071-91009294  | 021-88724227  |

تحصیل در کالج های پزشکی آلمان

تحصیل در کالج های پزشکی آلمان

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

کشور آلمان یکی از پرطرفدارترین مقاصد مهاجرت تحصیلی متقاضیان ایرانی است. بر این اساس در این مقاله به بررسی تحصیل در کالج های پزشکی آلمان می پردازیم. در این مقاله می خوانید:

 • اهمیت تحصیل پزشکی در کالج های آلمان
 • انواع کالج های تحصیلی آلمان
 • کالج های پزشکی MKurs آلمان
 • شرایط اخذ پذیرش در کالج های پزشکی آلمان
 • شرایط تحصیل در کالج های پزشکی آلمان
 • آزمون ورودی کالج های دولتی آلمان
 • اخذ ویزای تحصیلی از طریق پذیرش کالج پزشکی آلمان
 • دروس تحصیلی کالج پزشکی آلمان
 • مزایای تحصیل در کالج های پزشکی آلمان
 • انواع کالج های پزشکی آلمان
 • کالج های پزشکی MKurs آلمان
 • نکاتی در مورد تحصیل در کالج های پزشکی آلمان
 • شرایط پذیرش دانشگاه های پزشکی آلمان برای متقاضیان ایرانی
 • مدارک لازم پذیرش دانشگاه های پزشکی آلمان
 • شرایط تحصیل در دانشگاه های پزشکی آلمان
 • هزینه های تحصیل در کالج های پزشکی و زندگی در آلمان
 • مزایای تحصیل در دانشگاه های پزشکی آلمان
 • سخن آخر
 • سوال های متداول در مورد تحصیل در کالج های پزشکی آلمان

اهمیت تحصیل پزشکی در کالج های آلمان

به طور کلی متقاضیانی که قصد تحصیل در دوه ها و مقاطع کارشناسی کشور آلمان را دارند، باید قبل از تحصیل در دانشگاه ها در دوره های آمادگی قبل از ورود به دانشگاه های این کشور شرکت کنند. یکی از موارد مهم در اخذ پذیرش دانشگاه های آلمان در دوره پزشکی تحصیل در کالج های پزشکی این کشور و کسب نمره لازم در آزمون های پذیرش می باشد. کشور آلمان که از صنعتی ترین کشورهای جهان محسوب می شود، به طور کلی از لحاظ هزینه های تحصیل و زندگی یکی از ارزان ترین و مقرون به صرفه ترین کشورهای اروپایی می باشد. بهترین و پرطرفدارترین رشته های تحصیلی این کشور پزشکی و دندانپزشکی است.بالا بودن سطح آموزشی دانشگاه ها، بالا بودن کیفیت و سیستم آموزشی، اعتبار مدارک دانشگاهی و ثبات و امنیت اجتماعی و اقتصادی از عوامل مهم در گرایش مهاجران تحصیلی به این کشور محسوب می شود. بالا بودن سطح سیستم آموزشی و پایین بودن هزینه های تحصیل در حد رایگان و وجود رشته های پزشکی و علوم پزشکی متنوع و همچنین اعطای بورسیه های پزشکی عالی موجب شده است تا مهاجران تحصیلی این کشور را در فهرست اول مقاصد مهاجرت خود قرار دهند.

بر این اساس مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی میرداماد( توسعه گران عدالت و مهر) با تهیه این مقاله به بررسی چگونگی تحصیل در کالج های پزشکی آلمان پرداخته اند. اگر قصد تحصیل در کالج های پزشکی این کشور را دارید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید و با ما همراه باشید.

توجه داشته باشید که شما می توانید قبل از ورود به کالج، اقدام به تحصیل در مدارس آلمان نمایید و این گونه راحت تر وارد کالج های این کشوز شوید.

انواع کالج های تحصیلی آلمان

 • متقاضیانی که قصد تحصیل در دانشگاه های آلمان را دارند، باید قبل از شروع تحصیل در دانشگاه در کالج های تحصیلی این کشور شرکت کنند تا آمادگی لازم برای تحصیل در دانشگاه ها را کسب کنند. از جمله مهم ترین کالج های آلمان کالج های زیر را می توان برشمرد:
 • کالج های پزشکیMKurs
 • کالج های مهندسیTKurs
 • کالج های علوم انسانی GKurs
 • کالج های مدیریتWKrus
 • کالج های زبان های خارجی SKurs

کالج های پزشکی MKurs آلمان

متقاضیانی که قصد مهاجرت به آلمان و تحصیل در دوره های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و علوم پزشکی دانشگاه های آلمان را دارند، باید قبل از ورود به دانشگاه در کالج پزشکی آلمان شرکت کنند. متقاضی با شرکت در دوره های آمادگی در کالج های آلمان آمادگی لازم برای اخذ پذیرش در دانشگاه های پزشکی را کسب می کند. متقاضیان برای شرکت در دوره های آمادگی کالج های آلمان باید در آزمون ورودی نمره لازم را کسب کنند. سوال های این آزمون بر اساس نوع کالج متفاوت می باشد.

