کشور چین واقع در شرق آسیا و پرجمعیت ترین کشور دنیا می باشد. چین به دلیل سابقه طولانی فرهنگ و تمدین و پیشرفت های علمی چشمگیر یکی از محبوب ترین مقصدهای مطالعه در خارج از کشور برای دانشجویان بین المللی می باشد. تحصیل و زندگی در چین بسیار ارزان تر از کشورهای اروپایی و حتی سایر کشورهای آسیایی می باشد. متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین می توانند با مراجعه به موسسه حقوقی معتبر در زمینه اعزام دانشجو به چین در مدت زمانی کوتاه و به صورت تضمینی ویزای تحصیلی چین و همچنین پذیرش از برترین دانشگاه های پزشکی چین را بدست آورند.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین

دانشکده های پزشکی چین توسط سازمان بهداشت جهانی تایید شده می باشد همچنین مدارک آن ها دارای اعتبار بین المللی می باشد. چین رتبه اول را در آموزش عالی به خصوص در رشته پزشکی را دارای می باشد و این خود یکی از اصلی ترین دلایلی است که افراد در سراسر دنیا خواهان تحصیل پزشکی در چین می باشند. تحصیل پزشکی در چین بهترین گزینه برای کسانی است که به دنبال حرفه ای در زمینه پزشکی می باشند. چین در حال حاضر یکی از کشورهای پیشرو در زمینه پزشکی می باشد و دانشجویان بین المللی پس از اتمام تحصیلات خود به راحتی می توانند در سایر کشورهای جهان مشغول به کار شوند. تحصیل پزشکی در چین به طور معمول 5 تا 7 سال به طول می انجامد. در حال حاضر 150 دانشکده پزشکی در چین وجود دارد که در میان آن ها 49 دانشکده علوم پزشکی معتبر جهت تحصیل دانشجویان بین المللی به زبان انگلیسی می باشد و در مابقی دانشکده های پزشکی چین دروس به زبان چینی ارائه می شود.

از این رو متقاضیان تحصیل پزشکی در چین حتما میبایست مدرک زبان انگلیسی و تسلط کامل به این زبان را داشته باشند؛ که البته آن دسته از متقاضیانی که مدرک زبان ندارند می توانند در کالج های زبان در چین شرکت کرده و مدرک زبان خود را اخذ نمایند البته متقاضیان عزیز می توانند پیش از رفتن به چین مدرک زبان خود را اخذ نمایند که این کار سبب سهولت اخذ ویزا و پذیرش از دانشگاه های پزشکی چین می شود.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین

دانشگاه علوم پزشکی چین اولین دانشکده پزشکی چین می باشد که در سال 1931 تاسیس شد و به عنوان دانشکده پیشگام در آموزش و پرورش طب غربی در چین شناخته شده است. تحصیل پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی چین شامل 1 سال کار آموزی اجباری و 6 ماه کار آموزی انتخابی نیز می شود که دانشجویان می توانند دوره کار آموزی خود را در چین و یا هر کشور دیگری سپری نمایند. با توجه به نظام سیاسی چین تمامی دانشگاه های علوم پزشکی چین عمومی و دولتی می باشند و همگی نزد سازمان بهداشت جهانی تایید شده می باشند. سال تحصیلی در چین به طور کلی در ماه آگوست یا سپتامبر آغاز می شود.

هزینه تحصیل پزشکی و  تحصیل دندانپزشکی در چین در هر سال حدود 4000 تا 8000 دلار می باشد که این هزینه تقریبا یک سوم هزینه تحصیل پزشکی در سایر کشور های اروپایی و آسیایی می باشد.

شرایط تحصیل رشته پزشکی در چین

چین یکی از سریع ‌ترین مناطق رو به رشد برای دانشجویان بین ‌المللی پزشکی است که به دنبال تحصیل در یک دانشکده پزشکی هستند.
چین برای دانشجویان بین ‌المللی که به دنبال مدرک پزشکی هستند، گزینه های بسیاری ارائه می‌کند. دوره‌ های زبان انگلیسی آن متناسب با دانشجویان بین‌المللی است و برنامه‌ هایی فراهم می ‌کند که واجد شرایط دریافت مجوز پزشکی در سراسر جهان هستند و مدارک فارغ ‌التحصیلی به طور جهانی به رسمیت شناخته می ‌شود.

تکمیل برنامه‌ های پزشکی در چین با تمرکز اولیه بر علوم پزشکی قبل از شروع تحصیلات بالینی در بیمارستان‌های آموزشی در سال‌های آخر دوره، شش سال طول می‌کشد.
MBBS (لیسانس پزشکی، لیسانس جراحی) در چین دانشجویان بین‌المللی بسیاری را که به دنبال حرفه پزشکی هستند، جذب کرده ‌است. چین در حال حاضر یکی از کشورهای پیشرو در زمینه پزشکی است. بعد از تکمیل دوره پزشکی MBBS در چین، دانشجویان بین‌المللی می‌ توانند به کشورهای دیگر دنیا راه پیدا کنند یا به کشورهای خود باز گردند.

دانشکده‌ های پزشکی چین توسط شورای پزشکی چین به رسمیت شناخته شده‌اند و بسیاری از آنها توسط سازمان بهداشت جهانی در فهرست مدارس پزشکی جهانی شناخته شده ‌اند. دانشجویان خارجی می ‌توانند برای برنامه‌های MBBS به زبان چینی یا انگلیسی که در چین تدریس می‌ شوند، درخواست دهند.

اگر چه آموزش به زبان انگلیسی است، اما دانشجویان هنوز باید زبان چینی را برای ارتباط با بیماران در کلینیک‌ها آموزش بینند. همچنین، دانشجویان بین‌المللی باید قبل از فارغ ‌التحصیلی برای بسیاری از برنامه‌های MBBS در چین، شرایط تست HSK را برآورده کنند.

دانشجویان بین‌المللی بر اساس نمرات مدرسه، به ویژه در زمینه دروس ریاضیات و علوم، پذیرفته می‌شوند و همچنین توانایی زبانی برای تحصیل در زبان انگلیسی را نیز نیاز دارند. پذیرش الزامات برنامه‌های MBBS در چین با توجه به هر دانشگاه متفاوت است.  تحصیل MBBS به زبان انگلیسی در چین معمولا 5 تا 6 سال طول می کشد.

تحصیل پزشکی در چین

تحصیل پزشکی در چین

شرایط تحصیل دندانپزشکی در چین

BDS (لیسانس جراحی دندان پزشکی) امروزه در چین مورد علاقه بسیاری از دانشجویان بین‌ المللی است، هزینه مقرون‌ به ‌صرفه، محیط ‌زندگی صلح ‌آمیز و زیبا، زیرساخت‌های پیشرفته، آموزش به زبان انگلیسی، و از همه مهم ‌تر، چین یکی از کشورهای در حال توسعه در جهان است که دانشجویان بین‌المللی بیشتری را جذب می‌کند.

جراحی دندان ‌پزشکی یک مدرک دانشگاهی لیسانس است که برای یک دوره یا برنامه در زمینه دندان‌ پزشکی به فارغ التحصیل اعطا می‌شود.
BDS یکی از مهم ‌ترین زمینه ‌های علوم پزشکی است و واحد BDS دانشجو را قادر می ‌سازد که به یک دندان ‌پزشک واجد شرایط تبدیل شود، تکمیل این دوره به طور کلی بین ۵ تا ۶ سال در بسیاری از دانشگاه‌های پزشکی در چین طول می‌کشد، سال آخر دوره آموزشی در بیمارستان است. پس از تکمیل دوره‌ های انترنی، دانشجویان بین‌المللی در آزمون شرکت می کنند و بعد از قبولی، گواهی مدرک واحد BDS را دریافت خواهند کرد.

برنامه‌ درسی BDS در چین در حال حاضر در میان جذاب ترین برنامه های تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی است، این برنامه در زبان انگلیسی در برخی از دانشگاه‌های پزشکی چین آموزش داده می‌شود. آموزش عالی پزشکی به شدت با افزایش تقاضای دانشجویان بین‌المللی برای پیوستن به برنامه BDS در ارتباط است.

امروزه برنامه دندان ‌پزشکی چین به سوی استانداردهای بین‌ المللی مورد بررسی قرار گرفته ‌است. دروس اصلی در برنامه‌ درسی BDS در چین عبارتند از آناتومی عمومی، بافت شناسی و رویان شناسی، داروسازی عمومی، فیزیولوژی، آسیب ‌شناسی عمومی، زیست شیمی، میکروبیولوژی دهانی و مورفولوژی دندان.

طب عمومی، مبحث دندان سازی، جراحی عمومی، آسیب ‌شناسی دهانی، جراحی دهان و فک و صورت، علوم مربوط به دندان‌ پزشکی، دندان پزشکی اجتماعی و پیشگیرانه، پزشکی دهان و طب سوزنی و ارتودنسی. این دوره‌ها به زبان انگلیسی با معلمان برجسته آموزش داده می‌شوند.
متقاضیان باید دارای دیپلم دبیرستان و حداقل نمره 60% به زبان انگلیسی در دروس فیزیک، شیمی و زیست شناسی باشند.

هزینه و شهریه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین

هزینه و شهریه تحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی در برخی از دانشگاه های چین :

 • دانشگاه پزشکی دالیان شهریه سالیانه تحصیل در مقطع کارشناسی رشته پزشکی به زبان انگلیسی: 42000 CNY شهریه سالیانه تحصیل در مقطع کارشناسی رشته دندانپزشکی به زبان انگلیسی: 45000 CNY
 • دانشگاه پزشکی جینژو ( Jinzhou Medical University) شهریه سالیانه تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته پزشکی به زبان انگلیسی: 3200 CNY
 • دانشگاه پزشکی آنهویی ( Anhui Medical University) شهریه سالیانه تحصیل در مقطع کارشناسی رشته پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی: 30000 CNY شهریه سالیانه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته پزشکی به زبان انگلیسی: 30000 CNYشهریه سالیانه تحصیل در مقطع دکترای رشته پزشکی به زبان انگلیسی: 42000 CNY
 • دانشگاه پزشکی چونگ کینگ (Chongqing Medical University)شهریه سالیانه تحصیل در مقطع کارشناسی رشته پزشکی به زبان انگلیسی : 30000 CNY شهریه سالیانه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته پزشکی به زبان انگلیسی : 41000 CNYشهریه سالیانه تحصیل در مقطع دکترای رشته پزشکی به زبان انگلیسی : 50000 CNY
 • دانشگاه پزشکی فوجیان (Fujian Medical University) شهریه سالیانه تحصیل در مقطع کارشناسی رشته پزشکی به زبان انگلیسی : 30000 CNY شهریه سالیانه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته پزشکی به زبان انگلیسی : 35000 CNY شهریه سالیانه تحصیل در مقطع دکترای رشته پزشکی به زبان انگلیسی : 40000 CNY
 • دانشکده پزشکی دانشگاه Xi’an Jiaotong شهریه سالیانه تحصیل در مقطع کارشناسی رشته پزشکی به زبان انگلیسی : 40000 CNY شهریه سالیانه تحصیل در مقطع کارشناسی رشته دندانپزشکی به زبان انگلیسی : 50000 CNY

مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش رشته پزشکی و دندانپزشکی در چین

شرایط پذیرش در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های چین متفاوت می باشد. در اینجا به بررسی برخی از دانشگاه ها می پردازیم :
 • دانشگاه پزشکی ونژو (Wenzhou Medical University)
  **شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی رشته پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی :
  1. دیپلم دبیرستان
  2. گواهی پزشکی
  3. گواهی عدم سوابق کیفری
  4.متقاضیان باید سال دوازدهم دبیرستان (10+2) یا معادل آن را پاس کرده باشند.
  5.حداقل نمره 60 % در دروس فیزیک ، شیمی و زیست شناسی
  6. اثبات مهارت زبان انگلیسی در سطح قابل قبول
مدارک لازم برای پذیرش در مقطع کارشناسی رشته پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی :
 1. فرم درخواست
 2. کپی گواهی دیپلم دبیرستان به زبان انگلیسی
 3. کپی رونوشت ها همراه با نمرات
 4. کپی پاسپورت و یک قطعه عکس در سایز عکس پاسپورت
 • دانشگاه پزشکی دالیان (Dalian Medical University):
  شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی پزشکی ( به زبان چینی ) :
  سن مجاز : 18_ 25 سال
  پیش زمینه تحصیلی معادل با دیپلم دبیرستان در چین
  گواهی زبان انگلیسی HSK در سطح سه شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی پزشکی (به زبان انگلیسی) :
  – سن مجاز : 18_ 25 سال
  – پیش زمینه تحصیلی معادل با دیپلم دبیرستان در چین
  – نتیجه آزمون 10+2 باید بیش از 60 % باشد.شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد پزشکی:
  – پیش زمینه تحصیلی معادل با مدرک کارشناسی در دانشگاه های چین.
  – قبولی در آزمون کارشناسی ارشد M.A
  – دو معرفی نامه از اساتید دانشگاه
  – گواهی HSK در سطح پنجشرایط پذیرش در مقطع دکترای پزشکی : 
  پیش زمینه تحصیلی معادل با مدرک کارشناسی ارشد در دانشگاه های چین.
  دارا بودن شرایط لازم ارزیابی.
  دو معرفی نامه از اساتید دانشگاه
  گواهی HSK در سطح پنج
 • دانشگاه پزشکی جینژو ( Jinzhou Medical University) :
  ** شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی رشته پزشکی به زبان انگلیسی :
  1. سن متقاضی بین 18 _ 25 سال باشد.
  2. گواهی عدم سوابق کیفری
  3. گواهی پزشکی
  4. دیپلم تجربی
  5. متقاضیان برای دروس زیست شناسی ، فیزیک ، شیمی ، ریاضیات باید واجد شرایط یکی از موارد زیر باشند:
  – IGCSE سطح C
  – قبولی در آزمون ورودی
  – بدون IGCSE : زیست شناسی ، فیزیک ، شیمی ، ریاضیات 70 درصد و یا بیشتر باشد.
  6. دارا بودن یکی از مدارک زبانی زیر :
  – IGCSE سطح C
  – قبولی در آزمون IELTS با نمره 6
  – قبولی در مصاحبه مجازی زبان انگلیسی** مدارک لازم برای پذیرش در مقطع کارشناسی رشته پزشکی به زبان انگلیسی :
  1. رزومه و فرم درخواست
  2. کپی هفت صفحه نخست پاسپورت و یک قطعه عکس
  3. کپی دیپلم دبیرستان
  4. رونوشت های آموزشی
  5. گواهی زبان انگلیسی آزمون ورودی :
  مواد آزمون : دروس زیست شناسی، فیزیک، شیمی، ریاضیات و آزمون زبانشرایط پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد رشته پزشکی به زبان انگلیسی :
  1. حداکثر سن 35 سال
  2. گواهی عدم سوابق کیفری
  3. گواهی پزشکی
  4. مدرک کارشناسی علوم و یا پزشکی
  5. قبولی در آزمون IELTS با نمره 6مدارک لازم برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد رشته پزشکی به زبان انگلیسی :
  1. فرم درخواست
  2. رزومه
  3. کپی پاسپورت و یک قطعه عکس
  4. کپی مدرک فارغ التحصیلی از دانشگاه و کپی مدرک کارشناسی
  5. دو معرفی نامه از استادان مربوطه

دانشگاه های معتبر در چین

در این قسمت به معرفی برخی دانشگاه های معتبر چین می پردازیم:

 • دانشگاه پکن
 • دانشگاه سینگوا
 • دانشگاه فودان
 • دانشگاه شانگهای تانگ جایو
 • دانشگاه ژجیانگ
 • دانشگاه نانجینگ
 • دانشگاه شیان جایوتانگ
 • موسسه فناوری هاربین
 • دانشگاه شانتو
 • دانشگاه شاندونگ
دانشگاه های معتبر پزشکی چین

دانشگاه های معتبر پزشکی چین

تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه زیجیانگ چین

دانشگاه زیجیانگ چین از معروفترین دانشگاه های جهان و دارای رتبه 165 در جهان و رتبه 25 در آسیا در فهرست QS می باشد. دوره پزشکی در این دانشگاه 6 سال و نیمه بوده و به زبان انگلیسی آموزش داده می شود. علاقمندان باید به زبان انگلیسی مسلط باشند اما داشتن مدرک زبان  IELTS در زمان اخذ پذیرش ضروری نیست. بر اساس مصوبه شورای عالی ارزشیابی وزارت بهداشت مدرک تمامی دانشگاه هایی که در جمع 1000 دانشگاه برتر فهرست QS قرار دارند معتبر می باشد.

