خرید سهام در آلمان و شرایط خرید آن

خرید سهام در آلمان و شرایط خرید آن

مشاوره تخصصی و تماس فوری

  فرم مشاوره تخصصی

  شما عزیزان جهت مشاوره تخصصی می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

  و یا این فرم را تکمیل کنید تا مشاورین و کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

  کشور آلمان بزرگترین اقتصاد اروپا و چهارمین اقتصاد بزرگ جهان است. این کشور به دلیل رشد روزافزون صنعت و تکنولوژی پس از چین و آمریکا به عنوان بزرگترین کشور صادر کننده کالاها و محصولات مختلف است. کشور آلمان دارای بزرگترین شرکت های سهامی عام در جهان است که از این نظر در فهرست برترین کشورهای جهان با سرمایه گذاران بین المللی محسوب می شود.

  پول ارزش خود را به دلیل تورم از دست می دهد و خرید سهام در کشور آلمان و کشورهای دیگر یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری بدون کاهش ارزش پول است. در واقع ارزش 100 یورو در سال 2022 با ارزش 100 یورو در سال 2000 با هم بسیار متفاوت است. خرید سهام به نوعی سرمایه گذاری امن برای افزایش بازدهی و در مراحل بعد اخذ اقامت می باشد.

  بر این اساس در این مقاله به ارائه اطلاعات لازم در مورد خرید سهام در آلمان و شرایط خرید آن، قیمت سهام در آلمان، اقامت آلمان با خرید سهام و دیگر جزئیات مهم می پردازند. اگر قصد خرید سهام در کشور آلمان را دارید و از شرایط خرید آن اطلاعی ندارید، مطالعه این مقاله کمک زیادی به شما می کند. با ما همراه باشید.

   

  سرمایه گذاری در آلمان از طریق خرید سهام و اوراق قرضه

  یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری در آلمان روش خرید سهام و اوراق قرضه است. دولت آلمان هر سال اوراق قرضه و سهام های مختلفی را صادر می کند که از حمایت کامل دولت آلمان برخوردار است. اوراق قرضه و سهام های آلمان در انواع مختلف و با مدت زمان از 3 ماه تا 30 ماه در دسترس همه متقاضیان از سرتاسر جهان می باشد. سهام های طولانی مدت و اوراق قرضه بلند مدت دارای بازدهی و سوددهی بالاتری می باشند.

  متقاضیان برای خرید سهام در کشور آلمان باید به کارگزار مورد نظر درخواست خرید سهام را ارائه دهند. پس از ارائه رسید پرداخت هزینه خرید سهام متقاضی می تواند سهام خود را دریافت کند.

   

  سرمایه گذاری در بازار سهام آلمان

  سرمایه گذاری در آلمان با خرید سهام یک روش مناسب برای متقاضیانی است که اطلاع چندانی از بازار سهام آلمان ندارند. علاوه بر این خرید سهام مختص متقاضیانی است که قصد سرمایه گذاری با مبالغ کمتری را دارند. متقاضیان با خرید سهام در کشور آلمان مالک سهام خود هستند و نوع سرمایه گذاری در شرکت های سهامی را انتخاب می کنند.

  خرید سهام در آلمان در طولانی مدت دارای بازدهی خوبی می باشد و چون قیمت سهام در آلمان دائم در حال نوسان است، متقاضی باید با رویکرد طولانی مدت اقدام به خرید سهام در کشور آلمان کند. علاوه بر این مزایا امکان اخذ اقامت آلمان از طریق خرید سهام نیز رویکرد مثبت این نوع سرمایه گذاری در آلمان است.

  برای سرمایه گذاری در بازار سهام آلمان و خرید سهام در کشور آلمان و شرایط خرید آن 3 روش وجود دارد. متقاضیان می توانند به طور مستقیم در سهام شخصی، صندوق های سرمایه گذاری یا صندوق های ETF سرمایه گذاری کنند که در ادامه به بررسی خلاصه هر روش می پردازیم.

   

  خرید سهام در کشور آلمان یک روش مناسب برای متقاضیانی است که اطلاع چندانی از بازار سهام آلمان ندارند و قصد سرمایه گذاری با مبالغ کمتری را دارند.

  خرید سهام در آلمان و شرایط خرید آن از طریق سهام شخصی

  در گذشته برای سرمایه گذاری از طریق خرید سهام در کشور آلمان به روش سهام شخصی و به روش سنتی متقاضی در ابتدا تحقیقات گسترده ای انجام می داد و از میان شرکت های معتبر یک شرکت مناسب را پیدا می کرد و با خرید سهام در این شرکت سرمایه گذاری انجام می داد.

  اشکال این کار این بود که سرمایه گذاری از طریق خرید سهام در آلمان و شرایط خرید آن در یک شرکت ریسک بسیار بزرگی بود. در جهت کاهش ریسک سرمایه گذاری، خرید سهام از چند شرکت معتبر راه حل منطقی است. بر این اساس متقاضی باید در مورد همه شرکت های معتبر تحقیقات متنوعی را انجام دهد و برای خرید سهام از هر یک اقدام کند.

  البته سرمایه گذاری برای خرید سهام در کشور آلمان نیازمند دارا بودن حداقل چند هزار یورو می باشد تا متقاضی بتواند سهام های مختلف شرکت های گوناگون را خریداری کند. متقاضی برای خرید سهام در کشور آلمان از طریق سهام شخصی علاوه بر سرمایه کافی باید دارای هزینه کارمزد تراکنش نیز باشد.

   

  خرید سهام در آلمان و شرایط خرید آن از طریق صندوق سرمایه گذاری

  یکی از روش های خرید سهام در آلمان و شرایط خرید آن سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری است. در این روش یک موسسه مالی همه پول سرمایه گذاران را جمع آوری می کند و با آن سهام خریداری می کند. خرید سهام در کشور آلمان از طریق صندوق سرمایه گذاری مزیت صرفه جویی در هزینه های تراکنش را دارد، زیرا کارمزدها بین همه سرمایه گذاران تقسیم می شود.

  در روش خرید سهام از طریق صندوق سرمایه گذاری مدیر صندوق مسئولیت مدیریت صندوق و تصمیم گیری برای خرید سهام را به عهده دارد. و به همین دلیل به صندوق های سرمایه گذاری در آلمان صندوق های مدیریت فعال نیز گفته می شود.

  اشکال خرید سهام در کشور آلمان از طریق صندوق سرمایه گذاری این است که دارای هزینه های بالا نه تنها برای سهامداران بلکه برای مدیر صندوق است.

   

  خرید سهام در آلمان و شرایط خرید آن از طریق صندوق های ETF

  یکی دیگر از روش های خرید سهام در آلمان و شرایط خرید آن از طریق صندوق های ETF  است. ETF به معنای وجوه قابل معامله در خرید و فروش و مبادلات نقدی است. سهام های صندوق های ETF به طور فعال مدیریت نمی شوند و از یک شاخص خاص بازار سهام تبعیت می کنند. شاخص خاص بازار مجموعه ای از سهام شرکت های مختلف است که در ارزیابی عملکرد بازار به سرمایه گذاران کمک می کند.

  مثلاً شاخص سهام DAX آلمان شامل 40 شرکت بزرگ آلمانی است که در بورس فرانکفورت معامله می شوند. سهامداران این شاخص سهام شامل شرکت های شناخته شده جهانی مانند Adidas AG, BASF SE, BMW AG, Bayer SE, Siemens Energy AG, است. یا شاخص جهانی MSCI که شامل بیش از 1500 شرکت فعال در حدود 23 کشور پیشرفته است.

   

  خرید سهام در آلمان و شرایط خرید آن با روش صندوق های ETF از طریق وجوه قابل معامله در خرید و فروش و مبادلات نقدی انجام می شود

  نحوه خرید سهام در کشور آلمان از طریق صندوق های ETF

  خرید سهام در کشور آلمان از طریق صندوق های ETF به این گونه است که این صندوق پول همه سرمایه گذاران و سهامداران را جمع آوری می کند و بر اساس شاخص خاصی سهام می خرد.

  مثلاً اگر متقاضی در شاخص سهام DAX سرمایه گذاری و اقدام به خرید سهام در کشور آلمان کند، پول متقاضی به همراه دیگر سهامداران و سرمایه گذاران در 40 شرکت بزرگ آلمانی به نسبت شاخص DAX سرمایه گذاری می شود.

  متقاضی سهام آن 40 شرکت را در اختیار ندارد اما دارای یک واحد از سهام DAX صندوق ETF است که همانند یک سهم از صندوق ETF می باشد. با افزایش شاخص DAX سهام DAX صندوق ETF نیز افزایش می یابد. چون صندوق ETF شامل سهام شرکت های مشابه شاخص DAX است و یک واحد DAX صندوق ETF ارزش بیشتری دارد. در واقع متقاضی می تواند یک واحد خود را با قیمت بالاتری به سرمایه گذار دیگری بفروشد و سود بیشتری کسب کند.

  مزیت خرید سهام در کشور آلمان از طریق صندوق های ETF

  خرید سهام در آلمان از طریق صندوق های ETF به عنوان یک سرمایه گذاری طولانی مدت حداقل 10 ساله محسوب می شود. از مزایای مهم خرید سهام در آلمان و شرایط خرید آن از طریق صندوق های ETF موارد زیر را می توان نام برد:

  • مزیت خرید سهام در کشور آلمان از طریق صندوق های ETF این است که متقاضی می تواند از آن به عنوان سرمایه گذاری برای دوران بازنشستگی خود استفاده کند. علاوه بر این متقاضی آزادانه می تواند در هر زمان سهام صندوق های ETF خود را بفروشد یا سهام دیگری را بخرد.
  • از دیگر مزیت خرید سهام از طریق صندوق های ETF این است که با یک طرح پس انداز متقاضی می تواند سرمایه گذاری کند. به این معنی که ماهانه مبلغی را در صندوق های ETF پس انداز کند و این گونه در طولانی مدت ارزش سهام خود را چند برابر می کند.
  • متقاضی با سرمایه گذاری در صندوق های ETF پول خود را در 1600 شرکت مختلف و در 23 کشور بدون نیاز به سرمایه هنگفت سرمایه گذاری می کند.
  • از مزایای دیگر خرید سهام در آلمان و شرایط خرید آن از طریق صندوق های ETF این است که هیچ مدیر صندوقی وجود ندارد، چون به طور منفعلانه مدیریت می شود و نسبت کل هزینه معمولاً کمتر از 1% است.
  • از آن جا که خرید سهام در کشور آلمان از طریق صندوق های ETF نیاز به تجزیه و تحلیل عملکرد هر شرکت ندارد، این سهام ها در حکم یک پس انداز و سرمایه گذاری غیرفعال می باشد.

   

  نحوه خرید سهام در صندوق های ETF آلمان

  متقاضی برای خرید سهام در صندوق های ETF آلمان باید یک حساب اوراق بهادار Depotkonto در بانک افتتاح کند. برای امتحان آزمایشی افتتاح حساب اوراق بهادار می توانید در سایت www.capital.com این کار را به رایگان انجام دهید. علاوه بر این متقاضی می تواند از طریق Trade Republic کارگزار بدون کمیسیون با کارمزد بسیار کم اقدام کند. این کارگزاران امکان سرمایه گذاری در سهام صندوق های شخصی و صندوق های ETF را فراهم می کنند. علاوه بر این متقاضی می تواند از برنامه پس انداز ماهانه برای سرمایه گذاری استفاده کند.

  متقاضیان می توانند سهام دولتی را که دارای حمایت دولت آلمان است خریداری کنند. همه متقاضیان در سرتاسر جهان می توانند از طریق کارگزاران سهام و اوراق قرضه را خریداری کنند. اوراق قرضه و سهام 3 تا 30 ساله در کشور آلمان در دسترس متقاضیان است. در ادامه به ذکر جزئیات بیشتر در مورد خرید سهام در آلمان و شرایط خرید آن، اخذ اقامت آلمان با خرید سهام و شرایط اخذ اقامت آلمان از طریق خرید سهام می پردازیم.

   

  همه متقاضیان در سرتاسر جهان می توانند از طریق کارگزاران سهام و اوراق قرضه دولتی آلمان را خریداری کنند.

  خرید سهام در کشور آلمان از طریق سیستم ROBIN

  اگر متقاضی قصد خرید سهام و سرمایه گذاری از طریق صندوق های شخصی و صندوق ETF را ندارد، سیستم ROBIN جایگزینی مناسب است. سیستم مدیریت دیجیتال ROBIN به متقاضی کمک می کند تا در صندوق های مختلف ETF در سطح جهان سرمایه گذاری کند و فعالیت های معاملاتی را روزانه نظارت کند.

  مزیت سیستم ROBIN در این است که مدیر پورتفولیو سبد سهام متقاضی را بررسی می کند تا مطمئن شود که پول متقاضی به طور عاقلانه سرمایه گذاری شده باشد. از مزیت های عالی سیستم ROBIN برای خرید سهام در کشور آلمان موارد زیر را می توان نام برد:

  • سرمایه اولیه و قیمت سهام در آلمان از طریق سیستم روبین فقط در حدود 500 یورو می باشد.
  • متقاضی در هر زمان می تواند سهام خود را ار سیستم روبین خارج کند و یا سهام دیگری اضافه کند.
  • هزینه های سیستم خرید سهام روبین در آلمان شفاف است.
  • بهینه سازی مستمر سبد سرمایه گذاری روبین و نظارت روزانه سهام ها امکان پذیر است.
  • پورتفولیو سیستم روبین بر اساس ارجحیت ریسک شخصی متقاضی است.

   

  میزان سرمایه گذاری در خرید سهام در کشور آلمان

   فرم مشاوره تخصصی

    فرم مشاوره تخصصی

    متقاضی در روش سرمایه گذاری از طریق خرید سهام در کشور آلمان باید از حدود 80.000 یورو به بالا سرمایه گذاری کند. اگر متقاضی با این میزان سرمایه گذاری اقدام به خرید سهام در کشور آلمان کند، می تواند انتظار داشته باشد که در حدود 8% تا 1% از مبلغ سرمایه گذاری را سالانه به صورت سود کسب کند. شرایط سرمایه گذاری در خرید سهام در آلمان و شرایط خرید آن در این مقاله ارائه شده است.

    مزایای خرید سهام در آلمان

    سرمایه گذاران با خرید سهام درکشور آلمان به نوعی سرمایه گذاری مطمئنی در این کشور انجام می دهند. سرمایه گذاران به دلیل قدرت اقتصادی و ثبات و امنیت کشور آلمان از مزایای بسیاری برخوردار می شوند. برخی از مزایای خرید سهام در کشور آلمان و سرمایه گذاری در این کشور عبارت است از:

    • دارا بودن اقتصاد قدرتمند: کشور آلمان از لحاظ میزان صادرات یکی از بزرگترین کشورهای جهان است. در سال 2020 تولید ناخالص داخلی GDP آلمان به 3.85 تریلیون دلار رسید.
    • عضویت در اتحادیه اروپا: کشور آلمان بیشتر از دیگر کشورهای اروپایی از مزایای عضویت در اتحادیه اروپا برخوردار شده است. عضویت در اتحادیه اروپا به آلمان کمک کرده است تا در مقابل دیگر کشورهای صنعتی و کشورهای منطقه یورو به یک رقیب قدرتمند تبدیل شود.
    • وجود نیروی کاری ماهر: نیروی کاری آلمان بسیار تحصیل کرده و متخصص و ماهر است. علاوه بر این نیروی کاری آلمان کمتر از دیگر کشورهای اتحادیه اروپا اعتصابات کاری بر پا می کنند. سیاست های آزاد تجاری و سیستم مالیات برای شرکت های سهامی یک نقطه مثبت محسوب می شود.
    • سیستم مالیات رقابتی: سیستم مالیات در آلمان نسبت با دیگر سیستم های مالیاتی کشورهای عضو اتحادیه اروپا رقابتی تر است. علاوه بر این هیچ گونه تبعیضی از لحاظ اخذ مالیات بین سرمایه گذاران خارجی و داخلی وجود ندارد.
    • تسهیل شرایط سرمایه گذاری: سرمایه گذاران بین المللی برای سرمایه گذاری در آلمان می توانند سهام عمده یک شرکت آلمانی را خریداری کنند. همچنین سرمایه گذاران از بابت سلب مالکیت شرکت خریداری شده در آلمان نباید نگران باشند.

     

    از مزایای خرید سهام در آلمان می توان به دارا بودن اقتصاد قدرتمند، عضویت در اتحادیه اروپا، وجود نیروی کار ماهر و سیستم مالیات رقابتی نام برد.

    نحوه خرید سهام در آلمان

    خرید سهام در آلمان به عنوان یکی از روش های سرمایه گذاری در این کشور است. متقاضی برای خرید سهام در آلمان و شرایط خرید آن می تواند همه سهام یا بخشی از سهام یک شرکت آلمانی را خریداری کند. متقاضی باید اسم خود را در فهرست نام سهامداران شرکت در نوتار ثبت کند.

    پس از ثبت اسم متقاضی در نوتار، متقاضی باید با مدیر عامل شرکت قرارداد کاری امضا کند. متقاضی در این شرکت سهامی می تواند به عنوان مدیر داخلی مشغول به کار شود. متقاضی بر اساس قوانین آلمان می تواند پس از خرید سهام برای اخذ اقامت آلمان از طریق خرید سهام درخواست خود را ارائه دهد.

    بهترین کارگزاران برای خرید سهام در کشور آلمان

    متقاضی برای خرید سهام در آلمان و شرایط خرید آن باید از طریق کارگزاران مختلف در این کشور اقدام کند. بهترین کارگزاران برای خرید سهام در کشور آلمان در فهرست زیر ارائه شده اند:

    • Scalable Capital: این کارگزار که دارای یک حساب اوراق بهادار رایگان است، دارای طرح های پس انداز رایگان و طرح های نرخ ثابت برای بازرگانان فعال می باشد. علاوه بر این دارای اپلیکیشن های انگلیسی زبان برای متقاضیان ناآشنا به زبان آلمانی می باشد.
    • Trade Republic: این کارگزار علاوه بر اینکه دارای حساب اوراق بهادار رایگان است، دارای طرح های پس انداز رایگان نیز می باشد. این کارگزار که برای متقاضیان مبتدی مناسب است دارای اپلیکیشن های انگلیسی زبان است.
    • Flatex: این کارگزار که برای بازرگانان بین المللی مناسب است، در بر گیرنده معاملات بین المللی و داخلی است. علاوه بر این دارای طرح های پس انداز رایگان نیز می باشد.
    • Commerzbank: این کارگزار دارای حساب اوراق بهادار رایگان و برنامه پس انداز رایگان می باشد.

     

     

    اقامت آلمان از طریق خرید سهام

    متقاضی با خرید سهام در آلمان می تواند شرایط اخذ اقامت آلمان با خرید سهام را فراهم کند. در روش خرید سهام در آلمان متقاضی می تواند با دارا بودن مدرک تحصیلی دانشگاهی و مدرک زبان آلمانی سطح B1 بلوکارت Blue Card را دریافت کند. پس از دریافت بلوکارت و گذشت 24 ماه متقاضی می تواند درخواست اقامت آلمان را ارائه دهد.

    اگر متقاضی فاقد مدرک زبان آلمانی باشد، مدت زمان لازم برای ارائه درخواست اخذ اقامت آلمان از طریق خرید سهام تا 33 ماه می رسد. اگر متقاضی دارای شرایط دریافت بلوکارت نباشد، پس از گذشت 4 سال از کار و اشتغال می تواند برای ارائه درخواست اخذ اقامت آلمان با خرید سهام اقدام کند.

     

    متقاضی با دارا بودن مدرک تحصیلی دانشگاهی و مدرک زبان آلمانی سطح B1 پس از اخذ بلوکارت Blue Card آلمان می تواند اقامت آلمان را با خرید سهام دریافت کند.

    اخذ ویزای همراه از طریق خرید سهام در کشور آلمان

    متقاضی با سرمایه گذاری در آلمان از طریق روش های خرید سهام و یا ثبت شرکت و کارآفرینی می تواند برای همراهی همسر و فرزندان خود در آلمان ویزای همراه دریافت کند. فرزندان زیر 18 سال متقاضی با اخذ ویزای همراه می توانند در مدارس دولتی آلمان به رایگان تحصیل کنند. علاوه بر این همسر متقاضی می تواند مجوز کار تمام وقت و بدون محدودیت را دریافت کند.

    از دیگر مزایای اخذ ویزای همراه با خرید سهام در کشور آلمان و اقامت در این کشور پوشش بیمه درمانی برای همه اعضای خانواده و برخورداری از مزایای اجتماعی مانند شهروندان آلمانی می باشد.

     

    مدارک لازم برای اخذ اقامت آلمان با خرید سهام

    متقاضیان برای اخذ اقامت آلمان با خرید سهام باید دارای شرایط و مدارک لازم باشند. از جمله مدارک لازم جهت اخذ اقامت آلمان با خرید سهام موارد زیر را می توان نام برد:

    • سوابق و مدارک تحصیلی به همراه ریزنمره های تحصیلی ترجمه شده به زبان آلمانی
    • سوابق کاری و گواهی اشتغال به کار و سوابق بیمه متقاضی ترجمه شده به زبان آلمانی
    • گواهی های آموزشی و مدارک فنی حرفه ای متقاضی ترجمه شده به زبان آلمانی
    • رزومه علمی تحصیلی و شغلی متقاضی ترجمه شده به زبان آلمانی
    • قرارداد استخدامی و سهام خریداری شده از شرکت مورد نظر
    • تاییدیه و مجوز اداره کار آلمان
    • پاسپورت معتبر با اعتبار کافی

     

    مزایا و معایب سرمایه گذاری در آلمان

    کشور آلمان یکی از قطب های صنعتی و تکنولوژی اروپا و جهان است که دارای نرخ بیکاری بسیار پایین و فرصت های شغلی بسیار متنوع است. سرمایه گذاران از طریق خرید سهام در کشور آلمان، ثبت شرکت و یا کارآفرینی می توانند در کشور آلمان به کار و زندگی و اقامت بپردازند و از مزایای شگفت سرمایه گذاری در این کشور برخوردار شوند. یکی از مهم ترین مزایای خرید سهام در کشور آلمان امکان اخذ اقامت آلمان از طریق خرید سهام است.

    از جمله مزایای سرمایه گذاری از طریق خرید سهام در کشور آلمان می توان به امکان اخذ ویزای همراه خانواده برای همسر و فرزندان متقاضی و امکان اخذ اقامت آلمان اشاره کرد. متقاضی پس از 3 سال از صدور ویزای سرمایه گذاری می تواند برای اخذ مجوز اقامت دائم آلمان اقدام کند.

    پس از گذشت 8 سال از اقامت متقاضی در آلمان، مسیر برای اخذ پاسپورت آلمان هموار می شود. متقاضی با اخذ شهروندی و پاسپورت آلمان می تواند از مزیت های شهروندی آلمان بهره مند شود.

    اما از معایب سرمایه گذاری در آلمان می توان به لزوم دارا بودن مدرک زبان آلمانی یا تسلط به زبان آلمانی اشاره کرد. طولانی بودن وقت سفارت آلمان برای متقاضیانی که قصد مهاجرت از طریق سرمایه گذاری را دارند، نیز از معایب سرمایه گذاری در این کشور است. شرایط سرمایه گذاری در آلمان با وجود دشواری های فراوان برای متقاضیان ایرانی امکان پذیر است.

     

    سخن پایانی

    در این مقاله خرید سهام در آلمان و شرایط خرید آن، خرید سهام در کشور آلمان و اقامت آلمان با خرید سهام به طور دقیق مورد بررسی قرار گرفت. علاوه بر این اطلاعات لازم در مورد شرایط خرید سهام در کشور آلمان و همچنین شرایط اخذ اقامت آلمان از طریق خرید سهام نیز ارائه شد. نکات مهم این مقاله در مورد خرید سهام در آلمان و شرایط خرید آن است که مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد با آگاهی کامل از این شرایط و برخورداری از دانش روز بهترین راهنمایی ها را ارائه داده اند.

    حتی اگر دارای مدرک تحصیلی دانشگاهی و یا سوابق کاری درخشان و یا حتی سرمایه گزاف نیستید، نگران نباشید! کارشناسان مهاجرتی موسسه ما بهترین روش برای خرید سهام در آلمان و شرایط خرید آن را به شما ارائه می دهند. گرچه مطالب این مقاله بر اساس آخرین قوانین مهاجرتی نوشته شده است اما با گذشت زمان و تغییر قوانین ممکن است تغییر کند.

    بدون شک بسیاری از متقاضیان بدون مشاوره های مهاجرتی و بدون کمک از کارشناسان موسسه های مهاجرتی قادر به ارائه درخواست و ارسال مدارک لازم برای سرمایه گذاری در آلمان و یا خرید سهام می باشند، اما کمک از مشاوران و کارشناسان ماهر موجب تسریع در روند اخذ ویزای آلمان و اخذ دعوت نامه کاری آلمان و تضمین انجام کارهای مهاجرت سرمایه گذاری برای متقاضیان واجد شرایط می باشد.

    اگر از نحوه اخذ اقامت آلمان از طریق خرید سهام آگاه نیستید، می توانید سوال های خود را در بخش دیدگاه این مقاله مطرح کنید تا کارشناسان و مشاوران مهاجرتی مطلع و باتجربه و آگاه از آخرین قوانین مهاجرتی به آن ها پاسخ دهند. مشاوران و کارشناسان ارشد موسسه مهاجرتی میرداماد دارای تخصص کاری و آگاه از آخرین قوانین مهاجرتی هستند. این مشاوران همه تلاش خود را به کار می بندند تا شرایط لازم برای اخذ ویزای سرمایه گذاری آلمان را برای متقاضیان فراهم کنند.

     

    سوالات متداول در مورد خرید سهام در آلمان و شرایط خرید آن

     

    1. مزایای سرمایه گذاری در بازار سهام آلمان چیست؟

    خرید سهام مختص متقاضیانی است که قصد سرمایه گذاری با مبالغ کمتری می باشند و با خرید سهام در آلمان مالک سهام خود هستند و نوع سرمایه گذاری در شرکت های سهامی را انتخاب می کنند. خرید سهام در آلمان در طولانی مدت دارای بازدهی خوبی می باشد و امکان اخذ اقامت آلمان از طریق خرید سهام نیز رویکرد مثبت این نوع سرمایه گذاری در آلمان است.

    1. آیا اقامت آلمان از طریق خرید سهام امکان پذیر است؟

    متقاضی با خرید سهام در کشور آلمان می تواند شرایط اخذ اقامت آلمان با خرید سهام را فراهم کند. در روش خرید سهام در کشور آلمان متقاضی می تواند با دارا بودن مدرک تحصیلی دانشگاهی و مدرک زبان آلمانی سطح B1 بلوکارت Blue Card را دریافت کند. پس از دریافت بلوکارت و گذشت 24 ماه متقاضی می تواند درخواست اقامت آلمان را ارائه دهد.

    1. مزیت خرید سهام در کشور آلمان از طریق صندوق های ETF چیست؟

    متقاضی می تواند از آن به عنوان سرمایه گذاری برای دوران بازنشستگی خود استفاده کند. علاوه بر این متقاضی آزادانه می تواند در هر زمان سهام صندوق های ETF خود را بفروشد یا سهام دیگری را بخرد. از دیگر مزیت خرید سهام از طریق صندوق های ETF این است که با یک طرح پس انداز متقاضی می تواند سرمایه گذاری کند. به این معنی که ماهانه مبلغی را در صندوق های ETF پس انداز کند و این گونه در طولانی مدت ارزش سهام خود را چند برابر می کند.

    1. آیا امکان اخذ ویزای همراه از طریق خرید سهام در آلمان وجود دارد؟

    متقاضی با سرمایه گذاری در آلمان از طریق روش های خرید سهام و یا ثبت شرکت و کارآفرینی می تواند برای همراهی همسر و فرزندان خود در آلمان ویزای همراه دریافت کند. فرزندان زیر 18 سال متقاضی با اخذ ویزای همراه می توانند در مدارس دولتی آلمان به رایگان تحصیل کنند. علاوه بر این همسر متقاضی می تواند مجوز کار تمام وقت و بدون محدودیت را دریافت کند.

    1. نحوه خرید سهام در کشور آلمان چگونه است؟

    خرید سهام در کشور آلمان به عنوان یکی از روش های سرمایه گذاری در این کشور است. متقاضی برای خرید سهام در کشور  آلمان می تواند همه سهام یا بخشی از سهام یک شرکت آلمانی را خریداری کند. متقاضی باید اسم خود را در فهرست نام سهامداران شرکت در نوتار ثبت کند. پس از ثبت اسم متقاضی در نوتار، متقاضی باید با مدیر عامل شرکت قرارداد کاری امضا کند.

     فرم مشاوره تخصصی

      فرم مشاوره تخصصی

      حتما بخوانید:  شروع ترم و ددلاین دانشگاه های آلمان

      دیدگاهتان را بنویسید

      نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.