شرایط اخذ پذیرش در کالج های پزشکی آلمان

متقاضیان برای اخذ پذیرش در کالج های پزشکی آلمان نیازمند دارا بودن دیپلم دبیرستان و دوره پیش دانشگاهی می باشند. علاوه بر این متقاضیان باید در آزمون ورودی کالج های پزشکی شرکت و نمره لازم را کسب کنند. دارا بودن مدرک مهارت زبان آلمانی نیز برای اخذ پذیرش پزشکی آلمان الزامی می باشد.

شرایط اخذ پذیرش در کالج های پزشکی آلمان
شرایط اخذ پذیرش در کالج های پزشکی آلمان

شرایط تحصیل در کالج های پزشکی آلمان

دوره های آمادگی کالج های آلمان به عنوان تکمیل کننده دوره تحصیلی برای اخذ پذیرش در دوره های پزشکی دانشگاه های آلمان می باشد. مهم ترین شرط ورود به دانشگاه های پزشکی آلمان دارا بودن مدرک دیپلم ۱۳ ساله می باشد. از آن جا که متقاضیان ایرانی دارای مدرک دیپلم ۱۲ ساله می باشند، شرکت در دوره های آمادگی یک ساله کالج های آلمان به عنوان سال ۱۳ تحصیلی متوسطه محسوب می شود.

آزمون ورودی کالج های دولتی آلمان

متقاضیان برای تحصیل در کالج پزشکی آلمان باید در آزمون ورودی کالج ها پذیرفته شوند و نمره لازم را کسب کنند. آزمون ورودی کالج که آزمون Aufnahmetest نام دارد، هر سال دو بار برگزار می شود. یکی از مهم ترین شرایط اخذ پذیرش در این آزمون دارا بودن مدرک مهارت زبان آلمانی و کسب نمره لازم می باشد. برای اخذ نمره لازم در آزمون زبان آلمانی کالج های آلمان متقاضی باید حداقل ۶۰۰ ساعت زبان آلمانی را بگذراند. دروس آزمون ورودی کالج ها بر اساس نوع کالج متفاوت است. متقاضی با کسب نمره لازم می تواند در  لیست کالج های پزشکی آلمان تحصیل کند. پس از تمام شدن دوره آمادگی کالج متقاضی باید در آزمون ورودی دانشگاه های آلمان شرکت کند.

اخذ ویزای تحصیلی از طریق پذیرش کالج پزشکی آلمان

کالج های پزشکی و به طور کلی همه کالج های کشور آلمان به عنوان بخشی از اهداف تحصیلی و آمادگی برای تحصیل در دانشگاه های آلمان محسوب می شوند و بر این اساس تحصیل در این کالج ها جدا از تحصیل در دانشگاه ها نمی باشد و به عنوان بخش مهمی از تحصیل در دانشگاه های آلمان به شمار می آید. متقاضیان با تحصیل در دوره های آمادگی کالج به فراگیری دروس پایه پزشکی و همچنین زبان آلمانی می پردازند. بر این اساس اگر متقاضی در کالج های دولتی آلمان ثبت نام و تحصیل کند، از آن جا که این کالج ها مراکز معتبری می باشند، متقاضی می تواند در صورت پذیرش از این کالج ها ویزای تحصیلی را از سفارت آلمان دریافت کند. سفارت آلمان برای تحصیل در کالج های دولتی این کشور ویزای تحصیلی آلمان صادر می کند. البته مدارک تحصیلی برخی از کالج های خصوصی پزشکی آلمان برای صدور ویزای تحصیلی مورد تائید سفارت آلمان نمی باشد.

