مهاجرت و اقامت جمهوری چک

زندگی در جمهوری چک

زندگی در جمهوری چک

مهاجرانی که در جمهوری چک زندگی می کنند، به ویژه در پایتخت پزوئلا، یک گروه در حال توسعه هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد زندگی در قلب اروپای مرکزی از خدمات بهداشتی تا آموزشی و موارد دیگر به موسسه میرداماد مراجعه کنید. این مقاله خلاصه ای از تاریخچه ی جمهوری چک و برخی از اطلاعات کلیدی فرهنگی جهت زندگی در جمهوری چک را ارائه می دهد.

شرایط زندگی در جمهوری چک

با جمعیتی چند فرهنگی در حال افزایش، جمهوری چک در حال حاضر حدود نیم میلیون نفر خارجی را در مرزهای خود داد. کشور چک دارای استاندارد بالایی از خدمات بهداشتی، در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی است. آموزش به طور کامل در جمهوری چک تدریس می شود، بسیاری از مهاجران انتخاب می کنند که فرزندان خود را به مدارس بین المللی این کشور بفرستند. تاریخ آشفته جمهوری چک، به خصوص تغییرات از دولت کمونیستی به دموکراسی لیبرال در نیمه دوم قرن بیستم، کشور را شکل داده است و آثارش را در کشور به جا گذاشته است و آن را یک مقصد فرهنگی جذاب ساخته است.

تاریخچه جمهوری چک

بین سال های 1620 تا 1989، جمهوری چک مدت زمان بسیار کوتاهی حکومت خود مختار داشت. با اتحادشان تحت حکومت هاسبورگ برای 300 سال، چکی ها و اسلواکی ها در پایان جنگ جهانی اول یک دولت مستقل مشترک چکسلواکی تشکیل دادند. فشارهای فزاینده ای از آلمان نازی که توسط حمایت از اقلیت آلمان در چکسلواکی تقویت شد، در نهایت منجر به انهدام آلمان در سال 1938 و تهاجم آلمانی ها پس از آن به سرزمین باقی مانده چک در سال بعد شد. تعداد کمی از 100،000 یهودی در بوهمیا و موراویا که اکنون به عنوان جمهوری چک شناخته می شود، از جنایات جنگ جهانی دوم جان سالم به در بردند.

حتما بخوانید:  مهاجرت به جمهوری چک

تاریخچه جمهوری چک

دولت جمهوری چک

در سال 1945 مردم چک و اسلواکی توسط شوروی ها آزاد شدند، که تلاش های چکسلواکی را در انتخاب دولت خودشان تخریب و کشور را تبدیل به یک دولت ماهواره ای کرد. در سال 1968، تلاش برای اصلاحات لیبرال the Prague Spring توسط الکساندر رهبری شد، که سعی داشت سوسیالیسم را «یک چهره از بشر» قرار دهد. این تلاش ها توسط نیروهای شوروی به طور وحشیانه ای متوقف شد. تا سال 1989، دموکراسی لیبرال از طریق “انقلاب مخملی” فرآیند مسالمت آمیز به رهبری واکلاو هول وارد چکسلواکی شد. در دسامبر همان سال حزب کمونیست سقوط کرد و هاول رئیس جمهور چکسلواکی شد. در ژانویه 1993، چکسلواکی به صورت مسالمت آمیز به دو کشور جمهوری چک و اسلواکی تقسیم شد.

جمعیت جمهوری چک

جمهوری چک با 9 کشور دیگر در سال 2004 عضو شهروندی اتحادیه ی اروپا و در سال 2007 بخشی از منطقه شنگن شد. از حدود 10.5 میلیون نفر که در جمهوری چک زندگی می کنند حدود 64 درصد قومی چک هستند، 4.5 درصد موراوی، 1.5 درصد اسلواکی در سال 2017 حدود نیم میلیون نفر از خارجی ها در جمهوری چک زندگی می کردند. تقریبا 7 درصد کل جمعیت و 14 درصد از کسانی که در پایتخت زندگی می کنند، متولد خارج هستند.

بزرگترین گروه های خارجی ساکنان اوکراینی، اسلواکی و ویتنامی هستند. تعداد قابل توجهی از مهاجران روسی، لهستانی و آلمانی نیز وجود دارند. شهروندان دیگر کشورهای اروپای غربی و بالکان نیز سهم قابل توجهی از خارجیان ساکن در جمهوری چک را تشکیل می دهند. درصد زیادی از مردم در جمهوری چک خود را به عنوان خدایان نامیدند (34.5 درصد) حدود 11.5٪ در چک مسیحیان را تشکیل می دهند، در حالی که 54٪ خود را به عنوان “گروه های دیگر” طبقه بندی می کنند.

حتما بخوانید:  اقامت چک

اگر می خواهید از راه ها و شرایط اقامت چک اطلاع کسب کنید بهتر است که با مشاورین ما در موسسه میرداماد به گفت و گو بنشینید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *