071-91009294  | 021-88724227  |

تحصیل پزشکی در چین | بررسی شرایط و مدارک مورد نیاز 2023

تحصیل پزشکی در چین | بررسی شرایط و مدارک مورد نیاز 2023

تحصیل پزشکی در چین

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

تحصیل پزشکی در چین با توجه به شرایط مختلف مانند هزینه‌های مقرون به صرفه زندگی و تحصیل، ارائه مدرک پزشکی با اعتبار جهانی و تحصیل به زبان انگلیسی و چینی تبدیل به یکی از برترین مقاصد تحصیل پزشکی در جهان است. کشور چین در تحصیل پزشکی در جهان دارای برترین رتبه است و هر ساله دانشجویان از سراسر جهان برای تحصیل به این کشور مهاجرت می‌کنند. کشور چین دارای بیش از 100 دانشکده پزشکی است که بسیاری از آن‌ها به زبان انگلیسی ارائه داده می‌شوند. پس از تحصیل در چین می‌توانید به کشورهای برتر جهان مهاجرت کنید و به کار بپردازید و یا می‌توانید در کشور چین بمانید و در این کشور به کار بپردازید. برای تحصیل در چین به زبان انگلیسی حتما نیازی به مدرک زبان نیست زیرا در دانشگاه‌های کشور چین دوره‌های زبان انگلیسی ارائه داده می‌شود، ولی با داشتن مدرک زبان می‌توانید مراحل مهاجرت خود را با سرعت بیشتری پیش ببرید.

بیشتر بدانید:

تحصیل در چین

مهاجرت تحصیلی به چین

کشور چین

کشور چین به عنوان پرجمعیت‌ترین کشور جهان شناخته می‌شود. این کشور را پس از روسیه به عنوان دومین کشور وسیع جهان می‌شناسند. پکن شانگهای و گوانگژو به عنوان سه شهر برتر در کشور چین به شمار می‌روند و دارای زیبایی‌های بصری، بناهای تاریخی، جاذبه‌های طبیعی و گردشگری بسیار زیادی هستند. تنوع مواد غذایی در کشور چین شما را شگفت زده خواهد کرد. البته بسیاری از مهاجران سراسر جهان با نوع غذا‌های مردمان کشور چین ارتباط خوبی برقرار نمی‌کنند اما تنوع موجود باعث می‌شود تا شما غذای دلخواه خود را به راحتی پیدا کنید. تحصیل در کشور چین به دلیل هزینه‌های پایین و مدرک معتبر مورد توجه دانشجویان سراسر جهان است. جامعه چین دارای امنیت بسیار بالایی است و همین مسئله باعث می‌شود تا افراد زیادی این کشور را به عنوان مقصد نهایی خود انتخاب کنند.

تحصیل پزشکی در چین

دانشکده‌های پزشکی چین توسط سازمان بهداشت جهانی تایید شده می‌باشد همچنین مدارک آن ها دارای اعتبار بین المللی می‌باشد. چین رتبه اول را در آموزش عالی به خصوص در رشته پزشکی را دارای می‌باشد و این خود یکی از اصلی ترین دلایلی است که افراد در سراسر دنیا خواهان تحصیل پزشکی در چین می‌باشند. تحصیل پزشکی در چین بهترین گزینه برای کسانی است که به دنبال حرفه‌ای در زمینه پزشکی می‌باشند. چین در حال حاضر یکی از کشورهای پیشرو در زمینه پزشکی می‌باشد و دانشجویان بین المللی پس از اتمام تحصیلات خود به راحتی می‌توانند در سایر کشورهای جهان مشغول به کار شوند. تحصیل پزشکی در چین به طور معمول 5 تا 7 سال به طول می‌انجامد. در حال حاضر 150 دانشکده پزشکی در چین وجود دارد که در میان آن ها 49 دانشکده علوم پزشکی معتبر جهت تحصیل دانشجویان بین المللی به زبان انگلیسی می‌باشد و در مابقی دانشکده‌های پزشکی چین دروس به زبان چینی ارائه می‌شود.

از این رو متقاضیان تحصیل پزشکی در چین حتما می‌بایست مدرک زبان انگلیسی و تسلط کامل به این زبان را داشته باشند؛ که البته آن دسته از متقاضیانی که مدرک زبان ندارند می توانند در کالج‌های زبان در چین شرکت کرده و مدرک زبان خود را اخذ نمایند البته متقاضیان عزیز می‌توانند پیش از رفتن به چین مدرک زبان خود را اخذ نمایند که این کار سبب سهولت اخذ ویزا و پذیرش از دانشگاه‌های پزشکی چین می‌شود. اگر می‌خواهید پس از تحصیل در کشور چین، کار در چین را برای ادامه زندگی خود انتخاب کنید بهتر از زبان چینی را یاد بگیرید و به این زبان تحصیل کنید.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل پزشکی در چین

برای اعزام دانشجو پزشکی به چین باید به برخی از موضوعات مانند محدودیت سنی، محدودیت معدل برای تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی توجه کرد. شرایط سنی تحصیل دندانپزشکی در چین در بیشتر دانشگاه‌های این کشور برای قبولی در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی 25 تا 26 سال می باشد؛ برخی از این دانشگاه‌ها محدودیت سنی بالاتری دراند و تا 31 سال نیز پذیرش می‌‌کنند که البته هزینه‌های بالاتری دارند. در هنگام انتخاب رشته تحصیلی در کشور چین باید به این موضوع توجه داشته باشید که رشته انتخابی شما در کشور ایران یا کشوری که می‌خواهید در آن کار کنید وجود داشته باشد.

ویزاهای اخذ شده

برای تحصیل پزشکی در کشور چین نیاز به داشتن دیپلم 12 ساله تحصیلی دارید و باید در دروس اصلی فیزیک، شیمی، زیست شناسی و ریاضی حداقل 70 درصد نمره را کسب کنید.  متقاضیانی که قصد تحصیل دندانپزشکی در چین و همچنین پزشکی را دارند، اما نمرات آن ها برای ورود به این رشته ها کافی نیست، لازم است که در دوره پری مدیکال چین که در دانشگاه های این کشور برگزار میشود شرکت کنند. این دوره آمادگی های لازم برای ورود متقاضیان به این رشته ها را ایجاد خواهد کرد. دریافت پذیرش از دانشگاه‌های کشور چین دارای شرایط مختلفی است که برای دریافت اطلاعات می‌توانید به سایت این دانشگاه‌ها مراجعه کنید و از شرایط پذیرش و زمان پذیرش هر کدام آگاه شوید. نظام پزشکی کشور چین بر روی جراحی‌های زیبایی و آسیب‌های دهان و دندان تاکید بالایی دارد؛ به همین دلیل تخصص‌هایی مانند ارتودنسی، پریودنتیکسف جراحی دهان، آسیب شناسی دهان و دندان و پروتزهای دندانی بسیار محبوب است.

تحصیل پزشکی در چین
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین

دانشگاه علوم پزشکی چین اولین دانشکده پزشکی چین می ‌باشد که در سال 1931 تاسیس شد و به عنوان دانشکده پیشگام در آموزش و پرورش طب غربی در چین شناخته شده است. تحصیل پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی چین شامل 1 سال کار آموزی اجباری و 6 ماه کار آموزی انتخابی نیز می‌شود که دانشجویان می‌توانند دوره کارآموزی خود را در چین و یا هر کشور دیگری سپری نمایند. با توجه به نظام سیاسی چین تمامی دانشگاه‌های علوم پزشکی چین عمومی و دولتی می‌باشند و همگی نزد سازمان بهداشت جهانی تایید شده می‌باشند. سال تحصیلی در چین به طور کلی در ماه آگوست یا سپتامبر آغاز می‌شود. هزینه تحصیل پزشکی و  تحصیل دندانپزشکی در چین در هر سال حدود 4000 تا 8000 دلار می‌باشد که این هزینه تقریبا یک سوم هزینه تحصیل پزشکی در سایر کشور‌های اروپایی و آسیایی می‌باشد.

شرایط تحصیل پزشکی در چین

چین یکی از سریع ‌ترین مناطق رو به رشد برای دانشجویان بین ‌المللی پزشکی است که به دنبال تحصیل در یک دانشکده پزشکی هستند. بسیاری از دانشجویان بین المللی برای تحصیل در چین پزشکی را انتخاب می کنند. این کشور برای دانشجویان بین ‌المللی که به دنبال مدرک پزشکی هستند، گزینه‌های بسیاری ارائه می‌کند. دوره‌‌های زبان انگلیسی آن متناسب با دانشجویان بین‌المللی است و برنامه‌‌هایی فراهم می ‌کند که واجد شرایط دریافت مجوز پزشکی در سراسر جهان هستند و مدارک فارغ ‌التحصیلی به طور جهانی به رسمیت شناخته می‌شود.

تکمیل برنامه‌‌های پزشکی در چین با تمرکز اولیه بر علوم پزشکی قبل از شروع تحصیلات بالینی در بیمارستان‌های آموزشی در سال‌های آخر دوره، شش سال طول می‌کشد. MBBS (لیسانس پزشکی، لیسانس جراحی) در چین دانشجویان بین‌المللی بسیاری را که به دنبال حرفه پزشکی هستند، جذب کرده ‌است. چین در حال حاضر یکی از کشورهای پیشرو در زمینه پزشکی است. بعد از تکمیل دوره پزشکی MBBS در چین، دانشجویان بین‌المللی می‌‌توانند به کشورهای دیگر دنیا راه پیدا کنند یا به کشورهای خود باز گردند.

دانشکده‌‌های پزشکی چین توسط شورای پزشکی چین به رسمیت شناخته شده‌اند و بسیاری از آنها توسط سازمان بهداشت جهانی در فهرست مدارس پزشکی جهانی شناخته شده‌اند. دانشجویان خارجی می‌توانند برای برنامه‌های MBBS به زبان چینی یا انگلیسی که در چین تدریس می‌‌شوند، درخواست دهند. اگر چه آموزش به زبان انگلیسی است، اما دانشجویان هنوز باید زبان چینی را برای ارتباط با بیماران در کلینیک‌ها آموزش بینند. همچنین، دانشجویان بین‌المللی باید قبل از فارغ ‌التحصیلی برای بسیاری از برنامه‌های MBBS در چین، شرایط تست HSK را برآورده کنند.

دانشجویان بین‌المللی بر اساس نمرات مدرسه، به ویژه در زمینه دروس ریاضیات و علوم، پذیرفته می‌شوند و همچنین توانایی زبانی برای تحصیل در زبان انگلیسی را نیز نیاز دارند. پذیرش الزامات برنامه‌های MBBS در چین با توجه به هر دانشگاه متفاوت است.  تحصیل MBBS به زبان انگلیسی در چین معمولا 5 تا 6 سال طول می کشد. شرایط تحصیل در چین در رشته پزشکی هر ساله دچار تغییراتی می‌شود. تحصیل پزشکی در چین در دوره‌هایی به دو زبان ارائه داده می‌شد که در قوانین تحصیل پزشکی در چین این نوع دوره‌ها حذف شده‌اند.

تحصیل پزشکی در چین

شرایط تحصیل دندانپزشکی در چین

BDS (لیسانس جراحی دندان پزشکی) امروزه در چین مورد علاقه بسیاری از دانشجویان بین‌ المللی است، به طوری که یکی از گزینه های محبوب برای تحصیل در چین دندانپزشکی می باشد. پایین بودن هزینه تحصیل دندانپزشکی در چین، محیط ‌زندگی صلح‌آمیز و زیبا، زیرساخت‌های پیشرفته، آموزش به زبان انگلیسی، و از همه مهم‌تر، چین یکی از کشورهای در حال توسعه در جهان است که دانشجویان بین‌المللی بیشتری را جذب می‌کند.

جراحی دندان ‌پزشکی یک مدرک دانشگاهی لیسانس است که برای یک دوره یا برنامه در زمینه دندان‌ پزشکی به فارغ التحصیل اعطا می‌شود. BDS یکی از مهم ‌ترین زمینه‌های علوم پزشکی است و واحد BDS دانشجو را قادر می‌سازد که به یک دندان ‌پزشک واجد شرایط تبدیل شود، تکمیل این دوره به طور کلی بین ۵ تا ۶ سال در بسیاری از دانشگاه‌های پزشکی در چین طول می‌کشد، سال آخر دوره آموزشی در بیمارستان است. پس از تکمیل دوره‌‌های انترنی، دانشجویان بین‌المللی در آزمون شرکت می‌کنند و بعد از قبولی، گواهی مدرک واحد BDS را دریافت خواهند کرد.

برنامه‌ درسی BDS در چین در حال حاضر در میان جذاب ترین برنامه‌های تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی است، این برنامه در زبان انگلیسی در برخی از دانشگاه‌های پزشکی چین آموزش داده می‌شود. آموزش عالی پزشکی به شدت با افزایش تقاضای دانشجویان بین‌المللی برای پیوستن به برنامه BDS در ارتباط است. امروزه برنامه دندان ‌پزشکی چین به سوی استانداردهای بین‌ المللی مورد بررسی قرار گرفته ‌است. دروس اصلی در برنامه‌ درسی BDS در چین عبارتند از آناتومی عمومی، بافت شناسی و رویان شناسی، داروسازی عمومی، فیزیولوژی، آسیب ‌شناسی عمومی، زیست شیمی، میکروبیولوژی دهانی و مورفولوژی دندان.

طب عمومی، مبحث دندان سازی، جراحی عمومی، آسیب ‌شناسی دهانی، جراحی دهان و فک و صورت، علوم مربوط به دندان‌ پزشکی، دندان پزشکی اجتماعی و پیشگیرانه، پزشکی دهان و طب سوزنی و ارتودنسی. این دوره‌ها به زبان انگلیسی با معلمان برجسته آموزش داده می‌شوند. متقاضیان باید دارای دیپلم دبیرستان و حداقل نمره 60% به زبان انگلیسی در دروس فیزیک، شیمی و زیست شناسی باشند.

هزینه و شهریه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین

هزینه و شهریه تحصیل رشته های پ