دروس تحصیلی کالج پزشکی آلمان

متقاضیان با شرکت در کالج های پزشکی آلمان به فراگیری و مرور دروس زیست شناسی، شیمی، فیزیک، ریاضی و کامپیوتر می پردازند. از دیگر مباحث مورد تدریس در کالج پزشکی آلمان زبان آلمانی را نیز می توان نام برد. متقاضیان با فراگیری این دروس و کسب نمره لازم می توانند در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، دامپزشکی، میکروبیولوژی، تغذیه، زیست شناسی و روان شناسی در دانشگاه های آلمان تحصیل کنند. آزمون های ورودی کالج های پزشکی آلمان بیشتر بر زبان آلمانی و ریاضیات متمرکز می باشد.

مزایای تحصیل در کالج های پزشکی آلمان

متقاضیان با تحصیل دروس اصلی در دوره های آمادگی کالج های پزشکی برای تحصیل در دانشگاه های پزشکی آمادگی کامل را کسب می کنند. در واقع متقاضیانی که قبل از تحصیل در دانشگاه های پزشکی در این کالج ها شرکت می کنند و آمادگی لازم را کسب می کنند، در مقایسه با متقاضیانی که در این کالج ها شرکت نمی کنند دارای عملکرد بهتر و موفقیت بیشتر می باشند. از مهم ترین مزیت های تحصیل در آلمان در کالج های پزشکی این کشور موارد زیر را می توان برشمرد:

 • کسب آمادگی تحصیلی قبل از تحصیل در دانشگاه
 • فراگیری علمی زبان آلمانی
 • فراگیری مباحث و موضوعات مرتبط با رشته دانشگاهی
 • آشنایی با آداب و رسوم و فرهنگ مردم آلمان
 • آشنایی با اصطلاحات و موارد مرتبط با رشته تحصیلی
مزایای تحصیل در کالج های پزشکی آلمان
مزایای تحصیل در کالج های پزشکی آلمان

انواع کالج پزشکی آلمان

به طور کلی کالج های آلمان بر دو نوع خصوصی و دولتی می باشد. متقاضی برای تحصیل در کالج های دولتی نیاز به پرداخت شهریه و هزینه کالج در آلمان تحصیل ندارد. مدارک صادر شده از کالج های خصوصی مورد تائید همه دانشگاه های آلمان می باشد. اما متقاضی برای تحصیل در کالج های خصوصی باید شهریه تحصیلی را پرداخت کند. علاوه بر این مدارک صادر شده از کالج های خصوصی آلمان مورد تائید همه دانشگاه های آلمان نمی باشد.

کالج های پزشکی MKurs آلمان

در حدود ۲۹ کالج مختلف در کشور آلمان وجود دارد، از مهم ترین کالج های پزشکی این کشور کالج های زیر را می توان ذکر کرد:

 1. کالج پزشکی دانشگاه روپرشت کارلز هایدلبرگ در شهر هایدلبرگ
 2. کالج پزشکی دانشگاه خصوصی بایرن در شهر مونیخ
 3. کالج پزشکی دانشگاه فنی برلین در شهر برلین
 4. کالج پزشکی خصوصی برلین در شهر برلین
 5. کالج پزشکی دانشگاه هامبورگ در شهر هامبورگ
 6. کالج پزشکی دانشگاه گوته فرانکفورت در شهر فرانکفورت
 7. کالج پزشکی ماربورگ در شهر مالبورگ
 8. کالج پزشکی گرایفسوالد در شهر گرایفسوالد
 9. کالج پزشکی هانوفر در شهر هانوفر
 10. کالج پزشکی یوهانس گوتنبرگ در شهر گوتنبرگ
 11. کالج پزشکی دانشگاه لایپزیگ در شهر لایپزیگ
 12. کالج پزشکی زاکسن آنهالت هاله در شهر هاله
 13. کالج پزشکی دانشگاه علوم کاربردی نوردهاوزن در شهر نوردهاوزن

نکاتی در مورد تحصیل در کالج پزشکی آلمان

 • مدت زمان تحصیل در کالج پزشکی آلمان یک سال می باشد که به صورت دو ترم تحصیلی برگزار می شود.
 • دانشجویان در طول مدت تحصیل در کالج های پزشکی آلمان مجوز کار دانشجویی ندارند، اما در مدت زمان بین دو ترم می توانند به کار و اشتغال بپردازند.
 • متقاضیانی می توانند در لیست کالج های پزشکی آلمان تحصیل کنند که دارای مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی علوم تجربی باشند.
 • متقاضیانی که برای بار اول در آزمون خروجی کالج پزشکی پذیرفته نشوند، می توانند یک بار دیگر در این آزمون شرکت کنند.

