071-91009294  | 021-88724227  |

مهاجرت تحصیلی به دانمارک

مهاجرت تحصیلی به دانمارک

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

هشت دانشگاه و همچنین موسسات آموزشی در دانمارک وجود دارد که سالانه متقاضیان مهاجرت تحصیلی به دانمارک را به سمت خود می کشاند. 5 دانشگاه دانمارک جز 500 دانشگاه برتر 2019 طبق رنکینگ QS world university ranking می باشند و دانشگاه کپنهاگ رتبه 79 و بالاترین رتبه را در میان این دانشگاه ها به خود اختصاص داده است. پس از آن دانشگاه فنی دانمارک رتبه 112 را از آن خود کرده است. در این مقاله شرایط دقیق تری از شرایط مهاجرت به دانمارک و تحصیل و شرایط پذیرش دانشگاه های این کشور را درک خواهیم کرد.

تحصیل دندانپزشکی در دانمارک

تحصیل پزشکی در دانمارک

شرایط مهاجرت تحصیلی به دانمارک

کشور دانمارک شهرت زیادی در زمینه آموزش دارد و بی شک مقصدی عالی برای دانشجویان بین المللی خواهد بود. دانمارک با داشتن موسسات آموزشی از سال 1479، سابقه آموزشی و تحصیلی درخشانی دارد. پنج نوع موسسه در دانمارک وجود دارد:

 1. دانشگاه
 2. کالج دانشگاهی
 3. موسسات آموزش عالی هنری
 4. موسسه آموزش و تحصیل در علوم دریایی
 5. آکادمی بیزینس

دانشگاه ها برنامه های متعدد و متنوعی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می دهند. در کالج های دانشگاهی برنامه های فنی و حرفه ای برای ورود به بازار کار ارائه می شود. موسسات آموزش عالی هنری، اسکول های تخصصی هستند که برنامه های طراحی و هنری در آنها ارائه می شوند. موسسات آموزش و تحصیل در علوم دریایی، برنامه های تحقیقاتی و عملی ارائه می دهند. در آکادمی های بیزنس برنامه دو ساله حرفه ای آکادمی ارائه و مدرک کارشناسی اعطا می شود. نظام آموزشی دانمارک پروسه بولونیا را دنبال می کند، بنابراین مدارک اتخاذ شده از موسسات دانمارک در تمام دنیا معتبر می باشد.

شهریه پرداختی به ملیت متقاضیان، بستگی دارد. دانشجویان اروپایی، می توانند به طور رایگان در دانشگاه های دانمارک ادامه تحصیل دهند. سایر دانشجویان از کشورهای دیگر، باید برای تحصیل هزینه و شهریه پرداخت کنند. هزینه های هر موسسه و دانشگاه متفاوت می باشد، اما به طور میانگین هزینه هر دانشجو 6850 _ 18267 دلار در سال تخمین زده می شود. بورسیه های تحصیلی متعددی برای دانشجویان فراهم و موجود می باشد. هزینه های زندگی به محل زندگی شما بستگی خواهد داشت، طبیعتا شهرهای بزرگ پرهزینه تر از شهرک ها و شهرهای کوچک هستند. به طور میانگین هزینه زندگی914 _ 2055 دلار در ماه می باشد که هزینه های مسکن، خواربار و سفر را در برمی گیرد. هزینه دیگری که دانشجویان باید در نظر داشته باشند، هزینه بیمه درمانی می باشد.

شرایط اخذ پذیرش دانشگاه ها و کالج های دانمارک

تمام رشته های دانشگاه ها و موسسات آموزشی دانمارک به استاندارد بالایی از زبان انگلیسی نیاز دارند. متقاضیانی که قصد تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی را داشته باشند، باید مهارت زبان خود را حداقل با سطح English B قابل مقایسه با دبیرستان دانمارکی اثبات کنند. برخی از رشته ها به سطح English A نیاز دارند که از سطح English B بالاتر است.

ویزاهای اخذ شده

در صورتی که قصد ادامه تحصیل به زبان دانمارکی را داشته باشید، برای پذیرش در این رشته ها باید در آزمون مهارت زبان دانمارکی Danish as a foreign language، Danish test 2 و یا Danish test 3 شرکت کنید و نمره قابل قبولی کسب نمایید.

شرایط اخذ پذیرش دانشگاه ها و کالج های دانمارک
شرایط اخذ پذیرش دانشگاه ها و کالج های دانمارک

شرایط لازم برای تحصیل در مقطع کارشناسی:

 • آزمون ورودی قابل مقایسه با دبیرستان دانمارکی
 • گواهی تحصیلات گذشته و اتمام آن
 • اثبات مهارت زبان انگلیسی

برخی از رشته های خاص دارای شرایط اضافه ای می باشند. این شرایط عبارتند از :

 • متقاضیان باید در سطح مشخص شده ای دروس را پاس کرده باشند. نظام آموزشی دانمارکی از A,B و C,A به عنوان بالاترین سطح استفاده می کند.
 • متقاضیان باید دروس را با حداقل نمره مشخص شده قبول شده باشند.
 • معدل کل دیپلم با حداقل نمره مشخص شده GPA مورد نیاز است.
 • قبولی در آزمون پذیرش و یا مصاحبه الزامی می باشد.

شرایط لازم برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد :

 • مدرک کارشناسی معتبر بین المللی با استانداردهای بالا یا معادل آن
 • اثبات مهارت زبان انگلیسی
 • اثبات مهارت زبان دانمارکی، در صورتی که زبان رشته انتخابی دانمارکی باشد.

شرایط لازم برای تحصیل در مقطع دکترا:

به طور کلی برای تحصیل در مقطع دکترا به یک مدرک معتبر کارشناسی ارشد و یا معادل آن نیاز دارید. همچنین تمام مدارک مربوط به پایان نامه، پژوهش ها و مقالات. در برخی مناطق، متقاضیانی که مقطع کارشناسی و یک سال از مقطع کارشناسی ارشد را تکمیل کرده باشند، می توانند در برنامه 4 ساله دکترا ادامه تحصیل دهند.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی دانمارک

برای درخواست مجوز اقامت دانمارک باید فرم درخواست را با دقت تکمیل نمایید. ارائه اطلاعات درست و دقیق به مقامات مهاجرتی دانمارک الزامی است، در غیر این صورت با درخواست شما موافقت نخواهد شد. پروسه درخواست مجوز اقامت تحصیلی دانمارک از این قرار است:

در ابتدا، نماینده موسسه آموزشی در دانمارک، بخش دو فرم درخواست را تکمیل، مدارک مورد نیاز را به آن پیوست و برای شما ارسال خواهد کرد. سپس شما باید بخش یک فرم درخواست را تکمیل و امضا و مدارک خود را ضمیمه آن کنید. فرم درخواست را به نزدیک ترین سفارت یا کنسولگری دانمارک و یا ایستگاه VFS ارسال کنید. پس از آن فرم درخواست برای انجام پروسه های بعدی به خدمات مهاجرت دانمارک فرستاده می شود. شما می توانید فرم درخواست را به صورت آنلاین ارسال کنید. در این صورت باید طی 14 روز مشخصه های بیومتریک خود را به نزدیک ترین سفارت یا کنسولگری دانمارک و یا ایستگاه VFS ارائه دهید.نکته: داشتن کارت اقامت بیومتریک برای تمام دانشجویان غیر اروپایی از 20 می 2012 الزامی می باشد. تمام شهروندان غیر اروپایی باید عکس، اثر انگشت، امضای خود را در هنگام درخواست برای مجوز اقامت ثبت و ارسال کنند. در صورتی که درخواست به صورت آنلاین انجام شود، متقاضی باید طی 14 روز مشخصه های بیومتریک خود را ارسال کند.

محدودیت سنی مهاجرت تحصیلی به دانمارک

دانشجویان بین المللی که قصد ادامه تحصیل در موسسات آموزش عالی دانمارک را دارند، باید دارای شرایط ورودی از جمله شرایط زبان رشته مورد نظر را داشته باشند. متقاضیان پیش از درخواست برای ویزا باید دارای تمام شرایط لازم باشند. در صورت رد درخواست، متقاضیان نامه ای از دلایل ریجکتی و رد درخواست خود را دریافت خواهند کرد. هزینه ثابتی برای پوشش هزینه های پروسه درخواست و سایر دوره های مقدماتی در نظر گرفته می شود. از جمله مسئولیت های موسسات آموزش عالی، اطلاع رسانی به دانشجویان بین المللی درباره هزینه های قابل پرداخت می باشد. برای درخواست ویزای تحصیلی دانمارک باید حداقل 18 سال سن داشته باشید در صورتی که سن شما کمتر از 18 سال باشد باید درخواست شما از طرف یک کفیل انجام شود. محدودیتی برای متقاضیان بالای 18 سال وجود ندارد.

شرایط کار و اقامت پس از تحصیل در دانمارک

کشور دانمارک فرصت های شغلی متعددی را برای فارغ التحصیلان فراهم می کند. در بازار کار دانمارک برای کسانی که به شدت قصد پیشرفت در زمینه کاری خود را دارند و یا کسانی که به دنبال حفظ تعادل زندگی و کار هستند، پیشنهادات شغلی و فرصت های بسیاری وجود دارد.

در صورتی که بلافاصله پس از فارغ التحصیلی کاری پیدا نکردید، می توانید از مزایای بیمه بیکاری طبق شرایط خاص و مناسب فارغ التحصیلان بهره مند شوید. برای این کار باید برای دریافت بیمه بیکاری”A_kasse” حداقل دو هفته پس از زمان فارغ التحصیلی خود درخواست دهید.  با این حال برای دریافت بیمه بیکاری باید شرایط لازم را داشته باشید. مهمترین شرایط برای فارغ التحصیلان خارجی عبارتند از :

 • باید دارای مجوز کار ( مخصوص غیر اروپاییان) باشید. شهروندان کشورهای غیر اروپایی باید مجوز کار و اقامت برای کار به صورت تمام وقت را داشته باشند.با مجوز اقامت تحصیلی می توانید تا شش ماه پس از فارغ التحصیلی در دانمارک اقامت داشته باشید، اما با این مجوز نمی توانید در زمان کاریابی از مزایای بیمه بیکاری بهره مند شوید. شهروندان اروپایی طبق قانون اروپا دارای حق اقامت و کار در دانمارک می باشند.
 • شما باید قبل و بعد از تحصیل در دانمارک اقامت داشته باشید.
 • باید دارای آدرسی ثابت یک روز پیش از شروع تحصیل و حداکثر 14 روز پس از فارغ التحصیلی در دانمارک باشید. لازم نیست در طول تحصیل در دانمارک اقامت داشته باشید.
شرایط کار و اقامت پس از تحصیل در دانمارک
شرایط کار و اقامت پس از تحصیل در دانمارک

با مجوز تحصیلی می توانید مجوز کاریابی 6 ماه را دریافت کنید که به شما امکان اقامت به مدت 6 ماه پس از فارغ التحصیلی برای یافتن شغل مناسب می دهد. در این 6 ماه می توانید تنها 20 ساعت در هفته کار کنید. در این صورت مزایای بیمه بیکاری به شما تعلق نخواهد گرفت.

مهاجرت تحصیلی به دانمارک بدون مدرک زبان

زبان رسمی دانمارک، دانمارکی می باشد. تمام رشته های دانشگاه ها و موسسات آموزشی دانمارک به استاندارد بالایی از زبان انگلیسی نیاز دارند. متقاضیانی که قصد تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی را داشته باشند باید مهارت زبان خود را حداقل با سطح English B قابل مقایسه با دبیرستان دانمارکی اثبات کنند. برخی از رشته ها به سطح English A نیاز دارند که از سطح English B بالاتر است.

معمولا برای اثبات مهارت زبان انگلیسی از آزمون هایی مانند IELTS، TOEFL و CAE استفاده می شود. نمره قابل قبول، به هر موسسه و یا دانشگاه بستگی دارد. در صورتی که به زبانی غیر بومی تحصیل کرده باشید، باید با شرکت در آزمون زبان انگلیسی و یا ارائه نمرات آزمون های انگلیسی، مدارکی برای اثبات مهارت زبانی خود ارائه دهید. در صورتی که شرایط استاندارد زبانی نداشته باشد، باید در دوره های زبان برای بهبود وضعیت زبان خود شرکت کنید. حتی اگر قادر به تحصیل به زبان انگلیسی باشید، باید برای یادگیری زبان دانمارکی تلاش کنید. ارتباط با محلی ها و سایر دانشجویان راهی عالی برای تمرین و یادگیری زبان دانمارکی است. یادگیری زبان دانمارکی مهارتی است که در رزومه شما نقش فوق العاده ای خواهد داشت.


مزایا و معایب مهاجرت تحصیلی به دانمارک

 • برای دانشکده فنی: دانشکده فنی دانشگاه دانمارک (DTU)، Danmarks Tekniske Universitet، به عنوان یکی از دانشگاه های فنی پیشرو در شمال اروپا رتبه بندی شده است.
 • برای مدرک کسب و کار: CBS، مدرسه کسب و کار کپنهاگ، یکی از مدارس کسب و کار برتر است، دارای رتبه 10 در جهان است.
 • برای علوم اجتماعی و عمومی: KU، Københavns Universitet، یکی از بزرگترین موسسات تحقیق و آموزش در کشورهای شمال اروپا است که اغلب به عنوان بهترین دانشگاه در اسکاندیناوی رتبه بندی شده است

آموزش و پرورش در دانمارک نه تنها در مورد نام های مشهور، بلکه متدولوژی است، بنابراین گزینه هایی برای هر سلیقه وجود دارد و این از مزایای تحصیل در دانمارک است.

کمک های دانشجویی

دانمارک به دانشجویان Statens Uddannelsesstøtte (SU) ارائه می دهد که به حمایت دولت برای تحصیل ترجمه میشود. برای دانشجویان این می تواند به طور قابل توجهی با بار مالی تحصیلات بیشتر کمک کند و زندگی دانشجویی را بسیار ساده تر کند.

این یک کمک تحصیلی بسیار منحصر به فرد است، حتی در میان کشورهای شمال اروپا. بنابراین اگر شما که یک شهروند اروپایی هستید و شما در دانمارک کار می کنید (12 تا 12 ساعت در هفته کافی است)، شما حق دریافت مبلغی را برای تحصیل در اختیار دارید.

کاغذ بازی اجتناب ناپذیر

هر زمان که به محل جدیدی حرکت می کنید، مقدار زیادی از پرونده هایی که باید انجام شود وجود دارد. پرونده برای SU می تواند خسته کننده باشد، اما برای واجد شرایط بودن برای کمک مالی، لازم است. تشخیص آنچه شما باید انجام دهید آسان است. صفحات وب دولت به زبان انگلیسی ترجمه شده اند آنها روشن و قابل فهم هستند.

جغرافیای مختلف و فعالیت های در فضای باز

دانمارک بالای آلمان واقع شده است و دارای جزایر زیادی در سر تا سر سرزمین اصلی است. نروژ و سوئد خیلی دور از شمال نیستند و ممکن است یک سفر آسان برای تعطیلات آخر هفته باشد. اراضی به طور کلی مسطح هستند، اما در حال حاضر به اندازه کافی برای سیلاب پایین هستند. خط ساحلی زیبا است و جزایر اطراف آن پرجمعیت هستند.

هزینه بالای عضویت

عضویت در اتحادیه اروپا ارزان نیست. گفته می شود که هزینه هر نفر بین 300 تا 873 پوند متفاوت است، این موضع روشن کننده این موضوع است که چرا هزینه های دولت بریتانیا به ارزش خالص 6.883 میلیارد پوند رسیده، به استثنای هزینه های تنظیم. حتی با مزایای بسیاری که دارد، کشورهای عضو و کسانی که قصد دارند عضو شوند، باید به طور جدی در مورد هزینه هایی که دارند و ارزش آن را در نظر داشته باشند

جمعیت بیش از حد به دلیل مهاجرت

با اینکه شهروندان کشورهای عضو قادر به انتقال آزادانه هستند، کنترل مهاجرتی که منجر به بیش از حد جمعیت شده است، از بین رفته است. در دهه آتی، تعداد جمعیت انگلیس در حدود 70 میلیون نفر افزایش یافته است، زیرا قوانین اتحادیه اروپا مانع از محدود شدن جنبش آزاد می شوند.

هزینه های تحصیل و زندگی در دانمارک

دانمارک به دلیل هزینه های پایین تحصیلات، دوره های تحصیلی انگلیسی زبان و روش های نوین آموزشی یکی از محبوب ترین کشورهای اروپایی برای تحصیل محسوب میشود. اگر به فکر تحصیل در دانمارک هستید داشتن اطلاعات دقیق در مورد هزینه های زندگی و تحصیل در دانمارک به شما کمک میکند که تصمیم آگاهانه ای برای آینده تان بگیرید.

در این مقاله ارزیابی از هزینه های تحصیل، هزینه زندگی، هزینه مواد غذایی، حمل و نقل و هزینه اضافی در دانمارک ارائه شده است. هزینه تحصیلات عالی در دانمارک برای همه دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشجویان اتحادیه اروپا /EEA و دانشجویان دوره های مبادلاتی در دانمارک رایگان است.

اگر مجوز اقامت دائم یا اقامت موقت یا همان اقامت پس از تحصیل در دانمارک، دارید یا یکی از والدین شما که از کشورهای غیر اتحادیه اروپاست و در حال حاضر در دانمارک کار میکند نیازی به پرداخت هزینه های تحصیل نیست.

هزینه های تحصیل و زندگی در دانمارک
 هزینه های تحصیل و زندگی در دانمارک

هزینه تحصیل برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا/EEA:

 • دوره های ابتدایی: هزینه تحصیل از حدود 6.00 یورو در سال شروع میشود.
 • دوره های متوسط: حدود 12.000 تا 15.000 یورو در سال
 • دوره های بسیار تخصصی: بیش از 35.000 یورو در سال

هزینه زندگی در دانمارک

هزینه زندگی در دانمارک معمولا بالاتر از بسیاری از کشورهاست و از میانگین اروپا بالاتر است. دانمارک کشوری است که زندگی در آن گران است اما سطح زندگی بسیار بالاست. برای جلوگیری از بالا رفتن هزینه ها باید هزینه های ماهیانه خود را با دقت بررسی کنید. هزینه زندگی در دانمارک به صورت تقریبی حدود 800 تا 1200 یورو در ماه تخمین زده شده است.

 1. هزینه زندگی در کپنهاگ بیشتر از شهرهای کوچک است و ممکن است از 1000 تا 1800 یورو در ماه بیشتر شود.
 2. هزینه زندگی در آلبورگ دومین شهر بزرگ دانمارک حدود 800 تا 1100 یورو در ماه است.

هزینه مسکن

از مجموعه هزینه ها معمولا %36 هزینه ها برای مسکن است. دانشجویان به طور متوسط 400 تا 600 یورو در ماه برای اجاره و آب و برق پرداخت میکنند. این هزینه در کپنهاگ 800 یورو است. ممکن است در بیرون از شهرها بتوانید خانه هایی با اجاره ماهیانه 250 یورو پیدا کنید

هزینه زندگی دانشجویان

 • دانشجویانی که تنها زندگی می کنند: 450 یورو در ماه
 • دانشجویانی که با همسر و فرزندانشان زندگی می کنند : 500 یورو در ماه
 • دانشجویانی که در سالنهای دانشجویی زندگی میکنند: 250 یورو در ماه

هزینه غذا

میانگین هزینه مواد غذایی بسته به عادت غذایی بین 200 تا 270 دلار در ماه است. دانشجویان میتوانند از سوپرمارکت هایی که تخفیف دارند خرید کنند. هزینه بیرون غذا خوردن به طور متوسط برای هر نفر 30 یورو است و یک لیوان نوشیدنی حدود 5 یورو است

هزینه حمل و نقل

در دانمارک تقریبا %50 دانشجویان از دوچرخه استفاده میکنند و % 30 از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده میکنند. هزینه وسایل حمل و نقل عمومی 50 یورو در ماه است.

هزینه های اضافه

 • دانشجویان باید 35 یورو در ماه برای کتاب هزینه کنند
 • بیمه خدمات درمانی حدود 26 یورو در ماه است
 • فعالیت های اجتماعی به طور متوسط بین 120 تا 175 یورو در ماه هزینه دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین و کارشناسان موسسه حقوقی میرداماد گفت و گو کنید تا بهترین و به روز ترین اطلاعات مهاجرتی را در حوزه تحصیل در دانمارک و سایر کشور های خارجی دریافت کنید.

اخبار های مرتبط

تحصیل در دانمارک

تحصیل در دانمارک

دانشگاه های کشور دانمارک رتبه خوبی در دنیا را برای ارائه تسهیلات آموزشی دارند که باعث شده متقاضیان زیادی خواهان

مشاهده