تحصیل و اعزام دانشجو به دانمارک

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانمارک

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانمارک

تحصیل پزشکی در دانمارک شبیه تحصیل در سوئد و تحصیل در نروژ با توجه هزینه های کم و یا رایگان امروزه بسیار قابل توجه قرار گرفته است و این امکان را به شما میدهد تا حرفه خود را برابر بیماری ها و درمانگری های جدید که روز به روز به میان می آیند، تقویت کنید. برنامه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانمارک که در زیر به شرح آن پرداخته ایم میتواند کمک به سزایی در روند انتخاب شما کند، مشاورین موسسه میرداماد در دفاتر تهران و شیراز نیز در کنار شما هستند.

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانمارک

برنامه درجه بندی شده پزشکی که در ساختمان ها و بیمارستان ها و آزمایشگاه های متفاوتی تدریس میشود.در نتیجه دانش آموزان پزشکی دارای  ساختمان مخصوص به خود که Medicinerhuset(خانه دانش آموزان پزشکی) نامیده میشود، هستند. این برنامه مشهور به داشتن انجمن های فعال بسیار زیادی است که شما میتوانید فعالانه در آن ها شرکت کنید. اگر شما میخواهید نمایش نامه بنویسید یا موسیقی اجرا کنید یا طراحی لباس کنید مسابقه نمایش بهترین گزینه برای شماست. هرسال انجمن دانمارک  بزرگترین مسابقه نمایش دانش آموزی را در Tivoli Friheden در Aarhus برگذار میکنند.

دوره های پزشکی و دندانپزشکی در دانمارک

انجمن پزشکی مطمئنا جشن های گروهی خاص خود را دارد-umblicus- جمعه ها یک بار در Medicinerhust برگزار می گردد. انجمن جشن های  زیادی را در هر ترم تحصیلی بر پا میکنند. از جمله سالگرد مسابقه های regatta که در پارک دانشگاه Aarhus برگزار می شود و بیست هزار دانش آموز جمع می شوند تا مسابقه دهندگان را برای بردن لگن طلایی تشویق کنند.

دوره های پزشکی و دندانپزشکی در دانمارک

آیا شما علاقه دارید تا خواسته های دانش آموزان هم دوره خود را ارائه دهید؟ پس به شورای دانش آموزی پزشکی بپیوندید و در انتخاب موضوعات برنامه ها و دوره ها شریک باشید. شورا شامل ۳۰ دانش آموز می شود که نماینده ی دانش آموزان قسمت دولتی دانشگاه هستند. SMS انجمنی است، برای دانش آموزان پزشکی که به کار پژوهش و تحقیقات علاقه مندند. انجمن دوره و کلاس هایی را برگذار می کند تا یک چهارچوب حرفه ای برای تحقیقات دانش آموزان توسعه میدهد و همچنین آگاهی آن ها را در حوزه پژوهش و تحقیقات افزایش میدهد.

تحصیل در خارج از طریق کشور دانمارک

به عنوان یک دانشجو در BSc در دوره پزشکی، شما می توانید انتقالی بگیرید یا اینکه برای آموزش های بالینی به خارج از کشور بروید، می توانید تحت یک برنامه  انتقال برنامه ریزی شده یا اینکه خودتان دوره تحصیل خارج خود را برنامه ریزی کنید.به عنوان یک دانشجو پزشکی در Aarhus، شما همچنین می توانید با انجمن IMCC در جهان برای یادگیری و مبادله اطلاعات سفر کنید. در دانشگاه Aarhus تجربه شده و تصاویر تهیه شده توسط خود دانش آموزان، هزارن عکس youruniversity درک وسیعی از زندگی روزمره دانشجویان در Aarhus به ما می دهد، جشن ها، تاخیر انداختن در کار ها و امتحان ها و تمام کار هایی که شما در زمان دانشگاه انجام می دهید.

برای دکتر معالج شدن شما باید سه سال دیگر در برنامه پزشکیMSc تحصیل کنید. به عنوان یک فارغ التحصیل BSc شما باید علاوه بر حضور در برنامه های پزشکی MSc در برنامه های مهندسی زیست پزشکی MSc و برنامه های MSc در علوم بهداشت در دانشگاه Aarhus حضور داشته باشید. به عنوان یک فارغ التحصیل MSc شما باید دوازده ماه دیگر در برنامه های پایه بالینی تحصیل کنید. بعد از آن شما میتوانید یک سال در وضعیت مقدماتی استخدام شوید، بعد از آن شما باید در یک زمینه پزشکی تخصص یابید که آن حدود  پنج سال طول می کشد.