شرایط پذیرش دانشگاه های پزشکی آلمان برای متقاضیان ایرانی

متقاضیان ایرانی که قصد تحصیل پزشکی در آلمان را دارند، باید در کنکور سراسری ایران شرکت کرده و در رشته پزشکی پذیرفته شده باشند. متقاضیان پس از پذیرش پزشکی در کنکور سراسری ایران می توانند برای اخذ پذیرش پزشکی از دانشگاه های آلمان اقدام کنند. برای اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی آلمان متقاضی باید دارای مدرک مهارت زبان آلمانی B2 باشد. علاوه بر این متقاضی باید در آزمون پذیرش دانشگاه های آلمان به زبان آلمانی شرکت کرده و نمره لازم را کسب کند. اگر متقاضی موفق به کسب نمره لازم در این آزمون شود، می تواند تحصیل در دانشگاه های پزشکی آلمان را شروع کند.اگر متقاضی ایرانی در کنکور سراسری ایران پذیرفته نشود و یا به هر دلیل در این آزمون شرکت نکند، برای تحصیل پزشکی در آلمان باید در دوره های یک ساله آمادگی درسی در کالج های آلمان شرکت کند و پس از کسب نمره لازم در آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی این کشور شرکت کند و در صورت اخذ نمره لازم تحصیل در رشته پزشکی را آغاز کند.

مدارک لازم پذیرش دانشگاه های پزشکی آلمان

متقاضیانی که قصد تحصیل پزشکی در دانشگاه های آلمان را دارند، باید در ابتدا برای پذیرش تحصیلی دانشگاه های این کشور اقدام کنند. بدین منظور متقاضیان باید مدارک لازم را به دانشگاه منتخب خود ارائه دهند. از جمله مدارک مهم در اخذ پذیرش دانشگاه های پزشکی آلمان مدارک زیر را می توان نام برد:

 • رزومه تحصیلی علمی
 • مدرک مهارت زبان آلمانی
 • پاسپورت معتبر
 • مدارک تحصیلی قبلی متقاضی ترجمه شده به انگلیسی یا آلمانی
 • تحقیق و مقاله های علمی
 • توصیه نامه های تحصیلی
مدارک لازم پذیرش دانشگاه های پزشکی آلمان
مدارک لازم پذیرش دانشگاه های پزشکی آلمان

شرایط تحصیل در دانشگاه های پزشکی آلمان

متقاضیانی که قصد تحصیل در دوره پزشکی دانشگاه های آلمان را دارند باید دارای مدرک مهارت زبان آلمانی باشند. اگرمتقاضی فاقد مدرک مهارت زبان آلمانی باشد، می تواند پس از اخذ پذیرش از دانشگاه های مورد نظر در دوره های آمادگی زبان آلمانی در دانشگاه ها و کالج های آلمان شرکت کند و با کسب نمره و مهارت لازم تحصیل در دانشگاه های پزشکی را شروع کند. دارا بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی برای دانشجویان یک امتیاز محسوب می شود اما الزامی نمی باشد. متقاضی تحصیل در دانشگاه های آلمان باید دارای مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس و یا مدرک مهارت زبان آلمانی B1 و یا C1 باشد. متقاضی به منظور تحصیل در دوره پزشکی آلمان باید دارای سطح و سواد علمی در حوزه های بیوشیمی، شیمی و فیزیک باشد.

هزینه های تحصیل در کالج های پزشکی و زندگی در آلمان

تعیین میزان دقیق هزینه های زندگی هر فرد در هر کشور جهان به سبک زندگی و الگوی مصرف وی بستگی دارد. کشور آلمان علی رغم قرار گرفتن در مرکز اروپا و همچنین صنعتی بودن در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی کشوری ارزان و مقرون به صرفه است. هزینه های زندگی در شهرهای مختلف این کشور با هم متفاوت است. به طور کلی برای زندگی در این کشور دانشجو نیازمند سالانه ۸۰۰۰ یورو می باشد. در مورد هزینه کالج در آلمان باید بگوییم که بیشتر کالج های پزشکی آلمان دولتی می باشند و بر این اساس متقاضیان برای تحصیل در این دانشگاه نیاز به پرداخت شهریه ندارند. البته پرداخت ۱۰۰ تا ۴۰۰ یورو در هر ترم برای هزینه های ثبت نام الزامی می باشد. متقاضیانی که قصد تحصیل در کالج های خصوصی پزشکی آلمان را دارند، باید سالانه در حدود ۲۰۰۰ تا ۶۰۰۰ یورو شهریه پرداخت کنند. از معایب تحصیل در کالج های آلمان عدم صدور مجوز کار دانشجویی و عدم اعطای بورسیه های تحصیلی می باشد.

