071-91009294  | 021-88724227  |

راهنمای جامع دریافت جاب آفر آلمان

راهنمای جامع دریافت جاب آفر آلمان

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

امروزه مهاجرت به کشورهای پیشرفته و نیازمند نیروی کار در زمینه های مختلف بسیار رونق گرفته و بسیاری از فارغ التحصیلان برای پیدا کردن کار مناسب به کشورهای دیگر سفر می کنند. آلمان از لحاظ اقتصادی و صنعت از بهترین کشورهای خارجی به شمار می رود؛ همچنین رشد پیری جمعیت و کمبود زاد و ولد در ایران کشور باعث کاهش نیروی کار زبده شده است.  با توجه به این موضوع فرصت های شغلی خوبی در این کشور وجود دارد که نیازمند متخصصان ماهر هستند.

برای اینکه در این کشور راحت تر کار پیدا کرد باید دو شرط تسلط بر زبان آلمانی و تخصص کافی و لازم در رشته مورد نیاز را داشت. روش های مختلفی برای رفتن به آلمان برای کار وجود دارد که مهم ترین آن ها جاب آفر آلمان است. در این مقاله صفر تا صد جاب آفر آلمان همراه با جزئیات بیشتر در مورد شرایط دریافت ویزای کار، هزینه ها و شرایط جاب آفر آلمان و بسیاری موارد دیگر را بیان می کنیم.

جاب آفر آلمان چیست؟

در واقع جاب آفر یک پیشنهاد کاری است که افراد جویای کار از کارفرما در آلمان دریافت می کنند. جاب آفر یا پیشنهاد کاری اصلی ترین فاکتور برای اخذ ویزای کار است که بدون آن فقط با استفاده از جاب سیکر آلمان می توان برای اشتغال در این کشور اقدام کرد. زمانی که متقاضی کار موفق به دریافت جاب آفر شد می تواند ویزای کار دریافت کند و اقامت دائم برای زندگی و کار در این کشور را اخذ نماید. از مزیت های مهم این روش این است که بعد از چند سال کار در آلمان، افراد می توانند اقامت دائم و تابعیت آلمان را دریافت کنند. همان طور که گفتیم رشد جمعیت در آلمان منفی است و دولت این کشور به منظور جذب نیروی کار خارجی متخصص و حرفه ای برنامه های متفاوتی دارد؛ از این رو در صورت داشتن شرایط جاب آفر می توان به راحتی به آلمان مهاجرت کرده و به درآمد خوبی دست یافت.

ویزاهای اخذ شده

شرایط ویزای جاب آفر آلمان

هنگامی متقاضی موفق به دریافت ویزای کار آلمان شد به مدت یک سال می تواند در آلمان زندگی کند. در پایان مهلت اعتبار ویزا باید آن را تمدید کرد؛ البته برای تمدید ویزا باید فرد با یک شرکت المانی قرارداد کاری داشته باشد. در صورتی که برای 5 سال در این کشور کار کنید و به موقع مالیات خود را پرداخت نمایید می توانید اقدامات مربوط به دریافت اقامت دائم در آلمان انجام داده و پاسپورت و تابعیت این کشور را دریافت کرد. افرادی که دارای بلوکارت آلمان هستند می توانند بعد از اشتغال در این کشور به مدت 21 تا 36 ماه برای اقامت دائم اقدام کنند.

دریافت ویزای جاب آفر آلمان

شرایط سنی جاب آفر آلمان

یکی از شرایط مهم متقاضیان برای دریافت جاب آفر آلمان داشتن محدوده سنی مناسب و جوان است؛ زیرا تعداد نیروی کار و متخصص آلمان به دلیل پیری جمعیت کاهش یافته که باعث نیاز این کشور به نیروی کار جوان و متخصص گردیده است. با توجه به این مساله پذیرش مهاجران جویای کار در آلمان با دریافت جاب آفر راحت تر انجام می شود. البته از سوی دیگر محدودیت سنی برای دریافت جاب آفر و جاب سیکر آلمان در نظر گرفته شده که به صورت رسمی این محدودیت بیان نشده است؛ ولی عملاً برای متقاضیان بالای 45 سال در مقایسه با متقاضیان جوان تر اخذ ویزای جاب آفر و جاب سیکر مشکل تر می باشد.