دانشگاه شاندونگ چین

زبان تحصیل در در دانشگاه پزشکی شاندونگ به زبان انگلیسی است و شهریه هر سال ۷۲۰۰ دلار می باشد. شهریه رشته دندانپزشکی سالیانه ۷۲۰۰ دلار می باشد. اما تحصیل در رشته دارو سازی در دانشگاه شاندونگ چین فقط به زبان چینی ارائه می شود و شهریه سالانه آن معادل ۷۰۰۰ دلار است. نکته قابل اهمیت این است که دانشجویان می توانند بدون گذراندن پیش دانشگاهی یا امتحان ورودی به طور مستقیم به سال اول این دانشگاه وارد شوند و از ارز دانشجویی طبق مصوبه وزارت بهداشت استفاده نمایند.

مزایای تحصیل پزشکی در چین

 • اعتبار بین المللی دانشگاه های پزشکی چین که باعث می شود فارغ التحصیلان دانشگاه های پزشکی چین به راحتی بتوانند در هر کشوری که مد نظر دارند مشغول کار شوند.
 • هزینه های تحصیلی و زندگی بسیار کمتر نسبت به سایر کشورها که متقاضیان تحصیل پزشکی در خارج از کشور به راحتی می توانند با هزینه هایی بسیار کم و مقرون به صرفه مدرک پزشکی معتبر بدست آورند.
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی. تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های چین افزایش چشم گیری داشته و اغلب دانشگاه های پزشکی چین دروس را به زبان انگلیسی ارائه می دهند که این نیز دلیلی بر افزایش دانشجویان بین المللی در چین شده است.
 • امکان گذراندن دوره کار آموزی پزشکی در برترین و مجهز ترین بیمارستان های چین
 • چین از جمله کشورهایی است که از امنیت عمومی بسیار بالایی برخوردار است و دانشجویان می توانند در محیطی کاملا امن به تحصیلات خود ادامه دهند که البته دولت چین نیز مراقبت های ویژه ای برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته است.
 • اعطای کمک هزینه های تحصیلی بسیاری به دانشجویان بین المللی

سوالات متداول در زمینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور چین

 1. هزینه تحصیل پزشکی در چین چقدر است؟ شهریه تحصیل پزشکی در چین به تومان چقدر می شود؟
  هزینه تحصیل به دانشگاه انتخابی شما بستگی دارد، شهریه دانشگاه ها از حدود 5000 دلار به بالا هستند که با احتساب دلار 12000 تومان، شهریه حدود 60 میلیون تومان به بالا به صورت سالانه می باشد.
 2. محدودیت و شرط سنی ورود به دانشگاه های پزشکی چین چقدر است؟
  این مسئله هم به دانشگاه انتخابی شما بستگی دارد ولی عموماً دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت چین، محدودیت سنی تا 25 سال را دارند.
 3. مدرک زبان برای ورود به دانشگاه های پزشکی چین لازم است؟
  برای برخی دانشگاه ها بله ولی دانشگاه هایی مثل دانشگاه هاست، شیان، جنگجو و غیره هم وجود دارند که مدرک زبان مثل آیلس برای ورود لازم ندارند.
 4. در مقایسه پزشکی چین یا روسیه کدام گزینه را توصیه می کنید؟
  هر کدام مزایا و معایبی دارند، تحصیل پزشکی در چین با توجه به عدم نیاز به مدرک زبان، عدم نیاز به آزمون ورودی و همچنین امکان تحصیل به زبان انگلیسی در شرایط فعلی شرایط بهتری را دارد.
 5. برای اخذ ویزای تحصیلی چین، تمکن مالی لازم است؟
  بله، ولی در کل چین شرایط سختی برای صدور ویزای تحصیلی ندارد و معمولاً همه موفق به اخذ ویزای دانشجویی می شوند.
 6. در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت، اسم دانشگاه هاست را ندیدم، آیا این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت است؟
  بله، اسم کامل دانشگاه هاست، دانشگاه علوم و تکنولوژی هوآژونگ می باشد. هاست در واقع مخفف اسم این دانشگاه است.
 7. گذراندن دوره مقدماتی یا pre medical برای دانشگاه های پزشکی چین الزامی است؟
  خیر عموماً هیچ دوره مقدماتی برای ورود به دانشگاه های چین لازم نیست و اصلاً برای خیلی از دانشگاه ها اصلاً این دوره ها وجود ندارد.
 8. معایب تحصیل پزشکی در چین چیست؟
  قطعاً هر کشوری مزایا و معایبی برای تحصیل دارد، از جمله معایب می توان به عدم تسلط برخی اساتید به زبان انگلیسی، سختی زبان چینی برای دوره های کلینیکال، عدم امکان لمس بیمار، شرایط فرهنگی مردم چین اشاره کرد.
 9. آیا برای ورود و اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی چین باید صندلی را خرید؟! یعنی چیزی تحت عنوان خرید سیت وجود دارد؟
  بله متاسفانه در کشور چین، عده نسبت به پیش پرداخت سیت های دانشگاه ها و مخصوصاً دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت اقدام می کنند و در زمان مناسب نسبت به فروش این سبت ها اقدام می کنند. البته برای همه دانشگاه ها این مسئله وجود ندارد.
 10. شرط معدل برای اخذ پذیرش دانشگاه های پزشکی وجود دارد؟
  بله برخی از دانشگاه های پزشکی چین، شرط معدل وجود دارد ولی در شرایط خاصی امکان اخذ پذیرش با معدل پایین هم وجود دارد.
 11. امکان اخذ بورسیه تحصیل پزشکی در چین وجود دارد؟
  بله معمولاً هر ساله دانشگاه ها، بورسیه هایی را برای دانشجویان در مقاطع مختلف در نظر می گیرند ولی بیشتر این بورسیه ها در مقاطع دکترا می باشد و سهم دانشجویان در مقاطع پایین چندان زیاد نیست.

153 دیدگاه برای “تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین

 1. Avatar noorie گفت:

  سلام
  ببخشید من معدلم ۱۶/۹۶، خیلی از کشورها شرط معدل بالای ۱۷ دارن، کشوری هست که این شرط معدل و نداشته باشه

  1. Avatar مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   همین کشور چین گزینه مناسبی است، با این معدل می توانید برای کشورهای روسیه، ترکیه و‌ چین و… اقدام کنید.

 2. Avatar هستی گفت:

  سلام وقت بخیر تحصیل در چین به چینی هست یا انگلیسی ؟ ایا کالجی داره که زبان بخونیم قبل از دانشگاه ؟ هزینه چقدره ؟

  1. Avatar مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   امکان تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در چین وجود دارد و نیازی به گذراندن دوره کالج نیست. هزینه تحصیل در دانشگاههای مختلف، متفاوت است. ولی امکان تحصیل با هزینه حدود ۶۰۰۰ دلار در چین وجود دارد.

 3. Avatar قاسمی گفت:

  سلام هزینه تحصیل در چین سالی 5000دلار با هزینه زندگی هست یا بدون هزینه زندگی؟

  1. Avatar مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   این مبلغ بدون احتساب هزینه زندگی است، البته شهریه دانشگاه‌های پزشکی چین یکسان نیست.

 4. Avatar مجتبی گفت:

  سلام روز بخیر در باره دندان پزشکی چین سوالاتی دارم اینکه میگن دندان پزشکی تحت عنوان بهداشت دهان و دندان هست یعنی چه تفاوتی با دندانپزشکی داره و وقتی برگردیم ایران چه اتفاقی میوفته ؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام دندان پزشکی چین معدل همان دکتری می باشد و با کورس زبان انگلیسی ارائه میگردد پذیرش این رشته با دریافت مدرک زبان ومعدل بالای 16 امکان پذیرخواهد بود و شما بعد از اتمام دوره 5 ساله و دریافت مدرک میتوانیدآفر کاری خود را در ایران به دنبال داشته باشید.

 5. Avatar sarinaaa گفت:

  سلام میخواستم بدونم میتونم بدون مدرک زبان وبااین‌ نمرات با شهریه سالانه۲۰میلیون تومن تحصیل کنم؟و هزینه زندگی ماهانه چقدمیشه توچین؟

  1. Avatar مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   هزینه های تحصیل در چین حدودا بین 6000 تا 8000 دلار و 500 دلار هزینه زندگی معمولی خواهد بود.

 6. Avatar sohaaa گفت:

  با عرض سلام
  من 24سالمه و کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی خوندم و مایلم واسه پزشکی چین اقدام کنم.میخواستم بپرسم با توجه به شهریه دانشگاه و هزینه ی زندگی در چین.اگه پذیرش پزشکی بگیرم ،امکان کار طوری که بتونم بخشی از مخارجم رو تامین کنم هست؟
  ممنون

  1. Avatar مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   برای دانشجویان در چین اجازه کار تعریف نشده است و توصیه می شود برنامه ریزی خاصی بر اساس درآمد کار حین تحصیل نفرمایید.

 7. Avatar shahabbasalla گفت:

  با سلام و خسته نباشید قصد تحصیل در رشته دندان پزشکی در چین را دارم 17 سال دارم وخرداد ماه امسال یعنی 97 مدرک پیش دانشگاهی خود را میگیرم اما مدرک دیپلم خود را با توجه به شرایط بالا با معدل 16.56 اخذ کرده ام…و هنوز اقدامی برای اموزش پیشرفته زبان انگلیسی نکرده ام…اما زبان انگلیسی را در حد متوسط مسلط هستم و در چین قصد تحصیل در دانشگاه های معتبر و با اموزش به زبان انگلیسی را دارم…جهت اطلاعات بیشترو شرایط پیش رو مشاوره لازم دارم….بابت راهنمایی چه راهی را مناسب میدانید؟

  1. Avatar مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

   سلام روز بخیر
   برای رشته ی دندانپزشکی، سخت گیری های بیشتری وجود دارد.
   به عنوان مثال: باید معدل پیش و دیپلم شما بیشتر از 16 باشد و مدرک آیلتس 6 به بالا داشته باشید؛ ولی برای رشته های دیگر مثل پزشکی، این سختگیری ها کمتر است.
   هر دانشگاه هم حداقل های خاص خودش را دارد.
   در هر صورت بهترین پیشنهاد ما این است که حضورا مشاوره شوید، چون مشاوران تمام حالات، دانشگاه ها و رشته های چین را برای شما توضیح خواهند داد.

 8. Avatar صدف گفت:

  سلام ببخشید میخواستم بپرسم که تا کی وقت هست برای پذیرش گرفتن از دانشگاه های چین برای پزشکی؟ اوایل تابستان هم میشود اقدام کرد؟ یعنی تا اون موقع مدارکمان کامل باشد و فقط اقدام کنیم

  1. Avatar مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   بهتر است برای برنامه ریزی بهتر حضورا از مشاوران، مشورت بگیرید.فرصت اقدام برای دانشگاه های چین حدود یک هفته ی دیگر به پایان می رسد.

 9. Avatar lsd گفت:

  برادر من فوق لیسانس معماری داره . سن ۳۷سال. حودو ۶ سال هم هست که فارغ التحصیل شده . آیا با این شرایط سنی میتونه در چین پزشکی رو شروع کنه؟. اگر نه، چه کشوری؟

  1. Avatar مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   خیر، سن ایشان بیشتر از حداکثر مجاز است.
   پیشنهاد می شود برای کشور های با تحصیل رایگان اقدام کنند.مثل آلمان و فرانسه.

 10. Avatar yasnaaa گفت:

  اگه برای دوره کالج یک دانشگاه برای ترم بهمن اقدام کرد و بعد از کالج برای یکی از دانشگاههایی که در سال2019-2020پزیرش گرفت ولی اگه اون دانشگاه در ایران در این سال از تایید خارج شد تکلیف چی میشه؟

  1. Avatar مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   روز خوش
   سال ورودی به هر دانشگاه معیار است.
   در صورتی که در سال ورودی شما، دانشگاه تان مورد تایید نباشد، بعد از تحصیل، اگر دو سال در کشوری که وزارت علوم نظام تحصیلی آن را قبول داشته باشد، سابقه کار داشته باشید، اجازه کار در ایران، راحت تر صادر میشود.

 11. Avatar ارزومحبی گفت:

  سلام.حداکثر تعداد واحد پزشکی تو چین که هر ترم میشه تو چین گرفت چقدر هست؟میشه 72 واحد رو تو 1.5 سال پاس کرد بعد بیاییم دانشگاه ایران؟

  1. Avatar مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

   سلام و روز بخیر
   برای گذراندن 72 واحد در دانشگاه های چین می بایست در برنامه ریزی هایتان، حداقل دو سال را لحاظ نمایید.

 12. Avatar مهران گفت:

  با سلام 32 سال سن دارم فوق لیسانس برق دیپلم و پیش ریاضی میتونم برای دندان یا پزشکی چین اقدام کنم؟

  1. Avatar مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

   سلام و وقت بخیر
   سن شما مانع تحصیل تان در چین خواهد بود.

 13. Avatar سردار بختیاری گفت:

  درود بر شما . بنده دارای مدرک کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری می باشم و معدلم بالای 16 می باشد. ضمنا دیپلم تجربی نیز دارم ولی متاسفانه معدل دیپلم و پیش دانشگاهیم اصلا اوکی نبود. یه جایی خوندم که با معدل بالای 16 در دانشگاه میشه دیپلم و پیش رو نادیده بگیرن. لطفا راهنمایی کنید

  1. Avatar مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

   سلام و وقت بخیر
   در صورتی که بخواهید رشته ی خود را ادامه دهید، مشکلی ایجاد نمیکند، اما برای رشته های غیر مرتبط مثل پزشکی، بسته به دانشگاه ، مدارک مورد بررسی قرار می گیرد.

 14. Avatar تارا گفت:

  سلام وقتتون بخير
  ميخواستم بدونم براي أخذ پذيرش اگه نمره ي درس تخصصي ترم اول ديپلم پايين تر از ١٦ باشه اون فرد پذيرش نميشه؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   به صورت کلی معدل مورد تایید دانشگاه ها و کالج های هدف است . و با توجه به گستردگی خدمات موسسه، شما هم می توانید در خواستتون رو به کارشناسان ما بدید تا مورد مناسب رو بهتون پیشنهاد بدهند.

 15. Avatar محمد رضا گفت:

  سلام خسته نباشید با توجه به اینکه دلار تا 18 هزار میره آیا واسه پزشکی دانشگاهی هست ک دولت ارز بده به دانشجواش؟؟؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام در این خصوص بهتر است که به بانک های مجاز مراجعه کنید.

 16. Avatar سعیده گفت:

  سلام
  من 28 سالمه و دیپلم و پیش دانشگاهی ریاضی دارم و خواهرم 30 ساله دیپلم و پیش دانشگاهی تجربی، شرط معدل و نمرات رو داریم. می تونیم برای پزشکی چین اقدام کنیم؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   دوست عزيز در خصوص اخذ پذيرش چين محدوديت سنی بسيار حائز اهمیت است چرا كه بالای ٢٢ سال مدرک ليسانس را بايد ارائه نمايد.