مزایای تحصیل در دانشگاه های پزشکی آلمان

دانشجویان مشغول تحصیل در دانشگاه های پزشکی آلمان از مزیت های فراوان تحصیل در این کشور برخوردار می شوند. از جمله مزایای تحصیل در کالج های پزشکی آلمان موارد زیر را می توان برشمرد:

 1. زندگی و تحصیل در برترین کشور اروپایی و برخورداری از مزیت های زندگی در این کشور
 2. زندگی و تحصیل در کشور بنیان گذار اتحادیه اروپا و بهره مندی از این مزایا
 3. دارا بودن دانشگاه هایی با رتبه های جهانی و رایگان بودن تحصیل پزشکی
 4. بالا بودن سطح سیستم آموزشی و وجود رشته های پزشکی و علوم پزشکی متنوع
 5. اعطای بورسیه های پزشکی عالی و ثبات اقتصادی و مدیریت مناسب
 6. پایین بودن نرخ تورم و پایین بودن نرخ بیکاری و پایین بودن هزینه های زندگی
 7. وجود فرصت های شغلی فراوان و اعطای بورسیه های پزشکی به دانشجویان با هر ملیت و نژاد
 8. بالا بودن کیفیت آموزشی دانشگاه ها و پایین بودن هزینه های تحصیل
 9. بالا بودن کیفیت و سیستم آموزشی تحصیلی و بالا بودن اعتبار و ارزش مدارک تحصیلی
 10. امنیت اجتماعی و ثبات اقتصادی و اخذ ویزای همراه دانشجو برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال
 11. امکان اخذ اقامت دائم آلمان پس از فارغ تحصیلی با جست و جوی کار و تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری
 12. فارغ تحصیلان این کشور با مهلت ۱۸ ماهه جست و جوی کار پس از تمام شدن دوره تحصیلی می توانند با یافتن کار مناسب و مرتبط با رشته تحصیلی ویزای کاری آلمان را دریافت کنند.
مزایای تحصیل در دانشگاه های پزشکی آلمان
مزایای تحصیل در دانشگاه های پزشکی آلمان

سخن آخر

این مقاله به توضیح شرایط تحصیل در کالج های پزشکی آلمان پرداخت و چگونگی تحصیل در این کالج ها را در آلمان مورد بررسی قرار داد. به طور کلی از مجموع موارد ذکر شده می توان نتیجه گیری کرد که شرکت در کالج  پزشکی آلمان به عنوان دوره های آمادگی برای فراگیری دروس پایه پزشکی و زبان آلمانی می باشد.این کشور به عنوان یکی از قطب های دانشگاهی و آموزشی جهان نقش مهمی در تحصیلات آکادمیک جهان دارد. برخورداری از سیستم آموزشی برتر، وجود دانشگاه هایی با رتبه ها و رنکینگ های جهانی از موارد جذب مهاجران تحصیلی به این کشور پهناور محسوب می شود. در مجموع می توان گفت که اگر قصد تحصیل پزشکی و اشتغال در یکی از بهترین و با امنیت ترین کشورهای جهان را دارید، تحصیل در کالج های پزشکی کشور آلمان یک گزینه مناسب می باشد.

