071-91009294  | 021-88724227  |

مهاجرت تحصیلی به نیوزلند | اخذ ویزای تحصیلی + مدارک 2023

مهاجرت تحصیلی به نیوزلند

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

تحصیل در کشور های پیشرفته برای اخذ مدرک بین المللی معتبر، بایستی پیش نیاز هایی را رعایت کنید که معمولا با توجه به هر کشور و دانشگاه، متفاوت است. کشور نیوزلند به دلیل پیشرفت ها و نزدیکی به استرالیا، اخیرا از استقبال خوبی برای تحصیل برخوردار است. در این مقاله کارشناس موسسه حقوقی میرداماد، مهاجرت تحصیلی به نیوزلند را برای شما به صورت کلی و جزئی شرح می دهد.

تحصیل پزشکی در نیوزلند

شرایط مهاجرت تحصیلی به نیوزلند

تحصیل در نیوزلند با کیفیت عالی آموزش و سبک زندگی بی نظیر؛ تحصیل کاربردی با استفاده از روش های یادگیری عملی، به دانشجویان مهارت و تجربه را آموزش میدهد که به آنها در کسب موفقیت در هر جای دنیا کمک میکند. مدارک ارائه شده توسط مراکز آموزش عالی نیوزلند در سراسر جهان شناخته شده است. در نیوزلند شما یاد خواهید گرفت که چگونه مسائل را حل کنید، خلاقانه فکر کنید و به صورت تیمی کار کنید

تمام هشت دانشگاه نیوزلند در بالای %3 دانشگاه های جهان رتبه بندی شده اند. دانشجویان در محیط انگلیسی زبان آموزش می بینند.شما در حین تحصیل و بعد از فارغ التحصیلی میتوانید در نیوزلند کار کنید. امنیت، استقبال مناسب و تنوع فرهنگی، نیوزلند دارای یکی از زیباترین مناظر طبیعی جهان و همچنین موقعیت های بدون پایان سرگرمی و ماجراجویی است. با سیستم آموزشی انعطاف پذیر نیوزلند،دانشجویان میتوانند در طیف وسیعی از موسسات در هر نقطه از نیوزلند تحصیل کنند.

سازمان های دولتی کیفیت تمام بخش های آموزشی را کنترل میکنند تا مطمئن شوند که دانشجویان مهارت هایی که نیاز دارند و مهارت هایی که مناسب کسب و کار است را دریافت میکنند. چارجوب مدارک تحصیلی نیوزلند (NZQF) دارای 10 سطح هست و طیف وسیعی از مدارک تحصیلی از گواهی مهارت تا مدرک دکترا را شامل میشود.

در هر دوره ای که تحصیل می کنید باید مشخص شود که از کدام سطح NZQF فارغ التحصیل می شوید و کدام مدرک تحصیلی را دریافت می کنید. نیوزلند در شیوه زندگی آرام، سبک زندگی در فضای باز و تعادل بین کار و زندگی معروف است. در نیوزلند مردم به سختی تحصیل و کار میکنند اما زمان کافی برای خانواده، دوستان، سرگرمی و لذت بردن از محیط زیبای طبیعی را نیز دارند.

ویزاهای اخذ شده

شرایط تحصیل و زندگی در نیوزلند

نیوزلند به عنوان یکی از آرام ترین و کم فساد ترین کشورهای جهان به شمار می آید. نیوزلند امن است و دارای ثبات سیاسی و تنوع فرهنگی است. ارائه دهندگان آموزش باید دستورالعمل های دولتی را امضا کنند تا اطمینان حاصل شود که نیازمند محافظ و حمایت از پیشرفتهای نیوزلند هستند. هر منطقه در نیوزلند جاذبه های مخصوص به خود را دارد. از جاذبه های NORTHLAND میراث MĀORI تا کافه WELLINGTON تا سواحل وسیع OTAGO است. شاید شما اولین گروه از دوستانتان باشید که پنگوئن ها و فک ها را می بینند.

شرایط اخذ پذیرش از کالج‌ ها و دانشگاه های نیوزلند

نیوزلند از درخواست دانشجویان بین الملل برای تحصیل در طیف وسیعی از دوره های تحصیلی استقبال می کند. شما باید تمام الزامات برای دریافت پذیرش از دانشگاه را داشته باشید یا باید در موقعیتی باشید که الزامات تحصیلی برای پذیرش مشروط دانشگاه را داشته باشید. الزامات ورود بر اساس تحصیلات قبلی شماست. نیوزلند الزامات خاصی را برای مدارک تحصیلی که دانشجویان بین الملل کسب کرده اند دارد. دیگر الزامات ورود نیز برای بعضی از دوره ها وجود دارد و بسته به دوره مورد نظر متفاوت است.

تحصیل در دوره کارشناسی معماری (BAS)

متقاضیان باید اجازه ورود به دانشگاه را داشته باشند. انتخاب دانشجویان بر اساس عملکرد تحصیلی( به عنوان مثال میزان رتبه) و ارزیابی کیفی از نمونه کارهای ابتکاری و توضیحات کتبی انجام میشود. ممکن است برای ارزیابی نمونه کارها به مصاحبه نیاز باشد.

تحصیل در دوره کارشناسی DANCE(B DANCEST)

متقاضیان باید اجازه ورود به دانشگاه را داشته باشند. بر اساس آزمون ارزیابی کیفی متقاضیان سنجیده میشوند. ممکن است برای ارزیابی مصاحبه نیاز باشد.

کارشناسی هنرهای زیبا(BFA)

متقاضیان باید اجازه ورود به دانشگاه را داشته باشند. انتخاب بر اساس ارزیابی کیفی نمونه کارهای خلاقانه و توضیحات کتبی انجام میشود. ممکن است برای ارزیابی نمونه کارها مصاحبه نیاز باشد.

کارشناسی موسیقی(BMUS)

تمام متقاضیان باید اجازه ورود به دانشگاه را داشته باشند. انتخاب بر اساس ارزیابی کیفی مولفه های اضافی انجام میشود. ممکن است مصاحبه مورد نیاز باشد

کارشناسی برنامه ریزی شهری(BURB PLAN (HON)

متقاضیان باید اجازه ورود به دانشگاه را داشته باشند وپذیرش بر اساس ارزیابی کیفی و توضیحات کتبی انتخاب میشوند. ممکن است برای ارزیابی توضیحات مصاحبه لازم باشد.

کارشناسی مهندسی(BE(HAM))

متقاضیان MĀORI (نیوزلندی) و PACIFIC ( ساکن اقیانوس) که میزان رتبه قابل قبول ندارند باید از طریق طرح ورود MAPTES 3) MAORI AND PACIFIC TARGET SCHEME) درخواست دهند.

متقاضیان MAORI و PACIFIC بر اساس شایستگی های تحصیل ( بر پایه میزان رتبه) و در صورت نیاز مصاحبه رتبه بندی می شوند. متقاضیان دارای معلولیت، فقر مالی و اجتماعی و آوارگی بر اساس شایستگی های تحصیلی ( بر اساس میزان رتبه) رتبه بندی می شوند.

کارشناسی پزشکی و جراحی (MDCHB)

پذیرش در بخش دوم – بدون ورود به مدرسه.متقاضیان MAORI وPACIFIC که واجد شرایط درخواست در سال اول یا دوره کارشناسی هستند ممکن است برای MAPAS4/UTAS در نظر گرفته شوند.متقاضیان برای مصاحبه بر اساس GPA انتخاب میشوند. پس از مصاحبه میزان رتبه بر اساس توانایی های عملی و ارزیابی کیفی و ویژگی های شخصی و سیستم های پشتیبانی انجام میشود متقاضیانی که دارای معدل بالا در رتبه بندی هستند به صندلی های خالی محدود در دانشگاه ها دسترسی پیدا میکنند. متقاضیان با معلولیت نوع 5 که از شرایط عمومی برخوردار نیستند بر اساس توانایی ها در کسب موفقیت ارزیابی می شوند. برای این متقاضیان مصاحبه در نظر گرفته میشود. بعد از مصاحبه میزان رتبه بر اساس توانایی های علمی و ارزیابی کیفی و ویژگی های شخصی و سیستم های پشتیبانی انجام میشود.متقاصیان UTAS ممکن است به جاهای خالی محدود دسترسی پیدا کنند.

الزامات ورود به دوره کارشناسی ارشد نیوزلند

الزامات ورود به دوره کارشناسی ارشد نیوزلند

دوره کارشناسی ارشد معمولا یک سال(120 امتیاز)، 18 ماه ( 180 امتیاز) یا دوسال ( 240 امتیاز ) به صورت تمام وقت است. واجد شرایط بودن برای دوره کارشناسی ارشد بستگی به تکمیل دوره تحصیلی قبلی دارد. تمام دوره ها شامل موارد زیر نیستند. دو نوع کارشناسی ارشد وجود دارد:

 1. کارشناسی ارشد تحقیقاتی : که شامل پایان نامه یا پروژه تحقیقاتی کمتر از 90 امتیاز میشود.
 2. کارشناسی ارشد تعلیمی: معمولا شامل دوره های تدریس میشود اما ممکن است شامل پایان نامه یا پروژه تحقیقاتی کمتر از 90 امتیاز نیز باشد.

پذیرش در دوره کارشناسی ارشد ( 120 امتیازی)

به طور معمول به یک مدرک کارشناسی یا یک مدرک کارشناسی ارشد نیوزلند یا یک مدرک فوق لیسانس معادل از دانشگاه معتبر( یا مشابه) در خارج از کشور نیاز است

برای سرپرستی ارشد و پروژهای تحقیقاتی، پایان نامه FINDA را ببینید، وب سایت های تحقیقاتی را چک کنید یا با مشاوره راهنمای کارشناسی ارشد در دانشکده ارتباط برقرار کنید.

پذیرش کارشناسی ارشد (180 امتیاز)

به طور معمول به مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد نیوزلند یا یک مدرک معادل از یک دانشگاه معتبر ( یا مشابه) در خارج از کشور نیاز است. تجربه کار ممکن است در نظر گرفته شود

الزامات اضافی؛ خیلی از دوره ها مثل معماری، هنرهای زیبا، موسیقی، طراحی شهری نیاز به مدارک اضافی از مهارتهای خلاقانه ( مثل نمونه کارها یا آزمایش ها) دارد.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند

افرادی که در خارج از کشور نیوزلند هستند میتوانند برای ویزای تحصیلی تمام وقت در نیوزلند درخواست دهند. شما باید تمام هزینه های دوره تحصیلی را پرداخت کنید و در یک دوره تحصیلی تایید شده ثبت نام کنید. در زمانی که در نیوزلند هستید میتوانید از کیفیت عالی استانداردهای آموزش نیوزلند بهره مند شوید و مدارک تحصیلی بین المللی دریافت کنید.

با این ویزا می توانید:

 • به صورت تمام وقت در دوره ای که در ویزا ذکر شده تحصیل کنید. شامل مدارس، دانشگاه ها( بعد از دوره متوسطه است) و دوره های انگلیسی زبان میشود.
 • بسته به شرایط ویزا اجازه کار نیمه وقت تا بیست ساعت در هفته در طول تحصیل و به صورت تمام وقت در تعطیلات را دارید.
 • برای زندگی به صورت مستقل باید بالاتر از سن مشخص شده باشید در غیر این صورت باید با والدین یا سرپرست قانونی به نیوزلند بروید.
 • اگر شما دانشجوی راه دور یا مکاتباتی هستید و برای ارائه خدمات اموزشی مثل امتحان یا آموزش عملی باید به نیوزلند سفر کنید میتوانید برای ویزا درخواست دهید.
 • اگر میخواهید همسر و فرزندتان را به نیوزلند بیاورید می توانید بر اساس رابطه خود با آنها برای ویزا درخواست دهید.

ویزای تحصیلی معمولا برای طول دوره تحصیلی صادر میشود. اگر ویزا را دریافت کردید، شرایطی وجود دارد که باید آن را رعایت کنید:

 • در طول دوره شما باید بلیط سفر یا هزینه لازم خرید بلیط برای کشوری که از آن آمده اید را داشته باشید.
 • باید پول کافی داشته باشید که در زمان اقامت در نیوزلند بتوانید از خودتان حمایت کنید.
 • در زمان تحصیل در کشور نیوزلند از وقتی که ثبت نام کردید تا زمانی که ویزای شما تمام شود باید بیمه پزشکی و مسافرتی خود را حفظ کنید.
 • دانشجویان دکترای فلسفه نیازی به بیمه ندارند.
 • شما ممکن است مجاز به کار نیمه وقت به مدت 20 ساعت در هفته و تمام وقت در دوران تعطیلات باشید.

تمام افرادی که در نیوزلند کار میکنند باید مالیات بر درآمد پرداخت کنند. شما میتوانید شماره IRD آنلاین را از طریق INLAND REVENUE درخواست کنید.

دقت داشته باشید که:

 1. اگر کمتر از سن مشخص شده هستید والدین یا سرپرستان قانونی باید در زمان تحصیل با شما زندگی کنند و نمی توانند نیوزلند را بدون شما ترک کنند.
 2. شما باید به صورت تمام وقت در دوره ای که در ویزای شما ثبت شده است تحصیل کنید، مگر اینکه دلیل قابل قبولی برای عدم حضور داشته باشید.
 3. شما باید پیشرفت رضایت بخشی در دوره تحصیلی خود داشته باشید.
 4. قبل از انقضای ویزا باید نیوزلند را ترک کنید.

محدودیت سنی مهاجرت تحصیلی به نیوزلند

محدودیت سنی مهاجرت تحصیلی به نیوزلند

 • به چه نوع ویزایی برای تحصیل در کشور نیوزلند نیاز دارید؟

اگر دوره ای که می خواهید در آن تحصیل کنید بیشتر از سه ماه نیست به یک ویزای مهمان NZ( NZ VISITOR VISA) نیاز دارید و نیازی به ویزای دانشجویی ندارید. اگر دوره شما بیشتر از سه ماه است باید درخواست ویزای دانشجویی دهید

 • آیا محدودیت سنی برای گرفتن ویزای دانشجویی وجود دارد؟

محدودیت سنی برای گرفتن ویزای دانشجویی در نیوزلند وجود ندارد.

 • آیا افرادی که قبلا ویزای کاری فصلی دریافت کرده اند میتوانند ویزای دانشجویی دریافت کنند؟

بله، طرح ویزای دانشجویی و ویزای کاری فصلی از یکدیگر جدا است.

 • آیا دانشجویان می توانند با ویزای دانشجویی کار کنند؟

معمولا امکان پذیر است. زمانی که در نیوزلند هستید برای تغییر شرایط ویزای خود درخواست دهید. شما امکان کار کردن تا 20 ساعت در هفته در طول تحصیل و به صورت تمام وقت در تعطیلات را دارید

 • درخواست برای ویزای دانشجویی چقدر هزینه دارد؟

درخواست ویزای دانشجویی از انگلستان به صورت آنلاین در حال حاضر 270 دلار نیوزلند هزینه دارد. اگر به صورت درخواست کتبی باشد هزینه ان 170 یورو به علاوه هزینه پردازش 18 یورو است. هزینه ها به صورت سالیانه مشخص میشود. پس لطفا قبل از درخواست سایت www.imigration.govt.nz را چک کنید.

 • چگونه درخواست دهید؟

شما میتوانید درخواست خود را با استفاده از فرم آنلاین که در www.imigration.gov.nz وجود دارد ارسال کنید. همچنین شما میتوانید به صورت کتبی درخواست دهید. از وب سایت INZ یا از طریق گزینه تحصیل و با دقت طبق دستورالعمل ها پیش روید و آن را تکمیل کنید. درخواستهای کتبی باید به مرکز درخواست ویزای نیوزلند فرستاده شود(NEW ZEALAND VISA APPLICATION CENTRE). شما میتوانید درخواست خود را از طریق پست به مرکز درخواست مجوز های نیوزلند در خیابان ویلسون 66،لندن،ECZA ZBT ارسال کنید

 • آیا نیاز به ارائه مدارک شخصیتی است؟

تمام متقاضیان که برای ویزای نیوزلند درخواست میدهند باید دارای شخصیت خوبی باشند. در کل به این معناست که نباید محکومیت کیفری داشته باشند. اگر شما محکومیت کیفری دارید و میخواهید بیشتر از 24 ماه در نیوزلند اقامت کنید باید از هر کشوری که شهروند آن هستید مجوز پلیس دریافت کنید. همچنین افراد بالای 17 سال سن دارند و در کشوری 5 سال یا بیشتر زندگی کردند باید گواهی پلیس ارائه دهند.

 • آیا نیاز به ارائه مدارک سلامت است؟

برای واجد شرایط بودن برای ویزای نیوزلند، شما باید یک استاندارد قابل قبول سلامت داشته باشید. برای INZ ممکن است از شما بخواهند که یک گواهی پزشکی / X-RAY ارائه دهید. به عنوان یک دانشجوی بین الملل شما نیازی به ارائه مدارک پزشکی در محل درخواست ندارید مگر اینکه فرم درخواست دانشجویی (INZ 1012) یا ویزای دانشجویی(INZ 1013) داشته باشید که به طور مشخص نشان میدهد که به چه مواردی نیاز دارید. اگر INZ در زمان ارزیابی تشخیص دهد که به مدارک پزشکی یا عکس از قفسه سینه نیاز دارید، مامور ویزا با شما ارتباط برقرار میکند تا این درخواست را مستقیما به شما اطلاع دهد.

 • آیا همسر شما میتواند با شما به نیوزلند بیاید؟

امکان اضافه کردن همسر به ویزای دانشجویی وجود ندارد. همسر شما باید درخواست ویزای خود را برای تحصیل یا کار در نیوزلند ارسال کند. همسر شما میتواند درخواست ویزای کار به عنوان همسر یک دانشجویی که در رشته ای که کمبود مهارت در آن وجود دارد تحصیل می کند( طبق همان چیزی که در لیست کمبود مهارتهای بلند مدت مشخص شده است) یا در دوره کارشناسی ارشد تحصیل می کند. اگر در هیچ یک از گروه ها نیست. همسر شما باید از روش های دیگر مثل: ویزای کار فصلی، ویزای مهارت های اساسی یا مهاجرین ماهر درخواست دهد.

شرایط کار و اقامت پس از تحصیل در کشور نیوزلند

شما می توانید برای گرفتن ویزا برای کار در نیوزیلند تا 3 سال پس از پایان تحصیل خود، اگر شرایط لازم را داشته باشید، درخواست دهید. یک ویزای کار به شما اجازه می دهد تا برای هر کارفرما و تقریبا هر شغلی کار کنید. شریک شما می تواند درخواست ویزای کاری و فرزندان شما برای تحصیل رایگان به عنوان دانش آموزان داخلی درخواست کند.

شرایط کار و اقامت پس از تحصیل در نیوزلند

اگر شما قبل از ۲۶ نوامبر ۲۰۱۸ درخواست ویزای کار دانشجویی داشته باشید و یا درخواست شما را برای قبل از ۲۶ نوامبر ۲۰۱۸ بپذیرند، می توانید شغل، کارفرما و محل را حذف کنید. سپس می توانید برای هر کارفرمایی در هر مکانی و تقریبا هر شغلی کار کنید.

اگر یک مدرک دیگر در نیوزیلند به دست آورید، می توانید درخواست ویزای کار دانشجویی بیشتری را به کار ببرید:

 • حداقل یک مدرک لیسانس سطح 7
 • حداقل 30 هفته طول کشید و
 • بالاتر از شرایطی است که شما برای ویزای قبلی خود ارائه کرده اید.

بسته به وضعیت شما، ممکن است ویزای دیگری وجود داشته باشد که می توانید برای آن درخواست کنید اگر می خواهید در نیوزیلند کار کنید برای مثال، یک ویزای کاری ضروری. تحصیل نیوزلند شما را برای موفقیت آماده می سازد، چه شما قصد دارید به خانه باز گردید، در نیوزیلند بمانید و ببینید که در بازار کار جهانی کجا می توانید بروید.

اگر می خواهید در نیوزیلند اقامت کنید تا بعضی از کارهای عملی حرفه ای را پس از واجد شرایط بودن خود به پایان برسانید، ممکن است بتوانید برای یک ویزای کاری دانشجویی اقدام کنید. یک ویزا پس از تحصیل به شما اجازه خواهد داد که تا سه سال در نیوزلند پس از فارغ التحصیلی، بر اساس آنچه که تحصیل و تحصیل کرده اید، کار کنید. پس از آن، اگر مهارت و مدارک مورد نیاز نیوزیلند را داشته باشید، ممکن است بتوانید با نیاز به نوع ویزای کاری و یا ویزا مهاجرت به نیوزلند مختص افراد ماهر، کار خود را در نیوزیلند ادامه دهید.

مهاجرت تحصیلی به نیوزلند بدون مدرک زبان

انگلیسی از نقطه شروع تمام سطوح تحصیل در نیوزیلند است. نیوزیلند به دانش آموزان بین المللی فرصت های خوبی برای مطالعات تکمیلی ارائه می دهد، با طیف گسترده ای از دوره ها در دانشگاه ها، دانشگاه های پلی تکنیک و موسسات آموزشی خصوصی که منجر به گرفتن گواهینامه ها، دیپلم ها و مدارک تحصیلی می شوند. نیوزلند یکی از بهترین سیستم های آموزشی در جهان را دارد و شما می توانید مطمئن باشید که شرایطی که به آن دست پیدا می کنید به خوبی در نظر گرفته می شود.

در زبانهای بین المللی، ما می توانیم به شما در آماده سازی و شروع مطالعات بیشتر در نیوزیلند و حتی تحصیل در کشور نیوزلند بدون مدرک زبان، کمک کنیم:

 • سرویس پیش آزمایشی: اگر پیش آزمون آنلاین ما را تکمیل کنید، سطح فعلی زبان انگلیسی را ارزیابی می کنیم و دوره ها تحصیلی را پیشنهاد می کنیم که شما را برای مطالعات بعدی در موسسه انگلیسی زبان آماده می کند.
 • انگلیسی برای برنامه دانشگاه: ما دوره های 12 هفته ای برای دوره های دانشگاهی (EU) در سه سطح ارائه می دهیم:
 • اتحادیه اروپا پایین تر: معرفی به زبان انگلیسی برای اهداف آموزشی و آماده سازی برای سطح بعدی اتحادیه اروپا
 • اتحادیه اروپا متوسطه: توسعه مهارت های زبان انگلیسی، واژگان دانشگاهی و مهارت های مطالعه؛ آمادگی برای ورود به دوره تحصیلی پایه و برخی از دوره های تحصیلات عالی و گواهینامه و دیپلم
 • اتحادیه اروپا: توسعه بیشتر مهارت های زبان انگلیسی، واژگان دانشگاهی و مهارت های مطالعه؛ آماده شدن برای ورود به تمامی دوره های آموزش عالی، از جمله دوره های تحصیلات تکمیلی و دوره های کارشناسی ارشد.
 • برنامه های آمادگی آزمون های IELTS و TOEFL

برای آماده سازی برای مطالعات بیشتر خود در یک موسسه انگلیسی، شما نیاز به توسعه مهارت های زبان خود برای به دست آوردن نمره خوب در IELTS یا TOEFL دارید. اولویت اول شما در مطالعات انگلیسی زبان شما احتمالا برای پذیرش در دوره تحصیلات تکمیلی بعدیست. با این حال، به همان اندازه مهم است که زبان انگلیسی خود را بهبود بخشید تا بتوانید مطالعات بعدی خود را با اعتماد به نفس و راحت انجام دهید و بهترین شانس موفقیت را در مسیر خود به دست آورید.

دوره های انگلیسی برای دوره های دانشگاه در اطراف برنامه های عملی، انجام تحقیقات، ارائه سخنرانی ها و نوشتن مقالات بلند مدت و گزارش های مربوط به موضوعات مختلف سازماندهی می شوند. دوره های انگلیسی برای دوره های دانشگاه در 3 سطح اجرا می شود. شما نیاز به تکمیل سطح بالاتری دارید تا زبان مورد نیاز آموزش عالی را مدیریت کنید.

مزایا و معایب مهاجرت تحصیلی به نیوزلند

نیوزیلند یک مقصد مطلوب برای مهاجران است و افرادی که به آنجا مهاجرت میکنند در زندگی جدیدشان در نیوزیلند، هم تجربه های خوب به دست می آورند و هم تجربه های بد. مهاجران باید خود را برای واقعیت انتقال آماده کنند و مطمئن باشند که اقامت آنها در نیوزیلند به بهترین شکل ممکن عالی و راحت است.

 • دارای مناظر چشمگیر و زیبا و بسیار شگفت انگیز می باشد؛ نیوزیلند یکی از زیباترین کشور های جهان میباشد
 • دارای پشه ها و حشرات بسیاری زیادی است؛ وقتی به نیوزیلند میروید باید خود را برای رو به رو شدن با گزش پشه ها و نیش حشرات آماده کنید.

اقلیم نیوزیلند درجه یک است. یعنی به ندرت خیلی سرد و خیلی گرم میشود، اما بیشتر دارای آب و هوای آفتابی است تا بارانی. نیوزیلند کشوری با آب و هوای باشکوه آفتابی است. متاسفانه، نیوزیلند درست زیر سوراخ لایه اوزون واقع شده است، بنابراین در معرض مقدار بیشتری از اشعه UV قرار دارد که همین باعث میشود میزان شیوع آفتاب سوختگی و سرطان پوست در آنجا افزایش یابد.

مزایا و معایب مهاجرت تحصیلی به نیوزلند

امنیت و موقعیت مکانی در نیوزیلند

نیوزیلند یکی از امن ترین کشور های جهان است؛ نیوزیلند در شاخص جهانی صلح (Global Peace Index) در سال 2017 رتبه دوم را کسب کرد. نرخ جرایم در این کشور بسیار پایین و تحمل مذهبی بسیار بالا میباشد.

نیوزیلند به همه جا دور است؛ نیوزیلند یک کشور جزیره ای کوچک در پایین ترین نقطه کره زمین است. این بدان معنی است که مردم نیوزیلند اگر بخواهند از هر کشور دیگری به جز استرالیا یا یکی از جزایر اقیانوس آرام دیدن کنند، باید راه طولانی را با هواپیما سفر کنند.

سبک زندگی، حمل و نقل و مسکن در نیوزیلند

نیوزیلند یک کشور راحت است ؛ نیوزیلند مکانی است برای یک سبک زندگی پر از آرامش. مردم آنجا توقع زیادی از زندگی ندارند، بنابراین کار و زندگی متعادل به طور ویژه ای سبک زندگی مورد علاقه مردم آنجا می باشد.

این کشور شلوغ نیست؛ نیوزیلند بزرگتر از بریتانیا میباشد، اما فقط 4.8 میلیون جمعیت دارد. اوکلند تنها جایی است که در کشور نیوزیلند ممکن است بخاطر وجود ترافیک شما را نگران کند.

کیفیت پایین مسکن؛ تا همین اواخر، نیوزیلند دارای نگرش بسیار راحتی در باره استاندارد سازی منازل وجود داشت. این یعنی بسیاری از خانه های قدیمی در میان گسل های دیگر بسیار ضعیف عایق بندی شده است.

حمل و نقل عمومی محدود است؛ اگر کسی بخواهد نیوزیلند را بگردد، ممکن است نیاز باشد که وسیله نقلیه پیدا کنید، به خصوص وقتی که بخواهید مناطق روستایی معروف این کشور را بگردید. نبود حمل و نقل عمومی در اینجا بسیار به چشم می آید. قطار هایی وجود دارد، اما هیچ شبکه راه آهن ملی وجود ندارد.

جمعیت نیوزیلند

دارای مردم بسیار صمیمی میباشد؛ هر کسی که تاکنون در نیوزیلند بوده است به نظرشان Kiwis بسیار صمیمی هستند.. این امر به طور کلی با وجود نگرش آرام آنها نسبت به زندگی است.

جمعیت مبتلا به سندروم (خشخاش بلند) Poppy Tall رنج میبرند؛ مردم نیوزلندی بسیار مردم واقع بینی هستند که از مبالغه دوری میکنند.

نیوزیلند کشوری چند فرهنگی است؛ نیوزیلند جامعه مهاجران است. حتی ساکنان بومی آن، قبایل مائوری، فقط حدود 800 سال است که در آنجا هستند

هزینه زندگی در نیوزیلند

یکی از مکان هایی در جهان است که کمترین فساد در آن وجود دارد؛ نیوزیلند در شاخص مشاهده فساد ( Corruptions Perceptions Index) در سال 2017 رتبه نخست را کسب کرده است.

درمان دندانپزشکی بسیار گران است؛ در حالی که مراقبت های سلامتی در نیوزیلند دارای کمک هزینه نقدی می باشد، درمان های مربوط به دندان جزو یارانه نمیشود. اگرچه برای کودکان رایگان است، هزینه ویزیت دکتر و همچنین درمان ها برای بزرگسالان بطور شدیدی بالا است.

نیوزیلند دارای غذا های خوبی میباشد؛ نیوزیلند دارای غذا های دریایی، گوشت بره، مشروب و انواع پنیر ها در سطح جهانی میباشد. در برخی از مناطق شما اصولا رستوران بد پیدا نمی کنید، و فرهنگ کافه بسیار پر رونق و پر طرفدار است.

قیمت مسکن در اوکلند بسیار وحشتناک است؛ اوکلند بزرگترین شهر نیوزیلند است. نیمی از جمعیت کل کشور در اوکلند و اطراف آن زندگی میکنند. این تقریبا تنها مکانی است که تعداد زیادی از مشاغل در آن جریان دارد. اوکلند جایی است که تقریبا همه مهاجرانی که به مقصد نیوزیلند می آیند به آنجا میروند. عجیب نیست که در این شهر بحران مسکن وجود داشته باشد.

اجاره بها همچنان در حال افزایش است و مردمی که در حال حاضر بیش از نیمی از حقوقشان را برای اجاره میپردازند. درحالیکه در خارج از اوکلند، اجاره بها مناسب تر است.

فرصت های شغلی در نیوزیلند

طرفدار تساوی و عدالت است؛ جامعه نیوزیلند از نظر اجتماعی روان است. صحبت درباره کلاس یا طبقه اجتماعی و ایده های سبک های قدیمی یا از مد افتاده وجود ندارد یا بسیار کم است و درباره تاثیرات لباس پوشیدن تا حد زیادی کمرنگ شده است. نیوزیلند دارای گزینه های شغلی محدود میباشد؛ به دلیل جمعیت اندک گفته شده، شغل های مختلف در رشته های بخصوص میتواند به سختی به وجود بیاید.

فرصت های شغلی در نیوزیلند

هزینه های تحصیل و زندگی در نیوزلند

به منظور تامین هزینه های شرایط زندگی در نیوزلند،علاوه بر هزینه تحصیل و بیمه، بین 20.000 تا 37.000 دلار در یک سال نیاز خواهید داشت.

 • هزینه مدرک کارشناسی؛ هزینه های تحصیلات مقطع کارشناسی در نیوزلند، از 22000 تا 32000 دلار متغیر هستند و برای مدارک بالاتر مانند علوم پزشکی و دامپزشکی، مقدار این هزینه ها افزایش می یابد. بسیاری از رشته های کارشناسی را می توان در یک دوره سه سال به پایان رساند.
 • هزینه مدرک تحصیلات تکمیلی؛ هزینه های تحصیلات تکمیلی از 26000 تا 37000 دلار متغیر هستند و برای رشته های بالاتر(یعنی با سطح مدارک تحصیلی عالی تر)، مانند علوم پزشکی و دامپزشکی، هزینه های بالاتری مورد نیاز است.