 17. Avatar zahra گفت:

  سلام.من معدل دیپلمم ۱۹ هست ولی معدل پیشدانشگاهیم به دلیل اینکه واسه ی کنکور میخوندم ۱۵.۵ هست.امکانش هست پذیرش بگیرم واسه ی دانشگاه هایی که شرط معدل دارن؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام دوست عزيز شما می توانيد برای پذيرش جهت بهترين دانشگاه های چين اقدام نماييد.

 18. Avatar سارا گفت:

  سلام.۲۹ سال سن دارم.و زبان در حد خوب هستم.معدل کل دیپلم ۱۷ و پیش ۱۵.میتونم برای پزشکی یا دندانپزشکی چین اقدام کنم برای سال آینده؟؟؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   جهت پذیرش در دانشگاه های چین در خصوص رشته پزکی و دندانپزشکی محدودیت سنی وجود دارد، که نهایت سن مورد نظر 25 می باشد.

 19. Avatar امیرحسین گفت:

  سلام،
  من در حال حاضر یازدهم هستم،چگونه می شود برای سال ۹۸ اقدام کرد در حالی که ریز نمرات دوازدهم اواخر خرداد داده می شود ولی فرصت اقدام تا اوایل خرداد است؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام بعد از اتمام ترم دوم می توانيد بلافاصله درخواست پذيرش دهيد. برای راهنمايی كامل، مشاورين ما در خدمت شما خواهند بود.

 20. Avatar علی گفت:

  وقت بخیر
  نمرات و مدارک رو دانشگاه مورد نظر از ایران استعلام میکنه یا باید خودمون با مهر تایید بفرستیم؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام خسته نباشد
   دانشگاه مورد نظر استعلام نمیگیرد، ولی به هر دلیلی بعد از اتمام تحصیلات مدرک مورد نظر اعتباری نداشته باشد با مشکل مواجه خواهید شد.

 21. Avatar kimiya گفت:

  سلام خسته نباشین من دانش اموز دوازدهم واس رشته پزشکی میخام اقدام کنم ولی هنوزدیپلم نگرفتم نمرات دروس اصلیم بالای۱۴هستش ینظرشمامیتونم پذیرش شم یان؟ولی معدلم۱۴خورده ای

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام شما می توانيد با ارتقا نمرات تخصصی خود درخواست پذيرش در كشور چين را بدنبال داشته باشيد.

 22. Avatar المیرا گفت:

  سلام وقت بخیر.. در مورد پست آخرتون توی کانال تلگرامتون درباره تحصیل پزشکی در چین خواستم ببینم شرایطش چیه؟
  آزمون ورودی نداره؟ و هزینه سالانه چقده و اینکه مورد تایید وزارت بهداشت هست ؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام دوست عزيز دانشگاه های چين جزء دانشگاه های بسيار معتبر در شاخه پزشكی است، كه از نظر وزارت بهداشت ٢٦ دانشگاه مورد تاييد دارد كه بدون آزمون ورودی می باشند.

 23. Avatar ali گفت:

  سلام در رابطه با تحصیل بزشکی در چین چی جوریه که نه کالج میخواد و نه آزمون ورودی؟
  هزینش چقدر ممنون میشم و نحوه برداخت؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   در خصوص تحصیل پزشکی در دانشگاه های مورد تایید چین آزمون ورودی لحاظ نشده است، در مورد هزینه ها باید بدانید که بسته به دانشگاه انتخابی شما متغیر می باشد.

 24. Avatar kazem گفت:

  سلام خسته نباشید
  من دانشجوی سال آخر مهندسی مواد دانشگاه امیرکبیر هستم ۲۱سالمه
  برای تحصیل‌ در پزشکی میتونم اقدام کنم؟
  چطوریه شرایط؟
  معدل دیپلم ریاضی :۱۹.۶۷
  پیش دانشگاهی :۱۸.۷۹
  با توجه به اینکه معدل کارشناسیم بالا نیست و نمیخوام روش کنم میتونم تا چه سنی اقدام کنم با توجه به اینکه گپ ایجاد میشه اقدام کنم؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام وقت بخیر شما میتوانید با حدود سنی ۲۱ و داشتن مدرک لیسانس پذیرش تحصیل در چین را دریافت نمایید.

 25. Avatar فریبا گفت:

  سلام و ادب
  میشه هزینه ی دندانپزشکی در چین را سالیانه بفرمایید چند میلیون تومن .و همچنین هزینه ی زندگی
  و اگر بنده برای پسرم بخوام برای دندانپزشکی چون در تلگرام دیدم که اگهی داده بودید که ده روز بیشتر فرصت نیست باید چیکار کنم

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام وقت بخیر جهت پذیرش دندانپزشکی هزینه تحصیل ۶تا۷ هزار دلار در سال می‌باشد و از شرایط خیلی خوب آموزشی برخوردار می باشد، هزینه زندگی نسبت به محل اقامت و دانشگاه انتخابی در این کشور متغیر می باشد.

 26. Avatar علی ابادی گفت:

  سلام خسته نباشید من 38 سالمه و ارشد شیلات دارم میخوام جایی مثل چین پزشکی بخونم که ازمون ورودی و کالج نداشته باشه کجا میتونم برم با این سن

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام وقت بخیر در خصوص پذیرش شما میتوانید با گذارندن یک سال فاندیشن در مالزی تحصیل پزشکی را بدنبال داشته باشید.

 27. Avatar فاطمه گفت:

  سلام آیا ریز نمرات پیش دانشگاهی برای رشته دندانپزشکی مهم است؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام بله، ریز نمرات پیش دانشگاهی در خصوص پزشکی و دندانپزشکی کشور چین حائز اهمیت می باشد.

 28. Avatar ad,h گفت:

  سلام من دیپلم تجربی هستم دوتا از نمرات تخصصیم زیر 15 هس امکان داره قبولم نکنن برای پذیرش؟؟؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام به شما جهت پذیرش در چین معدل و نمرات دروس تخصصی بسیار حائز اهمیت می باشد.

 29. Avatar ایین گفت:

  سلام . برای تحصیل در رشته پزشکی یا دندان در چین ایا دانشگاهی هست که کل دوره ۶ ساله فقط به زبان انگلیسی باشه و نیاز ب چینی نداشته باشد؟
  و ایا نوشتن چینی هم لازم هست ک یاد بگیریم یا فقط صحبت کردن ب چینی مورد نیاز هست

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام وقت بخیر کورس پزشکی ۶ ساله به زبان انگلیسی ارائه می‌شود زبان چینی بصورت اختیاری است.

 30. Avatar bashiri گفت:

  سلام.یجایی دیدم نوشته بود که باید برای تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی در خارج کشور حتما باید معدل 16 دیپلم داشته باشیم و مجموع معدل های پیش و سوم بشه 32.اگز اینها نباشند مدرک بعد از فارغ التحصیلی تایید نمیشه؟راهی هست با معدل15 بشه پزشکی خوند در خارج کشور و بعد مدرک تایید بشه؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام وقت بخیر در خصوص تحصیل در رشته های ذکر شده شما می توانید با معدل ۱۵ در دانشگاه متعددی پذیرش شوید.

 31. Avatar کوچک زاده گفت:

  با سلام.
  آیا امکان تحصیل تو رشته فیزیوتراپی به زبان انگلیسی در چین وجود دارد؟
  و اینکه برای این رشته بورسیه میتوان گرفت؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام وقت بورسيه در مقطع ليسانس ارائه نمي شود اما در چين با شرايط مطلوب مي توانيد در اين رشته پذیرش را دریافت نمایید.

 32. Avatar کردگاری گفت:

  سلام من نمراتم بالای 16هست فقط زیست دوم دبیرستان11 هست ایا چین میشه اقدام کرد؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام بر شما اگر جمع معدل سال آخر شما زیر ۱۷ نباشد شانس پذیرش بیش‌تری را خواهید داشت.

 33. Avatar bashiri گفت:

  با سلام ایا برای تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه captalپکن نیاز به per medical است یا نه

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام بله دوره سه ماهه ی پریمدیکال نیاز می باشد.