در صورتی که برای انتخاب کشور و رشته مناسب تحصیلی نیازمند اطلاعات بیشتری می باشید، می توانید از خدمات مشاوره ای مهاجرتی موسسه حقوقی و مهاجرتی میرداماد( توسعه گران عدالت و مهر) برخوردار شوید. مشاوران و کارشناسان این موسسه برتر در شعبه های تهران و شیراز با آگاهی از به روزترین قوانین حقوقی و مهاجرتی تلاش می کنند تا سریع ترین و بهترین گزینه مهاجرتی را به شما ارائه دهند و امکان مهاجرت تحصیلی را برای شما فراهم کنند.این مقاله به شرح شرایط تحصیل در کالج پزشکی آلمان پرداخت. متقاضیانی که قبل از تحصیل در دانشگاه های پزشکی در کالج های پزشکی آلمان شرکت می کنند و آمادگی لازم را کسب می کنند، در مقایسه با متقاضیانی که در این کالج ها شرکت نمی کنند دارای عملکرد بهتر و موفقیت بیشتر می باشند. از مهم ترین مزیت های تحصیل در لیست کالج های پزشکی آلمان کسب آمادگی تحصیلی قبل از تحصیل در دانشگاه، فراگیری علمی زبان آلمانی، فراگیری مباحث و موضوعات مرتبط با رشته دانشگاهی، آشنایی با آداب و رسوم و فرهنگ مردم آلمان و آشنایی با اصطلاحات و موارد مرتبط با رشته تحصیلی را می توان نام برد. البته دارا بودن مدرک مهارت زبان آلمانی برای تحصیل در کالج پزشکی آلمان الزامی می باشد. اگر می خواهید با چگونگی تحصیل در کشورهای اروپایی آشنا شوید، مقاله های موسسه حقوقی و مهاجرتی میرداماد( توسعه گران عدالت و مهر) را دنبال کنید و بدون پرداخت هزینه از خدمات مشاوره ای این موسسه برتر در سطح کشور برخوردار شوید.

سوالات متداول در مورد تحصیل در کالج های پزشکی آلمان

1- مهم ترین شرط تحصیل در کالج پزشکی آلمان چیست؟

متقاضی تحصیل در رشته پزشکی آلمان باید دارای مدرک مهارت زبان آلمانی B1 و یا C1 و دیپلم ۱۲ ساله دبیرستان باشد.

2- شرایط اخذ پذیرش در کالج های پزشکی آلمان چیست؟

دارا بودن دیپلم دبیرستان و دوره پیش دانشگاهی اخذ نمره لازم در آزمون ورودی کالج های پزشکی دارا بودن مدرک مهارت زبان آلمانی

3- شرایط آزمون ورودی کالج های پزشکی دولتی آلمان چیست؟

آزمون ورودی کالج که آزمون Aufnahmetest نام دارد، هر سال دو بار برگزار می شود. یکی از مهم ترین شرایط اخذ پذیرش در این آزمون دارا بودن مدرک مهارت زبان آلمانی و کسب نمره لازم می باشد.

4- هزینه تحصیل در کالج پزشکی و زندگی در آلمان چقدر است؟

هزینه ماهانه زندگی در کشور آلمان درحدود ۸۰۰۰ یورو می باشد. بیشتر کالج های پزشکی آلمان دولتی می باشند و بر این اساس متقاضیان برای تحصیل در این دانشگاه نیاز به پرداخت شهریه ندارند.

5- مدارک لازم پذیرش دانشگاه های پزشکی آلمان کدامند؟

رزومه تحصیلی علمی مدرک مهارت زبان آلمانی پاسپورت معتبرمدارک تحصیلی قبلی متقاضی ترجمه شده به انگلیسی یا آلمانی تحقیق و مقاله های علمی توصیه نامه های تحصیلی

6- آیا با پذیرش کالج پزشکی آلمان می توان ویزای تحصیلی اخذ کرد؟

متقاضی می تواند در صورت پذیرش از این کالج ها ویزای تحصیلی را از سفارت آلمان دریافت کند. سفارت آلمان برای تحصیل در کالج های دولتی آلمان ویزای تحصیلی صادر می کند.

7- مزایای تحصیل در کالج های پزشکی آلمان چیست؟

کسب آمادگی تحصیلی قبل از تحصیل در دانشگاهفراگیری علمی زبان آلمانی فراگیری مباحث و موضوعات مرتبط با رشته دانشگاهی آشنایی با آداب و رسوم و فرهنگ مردم آلمان آشنایی با اصطلاحات و موارد مرتبط با رشته تحصیلی

8- شرایط پذیرش دانشگاه های پزشکی آلمان برای متقاضیان ایرانی چیست؟

متقاضیان ایرانی باید در کنکور سراسری ایران شرکت کرده و در رشته پزشکی پذیرفته شده باشند.

9- معایب تحصیل در کالج های پزشکی آلمان چیست؟

از معایب تحصیل در کالج های آلمان عدم صدور مجوز کار دانشجویی و عدم اعطای بورسیه های تحصیلی می باشد.

10- مهم ترین کالج های پزشکی آلمان کدامند؟

کالج پزشکی دانشگاه روپرشت کارلز هایدلبرگ کالج پزشکی دانشگاه خصوصی بایرن کالج پزشکی دانشگاه فنی برلینکالج پزشکی خصوصی برلین

اسکرول به بالا