مهاجرت کاری روسیه

کار در روسیه برای ایرانیان

کار در روسیه برای ایرانیان

به عنوان یک قاعده کلی، دوره اقامت موقت کار در روسیه برای ایرانیان با دوره اعتبار ویزا نیز تعیین می شود.در ادامه این موضوع را باهم بررسی می کنیم.

شرایط  کار در روسیه برای ایرانیان

در مورد ویزای کار و یا قانون کار در روسیه قانون های متفاوتی آورده شده است. این قانون این امکان را فراهم می آورد که اشخاص خارجی برای مدت 3 ماه نسبت به گسترش کار خود توسط بخش محلی وزارت امور داخلی نیز مبادرت ورزند. البته ناگفته نماند که این امر از طریق ثبت نام به عنوان یک شهروند خارجی و به منظور صدور ویزای چندگانه و در مدت زمان عقد قرارداد استخدام (با توجه به قانون کار یا قانون مدنی) نیز امکان پذیر می باشد. بخاطر داشته باشید که دیگر برنامه های افزودنی توسط دفتر مرزی و خدمات مهاجرت فدرال نیز ارائه می شود.کار در روسیه برای ایرانیان

علاوه بر تمامی مباحث ذکر شده در فوق؛ برای دریافت ویزا بایستی یک دعوت نامه برای ورود به روسیه دریافت کنید؛ این ویزا تا حد بسیاری بستگی به اهداف بازدید توسط سازمان های دولتی مختلف نیز خواهد داشت. به عنوان مثال، خدمات مهاجرت فدرال و ادارات محلی به دعوت نامه ای برای ورود به فدراسیون روسیه نیز نیاز خواهند داشت.

قوانین اخذ شهروندی روسیه

قانون وضع حقوق شهروندان خارجی؛ شرایطی را برای وضعیت مهاجرین خارجی به وجود آورده است که به شرح ذکر شده در ذیل خواهد بود:
1) اقامت موقت؛
2) اقامت دائم
به عنوان یک قاعده کلی، دوره اقامت موقت شهروندان خارجی با دوره اعتبار ویزا نیز تعیین می شود.
بخاطر داشته باشید که مدت اقامت موقت زندگی در روسیه برای خارجیانی که نیازی به ویزا ندارند و یا اشخاصی که بسیار متخصص می باشند؛ در فدراسیون روسیه و برای اعضای خانواده آنان نیز به صورت کامل آورده شده است. این در حالیست که دوره اعتبار با استفاده از مجوز کار تعیین می گردد.
برای به دست آوردن حق اقامت دائم، اشخاص خارجی باید ابتدا به وضعیت اقامت موقت بنگرند.

حتما بخوانید:  تجارت و کار در روسیه

مجوز اقامت موقت ایرانیان برای کار در روسیه

با اختیار کردن مجوز اقامت موقت؛ سهمیه سالانه توسط دولت روسیه با توجه به عواملی نظیر: جمعیت شناختی و سایر عوامل دیگر تعیین خواهد شد. روش تعیین سهمیه توسط حکم دولت فدراسیون روسیه نیز تعیین می گردد. بعضی از افراد می توانند چنین مجوزهایی را خارج  از سهمیه صادر نمایند ، مثلا کسانی که سرمایه گذاری خاصی را در روسیه انجام داده اند یا با یک شهروند روسی (بر اساس ماده 6 قانون فدرال که در مورد وضعیت حقوقی شهروندان خارجی در فدراسیون روسیه می باشد) ازدواج کرده اند مشمول این قانون می باشند. به طور کلی مجوز اقامت موقت را می توان در بسیاری از موارد طبق ماده 7 قانون فدرال که در مورد وضعیت حقوقی شهروندان خارجی در فدراسیون روسیه می باشد نیز بدست آورد. مثلا اگر شهروند خارجی بیش از 6 ماه در خارج از کشور بوده است و یا اگر وی بارها و بارها قوانین ثبت نام مهاجرت را نقض کرده است طبق قانون به مدت 6 ماه در صف تمدید مجوز نیز قرار خواهد گرفت.

مجوز کار در روسیه

مجوز کار بدون در نظر گرفتن اینکه آیا حقوق (و یا جبران خسارت) پرداخت می شود یا نه، مورد نیاز است. انتصاب یک فرد خارجی به موقعیت خود در یک شرکت روسی تا حد بسیاری به در اختیار داشتن مجوز نیز بستگی خواهد داشت.

اخذ مجوز و اطلاع از قوانین شرایط و راه های مهاجرت به روسیه را توسط مشاورین و کارشناسان موسسه حقوقی میرداماد دریافت کرده و به کمک وکلای موسسه دست به اقدام بزنید و به موفقیت قطعی برسید.

حتما بخوانید:  کار در روسیه

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *