انگلیسی هم فولم….میتونم برای تحصیل دندانپزشکی یا فزیوتراپی یا حتی پرستاری به مجارستان یا اتریش اقدام کنم؟

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    با سلام جهت تحصیل در مجارستان احتیاج به مدرک زبان نمی باشد، اما شما باید قبل از تحصیل پزشکی و یا دندانپزشکی دوره 1 ساله کالج را بگذرانید، که در آن دوره درس های مقدماتی و زبان تدریس خواهد شد و بعد از قبولی در آزمون وارد دانشگاه خواهید شد.

  13. سونیا گفت:

   سلام وقتتون بخیر ببخشید هزینه پذیرش برای رشته پزشکی در مجارستان چقدره؟

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    با سلام هزینه تحصیل پزشکی در مجارستان حدود 17000 یورو می باشد.

  14. سراجی گفت:

   سلام شما پذیرش مستقیم پزشکی میگیرید؟ ایلتس 6دارم

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام پذیرش تحصیل پزشکی در مجارستان بدون مدرک زبان می باشد، اما قبل از ورود به دانشگاه باید دوره 1 ساله کالج را بگذرانید که در کالج دروس مقدماتی و زبان تدریس می شود و بعد از قبولی در آزمون می توانید وارد دانشگاه مورد نظر شوید.

  15. ماهینی گفت:

   سلام خسته نباشید
   اعزام دانش اموز به مجارستان دارید؟ هزینه چقدره؟

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام وقت بخیر هزینه ها سالیانه ۶۹۰۰ یورو می باشد.

  16. پوریا گفت:

   سلام روز بخیر من معدلم 16 هست و فقط یه نمره ریاضیم رو برگه 9.5 هست اما مجموعا 10.5 شده نمرم میخواستم ببینم با این شرایط میتونم تو دانشگاهای تایید مجارستان درس بخونم؟

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام شما بهتر است یک سال دوره ی پریمدیکال را در این کشور بگذرانید و بعد از ارزیابی در خصوص پذیرش اقدام کنید.

  17. رامتین گفت:

   سلام
   من مدرک کارشناسی ارشد علوم دامی دارم معدل دیپلم و پیش دانشگاهیم هم بالای ۱۶ و تافل ۶۷ دارم. سنم ۲۹ ساله. آیا مو تونم برای دندانپزشکی در مجارستان اقدام کنم؟

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام شما ميتوانيد با گذراندن يكسال پريمديكال علاوه بر پذيرش در دانشگاه مجارستان به راحتی تسلط زبانی خوبی را نيز به دنبال داشته باشيد.

  18. جوادی گفت:

   سلام و عرض ادب میخواستم یه سوالی داشتم از خدمتتون دارو سازی در مجارستان معادل چه مقطعی در ایرانه و هزینه ها به چه صورته ؟
   و با سن 31 سال و مدرک ارشد ژنتیک میشه اقدام کرد ؟
   ممنون

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام با گذراندن دوره ی پریمدیکال بدون محدودیت با قبولی در آزمون مربوطه وارد کورس اصلی داروسازی با زبان انگلیسی در این کشور شوید.معادل دکترای داروسازی معادل سازی شده است.

  19. فداکار گفت:

   سلام وقت بخیر کالج اوسینا اعزام دارید؟ هزینه چقدره؟

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام بله.پذیرش کالج در مجارستان حدودا 5900 تا 6000 یورو می باشد.

  20. pari گفت:

   ؟سلام ببخشید میشه چک و مجارستان رو باهم مقایسه کنید ؟ به چه دلیل مجارستان متقاضی بیشتری داره با توجه به زیادتر بودن هزینه تحصیل نست به چک

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام پذیرش در مجارستان بدون محدودیت در ارائه مدرک زبان و حدود سنی می باشد اما در چک قواعد پذیرش پیچیده و با آیتم های خاص مواجه هست ضمن اینکه ریسک ویزایی بسیار بالایی در خصوص افراد غیر بومی دارد.

  21. احسان گفت:

   با سلام و خسته نباشید.من 33 ساله هستم و مدرک مدیریت بازرگانی و دیپلم علوم انسانی دارم.میخواستم بپرسم برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در مجارستان شرایطش رو دارم؟ و اینکه چه اقداماتی باید انجام بدم؟از نظر مالی مشکلی ندارم.
   خیلی ممنون از سایت خوبتون

   1. مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

    سلام، وقت بخیر
    به دلیل شرایط سن شانس پذیرش و ویزا ندارید، پیشنهاد می کنم از طریق پذیرش ارشد در رشته خودتون اقدام کنید.

  22. علی گفت:

   سلام
   هزینه دندان پزشکی در دانشگاه های معتبر مجارستان چقدره ؟

   1. مشاور مهاجرتی گفت:

    سلام
    بین 8000 تا 15000 دلار در سال متغیر.

  23. سلوکی گفت:

   سلام روز خوش ببخشید شما برا کالج سگد اقدام میکنید؟ هزینه موسسه چقدره و چقد زمان میبره؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    بله، بسته به شرایط شما امکان اقدام وجود دارد. لطفا با ما در تماس باشید تا شما را به طور دقیق راهنمایی نماییم.

  24. محمد گفت:

   با سلام زبان تحصیل در مجارستان برای تحصیل پزشکی چیه

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    تحصیل پزشکی در مجارستان به زبان انگلیسی و مجاری امکان پذیر است. زبان تحصیل بسته به دانشگاه انتخابی شما دارد.

  25. اصغر گفت:

   سلام کدام دانشگاه های مجارستان مورد تایید ایران است؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    دانشگاه های سملویز، دبرسن، پچ و سگد مورد تایید وزارت بهداشت ایران است.

  26. هلیا گفت:

   سلام خسته نباشید
   دانشگاه پچ مدرک دندان پزشکی مورد تایید کشور هایی مثل المان یا اتریش هست؟ یا باید امتحان ورودی بدیم دوباره؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام روزتون بخیر
    دانشگاه پچ مورد تایید و در اکثر کشور ها به رسمیت شناخته شده اسئ. برای تخصص در آلمان و اتریش نیاز به گذراندن دوره و شرایط اعلام شده دارید. شما می توانید برای اطلاعات در رابطه با شرایط تحصیل تخصص در آلمان و اتریش با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.