 مدرک زبان جاب آفر

افراد متخصصی که قصد مهاجرت به آلمان از طریق جاب افر المان را دارند در کنار مهارت و دانش مورد نیاز باید تسلط کافی به زبان انگلیسی یا آلمانی داشته باشند و مدرک زبان خود را به همراه سایر مدارک اخذ ویزا تحویل سفارت بدهند. متقاضیان دریافت جاب آفر آلمان برای تایید مدرک زبان انگلیسی خود باید حداقل نمره 5.5 را کسب کنند و مدرک زبان آلمانی را در سطح B2 دریافت نمایند. البته افرادی که یکی از دو زبان آلمانی یا انگلیسی مسلط باشند؛ ولی فاقد مدرک این دو زبان باشند، اجازه انجام اقدامات مربوط به ویزای جاب آفر برای آلمان را دارند.

تمکن مالی برای اخذ جاب آفر آلمان

از دیگر شرط های مهم برای اخذ ویزای جاب آفر داشتن تمکن مالی معین است؛ تا متقاضیان به مسئولین سفارت کشور آلمان ثابت کنند که می توانند از لحاظ مالی هزینه های اقامت در این کشور را پرداخت نمایند. معمولاً برای اقامت یک ماه در آلمان فرد متقاضی باید حدود 853 یورو در حساب خود داشته باشد و هنگام ارائه مدارک به سفارت پرینت گردش حساب و تمکن مالی خود را نیز تحویل دهد.

سابقه کاری برای دریافت جاب آفر

برای اینکه پیدا کردن کار  راحت تر انجام شود باید متقاضی دارای سابقه کار کافی در زمینه شغل مورد نظر داشته باشد؛ بنابراین فقط داشتن مدرک و تحصیلات دانشگاهی برای اخذ جاب آفر کفایت نمی کند و افراد متقاضی باید حتماً حداقل دو سال سابقه کاری در حوزه مرتبط با تحصیلات دانشگاهی خود را داشته باشد. کارجویان باید در قالب رزومه ای معتبر تمام سوابق و مدارک و مهارت های خود را نوشته و آن را برای شرکت کارفرمای آلمانی ارسال کند.

در مرحله بعد و با دریافت جاب آفر و اعتبارسنجی های لازم نوبت به اقدامات مربوط به دریافت ویزای آلمان می رسد. نیروی کار بین المللی در صورتی از سوی کشور آلمان و کسب و کارهای کشورهای خارجی پذیرش می شود که در حوزه کاری و تحصیلی خود دارای تخصص و تجربه کافی و لازم باشند. افرادی که برای کار کردن از طریق دریافت ویزای جاب آفر به این کشور سفر می کنند باید در رشته تخصصی خود حداقل دارای 5 سال سابقه کار مفید داشته باشند.

مدارک مورد نیاز برای جاب آفر

مهم ترین مرحله فرآیند دریافت جاب آفر ، جمع آوری و تکمیل مدارک مورد نیاز برای این کار است. در صورتی که مدارک متقاضی ناقص باشد می تواند باعث تاخیر در مراحل دریافت ویزا جاب آفر شود. این مدارک باید طبق خواسته سفارت و بدون جعل یا هر گونه نقص به مسئول مربوطه تحویل شود. در ادامه مدارک مورد نیاز برای اخذ پیشنهاد کاری را یادآور می شویم.

 • ترجمه اطلاعات هویتی شامل شناسنامه و کارت ملی به زبان آلمانی
 • دو عدد عکس پاسپورتی زمینه سفید جدید
 • مدرک زبان آلمانی سطح B2
 • مدارک زبان انگلیسی با حداقل نمره 5.5
 • پاسپورت دارای اعتبار کافی
 • ترجمه مدارک تحصیلی و دانشگاهی به زبان آلمانی
 • ارائه قرارداد با شرکت کارفرما حاوی جزئیات و شرح کار و میزان درآمد
 • رزومه و مدارک سابقه کاری 5 ساله در حوزه کاری مدنظر
 • ارائه نامه عدم سوء پیشینه کیفری فرد متقاضی
 • گواهی سلامت پزشکی شخص جویای کار
 • ارائه پیشنهاد کاری
 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • تهیه بیمه مسافرتی آلمان به ارزش 30000 یورو
 • پرداخت هزینه های مربوط به ویزای کاری آلمان
 • ارائه مدارک تمکن مالیبرای زندگی در این کشور
 • ارائه پرینت اطلاعات مربوط به محل اقامت شامل رزرو هتل یا اجاره خانه