 34. Avatar saneiii گفت:

  سلام ببخشيد خوابگاه هم در چين موجود ؟ قيمت اجار خونه اگه لطف كنيد

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام دوست عزیز بله خابگاه برای دانشجویان در کشور چین محیا می باشد، قیمت اجاره خانه بسته به محل اقامت شما متفاوت می باشد.

 35. Avatar شادی گفت:

  سلام.
  وقتتون بخیر.
  آیا دندان پزشکی روسیه و چین محدودیت سنی دارن؟
  تشکر

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام شرایط سنی در روسیه لحاظ نشده اما در چین شانس پذیرش برای زیر ۲۵ سال لحاظ شده است.

 36. Avatar سینا رحیمی گفت:

  سلام خسته نباشید بنده 19 سالمه ومعدل کل دیپلمم 18 ومعدل کتبی دیپلمم 17 ومعدل پیشم 13هست ودارای مدرک ایلتس با نمره 6 هستم ایا امکان تحصیل در پزشکی چین وجود دارد؟اگر واقعا امکانش هست لطفا بگین چون می خواهم اقدام نمایم

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام در خصوص پذیرش در چین شرایط سنی زیر 25 سال با معدل سال آخر تحصیلی 17 به بالا امکان پذیر می باشد که با گذراندن پریمدیکال ممکن خواهد بود.

 37. Avatar مرادی گفت:

  با سلام و عرض ادب خدمتتون
  یه سوال داشتم و اونم اینکه الان رشته پزشکی در کدام کشور مقرون به صرفه هست؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام در خصوص رشته مد نظر با هزینه های مقرون به صرفه، می توانید کشور ترکیه و فیلیپین را مد نظر قرار دهید.

 38. Avatar رضا گفت:

  سلام روز بخیر من دوتا گزینه مد نظر دارم یکی تحصیل در رشته پزشکی و یکی طب سوزنی میخوام اگر شرایط پزشکی راحته و هزینم زیاد نمیشه برا پزشکی اقدام کنم و اگر اینگونه نیست چطور میتونم یه دوره ی طب سوزنی اونجا بگذرونم

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام در خصوص پذیرش در دانشگاه محدود سنی مجاز زیر ۲۵ سال ‌و معدل بالای ۱۷ می باشد.

 39. Avatar حسنی گفت:

  سلام هزینه پزشکی در چین سالیانه در کمترین قیمت چقدر میشه برا پسرم میخوام اقدام کنم که 21 سالشه دانشجو مکانیکه

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام هزینه تحصیل در چین بین ۶۰۰۰ تا ۷۰۰۰ دلار در سال می باشد.

 40. Avatar موسوی گفت:

  سلام روز خوش میشه شرایط دندان و داروسازی چین رو بگید ؟
  شنیدم داروسازی به چینیه؟ صحت داره ؟ ایا کالج زبان چینی هم داره که شرکت کنم ؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام به شما پذیرش داروسازی با کورس زبان انگلیسی ارائه می شود و محدوده ی سنی و ‌معدل لحاظ شده است.

 41. Avatar iman گفت:

  سلام

  هزینه تحصیل در رشته دارو سازی چین چقدره؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام هزینه های تحصیل در رشته مد نظر شما بین ۵ تا ۶ هزار دلار در سال می باشد.

 42. Avatar علی عرفانی گفت:

  سلام خسته نباشید ایا همه دانشگاهای چین شرط معدل داره؟ من معدلم 14 هست هم پیش هم دیپلم و تصمیم قطعی گرفتم برا پزشکی چین اما میگن شرط معدل داره
  میخواستم ببینم هیچ راهی نداره که برا من پذیرش بگیرید؟معدلم باید چند باشه؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام اکثر دانشگاه های چین بر اساس شرط معدل و محدودیت سنی می باشد، اما شما با گذراندن پریمدیکال فشرده پذیرش را می توانید در بین یک یا دو دانشگاه چین دریافت کنید.

 43. Avatar پرستو گفت:

  سلام روز خوش میشه لطف بفرمایید بگید هزینه دانشگاهای چین که کالج و ازمون ندارن دقیقا چقدره سالیانه ؟
  هزینه زندگی چقدره ؟ خوابگاهم ثبت نام میکنید برامون ؟و یه سوال دیگه خوابگاه دختر و پسرا جدا از همه؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام هزینه های تحصیل در چین بر اساس رشته های تحصیلی متغیر است که سالیانه در خصوص پزشکی یا دندانپزشکی ۷۰۰۰ دلار می باشد. هزینه زندگی و خوابگاه ماهیانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ دلار است. جهت اطلاع جامع تر می توانید با مشاورین ما تماس حاصل فرمائید.

 44. Avatar زهرا محمدی گفت:

  زمان پذیرش چین در رشته های پزشکی و دندانپزشکی چه موقعی است؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام جهت پذیرش پری کورس و ورود مستقیم در دانشگاه های چین از حدودا فروردین می توانید اقدام نمایید ددلاین خرداد بسته می‌شود.

 45. Avatar کاوه گفت:

  سلام و خسته نباشید من کاوه هستم یک سوال داشتم

  میخواستم بدونم من که دیپلم کاردانش دارم برای چه کشور هایی میتوانم اقدام کنم

  یا اگر فوق دیپلم بگیرم برای چه کشور هایی میتوانم اقدام کنم

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام وقت بخير در خصوص پذيرش تحصيلی، اگر در ابتدا بخواهید تحصيلات خود را در رشته مد نظر خود ادامه دهيد ارائه اطلاعات كافی و رزومه ی تحصيلی شما باید ارزيابی گردد.

 46. Avatar راد گفت:

  سلام ببخشید یه سوالی دارم از خدمتتون من دیپلم تجربی دارم و تو درس زمین شناسی یه تک ماده دارم با این وجود میتونم برا دندان یا دارو چین اقدام کنم ؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام وقت بخیر با طی کردن پریمدیکال و یا فاندیشن می توانید پذیرش را در این کشور دریافت کنید.

 47. Avatar خادمی گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید پسرم معدل دیپلمش 13.90 هستو معدل پیشدانشگاهی 15 ایلتس5 داره
  ایا میتونه برا چین اقدام کنه با توجه به اینکه میگن معدل باید بالای 14باشه

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام در خصوص پذیرش چین می‌تواند با گذراندن دوره ی ۶ یا ۹ ماه پریمدیکال پذیرش را دریافت نماید.

 48. Avatar soroosh گفت:

  Salam shoma paziresh pezeshki az daneshgahaye chin ham migirin?
  hazine moassese va tahsil va zendegi kollan cheqadr mishe ?

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام هزینه تحصیل در دندان پزشکی کشور در حدودا ۶ تا ۷ هزار دلار در سال می باشد و شرایط خیلی خوبی را با هزینه های پایین زندگی در این کشور بدنبال خواهید داشت.

 49. Avatar پوریا گفت:

  سلام امیدوارم حالتون خوب باش
  من ۲۰سالمه و الان دارم پادفک کارازین اوکراین میخونم معدلدیپلمم ۱۸/۶۸ و پیشم ۱۵/۵۰ هستش و تمام نمراتم بالا هستن به غیر از ریاضی پیشم که ۱۰ و شیمی ۱۳ . مدرک زبان ندارم و زبانم هم در حد متوسط هست .خواستم ببینم با شرایط من میتونم در چین به زبان انگلیسی تحصیل کنم یا نه؟ازمون ورودی دانشگاه ها سطحشون چقدر هستش؟در رشته پزشکی و دندان هزینه شهریه چقدر میشه؟همینطور هزینه زندگی؟کدوم دانشگاه برای من مناسبتر هستش و شهر بهتری هستش؟نظر خودم روی شاندونگ ‌و زیجیانگ هست

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام اكثر دانشگاه های چين از اعتبار و امتياز بالايی برخوردار هستند و شرايط خوبی را بدون آزمون ورودی جهت پذيرش برای رشته های مذكور در اختيار شما خواهند گذاشت. هزینه های تحصیل بين ٥ تا ٧ هزار دلار در سال مي باشد.