هزینه های زندگی به سبک زندگی شما و همچنین منطقه ای از کشور که در آن زندگی می کنید، بستگی دارد. برخی از هزینه ها، بر اساس منطقه ای که در آن زندگی می کنید، متفاوت است. به عنوان مثال، اگر مجبور باشید که بیشتر در مراکز اصلی کشور سفر کنید، بنابراین هزینه های حمل و نقل ممکن است گران تر از کشور خودتان باشد.

هزینه تحصیل در دانشگاه های نیوزلند

 1. دانشگاه ویکتوریا، هزینه تحصیلی بین 18000 تا 27000 دلار در هر سال
 2. دانشگاه اوکلند هزینه های تحصیلی بین 20.000 تا 25.000 دلار در هر سال
 3. دانشگاه اوتاگو هزینه های تحصیلی از 15.000 تا 17.000 دلار در هر سال
 4. در نهایت، دانشگاه Massey هزینه های تحصیلی بین 15.000 تا 18.000 دلار

خدمات ویزای دانشجویی نیوزلند

 • بیشتر ویزای دانشجویی، شما را قادر می سازد که تا 20 ساعت در هفته یا تمام وقت در تعطیلات کار کنید.
 • محل اقامت خود را از سالن های محل اقامت یا اقامت خانه و یا آپارتمان انتخاب کنید.

هزینه های اقامت در منطقه به میزان زیادی متفاوت است. به نوان مثال: میانگین هفتگی اجاره برای خانه ای سه تا چهار خوابه در ماه اکتبر سال 2016 در اوکلند، به میزان 440 و یا 510 دلار بود.

 • در سواحل خیره کننده، کوه ها، جنگل ها و دریاچه های نیوزلند به صورت رایگان جستجو و کاوش کنید.

دیگر سرگرمی های رایگان یا ارزان قیمت، شامل: موسیقی زنده، جشنواره ها، فیلم های فضای باز، پارک ها، باغ ها، موزه ها و گالری ها می باشد. بسیاری از موسسات آموزش عالی، کارت های تخفیف برای دانشجویان ارائه می دهند.

هزینه زندگی دانشجویی در نیوزلند

هزینه های سالانه مورد نیاز مواد غذایی اوتاگو، جهت یک رژیم غذایی سالم برای یک فرد بالغ در سال 2016 عبارت بودند از: در کشور اوکلند 64 دلار، در کشور ولینگتون 64 دلار، در کشور کریستوفر 63 دلار و در کشور داندین 65 دلار بود. قیمت ها بسته به مکانی که شما برای خرید انتخاب می کنید بستگی دارد.

برای پرداخت هزینه تلفن، از برنامه های حساب ماهانه یا برنامه های پیش پرداخت، برای گوشی های تلفن همراه استفاده کنید. که حداقل هزینه یک برنامه پیش پرداخت که شامل: فراخوانی، ارسال پیامک و اطلاعات مورد نیاز است، از حدود 19 دلار شروع می شود.

 • هزینه های عمومی ( در نیوزلند بر حسب دلار) به صورت زیر است:
 • هزینه اجاره آپارتمان (در هر ماه): 800 – 950 دلار می باشد.
 • هزینه مواد غذایی (در هر هفته): 100 – 150 دلار می باشد.
 • هزینه عضویت در باشگاه ورزشی (در هر سال): 300 دلار می باشد.
 • هزینه سرگرمی (در هفته): 50 دلار می باشد.
 • هزینه خرید شیر (بر حسب لیتر): 3 دلار می باشد.
 • هزینه خرید نوشابه کوکا کولا (به ازای هر کانال): 2 دلار است.
 • هزینه خرید یک فنجان قهوه: 3-5 دلار می باشد.
 • هزینه خرید ناهار از سالن غذاخوری دانشگاه یا کافه پردیس: 7-12 دلار می باشد.
 • هزینه تماس های محلی (درون شهری) از یک تلفن همراه: بین 0.50 – 1.50 دلار می باشد.
 • هزینه تاکسی( به ازای 5 کیلومتر راه): بین 10 – 12 دلار می باشد.
 • هزینه بلیط فیلم: 10 – 14 دلار می باشد.
 • و در نهایت هزینه مراجعه به دکتر ( ویزیت دکتر): بین 45 – 85 دلار می باشد.

توصیه می شود تا در صورت تمایل اسناد و مدارک تحصیلی خود را به کارشناسان موسسه حقوقی میرداماد ارسال کنید تا پس از بررسی های انجام گرفته، شما را از ارزیابی در مورد توانایی مهاجرت تحصیلی به نیوزلند مطلع کنند.

اخبار های مرتبط