هزینه ویزای جاب آفر آلمان

برای دریافت جاب آفر نیازی به پرداخت هزینه نیست و متقاضیان فقط باید هزینه ای را برای اخذ ویزای کاری آلمان پرداخت نمایند. در حال حاضر این هزینه برای هر فرد 75 یورو است؛ علاوه بر این یک سری هزینه های جانبی نیز برای اخذ جاب آفر آلمان وجود دارد که از آن جمله می توان به هزینه ترجمه مدارک هویتی و تحصیلی به زبان آلمانی و هزینه تاییدیه ZAB اشاره کرد. از این رو برای انجام اقدامات مربوط به دریافت ویزای کاری باید از داشتن این مقدار پول اطمینان داشته باشید توجه کنید که به هار دلیل ویزای متقاضی ریجکت شود این مبلغ به فرد بازگشت داده نمی شود. نکته مهم دیگر در مورد هزینه ویزای جاب آفر آلمان اثبات تمکن مالی است که در قسمت قبل توضیح دادیم در این مورد باید متقاضی به مدت 6 ماه در حساب خود پول داشته باشد تا بتواند تمکن مالی خود برای زندگی در آلمان را اثبات نماید.

 مراحل دریافت ویزای جاب آفر آلمان

همه افرادی که در مشاغل مختلف مثل پزشکی و پرستاری یا حوزه فناوری اطلاعات و مهندسی و کشاورزی دارای مدرک و تخصص هستند باید برای اخذ جاب آفر آلمان فرآیندهای مشابهی را طی کنند. نکته ای که اینجا وجود دارد این است که برای فعالیت در بعضی مشاغل در آلمان باید متقاضیان اقدامات مربوط به معادل سازی مدارک تحصیلی خود مطابق با قوانین و مقررات این کشور را انجام دهند. هر فرد برای اینکه بتواند موفق به دریافت ویزای کار در آلمان شود باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهد؛ ولی قبل از اقدامات اخذ ویزا باید متقاضی کارفرمای شرکتی در آلمان یک پیشنهاد شغلی معتبر داشته باشد.

مرحله 1: پیدا کردن یا دریافت یک پیشنهاد کاری از شرکتی در آلمان

مرحله 2: بررسی اینکه آیا برای اقامت طولانی نیاز به دریافت ویزای آلمان است یا اقامت کوتاه مدت است و فقط باید ویزای کوتاه مدت دریافت کرد.

مرحله 3: اطمینان حاصل کردن از اینکه به چه روشی می توان درخواست ویزای کار خود را ارسال کرد.

مرحله 4: تهیه و جمع آوری تمام مدارک و داشتن شرایط مورد نیاز طبق دستورالعمل های سفارت

مرحله 5: وقت گرفتن از سفارت برای مصاحبه جهت اخذ ویزای کار آلمان

مرحله 6: پرداخت هزینه ویزا و هزینه اقدامات جانبی توسط متقاضی

مرحله 7: شرکت در مصاحبه دریافت ویزا در سفارت و در زمان مقرر

مرحله 8: در این مرحله متقاضیان باید برای دریافت پاسخ ویزای خود باید مدت زمان معینی را منتظر بمانند و پیگیری های لازم را از طریق سفارت دنبال کنند.

از آن جایی که شرایط اقتصادی آلمان مناسب است، افراد علاقمند می توانند اقدام به سرمایه گذاری در آلمان نمایند. در صورت نیاز به راهنمایی در این حصوص می توانید با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی میرداماد تماس بگیرید.

نکات مهم و مراحل دریافت سریع تر جاب آفر

دریافت جاب آفر همانند اخذ ویزای جاب آفر آلمان دارای مراحلی است که برای موفقیت در آن باید نکات مهمی را در نظر داشت. در ادامه به مراحل و نکات مهم در این زمینه اشاره می کنیم.

 • برای اینکه بتوان در زمان کمتری کارهای مربوط به اخذ جاب آفر آلمان را دریافت کرد می توان به طور هم زمان به چند کارفرما در آلمان رزومه ارسال کرد.
 • نوشتن یک رزومه خوب و کامل؛ برای این کار باید تحقیقات دقیقی انجام داد یا از یک کارشناس مشاوره گرفت.
 • دارا بودن رزومه عکس دار و پیوست مدارک به همراه رزومه و ارسال آن به شرکت کارفرمای آلمانی
 • منتظر ماندن برای دریافت پاسخ بررسی شرایط متقاضی توسط کارفرما در آلمان
 • دعوت به مصاحبه در صورت موافقت کارفرما با شرایط متقاضی
 • انجام مصاحبه به صورت آنلاین با استفاده از شبکه های اجتماعی مثل اسکایپ

نکته: فرآیند دریافت جاب آفر و بررسی مدارک برای دعوت به مصاحبه و پذیرش متقاضی برای کار، زمان مشخصی ندارد؛ زیرا هر کدام از این مراحل زمان متفاوتی نیاز دارند و امکان دارد کارجویان برای پیدا کردن شغل مناسب در آلمان چندین ماه صرف کنند.

آشنایی با مشاغل نیازمند نیروی کار خارجی در آلمان

کشور آلمان به متخصصان زبده و حرفه ای در زمینه مشاغل مربوط به پزشکی، مهندسی و رشته های فنی نیاز دارد. این کشور برای جذب نیروی کار خارجی متخصص و کارآمد برنامه ها و دستورالعمل های خاصی در نظر دارد؛ بنابراین هنگامی که می خواهید اقدامات مربوط به اخذ جاب آفر آلمان را انجام دهید باید آگاهی درستی از مشاغل مورد نیاز و تخصص های لازم داشته باشید تا بتوانید مراحل دریافت جاب آفر را سریع تر و بدون مشکل انجام دهید.

 • تحصیلات دانشگاهی در رشته ‌های پزشکی و پیراپزشکی: افرادی که در یکی از رشته های دندانپزشکان، پزشک عمومی، دامپزشکی، پرستاری، مامایی، ارتوپدی، توانبخشی، شنوایی سنجی، مشاغل بیمارستانی و نگهداری از سالمندان تخصص و مدارک دانشگاهی دارند می توانند برای این مشاغل در آلمان درخواست جاب آفر بدهند.
 • تخصص در رشته‌ های مهندسی برای دریافت جاب آفر آلمان: متقاضیان کار در آلمان در رشته های مهندسی باید در یکی از موارد زیر دارای تخصص لازم و مدرک دانشگاهی معتبری داشته باشند. فارغ التحصیلان رشته مهندسی IT، مهندس نرم‌ افزار، برنامه نویس، مهندسی صنایع، مهندسی مکانیک، مهندس برق و برق صنعتی، مهندسی ژنتیک، مهندسی مواد، مهندسی شیمی، مهندسی مخابرات، مهندس عمران، مهندس معماری، مهندسی نفت، مهندسی هوافضا، مهندسی جوش و مهندسی معدن، مهندسی پزشکی و تجهیرات پزشکی از جمله مهم ترین رشته های تحصیلی مورد نیاز برای فرصت های شغلی مرتبط در آلمان هستند.
 • مهارت و دانش لازم در رشته ‌های فنی: مشاغل مربوط به رشته های فنی نه تنها در آلمان بلکه در داخل کشور نیاز به متخصصان زبده دارد؛ بنابراین افراد علاقه مند به کار در آلمان و اخذ جاب آفر در مشاغل فنی باید در یکی از رشته های خودرو، علوم پایه، لوکوموتیورانی، رباتیک، مدیر پروژه، مشاغل ساختمانی، تکنولوژیست صنعت، مدیر خرید، دستیار فروش و مکانیک ساخت و ساز دارای تخصص و مدارک مرتبط باشند.

نکته: متقاضیان در صورتی می توانند به راحتی موفق به دریافت جاب آفر آلمان از سوی کارفرمایان آلمانی در این رشته ها شوند که در این زمینه های کاری دارای مدرک دانشگاهی، سابقه کاری و تخصص کافی باشند.

آشنایی با روش های دریافت جاب آفر آلمان

برای اخذ جاب آفر آلمان چندین روش وجود دارد که هر متقاضی با توجه به سلیقه و شرایط خود می تواند از طریق هر یک از آن ها کارهای مورد نیاز برای دریافت جاب آفر را انجام دهند. در اینجا سه روش گرفتن جاب آفر آلمان را توضیح می دهیم.

v     روش اول سایت های کاریابی در آلمان

در این روش افراد متقاضی می توانند به صورت مستقل برای اخذ جاب آفر اقدام کنند؛ برای این کار باید به سایت های کاریابی در آلمان مراجعه نمود و موقعیت های شغلی مرتبط و متناسب با تخصص و مدرک دانشگاهی خود را جستجو کنید. در این سایت ها باید متقاضی رزومه و مدارک لازم و درخواستی را ارسال نماید تا این سایت ها بتوانند از طریق ارائه مدارک و رزومه ارسال شده افراد را به شرکت های جویای نیروی کار در آلمان معرفی کنند. در صورت پذیرش متقاضی از سوی شرکت کارفرما، سایت کاریابی هزینه ای را از فرد دریافت کرده و جاب آفر را برای فرد ارسال می کند.

پیدا کردن جاب آفر آلمان از طریق سایت ها ساده ترین و راحت ترین راه است در ادامه تعدادی از سایت های معتبر کاریابی در آلمان را معرفی می کنیم.

 • de
 • com
 • de
 • make-it-in-germany
 • de
 • de
 • سایت Indeed
 • سایت Federal Employment Agency
 • شبکه های اجتماعی مانند LinkedIn

v     روش دوم شرکت های کاریابی داخل ایران و آلمان

برای پیدا کردن کار متناسب با شرایط و تخصص خود می توانید به موسسات و شرکت هایی که در زمینه اعزام نیروی کار به کشورهای خارجی در داخل ایران فعالیت می کنند مراجعه کرد. مراکز کاریابی به متقاضیان از طریق راهنمایی که می کنند و با توجه به شرایط متقاضی می توانند به افراد کمک نمایند تا جاب آفر مدنظر خود را با دقت بیشتر و در زمان کمتری دریافت کنند.

v     روش سوم جستجوی در روزنامه های آلمانی و بررسی استخدامی های شرکت های این کشور

روش دیگر برای دریافت جاب آفر آلمان که نسبت به دو روش دیگر سخت تر است؛ پیدا کردن فرصت شغلی مناسب از طریق روزنامه های آلمانی می باشد. در این صورت می توانید با یافتن موقعیت شغلی مدنظر خود به شکل مستقیم رزومه خود را برای شرکت کارفرما در آلمان ارسال کرد.

بسیاری از شرکت های آلمانی درخواست خود مبنی بر جذب نیروی کار در رشته های خاص و با تخصص لازم را در روزنامه ها منتشر می کنند. آن ها شرایط نیروی کار مدنظر خود و راه های ارتباطی خود را در روزنامه درج می نمایند. افراد جویای کار می توانند با مطالعه شرایط در صورت متناسب بودن موقعیت شغلی با تخصص و مهارت و دانش آن ها از طریق سایت شرکت مدارک و رزومه خود را برای استخدام در شرکت ارسال کنند.

نکات مهم در مورد اخذ جاب آفر در کشورهای خارجی

در بیشتر موارد کشورهای خارجی برای جذب نیروی کار مورد نیاز خود، متقاضیان کشورهای همسایه یا افرادی که کارت PR دارند را در اولویت قرار می دهند. بدون در نظر گرفتن این مورد تنها در صورتی می توان از کشورهای خارجی جاب آفر دریافت کرد که آن کشور نیروی کار خود را در موقعیت شغلی مدنظر نتواند از این دو طریق پیدا کند.

نکته مهم دیگر که باید دقت زیادی به آن داشت این است که برای اخذ ویزای کار آلمان یا هر کشور دیگری باید ابتدا متقاضی پیشنهاد کاری مورد نظر و مناسب با شرایط خود را پیدا کند و فرآِیند دریافت جاب آفر را انجام دهد و سپس درخواست ویزای کار خود را به سفارت ارائه دهد. در واقع پیش نیاز اخذ ویزای کار، دریافت جاب آفر است و نمی توان قبل از منعقد کردن قرارداد و مصاحبه و هماهنگی با یک شرکت کارفرمای خارجی اقدامات مربوط به دریافت ویزای کار را انجام داد.

این کار همانند دریافت ویزای تحصیلی است که ابتدا باید به دانشگاه مدنظر خود در کشور دیگر درخواست تحصیل ارسال کنید و در صورت پذیرش شما توسط آن دانشگاه می توانید کارهای مربوط به اخذ ویزا تحصیلی و اقامت را پیگیری کرد.

نکته دیگر در مورد جاب آفر آلمان این است که بعد از ارسال درخواست باید به طور منظم فرآیند بررسی درخواست را از طریق ایمیل پیگیری کرد و نباید فقط منتظر پاسخ از سوی کارفرما بود. تهیه رزومه ای حرفه ای که منعکس کننده مهارت ها و توانایی ها و سوابق کاری مفید متقاضی است از دیگر نکات برای موفقیت در اخذ جاب آفر مناسب می باشد.

مزایای دریافت جاب آفر آلمان

دریافت جاب‌آفر آلمان چه مزایایی دارد؟

بعد از اینکه متقاضیان پیشنهاد کاری مناسبی را از شرکت کارفرمای معتبر آلمانی دریافت کردند باید اقدامات مربوط به درخواست ویزای کار به این کشور را انجام دهند. یکی از مزایای اخذ جاب آفر آلمان، سرعت بخشیدن به روند و افزایش شانس اخذ ویزای کار آلمان خواهد بود. علاوه بر این افراد با دریافت پیشنهاد کاری دلخواه با ورود به خاک آلمان می توانند اطمینان حاصل کنند که به طور قطعی در موقعیت شغلی با درآمد مناسب قرار می گیرند. بعد از مهاجرت کاری به آلمان در صورتی که افراد شرایط لازم را داشتند باید اقدام به دریافت بلوکارت آلمان نمایند؛ زیرا داشتن بلوکارت می تواند مدت زمان اخذ اقامت دائم و شهروندی در این کشور را کاهش دهد.

ویژگی های یک جاب آفر معتبر

یک پیشنهاد کاری معتبر باید از سوی شرکت یا سازمان کارفرمای دارای اعتبار صادر شود؛ این شرکت ها باید تازه تاسیس نباشند، مالیات خود را به موقع پرداخت کرده باشند و مبلغ حقوق دریافتی نیروی کار را برای یک سال آینده مشخص کنند. همچنین این مبلغ از 50000 یورو نباید کمتر باشد و کارفرما بایستی پرداخت مبلغ مشخص شده را تا پایان قرارداد ضمانت نماید.

فرآیند دریافت جاب آفر آلمان از کارفرما

افراد بسیاری به علت بیکاری، وضعیت اقتصادی نامناسب کشور خود و دلایل مختلف اقدام به دریافت جاب آفر سایر کشورها مثل آلمان با شرایط مناسب اقتصادی هستند تا بتوانند از لحاظ درآمدی بهبود پیدا کنند و شغل مناسبی به دست آورند. این افراد معمولاً برای موقعیت های شغلی متفاوت جهت دریافت جاب آفر آلمان فرآیند یکسانی را طی می کنند. اطلاع دقیق و صحیح از روند دریافت جاب آفر می تواند به افراد کمک کند تا تصمیمات بهتری را در جریان انجام کارهای مهاجرتی و اخذ جاب آفر و ویزا کار اتخاذ نمایند. در ادامه به شرح مراحل دریافت جاب آفر از کارفرمایان می پردازیم.

1.آموزش و فراگیری زبان آلمانی

برای اینکه بتوان ارتباط مفیدی با دیگران در کشور آلمان برقرار کرد و از این طریق پیشنهادهای کاری بهتری را دریافت نمود باید به اندازه کافی در صحبت کردن به زبان آلمانی مسلط شوید. علاوه بر این مهم ترین شرط دریافت جاب آفر آلمان تسلط به زبان آلمانی و داشتن مدرک این زبان است. با توجه به این موضوع زمانی که تصمیم گرفتید برای پیدا کردن کار در آلمان اقدام کنید باید زبان آلمانی را به درستی فرابگیرید تا نیازهای خود را در ارتباط برقرار کردن با کارفرمایان برطرف نمایید.

2.تهیه رزومه ای حرفه ای و کامل

برای اینکه بتوانید خود را به طور کامل معرفی کنید و یک نیروی کار مفید و منحصربفرد نشان دهید باید یک رزومه حرفه ای تهیه نمایید. در این رزومه باید به طور کامل استعدادها، مهارت ها، توانایی ها، سوابق و تجارب کاری و سوابق و مدارک تحصیلی نوشته شده باشند. در این صورت است که می توان کارفرما را قانع کنید که برای موقعیت شغلی مدنظر مناسب هستید و می تواند شما را به عنوان نیروی کار حرفه ای استخدام کند.

3.جمع آوری و تکمیل مدارک مورد نیاز

در این مرحله برای دریافت جاب آفر باید متقاضی تمام مدارک تحصیلی، مدارک زبان آلمانی و انگلیسی، رزومه حرفه ای و مدارک شناسایی خود را طبق درخواست کارفرما ارسال کند. برای اینکه فرآیند کارهای اداری به موقع انجام شود و از ریجکت شدن درخواست ویزای کاری جلوگیری شود باید تمام مدارک بدون نقص و کمبود و به طور کامل تکمیل و جمع آوری شوند. نکته مهم در مورد مدارک ارسالی این است که باید تمام مدارک تحصیلی و هویتی و مستندات به زبان آلمانی ترجمه شوند. همچنین بایستی مدرک تحصیلی متقاضی با مدرک شغل مورد نظر معادل سازی گردد. نهایت بعد از آماده کردن تمام مدارک باید آن ها به کارفرمای آلمانی ارسال شود.

4.انعقاد قرارداد کاری با شرکت کارفرمای معتبر آلمانی

بعد از پیدا کردن جاب آفر معتبر در آلمان باید قرارداد کاری بین متقاضی و کارفرمای آلمانی بسته شود که در آن شرایط و جزئیات وظایف نیروی کار و کارفرما شامل شرایط کار، میزان حقوق، ساعت کاری و بیمه نیروی کار به طور واضح شرح داده شده باشد. در این مرحله باید دقت زیادی داشت و تمام بندهای قرارداد را مطالعه نمایید. همچنین همه جوانب را بسنجید و از یک مشاور حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید.

فرایند دریافت جاب آفر آلمان

5.ارائه درخواست ویزای جاب آفر آلمان به سفارت این کشور

بعد از انعقاد قرارداد کاری معتبر و قابل اطمینان می توانید به سفارت کشور آلمان در ایران مراجعه کرده و با ارائه مدارک لازم، درخواست ویزای کار آلمان را ارسال کنید. در این مرحله تمام مدارک توسط کارشناسان سفارت بررسی و ارزیابی شده و چنانچه مدارک مورد تایید ماموران این سفارت باشد برای متقاضی ویزای کار صادر می شود.

6.اخذ ویزا و مهاجرت به آلمان

صدور ویزا بسته به زمان درخواست و تکمیل یا ناقص بودن مدارک و زمان مصاحبه متغیر است. بعد از دریافت ویزا می توانید بلیط هواپیما خریداری کنید و به همراه مدارک مورد نیاز به کشور آلمان مهاجرت نمایید.

نحوه دریافت  جاب آفر پیوست خانواده

متقاضیانی که موفق به دریافت جاب آفر آلمان شده اند و برای کار در این کشور ویزا دریافت کرده اند می توانند برای سایر اعضای خانواده خود نیز ویزا دریافت کنند و آن ها را نیز به آلمان ببرند. افرادی که از کشورهای عضو کشورهای اتحادیه اروپا جاب آفر می گیرند اجازه دارند خانواده خود را که شامل همسر، پدر، مادر، پدر بزرگ، مادر بزرگ و فرزندان زیر 21 سال هستند را در مهاجرت به کشور مقصد به همراه داشته باشند. در مورد متقاضیانی که جاب آفر آن ها از کشورهای غیر اتحادیه اروپا صادر می شود وضعیت کمی متفاوت است و این افراد می توانند اعضای خانواده شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال و در بعضی موارد دیگر اعضای خانواده خود را به کشور مقصد ببرند.

کسانی که از آلمان جاب آفر دریافت کرده اند و دارای بلوکارت نیز هستند می توانند به طور هم زمان به همراه خانواده خود شامل همسر و فرزندان وارد خاک این کشور شوند. این موضوع در مورد متقاضیانی که فاقد بلوکارت هستند تفاوت دارد و این افراد بعد از گذشت سه ماه اقامت و کار در آلمان می توانند اقدامات مربوط به درخواست ویزا را برای خانواده خود انجام دهند. نکته مهم در مورد پیوست خانواده برای در جاب آفر این است که همسران متقاضیان دارای بلوکارت و فاقد بلوکارت می توانند در آن کشور مشغول به کار شوند و فرزندان آن ها به صورت رایگان به تحصیل در آلمان مشغول شوند.

البته افرادی که دارای جاب آفر هستند برای به همراه بردن خانواده خود از این طریق باید حائز شرایطی شامل دارا بودن منابع مالی کافی جهت تامین هزینه زندگی اعضای خانواده در آن کشور، آشنایی و مسلط بودن خانواده متقاضی به زبان آلمانی و داشتن مکان مناسب برای زندگی به همراه خانواده باشند.

تفاوت ویزای جاب آفر آلمان و ویزای جاب سیکر آلمان

تا به اینجا در مورد شرایط و مراحل دریافت جاب آفر آلمان صحبت کردیم و نکات مهمی را در این زمینه گفتیم. همچنین به ویژگی های یک جاب آفر معتبر اشاره نمودیم و در مورد نحوه دریافت جاب آفر پیوست خانواده نیز نکاتی را بیان کردیم. در این بخش از مقاله می خواهیم بدانیم ویزای جاب آفر با ویزای جاب سیکر چه تفاوتی دارد.

متقاضیانی که دارای ویزای جاب سیکر هستند می توانند به مدت 6 ماه در کشور آلمان اقامت نمایند تا بتوانند شغل مناسب خود را پیدا کنند. این افراد به راحتی می توانند از طریق روزنامه و سایت های کاریابی در آلمان به شغل مدنظر خود دست یابند؛ ولی متقاضیان ویزای جاب آفر آلمان ابتدا باید شغل مناسب یا پیشنهاد کاری معتبری را در آلمان پیدا کنند و قرارداد کاری خود را منعقد نمایند. در این شرایط افراد به محض ورود به کشور آلمان می توانند مشغول به کار شوند؛ به همین دلیل ویزای جاب آفر در مقایسه با ویزای جاب اسیکر اعتبار طولانی تری داشته و به تاریخ شروع و پایان قرارداد کاری و مدت زمان کار کردن متقاضی بستگی دارد.

کسانی که از طریق ویزای جاب اسیکر به آلمان مهاجرت می کنند باید از تمکن مالی بالایی برخوردار باشند تا بتوانند بدون مشکل در مدت 6 ماه که به دنبال کار هستند، هزینه ها و مخارج خود را بپردازند. چنانچه افراد در طی این 6 ماه موفق به پیدا کردن شغل مناسب شرایط  و تخصص خود نشوند باید بعد از پایان اعتبار ویزا به کشور خود برگردند؛ در حالی که افراد دارای ویزای جاب آفر نیاز به داشتن تمکن مالی ندارند. همچنین متقاضیان دریافت جاب اسیکر باید از دانشگاه های معتبر دارای مدرک دانشگاهی معتبری باشند و مدرک آن‌ها از سوی کشور آلمان تایید شود.

در ویزای جاب اسیکر با اطمینان نمی توان تضمین کرد که شغل مورد نظر خود را می توان در بازه زمانی 6 ماهه پیدا کرد؛ اما در ویزای جاب آفر آلمان از قبل موقعیت شغلی با آگاهی انتخاب می شود و قرارداد کاری بین طرفین انعقاد می گردد. اما به طور کلی دریافت ویزای جاب آفر مزیت بیشتری نسبت به ویزای جاب اسیکر دارد؛ زیرا قبل از مهاجرت متقاضی از میزان حقوق خود و جزئیات شغل مطلع می شود و به طور دقیق آن را ارزیابی می کند و در نهایت می تواند تصمیم درستی اتخاذ نماید.

جمع بندی

همان طور که می دانیم آلمان از جمله کشورهای توسعه یافته است که از نظر اقتصادی و رشد فناوری پیشرفته کرده و در زمینه صنعت یکی از برترین کشورهای اروپایی به شمار می رود. آلمان به دلیل پیری جمعیت، فاقد نیروی کار جوان و متخصص است؛ بنابراین بهترین گزینه برای پیدا کردن کار مهاجرت به این کشور از طریق جاب آفر آلمان است. بسیاری از فارغ التحصیلان با مدارک دانشگاهی یا مدرک فنی حرفه‌ای می توانند از شرکت های کارفرمای آلمانی، جاب آفر دریافت نمایند و از این طریق شغل خوبی متناسب با رشته دانشگاهی خود در این کشور پیدا کنند.

سوالات متداول درباره دریافت جاب آفر آلمان

 • داشتن جاب آفر آلمان شانس دریافت ویزای شما را تا ۷۰ درصد افزایش خواهد داد.
 • اخذ ویزای کاری آلمان از طریق جاب آفر ۷۵ یورو هزینه دارد.
 • معمولا افراد با سن کمتر از ۴۰ سال شانس بیشتری برای دریافت افر کاری دارند این در حالی است که با سن بالاتر از ۴۰ سال سخت تر می توان ویزای کاری دریافت کرد.
 • مدرک لیسانس یا فوق لیسانس از دانشگاه های آلمان و یا مدرک معادلسازی شده آن برای دریافت پیشنهاد کاری نیاز است.
 • خیر. تنها داشتن حداقل 5 سال سابقه کار مرتبط با مشاغل مورد نظر ضروری است.