حتما بخوانید:  تحصیل در دانمارک

فرصت های شغلی فارغ التحصیلان پزشکی دانمارک

به عنوان یک دکتر معالج آموزش دیده، می توانید در بیمارستان ها و در کارهای عمومی فعالیت کنید.و همچنین شما میتوانید در صنعت داروسازی به عنوان سخنران یا پژوهشگر مشغول به کار شوید. در ادامه پس از اشتغال می توانید مراحل اخد تابعیت و اقامت در دانمارک را راحت تر طی کنید. کارهای بشر دوستانه گزینه دیگر شغلی است-دکتر های بدون Borderو دیگر NGOsb-جایی است که شما می توانید از دانش پزشکی خود تحت شرایط خاص استفاده کنید.

درمورد دندانپزشکی در دانمارک و مدارس دندانپزشکی

آیا شما علاقه مند به تحصیل در دانمارک در رشته پرمنفعت و فوق العاده دندانپزشکی هستید؟ آیا شما به این اندیشیده اید که قسمتی از زمان خود راکه در خارج از کشور تحصیل و زندگی می کنید را در کشور زیبایی مثل دانمارک صرف کنید؟ تحصیل در خارج از کشور می تواند ماجراجویی تاریخی و فرهنگی در زندگی فرد باشد، خصوصا در کشور دانمارک که دارای موقعیت ها و جذابیت های زیادی است تا دانشجویان آن را کشف کنند.

دانمارک کشور شمالی واقع در شمال اروپا است، که دانمارک در جنوب غربی سودان و جنوب نروژ واقع شده است، همسایه جنوبی آن آلمان است. حوزه استحفاظی دانمارک شامل دانمارک و دو کشور مستقل دیگر که در شمال اقیانوس اطلس واقع هستند،میباشد،جزیره Faroe و گرین لند.

تحصیلات دندانپزشکی در دانمارک

دانمارک دارای موسسه های عالی بسیاری است که فراهم کردن آموزش دندانپزشکی با کیفیت بالا و ایجاد تجربه های عملی برای دانش آموزان را هدف قرار داده است. همانند دیگر کشور های اروپایی دانش آموزان که به دنبال تحصیل در دانمارک 2018 هستند هم به صورت تئوری و هم به صورت عملی آموزش داده می شوند و کسب مهارت می کنند تا بعد از فارغ التحصیلی به عنوان دندانپزشک مشغول به کار شوند.

تحصیلات دندانپزشکی در دانمارک

دانش آموزان تعداد زیادی تکنیک های پیشرفته که شامل روش ها و استراتژی های مناسبی برای تشخیص و درمان محدوده ی متنوعی از بیماری های دهانی، مهارت یافتن در روش های درمانی دندان می شود می آموزند. بعضی از ین موضوعات پیشرفته که در این دوره آموخته می شود شامل دندانپزشکی ترمیمی، درمان امراض لثه، جراحی های دهانی، دندانپزشکی اطفال و بیهوشی عمومی و موضعی می شود. بعد از مدرک لیسانس (کمترین مدرک لازم برای ورود به مدرسه دندانپزشکی)معمولا در رشته هایب مثل زیست یا شیمی مدرسه دندانپزشکی در دانمارک معمولا ۴سال به طول میانجامد.

برای حضور در مدرسه دندانپزشکی الب اتمام کلاس های خاصی مورد نیاز است اما بعضی از مدارس برنامه های ترکیبی دارند که به دانش آموزان اجازه میدهند تا مدرک لیسانس و فوقشان را در حالی که روی مدرک دکتری خود در زمینه دندانپزشکی کار می کنند، بگیرند. همچنین دانش آموزان لازم است تا امتحان ملی ورودی دندانپزشکی را بدهند و قبول شوند .

دوره های بالینی تحصیل دندانپزشکی در دانمارک

در حالی که دانش آموزان به دنبال گرفتن مدرک دکتری خود در داروسازی، دندانپزشکی و یا تخصص خود در جراحی دندان هستند با یک سری از دوره های بالینی و علوم زیست شناسی روبه رو هستند که شامل :

 • دندانپزشکی بایوستیک
 • زیست مولکولی
 • بیهوشی عمومی و موضعی
 • میکروب شناسی دهانی
 • آناتومی سر و گردن
 • رادیولوژی دندان
 • انسداد و احتباس
 • دندانپزشکی عملی

نتیجه این دوره این است که دانش آموزان در تمرین های هدایت شده با گردش کلینیکی شرکت می کنند که در آن تحت نظارت مربیان کلینیک روی مریض های واقعی کار می کنند، تجارب خارج از دانشکده ای اغلب در دوره اینترنتی به دست می آورند، در نهایت تمام دانش آموزان باید امتحان ملی اعطا گواهی نامه را گذرانده و قبول شده باشند تا بتوانند در دانمارک به عنوان دندانپزشک کار کنند.

حتما بخوانید:  ویزای تحصیلی دانمارک

دانشگاه های معتبر پزشکی دانمارک

دانشگاه کپنهاگ قدیمی ترین موسسه دانشگاهی و پژوهشی در زمینه پزشکی در دانمارک است. در سال 1479 به عنوان یک استودیوم ژنرال تاسیس شد ودومین موسسه برای تحصیلات عالی در اسکاندیناوی پس از دانشگاه اوپسالا است. دانشگاه آروشوس یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی واقع در آروشوس دانمارک است. در سال 1928 تأسیس شد که دومین دانشگاه دانمارک و بزرگترین دانشگاه است که از 1 ژانویه 2013 با 44،500 دانش آموز پا برجاست.

دانشگاه های معتبر پزشکی دانمارک

دانشگاه جنوبی دانمارک یک دانشگاه علمی است. این دانشگاه ها در جنوب دانمارک و در زلاند واقع شده است. این دانشگاه در حال همکاری با دانشگاه فلنسبورگ و دانشگاه گیل است. دانشگاه ایلبورگ، یک دانشگاه دولتی دانمارک با دانشگاهی در آلبرگ، اسبیرگر و کپنهاگ است که در سال 1974 تاسیس شده است. دانشگاه جایزه های کارشناسی، مدرک کارشناسی ارشد و دکترا را دریافت نموده است و پزشکی و دندان پزشکی ارائه می دهد.

شهریه و هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانمارک

شهریه ی دانشگاه و دروس اخذ شده برای رشته ی پزشکی 270 یورو برای هر ترم تحصیل میباشد. در صورتی که دروس به زبان دانمارکی تدریس شوند. هزینه ی زندگی و اقامت دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی 800 – 1200 یورو ماهانه میشود. شهریه ی دانشگاه و دروس اخذی برای رشته ی دندانپزشکی به زبان دانمارکی 310 یورو برای یک ترم تحصیلی میباشد. برای مخارج دیگر از جمله بیمه ی سلامت و درمان (26 یورو ماهانه)، حمل و نقل (50 یورو)، خوراک و پوشاک (200- 270 یورو) باید پس انداز داشته باشید.

مدارک و شرایط اخذ پذیرش رشته پزشکی و دندانپزشکی در دانمارک

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور بستگی به دانشگاه انتخابی شما در این کشور دارد. معمولا اخذ پذیرش در دانشگاه های خصوصی راحت تر از دانشگاه های دولتی است، شهریه دانشگاه های خصوصی در این کشور معمولا زیاد می باشد. بورسیه تحصیلی در دانشگاه های این کشور معمولا به افرادی با رزومه های عالی تعلق می گیرد در صورت پذیرش از دانشگاه های این کشور با بورسیه در هر دانشگاهی شرایط تحصیل رایگان در دانمارک برای شما امکان پذیر می گردد.

داوطلبان تحصیل به زبان انگلیسی در دانمارک باید مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 6 را داشته باشند البته برای تمامی دانشجویان تسلط کامل به زبان دانمارکی الزامی می باشد زیرا جهت شرکت در دوره های کار آموزی و برای اشتغال به کار تسلط به زبان دانمارکی واجب می باشد. البته دانشگاه های این کشور برای دانشجویان بین المللی دوره های آموزشی زبان دانمارکی نیز برگذار می نمایند. مدارک لازم جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانمارک:

 • ارایه مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • ارایه مدارک شناسایی
 • ارایه مدرک زبان انگلیسی و در صورت داشتن ارائه مدرک زبان دانمارکی
 • ارایه گذرنامه معتبر و دارای اعتبار حداقل 6 ماه
 • در صورت داشتن ارائه مدارک مربوط به کار در بیمارستان و یا درمانگاه
 • معرفی یک حساب بانکی معتبر جهت اثبات پشتوانه مالی

لازم به ذکر است که تمامی مدارک ارائه شده می بایست به زبان انگلیسی و یا دانمارکی ترجمه شوند. برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانمارک درخواست باید به طور مستقیم به دانشگاه دانمارکی مورد نظر شما ارسال شود. موارد مورد نیاز برای اخذ ویزا برای دانشجویانی که کشور انها جزو اتحادیه اروپاست یا خیر متفاوت می باشد. برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانمارک باید اجازه اقامت بگیرند.

