071-91009294  | 021-88724227  |

مهاجرت تحصیلی به پرتغال

مهاجرت تحصیلی به پرتغال

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

امروزه اغلب افراد در سراسر دنیا خواهان مهاجرت به کشورهای اروپایی و پیشرفته می باشند. یکی از سریع ترین و پرطرفدارترین و البته ارزان ترین راه های مهاجرت، مهاجرت تحصیلی می باشد. کشور پرتغال واقع شده در جنوب غربی اروپا و از کشورهای توسعه یافته و جزء اتحادیه اروپا می باشد که دارای دانشگاه های معتبر و پیشرفته بسیار زیادی می باشد که از جمله کشورهایی است که متقاضی بسیار زیادی برای مهاجرت و به ویژه مهاجرت تحصیلی دارد. علاقه مندان به تحصیل در پرتغال می توانند با مراجعه به موسسات اعزام دانشجو  در کوتاه ترین زمان پذیرش و ویزای تحصیلی پرتغال را دریافت نمایند.

تحصیل پزشکی در پرتغال

شرایط تحصیل و مهاجرت تحصیلی به پرتغال

کشور پرتغال دارای دانشگاه های بسیار معتبر و با کیفیت در سطح اروپا می باشد و مدارک دانشگاهی آن از اعتباری بین المللی برخوردار می باشد. تحصیل در کشور پرتغال نسبت به کشورهای اروپایی دیگر بسیار ارزان تر است و به طور کلی می توان گفت پایتخت پرتغال یعنی شهر لیسبون به عنوان یکی از پایتخت های ارزان در اروپا شناخته شده است. کشور پرتغال به دلیل عضویت در شینگن به دانشجویان این امکان را می دهد که بدون ویزا به دیگر کشورهای اروپایی نیز سفر کنند. دانشگاه لیسبون از دانشگاه ها مطرح این کشور محسوب می شود. مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل یکی از روش های مهاجرت به این کشور در کنار روش کار در پرتغال ، سرمایه گذاری در این کشور می باشد.

تحصیل در پرتغال

تحصیل در مقطع لیسانس یا کارشناسی پرتغال

تحصیل در مقطع لیسانس در پرتغال  3 تا 4 سال به طول می انجامد و دانشجویان میبایست 180 تا 240 واحد درسی را پاس کنند. دروس در دانشگاه های پرتغال در مقطع لیسانس به دو زبان پرتغالی و اسپانیایی ارائه می شوند البته در تعداد کمی از دانشگاه ها در برخی از رشته ها زبان انگلیسی نیز استفاده می شود. از شروط پذیرش در مقطع لیسانس دانشگاه های پرتغال می توان به داشتن مدرک دیپلم دبیرستان و قبولی در آزمون ورودی دانشگاه ها اشاره کرد.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد پرتغال

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در پرتغال حدود 2 سال به طول می انجامد که دانشجویان در مدت تحصیل خود در این مقطع میبایست حدود 90 تا 120 واحد درسی را پاس کنند. دروس در مقطع فوق لیسانس دانشگاه های پرتغال به زبان پرتغالی و انگلیسی ارائه می شوند که تحصیل به زبان پرتغالی ارزان تر می باشد. دانشجویانی که خواهان تحصیل به زبان پرتغالی هستند می توانند در کلاس های آموزشی زبان پرتغالی در کالج های زبان پرتغال مدرک زبان پرتغالی را اخذ نمایند. کلاس های آموزشی زبان پرتغالی عموما به دو شکل فشرده و نیمه فشرده در پرتغال برگذار می شود و شهریه آن ها حدود 250 تا 400 یورو می باشد. 

ویزاهای اخذ شده

اما آن دسته از دانشجویانی که متقاضی تحصیل به زبان انگلیسی در پرتغال  هستند میبایست مدرک زبان آیلتس 6 یا 6.5 را داشته یاشند که می توانند در کالج های زبان پرتغال نیز شرکت کنند. البته پیشنهاد ما این است که برای صرفه جویی در زمان و هزینه دانشجویان در ایران مدرک زبان خود را دریافت نمایند که البته جهت تسریع در اخذ مدرک زبان خود می توانند با شرکت در کلاس های آموزشی موسسات آموزش آیلس کوتاه ترین زمان و به صورت تضمینی مدرک زبان آیلتس را دریافت نمایند.

تحصیل در مقطع دکترا یا PHD پرتغال

تحصیل در پرتغال در مقطع دکترا حدود 3 تا 5 سال به طول می انجامد و دروس به دو زبان پرتغالی و انگلیسی ارائه می شوند. تحصیل در مقطع دکترای دانشگاه های پرتغال به صورت پژوهشی و انجام کارهای عملی می باشد و دانشجویان موظف به ارائه پایان نامه می باشند. دانشجویان در این مقطع تحصیلی دارای یک برنامه آموزشی دقیق می باشند که شامل دوره های درسی، امتحانات و انجام تحقیقات روی موضوع پایان نامه می باشد. تحقیق روی موضوی پایان نامه معمولا با کمک و راهنمایی یک استاد راهنما انجام می پذیرد و دانشجو باید در پایان از پایان نامه خود دفاع کند.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی پرتغال

بورسیه تحصیلی پرتغال ، امروزه دانشجویان در سراسر دنیا خواهان اخذ بورسیه تحصیلی می باشند. متقاضیان تحصیل در کشورهای اروپایی به خصوص کشورهایی همچون پرتغال که با وجود امکانات بسیار زیاد و پیشرفته هزینه های تحصیلی و زندگی پایین تری نسبت به دیگر کشورهای اروپایی دارند بسیار زیاد است و به همین نسبت درخواست جهت اخذ بورسیه تحصیلی نیز بالا می باشد. آن دسته از دانشجویانی که موفق به اخذ بورسیه تحصیلی پرتغال می شئند می توانند با حداقل هزینه اقامت شینگن را دریافت نمایند علاوه بر آن می توانند به صورت رایگان به تحصیلات خود ادامه دهند و حتی قسمتی از هزینه های مربوط به زندگی را نیز دریافت نمایند. بورسیه های تحصیلی پرتغال انواع مختلفی دارد که مختصرا به معرفی آن ها می پردازیم:

بورس های تحصیلی که به دانشجویان ممتاز تعلق می گیرد. دانشجویان ممتاز با توجه به رزومه تحصیلی قوی که شامل معدل بالای 17، داشتن مقالات بین المللی و داشتن مدرک زبان آیلتس یا تافل می باشد می توانند از بورس های تحصیلی 90 درصد استفاده نمایند که البته بخشی از هزینه های مربوط به زندگی دانشجویی را پوشش میدهد. یکی دیگر از انواع بورسیه های تحصیلی پرتغال برای آن دسته از دانشجویانی می باشد که از آخرین مقطع تحصیلی آن ها کمتر از 2 سال گذشته و سوابق تحصیلی معمولی دارند. این گروه از دانشجویان می توانند با شهریه کمتری نسبت به دیگر دانشجویان به تحصیلات خود ادامه دهند که چیزی در حدود 10000 در لار در سال می شود که البته در حین تحصیل نیز می توانند با انجام کارهای دانشجویی بخش زیادی از این هزینه را نیز تامین نمایند. وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی میرداماد در شهر تهران و شیراز قادرند برای دانشجویانی که متقاضی تحصیل در پرتغال هستند بورسیه های تحصیلی اخذ نمایند.

هزینه و شهریه تحصیل در پرتغال

هزینه زندگی دانشجویی در پرتغال با توجه به نحوه زندگی هر دانشجو متفاوت می باشد اما به طور کلی می توان گفت هزینه یک زندگی معمولی رو به خوب در پرتغال حدود 700 یورو در ماه می باشد که از این مبلغ حدود 300 تا 400 یورو جهت اجاره مسکن و حدود 300 تا 500 یورو جهت رفت و آمد و خوراک می باشد. دانشجویانی که متقاضی تحصیل در پرتغال هستند همزمان با ثبت نام در دانشگاه از تخفیف 30 درصدی هزینه های درمانی در پرتغال برخوردار می شوند اما برای داشتن بیمه تکمیلی می توانند با پرداخت مبلغی حدود 60 تا 100 یورو در ماه از این بیمه نیز استفاده نمایند. دانشجویانی که موفق به اخذ ویزای تحصیلی پرتغال می شوند می توانند پس از گذشت 3 ماه اقامت در کشور پرتغال برای اقوام درجه 1 خود که شامل پدر، مادر، همسر و فرزند می شود نیز درخواست ویزای پرتغال را بدهند.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی پرتغال

  • مدارکی که متقاضیان تحصیل در پرتغال میبایست ارائه دهند عبارتند از:
  • گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار
  • کپی و اصل شناسنامه
  • آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریزنمرات
  • ارائه یک حساب بانکی با موجودی یکسال هزینه زندگی در پرتغال جهت اثبات پشتوانه مالی
  • مدرک زبان
  • 4 قطعه عکس با زمینه سفید

اخبار های مرتبط

تحصیل در پرتغال

تحصیل در پرتغال

پرتغال به عنوان چهارمین کشور مسالمت آمیز جهان در سال های اخیر از مقاصد مهاجرت تحصیلی متقاضیان بین المللی و

مشاهده

اسکرول به بالا