تحصیل و اعزام دانشجو به لیتوانی

تحصیل در لیتوانی

تحصیل در لیتوانی

اگر قصد دارید در یکی از بهترین دانشگاه های لیتوانی تحصیل کنید با مشاورین آگاه که علمی به روز داشته باشد مشورت کنید. در این مقاله به یکی از مقاصد پرطرفدار تحصیلی یعنی تحصیل در لیتوانی خواهیم پرداخت. اطلاعات بیشتر در این زمینه را از کارشناسان آگاه موسسه حقوقی میرداماد در دفاتر تهران و شیراز بخواهید.

شرایط تحصیل در لیتوانی و اعزام دانشجو

جمهوری لیتوانی یک کشور اروپاییست که در سواحل شرقی دریای بالتیک واقع شده است. هم مرز با کشور های روسیه، بلاروس، لتونی و هلند است و از تمام کشور های حوضه ی بالتیک بزرگتر و پر جمعیت تر می باشد. لیتوانی با واقغ شدن در قلب اروپا از یک اقتصاد رو به رو رشد و پیشرفت بهره میبرد که این باعث می شود لیتوانی یکی از مکان های ایده آل برای تحصیل داشنجویان بین المللی در خارج از کشور باشد. زبان مردم این کشور لیتوانیایی می باشد که یکی از زیر شاخه های زبان های هند و اروپایی است.

امکان تحصیل در لیتوانی در مقاطح عالی در دانشگاه ها و کالج های این کشور وجود دارد. تحصیلات عالی کشور از موافقت نامه بولوگنا پیروی می کند. این موافقت نامه این فرصت را به دانشجویان خارجی می دهد که از کشور های دیگر به لیتوانی سفر کنند و از سیستم آموزشی ای با استاندارد های اروپایی استفاده کنند. مقطع کارشناسی 3 سال طول می کشد و باید در طی سه سال 180 واجد درسی بگذرانید و در مورد رشته تحصیلیتان اطلاعات پایه ای و کلی به شما می دهد.

مقطع کارشناسی ارشد: تحصیل در این مقطع یک تا دو سال طول میکشد (60 یا 120 واحد) و به تدریس دروس تخصصی تر می پردازد. بعد از اتمام این دوره دانشجویان می توانند با انجام پروژه های تحقیقاتی به مدرک دکتری دست یابند. دانشجویان می بایست به طور مستقیم با موسسه آموزشی و یا دانشگاه مد نظر خود ارتباط برقرار کنند و درخواست پذیرش در مقطع کارشناسی ملزم این است که شما دبیرستان را به پایان رسانده باشید و دیپلم خود را دریافت کرده باشید و همچنین ارائه مدرک کارشناسی برای شروع تحصیل در مقطع کارشناسی لازم است.

مدارک مورد نیاز پذیرش از دانشگاه های لیتوانی

روند درخواست می تواند با توجه به ملیت شما، زبان، رشته و دانشگاه مد نظرتان متفاوت باشد. اگر شهروند کشوری غیر از کشور های عضو شهروندی اتحادیه اروپا باشید برای تحصیل می بایست مجوز اقامت در کشور لیتوانی را داشته باشید. پرداخت هزینه ی درخواست پذیرش: روند ثبت نام آنلاین شما در دانشگاه تنها در صورتی شروع می شود که هزینه ی درخواست پذیرشتان را پرداخت کرده باشید. توجه داشته باشید که این مبالغ غیر قابل بازگشت هستند.

برای مقطع کارشناسی، دانشجویان میبایست مدرک اتمام دوره ی دبیرستانشان را به همراه ریز نمر