 50. Avatar Shaghayegh گفت:

  سلام
  خيلي ممنون از اطلاعات جامع و مفيد سايت
  من ميخواستم سوال كنم چين دوره اي مثل دوره ي پادكف كه نداره نه ؟!
  يك چيز ديگ اينكه بعد از اتمام دوره ي پزشكي در چين اجازه ي كار در اين كشور رو داريم يا نه ؟!اخه شنيدم چين دو صورتي خوبهركه بخواييم مدرك بگيريم و برگرديم ايران

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام دانشگاه های چین از رتبه بندی بالایی برخوردار می باشند و شرایط بر اساس رزومه تحصیلی مطلوب ارائه می‌شود، اجازه کار در این کشور در نظر گرفته نشده است.

 51. Avatar هستی گفت:

  سلام وقتتون بخیر تحصیل در چین به چه زبانی می باشد ؟ ایا مدرک زبان میخواد؟ و شرط معدل داره ؟ شما با سن 26 و معدل دیپلم 15 چه کشوری رو پیشنهاد می کنید ا هزینه مقرون به صرفه ؟

  1. Avatar مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   امکان تحصیل پزشکی در چین به زبان انگلیسی و چینی وجود دارد. مدرک زبان برای برخی دانشگاه ها لازم است و همچنین شرط معدل برای برخی دانشگاهها وجود دارد.

  2. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام با حدود سنی و معدل خود شما می توانید در روسیه و مالزی پذیرش تحصیلی را بعد از دوره ی کالج دریافت نمایید.

 52. Avatar جوادی گفت:

  سلام ببخشید من معدلم 14 هست و ایلتس ندارم کجا رو پیشنهاد میکنید بدون ایلتس با کمترین هزینه

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام شما با گذراندن دوره پریمدیکال در چین میتوانید بدون محدودیت در مدرک زبان وارد کورس تحصیلی مورد نظر خود شوید جهت دریافت اطلاعات کافی می توانید با مشاورین ما تماس حاصل فرمائید.

 53. Avatar سارا بهمنی گفت:

  سلام روز بخیر ؛ببخشید گفته شده هزینه های سالانه از ۵۰۰۰تا ۶۰۰۰ دلار میشه، یعنی یه چیزی حدود ۶۰تا۷۰ میلیون ایران درسال میشه درسته ؟؟؟؟؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام وقت بخیر هزینه های تحصیل پزشکی در چین در حدود 5 تا 6 هزار دلار در سال می باشد و در خصوص شاخه دندان پزشکی بین 6 تا 7 هزار دلار در سال تعریف شده است.

 54. Avatar سهراب گفت:

  سلام روز خوش من قصد ادامه تحصیل در رشته پزشکی دارم و شنیدم چین اجازه همراه برا پدر و مادر رو میده که با دانشجو بره من میخوام حتما جایی باشم که خانوادم هم بتونن بیان
  اما چین رو واقعا دوس ندارم جای دیگه ای نیس که این شرایطو داشته باشه ؟؟؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام تحصیل در چین، یکی از الویت های تحصیل شناخته شده و دلیل آن رتبه بندی و رنکینگ بالای جهانی است. اکثر کشورهای اروپایی و آسیایی اجازه ی همراه ضمن تحصیل ارائه نمی دهند.

 55. Avatar یاری گفت:

  سلام سوالی دارم دارو سازی در چین انگلیسه یا چینی ؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام داروسازی در چین به کورس زبان انگلیسی نیز ارائه میشود.

 56. Avatar امیرحسن گفت:

  سلام
  من معدل دیپلمم ۱۶.۳۰ هست
  نمرات زیست و فیزیکم کمتر از ۱۶ هست(زیست ۱۵.۲۵ و فیزیک ۱۲.۲۵)ولی شیمی و ریاضی و زبانم بالاتر از ۱۶ هست. میتونم برای چین اقدام کنم؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام وقت بخیر شما می توانید با دریافت پذیرش از بهترین دانشگاه های جین، مقطع پزشکی را با زبان انگلیسی در این کشور سپری کنید .

 57. Avatar باران گفت:

  سلام وقتتون بخیر، عذرميخوام، من 27سالم هست و قصد دارم برا تحصیل ب خارج از کشور برم، معدل ديپلم و پیش دانشگاهیم بالای 17بود، و زبان انگلیسی و ترکی استانبوليم بد نیس، با توجه به سن من و اینکه فوق لیسانس فیزیولوژی هستم، و قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی دارم شما چ کشوری رو پیشنهاد ميکنين که از نظر شهریه دانشگاه و محدودیت سنی برای من مناسب باشه،
  آیا با این شرایط میتونم بورسیه بگیرم جایی?

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام شما می توانید با قبولی در آزمون ورودی یوس ترکیه پذیرش را دریافت کرده و در دانشگاه های دولتی از تحصیل رایگان و سیستم تبادل دانشجویی بهره مند شوید.
   ضمنا محدودیت سنی و معدل در خصوص پذیرش لحاظ نشده است.

 58. Avatar Roya گفت:

  سلام ببخشید برای تحصیل پزشکی در یکی از دانشگاه های چین آزمون ورودی از متقاضیان گرفته میشه؟؟ رشته بیوتکنولوژی جدیدا برای دانشجویان ایرانی در اکثر کشورها تحریم شده..آیا در چین هم اینگونه است؟؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام وقت بخیر جهت پذیرش در دانشگاه های پزشکی کشور ذکر شده علاوه بر ارائه معدل تحصیلی مطلوب محدوده سنی فرد نیز ملاک واقع گردیده و در دانشگاه پکن امتحان ورودی و پری کورس مورد مهم در خصوص پذیرش لحاظ شده است. ضمنا پذیرش رشته بیوتکنولوژی ،در کشورهای بلوک غرب اروپا به غیر بومی ارائه نمی شود.

 59. Avatar aman گفت:

  سلام. خسته نباشید من 19 سالم هست میخواستم بدونم برای رفتن به چین مشکل سربازی رو چگونه برطرف کنم؟

  1. Avatar مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، برای مشکل سربازی باید همه شرایط شما را بدانیم، پیشنهاد می کنم با دفاتر ما تماس بگیرید تا همکارانم راهنماییتون کنند.

 60. Avatar اكرم گفت:

  با سلام ؛ بعد از گذراندن دوره پريمديكال در چين بايد براي پزشكي آزمون ورودي داد يا فقط گذراندن دوره پريمديكال كفايت مي كند؟ اين دوره چقدر طول مي كشد؟ تشكر

  1. Avatar مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، خیر آزمون ورودی ندارد و پذیرش بر اساس سابقه تحصیلی است، دوره پری مدیکال یکساله است.

 61. Avatar m.fallah گفت:

  با سلام وقت بخیر من و همسرم دانشجوی روزانه در رشته فیزیک هسته ای هستیم و الان کلا منصرف شدیم ومیخوایم پزشکی یا دندان بخونیم .آیا ما میتونیم با دیپلم ریاضی دندان پذیرش بگیریم ؟ با توجه به هزینه ها چه قوانینی واس همراه بردن صدق میکنه آیامیشه همسرم به عنوان همراه رایگان بخونه به خاطر بالا بودم هزینه ها میگم. آیا میشه بعد از یک یا دو ترم هزینه ها و شهریه برامون کم و رایگان بشه با توجه به برخی کشور ها که اینجوری هستن و اینکه دانشجو اجازه کار کردن دارد ؟اگر دارد چند ساعت و با چه حقوقی و اینکه مدرک زبان نباشه میشه واسه کالج اقدام کرد و تو اون تایم مدرک گرفت؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید
  متشکر از سایت خوبتون

  1. Avatar مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   دانشگاه های چین تحصیل رایگان یا بورسیه برای دانشجویان خارجی ندارند، در صورتی که مدرک زبان نداشته باشید، ار طریق پری مدیکال اقدتم می کنید، در این دوره شما مدرک را زبان را اخذ می کنید و سپس وارد کورس اصلی می شوید.