حتما بخوانید:  تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

دانشجویان غیر اتحادیه اروپا، شما باید ثابت کنید که می توانید از لحاظ مالی به مدت زمان اقامت خود از خود حمایت کنید. اگر بخواهید هزینه تحصیل بپردازید، باید هزینه ترم اول یا سال تحصیلی را پرداخت کنید. اکنون فرصت به آن رسید تا پس از مطالعه موارد فوق با دریافت اطلاعات تکمیلی در زمینه تحصیل پزشکی در دانمارک از مشاوران ارشد ما در موسسه حقوقی میرداماد جهت مهاجرت تحصیلی به دانمارک اقدام نمائید.

سوالات متداول در مورد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانمارک

1- دانشگاه های معتبر و برتر رشته پزشکی و دندانپزشکی در کشور دانمارک کدام است؟

 • دانشکده بهداشت و علوم پزشکی در دانشگاه کپنهاگ
 • دانشکده بهداشت دانشگاه آرهوس
 • دانشگاه آلبورگ
 • دانشکده علوم بهداشتی از دانشگاه جنوب دانمارک

2- هزینه تحصیل در رشته پزشکی در کشور دانمارک چقدر است؟

شهریه ی دانشگاه و دروس اخذ شده برای رشته ی پزشکی 270 یورو برای هر ترم تحصیل میباشد. در صورتی که دروس به زبان دانمارکی تدریس شوند.

3- هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور دانمارک چقدر است؟

شهریه ی دانشگاه و دروس اخذی برای رشته ی دندانپزشکی به زبان دانمارکی 310 یورو برای یک ترم تحصیلی میباشد.

4- آیا برای تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در کشور دانمارک نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی می باشد؟

داوطلبان تحصیل به زبان انگلیسی در دانمارک باید مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 6 را داشته باشند البته برای تمامی دانشجویان تسلط کامل به زبان دانمارکی الزامی می باشد.

5- شرایط تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی کشور دانمارک چگونه است؟

برای ورود به دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در کشور دانمارک باید در آزمون اولیه ای که بسته به محل تحصیل متفاوت است پذیرفته شوید .

6- مدت زمان تحصیل در رشته پزشکی در کشور دانمارک چند سال است؟

تحصیل در دانمارک در رشته پزشکی در حدود ۶ سال طول می کشد .

7- مدت زمان تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور دانمارک چند سال است؟

تحصیل در این دوره بین ۴ تا ۵ سال طول می کشد.

8- شرایط کار دانشجویی در کشور دانمارک حین تحصیل رشته پزشکی و دندانپزشکی چگونه است؟

تعداد ساعات مجاز کار دانشجویی برای دانشجویان ، ۲۰ ساعت در هر هفته است.

9- هزینه زندگی برای دانشجویان رشته پزشکی و دندانپزشکی در کشور دانمارک چقدر است؟

دانشجویان به طور متوسط در شهر کپنهاگن 1200 یورو در ماه هزینه خواهند داشت.

10- مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در کشور دانمارک چیست؟

 • نامه پذیرش دانشگاهی در دانمارک
 • نامه تمکن مالی
 • گواهی عدم سوءپیشینه کیفری
 • گواهی واکسیناسیون برای کسانی که از کشورهای خاصی از جمله کنگو به دانمارک می روند
 • گواهی اثبات رزرو منزل یا خوابگاه در دانمارک
 • گواهی پیش پرداخت شهریه دانشگاه حداقل برای یک ترم

11- مدارک لازم برای اخذ پذیرش در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در کشور دانمارک چیست؟

 • ارایه مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • ارایه مدارک شناسایی
 • ارایه مدرک زبان انگلیسی و در صورت داشتن ارائه مدرک زبان دانمارکی
 • ارایه گذرنامه معتبر و دارای اعتبار حداقل 6 ماه
 • در صورت داشتن ارائه مدارک مربوط به کار در بیمارستان و یا درمانگاه
 • معرفی یک حساب بانکی معتبر جهت اثبات پشتوانه مالی
 • خاصی از جمله کنگو به دانمارک می روند
 • گواهی اثبات رزرو منزل یا خوابگاه در دانمارک
 • گواهی پیش پرداخت شهریه دانشگاه حداقل برای یک ترم

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *