071-91009294  | 021-88724227  |

مهاجرت کاری به سوئد

مهاجرت کاری به سوئد

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

بررسی های به عمل آمده در مورد مهاجرت کاری به خارج از کشور در موسسه حقوقی میرداماد، این نتایج را بدنبال داشته است که سوئد از نظر بازار کاری برای متقاضیان بین المللی شرایط خوبی را دارد. مهاجرت کاری به سوئد از گزینه های پیش روی افرادی است که به دنبال مهاجرت کاری به اروپا و یا اقامت سوئد هستند و میخواهند شرایط مطلوبی را پیدا کنند. در ادامه سایر شرایط و راهکار های کاریابی در این کشور اروپایی را بررسی می کنیم.

شرایط مهاجرت کاری به سوئد

بسیاری از وب سایتهای خصوصی اشتغال برای یافتن کار در سوئد وجود دارند. در این وب سایتها معمولا فهرست مشاغل( اغلب به زبان سوئدی است ) قرار دارد. طرز کار آنها به این صورت است که افراد می توانند CV خود را برای آنها ارسال کنند. برخی از سایتهای مشاغل عبارتند از

 1. Careerbuilder.se
 2. Job.blocket.se
 3. Studentjob.se
 4. Studentjob.se
 5. Metrojobb.se
 6. Moster.se
 7. Spestone.se

برای فهرست مشاغل به زبان انگلیسی به پورتال جستجوی کار رجوع کنید. The local.se/jobs

ویزاهای اخذ شده

چگونه برای کار درخواست دهیم:

شرح مختصری از زندگی یا CV ( معمولا به عنوان رزومه شناخته میشود) که خلاصه ای از سوابق کاری شماست را تهیه کنید. CV شما باید یک یا دو صفحه کامل باشد و شامل یک نگاه کلی به تجربه کاری، تحصیلات، موفقیت ها یا جوایز، مهارت های ویژه و مبانی باشد. اطلاعات تماس شما همیشه باید در بالای صفحه اول قرار داشته باشد.

دریافت مجوز کار در سوئد

قاعده اصلی بر این اساس است که باید برای مجوز کار درخواست دهید و قبل از رفتن به سوئد مجوز کار را دریافت کنید. درصورت درخواست آنلاین ، دستورالعمل های مشخصی در مورد نحوه پر کردن درخواست و آنچه باید ارسال کنید وجود دارد، این باعث میشود که شما به راحتی بتوانید درخواست دهید و شانس خود را برای یک تصمیم گیری سریع افزایش دهید.

کارفرما شما در سوئد، با تکمیل پیشنهاد استخدام شما ، فرایند درخواست مجوز کار را شروع میکند. کارفرما نیاز به اطلاعاتی در مورد نام شما، تاریخ تولد، تابعیت، تحصیلات و ادرس ایمیل شما دارد. تا زمانی که تصمیم در مورد درخواست خود را دریافت نکرده اید مهم است که به ادرس ایمیلی که برای کارفرمای خود ارسال کرده اید دسترسی داشته باشید.

ویزای کار سوئد

 1. یک فرم درخواست نامه کامل
 2. کپی صفحات پاسپورت تان که نشان دهنده اطلاعات شخصی، زمان اعتبار و اینکه شما دارای اجازه اقامت برای کشورهایی غیر از کشور مبدا خود هستید یا نه (برای مثال؛ دیگر ویزاها یا اجازه های اقامت)
 3. هزینه درخواست نامه

آژانس مهاجرت درخواست نامه شما را بررسی می کند و شما را از نتیجه تصمیم گیری آگاه می کند. اطلاعات را برای ویزا و کارت اجازه اقامت ارائه کنید.

 • وضعیت کار در سوئد در مورد شغل پیشنهادی باید حداقل برابر با شرایط پیشنهادی تنظیم شده توسط توافق نامه های جمعی سوئدی یا شرایط رایج در حرفه یا صنعت باشد.
 • حقوق پیشنهادی باید حداقل برابر با شرایط پیشنهادی تنظیم شده توسط توافق نامه های جمعی سوئدی یا شرایط رایج در حرفه یا صنعت باشد.
 • موقعیت کاری پیشنهادی باید تامین مالی کامل شما را فراهم کند. به منظور برآورده کردن این شرایط، باید تا حدی کار کنید که منجر به حقوقی به میزان حداقل 1277.196 یورو در ماه قبل از مالیات می شود.

کارفرما باید شرایط پوشش بیمه درمانی، استخدامی و حقوق و مزایای بازنشستگی را هنگام شروع به کار فراهم کند.

ویزای کار سوئد

تمدید اجازه کار

اگر پس از انقضای اجازه کار فعلی مایل به ادامه کار هستید، باید برای تمدید آن درخواست کنید. اگر قبل از انقضا اجازه کار فعلی درخواست دهید، شما حق کار کردن تا زمان تصمیم گیری را دارید.

شرایط همراه در مهاجرت کاری به سوئد

اگر شما یک شهروند غیر اتحادیه اروپا هستید که واجد شرایط دریافت مجوز کار هستید، همسرتان / شریک ازدواج قانونی شما و فرزندانتان تا سن 21 سالگی (و همچنین برای فرزندان بالای 21 سال که به لحاظ مالی وابسته هستند) و شما حق عضویت در سوئد را دارید. آنها باید به عنوان بخشی از درخواست شما یا به طور جداگانه برای اجازه اقامت درخواست دهند. کودکان یک فرد که قبلا برای پناهندگی درخواست کرده است و درخواست مجوز کار بدون ترک سوئد را دارند نباید 18 ساله یا بزرگتر باشد تا مجوز اقامت بگیرد.

چگونه درخواست شود:

اگر تمام خانواده در یک زمان اقدام می کنند، این فردی که اشتغال داشته درخواست خود را برای خانواده به صورت آنلاین درخواست می کند. اگر این فرد در حال حاضر در سوئد باشد، می توانید درخواست آنلاین خود را به عنوان یک عضو خانواده ایجاد کنید. هنگامی که یک درخواست آنلاین را ارسال می کنید، فردی در سوئد که دارای اجازه اقامت برای کار است، باید در اداره مالیاتی سوئد ثبت نام کرده و شماره هویت شخصی سوئدی داشته باشد.

اگر در خارج از سوئد هستید تنها می توانید یک درخواست وب (web Application) را ارسال کنید. اگر در سوئد هستید و به همراه شریک خود برای مجوز اقامت درخواست نداده اید، باید فرم درخواست برای مجوز برای اعضای خانواده کارمندان، بازدید از محققان، ورزشکاران و افراد خودساخته از شماره 133011 را پر کنید.

اسناد زیر با درخواست شما محصور شده است:

 • کپی از صفحات پاسپورتتان که نشان دهنده اطلاعات شخصی شما است ، مدت زمان اعتبار و اینکه آیا شما اجازه اقامت در کشورهایی غیر از کشور خود را دارید اگر گذرنامه شما منقضی شده باشد، شما باید آن را تمدید کنید چون نمی توانید بیش از اعتبار پاسپورت خود از ان استفاده کنید، یک کپی از یک گواهی ازدواج و یا معادل(در رابطه با زوج و شرکای ثبت شده) .
 • مدرک ثبت نام ملی، اجاره نامه یا مدرک خرید برای محل اقامت تان، یا سند دیگری که نشان می دهد شما در کشور خود با هم زندگی کرده اید (در رابطه با زوج های همخانه).
 • یک نامه کوتاه از طرف کسی که در سوئد زندگی می کند و تایید می کند که شما قصد دارید در سوئد زندگی کنید، اگر در عین حال درخواست مجوز نکرده باشید.

مزایا و معایب مهاجرت کاری به سوئد

هنگامی که شما درخواست مجوز کار می کنید، می توانید درخواست اقامت برای همسرتان (از جمله همسر قانونی و شریک ازدواج ثبت شده)و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال را درخواست کنید، اعضای خانواده شما می توانند شروع به کار یا تحصیل کنند، وقتی که شما به سوئد بروید.

مشاغل در سوئد به پیشرفت فرد کمک می کند و منافع اجتماعی جامعی برای شخص دارد. به این معنی است که نیاز نیست در مورد هزینه مراقبت های بهداشتی، مراقبت از کودک و یا آموزش فرزندان خود نگران باشید. یارانه های دولتی و این مسائل و دیگر جنبه های زندگی را مقرون به صرفه می کنند و مزایای بسیاری رایگان هستند. هجده ماه از حقوق بازنشستگی والدین برای هر کودک با امنیت شغلی در هنگام بازگشت به کار و مزایای بیمه به شما اجازه می دهد بر روی سلامتی خود زمانی که نیاز دارید تمرکز کنید.

شغل موقت دقیقا همان شغل است، که جوینده کار می خواهد، با محدودیت زمانی برای تعهد استخدام، یک جریان درآمد ایجاد می کند، در حالی که جستجوی کار “واقعی” ادامه دارد. (“طرح تداوم حقوق” نامیده میشود) در واقع فاصله ی موجود در رزومه برای شغل بعدی یا وقفه در تاریخچه اشتغال رزومه را پر می کند. ممکن است به جوینده ی کار فرصت “تست ” یک شغل و کارفرما یا یک صنعت را بدهد.

بسیاری از افرادی که در مشاغل موقت هستند گزارش می دهند که احساس راحتی نمی کنند و از سوی کارمندان دیگر مورد احترام قرار نمی گیرند. بسیاری از اوقات برای کاری که آن ها انجام می دهند، مبلغ بالا نمی پردازند، مگر این که مهارتی داشته باشند که کمیاب باشد و این از معایب مهاجرت به سوئد محسوب می شود.

مزایا و معایب مهاجرت کاری به سوئد

تبدیل اقامت کاری سوئد به تابعیت

برای اینکه به یک شهروند سوئدی تبدیل شوید ، باید مدت زمان مشخصی را به صورت طولانی مدت در سوئد زندگی کنید. به عنوان یک قاعده باید به مدت پنج سال مداوم در سوئد اقامت داشته باشید. اقامت دائم به این معنا است که شما ساکن طولانی مدت سوئد هستید و قصد دارید در کشور باقی بمانید. اینکه آیا شما اجازه اقامت تمام وقت در سوئد به عنوان محل اقامت دائمی را دارید بستگی به دلایل اقامت شما و آنچه که در طول اقامت در اختیار شما قرار گرفته است دارد. قانون اساسی به این صورت است که زمانی که مجوز اقامت منجر به اقامت دائمی میشود،مدت اقامت به عنوان دوره اقامت دائمی محسوب میشود.

اگر در زمان ورود به سوئد ، مجوز اقامت دائم یا مجوز اقامت برای سکونت را داشته باشید ، مدت اقامت شما از زمان ورود شما محاسبه میشود، در غیر این صورت، مدت اقامت از زمانی که برای مجوز اقامت درخواست داده اید و مورد تایید قرار گرفته است محاسبه میشود اگر در ابتدا درخواست شما رد شود و بعد از آن یک درخواست جدید را ارسال کرده اید ، از زمانی که شما تاییده درخواست را دریافت کرده اید اقامت شما محاسبه میشود.

استثنائات در کاهش زمان دوران اقامت مد نظر:

 1. شخصی که در کشتی سوئدی استخدام شده است و در سوئد ثبت شده است.
 2. شخصی که در یک شرکت سوئدی در خارج از کشور استخدام شده است و قبلا در سوئد زندگی کرده است
 3. شخصی که با یک شهروند سوئدی که حداقل به مدت ده سال در خارج از کشور زندگی میکند اما در خارج از کشور متولد نشده است ازدواج کرده باشد یا بدون ازدواج رسمی با یک فرد سوئدی ارتباط داشته باشد. شخص باید ارتباط قوی با سوئد داشته باشد. برای مثال باید ملاقات های مکرری داشته باشد یا برای دریافت تابعیت سوئدی اشتیاق زیادی از خود نشان دهد.

تاکنون اطلاعات کامل و مفهومی به شما در رابطه با مهاجرت کاری به سوئد ارائه شده است. در صورتی که نیاز دارید تا قوانین و شرایط کلی مهاجرت به سوئد را بررسی کنید، می توانید با مشاورین و کارشناسان موسسه حقوقی میرداماد تماس برقرار کرده و ضمن مشاوره رایگان تلفنی در تمام زمینه ها و روش های مهاجرت به سوئد، از قوانین این کشور نیز با خبر شوید.

اخبار های مرتبط

کار در سوئد ویزای کاری سوئد

ویزای کار سوئد

مشاورین موسسه حقوقی میرداماد ویژگی ها و شرایط کار در سوئد ویزای کاری سوئد را مورد بررسی قرار داده و

مشاهده
وضعیت کار در سوئد

وضعیت کار در سوئد

سوئد سومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا است و جمعیتی در حدود 9/9 میلیون نفر دارد. بنابراین سوئد نسبت به بسیاری

مشاهده
اسکرول به بالا