 62. Avatar الوند گفت:

  سلام
  مدرک دانشگاه چین کشور های اروپایی یا امریکا قبول دارن اگه مدرک بگیریم میتونیم داخل اروپا کار کنیم

  1. Avatar مشاور مهاجرتی گفت:

   سلام معمولا مدارک اخذ شده در کشور چین مورد تایید اتحادیه اروپا خواهد بود، مگر در برخی موارد معدود که کارشناسان ارشد ما اطلاع دارند.

 63. Avatar ha گفت:

  سلام
  ازبین قبرس لهستان و چین کدوم شرایط بهتری برای تحصیل پزشکی و کار و زندگی دارد

  1. Avatar مشاور مهاجرتی گفت:

   سلام
   بستگی به این مسئله دارد که شما چه شرایط را مد نظر دارید و می خواهید.
   هر کدام از کشور هایی که نام بردید در زمینه هایی مانند: شرایط پذیرش، هزینه ها، اعتبار مدرک و سهولت اخذ ویزا نقاط قوت و ضعفی دارند.

 64. Avatar a گفت:

  سلام خسته نباشید. من معدل کل دیپلمم ۱۷ و خورده ای و معدل کل پیش هم بالای ۱۴ هس. اما نمرات دروس تخصصیم سال سوم افت داشته فیزیک ۱۰ و ریاضی ۱۲ شیمی ۱۶ و زیست ۱۵ . آیا امکان پذیرشم هس؟ چند درصد امکان داره پذیرش شم؟؟

  1. Avatar مشاور مهاجرتی گفت:

   سلام
   معمولا ملاک، نمرات آخرین مدرک تحصیلی یا همان دیپلم می باشد اما باز هم بایستی که مدارک و نمرات شما با ضوابط پذیرش دانشگاه های کشور چین بررسی گردد.

 65. Avatar یزدانی گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید من دانشجوی روسیه هستم در رشته دندان پزشکی ایا امکان داره پذیرش و ویزای منو جوری بگیرید که نیازی نباشه بیام ایران ؟

  1. Avatar مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و احترام
   بله، می توان از خود کشور روسیه برای شما اقدام نماییم.

 66. Avatar امین گفت:

  سلام در پذیرش پزشکی چین اصطلا bachelor degreeرونوشته .ایااین به منزله این است مه مدرک لیسانس است؟

  1. Avatar مهدی کیوانی گفت:

   با سلام
   پزشکی چین دوره 6 ساله است و مدرک پزشکی عمومی را ارائه می دهد.

 67. Avatar zahra گفت:

  سلام
  من عمران فردوسی می خونم می خواستم ببینم می تونم دندان بخونم تو چین؟
  میشه برای ادامه تحصیل به ایران برگشت؟

  1. Avatar مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و احترام
   اکثر دانشگاه های چین مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار گرفته است. برای تحصیل دندان پزشکی در چین شرایطی مانند سن، رزومه علمی و مدرک زبان شما مورد ارزیابی قرار می گیرد.

 68. Avatar رستمی گفت:

  سلام وقتتون بخیر بنده به چین زیاد رفت و امد داشتم بخاطر شغلم و تا حدودی زبانشون رو یاد گرفتم میخواستم اگر بشه به زبان چینی پزشکی بخونم ایا امکان پذیر هست قبلش کالج زبان چینی برام پذیرش بگیرید؟

  1. Avatar مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و احترام
   در صورتیکه بتوانید مدرک زبان چینی مورد نیاز را ارائه دهید، می توانید شروع به تحصیل پزشکی در چین به زبان انگلیسی نمایید.

 69. Avatar علیرضا گفت:

  سلام
  خوب هستید بزرگوار
  خواستم زبان چینی رو یاد بگیرم, و در نهایت برم چین دندان پزشکی بخونم لطفا اگر کانالی گروهی در این مورد دارید واسم بفرستید یا اینکه راهنماییم کنید که چطور این کار رو انجام بدم که بعدش به تجارت در چین فکر کنم ….
  ممنون

  1. Avatar مهدی کیوانی گفت:

   سلام و روزتون بخیر
   برای تحصیل پزشکی در چین به زبان چینی باید حتما مدرک زبان چینی مورد نیاز را ارائه دهید.

 70. Avatar خزان گفت:

  با سلام
  آیا تحصیل پزشکی در دانشگاه های فودان و ژیجیانگ نیازمند آزمون ورودی میباشد؟

  1. Avatar مهدی کیوانی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   تحصیل در دانشگاه های چین نیازی به قبولی در آزمون ورودی ندارد.

 71. Avatar صبا رضایی گفت:

  با سلام ۱.هزینه ی دوره پری مدیکال در چین چقدر میباشد؟ ۲.و این دوره ی پری مدیکال شامل همه ی درسا میباشد یا فقط زبانه ؟
  ۳.همه ی دانشگاه ها این دوره را دارن یا فقط دنشگاه های محدودی هستن که این دوره را دارن؟
  ۴.و واقعا تضمینی هست که بعد از این دوره وارد رشته دلخواه شد؟

  1. Avatar مهدی کیوانی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   هزینه دوره ها بسته به موسسه انتخابی متفاوت است. در دوره پریمدیکال دروس پایه و زبان ارائه می شود. بعد از اتمام دوره نیازی به شرکت در آزمون ورودی ندارید و مستقیم وارد کورس اصلی می شوید.

 72. Avatar محمد گفت:

  سلام
  دانشگاه پزشکی دالیان مورد تایید نیست ؟

  1. Avatar مهدی کیوانی گفت:

   با سلام
   لیست دانشگاه های مورد تایید را می توانید از سایت وزارت بهداشت مشاهده نمایید.

 73. Avatar امین گفت:

  سلام وقت به خیر
  من 20 سال، معدل سه سال دبیرستانم 19/70
  معدل سوم19/10
  معدل کتبی 18/98
  و معدل پیش دانشگاهی 16/90- سال پیش درس ریاضی زیر پانزده شدم
  آیا شانس قبولی پزشکی چین رو دارم؟

  1. Avatar مهدی کیوانی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   با توجه به معدل و ریز نمرات شما امکان اقدام وجود دارد.

   1. Avatar Cloud_D گفت:

    سلام خسته نباشید
    میخواستم ببینم با دیپلم ریاضی میتونم پزشکی تو چین بخونم؟
    امکانش هست با دیپلم یه رشته ی دیگه ای رشته های پزشکی تو کشورای دیگه تحصیل کرد؟

    1. Avatar مهدی کیوانی گفت:

     سلام روزتون بخیر
     بسته به کشور انتخابی شما دارد. برای تحصیل پزشکی در چین باید دیپلم تجربی ارائه دهید.

 74. Avatar Maria گفت:

  سلام معدل پیش من ۱۴ هست ولی دیپلم ۱۸/۱۶ هست میگن که با این نمرات برای دندانپزشکی پذیرش نمیشم و باید پری مدیکال بگذرونم یا آیلتس بگیرم با این حساب شما دوره ی پری مدیکال رو پیشنهاد میکنید یا گرفتن مدرک آیلتس بعد رفتن به کورس اصلی؟

  1. Avatar مهدی کیوانی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل در چین باید رزومه علمی خوبی را در دبیرستان کسب کرده باشید. دوره پریمدیکال و یا آیلتس بستگی به دانشگاه انتخابی شما دارد، الزامات هر دانشگاه متفاوت است.

 75. Avatar فرید وفایی گفت:

  سلام من قصد تحصیل پزشکی یا دندانپزشکی در چین دارم و سال 1400 دیپلم میگرم و معدل دیپلم بدون شک بالای 18 است میخواستم بدونم چه دانشگاهی در خارج هست برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی که شهریه دانشگاه و خوراک و خوابگاه و حمل و نقل بشه در مجموع در سال بشه 11 هزار دلار یا کمتر میخواستم شما منو راهنمایید کنید و دانشگاه ازمون ورودی نداشته باشه و مدرک زبان مانند آیلتس و تافل نخواد ممنون از راهنماییتون

  1. Avatar مهدی کیوانی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   در صورتیکه تسلط شما به زبان انگلیسی خوب باشد، می توانید برای تحصیلی رشته های پزشکی در چین که آزمون ورودی نیز ندارند، اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *