071-91009294  | 021-88724227  |

اقامت فنلاند

اقامت فنلاند

اقامت فنلاند

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

کشور فنلاند که امروزه به عنوان یکی از کشورها جهان جهت تحصیل، اقامت و کار شناخته می شود. در اینجا کارشناسان موسسه حقوقی میرداماد در دفاتر شیراز و تهران تلاش نموده اند تا بهترین روش ها و اطلاعات در زمینه اقامت فنلاند را در اختیار شما عزیزان قرار دهند و پاسخگوی تمام سوالات شما در این زمینه باشند.

مزایا و معایب فنلاند برای زندگی

مزایای زندگی در کشور فنلاند به قرار زیر می باشد:

 • سیستم آموزش و پرورش با کیفیت: سیستم آموزشی رایگان و با کیفیت بالا است. معلمان به خوبی آموزش دیده اند تا بهترین را ارائه دهند.
 • میزان اشتغال بالا: تنها 9 درصد بیکار هستند. کارکنان نیز حقوق بالا را با دستمزد متوسط 45000 یورو در یک سال معین دریافت می کنند.
 • سطح پایین آلودگی: همه افراد فنلاند در حفاظت از محیط زیست تلاش می کنند.
 • سطح فساد کمتر: با توجه به فساد کم، رشد اقتصادی کشور افزایش یافته است.
 • فضای سبز زیبا: فنلاند دارای مناطق زیبا و آب های کریستالی، کوه ها و جنگل ها است.
 • نورهای های شمالی: این نورها در زمستان شایع هستند.
 • خرید جهانی: فنلاند بهترین فرصت های خرید در جهان را دارد.
 • امنیت: فنلاند صلح آمیز و دارای تعداد کم جرایم است.

معایب زندگی در کشور فنلاند:

 • هزینه بالا
 • زبان فنلاندی
 • هوای سرد
 • بوروکراسی
 • رستوران های گران قیمت
 • افسردگی: کشور فنلاند به عنوان ملت افسرده در جهان شناخته شده است.

اقامت فنلاند از طریق تحصیل

با توجه به ملیت شما، شما می توانید برای ویزای تحصیلی در کشور فنلاند اقدام کنید. اطلاعات ارائه شده در زیر مرور کلی و ارائه مسائل مربوط به ویزا تحصیلی و مهاجرت به این کشور را در اختیار شما قرار می دهد. اگر شما عضو شهروندی اتحادیه اروپا نیستید، معمولا به ویزا یا مجوز اقامت دانشجویی نیاز دارید. نوع ویزا مورد درخواست شما نیز بستگی به مدت زمان اقامت شما در کشور فنلاند دارد. ویزا کوتاه مدت که حداکثر 90 روز اعتبار دارد. بعنوان مثال اگر برای یک آزمون به فنلاند دعوت شده باشید به این ویزا نیاز دارید. لازم به ذکر است که شرایط پذیرش ویزا با توجه به ملیت فرد متفاوت می باشد. برای دریافت این ویزا به نزدیک ترین سفارت در کشور خود یا نزدیک ترین کشور مراجعه کنید.

اقامت فنلاند از طریق تحصیل

ویزا اقامت دانشجویی، این نوع ویزا ویزای بلند مدت نام دارد. اگر شما قصد ادامه تحصیل در کشور فنلاند بیش از 3 ماه را دارید، بایستی از این ویزا استفاده کنید. برای درخواست این ویزا، ابتدا باید گذرنامه معتبر و نامه پذیرش از دانشگاه فنلاند را داشته باشید. همچنین بایستی سرمایه کافی به منظور تامین هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور و ضمنا بیمه معتبر را داشته باشید. شما می توانید با مراجعه به وب سایت Finnish Immigration Service Migri اطلاعات بیشتر را در مورد جزئیات و مدارک مورد نیاز بدست آورید. سپس در صورت پذیرش مراحل اقامت می توانید کارت اقامت خود را دریافت کنید.

اقامت دانشجویی معمولا یک ساله ارائه می شود. پس از یک سال زندگی در فنلاند شما بایستی برای اقامت مجدد در Migri اقدام کنید. در صورتی که اقامت شما در کشور فنلاند بیش از یک سال باشد، بایستی در این سیستم ثبت نام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر به مشاورین موسسه حقوقی میرداماد در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل فرمایید.

اقامت فنلاند از طریق کار و تخصص

اگر برای کار به فنلاند آمده اید، به مجوز اقامت نیاز دارید. قبل از اخذ مجوز اقامت، باید کاری در فنلاند پیدا کنید و قبل از آمدن به فنلاند، باید برای مجوز اقامت درخواست دهید. برای کار در فنلاند، به طور معمول به “مجوز اقامت برای یک فرد شاغل ” یا نوع دیگری از مجوز اقامت نیاز دارید . نوع مجوز بستگی به نوع کار شما دارد. مجوز اقامت برای یک فرد شاغل، این مجوز برای همه مشاغل لازم نیست. در وب سایت خدمات مهاجرت فنلاند، می توانید نوع مجوز اقامت خود را بررسی کنید. به عنوان مثال، “مجوز اقامت برای یک فرد شاغل” برای مشاغل زیر مورد نیاز است:

 • آشپز
 • نظافت چی
 • خدمتکار خانگی یا پرستار بچه

خدمات مهاجرت فنلاند برای اعطای مجوز اقامت به شما تصمیم گیری می کند. برای اخذ این مجوز ، حکم صادر شده از اداره توسعۀ اقتصادی و اشتغال (TE Office) نیز مورد نیاز است. برای بعضی از مشاغل، به “مجوز اقامت برای یک فرد شاغل” نیاز نخواهید داشت، اما به یک “مجوز اقامت برای یک کار خاص “نیاز دارید. نمونه ای از مشاغلی که مشمول این نوع مجوز می شود عبارتند از:

 • موقعیت های ریاستی شرکت ها
 • مشاغل تخصصی
 • مشاغل پژوهشی
 • کار در حوزه علم، فرهنگ و هنر
 • دوره های کارورزی

خدمات مهاجرت فنلاند برای اعطای مجوز اقامت به شما تصمیم گیری می کند. برای اخذ این نوع مجوز ، نیازی به حکم صادر شده از اداره توسعۀ اقتصادی و اشتغال (TE Office) نیست. برای کارهای فصلی در فنلاند ، به “مجوز اقامت کار فصلی “نیاز دارید. یک کار فصلی حداکثر می تواند 9 ماهه باشد. نمونه هایی از کارهای فصلی:

 • پرورش گیاهان
 • کار جنگل بانی
 • کار در جشنواره ها

اگر برای کار در کمتر از سه ماه به فنلاند می آیید باید برای گرفتن ویزای کار فصلی در سفارت فنلاند درخواست دهید (اخذ ویزا برای شهروندان کشورهایی که برای ورود به ویزا نیاز دارند.) اگر کار شما بیش از سه ماه طول بکشد، باید به اداره مهاجرت فنلاند برای “مجوز اقامت کار فصلی “درخواست دهید. اگر شما مجوز اقامت در فنلاند را بر اساس برخی از دلایل دیگر مانند روابط خانوادگی دارید، ممکن است حق کار نیز داشته باشید. در این مورد شما به مجوز اقامت خاصی برای کار نیاز نخواهید داشت. می توانید کارت و حکم مجوز اقامت خود را بررسی کنید که ببینید آیا حق کار در فنلاند را دارید یا خیر.

اقامت سرمایه گذاری فنلاند

برای اهداف فرصت های مهاجرت فنلاند، سرمایه گذاران خارجی واجد شرایط برای ویزا بر اساس خود اشتغالی هستند. ملیت های خارجی خود اشتغال مستلزم داشتن اجازه اقامت برای انجام فعالیت های تجاری خود در کشور فنلاند هستند. یک فرد خارجی به شرطی واجد شرایط خود اشتغالی است که شخصا مالکیت تجاری خود را داشته باشد یا اگر یک شریک عمومی در یک مشارکت محدود باشد. نکته مهم این است که فنلاند یک درخواست مجوز اقامت برای یک فرد را تصویب نمی کند، اگر فرد فقط مالک سهام در یک شرکت تجاری باشد – شخص نیز باید برای این شرکت کار کند و کار باید به صورت فیزیکی در فنلاند انجام شود.

اقامت سرمایه گذاری فنلاند

این درخواست نامه باید شامل مدارک تشکیل دهنده تجاری ، اطلاعات مالی و طرح کسب و کار باشد. روند درخواست نامه شامل دو مرحله است. اول، مرکز توسعه اقتصادی، حمل و نقل و محیط زیست برنامه را بررسی و سودآوری کسب و کار را ارزیابی می کند و این که آیا سود کافی برای حفظ ملیت خارجی در فنلاند وجود دارد. پس از تأیید، درخواست به اداره مهاجرت فنلاند ارسال می شود. این مرکز تصمیم نهایی را درباره درخواست نامه می گیرد.

پس از اینکه سرمایه گذار برای پنج سال ساکن فنلاند بود، می تواند از طریق پروسه ای به نام تابعیت برای شهروندی درخواست بدهد. علاوه بر درخواست اقامت، متقاضی باید دارای عدم سو سابقه، منابع مالی کافی و مهارت های زبان در فنلاند یا سوئدی داشته باشد. پس از برآورده شدن این شرایط و تصویب تابعیت، سرمایه گذار یک شهروند فنلاند خواهد بود.

اقامت فنلاند از طریق ازدواج

اگر شما با یک شهروند فنلاندی که در فنلاند زندگی می کند، ازدواج کنید، ممکن است واجد شرایط دریافت اجازه اقامت در فنلاند بر اساس روابط خانوادگی باشید. اطمینان حاصل کنید که شما شرایط زیر را برآورده می کنید:

 • همسر شما یک شهروند فنلاند است.
 • همسر شما در فنلاند زندگی می کند یا به فنلاند می رود.
 • شما و همسرتان ازدواج کرده اید یا دارای رابطه رسمی هستید.
 • اگر شما در خارج از کشور ازدواج کرده اید، ازدواج شما در دفتر ثبت محلی در فنلاند ثبت شده باشد.

شما حق کار نامحدود دارید. قبل از دریافت مجوز اقامت، نمی توانید شروع به کار کنید. قبل از شروع درخواست، اطمینان حاصل کنید که تمام پیوست ها و اطلاعات لازم را داشته باشید. اگر درخواست شما مدارک لازم را نداشته باشد، تصمیم به طول می انجامد. شما باید گذرنامه معتبر و اسناد و مدارک خود را در ارتباط با خانواده خود داشته باشید:

 • گواهی ازدواج
 • کپی پاسپورت
 • اثبات زندگی با هم
 • گواهی مرگ، اگر شما یا همسرتان یک بیوه است.

گواهی های رسمی مانند گواهی های تولد و ازدواج باید قانونی شوند، اگر آنها توسط مقامات اسکاندیناوی صادر نشده باشند.
پردازش درخواست نامه مستلزم هزینه است. شما می توانید هزینه پردازش را با اکثر کارت های اعتباری پرداخت کنید یا از خدمات بانکی آنلاین ارائه شده توسط بانک های فنلاند استفاده کنید.

اقامت فنلاند از طریق تولد فرزند

اجازه اقامت برای فرزند یک شهروند فنلاندی، یک فرزند واجد شرایط اجازه اقامت بر اساس روابط خانوادگی است، اگر والد او یک شهروند فنلاندی باشد و یا با یک شهروند فنلاندی ازدواج کرده و مقیم فنلاند باشد. در روز تصمیم گیری در مورد اقامت، سن فرزند باید کمتر از 18 سال و همچنین باید مجرد باشد. والد مقیم در فنلاند باید سرپرستی فرزند را به عهده بگیرد تا فرزند واجد شرایط دریافت اجازه اقامت باشد.

اگر پدر و مادر هر دو سرپرست فرزند باشند، والد دیگر (خارج از فنلاند) برای انتقال کودک به فنلاند باید رضایت دهد. یک مقام رسمی، به عنوان مثال یک دفتر اسناد رسمی، باید این موافقت را تایید کند. ارتباط خانوادگی بین والدین و کودک با ارائه شناسنامه تولد و وجود نام والدین در شناسنامه باید ثابت شود. سرپرست، از طرف فرزند برای اجازه اقامت درخواست خواهد داد. کودک در هنگام ثبت مجوز، باید حضور داشته باشد.

اجازه اقامت فرزند یک شهروند خارجی، یک کودک واجد شرایط اجازه اقامت بر اساس روابط خانوادگی است، اگر والد مجوز اقامت در فنلاند را داشته باشد و مقیم فنلاند باشد. در روز تصمیم گیری در مورد اقامت، سن فرزند باید کمتر از 18 سال و همچنین باید مجرد باشد. فرزند متولد شده در فنلاند همچنین نیاز به اجازه اقامت در این کشور را دارد . برای اخذ این مجوز باید ظرف سه ماه پس از تولد درخواست داده شود.

والد مقیم در فنلاند باید سرپرستی فرزند را به عهده بگیرد تا فرزند واجد شرایط دریافت اجازه اقامت باشد. اگر پدر و مادر هر دو سرپرست فرزند باشند، والد دیگر( خارج از فنلاند) برای انتقال کودک به فنلاند باید رضایت دهد. یک مقام رسمی، به عنوان مثال یک دفتر اسناد رسمی، باید این توافق را تایید کند. ارتباط خانوادگی بین والدین و کودک با ارائه شناسنامه تولد و وجود نام والدین در شناسنامه باید ثابت شود.

نوع تابعیت کودک متولد شده در فنلاند:
شهروندی فرزند به شهروندی والدین وابسته است. یک کودک تازه متولد شده تابعیت فنلاند را در صورتیکه:

 • مادر فرزند یک شهروند فنلاندی باشد.
 • پدر فرزند یک شهروند فنلاندی باشد و والدین ازدواج کرده باشند.
 • پدر فرزند یک شهروند فنلاندی باشد، کودک در فنلاند بدون ازدواج پدر و مادر متولد شده و نسبت پدری تایید شده باشد.
 • پدر قبل از تولد فرزند فوت کرده باشد، اما او یک شهروند فنلاندی بوده و پیش از مرگش با مادر فرزند ازدواج کرده باشد.
 • پدر قبل از تولد فرزند فوت کرده و فرزند بدون ازدواج پدر و مادر در فنلاند متولد شده و نسبت پدری تایید شده باشد، کسب خواهد کرد.

فرزند نیز در صورتی که در فنلاند متولد شده باشد و شهروندی کشور والدین خود را اتخاذ نکرده باشد تابعیت فنلاند را دریافت خواهد کرد. در این موارد، خدمات مهاجرت فنلاند، تابعیت فرزند را تعیین می کند. یک کودک ممکن است تابعیت فنلاند و کشوری دیگر را به طور همزمان کسب کند. این بستگی به کشور دیگر دارد که آیا آن کشور چند تابعیتی بودن را می پذیرد یا خیر.در این مورد باید از سفارت کشور خود دسوال کنید.

اگر فرزند شما پس از تولد تابعیت فنلاند را کسب نکند، باید پاسپورت او را از سفارت کشور خود دریافت کنید. برای این منظور، به گواهی تولد فرزندتان از دفتر ثبت محلی نیاز خواهید داشت. بعد از این، فرزند شما به اجازه اقامت یا ثبت نام در حق اقامت شهروندی اتحادیه اروپا نیاز دارد. اگر کودک تابعیت یک کشور اتحادیه اروپا را کسب کرده باشد، درخواست ثبت نام برای او در حق اقامت شهروندی اتحادیه اروپا از طریق سامانه دیجیتال فنلاند در خدمات مهاجرت فنلاند یا با مراجعه به یک مرکز خدمات مهاجرت فنلاند امکان پذیر است.

اگر کودک تابعیت سایر کشورها را کسب کرده باشد، درخواست برای اجازه اقامت از طریق سامانه دیجیتال فنلاند در خدمات مهاجرت فنلاند یا با مراجعه به یک مرکز خدمات مهاجرت فنلاند امکان پذیر است. برای کسب اطلاعات به روزتر بهتر است که با مشاورین موسسه میرداماد در دفاتر تهران و شیراز همراه باشید.

اسکرول به بالا