071-91009294  | 021-88724227  |

شرایط زندگی در دانمارک

شرایط زندگی در دانمارک

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

اگر به دنبال تجربه یک زندگی ایده آل هستید کشور دانمارک گزینه طلایی پیش روی شماست. این کشور دارای نرخ امید به زندگی بالا و رفاه اجتماعی مناسب می‌باشد. به طور خلاصه می‌توان گفت که زندگی در دانمارک از کیفیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد. بی‌تردید حضور در میان شادترین مردم جهان تجربیات فوق‌العاده‌ای را برای شما ایجاد خواهد کرد. مجموعه مزیت‌های نام برده موجب شده تا افراد زیادی از سراسر جهان برای زندگی در این کشور ترغیب شود. شرایط زندگی در دانمارک موضوعی ست که در این مقاله مورد بررسی قرار می‌گیرد.

کشور دانمارک

این کشور محبوب و موفق در قاره اروپا قرار دارد. کشور سوئد، نروژ و آلمان به عنوان سه همسایه این کشور شناخته می‌شوند و کپنهاگ به عنوان پایتخت این کشور انتخاب شده است. جمعیت تقریبی کشور دانمارک ۶ میلیون نفر تخمین زده شده و زبان رسمی شهروندان آن دانمارکی می‌باشد البته زبان آلمانی و گرینلندی نیز در برخی از محله‌های کشور دانمارک به چشم می‌خورد و برخی از شهروندان این کشور به خصوص نسل جوان‌تر به زبان انگلیسی تسلط نسبی دارند.

شرایط مهاجرت به دانمارک در مقاله ای جدا مورد بررسی قرار گرفته است. کشور دانمارک پس از عضویت در اتحادیه اروپا در سال ۱۹۷۳ توانست امکانات بیشتری را در اختیار شهروندان خود قرار دهد. جالب است بدانید که واحد پول این کشور کرون است و دین رایج مردمان آن مسیحی پروتستان می‌باشد؛ البته انتخاب دین و آزادی در این باره از جمله مزیت‌های زندگی در کشور دانمارک است‌ و شما پس از حضور در این کشور می‌توانید عقاید خود را به طور آزادانه دنبال کنید‌.‌

شرایط زندگی در دانمارک

مزایای زندگی در دانمارک

کشور دانمارک دارای مزیت‌های متعددی است که در این بخش از مقاله به تعدادی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

موقعیت‌های شغلی متعدد

اگر از جمله کسانی هستید که می‌خواهید از طریق مهاجرت شغلی به کشور دانمارک وارد شوید باید بدانید که انتخاب بی‌نظیری انجام داده‌‌اید. چرا که در این کشور موقعیت‌های متعدد در زمینه‌های مختلف برای اشتغال وجود دارد. میانگین درآمد شهروندان دانمارکی بسیار بالا می‌باشد و همین مسئله باعث شده تا مردمان این کشور بتوانند برای تفریحات و گذراندن اوقات فراغت خود هزینه‌های فراوانی را اختصاص دهند.

اقتصاد موفق

طبق بررسی‌های انجام شده در سال‌های متمادی کشور دانمارک از ثبات اقتصادی بسیار مناسبی برخوردار می‌باشد و همین مسئله به شما امکان می‌دهد تا برنامه‌ریزی مالی دقیقی برای آینده خود داشته باشید. شهروندان این کشور چندین سال است که با کاهش درآمد ناگهانی و یا تورم اقتصادی مواجه نشده‌اند. اقتصاد موفق این کشور می‌تواند یک گزینه فوق‌العاده برای سرمایه گذاران محسوب شود.

داشتن شهروندان و جامعه‌ای شاد

اگر به دنبال آن هستید که یک زندگی شاد و مفرح را تجربه کنید حضور در میان شهروندان دانمارکی این تجربه را برای شما به ارمغان می‌آورد. میزان رضایت و نرخ امید به زندگی بالا در این کشور باعث شده تا دانمارکی‌ها به عنوان شهروندانی شاد شناخته شوند.

موارد مورد بررسی درصد مشخص شده
میزان رضایت از کیفیت آب مصرفی بیش از ۹۵ درصد
میزان مشارکت مدنی بیش از ۹۵ درصد
میزان حضور در رای گیری بیش از ۸۵ درصد
میران جرم و جنایات به ازاء هر ۱۰۰ هزار نفر ۱ درصد
امید به زندگی در مردان ۷۹ سال
امید به زندگی در زنان ۸۳ سال

همانطور که در جدول بالا مشاهده می‌کنید آمار و ارقام نشان می‌دهد که شهروندان دانمارکی به طور کلی از وضعیت کشور خود راضی هستند و در فعالیت‌های اجتماعی جامعه خود مشارکت حداکثری دارد. اعزام دانشجو به دانمارک توسط موسسه میرداماد انجام می شود.

معایب زندگی در دانمارک

در این بخش از مقاله به شرایط زندگی در دانمارک و معایب زندگی در دانمارک اشاره خواهیم کرد. البته مزیت‌های زندگی در این کشور آنقدر زیاد است که به راحتی می‌توان از مشکلات زندگی در آن چشم‌ پوشی کرد.

بارندگی فراوان

حضور در کشور دانمارک مساوی است با بهره‌مندی از آب و هوای چهار فصل. شما در این کشور بهاری معتدل، تابستانی گرم و پاییز و زمستانی سرد را تجربه خواهید کرد. عموما در فصل پاییز و زمستان بارش باران در این کشور بسیار زیاد بوده و این مسئله می‌تواند برای برخی افراد ناخوشایند به نظر برسد.

هزینه‌های زندگی

شاید در نگاه اول هزینه‌های زندگی در کشور دانمارک کمی بالا به نظر برسد اما زمانی که از درآمد شهروندان دانمارکی مطلع می‌شوید، می‌بینید که به خوبی هزینه‌های زندگی با درآمدها همخوانی دارد. یکی از مسائلی که می‌تواند برای برخی از مهاجرین به این کشور مشکل آفرین باشد، دریافت مالیات‌های سنگین است که البته شهروندان دانمارکی به دلیل خدمات اجتماعی فراوانی که در مقابل مالیات دریافت می‌کند مشکلی با این قضیه ندارند. ویزای کاری دانمارک یکی از راه های مهاجرت به این کشور است.

زبان دانمارکی

بدیهی است که زبان رسمی شهروندان کشور دانمارک می‌باشد. بنابراین اگر قصد زندگی در این کشور را دارید بهتر است تا با زبان مردمان این کشور آشنا شوید و مشکلات برقراری ارتباط را به حداقل برسانید.

بهترین شهر‌های کشور دانمارک

در این بخش از مقاله اطلاعاتی در رابطه با چهار شهر محبوب کشور دانمارک به شما ارائه خواهد شد. جالب است بدانید که کشور دانمارک دارای ۴۴۴ جزیره می‌باشد ولی تنها ۷۶ مورد از آنها قابل سکونت می‌باشد. برای اخذ ویزای تحصیلی دانمارک می توانید با مشاوران موسسه تماس برقرار کنید.

کپنهاگ

شرایط زندگی در دانمارک و در پایتخت این کشور فوق العاده است. پایتخت کشور دانمارک یعنی شهر کپنهاگ در شماره ۱۵ شهر گران جهان قرار دارد اما همانطور که در قسمت‌های قبلی مقاله گفته شد دستمزد و حقوق دریافتی ساکنان این شهر به نسبت بالا بوده به عبارت عامیانه دخل و خرج آنان با یکدیگر همخوانی دارد. لذت زندگی در یک آب و هوای تمیز، وجود طبیعت و فضاهای سبز چشم‌نواز از جمله مزیت‌های زندگی در این شهر به شمار می‌رود.

اودنسه

این شهر به عنوان سومین شهر وسیع کشور دانمارک شناخته می‌شود. هم اکنون بیش از ۲۰۰ هزار نفر در شهر اودنسه حضور دارند و از مزیت‌های موجود در آن استفاده می‌کنند. این شهر دارای شهروندانی با بیش از ۱۵۰ ملیت و فرهنگ مختلف فضای جالبی را به وجود آورده است. اگر می‌خواهید یکی از شهرهای مقرون‌به‌صرفه کشور دانمارک را برای زندگی انتخاب کنید اودنسه یک گزینه فوق‌العاده برای شما خواهد بود. تحصیل در دانمارک و در این کشور یکی ار فرصت های عالی می باشد.

آرهوس

اگر سرمایه گذار هستید و قصد تجارت دارید آرهوس یک شهر طلایی برای پیاده‌سازی اهداف شما به شمار می‌رود. هنر و معماری متنوعی موجود در این شهر باعث شد تا در سال ۲۰۱۷ به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا شناخته شود. کار پزشک عمومی در دانمارک یکی از پردامد ترین شغل ها می باشد.

آلبورگ

این شهر جذاب به عنوان یکی از مقاصد اصلی گردشگران و توریست‌ها انتخاب می‌شود. موزه‌ها، میدان‌ها و معماری چشم‌نواز این شهر باعث شده تا افراد زیادی برای حضور در آن تمایل پیدا کنند. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانمارک یک فرصت طلایی می باشد.

شرایط زندگی در دانمارک

هزینه زندگی در شهر‌های مختلف دانمارک

برای اینکه بهتر با شرایط زندگی دانمارک آشنا شوید در این بخش می‌خواهیم میانگین هزینه‌های مختلف را به شما ارائه دهیم.

مقاله پیشنهادی: مقایسه زندگی در آلمان و دانمارک

هزینه زندگی در شهر آلبورگ میانگین هزینه ها
۱ کیلو گرم برنج ۱۵.۳۷ کرون
۱۲ عدو تخم مرغ ۲۱.۱۲ کرون
۱ لیتر بزنین ۱۰.۶۶ کرون
۱ کیلو گرم سیب زمینی ۱۳.۲۰ کرون
اجاره آپارتمان یک خواب در اطراف شهر ۴.۸۸۶.۱۱ کرون
اجاره آپارتمان سه خواب در مرکز شهر ۶.۷۱۶.۶۷ کرون

جدول زیر نشان دهنده هزینه های زندگی در شهر آرهوس می باشد.

هزینه زندگی در شهر آرهوس میانگین هزینه ها
۱ کیلوگرم برنج ۱۱. ۶۷ کرون
۱ کیلو سیب زمینی ۱۰.۱۷ کرون
۱ لیتر بنزین ۱۰.۶۶ کرون
اجاره آپارتمان یک خواب در اطراف شهر ۶.۶۱۹.۰۵ کرون
اجاره آپارتمان سه خواب در مرکز شهر ۸.۹۶۶.۶۷ کرون

جدول زیر نشان دهنده هزینه های زندگی در شهر کپنهاگ می باشد.

هزینه زندگی در شهر کپنهاگ میانگین هزینه ها
۱ کیلو گرم برنج ۱۴.۷۳ کرون
۱ کیلو سيب زمینی ۱۱.۷۰ کرون
۱ کیلوگرم موز ۱۶.۷۲ کرون
۱ لیتر شیر ۹.۱۸ کرون
اجاره آپارتمان یک خواب‌ در اطراف شهر ۹.۱۷۰.۹۹ کرون
اجاره آپارتمان سه خواب در مرکز شهر ۱۲.۳۳۱.۸۳ کرون

جمع بندی

در این مقاله با شرایط زندگی در دانمارک  مزایا و مشکلات زندگی در دانمارک آشنا شدید. نرخ پایین بیکاری، فساد و جرم و جنایت، کشور دانمارک را به‌عنوان یکی از بهترین‌های جهان در زمینه‌های مختلف تبدیل کرده است. بی‌تردید این کشور یکی از بی‌نظیر‌ترین نقاط جهان برای مهاجرت می‌باشد و فرصت‌ها و تجارب فوق العاده را برای شما رقم خواهد زد. چنانچه قصد دارید از طریق انواع روش‌های مهاجرتی یعنی اشتغال، تحصیل و سرمایه‌گذاری و… در این کشور حضور پیدا کنید با کارشناسان مجرب و با تجربه موسسه مهاجرتی میرداماد تماس حاصل کرده و پاسخ پرسش‌های خود را از آنان جویا شوید. به یاد داشته باشید که حضور یک وکیل مهاجرتی با سابقه آسیب‌ها و سختی‌های این مسیر پر پیچ و خم را برای شما به حداقل می‌رساند.

اسکرول به بالا